Basha është një mutacion i së keqes së Berishës, por sot ai është një njeri në hall

Nga Erjon Braçe

Lulzim Basha nuk është i ri!

Lulzim Basha është një mutacion i së keqes së Sali Berishës.

Por ka edhe me shume, është hallexhi!

Lylzim Basha ka nje problem te madh, te hershem me viktimat-te vraret, te vdekurit.

Ne masakren e Krushës, por edhe pertej, kudo nga Kukesi ne Kosove, problemi i tij jane viktimat, te vraret, te vdekurit, por prej UCK ama;

Ne masakren e 21 janarit, problemi i tij jane kater te pushkatuarit dhe me shume se 12 plagosurit ne te njejtin vend, bulevardin DËshmorët e Kombit;

Prej dje, problemi i tij jane te gjithe ata qe humben jeten nga Coronavirus;

Ai ka kohe qe numeron te humburit prej Coronavirus si nevojtar, si sukses i tij;

Por edhe si shpetim per ti ikur te vrareve, te vdekurve qe ai i ka hedhur mbi kurriz UCK!

Duhej fryre pafund numri qe te shuhej ndermarrja e tij e turpshme kunder UCK!

Ja doli per ca ore sot, kur ju mori pacienteve mjeket jetike qe ju pergjigjen me dinjitet tamam atij!

Por kaq ama;

Ata tani jane ne pune, ende si cdo dite ne nente muaj!

Ai, Lylzimi po fle, por asfare rehat ama;

Gjumin nuk ja prish ti qe je i semure, harroje ai nuk e rregullon balluken per ty hic; gjumin ja prishin te vdekurit qe i ka hedhur mbi kurriz UCK!

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Basha është një mutacion i së keqes së Berishës, por sot ai është një njeri në hall”

 1. Timi says:

  Sakte! 1000000000000000000 %

 2. 😡😡 says:

  Basha, qerrohu !

 3. xhafa says:

  Basha eshte mut ore mut fare. I ka mbudh breket per mekatet qe ka bere dhe sheh endrra me te vdekur.

 4. Loku says:

  Nje LOLO pa personalitet qe mban liderin e opozites

 5. Kokepalari pa dinjtet jam une says:

  Ky spiropalisti Edit…..flet sikur ka ardhur sot nga Hena…

 6. Cifuti x says:

  ..mutacjon ? ..apo …mut !

 7. Pensionist says:

  Bashuci eshte nje mutmuti burre dhe ata/ato, qe i vene pas nuk jane me te mire nga ai. Nje hajdut, vrases, dalleverexhi me Greqine per detin, nje ish gjumash i Bashkise, qe nuk beri asnje pune, vec ndertimit e zgjerimit pa leje te baneses se tij, nje rrugac, qe mblodhi te gjithe koleget deputete te opozites e dolen nga Parlamenti, duke marre rruget….dhe bemat e poshtersise te ketij mutacioni nuk kane fund, por po shenoj edhe Torten e Madhe (miliona leke) me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise, qe ua dha qeneve. Qenie per asgje, qe nuk i vlen askujt. Ky eshte bashuci, qe nuk e njeh heroin Melaim Bellanicen, te cilit i ka marre kaseten e filmimit te masakres serbe ne Krushen e Madhe. Ky eshte turpi i Shqiperise!

 8. zeni says:

  Kam frike, Z. Brace, se ky njeri, nese eshte pjelle e Sali Berishes, nuk do t’ia dije as per te vdekurit dhe as per te gjallet.
  Mund te them me siguri, se ky njeri eshte me i rrezikshem se Salehu i Vicidolit, por nuk e ka ende ate pushtet qe po kerkon tash e tete vjet!
  Por edhe ju keni faj dhe pergjegjesi, nuk e denonconi, e perkedhelni, i ndruheni se mos i mbetet hateri Saliut po t’i shani Lylin. Sikur ne vend te Lylit te ishte ndonje nga ju, atehere do ta shikonit se cfare do te bente Sali Berisha! Do t’ju hante te gjalle!

 9. Shqiperia e bukur says:

  Dhe perseri rrotullohet….ai do jete kryeminister….

 10. Shenjestra says:

  Bravo Zoti Braçe.Shume saket.

 11. Tajari says:

  Mashtrimi I rradhes,Rama mbron bashen,te tjeret hane m..t.
  Sorry Braçe mund te kesh te drejte por Rama po ua ki momen te gjitheve.

 12. Emigrati says:

  Pra ky Basha qenka kosovare dhe paska spiunu kosovare turp si nuk i paska ardhe keq per kosovaret. E ky zotria kerkon te drejtoje Shqiperine po ben mire tashi qe Thaci eshte ne Hage mund te behet presidenti i Kosoves se eshte kosovare

 13. zgalem says:

  Shkrimi me i sakte , qe eshte shkruar , per elemntin , “Bashe ” Zgalem

 14. Realpolitika says:

  BRAV ,Z. BRAĆE.
  LULI ESHTE KLYSH KRIMINELI.
  E MESON SALI BERISHA DHE LULI BEN KRIME DUKE U MARRE NE MBROJTJE NGA GJITHE PD DHE MALOKET PA MEND NE KOKE.

 15. Baca Adem says:

  Masha e Saliut eshte, qe se ka problem tja mbathe ne Hollande po e pa keq. Njeri pa bythe, qe ka nje mision ; – Ti shpetoje koken e pasurine Saliut dhe shpures se tij, ne vazhdim te misionit serb per te percare e shkaterruar cdo gje, dhe per te frenuar krijimin e konsolidimin e shtetit ligjor. qe do te shenonte fundin e tyre . Ka shume gjak , tradheti , shkaterrim e vjedhje qe as Zoti si shpeton dot .

 16. nkolla says:

  More gazetare basha eshte nje mut-acion i berishes.

 17. Koti says:

  Po harruat ju populli mosmirënjohës që ai bëri tortën 200 m2, më e madhja në historinë e Shqipërisë. Çfarë vepër tjetër doni ju kokpalarë. Po e zgjodhët prapë, mund të bëj një tortë edhe më të madhe. Vet do ti bini bythës me shqelme nëse humbisni rastin dhe nuk e zgjidhni vitin tjetër.

 18. Rrok Cubi says:

  Te lumte Z.Brace,je shume i sakte,ky dhe babai tij politik,ngrysen e gdhihen me ankthin e viktimave te tyre,keta jane njerez te mbaru,keta jane ku i therret kiameti,keta kane shume borxhe per te lare,nuk i harron kollaj shqipetari,te vdekurit

 19. Rrok Cubi says:

  Te lumte Z.Brace,je shume i sakte,ky dhe babai tij politik,ngrysen e gdhihen me ankthin e viktimave te tyre,keta jane njerez te mbaru,keta jane ku i therret kiameti,keta kane shume borxhe per te lare,nuk i harron kollaj shqipetari,te vdekurit

 20. Joli says:

  Edhe ti Brace per te qire mamin je me keq se Basha. Ti morr i kuq.

 21. iksi says:

  O z. Braçe , per ty kemi rrespekt , je punetore i sinqerte , nuk je i perlyer askund ne gjera qe te bejne pis , kete e dime te gjith qe ty nuk kane ku te kapin kurkund , por nuk ju falet ju si P.S , ju si mazhorance dhe kryetarit tuaj qe eshte edhe kryeministri i te gjitheve , nuk ju falet qe te ankoheni per Lulin dhe Salen pse nuk e denonconi ne prokururi me te gjithabemat e tyre qe dosjet e tyre jane te bera me pak shtesa per Bashen , Kujt i ankoheni ju , po te ankohemi ne kemi deri diku te drejte por ju jo . Biles edhe ne kushdo prej nesh kemi te drejte qe per sejcilin prej tyre ti denoncojme ne prokurori por ne merrdmi vetem me llafe , e lagu se lagu . Pse qeveria nuk i kerkoj prokurorise qe te Enjten ne darke sapo Luli hodhi bomben te shkonin prane spitalit e ta verifikonin e temerrej njera pale e pandehur , sepse prokuroria eshte edhe organ i qeverise .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *