Habit kampioni: Nuk kthehem në ring, kam blerë dele dhe do punoj si bujk

Kampioni i peshave të lehta të UFC, Habib Nurmagomedov, 32 vjeç, vendosi braktisjen e ringut muajin e kaluar pasi mbrojti titullin me një fitore ndaj Justin Gaethje dhe duket se dagestaneze nuk ka ndërmend të ndryshojë mendje.

“Ju mund të luftoni sa të doni, por duhet të keni një qëllim. Une e kam përmbushur qëllimin timin”, tha Habib, i cili ka 29 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij.

Dagestanezi tregon se ai aktualisht është shumë i lumtur me stilin e ri të jetës.

“Unë dua të diplomohem vitin e ardhshëm dhe dua të bëj sa më shumë progres sa i përket arsimimit tim. Bleva dele dhe merrem me blektori dhe bujqësi.

Unë do të doja të zhvilloja një biznes në këtë fushë. Kam lopë dhe dema dhe i jam përkushtuar plotësisht jetës prej bujku. Dua të bëj atë për të cilën jam më i dobishëm”, tha Habib.

Kujtojmë se ai vendosi lënien e karrierës sportive, pasi humbi babanë nga COVID-i.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Habit kampioni: Nuk kthehem në ring, kam blerë dele dhe do punoj si bujk”

 1. Shqiptari Ilirise says:

  I mënçur dhe me personalitet.
  I uroj suksese të tjera në jetë.

 2. Larg DUART E ZEZA tè KRYEHAJDUTIT dhe KRYEKUSARIT Arben Ahmetaj nga MILIONAT e €UROVE dhe 💰 , té FAKIRÈ-FUKARENJÉVE PA ÇATI mbi KOKÈ says:

  SUPER NJERI ! I MREKULLUESHËM KHABIB !! RESPEKTE RESPEKTE dhe vetëm RESPEKTE për KAMPIONIN KHABIB 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏

 3. Sinan Pasha Shqiptari i Mbiquajturi " I Madhi" says:

  Zoti te ndihmofte o vlla.

  Njeri me moral te larte, i qete dhe modest dhe shembull shume i mire per boten e sotshme te degjeneruar dhe materialiste.

  Po te kishe vazhduar edhe pak me shume o Khabib, nuk te arrinte njeri ne histori me.

  Suksese.

 4. Kozmo says:

  👏👏👏👍👍👍👍🤔

 5. Realisti says:

  Te thuash BRAVO eshte pak. Ta befte zoti mbare!!

 6. vang says:

  Saliun se ka goditur njeri ne koke dhe eshte budallepsur.Bere mire mor bir qe kerkon ti largohesh jetes se tensionuar sado fitimprurese te jete .Te vafte mbare.

 7. Tirons says:

  Toc kuklle komplet. Shihni ca koke me cepa ka per ta kuptuar ca katnari eshte. Do ngeli pa lek e pas nje viti do kthehet te luftoj prape. Nje muhabet kane keta.

 8. Hapu Xhipe says:

  Mjaft robve i ka dhon dajak, ka ardh koha me u qetsu. Plaku vet ka qen burr zotni .Hallal ta boft zoti!

 9. Tropojani says:

  Vetem po te jesh Tironc koke-bosh nga Varri Bomit mund ti prishesh 30 milion dollar ne Dagestan. Me beso qe ai mund te jete katundar por edhe trurin edhe zenren e ka te madhe. Por edhe po nuk di ka aq rreth shoqëror per te kerkuar nje mendim edhe jam i bindur qe do gjeje zgjidhje. Na mbyten budallenjte qe mendojne se vetem se kane lindur ne Tirane ju duket vetja te zgjuar.

  1. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

   Po aq te madhe e ka zemren sa qe vrasjet me prerje kokash ne Paris tek ai nuk bene pershtypje fare. Ne vend se t’i denoje ato vrasje ai denoi Makronin duke e quajtur islamofob. Ky pra eshte ai me “trurin dhe zemren e madhe” sic e thua ti.

 10. Tropojani says:

  Po ai qe vrau 4 vete ne Viene nga ishte? Me duket se edhe ai ishte nga Garda Pretoriane 😉 Pastaj po flasim per personin ne fjale , nuk po hyjme ne kulturë, fe, konbesi etje. Nejse, shko be rroje tani se kaq e ke kapacitetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *