Nekro-fantazia me mijëra të vdekur e Bashës, alibi për të harruar Bellanicën

Nga Kreshnik Spahiu

Dje Lulzim Basha gjeti mënyrēn më të poshtër për të spostuar akuazat e kosovarve që ai bashkëpunoi me Serbinë.

Nuk kishte si ndodhte ndryshe.

Lulzim Bashës i duhej një lajm bombë që të shpërqëndronte debatin.

Tema iu ofrua nga nekrofilët që drejtojnë Partinë Demokratike.

Dje Lulzim Basha plasi tymnajën e mijëra të vdekurve nga Covid.

Me pak fjalë, zgjodhi rrugën e izolimit të Shqipërisë, si e vetmja mënyrë që askush mos ketë vëmëndjen te e kaluara e tij e ndyrë, që filloi me financimet e shkollës nga Soros, vazhdoi me veprimtarinë kundër UÇK dhe u mbyll me shitjen e hapsirës detare Greqisë.

Tre ditë më parë Gjermania, si drejtuese e radhës së BE, vendosi të mbyll përkohësisht shërbimet konsullore me Shqipërinë. Pas Gjermanisë, të gjitha Ambasadat e BE pritet të mbyllin konsullatat.

Shqipëria është në kufijtë e rrezikshëm të standartit europian për infeksione për banore.

Një shtim artifical do ketë dy pasoja fatale:

1- Karantinën totale dhe shtetërrethim të qytetarve dhe bizneseve në çdo cep të Shqipërisë,

2- Mbylljen e kufijve pa afat deri në vaksinim të gjithe vendeve europiane, që do zgjasë dy vjet.

Demokratët dje festuan se lideri i tyre paska zbuluar nje skandal të madh.

Luli paska zbuluar mbi 1000 te vdekur nga Covid, por pa emra.

Të vdekurit nuk janë as mace dhe as qen, por kane identitet. Madje dhe qentë e Gjirit të Lalzit kanë emra dhe kartelë mjekësore.

1000 të vdekur nuk mund futen në xhepin e doktor Kalos apo Piperos.

Demokratët mund të festojnë një lajm, që po përdoret si alibi për t’u harruar kaseta e gazetarit kosovar Bellanica, por mos harrojnë që një izolim total i Shqipërisë, do ishte shërbimi më i madh që i bëjnë Edi Ramës dhe partisë.

Nekro fantazia e Luli Bashës mund të fundosë Shqipërinë dhe partinë.

Një karantinē e dytë do shkatërronte zgjedhjet e 25 prillit dhe karrierën qyl, të Luli Bashës.

Por Luli është aq gomar sa nuk mund ta kuptojë, që rritja e numrit artificial të viktimave e favorizon Edi Ramën dhe i sjell Lulit, dramën.

Uroj që Shqipëria mos të futet në një shtetërrethim dhe karantinë të dytë, bazuar mbi lajmet dhe përrallat e Lulzim Bashës, sepse në të kundërtën “tymi” do duket aq larg, sa do përvëlohet, Luli, partia dhe Shqipëria.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Nekro-fantazia me mijëra të vdekur e Bashës, alibi për të harruar Bellanicën”

 1. Tani says:

  Bravo per shkrimin. Lul Bash u katapultua nga perkthyes ne minister dhe pastaj kryebashkiak. Duhet me patjeter te verifikohet e gjitha rruga qe pershkroi dhe si erdhi deri aty ku eshte sot

 2. 🇦🇱🇽🇰⚖️ says:

  Basha shporru !

 3. Daja says:

  Basha eshte terxhuman i berishes e mbyt argita fasllici do marrinnparku energjitik. Bashen e shiti sala per fasllicin.

 4. Kosova says:

  Kaseta e Ballanices, si duket, eshte shite per shume para tek qeveria serbe per te mbuluar krimet e bera ne Kosove. Nuk ka ndonje shpjegim tjeter logjik.

 5. Kinom says:

  Pse Basha kishte ritur tonin e te filurit tek opinion kush I dha krah ketij vemje dihet sali kriminelin dhe ilir hajduti. Populli di ti ndaj gjerat dhe te veri piken mbi I. Shporro sa me shpejt spiuni Basha, I paguari I UDB. Shporru

 6. butrinti says:

  O zot shpetona nga keto mortje qe kerkojne te drejtojne edhe shtetin.

 7. "Demokrati" Basha SPIUNE I UDB-se says:

  Sherbimet e Inteligjences..Z.Kreshnik Spahiu, Njohin Täuschung Theorie(Teori Zhgenjim-Mashtrimi)..dhe kete Perdor edhe Seksjoni i UDB-se ne Tirane me Berishen+Bashen..and Co…lol

 8. Veshgues says:

  Luli eshte qefli paresh! Dhe per parane ben cdo gje!
  Cdo skandal apo histori e tij eshte e lidhur me parane! Parat e Sorosit per “edukim”, vile e blere ne Hollande (para e madhe, Luli i ), rroge te madhe ne Kosove,( u perfol atehere per pasuri rreth 1 M euro), rruga e kombit ( 230 milion deme ose te zhdukura), pallati vlores (14 milion E), vila te falura, vetura lluksose, pa justifikime serioze, para per lobime te fyshimta, etj. Edhe rasti i Bellanices. Mund te supozohet se munt t’ja kete shit serbeve. Kjo pasi llogjikusht Serbet ishin te interesuar ne ate kohe per te zhdukur gjurmet e krimit! Pra ceshtja e Lulit mund te jete biznes!

 9. TTT says:

  Robt Lul Kurves, Saleh Kermes dhe Argita Bushtres. Pa harruar Mona Bundrren

 10. niki says:

  Ne populli i drejtohemi, ne keto momente Bashes:SHPORRU.Ai ate nuk do ta beje kurre me ndergjegje , pasi gjithe keto vite e ka pasur mundesine te largohet nga roli i tij por , ka bere te kunderten.Evetmja rruge qe do te largonte ate dote ishte : 0 VOTA per PD-ne dhe nuk do ta kemi me neper kembe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *