Po Andi Lila, a ka turp?

Një nga lojtarët më të dobët të Kombëtares shqiptare Andi Lila, ditët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak se e kanë larguar nga fusha e Kavajës ku po jepte një intervistë.

Ashtu si një lojtarë i dobët në fushë, Lila e ka nisur me të njëjtën mënyrë dhe aventurën e tij të re, përfshirjen në politikë.

Pas largimit nga fusha, Lila dhe mediat e opozitës në akuzat dhe sulmet e tyre kanë përmendur shumë herë fjalën, Turp.

Po Andi Lila vetë, a ka turp?

Lila është një emër që është propozuar si kandidat për deputet i Partisë Demokratike për qytetin e Kavajës, dhe njëkohësisht është dhe kryetar i Sindikatës së Futbollistëve shqiptar.

A nuk është turp që një Sindikatë që duhet të jetë tërësisht e pavarur, ka sot për kryetar një njeri politik?

A nuk është e turpshme politizimi i kësaj Sindikate, që me një njeri politik në krye e ka humbur mision e saj?

Andi Lila është një nga njerzit me të afërt të presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukës. Biles ndaj këtij të fundit ka dhe akuza se është njeriu që ka ideuar krijimin e Sindikatës dhe ka emëruar Lilën në krye të saj.

Sindikata e Futbollistëve që drejton Andi Lila duhet të jetë kundërshtarja më e fortë e FSHF-së dhe kreut të saj, por që deri më tani ka ndodhur e kundërta. Jo vetëm që nuk e kundërshtojnë, po mbështesin çdo iniciativë të FSHF-së që është sidomos kundër qeverisë.

A nuk është turpshme kjo, që Sindikata e “pavarur” e Lilës t’i bëjë fresk FSHF-së?

Majde Lila e ka quajtur dhe Mbret, kreun e FSHF-se.

Sindikata e Futbollistëve, është një sindikatë të cilin Andi Lila vetë e “krijuar”, vetë është emëruar kryetar, vetë ka caktuar zv.kryetarin, vetë ka caktuar sekretarin e përgjithshëm, që që të gjithë janë miqtë e tij të ngushtë.

Të gjitha këto janë bërë pa votim. A nuk është e turpshme kjo?

Ndaj, para se të përmend fjalën turp, duhet të shohë njëherë tek vetja se sa i ndershëm është tek veprimet që ka bërë.

Edhe politikës i ka hyrë pa simpatinë e mbështetsve të PD-së, të cilët në votimin në Kavajë emri që ka marrë më shumë vota kundër ka qenë i Andi Lilës.

Më mirë le të shijojë elozhet e Bashës që në mënyrë qesharake e cilësoi si “yll” të futbollit, edhe pse nuk i vihet shumë faj, se nuk është se ka ndjekur ndonjëherë ndeshje se ato luhen në mbrëmje, orar jo i përshtashëm për kreun e opozitës. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Po Andi Lila, a ka turp?”

 1. Fshf mafia says:

  Cop mishi, njeri servil

  1. trajneri says:

   Andi Lila eshte nje analfabet funksional 😀 😀 😀

   1. Unë says:

    Fiks, ky koqe s’di të lidhë dy fjalë, e jo të krijojë e artikulojë një mendim që duhet shprehur me disa fjali!? Nëse ka një pikë të dobët, ky Lila ka oratorinë! Është zero komplet. Imagjononi kët debil në foltoren e parlamentit !!! Booo çfarë skandali, plaç moj bythë!?

 2. loku says:

  Keshtu eshte kur dun me u bo dhe rembythjet politikane.

 3. Juristi says:

  Lereni Andushin,cope katunari i miksuar me nje injorance mbi normalen.Se si pranohen keto kandidate per deputet,vetem PD-ja e di.Andi, eshte dru,dru fare per politike,economi etj.Kur fol me Andin,kur se njeh,per 3 minuta e kupto sa pall k..i eshte.

 4. neri says:

  Zorraxhi kavaje… BQ… Mumen e ke pak…

 5. Lanabregesi says:

  Ca flet mor jahuuu,te bashkohesh me Saliun dhe detashmentin kriminal te tij me emrin PD dhe te kesh turp,kjo eshte e pamundur.

 6. Evolution says:

  Çfarë turpi të ketë Andi kur nuk e kupton sa i trashë që është! Shikoja formën e kokës dhe e kupton sa tru ka! Dhe kur flet është copë copë! Nuk di nga ta kapësh. Thotë që jeton në diktaturë, hahahaha sa qesharake. I tëri “hajdar” është, po përdor fjalë turke meqenëse i ka për zemër islamikët e Erdoganit. Me një fjalë rracë e qelbur!

  1. Besri says:

   Jeni kokrra d legenave dhe shpifësave profesioniste. Andi lila ka qene futbollist shume i mire. E ka filluar me besen e kavajes, u shquajt si lojtsr i mire dhe nuk e mori me mik tirona se nuk luan dot me mik te tirona. Doli kampion me tironen dhe me pas ka luajtur ne greqi vetem prej merites se tij se nuk te merr njeri te te jape rrige si futbollist ne greqi kur je i dobet!! Fitoi kombetaren me merite te vet dhe luajti edhe me parmen ne seti A dhe i beri edhe gol interit. Per tere plehrat qe e shani shikoni videon ne u tube. E pra nuk luan dot me parmen dhe nuk i ben dot gol interit me mik. Turp te keni qe perbaltni keshtu njerezit. Ti Mero Baze i pari

 7. Misteci says:

  Fytyre pi.h😂.ky lila

 8. ....e ka thene dhe De Biasi kur gjat nje ndeshjeje ... says:

  …pas nje gafe te Liles beri shenjen e idjotit.

 9. Shqiperiaeshqiptareve says:

  Nuk kane as turp as cipe minjte e kanaleve

 10. Arbërori says:

  Andit nuk i vihet dhe aq shumë faj sepse është analfabet, nuk di të artikulojë një fjali të saktë, por duhet hetuar kush e bëri Andin kryetar te Sindikatës, deputet, etj etj.
  Jam i sigurtë se pas gjithë këtyre qëndron Duka, mafiozi i FSHF-së shqiptare. Hetoni diku tjetër, jo Andi analfabetin.

 11. Gri says:

  Dge ju thoni te hiqet Basha! Lereni se na kenoqi! Po na argeton! I pari Basha qe s’po e lend rehat Kosovsat, pastaj ai qe ka pamj si ….L… , Bardhi, pastaj Thuthuqi, pastaj Salianje Babale mashtruesi, cuni Faros, Alibegu, Nishan Mehmeti, Grida teknikja, …. hajd edbe Sale Gerdeci, dhe Tani qy And Kavaja! Mendoni pak dhe … pastaj qeshni dhe argetohuni!

 12. macoku says:

  KOKER LEGENI BYTHQIM KAVAJE SHAJTI PRIFTN E JANINES DHE PASTAJ I I BONI BUKINO PLER

 13. Uran Marku says:

  Lojtr i dobet ….me gjuhe te madhe ama , deshtoi ne futboll por fitoi ne lepirje , ose byth lepirje mereni si te doni ……………

 14. Thap thupi says:

  Po ky Andi Lila me duket se esht akuzuar nje her per ngacmim seksual ndaj nje pastruse hoteli apo e kam gabim??ky tani do na bej si i ndershem🤦🏻🤦🏻

 15. Vaksina says:

  Ndaluni o njerëz !
  Çe keni këtë mani sapo një njeri gabon, apo su pëlqen diçka e tijë?!!
  Deri dje e adhuronim per shpirtin e tijë luftarak ne kombëtare; edhe per mardhënjet ne ekip (humorin qe ngjallte, te pakten kështu thonin vetë ata…)
  Tani, në se ai bën një gabim apo apo ska ndonje “nivel intelektual”, te kuptoi vetë se nuk eshtë për parlament; këtu, gomar është ai që e propozon dhe do te drejtojë Shqipërinë !!!!! Me gjithe respektin per Andin, te gjithë e kuptojnë se ai ka vështirësi brsoj të drejtoi dhe një ekip futbolli (edhe pse fusha e vet) sepse nuk arrin të shprehet dot dhe per atë që di ….
  por ju lutem mjaft se ky nuk është krim !!!!!!

 16. Ilir says:

  PO TE BIEN SHQIPTARET NE DUART E NJE GOMARI ME CONTRO PEDAL SI KY ,ME MIRE LE TI HAI COVIDI

 17. Konjak says:

  A thoni , te ket turp , nje ftbollist i kombetares per leviziet e tij politike ?!!, I mire apo i keq , ai dha ate qe mundi ne fushe , ne interes te Kombit .. Por , te derdhesh vrer per nje te ri sepse , kerkon te behet deputet i parlamentit shqipetar , nuk e kane bere dhe nuk e bejne as armiqte e shqiperise — nese ka te tille — !!.. Nese dha nje intervist nje futbollist , ne fushen e futbollit , mir beri , fusha , eshte nje cope e jetes se tij . Ata qe urdheruan dhe ata qe e zbatuan urdherin , si dhe ata qe plotesojne ikonen , me sulme primitive e barbare , kundra nje sjellie normale te kujdo qoft , ; jane promotorre te nje lufte civile , te inicjuar e te zbatuar nga rober apo ithetar te pushtetit !! .. SA per sindikata , keni merite se , ja mbake mend emerin , mbasi ka dekada qe nuk fuksionon .. Kjo propagante e tanishme per pushtet , eshte , as me shume e as me pak por nje thirrie per destabilizim , nje thirrie per lufte civile !!!… Me kete gjendie te nder , te krijuar nga politika , per interes te pushtetit , populli , keq e me keq do te jete , as nuk shikohet ne horizont ndonje rezistence popullore , me mjete paqesore per te shpetuar nga roberia Skllavodemokratike !!..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *