A ju kujtohet Susan Boyle? Ajo u bë e famshme, dhe pastaj …

Susan Boyle, 59 vjeçe, pushtoi botën me performancën e saj “Britania Got Talent”

Gjatë karrierës së saj, ajo fitoi 20 milion euro marramendëse dhe sot qëndron larg vëmendjes së publikut.

Susan dëshironte t’i tregonte gjithë botës talentin e saj muzikor, gjë që ngjalli admirimin e publikut, por edhe të jurisë duke kënduar këngën “I Dreamed A Dream”.

Por suksesi që ajo arriti nuk i solli kënaqësi. Profesionistët e shndërruan atë në një yll – e sajuan atë dhe i krijuan stilimet e saj. Kështu që zonja e shtëpisë u bë diçka që ajo kurrë nuk dëshironte të ishte.

Pasi nuk fitoi shfaqjen, Susan pësoi një krizë nervore dhe u shtrua në spital për një kohë.

Kjo garë ndikoi shumë në shëndetin e saj mendor.

Tabloidët britanikë gërmuan në jetën e saj private dhe njoftuan publikisht se Susan ishte viktimë e ngacmimit në shkollë, se kishte vështirësi në të mësuar dhe se ishte e pafajshme.

Pas konkursit, sidoqoftë, Susan lëshoi disa albume në studio dhe u tërhoq plotësisht nga syri i publikut.

Ajo jeton në një shtëpi modeste në Skoci, e cila ishte shtëpia e saj edhe para se të bëhej e famshme.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “A ju kujtohet Susan Boyle? Ajo u bë e famshme, dhe pastaj …”

 1. Tralala zura nje gale says:

  Uaaaaaaaaa! Cfare fitoreje ne keto dite te veshtira.

 2. Bledi says:

  Sapo morra vesh qe Çelentano kesaj I ka dedikuar 1 kenge dikur me titull SUSANA
  Futja pordhes lajm per te lehtesuar kapsillikun

  1. Tralala zura nje gale says:

   O bledo ti e ke me verte, apo tallesh. Kur ka kenduar Celentano kengen Suzana (para nja 40 – 50 vjetesh) kjo Boyle duhet te shkonte te kopshti pa dreke.

 3. Martin says:

  Po pse te na kujtohet kur nuk e kemi pare fare dhe as qe e dime kush esht???

 4. ABC KORCA says:

  Tralala zura nje gale
  Nuk e di cfare te mungon fiks, por te shprehesh ne kete menyre, do te thote qe te mungon truri, ndjenjat njerzore, kapaciteti kulturor minimal.
  Keshtu qe nuk te paska ngelur shume “jet”.
  TemA.
  Susan Boyle fitoje shfaqien dhe fitoria e saj beri jehone te pakten nja 3 muaj ne te gjitha mediat serioze boterore, pa me te voglin egzagjerim.
  Te ishte vetem gabim perkthimi i rreshti se “susan nuk fitoje shfaqien”, edhe pranohet… por kjo fjali ndryshon rrenjesisht te gjithe lajmin qe kini publikuar.
  Me e keqia eshte se perkthimi gabim, informon gabim ata njerez te qe nuk e dine se kush eshte Susan Boyle, dhe info gabim na con tek “njerez te informuar gabim”, gje qe nuk eshte ne stilin tuaj ne ate cfare prezantoni ju si nje media serioze.
  1.Susan Boyle fitoje show-n
  2.Susan Boyle nuk arrit te ftoje(menaxhoje) shfaqjet e saja perpara gazetarve(publikut)
  3.Susan Boyle u keq menaxhua nga nje nder menaxheret me shkerdhata qe ka njohur indrustia e muzikes
  4.Veshet tane, shpirti jone, ka humbur zerin me magjik femror te te gjitha kohrave.
  (thashethemet thone se biletat me e lire per te pare recitalin e pare te saj, ishte 6.000€)

  1. Tralala zura nje gale says:

   Po ti o alfabet pe Korçe mos je gje kopili i kesaj lopes me ndonje politikan shqiptar?

 5. Nynaraqi says:

  Jeni te tere me siper te poshter ,pervec ABC Korces .Vec kesaj jeni dhe kokrra e gomarit.

  1. Tralala zura nje gale says:

   Edhe ti o Nynaraq je kokrra e karit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *