Artan Fuga “përgënjeshtron” Bashën për numrin e të vdekurve nga Covid

Artan Fuga, duke komentuar akuzat e Lulzim Bashës se është ulur numri i viktimave të Covid, thotë se në fakt, në botë është duke ndodhur e kundërta.

“Kur ulet, por edhe kur ngrihet artificialisht numri i atyre që kanë humbur jetën nga Covid19!

Interesante, një nga antarët e komitetit teknik kombëtar të një vend europian, Kristian Peronë, në një intervistë në Youtube thekson ndêr të tjera:

Ka një rritje artificiale – shkruan ai – të numrit të të deklaruarve me Covid19 në Europë edhe për shkak të dy faktorëve:

1.Ka shtete në Europë që për të marrë subvencione, ushtrojnë presione mbi familjarët që persona të vdekur nga sëmundje të tjera të shpallen të vdekur nga Covid 19 dhe për këtë u bëhet presion familjarëve ose u ofrohen edhe parà.

2.Ka spitale dhe vende që të sëmurë nga Covid 19 i testojnë dy ose edhe më shumë herë që të rrisin artificialisht numrin e të infektuarve pikërisht për të marrë subvencione, ndihme financiare.

Unë nuk e di se sa të sigurta janë provat që ky mjek i shquar ka në dispozicion, por mendja ma ha se nuk flet kot!

E dyta uroj që këto dukuri të mos ketë ndodhur në vendin tonë, pra as të shtohet dhe as të ulet artificialisht numri i të infektuarve duke i deklaruar dy herë, ta zemë në privat dhe në publik, as të shtohet dhe as të ulet artificiaalisht numri i të vdekurve nga Covid!

Këto që thotë ky mjek i shquar, atje ku kanë ndodhur, nuk e di se ku, janë veprime kriminale, korrupsion dhe mashtrim publik!

Larg nesh këto – uroj”, shkruan Fuga.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Artan Fuga “përgënjeshtron” Bashën për numrin e të vdekurve nga Covid”

 1. qazim says:

  E more profesor,e leshove nje por..e dhe ti se patjeter por..a,d.m.th. zeri yt duhet degjuar.

 2. komi says:

  Klyshi i Myqerem Fuges, komunista te ndyre….

  1. Rikard says:

   Jepi Tano, fol te verteten e mos u turbullos fare nga keta lushnjaret si qy Komi qe e paske murxitur se nuk I ke dale ne krah Lul Bithes. Do jete ndonje kelysh kurve i zene andej mullareve te Terbufit. Fol si gjithmone qarte, shkurt e drejt, si e mendon ti, si e mendojne shumica e shqiptareve. Lere se si e sa ta boton fjalen tende kjo Tema Peshtan News, me komentues lushjnare e te tjere zagare, se injoranca brire nuk ka.

  2. Karl Marx says:

   I hengsh mune komunisteve ti.

 3. Luli Nishtulla, kryeministri i Shqiperise! says:

  Na myten…

 4. sali berri says:

  Plehra! Shkërdhata, shpellareë dhe miltantë e kokëboshë! More injorantë po me Artan Fugën çfarë patët???
  Uh! farë e keqe!

 5. Stape Pashi says:

  Ehhhhh, more Profesor. Diçka të ka lëvizur tek fiqiri. Shumë i paekuilibruar je.

 6. Detari says:

  Ky Fuga, për mendimin tim, kurrë nuk ka qënë, as i mençur, as i ditur. Nëse mund të mendohet i ditur, është një i ditur i çoroditur, komplet. Eshtë një sharlatani i vërtetë, si astrologët e Sulltanit..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *