Basha-Ramës: Përgjegjës për fshehjen e numrit të viktimave je ti dhe jo mjekët, lejo Prokurorinë të hetojë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u është drejtuar shqiptarëve me një video-mesazh lidhur me debatin për fshehjen e viktimave të COVID-19.

Në fjalën e tij, Basha u shpreh  se shqiptarët sot prisnin përgjigje, por Rama vazhdoi të gënjeje. Po ashtu Basha për fshehjen e numrit të viktimave bën përgjegjës Ramën dhe jo mjekët.

“Shqiptarët prisnin sot përgjigje. Por Rama vazhdon të gënjejë dhe t’i ikë përgjegjësisë.  Ai ka gënjyer në lidhje me numrat e viktimave. Nuk janë shifra, por janë qytetarë, janë nëna, baballarë që kanë humbur jetën.

Pasi i ka braktisur dhe i ka lënë pa asnjë mbështetje mjekët dhe infermierët në frontin e përballjes me pandeminë, ai po i keqpërdor ata.  Mashtrimi me shifrat zyrtare është përgjegjësi e Ramës, jo e mjekëve që po sakrifikojnë gjithçka në këtë betejë.  Ai ka braktisur shqiptarët dhe familjet e tyre, për të cilat nuk jep asnjë mbështetje financiare nga qeveria.

Rama po shpërfill dhimbjen dhe vuajtjet e qytetarëve, që kanë nevojë për ndihmë.  Njerëzit po vdesin përditë.  Spitalet po kolapsohen.  Biznesi po falimenton.  Varfëria dhe papunësia po rriten”, u shpreh Basha.

Më tej ai i kujton dhe hetimin nga Prokuroria. “Në vend që të ndihmojë shqiptarët, në vend që të përballet me të vërtetën dhe realitetin, Rama vazhdon avazin e sulmeve politike dhe gënjeshtrave. Nëse nuk ke asgjë për të fshehur, prano direkt një hetim të plotë të të gjithë informacioneve që jo mjekët, por ti, ke fshehur në lidhje me viktimat e COVID-19.

Boll u fshehe pas gënjeshtrave dhe sulmeve politike. Jepu përgjigje të vërteta qytetarëve të Shqipërisë.”, shtoi kreu i PD.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Basha-Ramës: Përgjegjës për fshehjen e numrit të viktimave je ti dhe jo mjekët, lejo Prokurorinë të hetojë”

 1. ice says:

  O Lul idioti po ti e bere veten drejtor te morgut dhe e ben mire kete detyre, ndersa Rama i duhet te beje kryeministrin

  1. Coji faktet qe ke ne Prokurori - Jo Babalet says:

   Prokurine nuk e ka ne dore Rama. Prokuroria eshte strukture e pavarur nga shteti. Nese ju keni prova, zoti mashtrues, cojini ne Prokurori. Prokuroria nuk mund te filloje hetim, sepse ju mashtroni. Ky vazhdon te terheqe vemendjen nga kaseta e Krushes. Rama, mos e lejo. Futja gishtin ne plage cdo dite. Mos e devijo diskutimin nga kaseta. Neoesadisti ka zhdukur kaseten me xhirimet e te vrareve.

  2. vang says:

   Shko ne prokurori dhe padit me fakte.Njoftimin e vdekjeve nuk e ben Rama.Sa per te tjerat je bere perfundimisht kaqol.Kujtuam se cfare do thoshje tek Fevziu por degjuam vetem genjeshtra dhe as nje pergjigje drejtperdrejt.

 2. Vlesh says:

  Lul mu duk e frikshme shpreja e KM qe ” prokuroria te beje punen!” si rastesisht dhe gjoja pa peshe!
  Lulo c’bohet me ty per ate punen e Kosovs! Se ate nate ne pjen e pare tek Opinion dukesh si dhjer ne b…!
  Po shpjegoja bre burre qe s’ke qene as hetues, as mbledhes deshimish(keto deshimit e morgut i kishe nxjerr si profesionist), ore s’ke qene fare ne Kosove! Futja rrens o mjeshter! Rr. S. BERISHA!

 3. 👎👎 says:

  Basha e derdhe kupën ! Ik !!

 4. ky do ne i im Temes qendrore qe ka ,mberthy mbare Opinionin
  me Tradhetine Kombetare qe e pagoj populli Kosoves nga Serbia,,
  dhe cuarja ne Hage e 4- Drejtueseve te Shtetit Kosovare.
  Ky Klloun duhet te paditet per Tradheti Kombetare
  e jo te dredhi bythet gjasme bo Politike.

 5. keqardhje says:

  Merreni e lidheni, prokuroria ta arrestoje; ndryshe jeni pergjegjes per gjithe vdekjet e mevoneshme! Bota eshte ne lufte, ky birbilon njesoj si atehere kur vrau ne bulevard; arrestojeni!

 6. Hiq dore nga babalizmat o i varfer (nga trute) , harove qe Babole Salihajnin e cove ne burg te njejten gje po ben dhe me keta doktorobabale qe te furnizojne me material .
  Keshtu fryheshe dhe me videobabalen po u c’fryve shpejt , me gjithese sa do te fryhesh i c’fryre dukesh , sikur nje thes me viagra te pish .
  Nuk ben dot prokopi nga nekro politika , se do te kethehet mbrapsh , me keq se c’te eshte kethyer deri tani .

 7. Antikorupsioni says:

  O Lul ( ta ngul)
  Ku i gjeti paret E. ISUFI qe eshte bere superbisnesmen?
  Luli? ( kush ta nguli)?

 8. Ilir says:

  KASETEN LULI, kaseten e Bellanices. Nuk ja hedh dot Jo me keto diversivet qe te sugjeron saliu.

 9. Trotski says:

  O Edepsez Trego kujt ia dhe kaseten e bellanices per masakren e Krushes ,e pastaj Cicero si te doje Suma.

 10. am says:

  Edhe krimbi qe hiqet zvarre ka me shume dinjitet se ky shpifarak.

 11. Bato says:

  Lulzimia do me lar mutin me shurr hahahahahahah

 12. Gazetarja says:

  KASETEN LUL , KASETEN !

 13. lefteri says:

  Ik mor qelbanik vrases,hajdut
  tani ky kari thot faijn e ka rama jo mjeker ooooo zot cfare mumje na ra
  per hise ti lakojme emerin ketij badallai
  Po pse more kaqol keta qe po vdesin ne gjithe boten faji i kujte eshte???????
  livadhisni o derra se drejtesi me Arben Krajen, me Celen dhe Ibrahimin kurre shqiperia nuk ka
  per te pasur
  Ne cdo vend tjeter te botes kete tip do ta kishin lidhur si qen

  DREJTESI NE SHQIPERI KURRE NUK KA PER TE ARDHE PER POLITIKANE
  DREJTESIA SODO QE TE REFORMOHET NGELET E KORRUPTUAT

  SE BESOJ SE ARBEN KRAJA BEN NDRYSHIM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *