FOTOT/ Meta e Kryemadhi thyejnë çdo ligj të mundshëm për Bes Kallakun

Bes Kallaku ka bërë dje 35 vjet.

Për këtë, ai ka organizuar një festë të madhe duke thyer çdo rregull anti-Covid, pasi të ftuar kanë qenë dhjetëra persona.

Për më tepër që raportohet se festa ka zgjatur tej orarit të vendosur nga Qeveria.

Por, ajo që e bën më të rëndë këtë, është fakti se i ftuar në këtë festë ka qenë edhe presidenti Ilir Meta, që ditën flet kundër Qeverisë se nuk ka marrë masat e duhura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, ndërsa darkave vete e merr pjesë në festa masive.

Normalisht atij i takonte të ishte aty, se Bes Kallakun e përdorin jo vetëm për politikë, por dhe për ca biznese që i dinë ata.

Por, presidenti s’mund të bëhet shembull i shkeljes së ligjeve në një situatë të tillë, kur ka javë të tëra që akuzon të tjerët.

Bashkë me gruan e tij, e cila jo vetëm që jo vetëm predikon mos-mbajtjen e maskës në public, por tani po na jep edhe shembuj për thyerrjen e çdo mase parandaluese për koronavirusin, duke ia marrë valles me dhjetëra persona.

Dhe të mendosh që këta duan të vijnë në pushtet.

(TemA)

38 komente në “FOTOT/ Meta e Kryemadhi thyejnë çdo ligj të mundshëm për Bes Kallakun”

 1. Sokoli says:

  Nje klloun e nje gaztor, te dy mbajne koqet me dore.

  1. Luli Nishtulla, kryeministri i Shqiperise! says:

   e Para Laqi!
   e Para Kukesi!

  1. Lala i Lushnjes says:

   Krytari i shoqatës se avokatëve të Athinës, një nga më të dëgjuarit, festoi ditlindjen me shampanja , wiski e ku di unë , me familijarë shokë të zyrës e dashamirët e tijë.
   Nga kënaqsia hodhën në internet me gëzim ngarjen pa u shkuar në të keq.
   Ditën tjetër Prokurori nisi grupin hetimor për ngjarjen në fjalë.
   Çfar pret prokurori i Tranës?
   Jua them unë. Ka frikë se mos i mer me pecin e petëve ( besoj se di ta dredh ….petën plaka) dhe mjerë prokurori pastaj.
   Një mortje që nuk u ha, 15 të vdekur në ditë dhe palaçot jargaviten të dehur.

 2. Titi says:

  Ouuu…paska pas ditelindjen ky VIPI I modh….na plasi Baftjari !

 3. keqardhje says:

  Ku eshte katandisur ai vend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Zot na ruaj says:

  Aq dinë…aq bëjnë

 5. keqardhje says:

  Dhe gjithe fajin dhe pergjegjesine e kane prokuroret dhe gjykatesit; nje dite do ta paguajne ata gjithe kete fryrje qe do çfryje. Njerezit do ngrihen kunder tyre ne lufte per jete a vdekje. S’durohet me, ne nje krahe covidi, ne nje krahe ata, perjashto vetem heronjte e mjeksise.

 6. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Po na sqaro
  se na tromakse o gazetar
  kur the “Kanë thyer çdo të mundshēm”
  mendova .ar!
  .
  Dhe ky aheng
  është si violinë e Nastradinit
  se do plotsuar Lista 414
  e Lulëzimit!

 7. hrushovi says:

  ky Meta si jevgjit ku ka haeng e lenge per te ngrene lugen ne brez e yyyyyy kot e kot e gjejne gjuhen keta katunaret prefesionita me prresident lafarak nuk behet

 8. Mihali says:

  Me mir per Shqiperi dhe shqiptaret kjo sjellje e tyre ne cift ,lereni te zhgaravitet nga te doj.Do zoti ja ngjit kete virus dhe dhe con ne Hale te gomarve.Nje dite me pare dhe me mir per ne.Dy hajdut me pak.

 9. 👎 says:

  Kulmi!! Sa poshtë kanë rënë .

 10. Mihali says:

  Pse e shqetsoni presidentin ? Nuk e ndaon kushtetuta te ifektoj
  Konvti 19 Ilirin bashk me Monen.Ashtu mund te shpeton dhe shqiperia nga ata.Do te jet fitore e madhe.

 11. GJINI says:

  KETA KANE BERE SHUM PARE NE KURRIZIN E SHQIPTAREVE
  DHE TALLIN HALLATET ME NEVE ,
  RREGULLAT JANE PER NE POR JO PER TA !
  LIGJET JANE PER NE POR JO PER TA !
  KETO QE BEJNE KETA A MUNDEMI TI BEJM NE !
  ATA E DJEGIN NE SEBEPE !
  NE MUNDEMI TU DJEGIM VILAT MBASE LIGJI NUK NA KAP !

 12. GJINI says:

  Postoje komentin !

 13. Popull leshi says:

  Dy katunaret injorantet per far te keq Shqiperia i eshte dorezuar injorances qe fillo nga Likja dhe mbaron ke kallaku ose me mire uturaku e mjera shqiperi te kam dhjere me kto njerez plehre

 14. NjeQytetarOptimist says:

  President Baftjari !! Ky ngeli ne ahenge e tallava.. Ka nje fshatar ditelindjen, ky i hyp bencit shteteror dhe perfundon ne c’do cep te katundit.. Populli ne ankth pandemie, ky ne ahengje.. Karagjoz..

 15. Zani says:

  Ilir Meta me sjelljen e tij i tregon Shqiptarve se çdo njeri mund te behet president ne Shqipri, the se ata nuk meritojne ndonje me te mire nga ai.

  1. Ujku Plak says:

   Jo cdo njeri munde te behet President ,por cdo Hajdut.RQ.I pa Ftyre e Kriminel.Trafikant etj…mund te behet ne Shqiperi President.

 16. Tani ,Canada. says:

  Kish eshte ky Bes Kallaku?? Vip??. Kam nja 16 vjete qe sjam kthyer be Shqiperi dhe me sa shof vipa te rinj paskan dale??lolll
  Qekan si forme karash te dy…

 17. Kjo festa dhe këta tipa ngjajnë shumë me ata të këngën:
  Bëhej dasëm në Janinë
  Martonte evgjiti të binë
  Hani jevgjër rahmet paçi
  zorrë miu dhe kokë maçi.

  Të vjen për të vjellë kur shikon këta fytyra të poshtra që po pinë gjakun e SHqipërisë.

 18. Drini says:

  Keta i bejne karshellek ligjeve, ku tregojne se policia, prokuroria dhe gjykata nuk kan bythe. Nje fakir fukara gjobiter ne rruge, ky qe neverit dynjane si president ben lojra di arusha cirkut me palacon e cirkut. Shqiperi e mjere , mbeten duke te dhjere, disa kopuka e delenxhilere. OFL dhe SPAK, nje delenxhi me pak.

 19. Beni says:

  KETA JANE ÇIFTI ME I URRYER NE SHQIPERI.
  ILIR FLORIRI TALL LESHT ME GAZETARET KUKULLA NE KONFERENCA SHTYPI KUR BERTET QE LIGJI DHE KUSHTETUTA JANE TE PARAT PER TE.
  SHKELJA E KUSHTETUTES ESHTE VIJE E KUQE E KUQE FLAKE.
  KJO FAMILJE MAFIOZE QE SHKEL LIGJIN PER PANDEMINE E NUK I HYN GJEMB NE KEMBE E NUK DEL NJE GAZETAR TE PYESE PERSE E SHKELIN LIGJIN BURRE E GRUA.
  KY ÇIFT MAFIOZ TALL LESHT ME SPAK E ME POPULLIN SHQIPTAR KANE VJEDHUR FLORIRIN, JANE KAPUR NE KORRUPSION SI ASNJE POLITIKAN NE BOTE ME VIDIO ME ZE E FIGURE DUKE KRIJUAR PASURI MARRAMENDESE, KANE VRARE E ZHDUKUR 2 KUFOMA PAS MALIT TE DAJTIT ( SIPAS BERISHES) E NUK PO I NDODH GJE AKOMA.

 20. xhepa says:

  Interesant qe ky nga bubqi na doli me i pasur sesa ai qe e nxorri nga lluci i katundit ku rri e solli ne Top Channel dhe e beri person publik. Apo harrova ne rolet qe ka luajtur ne Hollywood dhe nga bumi i shitjeve qe ka pasur bashkeshortja e tij ne MTV , jo per gje por jane hit ne bote…Apo jane paret e baftjarit me te cilin ka dale foto

 21. Baftjari says:

  Kaq eshte niveli i ciftit presidencial.pjese e grupit te klluonve politike

 22. Arbërori says:

  Fëlliqësira të ndyra, dy palaço bashkë. Po atij Kallakut i falet se në fund të fundit një palaço ekrani është, po ky i ashtuquajtur president, si ka kurajë dhe thyen ligjin haptas?
  Ku është prokuroria, ku janë gjykatat?

 23. Bledi says:

  Tek kjo foto 1 Monica duket pak e lodhur

  Te lodh fushata

 24. Nuk ka patur dhe as nuk ka Shqiperia nje burre te vertete shteti. Keta te quajtur shtetare shijne dhe bejne gallate me ne, popullin. Kane fituar super-lloton e jetes. Por, 2 m dhe do te marrin si gjithe te tjeret. Se Zoti eshte i Madh, i pakorruotueshem. Ndoshta, vonon ne gjykim, por nuk harron.

 25. Xhejms says:

  LSI do te arrije 20 deri 30 perqind fitore. Ndersa, PS do te tkurret si partia e Papandreut ne Greqi. Parashikoj nje bashkeqeverisje LSI-PD. Nuk dua te zgjatem, por PS e ka mbyllur ciklin. Kaq.

 26. Xhejms says:

  Zakonisht, parashikimet e mia rezultojne te sakta. PS perfundon si partia e Papandreut, Greqi.

 27. Atdheu says:

  Po i zuri Corora, asnje nje vend ne spital per keta kllonuna cirku.

 28. Albani says:

  Zotrinj te medhenj dhe te vegjel te sistemit te DREJTESISE ,zotrinj prekurore hetus gjqtare etj .a kini pak ndjenje pergjegjesije per vendimet e qeverise ne situate lufte si kjo e sotmja ??????????????????????????????????
  Ne se PO veproni pa dallim per te gjithe njezit lereni se kush eshte dhe çfar ben por verini ne nje ballance si mua si Ilir Meten se edhe ai njeri si une eshte por me nje ndryshim se ai ka vjedhur shqiptaret une JO.
  Drejtesi ver mbi gjithçka te drejten,lirine,te verteten dhe pastaj interesin tuaj dhe te miqeve qe ju fryjne ne veshe çdo minute per te bere pislleqe kunder popullit duke ruajtur karriget e tyre.
  A ka poshtersi me te madhe se kaq more njerez qe jo te gjithe jeni aty me te drejten e Zotit dhe aftesine tuaj,.
  Mesojeni se çdo ligj qe miraton kuvendi,qeveria jeni ju te paret qe duhet ta mbroni pastaj edhe populli tu mbeshtese se ndryshje nuk ka shtepi nuk ka shtet kaq gje duhet ta kutoni dhe duhet te veproni.Jo per hater te Edi Rames se ai eshte kalimtar por per hater te kombit,kushtetutes qe jane rregullatore te jetes se nje shteti.

 29. Realpolitika says:

  PRESIDENT ME NDER KOQE KANDARI.
  DO TE RRISI VOTAT PER MONA FALLXHOREN ME AKTORIN E IJES …GALLATAXHI.
  GJYNAH…SA POSHT KA RENE.
  JEPI. LIKE…BAFTJARI ME RAKI SKRAPARI.

 30. Velo says:

  Dhe të mendosh që presidenti i Austrisë, vetëm se ndejti edhe gjysëm ore më tepër në testaurant, pasi kishte kaluar orari i caktuar, ai u dënianga policia lokale me 30.000 euro gjobë. I pagoi një më një dhe kërkoi falje publike për shkeljen e orarit. Krahasojeni me gomarin tonë!

 31. Labi says:

  Nuk duhen pare seriozisht,kjo eshte ajo qe Meta e ata qe i shkojne mbrapa duan,shkurt kane bo fshararet bashke qe te tregojne se nuk jane si te tjeret,problemi behet i madh kur mendon se nuk ka shtet qe ti tregoj katunarit se ne qytet jetohet si qytetar.Na rujti zoti qe na ra kjo qeveri se me keta do kishim shku per lesh qe me valen e pare,me keq se Italia,ndkshta katunari e ka marr me shaka,por i besoj me shume syve e vesheve te mi,ketu ne Zvicer jan mbush spitalet plot,ka dale ushtria per ndihme,uron tu japi zoti ketyre plerave ate qe i kane dhene keta atij populli per 30 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *