Iku një qytetar race

Nga Astrit Patozi

Bashkim Koplikun nuk mbaj mend ta kem takuar ndonjëherë.

Kur ai ishte politikan aktiv, unë bëja shkrime gazetash, ndërsa pas vitit 1997 ndërruam rolet.

Por kjo nuk më ka penguar ta respekoj në distancë për angazhimin e vazhdueshëm atdhetar dhe qytetar, të cilin nuk e ndau deri në ditët e fundit të jetës.

Edhe pse mund të mos kem qenë gjithmonë dakord me qëndrimet e tij, kam bindjen se Shqipëria humbi sot një burrë të përkushtuar dhe një politikan dinjitoz, nga ata, që përherë e më tepër në këtë vend, fatkeqësisht, po konsiderohen si racë në zhdukje.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Iku një qytetar race”

 1. Emri says:

  o tito po si nuk ndejte 1 dite te vetme pa shkrujt me burre
  per cdo gje do flasesh. sa ishe deputet apo kur drejtoje RD nuk shkrujte 1 faqe wordi. tani ste mbyllet halja perdite perdite perdite

  1. vang says:

   O EMRI: Ketu kemi nje vdekje dhe duhet te percjellim nje ngushellim.Kur nuk duam,nuk flasim.

  2. Stape Pashi says:

   Emri, u prehsh në paqe!

 2. Cudia says:

  Pika ty kur thua nderruam vendet. Cfare vendi more tio qyqar qe i mbajte cadren Berishes dhe ja mban akoma. Kopliku ia perplasi ne fytyre Berishes dhe ti vendin e tij nuk e kap dote deri sa te shkosh matane djellit. Plere muti qe njerez si ty mbajten Shqiperine mbrapa per 30 vjete.

 3. xhemal says:

  i qofte dheu i lehte… bashkimit…ngushellime familjes.a.Astriti te na tregoje se ne.cilen rrace e fut veten…se njerezia ka vetem nje rrace njeriun….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *