SKENARI i përgatitur ditë më parë: Pas Çim Pekës, Basha-Berisha terror publik me Julian Dedën për të nxitur revolta

Nuk është hera e parë që Basha, Berisha, Meta e ata që i ndjekin pas, përpiqen të terrorizojnë shqiptarët, që pastaj të ngrihen në revolt kundër Edi Ramës dhe të vijnë këta në pushtet.

Provat i bënë një vit më parë, me rastin e tërmetit.

Atëhere përdorën Çlirim Pekën për të terrorizuar popullsinë, me lajmin e rremë për tërmetin.

Këtë radhë kanë zgjedhur një klloun, që e mban veten për aktor: Julian Deda.

Ai ka shpërndarë foto nga morgu, ku ndër të tjera shihen edhe trupa viktimash përdhe, për shkak se nuk ka vend.

“E verteta eshte se Lul Basha e ka nje kasete dore, por jo ate qe sajon rilindja.

Kaseta qe disponon Luli e rrezon Edin per tre dite.

Aq shume i trembet Rama kesaj te dytes, sa ka futur gjithe partine e tij ne pune per te shpikur te paren.

P.s. Kaq per momentin…”, shkruante 4 ditë më parë ai, duke treguar se publikimi i tyre ka qenë një plan i menduar.

Kjo, jo vetëm për të zhurmuar çështjen e kasetës për të cilin akuzohet Lulzim Basha në Kosovë, por mbi të gjitha për të nxitur revolta në popull, me qëllim të qartë rrëzimin e Ramës dhe ardhjen në pushtet të Bashës me Berishën.

Si delirant që është, apo budalla, kjo s’merret vesh, Julian Deda e ka zbuluar këtë plan para kohe, duke u mburrur.

Ndërsa sot shkruan:

Përsa i përket fotove në morgun e QSUT-së.

Janë padiskutim shumë të rënda dhe mbase duhet kërkuar ndjesë për publikimin e tyre, por mos u merzisni me ne që e denoncuam, por nervozohuni me ata që e shkaktuan, me ata që në deklaratë shkruanin “ngaqë s’kemi vend, i vendosim me shumë respekt në dysheme”.

E kuptoni apo jo, “ska vend” thotë.

Tashti, për të gjallët s’ka vend, për të vdekurit s’ka vend, më falni po për kë ka vënd këtu?! Duhet të na nervozojë propanga, që na i shet spitalet si në Gjermani dhe jo ata që po perpiqen t’i thonë njerëzve të vërtetën”.

Pamjet janë të rënda, por pamje të tilla, në një situatë të jashtëzakonshme, janë të zakonshme edhe në vende shumë më të zhvilluara se ne, jo më këtu.

Fjala vjen, pamje të tilla vinin nga Italia në mars e prill, por askush nuk u skandalizua, pasi e tillë ishte situata.

Tani këta me anë të këtij personazhit qesharak, kërkojnë që të nxisin revolta, se po keqtrajtohen të vdekurit duke i lënë përdhe.

Problemi është se kur ishin këta në pushtet, kur vije në spital, të linin edhe të gjallë përdhe, jo më të vdekur.

Ndaj mirë është të na e kursejnë këtë fushatë makabriteti, sepse do t’ju kthehet në një boomerang të rëndë.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

51 komente në “SKENARI i përgatitur ditë më parë: Pas Çim Pekës, Basha-Berisha terror publik me Julian Dedën për të nxitur revolta”

 1. Cufi says:

  Ky ti kerkoje nanes se ke ka babe e atehere jena ne rregull

 2. Trotski says:

  Nga Komik ne Leshterik .Spurdhjak bastard.Gjynah per Zef Deden .Nuk e meriton ti dali Ky Skuth Kerriç Gamori

 3. Trotski says:

  Nga Komik ne Leshterik .Spurdhjak bastard.Gjynah per Zef Deden .Nuk e meriton ti dali Ky Skuth Kerriç Gamori
  Deshta te them se nuk na ben dot per te qeshur me marrezite e Tij.

  1. Dava albanistan says:

   Po Drejtesia ky eshte ?Apo Jane te gjithe te tredhur.Ndaj tallen te huajt me ne,se nuk njohin rregullat elementare te nje shteti ligjor .

  2. Toni.D. says:

   Eshte dhe i pashem m… originale Bred Pit o Dikaprio.

 4. Loni says:

  Do jet Zefi jot aty or byth shkerdhym. Te gjith keta qe bejn foto me kufomat zoti i çoft atje nje ore e me pare, duke fillu nga gomari plak sal qimi nga lulushe byth wimi nga monika bordelloja dhe me radh.

 5. L says:

  Dhe te kem ne mend protesta, Nuk Dal sa degjoj emrin e lulit,Pekes Dede’s me shoke.
  Kta te prishin Pune me I pas komshinj

 6. Shkodrani says:

  Respekte për Zefin, por këtë Julianin e ka budallën e shpisë. Shpresoj që ai tjetri të ketë marrë diçka nga i ati se humoristi i doli dursh!

 7. Haka Tekizoti says:

  O Julian!…. Do ta dish se për kë ka vend? Futi nji t’vdekme dhe ke për ta pa me sytë e tu që t’i ka zënë urrejtja e tradhëtarëve të Shqipërisë ndaj atyre që dosido punojnë për të, që si për këdo që e do Atdheun, ka vend edhe për plehra si puna jote, sepse Atdheu jonë, plehrat e veta i trajton vetë, nuk shkon si hajn t’i lejë te dera e fqinjëve, siç bëjnë idhujt e tu që e mbushën Atdheun me plehrat e armiqve shekullorë të tij. Në paç sy, hapi; nëse s’ke kurrë mos paç, mor burrë i leshit (në dallim nga burrë i dheut)!…

 8. Tuk Tuk says:

  Ky gjoja Demokrat ,komunistet i shpetuan Zefin ne vitet 80 me parate e Shqiptareve ne Hungari,,Zefi ne Hungari e ema e ketij nuk la njeri pa ja hypur ne Spital.edhe ky kopil eshte….

 9. SON says:

  Ai drejtuesi i Mjeksise ligjore mu duk totalisht jashte loje…si mund tedeklaroje kemi vetem 5 frigo…dhe nese ka aq skishte pse e deklaronte…idiot…nderkohe nese vertet janeaq duhet investuar…..Tirana ka 700 mije banore…

  1. Pensionist says:

   Banda pede glorifikon vdekjet ne situate pandemie, punon per vdekjen dhe ate do te fitoje, nuk ka tjeter rruge per nekrofagët.
   Njerez! Jepuni horrave ate, qe kerkojne, mbasi tu keni dale borxhit, duke i sqaruar.
   Nese horrat marrin ne dore “skeptrin”, ata do te mbjellin aq shume vdekje, saqë do t’ia kalojne Cowidit dhe atij, qe ka bere Cowidin!

 10. Kajo says:

  Po.cfar do presesh nga sekretari i partis te emisionit klanifornia..,.humoristi i zgerlaqur….. ptuuuuuuuu kufome qe mer fryme……turp per ty dhe atij qe ta vuni..,.sot a neser te hyn huni……bajge 🖕🖕🖕🖕🖕

 11. Zigur Qarri says:

  Çfare prokurori muti kemi ne ? Po policia e shtetit ? A lejohet perhapje paniku ne nje situate te tille ,.?
  Perse nuk i vene prangat ketij kelysh kurve, ketij debili te pa zhvilluar menderisht ?

 12. Zana says:

  Mendoni si është katandisur PD që merret me një pandemi botërore sikur e ka fajin Rama dhe nxjerr ca dordolece për të na mbushur mendjen.

 13. Sudja says:

  Ketij do ti nxjerrin nje foto nudo,te mamit Roz,para se ta kape karavirusi

 14. Ju lutem , e quani si te doni,por vetem aktor humori mos e quani ,sepse nuk gjejne derman edhe ne ate bote ,aktoret e humorit te vleresuar gjeni nga populli,njeri nga te cilet u largua nga kjo jete pak dite me pare. Te brazosh julian Deden me keta, dhe as me te atin nuk e meriton. Ju lutem quajeni si te doni ,vetem aktor JOOOOOO!

 15. Realiteti says:

  Ky fundërrina e ka mare si me sport. Vemje.

  1. qazim says:

   Kulmi i maskarallekut. Ky klloun qe don te behet deputet,mendon se ka mend te jape per te miren e qytetareve. Nuk ka turp e tallet me nje kasete-fakt makaber qe dokumenton te vraret nga regjimi Serb por e humbur “padashje”nga bukuroshi Lul,e tashme flet dhe per te vdekurit nga pandemia ne morg. Keta jane kriminele te lindur dhe te edukuar nga babai i tyre Sali. Te gjithe ngjajne me njeri tjetrin si klone te Berishes.

 16. qytetar says:

  O zot….sa i peshtire.

 17. Vlora says:

  Lolo te gjithe, funderina te denje per vc publike.

 18. ronny says:

  Ky djale eshte nje kurve me nje baba po kurve qe si duhen as dreqit. Lepine bythe majtas djathtas neper halet e politikes sepse si aktore hejehehe as i pari e aq me teper ky i dyti as e ndeqen as e ndriten. kjo kurva juljana na doli tamam buce rrugesh.

 19. nino says:

  Kush do te cohet per idjotin Jul Deda….. Shikoni cfar dallimi ka mes Sali kriminelit dhe Edit….. Gruaja e Jul Dedes nje e pa afte mbahet ne pune ne polici ndersa i shoqi ngrihet te rezoi qeverine. Edi Rama le njerezit e tije rugeve dhe mban plerat qe duan ta rezojne…….
  Keto jane turpe o Zoti kryeminister qe ju vazhdoni ti beni dhe qe do te bien ne koke…..

  1. Apojo says:

   Prandaj dashka protesta se paska gjrun atëj ene i thoka pulicve: Ha, gjuj gjuj po ta majti , se i them gjrus un për ty.

 20. Ilir says:

  Julin,nuk e njohe fare por fare,fare!
  Por : ..eshte njeriu me i talentuar i humorit sot,per sot ne shqiperi!

  Po te kishin talentin dhe ndershmerin e Julit,njerzit e politikes ne do ishim si Zvicera!
  Juli,eshte me I talentuar edhe se vete I jati I madhi,I te mdhenjve Zef Deda.

  1. Cudia says:

   Ke te dre jte o Ilir. Kete humor qe sapo beri Juliani jot jo ne Shqiperi qr askush tjeter nuk e ben por as ne Evrope nuk eshte degjuar. Talent teper i rralle…

 21. SADIU says:

  E ku nxit dote trazira ky hale, lereni te bjerë erë në gropen skeptike qe ka rene dhe varini hibet se populli uka varur hibet ketyre.

 22. I dituri says:

  Eshte situate e veshtire vertet, por te gjenden ca tavolina dy tre kate per ti vendosur per respekt dhe jo ne toke si sende te pa vlere eshte vertet per te revoltuar. Po ku ju shohin syte dhe degjojne veshet ju te gjithe jeni si kukullat ruse u eshte dhene komanda te gjithe ne sulm per te share e ofenduar. Cfare pith some do ishit sjelle sikur nje nga ata te ndjere te ish nje i afermi juaj, a do u kishte shkuar ne mendje te mbronit kryepisat rilimdas. Dhe imagjino qe lehni per shendetesi qe eshte para evropes gjermanise italise greqise etj. O pika ne maje te kokes me gjithe shtet dhe rilindjen tuaj te vdekjes.

 23. Ku kane b…per protesta keta tipa?!

 24. Konjak says:

  Zoterinj , s’ka asnje dishim se revolta as ka dhe as do ket . Kushdo qe pregatit terenin tinezisht , apo kushdo qe ben propagante te tilla , ;Te dya keto forma i sherbejne vetem pakices , dhe shkaterrimit te shumices . Si kudo , edhe ne shqiperi ka nje sistem te sakt , per trazicion pushteti . Sigurisht si pala qe i ka , si pala qe e kerkon pushtetin , mundohen te jen fitimtare , jo me votime te ndershme , por me pseudopropaganta , me blerie votash , me perdorim makinacionesh , me perdorim dhune , shpifiesh e injorimesh . Perkrahes te ketyre politikave –ndryshe nga gjithe bota — jane edhe disa gazetare –sigurisht per ca para — me keqardhie mund tju them se , po bejne davane e dreqit , kundra popullit . Perdor shpesh popullin si viktime –sepse faktikisht ai i vuan te gjitha — Kuptojme ; ne populli jemi viktime ! .. Dikush , ka publikuar nje kasete me te vdekur , te lene sheshit , shum mir ka bere , dhe kushdo qe di te tilla ngjarie ti publikoje , te gjithe e kemi per detyre te mbrojme njeri–tjeterin . Per cudi , denancus te tille , dikush i quan “personazh qesharak ” . Te mbrosh interesat e popullit –sepse ata te vdekurit sheshit — pjese e popullit jane ; qenke qesharak , kurse te mbrosh pakicen , qevqeitaret , qenke hero i kombit !!??.. Askush te mos shohij enderra me revolta , aq me teper tani , ku nga zgjedhiet na ndajne pak jave , gjithkush te zgjedhe ate qe i siguron , jeten , punen , rrogen apo pensionin , e pasurine , nese ka .. Me keto rroga e pensione , nuk mund te jetoje as qeni .

 25. loro says:

  Nino je krejt i sakte…te pershendes.

 26. dritani says:

  Interesant, me se fundi doli dhe nje tjeter djale komunisti te tunde flamurin e vdekjeve!!! Ky “mjeshter i madh”, qe nuk eshte as mjeshter, do te luaj rolin e gergasit. Po kur regjisori i tij eshte kriminel (se kush s’denjoj t’ia shkruaj as emrin se te gjithe e dijne e fyej inteligjencen e popullit) i ngjet nje dordoleci qe tremb vetem ca laraska. O Jul, pse kerkon te behesh Nul? Pas ca kohesh do te ndjehesh i turperuar qe aktron me te vdekurit.

 27. Astrit says:

  Po kush te vjen mbrapa ty mo rob q…r.

 28. lefteri says:

  Ben zanatin e babait tip shpellari i zbritur nga majat e dugagjinit
  ne qytet na bene moral kurva
  Ty dhe tipit tat do shkerdhyer pragu pa limit,sa i ke ngjare zefit spijun
  more te qifsha kurvat e fisit
  merre ajken e pd dhe rrujani bolet rames dhe 8 vjet te tjera

 29. Loku says:

  Nuk behet poltikte me karagjoze si Juli

 30. Apojo says:

  Prandaj dashka protesta se paska gjrun atëj ene i thoka pulicve: Ha, gjuj gjuj po ta majti , se i them gjrus un për ty.

 31. NjeQytetarOptimist says:

  Gomar I ati, krric I biri.. Pa talent te dy..

 32. Ilias.fr says:

  Mut i ati mut i biri mut dhe ai qe beri t ane!!!

 33. Skela says:

  ky funderine o eshte nderuar ne maternitet ose eshte komplet DOBIC

 34. rrushi says:

  Ky eshte shumē aktor se para 6 muajsh ne nje shkrim i treguan me emer dhe mbiemer ate qe ja qinte gruan dhe per mamin qe ja qinin ne spital ku punonte duke i treguar me emer personat qe njeri i qinte gruan dhe tjetri i qinte mamin ne katin e trete ne spital. Keshtu ju mos i lodhni kot se ai nuk do tja dije ka mundesi qe tja kete rrasë dhe ketij ai qe i qin gruan dhe i kenaq te dy.

 35. Kaseten Luli kaseten says:

  …se ketij gtuaqiri ky deda do veje ne pidh te motres se tije , ate ruge ka mar …..

 36. rrushi says:

  Mos u lodhni kot me këtë se para 6 muajsh ne njē shkrim nē tema ketij i thane se kush ja qin gruan me emer dhe mbiemer dhe vendin ku u qinte dhe për mamin qe u qinte në punē ne spital ne katin e trete ja thane dhe emrin e mbiemrin dhe ky u kenaq shume nga zgjedhja e gruas dhe e mamit qē ja qijnë te tjeret.Po me siguri ai që ja rras gruas ja karras dhe ketij dhe i ka ardhe mire qe ja ka dhene te dyja. Keshtu ai nuk do tja dije fare.

 37. Beni says:

  Popull ! Respekte per humoristin shkodran Zef Deda ! Sukseset dhe meritat e Zefit nuk kane vend te diskutohen ne profilin e djalit ! Zefi e ka perdorur politiken, dje sa ishte hapsira e diktuar nga sistemi dhe sot e perdor akoma gjithe kornizen e saj vetem per humor, ndersa djali eshte i Zefit, por nuk eshte Zefi dhe nuk ka aftesine per te bere ate qe ka bere Zefi, qe politiken e perdorte per humor, ndersa ky ne pamundesi per te bere ate qe beri i ati, mundohet te haje buke me politike. Respekte per Zef Deden !

 38. farfalla says:

  ky juli gabim qe esht lidhur me pd kot ky me zogun e tiranes te lidhet se me keta sy ne ngjyre blu do dilte nje alamet travensti ose nje prostitut e sukseseshme qe sdo rinte nje minut pa pun

 39. shkodrani says:

  O ty ta qi.t Kina tet ame,ma zi se ja kan pas ba!Kur thone,se nuk i ka ngja Zefit,besoj se e kuptoni…Le te vijme te rasti i fotove,ato dhe mund te jene reale,por shikohet se ky ka pase mision me kap ato pamje,qe te duket reale dhe shifra e viktimave qe permendi Lulushi.Megjithate,ne po shikojme se keta presin te fitojne pike me makabritete.As te vdekurit nuk i lene te shkojne te qete ne ate bote.Do vije 25 Prilli dhe do shofim rezultatin,por keta nuk arrijne te kuptojne,se njerezit duan pare,por ma shume qetesi e normalitet.Kur perdoret dhe nje aktor gjoja humori per politike,shikohet kriza dhe varferia e mendimit ne SHQUP.Na keni korit,o legena,keni vu maska RAMA IK,a keshtu fitohet…po,nder tre,ma te gjatin ¬

 40. Ed says:

  PER KE E KE FJALEN O JULIE PEDERASTI PER KASETEN E BALLANICES QE E SHITI NE SERBET
  SE KY I KA METODE PASURIMI KASETAT

 41. Arqile says:

  Ky i biri i aktorit tr madh budall mbeti i shkreti.Gjyna.

 42. Gjin Musa says:

  Te shesesh dinjitetin per politiken nuk do momento,,,mjerim.

 43. 🤮🤮 says:

  Hej !
  Po kur i ati ishte nji klloun i vocër, çfar prisni ju nga djali i vocër i kllounit të vocër ?!

 44. Cuku says:

  Po kush pjerdh per kete fytyre bajgen
  Jane te “persekutuar “keta si familje se babai I ketij na cante trapin cdo Vit te Ri.
  Ky eshte me trap se I jati

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *