Ramush Haradinaj i del krah Bashës: S’ka mundësi dikush t’ia fshehë kasetën Amerikës e Berlinit. Janë pallavra për të na dobësuar!

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ftuar në “Kjo Javë” në News 24 me Nisida Tufën komentoi edhe deklaratat e Milaim Bellanicës, që filmoi masakrën e shqiptarëve në Krushë të Madhe dhe akuzoi kryedemokratin Lulzim Basha për fshehjen e kasetës së filmimeve gjatë kohës që punonte në UNMIK.

Ndonëse këto deklarata kanë ngjallur debat në Shqipëri dhe për këto kryeministri i vendit Edi Rama kërkon sqarim publik nga kryedemokrati Basha, Haradinaj thotë se është e papranueshme që ndoshta edhe për qëllime elektorale po përçahen më shumë shqiptarët.

Ai thotë se këto janë skenarë përça e sundo.

Gjyqi special në Hagë përfshiu edhe klasën politike në Shqipëri, kreu i opozitës Lulzim Basha është vënë në shënjestër të akuzave për rolin e tij në të shkuarën në UNMIK. Çfarë dini ju z.Haradinaj për rolin e Lulzim Bashës si pjesë të UNMIK?

Ne jemi gëzuar kur kemi një parë një shqiptar duke punuar në UNMIK, se aty ka pas rusë, kinezë, të Afrikës, të gjitha vendeve, Amerikë e Evropë Po, sllavë ka pas shumë. Na ka ardh shumë mirë që edhe shqiptari ka arrit me mbërrit në UNMIK, ose në OSBE ose në këto mekanizma. T’ju them të drejtën nuk kam dijeni për ndonjë angazhim kundër çfarëdo vlere të Kosovës të z.Basha. Ka pas një tendencë me i paragjyku njerëzit se këta po punojnë me ndërkombëtarë, mirëpo ka qenë edhe një kënaqësi realisht me pa edhe shqiptarë. Ne edhe të Kosovës psh, ja zv/kryeministri i parë i qeverisë tonë, z.Besnik Tahiri, kur e kam marrë si koleg në qeverinë e parë Haradinaj në 2005, ky ka punu për OSBE, por e kam marr për shkak të aftësive, të njohurive që ai ka, që tani jemi kolegë. Më vjen keq që po ngrihen debate të tilla, ndoshta edhe për qëllime elektorale edhe po përçahemi më shumë si shqiptarë, pa nevojë realisht edhe nuk i mendoj të dinjitetshme këto.

Një pikë e nxehtë e debatit politik në Shqipëri janë pamjet e masakrës së Krushës se Madhe sa informacion keni ju mbi këtë çështje?

Gjithë bota e di për rrethimin e atyre vendbanimeve, për marrjen e gjithë atyre njerëzve, për vrasjen e tyre, është një histori horror, një tragjedi e jashtëzakonshme. Ajo nderohet pra masakra e dy Krushave, se janë dy Krushat, nderohen prej të gjithëve. Por, Kosova ka plot masakra të tjera, për tani është kjo e Krushës, por i kemi me dhjetëra në fakt qindra masakra të tilla.

Po për dëshmitarin kyç Bellanica?

Nuk kam ndonjë njohuri dhe nuk e di pse po bëhet gjithë kjo zhurmë. Ne kur kemi qenë në gjykatë, i kemi sjellë po ashtu këto dëshmi. Përgjatë procesit tim, për me i tregu Gjykatës të vërtetën e Kosovës ne i kemi sjellë edhe këto masakra, si zhvillime, se unë s’kam paraqit mbrojtje, por gjatë ballafaqimit me prokurorinë kam shpjeguar Krushat, e shumë të tjera, janë qindra të tjera që i kemi paraqit. Nuk e di, unë mendoj se kjo është një ngjarje mediare tani e krijuar nga dikush për ndonjë qëllim të caktuar, pra cështja e kësaj dëshmisë. Dëshmi të tilla ka me miliona minuta.

A jeni takuar ndonjëherë me Bellanicën?

JO, as nuk e di kush është, as kam dëgjuar për të. Në jetën time nuk e di kush është. Mund ai të më ketë takuar mua, por mua nuk më kujtohet ose nuk e di. Por edhe nuk ka pas arsye pse. Dëshmitë për këto krime ka mekanizma që mundohet me i mbledh me i nxjerr para gjykatës. Kushdo që ka dëshmi duhet pra t’i sjellë, t’i dëshmojë, por rasti konkret emri konkret, nuk di për të.

Ish deputeti i PS, Dash Peza, asokohe në rolin e përkthyesit ka rrëfyer se si kaseta i është dorëzuar BBC, duke ngritur dyshime se më tej ka përfunduar në zyrat e OKB, ju çfarë informacionesh keni?

Jo, asnjë. Edhe këto emra që përmendni ju janë jashtë alogjikës time, për shkak se ato janë dy masakra të kryera prej serbëve. Të dy masakrat të gjithë ne jemi munduar t’i nxjerrim para Botës, para të gjithëve, nuk e kuptoj pse kaseta mund të bëhej subjekt i fshehjes. Nuk janë ngjarje që fshihen, i di e gjithë Bota se çfarë ka ndodhur në Krushë. Pra në Ëashington e dinë, në Londër e dinë, në Berlin e dinë, në Beograd, në Moskë e Pekin e dinë çfarë ka ndodhur në Krushë. Krejt kjo bisedë te ju atje, i ngjan një farë konstruksioni të caktuar për konfuzion. Pra, dikush po kërkon të vendosë konfuzion te ju, nuk e kuptoj pse. Në opinionin tuaj, se këtu është ndryshe në Kosovë. Nuk e kuptojmë këtë debat, ne nuk marrim vesh pse po ndodh te ju ky debat. Jemi krejt të hutuar me këtë debat.

Pse mendoni se del ky debat sa herë në Shqipëri ka zgjedhje?

Të habitshme janë, nuk e di, jemi të hutuar edhe ne për çfarë po ndodh atje. Nuk na vjen mirë, kur Kosova është në vështirësi ju filloni atë debatet, përcarjet, sharjet. Nuk e kuptoj pse e bëni në këtë kohë. Në këtë kohë ju duhet të shtoni dashurinë për Kosovën.

Nga lindin këto…

Unë mendoj edhe këto janë skenarë të atyre përça e sundo. Përça e sundo është kjo, kushdo që e dëshiron t’i shohë shqiptarët të dobët, së pari do të shohë të dobët Tiranën zyrtare. Një Tiranë e dobët, i bën më të dobët shqiptarët kudo që janë. E kjo është një dobësim kaq i madh i Tiranës zyrtare, ose i nivelit të jetës atje, të debatit, nuk na ndihmon ne në këtë kohë, vetëm sa na dobëson me këto debate.

Nëse do e kishte Kosova sot këtë kasetë a do ishte ajo një ndihmë për ish-drejtuesit e UÇK në Hagë?

Kanë kaseta sa të duash, të gjithë institucionet e Botës i kanë. Mos harroni, nuk ka mundësi dikush t’i fshehë Amerikës, Londrës, Berlinit, Romës, Parisit këto ngjarje. Këto ngjarje edhe sateliti i sheh edhe kjo ideja që kush ka një provë, e ka fsheh provën e kjo provë s’ka leju me dalë kjo e ajo në dritë janë pallavra që po i bën dikush vetëm me na dobsu të gjithëve më shumë. Për të bërë konfunzion të brendshëm, kjo është si me ‘ta hudh rrugën në oborr’ si themi ne edhe nuk e kuptoj pse i ushqeni këto atje. Do një nivel kjo punë. Do një vetëdije ndryshe, nëse Kosova përballet me këto, në vend që Shqipëria zyrtarisht t’i kërkojë BE-së, ato që fola më herët, liberalizimin e vizave, njohjen nga pesëshja, statusin e kandidatit, me i kërku Amerikës rrugën drejt NATO-s për Kosovën, se atë Amerika na e jep. Ju me ‘rriheni’ mes jush, po shani njëri-tjetrin, e po kërkoni miq në Kosovë, me cilin të bëheni e me cilin të shani-tjetrin, kujt i ndihmojmë kështu e cfarë vetëdije është kjo? Kjo është gabim për besë, edhe unë nuk mendoj që është i paqëllimshëm, unë mendoj që ky është një ushqim i kuzhinave, kundër shqiptarëve.

Një ish-komandant i UÇK, Lutfi Gashi është shprehur gjithashtu se Lulzim Basha ka qenë i pranishëm në arrestimin e tij, çfarë dini rreth kësaj?

Nuk e di një situatë të tillë, por në UNMIK kanë punuar amerikanë, që i kanë bombarduar Serbinë për të na çliruar, kanë punuar evropianë, ka pas nga të gjitha vendet e Botës, po ça të keqe ka me pas edhe shqiptarë? Ju duhet me u gzu nëse vjen një delegacion i NATO-s e aty ka shqiptarë, ose i OKB e vjen shqiptari e mos ma marr dikush tjetër, nuk mendoj se duhet me paragjyku prezencën rolin, punën e dikujt në mision, me zhvillime të tjera. Ka plot njerëz që janë në atë anë, por janë profesionistë, janë të zot, dhe nuk të vjen e keqja prej tyre. Rasti im, konkret: unë jam gjykuar, para meje në anën tjetër ka qenë gjykatësi holandez, më ka dhënë verdiktin i pafajshëm. Tani të gjitha këto në gjykatë, kanë ardh edhe dëshmitarë serb, që kanë fol fjalë të mira për mua. Një zonjë serbe, e moshuar ka ardh psh e ka treguar se ky komandati, ky zotnia, kështu e ashtu. Ka ardh një grek, një kolonel ushtarak edhe ka fol fjalët më të mira për mua. Më besoni, unë nuk e kuptoj pse ndodh ky debat, është një dëshirë me kriju edhe më shumë konfuzion të brendshëm. E mira jonë, e shqiptarëve, është le të pastrojmë pak oborrin prej budallallëqeve tona e le të gjejmë punë që na presin. Psh Shqipëria le të gjejë si të ecë përpara, drejt një demokracie sa më të respektueshme. Si të ecë përpara drejt sukseve që t’i pranon BE-ja e të tjerë, si me shku në një zhvillim demokratik të zgjedhjeve që ju vijnë në prill, sa më i mirë për ju, për Shqipërinë, e shqiptarët. Po ne për Kosovën, nuk fitojmë ne duke i ‘lyp’ dreqin të njëri – tjetri. E dëgjova një deklaratë të Isa Mustafës, shpesh herë nuk jam pajtu me të, por e tha shumë drejtë, s’na e ka kriju gjykatën as Lulzim Basha, në fund të fundit as Sali Berisha, po as Edi Rama. Gjykatën e kemi krijuar ne vetë në parlamentin tonë, psë tani po kërkojmë fajtorë te të tjerët. Unë jam në komunikim të rregullt me Presidentin Meta dhe i kemi trajtuar krejt tema me vazhdimësi. Është shumë gabim tani të kërkojmë fajtorë.

Ne nuk na ndihmojnë këto. Sa për Kosovën është më mirë që po ndodh kështu, është më mirë që edhe opozita, edhe pozita e Shqipërisë, t’i shkruajë letër shefave të BE-së, e t’i kërkojë diçka për Kosovën, psh liberalizimin e vizave, njohjen nga pesëshja. T’i shkruaj Shqipëria zyrtare, Greqisë, Qipros, Rumanisë, Sllovakisë, Spanjës: Njiheni Kosovën! Kosova po kalon sfida, ju lutem pranojeni në familje. T’i shkruajë kancelares Merkel, Presidentit Macron, etj e t’i thoni jepjani Kosovës mundësinë për statusin e kandidatit, thirreni në tavolinë, mos e lini vetëm. Kështu e ndihmojmë njëri tjetrin, edhe ne duhet të themi: Hapjani negociatat Shqipërisë, mos e vononi, mos jini pengesa. Nuk është mirë me e nda me Maqedoninë e Veriut. E në vend se të shohim këto punë, ne po humbin shumë energji me budallallëqe. E këto janë me ia humb hapat vetes, me ia humb kohën vetes.

REMOTE_ADDR:[]

65 komente në “Ramush Haradinaj i del krah Bashës: S’ka mundësi dikush t’ia fshehë kasetën Amerikës e Berlinit. Janë pallavra për të na dobësuar!”

 1. Cufi says:

  O kokrra e idiotit ty kane futur ne kulare e kerkon te besh politik ne Shqiperi ,se shqiptaret te njohin se cfare gomari je.

  1. Maloku says:

   O Tamush, po sa kar je mor burre…..

  2. Tan_Tironci says:

   Lene bolen, ai ja hodhi.
   Ne depon e xhenjos kane humbur mina me sahat, nen hunden tone dhe oficerve tan sylesh.
   Lene Ramushin, se o tu rraf grun.

  3. Aleanca per mbrojtjen e tallashit says:

   Per hir te se vertetes,Ramushi mund te jete c’do gje ne kete bote pro politikan jo.
   Gjithmone per hir te se vertetes, poltika Kosovare dhe politikanet e saj bejne lojene e Beogradit.
   Rasti me i mire eshte ky i Milaim Bellanices.
   N.q.s. do te kishte njeri interes per ato filmime do ishin organete drejtesise ne Kosove,dhe qeveria Kosovare.
   Asnje fjale ,asnje pike interesi.
   Jo vetem kaq,pooor bejne lojen e Lulezime B. dhe te Doktor Mortjes.
   Eshte per te ardhur keq,por per hir te se vetrtetes duhen thene gjerat troc.
   Lobi serb ne Kosove eshte shume i fuqishem.
   Te gjithe ata qe kane qene ne mardhenie pune ne administrate ne ish jugosllavi,
   te gjithe ata qe kane studiur,te gjithe ata qe kane pasur privilegje ne ate sistem,
   e ndiejne veten te lene pas dore,enderrojne kohen e Titos.
   Ne mundohemi tju injektojme ndjenja patriotike,atyre ju ka vdekur ai damar.
   Populli i thjeshte ka humbur orientimin,hoxha u tregon ne xhami qe shqiptaret jane te pa fe,
   politikanet nga ana tjeter si Ramush ari tregojne perralla me mbret
   dhe e mori ferra uraten.
   Perendimi ka kohe qe ka ndryshuar kurs ne raport me Kosoven.
   Eshte per te ardhur keq,pooor politikanete Kosoves jane te gjithe korrupt,
   ose bejne lojen e Beogradit.
   Ky Ramushi ka deficite ne drejtim te intelektit.
   Politika shqiptare ben mire te leri drejtesine te flasi dhe jo demagogjine.
   Socialistet duhet ti drejtohen SPAK-ut
   Persa i perket patriotizmit ,ai i verteti tregohet me vepra,fjalet nuk te bejne Patriot.

  4. vang says:

   Haradinaj po mburret se per te thane fjale te mira nje serbe dhe nje grek si per ta distancuar vehten nga Thaci por harroi sa vjet i zgjati,sa here u thirr,dhe cfare pesoi heren e hundit qe u blllokkua ne France.Sipas tij del se Thacin e kane paditur shqiptaret?

 2. Bashkim says:

  Baci kulaci. . Thjesht JE I TRASHE. FATKEQESISHT TE DUKET VEHTJA I ZGJUAR. JE TRIM POR SI SHUME TRIMA JE BUDALLE. DRU ME PRE.

 3. Lulezim Basha-SPIUN I UDB.se says:

  o Ramush Palloshi:Nuk na The ASNJE Fjale te Vetem per te Arrestuarit qe jane ne Hage..asnje Fjale..vetem Nuk di ate apo kete..Kaseta ka sa te “Duash”..po po ne Dyqanet e VIDEOTEKA…per keto thua sa te duash??…
  na Fole dhe The se Jeni “Habitur” dhe Hutuar ju ne Kosove, per Debatin e Hapur ne Shqiperi, kur se ju vete Ramush Haradinaj duket se jeni Kenaqur qe u Arretua Hashim Thaci, sepse per shume Gjera ishit Kundershtare por jo “Armiqe”…
  Nje Pyetje Ramush Haradinja:Kur ju ka Ardhur Thirrja per ne Gjykaten e Hages…i Pari Politikane qe ju Mori ne Telefon ishte Lulezim Basha ,pse??Dhe c´fare Biseduat??
  Shikoj Ramush Haradinaj SE NUK KENI SENS-Politike te Gjerave, dhe nese do te ishit i tille DO TI KERKONIT DIRETE Bashes qe te Rrefehet…
  @@Nje Gje Ramush Haradinja: Heshtja juaj hedhe edhe me Teper Hije Dyshimi ne Tradhetin qe ka Emer Lulezim Basha…dhe nje Gje:Lulezim Basha nuk eshte Shqipetare..se paku mos na Fyej..sepse Shqipetaret nuk e kane per Zakon te Spiuniojne Njeri Tjetrin..kete Zakone e kane Njerez te Kallepit te Sali Berishes, Dhenderr Serbe, si dhe Lulezim Bashes, UDB-ash, Kordinator i Zyres per Mbledhje Informartash per Llogari te SERBEVE me Qender ne Mitrovice….Ramush.Zgjohu, se Lulezim Basha munde te kete nje DOSJE TE DYTE PER TY..qe nuk te Nxjerre me nga Haga…lol

 4. Bashkim says:

  Thjeshte fare koment i perseritur.

 5. George says:

  Kosovaret as ne luften clirimtare nuk u bashkuan, tani ne paqen e perkohshme, po vrasin njeri-tjetrin.

 6. albano says:

  O Hajdaredin paske pjerdh fare. Intelekt merre me leng. Hajde babe ku po shkon (eshte nje shprehje krahinore), shkon tamam per ty. Hajd te fala…

 7. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  @Nukmbush
  .
  Po çfarë llogjikë gomari
  që ke more i shkretë
  ata kan zhdukur 1643 viktima
  e nuk po zhdukin një kasetë!
  .
  Bëj burg Nukmbush
  për Tradhëtarët e Tiranës
  ha mut Nuk mbush
  veq për inat të Edi Ramës!

  1. theranda says:

   Und ramuthi po du me i therby kothoveth.Po du me u bo prethident.Otht detyra ime me i therby Kothoveth.

 8. SPAK... says:

  Hajredinaj eshte,kryeministri me i keq qe ka patur Kosova..Ai ne emrin e luftetarit per Liri eshte gadi te hedhij poshte luften e popullit Kosovar per qellime karjeriste..Ai do vetem qe te denohet Thaci me shoket e shtabit..Eshte me i koruptuari ne Kosove, dhe shiti teritorin e Kosoves..Eshte folesi me i keq i gjuhes shqipe.Mik i Ilir Metes dhe Sali Berishes..qe jane dy nga figurat percarese te Kombit.Ka nje nivel sa nuk mund te drejtoje as nje fshat.I dergon shkrese Ilir Metes qe ti jape pashaporte nje punonjeses se tij..duke shkelur gjithe kriteret..Kosova eshte futur ne nje grindje nderpartjake te temershme dhe ai na tregon se cduhet te beje qeveria Shqiptare..Ate qe ka bere Rama per Kosoven nuk e ka bere kush tjeter..Por ky thuthuq i gjuhes Shqipe nuk e arin dot te hedhij poshte punen e Rames..Ai ka plot kusure te tjera qe do i dalin se shpejti..

 9. armiku me i keq i shqiptarit,eshte vet shqiptari says:

  Pse kerkoni sqarime nga ky gallgauk.Ky eshte dru me pre.Pranon te jete ne krahe te sherbetoreve te serbise,per te sulmuar Ramen.Ne vend qe te thote dy fjale per ata qe jane ne Hage.Po ky nuk ishte komandant i UCK-se.Fakti qe doli i paster tregon se sherbetoret e Serbise,e kane shmangur.Turp.

 10. tropoja says:

  bravo haradinaj ti je luftetar bashke me familjen tane i ke dhane 2 deshmore kosoves dhe ke fitu pafajsine ne hage,asht krenari per tan shqiptart mos me ra viktima te perçamjes se edvin mafis argatit te serbis vllait vuçiçit po i len njerzt me vdek prej covidit si e si me shpopullu shqipnin ne gjitha menyrat,tamam perça e sundo xhahili surrelit ky bastard spihun i flliqun esat pasha i kohve moderne

  1. Jurgeni says:

   Gomar , edhe gomari eshte me i zgjuar se ty.

  2. Tambush Babadimraj says:

   Ik ore malok salikarist te qifte familjen Ramushk Haraç Gjokoviqi.

 11. eshte bashkuar Bandes se Familjes berisha
  u kompromentua ne Hage goj Peshku,
  Nenshkroj bashkpunimin me UDB
  dhe Ata e prune ne Pushtet mbas Hages Gamorin.
  Edhe Taksa e fameshme 100% e Hajvanit ishte pjes e Lojes,
  me i shplaTrut kosovareve se ky idiot Shejtanbudalla eshte Armik i Serbise heeeeeeej 🙈

  Bashkimi i Peshkut idiote,me Banden e Lalzit i corri Masken Ramush hajvanit ushtarit me te ri te Serbise 💩✌👺👎

 12. Lani says:

  Rob i trashe! Palle! Rrot k… je.

 13. keqardhje says:

  Ky Haredinaj s’ka per tu bere kurre njeri; si ka qene udheheqes me UCK-ne ky, une habitem se as per çoban me dhen nuk eshte se ne dark ti bie mangut. E dine te gjithe thote! Po mor po, te gjithe e dine po atje ne gjykate po nuk pate prova konkrete ti paraqitesh, nuk te beson njeri se dhe ata me provat qe jep ti, do te firmosin vendimet dhe dalin jashte pergjegjesive individuale ligjore. Me kopaçe se Ramushi, nuk paska ose ben idiotin qe nuk e besoj . Megjithate Kosova dhe Shqiperia vuajne nga razmushet e salirat pransaj eshte kjo gjendje dhe hajdutet dhe kriminelet keta duan qe te kete rremuje.

 14. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Edhe ti dru me pre,meresh me politike dhe ke udheheq koqevaret.

 15. Hi says:

  Ky idioti qe ka qene prime minister e shpetoi bythen vet duke vrare deshmimtaret tani flet budallalleqe Go to hell

 16. Koli says:

  Nukmbush Haradinaj asht lop nuk e kupton se familja Berisha dhe familja Basha jane agjentur e Serbis.

 17. Kosovari realist says:

  Po cfare ti themi Makronit dhe Merkelit apo harrove qe e dhjeve ne tavoline me ta se doje te beje te fortin me tarifat? A nuk the ti qe Rama ka shit Kosoven me Serbine te percaje shqiptaret? Tarifat i hoqet me Serbine, ty te derguan me bisht nen shale si qen. Shengenin ballkanik e pranuat dhe nuk moret as heqje vizash dhe as njohje te reja. Perkundrazi UCK e derguan para gjykates dhe ti sot po na tregon Lulin qe sponcorizohet me para Ruse dhe i kane heq vizen per Amerike ashtu si edhe Saliut familjarisht.. Ti keto i di por fajin e ka Rama qe hoqi padine ne giykate genjeshtare i pacipe.

 18. Timi says:

  Ia paska përgatitur Ilir Meta këtë. Thotë edhe vetë që ka kontakt të vazhdueshëm me Presidentin. Basha duhet të sqaroj këtë punë që ta dijne shqiptarët se kë votojnë.

 19. Korçari says:

  Sa dashuri per shqiptaret kane keta komentusit ketu ne tema sate lire jane sllavet dhe greket te komentojne tek ty o mero bordello ke katandisur

 20. Ed says:

  KOKE TRASHE DHE SHOK I ALBINIT PRANDAJ KOSOVA ESHTE KAQ PRAPA
  NJE KRYEMINISTER QE REH GRRUAN E TIJ
  CFARE PRET
  NJERI ORDINER
  SHKO FUTJU GRUAS BEHE PESHKE SE EDHE AJO ESHTE KYNDRA TEJE NE KETE RAST

 21. Eshte kaq Ordiner sa kan fillu me e perdor gjith Banda – Hajvanin me te Madhe
  ne Kosove .

  Ky plehr shkel mbi Gjakun e viktimave te Kosoves
  Cfar UCK ka qen ky Sunxhuk Kosovet !
  Ky qeka Kollona e 5 brenda UCK.
  C’eshte kjo fare idiotesh dhe kaq Tradhetare mor se po habisni Boten.
  Ptuuuuuuuuuuu putana serbie 👎💩💀

 22. Iso says:

  O ramush karabushi=palle cari! Harrove ore gomar (ndjese gomarit se e ofendova) se ke thene qe shihni punet e juaja qe i keni me keq e tani po kerkon ndihmen e ketyre qe ishin me keq?! Ik o palle e ruaj dhite ne Cakorr po te lane malazezet ne pjesen qe ju shite.

 23. Shkodra says:

  Te gjith ata qe i kan dy pare mend ne Kosove e Shqiperi kan shum kohe qe i kan te mjaftueshme faktet se arrestimin e Hashim Thaçi e realizoi koalicioni apo çeta e Ramush Haradinajt ne bashkepunim me Sali Berishen, Lulzim Bashen, İlir Meten dhe plehrat e tjere qe po bejne çmos te pengojne pranine Amerikane ne Shqiperi e Kosove e me gjere ne Rajonin e Ballkanit.
  Komentet e tjera nuk pijne uje.
  Turp per Haradinajn i cili gjeti te lidhet me Sali Berishen e Ilir Meten te cilet nuk lane gje pa bere ndaj UÇK-se.
  Tufp per Haradinajn i cili pa mbrritur Thaçi ne Hage shpalli kandidaturrn per tu bere President.
  Kto jane te vertetat. Fatkeqesi. Poshtersi. Tradheti Kombetare.

 24. Shkodrani pa buke says:

  ky shpetoi se vrau zhduku deshimtaret, dhe do tani te behet president , nuk e di perendimi Amerika i ka hequr vize

 25. Ed says:

  TANI E BESOJ PLOTESISHTE QE TI BEN CDO GJE PER PUSHTET
  BILE EDHE QE E REH GRUAN TANI E BESOJ
  LETA PERGENJESHTROJE AJO E GJORA SA TE DUSH.TI
  KOT ESHTE TANI
  NJERI ORDINER I BEN TE GJITHA

 26. Lul karabushi says:

  Ik Haradinaj ik e kruaj bythen gjekundi , ska nevoje te mendohesh shume dhe te kuptosh pse te vune hune , te hodhi ne kosh te plerave populli kosovar …….llogjika e nje idjoti , mos e mbro shume Bashen o kar se do gjendesh mbas faktesh ku do te bejne bashkepunetor me serbet dhe ty , pa qene nevoja …..ti ke lftuar dhe ste takon ti dalesh ne krah nje mizerbel sic eshte Basha ose Salu e Meta , prandaj mendohu mire , se nuk ke mardhenie te mira me Ramen sdo te thote te mbeshtetes agjentet ne sherbim te te cileve ti luftove o bole …….ne ketej nga Shqiperia kemi nje fjale te urte popullore per hir te sime vjere do shkoj me millonane ……hapi syte o gabel muti , hapi syte dhe shiko ke ndihmon , Bashen ?? Si thua ?? J vlen ?? ke ?? Bashen …. mbas Bashes eshte Saliu …….he si thua idjot , ja vlen te thuash ose te kesh nje mendim pozitiv per ta , mundet dhe ta kesh , nuk te pengon asnje , ama ske emrues te perbashket me luftetaret qe duan Kosoven martire te lire dhe sovrane …..

 27. Ed says:

  TANI E BESOJ PLOTESISHTE QE TI BEN CDO GJE PER PUSHTET
  BILE EDHE QE E REH GRUAN TANI E BESOJ
  LETA PERGENJESHTROJE AJO E GJORA SA TE DUSH.TI
  KOT ESHTE TANI
  NJERI ORDINER I BEN TE GJITHA
  Gjynah

 28. Studenti says:

  Nje pyetje per ju z Basha dhe Hajredinaj,a duhej mbajtur nje kopje e kesaj kasete per Kosoven ,per shqiperine,si ka mundesi nje kanidat per minister ktyeminister a kryetar partie dorezokerka nje FAKT kaq te rendesishem per atdheun e tij??????!!!!!!pse çdo gje ne favor te serbit?rastesi?!shume dyshuese,,,,,,,njesoj edhe berisha harronte atdheun dhe te mirat shkonin “pa dashje per serbin grekun a turkun “kane te drejt fqinjet tane qe thone ne,i bejme çorbe shqipetaret kur te duam

 29. Beni says:

  Lulzim Basha ka vrare njerez te pafajshem para kryeministrise ,cojeni dhe ate ne hage meqenese eshte burre i mire dhe i pafajshem sipas teje

 30. hekri says:

  Ramush gomari ne Shqiperi eshte nje thenie QI NONEN TE TE THOTE BABE keshtu eshte puna jote Saliu me Lulin ta ka bo dhe ti i thu babe, e cfar fatkeqesie je mor RAMUUUUUUUUSH…..

 31. Nafia says:

  Ramushin ta krahasosh me Gamorin rrezik ofendohet gomari.Kaq…

 32. taso kume says:

  KY me duket si druvare nga mendja.Nuk ma nxe goja te theme se eshte gjysem spiune.

 33. He per he says:

  E paska honk dhe trimi corben. Corben e prishur te serbise… Mbahu he burre. Mbahu o ramuuuush se qenke kthyer vegel e stanit serb dhe nuk po mbush. Eshte gje e madhe mendja. Ketij ish luftetari i ka ikur ne drejtim te paditur….
  Beri luften por vrau te ardhmen e kosoves…

  1. Jaku says:

   Kti hajvani i duket se ka bo lufte po serbia e ka rujt mos me e vra per ta patur si karkulloc ne sherbim te berishes bashes dhe metes po ai eshte kar nga trute dhe nuk kupton.Agjentura e serbise eshte mjaft e djallzuar dhe me malokerine shqiptare e ka pas historikisht te lehte me i manovru.

 34. He per he says:

  E paska honk dhe trimi corben. Corben e prishur te serbise… Mbahu he burre. Mbahu o ramuuuush se qenke kthyer vegel e stanit serb dhe nuk po mbush. Eshte gje e madhe mendja. Ketij ish luftetari i ka ikur ne drejtim te paditur….
  Beri luften por vrau te ardhmen e kosoves…

 35. Rrace muti... shqiptari e ka memorjen sa te pules..... says:

  Ky nuk eshte i trashe,, ky eshte qelbesire si gjithe qelbesirat qe kemi ketej dhe andej kufirit…….

 36. XXXL says:

  Ha ha ani Vashingtoni dhe Berlini e pse edhe jo ndonjë kryqytet tjetër filozofi maloku

 37. Baca Adem says:

  Harroi Ramushi se shume luftetare te nderuar te UCK sot vuajne ne ndershmerine e tyre si qytetare te thjeshte dhe detyren ndaj atdheut nuk e pane kurre si perfitim . Harroi vuajtjet perkrah shokeve qe dhane dhe jeten ne luften e lavdishme per clirimin e Kosoves nga okupatori serb, per te jetuar tashme ne mes te luksit dhe perfitimeve te ndershme e te pendershme qe i jep pushteti , e qe me nje nivel intelektual pothuaj zero, ne makuterine e pafund , nuk eshte ne gjendje te kuptoje se nuk ben gje tjeter por diskretiton ne syte e miqve e armiqve ate qe per Kosoven dhe gjithe Kombin shqiptar perben “Epopene e lavdishme te UCK” qe historia e gdhendi me shkronja te arta. Niveli i tij i ulet , etja per pushtet , e con ne preherin e Berishes e Metes qe i bene gropen ketij vendi, e me sa duket edhe Kosoves Martire. Kush je ti Ramush?

 38. xhela says:

  Cfar fatkeqesie kur votohen gomer si RAMUUUUUSHI

 39. Edi NYC/USA says:

  HARADINAJ qenke me të vërtetë hajvan nga trutë kur i del në mbrojtje Lulushit që tashmë është më se e qartë se Lulëzim Basha është i rekrutuar dhe punon për interesat e Sërbisë. Videokaseta, bledhja informacionit, baskëpunimit me Argutën gocën e Sali Berishës në Kosovë, dhe menjëherë pas kësaj Sali Berisha si mbrojtës I interesave Serbe (agjent i Sërbisë) e katapulti atë si Ministër e më vonë i dha drejtimin e Partisë Demokratike, dhe vetëm keto fakte mos të jenë të kuptueshme për ju Hajvan Haradinaj kur faktet janë më se të qarta do të thotë se me të vërtetë je gomar ju Hajvan Hajdarvinaj.
  Gomari gomar mbetet….

 40. ATY Janatullos says:

  Per disa vota të tifozve të Sali Udbes,serish paska baglu
  Ramush Zeza.
  Hajvan Mashkull.

 41. .!!! says:

  Ky nëse është aq shum i dhanun pas unitetit kombëtarë përse e largoi nga vehtja një ndër luftëtarët ma të rinjë dhe ma me namë në radhët e UÇK dhe që u vra pas çlirimit Avni Elezaj dhe familjes së tij ku gjendet sot ajo familje aq mirë i paska rregullu raportet mbrenda Kosova që ky ishte gadi çdo herë në çeveri sa të jepë këshilla Tiranës Qyski mashkull

 42. Tani says:

  Po ky eshte kokrra e idiotit me 2 klase shkolle.
  E paska mesuar Mona si me fole..ahahahah
  Legen politikani…
  Tradhetar i kosoves.

 43. XXXL says:

  Ky bënte linçime publike kundër Murat Mehës i cili i takon një familje emblematike shqipētare që familja Haradinaj nuk mund ti ofrohet ishte puna e vijes kufitare me M.e Zi dhe kur vet u vu kryeministër çohet burri i botes dhe zbaton

 44. SBUDBA says:

  Kurr nuk u prononcu për tragjedinë e Haklajve

 45. Frani says:

  Haradinaj eshte lopçari i berishes, pamvarsisht se ky me demek ja hodhi hages. Ky eshte krahu i berishes qe e quajti UÇK si grup çetnikesh e hajdutesh, ky eshte haredinaj. Ky eshte nje palaço burr ku nuk ka as karakter e nder, la koqen e namit ne foton ku kishte dal me moniken, ku ne prezence te se shoqes, i fuste duart asaj shpifarakes, pthu fare e keqe.

 46. Viola says:

  Mendoja se ky ishte thjeshte i trash po ky qenka shume i lig. Si kujton ky se eshte thjeshte rastesi qe ata qe punuan ne Kosove erdhen dhe hyne ne politike ne Shqiperi te gjithe bashke? .

 47. Trotski says:

  A e mendoni qe ky “Zotnia DRU ME PRE” Pretendon te zgjidhet president i Kosoves !!! ?????
  O Gopist te qofsha Fale –
  Si gjithnji me le pa fjale ,
  qe ia ndeze dhe ketij karabushi ,,
  qe nga shprehjet duket Kurkushi

 48. Arbërori says:

  Ramush, deri dje kam menduar se ke qenë thjesht një hajvan, një gomar injorant, biles edhe takimet me Salehun, Like bajgën dhe Monika shurrën t’i kisha falur sepse mendoja që ishe thjesht një idiot i padëmshëm.
  Por pas kësaj deklarate në mbrojtje të Lulush pinokut, përfundimisht mendoj se je antishqiptar, tradhtar dhe hajdut i rëndomtë.
  Me siguri do kesh edhe gisht në atë çështjen e zhdukjes së kasetës. Biles edhe zërat që thonë që ditën që shkove i pandehur në Hagë telefonata e parë që të erdhi ishte nga Lulushi.
  Turp për ty Ramush, do kujtohesh si njeri i rëndomtë por më tepër si tradhëtar.
  Të dalësh në krah të bandës Saleh, Like, Lulush, Mona, hajdutët dhe vrasësit e shqiptarëve, do të thotë që je kategorikisht tradhëtar me damkë.

 49. Plugu says:

  Ramushi eshte tamam koqe gomari.

 50. Burgajeti says:

  Moderator ma boto komentin…

 51. xhevdeti says:

  E MOR RAMUSH HAJVANI TI JE TURPI I KOSOVES….

 52. fati says:

  Ky trungu i pa gdhendur do te beje politike ne shqiperi. Ik more debil e shih punen tende atje ku je, e mos rrih tet shoqe, pa ti trung ke qene dhe trung i pa gdhendur do te mbetesh.

 53. RAMUSH PUSHTI…AKOMA NUK KA DHENE ASNJE DEKLARATE PER TE ARRESTUARIT …QE DERI DJE ISHIN SHOKE LUFTE.DHE LUFTONIN PER NJE QELLIM…APO PO TE DENOHET THACI TI E KE RRUGEN HAPUR PER POLITIKE…JA U MORI SERBI KALAN NGA BRENDA…JU BLEU PRAP…E DINTE QE JU NUK DO SHKONIT SHUM LARG…DHE JA BRENDA 20 VITEVE ..SHIKONI KU JENI…SI ZOGJT E KLLOCKES….

 54. Albani says:

  O koqe gomari edhe sikur me burgim te perjetshem te denohet Hashimi ti kurre nuk behesh president se nje gomar si ti ka edhe shqiperia dhe do tja tredhi koqet por prit edhe pak. Nuk jane pune te vogla keto more Ramo trimi. Lerini shqiptaret te bejne zgjedhjen e vete pa ndikime nga ju se ju nuk jeni njeriu qe dini te punoni por te shkaterroni.

 55. Martin says:

  Jo mor jo nuk esht i trashe., eshte i lig ne shpirt

 56. Koti says:

  E tash une po t’thirr ty me emnin e vërtetë: hajvanoviç gomaroviçi.

 57. M....mecit says:

  Pse nuk e keni nxier komentin tim e kam postuar die? Si ka mundsi a ka nje shpiegim ju lutem?????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *