Sekretari me jashtë në PD tregon “padashje” prapaskenat: Ne e informojmë Holandën, kundër Shqipërisë

Sekretari i Partisë Demokratike për marrëdhëniet ndërkombëtare, Arben Kashahu, ka deklaruar “padashje” për gazetarin Arbër Hitaj, se PD çom informacione kundër Shqipërisë në Parlamentin dhe Qeverinë e Holandës.

“Shqipëria nuk ka asnjë armik në Bashkimin europian apo në Botë, që të detyrojë BE që most ë ingrojë një vend. Mazhoranca nuk mund të akuzojë PD se ka ndikuar në vonesat e procesit. Është një lajthitje kjo e mazhorancës.  

Partia Popullore Evropiane është familja më e madhe politike në BE dhe kurrsesi PD nuk mund ta tërheqë nga hundët këtë organizatë. 

PD është një nga anëtaret më të përgjegjshme të kësaj organizate dhe shumë aktive. Ato janë si parti motra të PD dhe ne ndajmë shqetësimet tona më ata. 

Kurrsesi PD nuk nuk ka forcën ta cojë partinë Popullore Europiane në ndryshimin e mendimit ose qëndrimit që nuk ka bindje. 

Është familja më e madhe e vlerave në Europë. Por ne kemi detyrimin që ti informojmë ata në të gjitha forat politike. 

Ne e kemi bërë edhe me shtetet europiane. Ne kemi patur detyrimin kombëtare të informonim Bundestagun gjerman, parlamentin hollandez, qeverinë hollandeze për të vërtetën në raport me Shqipërinë.

Këto parlamente dhe qeveria nuk janë armike të Shqipërisë”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Sekretari me jashtë në PD tregon “padashje” prapaskenat: Ne e informojmë Holandën, kundër Shqipërisë”

 1. 👎👎 says:

  Lulzim Basha është armik i Shqipëtarëve .
  Po lobon me Hollandën kundër vendit të tij.

  1. Shenjestra says:

   Po,eshte e vertet se Basha po lobon kundra vendit te tij per keq.Asnjehere Basha dhe Berisha nuk kane punuar per vendin.Jane anti shqipetar te medhenj te kohes per shqiperine.

 2. Debilokrati Zefit says:

  Politikat antishqiptare dhe antikombëtare dihet se ku dhe kush i gatuan!
  UDB ASHA I ka marrë udhëzimet dhe fondet me kohë dhe veprat e tyre bashkë me kërrmën plak tregojnë se kujt I shërbejnë!
  POSHTË TRADHËTARËT E SHQUPIT!

 3. OFF says:

  O Genti po ti cne qe flet si Kashahu apo nga qe gjithe arritejt u bene sa ishe ti zvMinister pastaj iken punet per lesh…

 4. Mario says:

  Si ka mundesi, si ka mundesi me qen kaq vemje dhe te ulet deri ne palce kera te Pd-se, un nuk arij as ta kuptoj e as ta besoj. Pertej perkatesise partiake qe mund te kere dikush (personalisht sme bie mendja fare per asnjeren) veprimet politike qe ben PD-ja jane thjesht antishqiptare. Kta jane ca kriminela qe per tu kthyer ne pushtet japin edhe grate e tyre.

 5. Fred says:

  Eshte me se e ditur qe Basha me te shoqen jane kthyer ne informatore te ligj kunder vendit te tyre, nese e quajne Shqiperine te tille. Paguajne sidomos nje gazete te njohur hollandeze (me leket e shqiptareve te lene ne piramida) Telegraph per te hedhur vetem balte mbi vendin tone. Spiune kriminele te Milosheviçit, spiune katrahure te oligarkeve ruse, dhe spiune te kalbur deri ne palce per te shpetuar nga krimet e tyre. Vemje te ndyra ja se ç’eshte ky çift, mos i gezofshin hajduterite e bera me ate dore aq te rende.

 6. Nard Ndoka pompisti says:

  Ja si e tregojne veten qe jane bastarde…!

 7. Nard Ndoka pompisti says:

  Ja si e tregojne veten se jane bastarde …!

 8. Maloku says:

  Sa parti e ulet eshte kjo PD, vazhdon me frymen antishqiptare si dikur Birisha, hajt robt e fisit ku ti kete ai qe ecen e flet kunder SHQIPERISE

 9. TARDHETIA E KA EMRIN Pd-Berishjane says:

  Shiko se sa te “Dashur” jane SPIUNET E PD-se…si thote ky Moter..Q..ri:E KANE DYTYRIM TE NJOFTOJNE???C´FARE Detyrimi ke ti more Moerqire..??
  Ky nuk eshte Detyrim POR SPIUNIM PER VENDIN TENDE…
  Zote i madhe..Na dele para nje Viti Alibeaj dhe jepe INTERVISTE DIREKTE PO NE TV-te Hollandeze..SE SHQIPERIA NUK ESHTE PER NE BE…tani perseri keta????????????
  O SHQIPETARE:Vrisni Lulezim Bashen, Berishen dhe te gjithe ata qe Flasin kunder Shqiperise..ASNJE OPOZITE NE EU-nuk doli te Fliste keq kunder vendit te saj…kur vinte puna per Integrimin ne BE—VETEM SPIUNET E UDB-SE-PD-SE Ne Shqiperi…lol

 10. apolonacademy says:

  Ndaj asnje vote per plerat pd & lsi , keta jane flliqesira qe e urrejne popullin shqiptar dhe shqiperine , por por por dhe Edi Rama mos eshte aleat i ketyre dhe luan teater kaq vjet sikur eshte kunder ??!!

 11. ervin qerimi says:

  Duhet bere cdo gje qe vendos ne pozicion te veshtire Rilindjen . Duhet bere edhe me nje intensitet te larte . Largimi i qeverise dhe me pas largimi i bashkise eshte domosdoshmeri .

  1. realisti says:

   cdo gje?!edhe ne dem te shqiperise?!

 12. Ne Emer te Popullit Shqiptare

  Paaaaaaaaaaaaam—-paaaaaaaaaaaaaaaam- paaaaaaaaaaaaaaaaam 💩👺👎💀

 13. Koli says:

  Familja berisha dhe lulzim basha jane spiune te serbise.

 14. Zak says:

  Falemindarit pd së dhe lakejve të sajë. Po na bekan nder te madh. Ne shqip ketyre i thone tradhetare te kombit.

 15. Albani says:

  More a kemi parlament ne shqiptaret???????????????
  Si te mos revoltohesh kur degjon se nje bande antishqiptare po vepron kunder shtetit dhe kombit dhe parlamenti jone ben sehir!!!!!!!!!!!!
  Si ka mundesi dhe si mund te durohen keto qendrime antishqiptare,por çfar duhet bere ????????????
  E para duhen sqaruare shqiptaret se çfar efekti ka kjo sjellja e kesaj bande.
  E dyta me vendime te drejta dhe te bazuara ne kushtetute te merren masa kunder tyre dhe te mos shkojme me ate moton he se tani demokraci eshte dhe qenerija mund te beje çfar te doje,Jo dhe kurre jo ,se per qenerine ka edhe zinxhire dhe veprimi i tyre e ben te pa demshem kete qeneri kunder kombit te vete edhe ne demokraci.
  E treta Qenerija ta harroje me hir ose me pahir se njeriu individ dhe ne mase kurre nuk mund te beje çfar te doje dhe si ti teket por vetem ne baze te normave dhe te regullave te shkruara si ne te gjithe boten e qyteteruare,mjafte me me sllogane dhe injoranca qe te lodhin shume kur i degjon dhe lexon-.
  E katerta : Partia demokratike nuk e di si qysh e tek por duhet te vere gishtin ne koke per ato qe ka bere dhe ben se ndryshje edhe sikur te manifestohet nje mini dhume viktimat e para do te jene ata dhe kjo nk diskutohet,se edhe kete ata e dine shume mire por nuk u besohet disave. E pame me 97-ten realitetin dhe ato qe shkruanin salianet ne gazeta ,kujtohini dhe shikoni kujt i shrebeni.
  Grupimit antishqiptar duhet ti tregohet vendi i vertete ku e kane dhe boll me mbroçkulla dhe llafe boshe. Nga keta duhet te mbahen syte kater se jane te pa bese si gjthmone kete e di mire populli shqiptar si para dhe pas 1945.

  1. pjeter says:

   Cfare parlamenti aman,90% e deputeteve shqiptare,jane kot ne kuvend,martrn rrogen dhe nuk e kan idene per cfare votojne,ligji i tille eshte,ne parlament hyjne qen e zagare.Kuvendi ,me kushtetute eshte perfaqesia e popullit,teorikisht delegojme ,ju japim mandat te na perfaqesojne,ne realitet nuk perfaqesohemi fare.Ne kuvend perfaqesohet llumi i shqiptareve,kjo vlen per te gjitha partite,kush me shume e kush me pak.Nuk e di si do jete pas zgjedhjeve te ardheshme,por tani per tani eshte parlamenti i ulet e kryetareve asgje tjeter.

 16. Soreto says:

  Kashahu vjen nga zanati i kashaistit, njeriu qe ferkon kuajt. Ky pretendon te behet minister i jashtem more aman. Te ferkoje bythen e Lulit.

 17. Skuthi says:

  Eshte mentalitet….keqardhje!!PAPJEKURI,PISLLEK!!! Mendoni që njëherë te vetme të vijne…hollandezet
  ..maqedonasit,malazezët,greket…te poshterojnë vendin e tyre…(këta jane per te qire robt)pa mbajtur anè!!! Po mire si nuk ka ardhur njëri nga këta tek mua…TE ANKOHET PER GRUAN,MOTREN APO VAJZEN….SE JA GJEJ NJË MJEK….GOPISTIN..😂😂😂apo shqiptaret dhe vendin e shqiptareve i trajtojnë si legena……kam 30 vjet qe punoj në Europe,por parti dhe njeres te tille nuk mendohet ti shohesh!!!

 18. pjeter says:

  Per te cilet te vertete informoni ju bastarde? Ju punoni kunder interesave komberare dobiça,ju duhet tu shpaterdhesh me fis e fare

 19. Dauti says:

  Po shiko kush e voton? Maloket e malesise edhe keta te importuarit ne Bathore. A thua keta te jene inteligjenca Shqiptare? Tip Syresi edhe ai gomari i Zef Dedes.

 20. Shenjestra says:

  Po,eshte e vertet se Basha po lobon kundra vendit te tij per keq.Asnjehere Basha dhe Berisha nuk kane punuar per vendin.Jane anti shqipetar te medhenj te kohes per shqiperine.

 21. Arbërori says:

  Une nuk e kuptoj ku është lajmi këtu? Këto janë gjëra që dihen, Saleh serbi dhe partia-familje e tij gjithmonë kanë lobuar kundër Shqipërisë, janë gati ta hedhin në zjarr këtë vend.
  Na thoni ndonjë lajm që nuk e dimë, këto i di edhe bufi.
  Sa për Lulushin, as që ia vlen të shkruash, ai është në gjumë të thellë.

 22. Tuk Tuk says:

  Parti Kurve me pushta dhe Homo serb.

 23. Gaetano says:

  Nuk degjon keto gjera as ne politken greke as ne ate serbe
  Tek ne si gjithmone, vetvendosim, vete percjme, vec tradhtojme,
  Kjo eshte moto kaq vjecare poliqenet shqiptare bejne kunder shqiperise dhe shqiptarve
  Fale kjo nga qe I perdorin te kercejne ne tubat e zyrave te tyre kto hale dhe defrehen me dridhjen e belit te ketyre buceve tona
  Se sa gjela jane keta, veri perballe tip komisar policie si kozeni dhe jo masken e vejne, po lines grashe vejne ne goje mos llapin
  Ce do, sdel me nje laver, t’ja thaje rrenjet ketyre ti duket spaci zyre me xhakuzi

 24. Daku says:

  Parti kurve qe investohet fort nga armiqte e Shqiperise qe ta rrenoje ate. Hapni syte o shqiptare , mendoni per femijet tuaj .

 25. Fallxhorja e Brakes Mona says:

  Po ju te PDse te gjithe pederaste bythqirsa dhe spiune serbe jeni.

 26. I pagabueshmi says:

  Ju jeni rraca me e degjenuruar qe kerkoni te fito i kapital ne kurriz te vendit! Tradhetare fund e kryer jeni, per sa kohe Hollanda del kunder! Kur do shuhet rraca juaj???

 27. Rrace muti... shqiptari e ka memorjen sa te pules..... says:

  E meritojme….

 28. niko says:

  keta te PD lobojne qe mos te futet shqiperia ne evrope dhe shqiptaret i votojne.Mire tju behet rini jashte evropes qarkulloni si refugjat njesoj me pakestinizet se Luli per vete ka pasaport hollandeze

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *