Një këshillë për Elonën dhe përdoruesit e saj!

Nga Dritan Hila

Sot “shoqëria civile” paska vënë një grua të më kërcënojë. Madje do më hedhë nga dritarja. Nuk e kisha dëgjuar më parë këtë tipen. Quhet Elona Caslli.

Më treguan që paska shkruar edhe më parë për mua, kur i quajta turmën e kryesuar nga një idiot tjetër, Altin Goxhaj, që dolën në tubim ditët e fundit të karantinës duke e thyer atë dhe bërë që situata të precipitojë.

Nuk do të merresha me të, pasi është e dhjeta në një turmë që kërkon të bëjë zë duke sulmuar emra të njohur, produkt tipik i skalioneve të kokëboshëve aspirantë për qeverisje.

Sot kur secili prej nesh ka një njeri që ka humbur jetën ose është nën maskë oksigjeni, e kupton papërgjegjshmërinë e kësaj skuadre idiotësh që ende e mohojnë apo kërkojnë heqjen e kufizimeve.

Këtë javë, tufës se torollakëve i paska bërë përshtypje që unë kam botuar reagimin e atyre, që u bënë target i sulmit të opozitës për një darkë në Dubai.

Madje kanë aluduar që kemi qenë pjesë e delegacionit. Me siguri janë të bindur që në media duhet dëgjuar vetëm zurnaja e çjerrë e tyre dhe duhet menduar vetëm sipas standardeve intelektuale dhe të lirisë qe ofron kjo tufë.

Madje ka ca kohë që kanë vënë gjithë skotën e tyre t’i bëjnë report faqes. Le të vazhdojnë.

Nuk do merresha fare me këtë koburen, por kanë bërë një hap më tej: Nga gryka e Elonës kanë kërcënuar se do të më hedhin nga dritarja.

Ndaj kam dy mesazhe, një për Elonën dhe tjetrën për pagatorët e Elonës. Elona, mos u bëj shkrepëse që mund të ndezë një zjarr, se shkrepësja dihet, digjet e para.

Në vend të kësaj, fillo të lexosh se je fare dyst nga fjalori, stilistika dhe logjika, megjithëse mund të duket vetja e mençur në atë tufë gjysmakësh.

Ndërsa për porositësit e Elonës, thjesht dua t’u them se di ku ta kërkoj përgjegjësinë, qoftë edhe po m’u ça një gomë makine./dritare.net

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Një këshillë për Elonën dhe përdoruesit e saj!”

 1. gazetë me qira says:

  ky përdor gazetën për bythën e vet?
  cudi e madhe

  1. bujari says:

   PO TI ;PER CFARE E PERDORE Elonen…!!!!???!!! po pirdhu mor saleh!

  2. Karlindi Qorri says:

   ik mer gojbyth

 2. botaniku says:

  Nuk kalohet jeta neper shoqeri civile, duk bere shurren ka thene nje publicist i madh Elona Caslli!Ndonese ti kerkon te vertetosh tezen e kahereshme qe nga gjembi del trendafili,mirpo avancn shume se perpara aj eshte nga ferra del gjembi!

 3. vlora ne grop says:

  Z Hila e shof se nuk paske pune perderisa meresh me Altin Goxhaj dhe Elonen.Me vjen keq se ke haruar Sazanin.Kjo shoqeri civile tek ne eshte per ti sjelle nja nje muaj ne spital ne vlore,ndoshta regullohen,megjithse ka perparuar semundja e tyre dhe veshtire se vijne ne islla

 4. Leri qelbësirat në batakun e tyre të ndyrë.🤮🤮 says:

  Hila, mos u merr me maskarrenj .
  Turp e faqja e zezë për ta .
  Ai tipi avokati i leshit, është një hajvan , që ja çoi virusin dhe e përcolli të atin , se s’donte të mbante maskën .
  E kupton me kë po merresh?!?

 5. MATI says:

  Tano, mos u merr me mbeturinat vëlla .
  Leri ti mbledhi makina e plehrave.

 6. Loku says:

  Idjote ka shume por kur mblidhen bashke e japin mend nuk durohen.

 7. asd says:

  Ky perdor gazeten per te share Elonen !?

 8. populli says:

  O Hila,është humbje kohe për ty të merresh me një rrugaçe me plot kuptimin e fjalës,duke parë fjalorin që ajo përdori kur i vuri gjobë policia për thyerjen e masave të marra në luftën kundër covidit apo kundër atyre që ajo i konsideron si kundërshtarë politikë.Kështu që për këtë mostër ti rron 100 vjet.

 9. Labi says:

  O Dritan ke rene poshte,mos bjer ne nivelin e djalit te Fahri Balliut,mjafton te pysesh majtas djathtas se kush jane prinderit e Elones,dhe nga cfamilje vjen ss me sy nuk e shikon e jo te flasesh per te.

 10. Anila says:

  Dritan Hila je njeri dhe gazetar i shkelqyer.
  Respekte per ju dhe emisionin tuaj.
  Me pelqeu shume pergjigjja qe u ke kthyer ketyre fundurinave, niveli 0 , halabakeve.
  God bless you!

 11. Mesuesi says:

  @Populli! Nëse nuk është gabim nga nxitimi, mos harro se për përbindshin shkruhet ‘monstër’ dhe jo ‘mostër’, që ka kuptim krejt tjetër. Megjithse, në këtë rast, e kishe më kollaj të përdorje fjalën shqip, përbindësh.

 12. Viktor says:

  Pagatorët…? Gjuhë shqipe është kjo?

 13. Gazetarja says:

  Po shkove pas kesaj plehre , do ta shohesh vehten ne nevojtore ! Gjynah more zoteri , lere ti duket vehtja pak e rendesishme sharabajkes ! Si nuk foli njehere me mendjen e vet debilja por gjithmone e kurdisur !

 14. Hilja says:

  E do ca ke te perbashket me letter higjenike ti shilu Dritan? Ju perdorin dhe ju flakin me pas….Nejse, po ku lageni ju…!

 15. Besa says:

  Shoqeria civile ne vendin tone, ka perfunduar ne nje organizate turpi,ku perpara fitimit gjithshka shkrihet.Qe do te thote mbeten ne njerez llafazane,pa moral.Mjafton te permendesh Sazan Guri e Altin Goxhaj.Pasuesit jane keta qe nuk udhehiqen nga cfare eshte ne interes te shoqerise,por te birisheve…

 16. E Verteta says:

  Kjo Elona eshte ne kuptimin e plote te fjales PLEHRE!
  Me kishte bere mik ne ”fb”. Nuk kisha degjuar me pare per te. Disa nga postimet e mia, m.q.s. i pelqenin, i publikonte edhe ne “murin” e saj. Kur dikush, postoj ne ”murin” tim, materialin per nje njeriun tim te afert, ish-komandant i LANC, qe palacot e Institutit te Kerkimeve te Krimeve te Komunizmit e cilesuan tradhetar, menjehere me beri ”delete”! Berishiste e ndyre!

 17. Never to late says:

  Goditje e sskte per Znj Caslli qe ka ca kohe qe na gervish by…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *