Bilushi i Metës, i mahnitur nga lista e Mediut

Paraqitja e sotme e Mediut e ka mahnitur Bilushin e Metës.

Ai doli me 36 kandidatë për deputetë të Tiranës në një sallë dhe i prezantoi ata si kandidatët e ardhshëm të republikanëve.

Kjo e çuditi shumë Bilushin, kur filloi ta krahasonte situatën me kryetarët e tjerë të opozitës.

LSI ka tre muaj dhe akoma s’ka shkuar tek numri 8 në Tiranë, kurse Mediu ka gjetur 36.

Luli po ashtu ka muaj të tërë e s’ka gjetur akoma kryetarët e 12 qarqeve.

Gon Duka ka 5 vjet që ka blerë partinë dhe akoma se ka fut në punë.

Dhe këtë radhë që shpresoi ta fuste në punë, u fut prapë në listë të Lulit, kurse Ben Malajn e ka fut në listë të Bujar Leskajt, duke ja plotësuar këtij të fundit ëndrrën ta ketë një herë nën vete.

Nard Ndoka ka katër vjet që pret të futet në listë dhe i vetmi kusht që vuri është se i takon të jetë dhe gjysëm mandati më 2025, pasi ja ka djegur dy vite Luli nga mandati i 2017.

Vangjel Dule për të dytën herë po u kërkon vota çamëve në Vlorë, të dalë i treti i PD, për të mbrojtur interesat e pakicës greke në Himarë.

Dash Shehi ka gjet rehat si numri 11, pasi Luli ja shkruajti në letër me shifra romake dhe atij ju duk si i dyti (II), pasi sapo ishte çu nga tavolina.

I vetmi që nuk u dorëzua ishte Fatmir Mediu.

Ai tha nuk dua as 1, as 2, as 3, pasi kam plot 36 vetë.

Pas kësaj Bilushi filloi të mendojë se si t’i shpërndajë 36 kandidatët e Mediut në listat e PD dhe LSI, me qëllim që ta lehtësonte atë nga përgjegjësia.

Por Mediu nuk pranoi.

-Do t’i mbaj për minutat e fundit, tha, se e di që do ngelen këto partitë e vogla pa kandidatë, dhe t’ua shes.

Vetë mund të shkoj pa lekë vetëm në listën e PD-së, se vetëm për ata pranoj të sakrifikoj.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Bilushi i Metës, i mahnitur nga lista e Mediut”

  1. Futja KUTUHAJË says:

    Hahahaaaaa…….. një tallje e torollisje publike për kaçkat e opozileshëve………..
    Një tallje virtuoze koqesh, me piçkë trutë e partiçkave (piçkave) rreth PiDhisë së shurrollepsur shalësh.

  2. Bilushi i Metes pa bilbilush says:

    Fate Mehdihoxha çuni fatorinos qe bleu PR-në nga i ndjeri S.Godo eshte nje politikar pa moral qe shpenzot parate, e gjakut të të miturve Te Gerdecit ,per te blere politikane pensioniste amerikane qe ti mundesojne Fates ndonje ftese në ndonje meshë ku merr pjese dikush me bole.
    Po ashtu shume nga parate e vjedhura nga gjaku femijeve Te Vdekur te Gerdecit i shpenzon per te mbajtur me të gjitha komodotetet Eli Faren me të bijen. Duke perfshire para cash , vile, makina, operacione plastike , pushime e silikon bytheve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *