FOTOT: Tiren e futëm në burg për 800 mijë lekë, Liken e bëmë president

Denoncimi i një pastrueseje që i mori 8 mln lekë të vjetra vajzës së një paciente me Covid, duke u hequr si infermiere, ka irrituar rrjetin.

Rasti në fjalë është shembulli se si në spitalet tona, për çdo shërbim duhet të paguash ryshfet.

Por, rrjeti ndërkohë sjell dy standartet që ndiqen në Shqipëri: Atë të Tires, që për 800 mijë lekë u arrestua, dhe atë të Ilir Metës, që për 700 mijë euro u shpall i pafajshëm.

27 komente në “FOTOT: Tiren e futëm në burg për 800 mijë lekë, Liken e bëmë president”

 1. konica usa says:

  Simbas precedentit te gjyqit me vidion e 7%,ku gjykata e shpalli Ilir hajdutin te pafajshem,tani asnje nuk duhet te denohet duke u bazuar ne rregjistrime.

  1. Ray says:

   Po ne berem EDI RAMEN Kryeminister qe e akuzoi shefi i OSBE-se hapur fare ,
   si nje hajdut qe fsheh ne bankat e huaja 300 milion dollare,

   Apo s’ka gje se Rama eshte i yni dhe i lejohet looooooooooooooooooooool
   Mirepo Rama eshte hajdut qe nuk ndalet,
   Ai na vjedh per dite, ne cdo takse qe vendos, ne Karburant, ne drita, ne uje, ne 30 Milion dollare per 1 Km rruge te shtruar,
   ne shembjen e Teatrit Kombetar, ne djegesat e mbeturinave ku vjedh nga 40 milion dollare ne 1 dore

   Eshte i papare fare ky hajdut Kryeminsiter,
   rezik edhe per te dhjere do na vendose takse ky hajdut , biles tani ka vendosur qe taksat ti mbledhin milioneret e familjes se tij,

   1. Mona krva says:

    Ilir Meta eshte ne video me ze e figure duke bere krim, jo vetem nje krim por disa. Duket sikur shikon koken e mafies duke dhene urdhra. Ti jo vetem qe mashtron duke shpikur nje akuze per Ramen por ve shenje barazimi midis video vjedhjes se Metes dhe nje thashethemi pa kurrfare evidence. E pritshme nga kurvat Putiniane si ty.

    https://www.youtube.com/watch?v=Uo5QNBtV37M

    1. Plugu says:

     Ti Ray,t’i hash koqen e mutit Rames, se ai nuk ka ndonje gje te dokumentuar se ka vjedhur.Kjo qe akuzon ti Ramen se ka vjedheur, eshte insinuat e radakes tende prej druri.Ilir Meta u kap me figure dhe me ze qe eshte hajdut.Pse nuk thua per kete ti more qen,por thua per Ramen qe nuk ke asnje dokument.Pis dreqi.

   2. Samiu says:

    ??????? kush ta ka thene ty qe eshte akuzuar Edi Rama nga shefi i OSBE per vjedhje e 300 milion dollareve ne bankat e huaja???… Pa n trego kur dhe linkun perkates se nuk e kemi degjuar ndonjehere…..

   3. ben says:

    Ray-problemi yt eshte se shikon enderra naten dhe u beson po vete te nesermen ne mengjes.
    Askush nga personeli i organizatave te huaja, perfshi ketu edhe OSBE-ne, nuk e ka akuzuar Ramen per korrupsion. Ne te kunderten, te korruptuarit i ke te gjithe te mbledhur tek PD-ja dhe LSI-ja, njesoj sic mblidhen mizat perreth mu.tit. Me kete nuk dua te shfajesoj hajdutet qe jane ne PS, por ata jane shume me pak dhe nuk kane arritur vjedhjet e permasave te “trimave” te Saliut dhe Likes.

   4. Me prokurë të posaçme says:

    Prit me durim, qetësi dhe dashuri 25 Prillin! Aty hajani…m…., më fal hajeni Ed hajdutin me gjithë lecka😈

  2. Ilir Meta says:

   Propozoj ti pritet dora Tires !

  3. Agim says:

   Peshku i madh e ha te voglin.

 2. 😟😟 says:

  FATKEQËSIA E SHQIPËTARËVE .😟

 3. E verteta says:

  E pra, gjynah Tirja, shume gjynah, sikur ç`donte, pak gje donte, ca leke donte, edhe pse e ndjera po jepte shpirt. Tirja prape beri sakrifice te madhe duke pritur leket. E kishte te pamundur te kujdesej per te ndjeren, nuk i leviznin duart pa e ndjere lekun ne pellembe. S`ka faj Tirja, por ky shtet ku abuzimi edhe me rrezik vdekje, quhet normalitet dhe njerezit rrijne e merren me “e kapi se kapi, e lagu s`e lagu”. Njerez korruptiv, injorante, qe mashtrimin dhe abuzimin e shfaqin si viktime, i vjen gjynah per nje perbinmdesh te ketij sistemi qe nuk donte t`ia dinte fare per te ndjeren qe po jepte shpirt. Ketu ligji duhet te zbatohet ne menyre te dhunshme, madje edhe per ata qe ne kohe pandemie, peshtyjne ne mes te rruges afer teje, apo peshtyjne lekurat e farave tek xhaketa jote, apo ecin si delet e tmerruara neper rruge duke vene ne rrezik edhe jeten e tyre, apo nuk respektojne hapesiren e tjetrit, apo futen pa rradhe, pa pyetur me sjellje ordinere. Per shume te tjere mos kini merak, do te vije koha jo e larget ku kushdo qe abuzon me pushtetin e çfaredollojshem do te perballet me pasojat. Tirja le te kalbet ne burg, madje edhe e bija qe i lutej ne menyre injorante ketyre perbindeshave dhe nuk e kuptonte qe nenen e kishte çuar tek kasapet, duhet ta paguaje sepse tregoi papergjegjshmeri per nenen e saj. Prandaj eshte e dhimbshme kjo qe po kalon Shqiperia, kostoja eshte e madhe per Reformen ne Drejtesi, por produkti dhe frytet do te jene shume me te medha.Qytetaret duhet te denoncojne, me fakte pa frike, çdo korrupsion, kushdo qofte, se vetem keshtu mund te luftohen keta grabitqare gjakpires, vetem keshtu do te futet ne edukate kjo gje.

 4. 777basha says:

  Fajin e kan r******t politikan QE ju lerofsha ropt ku ti ken si majtas e djathtas 30 vjet po ne vend vetem vjedhin

 5. k says:

  Tirja meritonte burgun,kurse meta meriton të rrjepet gjallë bashkë me ramën që na e dhuroi.

  1. Luan says:

   Italianët kanë një shprehje të bukur për këtë temë: ‘Chi ruba poco va in galera, chi ruba molto fa carriera.’ Përkthimi:’ Kush vjedh pak shkon në burg, kush vjedh shumë bën karierë.’ Kjo gjë ka vite që ndodh në shqipëri.

 6. Letrat e Likes. 7. % Jane neper duart e Gjykates Speciale.. says:

  Futja ne Burg se e meriton…per veprimin qe ka kryer…Ndersa per Liken 7. %. edhe AI i ka gati Letrat ..Ceshtje kohe..Likja u be President ,,se ishte e vermja menyre ,,qe Populli do vuante keto Vite qe vuajti dhe po vuan,,nga Presidenti i paprecident ,,ne vendin e gabuar dhe ne kohen e duhur….por Si Popull nuk do te vuaj gjithe kohen…

 7. Letrat e Likes. 7. % Jane neper duart e Gjykates Speciale.. says:

  Futja ne Burg se e meriton…per veprimin qe ka kryer…Ndersa per Liken 7. %. edhe AI i ka gati Letrat ..Ceshtje kohe..Likja u be President ,,se ishte e vetmja menyre ,,qe Populli do vuante keto Vite qe vuajti dhe po vuan,,nga Presidenti i paprecident ,,ne vendin e gabuar dhe ne kohen e duhur….por Si Popull nuk do te vuaj gjithe kohen…

 8. Gri says:

  Tirja duhet te kishte marre 700 000 sa Likja qe te moss futesh ne burg! Ka tejkalue kriterin qe ka vendos ” “mbrojtesi” i Kushtetutes!

 9. Jimi says:

  Ne kete mesele ka edhe nje paradoks!? Nje sanitare, pa tjeter mashtruse kalibri, qe merr “rryshfet” 8 milion leke!? Kur e lexon kete lajm, menjehere te vijne ne mend nje mori pyetjesh. Pa hyre ne gjynah dhe pa i paragjykuar veprimet e kesaj zonje, vajzes se pacientes, natyrshem lind pyetja! Perse ja dha keto leke kesaj sanitareje ? Per ta lare, per ta pastruar, a thua se ky sherbim ne spitalet tona nuk egziston !? Nese sanitares kjo zonje i dha 8 milion, po nese do te kishte kontaktuar me mjekun, i cili kishte me shum se kushdo tjeter akses per jeten e pacientes, sa duhet ti jepte? Perse nuk mori kontakt direkt me mjekun, por u mjaftua me kontaktin me sanitaren? Sa garanci dhe siguri kishte vajza, qe leket e dhena do ta garantonin jeten e nenes se saj? Pa zbehur punen titanike te stafit mjekesor, sidomos ne kohen e pandemise, ne spitalet tona, nuk perjashtohen edhe raste te kesaj natyre. Ka shum prej nesh, qe kur gjendemi ne pozicione te tilla, here te imponuar nga rrethanat, por edhe here te tjera, nga kenaqesia e sherbimit, nga personeli shendetsor, sipas xhepit japim edhe rryshfet, por kurre nje shum te tille dhe per kete situate! Duket qe vajza nuk jeton aktualisht ne Shqiperi, e alarmuar nga gjendja shendetesore e t’emes, per te garantuar jeten e saj, nuk eshte kursyer per te investuar ne kurimin e saj, por nga mosnjohja e “Merkatos” nuk ka ditur se sa dhe ku duhej investuar, nese me te vertete duhej nje gje e tille!

 10. rexha 10 says:

  BURGU NUKE KRAHESOET ME,SA PARA I MORI,PORE ME VREPRIMTARINE E MASHTRIMIT ,DHE TJETRI PO ME TE NJEJTIN LIGJE ,PORE PRESIDENTI SHKELI EDHE LIGJIN TJETER QE E QUAJTI VIDION E DRITANIT MONTAZHE ,DHE NUKE E PRANOI ASE FAJIN.NEJSE HAJDUTET BENJNE ME DETYRE PRESIDENTE . EDHE KJO ZONJE PO TE KISHTE MARRE NJE SHUME TE MADHE ,MUNDET TE BEHEJ EDHE SEKRETARE E PRESIDENTIT.
  ‘PO TI SHOHESH NGA ANA SHPIRTERORE DHE HUMANIZMI ,JANE TE DY NJE LLOJE. NJERA E SEMURE ,DHE TE DHENE SHPIRTE ,MASHTROHET ,DHE TJETRI I SEMURE ,PORE MINISTER I ENERGJITIKE ,BENE LLOGARITE PER TE VJEDHUR 7% TE PAREVE ME KRYETARIN E PARTISE SE TIJE.PASTAJE VJEN NE TELEVIZION PER TU ANKUAR PER FAMILJEN E TIJE ,SEPSE PER VETEN E TIJE E DINTE SE ISHTE I VDEKUR. KESHTU ESHTE KURE NDRYSHOJNE VENDET .NJERI HAJDUTE BEHET PRESIDENTE ,DHE TJETERA MASHTRUSE BEHET INFERMIERE.
  A NUKE GJEJME DOTE NE SHQIPERI NJE HAJDUTE ,KU TE BEJE PUNEN E HAJDUTIT??? TE PAKTEN E DIME QE KY ESHTE HAJDUTI I NDERSHEM .TE VJEDHE ,DHE THOTE E VODHA UNE.

 11. taso kume says:

  ZONJA ka ngrene nga i “vdekuri” d,m.th eshte trasformuar ne hijene qe eshte jashte normave civile e morale te kombit tone te gezoj burgun,ndersa per liken le te mendoje SPAK dhe AMERIKA qe eshte sponsori i drejtesise SHQIPTARE.

 12. Genta says:

  Tirja ishte kandidate per partin e metes, do beje stazhin ne kushte meditimi, pastaj do japi kontributin e saj prane mones, per te integrimin e vendit.

 13. tit vasili says:

  Mos eshte motra e Likes kjo Tirja?

 14. Ilir Meta says:

  Propozoj ti pritet dora Tires !

 15. Arbërori says:

  Shikojeni surratin e Tires, tipike shpellare. Ka zbritur dikur në asfalt, si gjithë malokët e tjerë, ka zaptuar ndonjë copë tokë (tokë e xanun), ka gjetur ndonjë punë me mik dhe bën kërdinë me ryshfete.
  Kjo është historia e malokërisë pas viteve ’90. E kemi dhuratë nga Saleh shpella..

 16. xhevair sulovari says:

  Ajo qe ka ndodhur me “infermieren” ne fjale eshte rast qe ska te pershkruhet,te varet per mua por si ka mundesi qe ky palo president me ter ato vjedhje maramendese foriri eee dhe dhe me ruro te kapura ne flagrance me ze dhe figure..si futet gjemb ne kembe? normale tani po ngroh dhe shpatullat nga notere -anetare GJK znj Bejtja anetare e leshelise..po te shkulen me rrenje keta felliqesira qe te ece Shqiperia se per ndryshe do te mbetemi pengje te zhulsave politikane.Kurse per Ate qe ka ndodhur e thashe dhe me larte nuk kam pike meshire.Respekte me te vertete per bluzat e bardha por jo keto qe bejne pis keto bluza..

 17. Doda says:

  Gjykimi me i ulet nga redaksia gazetes , ky vend te keqen e ka tek gazetaria medjat dhe pokitika , kta jan llumi qe e mbajn peng kte vend dhe qe e kan katandisur si mos me keq , del nje injorant defiçent dhe shkruan kte artikull pa e ditur moralin qe ben me kte lloj paçavure , ne nuk sulmojm te fusim ne burg shumat e parave qe ju ju errsojn juve shikimin , ne luftojm vesin zoti gazetar me dipllom te dyshimt, se vodhi nje milion me mashtrim e korrupsion apo se vodhi 1 euro nuk ka rendesi , ne luftojm vesin e korrupsionit qe esht ber kanceri kti vendi , mbas mendimit tend meqe vodhi lulzim basha 250 milion euro dhe iliri floririn ateher ne ne perjetsi do rrim nen kembet e korrupsionit ne kte vend , Ate pler pastruse e futen ne burg per mashtrim dhe shkelje te ligjit te punes per korrupsion , ti si kryeredaktor i Temes bertit e shkruaj kunder vjedhjes se lulzim bashes ilirit saliut rames e kompani po pate byth , me mir se ty kte gje nuk ka kush e ben , ne te kundert mos hidh ne loj pesimizmin dhe mendimin qe kur su denua njeri te mos denohet askush , nese do qe te denohet presidenti dhe hajdutet e tjer te politikes, trus bythen hajde te dalim ne shesh te ter dhe mos e leshojm sheshin edhe per dy vjet nese nuk shkojn te ter para drejtesis kta kurvat e korrupsionit ne politik , kur kte ske byth ta besh as ti as ky popull qe fle gjum , ky milet qe ka zaptuar Tiranen kto 30 vjet qe erdhi nga pylli dhe nuk e ka iden e prones perbashket , se nuk e ka njohur kurr ate , dhe kto vite mizerabel nuk ja tregoj kerkush vleren e ksaj prone , prandaj politikanet tan bejn qef ne kte vend , te pakten per kte rast ler drejtesin te meret me kta te vegjlit zoti artikullshkrus mos bej propagand pesimiste .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *