Kim Mehmeti, kërkesë Edi Ramës: Ku i more vaksinat?!

Analisti i Zeni TV, Kim Mehmeti, i cili jeton në Maqedoninë e Veriut, është i shqetësuar se ku i ka gjetur Edi Rama vaksinat kundër Covid.

“Piktori i siguroi Shqipërisë rreth një mijë vaksina. Dhe do meritonte lëvdata edhe sikur të siguronte edhe një të vetme, e jo kaq sa papritur erdhën në Tiranë.

Por ai nuk tregoi as ku i mori, as kush ia solli. Me çka edhe njëherë e përbuzi vendin që drejton duke e shpërfaqur Shqipëria si shtet ku pushtetarët mund të blejnë vaksina edhe nga ndonjë grup hajdutësh, e për këtë të mos i japin llogari askujt dhe asgjë të mos i tregojnë popullit të vet.

Pompozitetit me të cilin u përcoll vaksinimi i Kryeministrit dhe e disa mjekëve, edhe një herë tregoi atë që dihet: pushtetarët e ‘Rilindjes’ nuk e ndjejnë veten si ‘argat’ të paguar të popullit, por si bamirës të tij, të cilët me strajcë mbi shpinë, bredhin nëpër botë dhe mbledhin lëmosh për viset nga vijnë?!

Sidoqoftë mbetet e vërteta se edhe një Kosovë, me një qeveri jo legjitime, pa zhurme e pompozitet, ka siguruar afër dy milion vaksina.

Edhe pushtetarët e një Maqedonie me shumë halle, ashtu siç u takon ‘shërbëtorëve’ të popullit, pa zhurmë e pa shumë lëvdata, arritën të sigurojnë rreth një milion vaksina.

Tani shtohet një pyetje e logjikshme, të cilës do duhej t’i përgjigjemi të gjithë ne shqiptarët, bashkërisht: si është e mundur që një Shqipëri, me mbi një shekull përvojë shtetformuese, pra si është e mundur që mëmëdheu ynë, ku jeton pjesa më e arsimuar e popullit tonë, edhe pas rënies së Xhaxhit Enver, të prodhojë e të durojë burrështetas të cilët popullin e konsiderojnë si një kope budallenjsh që lehtë mund ta gënjesh e manipulosh?!

Pra shqiptaria duhet t’i përgjigjet edhe pyetjes: si është e mundur që kjo shqiptari të jetë aq e pandërgjegjshme dhe e pandjeshme ndaj fatit të vet kolektiv, sa atë ta lë në duart e burrështetasve të cilët, edhe kur vendin e vet e ‘hanë’ nëpër restorantet më të shtrenjtë të botës, dehen e jargaviten duke ngritur dolli në emër të pajtimit të Athinës me Ankaranë!?”, shkruan analisti i familjes Berisha-Meta, që komenton përditë nga Maqedonia e Veriut, zhvillimet në Shqipëri.

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Kim Mehmeti, kërkesë Edi Ramës: Ku i more vaksinat?!”

 1. edi says:

  Ne te sateme i mora vaksinat!

  1. XYZA says:

   Ore Kim me mut, jo kim me veze, po ik ore pirdhu ne atdheun tend dhe mos ha shume akullore se te shkrefen bolet. Pse nuk pyet ore per Bullgarine apo Greqine, apo ata te dhjesin ne bythe o te dhjefsha mutin si kinez qe je.

   1. Tuti says:

    Ca kinezi, jo. Ky eshte fytyre mongoli. Si babuin ngjet

    1. Anadoll ne Tiranë dhe Prishtine says:

     Tuto, je i modh.
     Turku Mehmet (nuk ka mundesi te jete shqipetar ky armik i Shqipërisë) vjen nga Iraku ose Turkmenistani.

  2. u dhime duke qesh says:

   O Kim jevgu, vaksinat ja dha India, andej nga jane parardhesit e tu bythzinj 😀 😀 😀
   O Kim o Kim, lluku lluku babashta 😀 😀 😀

  3. Tafut DERIRRËZA says:

   O Kim, a e di se si,të therret Qim Peka ty ?
   Po nuk e di, po ta thomi ne.
   Kur të flet ty, ai tl thotë o QIM.
   Pra, Qim Peka dhe Qim Mehmeti.
   Dy Qima, në një derë.
   Qim njëri, Qim tjetri.
   A e di ti se për çfarë përdoret kjo fjalë në shqipen këtej kufiri ?
   Por problemi shtrohet se, kush nga ju të dy, është burri dhe kush është gruaja, apo të dy, jeni edhe në rolin e burrit edhe në rolin e gruas, pra, edhe qiheni por edhe qini njeri tjetrin.
   Me një fjalë, punë pederastesh kjo puna juaj.
   A ja vlen tju degjojmë ?

  4. xx says:

   ΟRΕ ΚΙΜ: Nuk arrine ta kuptosh se sabudallalle qe shkruan,cfare niveli te ulet qe kane??? Shko mburre atje Maqedonine e jo ketu.KRYEMINISTRIT TE Shqiperise mos i thuaj ;”piktori siguroi etj” se nuk e ke ate te drejte.Vaksinat eshte i detyruar te mos tregoje perderisa ja kerkojne.Ti cfare dreqin ke.Nuk po te lutet kush qe ta besh.Zeni dhe Sala le te presin kur te vijne vaksinate tjera qe te jene te sigurt.Ju doni ta datyroni Ramen te tregoje burimin qe ta turperoni per mos mbajtje fjale por mos u lodhni shume.NGA konspiracioni dolet ne transparence.tyt maskarenj.

 2. Shqiptari e ka memorjen sa te pules...... says:

  …… Fali Zot se nuk dine cfare thone

 3. Avdullaqim says:

  Ka kane dhene stergjyshit e tu nga fisi selcuk

 4. beratsi says:

  ke gopi I sateme I gjeti
  ca jane keta plehra cme intereson se ku I gjeti une dua qe ti gjej dhe te mbroje prinderit e mi

 5. toni says:

  cte duhet ty ku i mori

 6. ndue doda says:

  Kim mehmet bytha i paska marre parat nga vucic,meta,basha,berisha dhe paska filluar lehjet e dites
  po ik mor kim morr bythe e rri nga stani jot se edi rama nuk eshte votu nga ti por nga ne
  deshe te raportoj tek ti ku mori vaksinen mor gruqire

 7. Celo Mezani says:

  O Kim, jo vetem ke ik per lesh, por leshi po te trashet cdo dite e me shume.
  Ato 2 milion vaksinat e Kosoves jane ende si barcaleta. Qe dimrin tjeter kompanite farmaceutike do te te lusin qe tu blesh vaksina kjo nuk ka diskutim. Ceshtja sot nuk eshte se sa do marresh, por kur do i marresh ?
  Mjeket jane heronjte e kesaj pandemia, dhe mbrojtja e tyre eshte detyrimi numer nje i cdo qeverie sot.
  Transparencat behen kur te kaloje stuhia o koqe gomari.
  Na cate bythet ju analistet e gazetave dhe TV. mengjes-dreke-darke merreni vetem me cfare ben Rama, ku shkoj Rama, si pordhi Rama, si mbajti ere pordheve te te tjereve Rama, Rama, Rama, Rama.
  Shoqeria shqiptare jeton edhe pertej asaj se cfare ben Rama. E helmuat kete popull.

 8. Haaa says:

  Na rofsh o Kim , po çfar te ka gjte keto kohet e fundit qe fllet perçart?

 9. edhe ky surrat bytha ngeli pa i kerku hesap KM lol,

  “Ku i gjete Vaksinat ” ?✌

  osee ka dhe #
  Pse i gjete Vaksinat ?😁

  A mundet me ba Tregti ?
  silli ke une ,ti shes ne maqedoni 😂🤣😄😎
  oooooh me lot .
  Amon mer ,ku jan Parodistet, o zoti P.Kulla haha
  boni nji Estrad me kto hajvane .
  Amon mer,ku rritet kjo Rrace Gamorsh
  se po habitemi sa bukur Pellasin ✌

 10. Ceni says:

  Kush te pjerdh ty ne shqipeti o i mjere. Shko ne Maqedoni se atje ta martojne nenen. Burre legen. Erdhe ne shqiperi jo per te shijuar atdheun meme, po per tu bere vegel e politikanve hajdut.

 11. KimMutMemeti says:

  Ik mor larua i sali vdekjes,ndreqet maqedonin ju muter dhe tani do na ndreqni neve.Shiko ku leh, tek koteco i sali mortjes.

 12. Anila says:

  Kim Mehmeti gjithmone vjell vrere per Edi Ramen gjithmone e nxin cdo gje te mire apo shume te mire qe mund te bej qeveria dhe Edi Rama per kete pipull.
  Kim o Kim ik na ler rehat se nuk kem nevoje per analizat e tua. Shiko Maqedonine dhe na ler rehat.
  Je shume i peshtire. Mezi pret te dali dicka qe ta nxish fare. Edi Ramen e ka zgjedhur ky pioull dhe do ta zgjedhu perseri ne 25 Prill sepse nuk eshte sic shkruan ti por eshte e kunderta.Ai eshte me i miri.
  Tu thefte dhe tu nxifte ajo pene o Kim Mehmeti.

 13. Evgjiti grek says:

  Po cfar pederasti esht ky b.q i sali kriminelit….ike ore plere xhihadist spiun serb ik ore as evgjit as i bardhe boj hiri pa gjak….ik lepiu me shoket e tu andj nga shpella tv syri bashk me adi krasta mavrine e cim pallaveshin kok trekendeshin asimetrik….troc muhabeti ik qiu pusht muti

 14. Mëno says:

  Z. Mehmeti! Per te gjetur pergjigjet e pyetjeve te tua, duhet te pyesesh edhe nje here ata qe te udhezojne per te bere pyetje te tilla, MIQET E TU TE VJETER, te kohes se jugosllavise. Ndersa une po te pyes; Kush je ti hale qe flet ne emer te shqiptareve??? Ku e gjene kete te drejte? Çte duket vetja qe kerkon te imponosh mendimet ne Shqiperi? Ne fund duhet te kuiptosh se ca gjera kene vdekur me kohe. Tani jemi ne demokraci dhe secili ka te drejte te shprhe mendimet si i kupton dhe si i gjykon. Po ti je veç nje zvaranik qe keshtu do vdesesh, prandaj ik pirdhu>

 15. kasemi says:

  Njeri i ndyre, nuk ja vlem te merresh me te. Jam plotesisht dakort me Mëno e shume te tjere komentues.

 16. Babale says:

  Tek p…i i sat’eme i mori more gabel!

 17. Rrok Cubi says:

  Thone qe i mori ne PS,nuk e dime a ke dijeni ti,apo njerzit e afert te tu

 18. Agim Spahiu says:

  Komentet që i lexova,nuk dua t’i lexoj kurrë !
  Të uruar,ku mbeti kultura dhe mirësjellja ?
  E humbët torruan !

 19. Agim Spahiu says:

  Komentuesit e humbën torruan !

  1. ca po thua says:

   Komentuesve ju erdhi per te vjelle sa lexuan Kim dordolecin, o trupeshk…

 20. Agim Spahiu says:

  Kim Mehmeti është analist,nuk ka lidhje me asnjë parti politike të interesit.
  Ai është origjinal,nuk ka lidhje me Saliun,Metën e Edin .

 21. Agim Spahiu says:

  Komente të djallëzuara !

  1. MacGr says:

   MOS MORE ORIGJINAL: KU E GJETI TE DREJTEN TI DREJTOHET K/M::PIKTORI ETJ .Pa ta shohim njehere si do ti drejtohesh po ta kish perballe. ”I PA ANSHEM ” thote ky Spahia. Qenka origjinal dhe spaska lidhje me parti”. Po kush eshte ai qe i kerkon llogari Rames dhe ta detyroje ti hapet atij se kush ja dha vaksinat?.Analiste si Kimi i kemi me lopate prandaj te shkoje ne trojet ku ka lindur dhe ti ndergjegjesoje pak se ata jane me sheriatin.Aty ku jeton ai eshte njqind vjet mbrapa.Ata njohin hoxhen .Skenderbeu u thote hoxha eshte tradhetar dhe armik i shqiptareve”.Ato te shohi Kimi dhe jo ti dali krahe islamizmit ekstrem per analist qe eshte,

 22. Korabi says:

  O Qim,Mahamuti-n,nuk e di ne Maqedoni, por ne Shqiperi jam 100% i sigurt qe te konsiderojne halen e Saliut!

 23. valter says:

  Kemi të bëjmë me një supë të helmar larooje ,”kim +mut”

 24. betixho says:

  Ç’TË DUHET TY MOR IDIOT I PAGUAR

 25. astrit shba says:

  O Kim qse nuk je as emrin shqiptar por te huazuar nga,Kim jongu,cfar halli ke ti se ku i gjeti kur ato kaluan nga dogana dhe dokumebtet pas parqitjes tregojnw se ku jane mare.Ben nje shkrim qe te zej vend por jo keto llij sgkrimesh qe si duheb askujt vetem atij qe re ka punsyar ne ate kanal tv

 26. Labi says:

  Nuk me fuket cudi,eshte rritur e edukuar ne nje sistem Serbosllav,ketij dhe lekuren ti rrjepesh prap si kopil Serb do analizoj e komentoj.Palloshi gjat mund te ket shume gabime po per keto qe sulmohet eshte gabim,ndoshta kjo eshte dhe arsyja qe do marri mandatin e trete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *