Fatos Lubonja: Rama, njeriu më i rrezikshëm në Shqipëri. Të mbyllim sytë e të mbështesim Ilir Metën

Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për përplasjen mes kryeministrit e presidentit, deklaroi se shikon Ramën si rrezikun më të madh të demokracisë në Shqipëri. Ai theksoi se jetojmë në një vend, që në çdo parametër nuk është normal.

“Të dy, Rama e Meta shfrytëzojnë postet në fushatë elektorale. Jemi në një vend anormal, për mendimin tim, ku derisa votat shiten e blihen nuk mund të presësh që të ketë respekt për disa norma normale të votimeve. 

Edhe në Kosovë kishte kulturë votimi. Këtu është kush t’ja hedh njëri-tjetrit dhe kush është më i fortë e ka më shumë para. Edhe presidenti ka dalë nga roli i tij normal.

Presidenti reagon ndaj një kryeministri që është ekstrem në keqpërdorimin e pushteteve. Në mendimin tim, Rama është njeriu më i rrezikshëm që ka Shqipëria sot, kjo bën që të mbyllësh syrin ndaj presidentit. 

Unë kam thënë më mirë tre banda sesa një, sepse krijojnë balancën. Unë mendoj që kjo drejtësi është më e kapur se ajo përpara. ne jemi popull i rrahur shumë dhe të nënshtruar. 

Ky populli rrahur kështu mund të shkojë në shpërthim, që ndoshta çon edhe në shkatërrim. Këta e kanë çuar situatën shumë larg gjendjen, shumë keq”, tha Lubonja.

Më tej, Lubonja komentoi edhe faktin sesi e shikon fushatën e secilës parti politike.

“Edi Rama, partia në pushtet si fjalë kyçe ka se ne jemi më të mirët, e këta të tjerët janë të dobët, duke nënshtruar opozitën. PD e shikoj që i mëshon një programi ekonomik, që të them të drejtën nuk më krijon besim shumë të madh, se premtime janë më shumë. 

PD nuk reagoi për personalitet, ka dyshime këtu. LSI ka më shumë nerv. Ndarja e opozitës më duket problem. Partitë e reja nuk i shikoj aktive fare. Duhet të merremi me pandeminë më shumë sesa për fushatë elektorale”, u shpreh Lubonja.

Në lidhje me vaksinimin e personaliteteve, Lubonja nënvizoi se Rama me këtë lëvizje, shkon deri në shkelje të Kushtetutës, kurse shtoi se cenon po ashtu edhe barazinë njerëzore.

“Polemika për çështjen ia vlente, ishte reagim ndaj një akti që flet shumë, për realitetin tonë, për shoqërinë që kemi ndërtuar, ishte edhe një lloj shkelje e Kushtetutës mund të themi, edhe e barazisë së njeriut përpara disa gjërave themelore që shteti duhet t’ja garantoj, një gjë që nuk ka ndodhur në asnjë vend të botës që kriteret të përcaktohen paraprakisht.

Në botë, arsimtarët dhe mjekët janë vaksinuar të parët, pa thënë nëse janë të shquar apo jo, është edhe kriteri nëse janë njerëz që janë më në rrezik, shtresat më në nevojë dhe pastaj të tjerët me radhë, sipas moshës. E lexoj si propagandë të Ramës, vaksinon personalitetet, bën bujë me ata pak vaksina që ka siguruar. 

Rama në vitin 1991 tallet me artistët dhe shkrimtarët e shquar të viteve 91, kurse tani i dekoron. Jam kundër dallimeve të tilla, dallimet janë ata që thashë. Nuk reagoi as opozita për këtë çështje, ka mundësi që kalkulon votat. Edhe këta të japin idenë që jam me VIP-at. Është një mjerim”, përmbylli Lubonja.

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Fatos Lubonja: Rama, njeriu më i rrezikshëm në Shqipëri. Të mbyllim sytë e të mbështesim Ilir Metën”

 1. Dritan Prift says:

  Fatos, Meta po te pa me sy mbyll te qiu 🖕
  Shif ti hapesh fort bile

  1. k says:

   Ti nuk ke problem se je qorr,por ata që shohin nuk mund ta bëjnë.

  2. vang says:

   O Fatos nihilisti ,ata qe u vaksinuan te paret nga 80 vjecaret,jane 80 vjecare.Akupton apo te erren syte nga urrejtja.E vertete qe grindjet midis Metes dhe Rames jane bere te padurueshme por ti perse do i mbyllke syte per Meten kur ai eshte shkaktari ??.Ai nuk eshte me president.Ketu i mbyll syte ti qe te placin te dy.Palaco analist ,te mbyti urrejtja. Atje ku nuk arrine ti atje hedh balte.Keshtu ben me Kadarene ,keshtu ben dhe me Ramen.Njeri i urryer.

 2. Tani says:

  Picken e sateme pederast nga na u bet peshqesh kaq vjet.

 3. Cuku says:

  Ik ti ore Nevojtore Publike

 4. Kavajsi says:

  Ky nerv i thote Monikes dhe Likes,dy halabagve te Shqiperise.

 5. Aljen says:

  Sa mire ben qe flet ky se njerezit shikojne te kunderten qe thote ky. Eshte aleat i gjese se lige ….nxirreni sa me shume ne media

 6. Ilirjan says:

  Si nuk ka turp ky… njeri?!

 7. Fatos-Spiuni says:

  ik o Fatos Luboteni…ik ti SPIUNOVE Babane tende….ik dhe qiiiiuuuu………….

 8. Pirdh pirdh se lerohesh says:

  Hajd robt ku ti kesh,sumqim.
  Topet do tja rruni Rames,si gjithmone.
  Po Shkoni drejt tretjes si miu,e do NGORDHNI ,pas zgjedhjeve.Si puna jote te gjith ju zagaret qe lehni neper studio,do belvezoni si kurvat.

 9. Kush eshte ky ,
  qe i tregon shqiptareve se kush eshte Njeriu me i Rrezikshem
  ne Shqiperi dhe se cilin duhet te zgjedhe ky Popull ?

  Nji funderine antishqiptare dhe i lajthitur ,qe söa len pisllik
  pa honger e vjelle para ktij opinioni ,
  s’ka asnji te drejte t’I drejtohet shqiptareve ,sepse eshte
  nji person teper Negative per Shqiperine njelloj si Muti qe ky lepin e mbeshtet
  si i pafytyre e legen qe eshte

 10. Gipa says:

  He bre Lubonj qe dy koqe mend nuk i ke dhe ata te mjere qe te marrin ne tv me than dicka se populli te njeh ty dhe njeh opoziten hajdute dhe vrastare dhe me kot e keni se me idete e juaja hajdute adkund nuk keni me arrite jeni lluzers dhe lluzers keni me mbete o te mjere.

 11. Shkodrani pa pune says:

  KY KA RRJEDHUR FARE TE KERKOSH TE MBESHTESESH METEN ,ME KETO QE KA BERE DHE AKOMA BEN ,DUKET SE I KA MARE MILIONAT E METES….

 12. I bëj apel Kryqit të kuq UNHCR-it të i dalë në ndihmë Lubonjës.

 13. I bëj apel Kryqit të kuq dhe UNHCR-it të i dalë në ndihmë Lubonjës.

 14. ha daku se të bën mirë says:

  kam një orë që mendoj e të gjej një frazë poshtëruese për ty o i poshtër por duket që burgu stë ka bërë njeri por shtazë o kriç

 15. Pranvera says:

  O LUUUBO EDHE JU BENI PJES TEK ATA SHQIPTAR QE SE KAN VENDOSUR CFAR DUAN ,,ZOTI TE NDRICOFT,,

 16. Xha Brahua says:

  Ndërsa ti je njeriu më i dhjerë o Lubonjë.

 17. ice says:

  Po ti votoje o Fatos po mos fol ne emer te popullit ne do votojme per ate qe duam

 18. bimi says:

  Fatos mor kok shtembr, jashteqitje e bllokt je rrace budallenjsh me gen cmendurie…..
  Edi Rama eshte ai qe transformoi gjith Shqiperin dhe ne mandatin e trete qe e ka te sigurt do ta bej bace me lule….

 19. Thenje. e. Bashkimit nga. Londra,dikur. 80 leksh ordinere,,tani eshte bere 0044.. says:

  Lubonja,,plehre i Jati…plehre dhe i biri i k…..

 20. Zhelja says:

  Ka lojtur ky? O zot do te bej trafik influence, si nuk i bjen turp. Eshte bere si zhele ne ekran. As shifet as durohet! Si juk selekton Covid-19 ca figura neveritese, se pastron dhe ekranet. Neveri

 21. Injoranti qe flet says:

  Ky qe mbron Liken she e mbeshtet, nuk duhet te ankohet per Enverin. Likja dhe Enveri bejne pjese me te njejten kategori. E paska lene burgu me probleme por keto kanale plera qe per pak teleshikues cfare nuk nxjerrin ne televizor. TURP

 22. =====////=====////===== says:

  Kur zoti, i qofshim falë, i tha djemve të vet profetve, shkoni në tokë, dhe bëni shumë kujdes nga derqi i keq. Djemt i thanë Zotit, është e veshtirë për ne që të ruhemi, sepse nuk i njofim. Dhe zoti ju pergjigj, mos u bëni merak për atë punë sepse i kam bërë të gjithë me nga një shenjë, kështu e keni kollaj ti dalloni. Pra edhe për mua si besimtar, ti qorr Lubonja je një dreq i damkosur nga zoti, dhe veç flet gjithnjë kot kunder interesave të Shqiptarve dhe të Shqiperisë, e për këtë arsye po të them : në p..idh të sëmës të shkoftë edhe prozhektori tjeter.

 23. Tirana says:

  Nuk faj ky i nderkryer, fajin e ka Merua, qe lejon kete idjot te shkruaj brockulla ne kete gazete.

  1. Sa ju paguajn per koment says:

   Rriteni cmimin e komenteve bossa… 1 euro merrini ps per 1 koment. Zhvateni ps. Ju kan len pa pune pa europ pa dije pa jet ju kan transformuar ne monstra…. Rriteni cmimin max.

  2. xx says:

   Merua nuk lejon Lubonjen te shkruaj per TEMA-en por ato qe thote neper kanale Fatosi, i marrin gazetaret dhe i shkruajne ne gazete.

 24. Aljen says:

  Ketij ja kane Italjanet dosjen…..do t’ju tregoj dicka nga viti i famshem 97 per kete spiun….

 25. saliu says:

  Je i vonuar Fatos Lubonja, ke plot vite te humbura ne burg qe ta kane shkaterruar ndergjegjen.
  Mendon si Enveri vepron si Mehmeti je mjeran per tu meshiruar.
  Si more na rekomandon ti japim vote “hajdutit Meta” qe e kemi pare duke vjedhur me bllok ne dore?
  Nese ti je budalla mos na kerko qe edhe ne te behemi budallenj.

 26. L'imperatore Diocleziano says:

  Fatos, mbete fatos edhe ne mendje, kalama.

 27. Hessen says:

  A na ha mune o Fatos?

 28. Lul says:

  Te qifsha robt idiot gjithmone mban anen e gabuar je me i keq se ata. I poshter i ndyre.

 29. Goni says:

  O shëmtirë, ç’ti bëj Enverit unë që sju futi një koqe plumby ty dhe ca si ty që lehni si kone dhe na u bët peshqesh .

 30. COBANI says:

  tOSI PASKE IK PER LESH

 31. tony says:

  O kelysh kurve mbete gjith jeten byth lepires si nuk ingjave pak babait nga dole ti nje rrace muti.Zhduku dhe mos dil se qelbe dynjonē

 32. kujtimi says:

  Qelbesire e ndyre, ty vetem enveri te vinte hakut. Por me sa duket e ke harruar Spacin. Me keto qe thua cdo dite neper media, spaci eshte shume pak per ty. Po si nuk ke fare turp e del e llomotit ne mbrojtje te hajduteve dhe krimineleveve, te ciolet se bashku me ty e kane vendin vetem ne burg. Keto plehra e ndotin keq kete vend prandaj me cdo menyre duhen fshire nga shoqeria shqiptare.

 33. Thumana e internimit says:

  Ore ti legen,po si je ba si qen zorresh,o zorraxhi i mutit,po votoje ti ,o te qifte Kina robt,ty dhe atij,po pse o burre kurve me gjithe keta kurvat e tjera,kujton ti se e rrun kush per Meten e soj e sorollop,po ju qiu robt ky i gjati,ju nxori ne rruge te madhe dhe tani jeni ba si qente e bashkise,jeni ba lolo krejt,jeni ba per te ardh keq,po hala nuk keni pa gje akoma,po pse hoqe dore nga luli,o bole,apo te duket ky me i forte ky,ky do beje namin me mbeshtetjen tende e shokeve te tu,do ti rruje bolet Rames dhe te gjithe neve qe kemi neveri per te,po jane mbi 90% te popullit,funderrina

 34. Realpolitika says:

  FATOS LUBONJA NJERIU ME I LIG QE SHOHIM E DEGJOJME.
  SA ME SHUME QE TE DAL NE MEDIA …NJERZIT VOTOJNE KUNDER PD E SALI …LIKE FLORIRIT.
  PA LULIN SE LLOGARIT NJERI FARE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *