FOTOT: Erdogan s’do t’ia dijë për Covid-19, pamjet nga Turqia që sfidojnë botën

Mijëra persona thyen masat anti-Covid gjatë një ceremonie mortore në Stamboll, mes të cilëve ishte dhe presidenti Erdogan.

Ndonëse të pajisur të gjithë me maska, pjesëmarrësit në varrimin e teologut Muhammed Emin Sarac, ishin shumë pranë njëri me tjetrin, duke shkelur një nga rregullat kryesore për të luftuar koronavirusin, atë të distancimit social.

Muhammed Emin Sarac ndërroi jetë ditën e premte në banesën e tij, pasi prej disa ditësh ishte prekur nga koronavirusi. Teologu i njohur ishte një nga predikuesit e Xhamisë Fatih në Stamboll, atje ku u mbajt dhe funerali i tij.

Sarac ishte një mik i afërt me presidentin Erdogan, me të cilin ishin njohur që në shkollë. Presidenti vlerësoi teologun në fjalën e rastit, duke thënë se ishte shumë mirënjohës për mësimet e tij.

Turqia regjistron 2.6 milionë të infektuar me koronavirus që nga nisja e pandemisë, 27 983 prej të cilëve kanë humbur jetën.

7 komente në “FOTOT: Erdogan s’do t’ia dijë për Covid-19, pamjet nga Turqia që sfidojnë botën”

 1. EdRama says:

  ka bere vaksinen, dhe hiqet si garip. Paara vaksines rrinte fshehur

  1. Siktir git mr.Erdogan... says:

   Plehraaaaaaaaa…..

 2. Po na hiqni ket mut nga medja Shqiptare says:

  Po hiqin ket mut 💩 se nuk duame qe ti ja shikome surratin edhe ky eshte nje mut si politkanet tone hajdute e vrase

 3. Erdogan says:

  “Teolog” ky?
  Feja e Krishtere dhe ajo Myslimane nuk ka lidhje me Zotin e Vertete qe eshte Nje per te gjithe.
  E para eshte qe,ne cdo vend historikisht Fete kane shoqeruar pushtuesit,vrasesit colonizatoret kane detyruar popullsite vendase te ndrojne Emrat,Kulturen,Traditat,Zakonet etj ne “Emer te Zotit” te tyre.
  P.sh Feja e Krishtere dhe barbaret e Kryqezatave ne emer te Kryqit kane shkaterruar dynjane e tere ne 1204A.D duke ngarkuar anije te tera me Ar nga Kostantinipolis per ne Evropen barbare.
  Teolog ky qe ka shkelur betimin e Zotit?
  Drejtesia dhe Respekti eshte misherimi i Zotit.Predikues i Xhamise Fatih dhe “Teolog i Zotit” ne Kostabtinopol?
  Cfare Tragjikomedie!
  Clidhje ka ky predikues me nje vend qe mban era gjak akoma nga Shpatat dhe Thikat e ngulura ne trupat e viktimave.
  Kishat dhe Xhamijat jane e keqja e Njerezimit.
  Teolog vjen nga Greqishtja Llogos tou Theu (Theologos).
  Sa hipokrizi te hiqesh “njeri i Zotit” kur shkel ne nje vend me kufoma te vrare qe nga pushtimi i Kostantinopolit ne 1453A.D dhe predikon ,”Paqen e Tij”?
  Populli thote cfare do besh,do te te bejne.
  Ate qe beren te Krishteret Idiote me Parthenonin te kthyer ne Kishe,apo dhe Tempullin e Lashte Greke te ndertuar nga Perandori Ilyre Megas Iustinianos dhe te convertuar ne Kishen e Agia Sofias,ate ben edhe sot Erdogani qe e ktheu ne Xhami.
  Dhe Presidenti i Amerikes “Demokratike” Biden apo Trampi me pare e lusin Sulltanin Erdogan te dorezoj S-400 se do kete “pasoja”.
  Kjo eshte Evropa hipokrite dhe armike e Kultures Greko Ilyre.

 4. Tani says:

  Rregullat e OBSH-se thuaj. Jo te Covidit-t. OBSH-ja qe thote as burri me gruan mos flejne me bashke.

 5. besua nga trevllazi says:

  mbas aij islamistit radhe ka erdokari , e marte me vete kete vampir mongol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *