Monika Kryemadhi: Me ne, shqiptarët do të hanë më mirë dhe më lirë!

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi përmes një video-mesazhi, ka prezantuar disa pika kryesore të planit të partisë që ajo drejton, për bujqësinë. Sipas Kryemadhit, shumë fermerë janë në kufijtë e mbijetesës.

“Do të vendosim TVSH 0% në të gjithë zinxhirin e prodhimit dhe do të mbrojmë prodhimin vendas që shqiptarët të ushqehen më mirë dhe më lirë”, thotë ndër të tjera kryetarja e LSI.

“Gjysma e popullit shqiptar jeton me bujqësi. Shumë prej tyre janë në kufijtë e mbijetesës. Ndërkohë që shqiptarët shpenzojnë rreth 80% të pagës për ushqim, vetëm 30% e kësaj kërkesë mbulohet nga prodhimi vendas.

Me planin tonë kjo situatë do të ndryshojë. Fermerëve shqiptarë do t’iu garantojmë mbështetje direkte për të rritur prodhimin. Një Paketë Financiare të Dedikuar e cila do të investohet për të mundësuar uljen e kostos së imputeve bujqësore dhe naftës.

E ndërsa fermerët do të mbështeten për njësi prodhimi, shqiptarët do të ushqehen me prodhimet Made in Albania. Do të vendosim TVSH 0% në të gjithë zinxhirin e prodhimit dhe do të mbrojmë prodhimin vendas që shqiptarët të ushqehen më mirë dhe më lirë.

Do të mbështesim industrinë ushqimore e cila do të mundësojë hapjen e vendeve dinjitoze të punës. Ne e mbajmë fjalën! Shqipëria do të bëhet shtëpia juaj”, thuhet në video-mesazhin e Monika Kryemadhit.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Monika Kryemadhi: Me ne, shqiptarët do të hanë më mirë dhe më lirë!”

 1. Prind says:

  Do hame meluge FLORIRI 😂

 2. Me luge floriri says:

  Kesaj i hapet barku per Shqiptaret,ben sikur tani eshte futur ne politike.Kesaj i duhet pushteti vetem per tu mbrojtur nga nje hetim lidhur me pasurine marramendese qe ka krijuar.Nese ka budallenj te besojne keto qe thote kjo super e korruptuar,nuk di c’te them,me perjashtim te atyre qe shpresojne mos u jep ndonje kocke,kujtohet jo nga parate e saj .

 3. nord.al says:

  Ne foto dy majmunet me te neveritshem ne Shqiperi.

 4. Lola says:

  Po pse moj idiote , me kete standart i ke shqiptaret ti ? Vetem per te ngrene ? Ne standartin e kafshes? Se ti dhe monstrat qe kane 30 vjet ne politike jetoni ne realitet krejt tjeter. Mos e gdhifshi plehera.

 5. Dik says:

  Cifti ma i shkerdhyer ne Shqiperi e ballkan

 6. Bisturia says:

  do hane p…..e sateme…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *