“Ndragheta”? Veliaj: Trafikantë të provuar droge janë pronarë televizionesh, kanë ndërruar emrat. Shqetësuese

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është pyetur mbrëmjen e sotme për përmendjen e emrit të tij në përgjimet e Ndraghetas.

Veliaj tha se ndihet i qetë për këtë çështje, ndërsa deklaroi se në Shqipëri ka trafikantë droge që janë pronarë mediash.

Ai deklaroi në emisionin “Real Story” se kjo është e provuar dhe nënvizoi se këto trafikantë kanë ndërruar edhe emrat.

Unë jam aq rehat me lëkurën tim, kush më njeh e di që unë me të fortë, me kriminelë, me rrugaçë nuk kam lidhje. Delirantë dhe mitomanë, ky qytet por edhe fqinjët përballë kanë prodhuar pafund, pyetja është ka ndonjë vendimarrje?

Jam takuar ndonjëherë me këta? Kanë aplikuar në bashki? Por që këtu ka mashtrues…, ne kemi një rast të njërit që kishte blerë katër numra telefoni, te njëri thoshte jam Edi Rama, te njëri thoshte jam Erion Veliaj, te njëri thoshte jam Olsi dhe te njëri jam Gregu. një mitoman që mashtronte njerëzit dhe tani po bën vitet e burgut për këtë.

Pra, unë nuk ndaloj dot se çfarë bëjnë mashtruesit dhe mitomanët jashtë. ajo që unë kam në dorë është se si unë sillem nëse njëri vjen në bashkinë e Tiranës.

S’më rezulton as që kanë ardhur, as janë takuar, as kanë aplikuar dhe as kanë marrë diçka, por është shqetësuese që ne kemi trafikanët droge që janë pronarë televizionesh.

Është shumë shqetësuese, trafikanët të provuar droge që janë pronarë televizionesh dhe kanë ndërruar emrat. Kjo është me provë, nuk është me të dëgjuar”, nënvizoi Veliaj.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Ndragheta”? Veliaj: Trafikantë të provuar droge janë pronarë televizionesh, kanë ndërruar emrat. Shqetësuese”

 1. O Televizjon droga ku je says:

  O Erjon Veliaj, thuaje një emër, dhe ne komentuesit ndoshta dijmë e shkruajmë ndonjë fjalë për keta kapo që nga “trimeria apo shumë-njoftësia” paskan ndërruar edhe emrat. Dikush nga komentuesit ndofta duhet ti njofin këta katundarë, duke qënë i bindur që i perkasin rrethit të ngushtë pederastik të krye pederastit Shqiptar Sali Serb Berishës. z, Veliaj ne jep një emër për të parë se çfarë lloj emri të ri i kanë vënë vehtes keta shkerdhata, që të shofim a kanë farë gustoje në zgjedhjet e emrit, apo kanë mbetur siç ka thënë Pater Gjergj Fishta “” Katundar o katundar== Ti kurr s’bëhesh qytetar”” Këta Mafjashë të drogës apo të pidhit të nënës së tyre, e kanë patur kollaj të pastrojnë paratë e drogës nê kohen e Sali Mutit, por sot dhe nester ata nuk e kan kollaj ta nënvlefsojnë dhe ta marrin për budalla drejtesinë, sepse do ndodhi siç thot një fjalë e urtë Kosovare “” ruaju budallës, sepse po të qiu budalla ta shkyen bythen, dhe po e qive budallën ta then karin”” pra ju shkerdhata mafjashe po e provuat për tu qirë më drejtesinë “budalle” do të dilni të humbur në të gjitha menyrat.

 2. ... says:

  E dime se kush jane por pse nuk i permend emrin dhe ta fusesh brenda nqs ka prova?

 3. Koli says:

  Or ti qe shkruan me siper dhe pyet kush eshte.Nuk e di kush eshte Ylli pasmaqi?Cfare te thote Veliaj kur Yllin e ka Dekoruar Presidenti me Medalje si Media e pavarur.Ylli eshte denuar ne Turqi,eshte kapur ne Gjermani,ka ndryshuar emrin ne Shqiperi dhe eshte miljoner qe i ka bere te gjitha me Droge dhe Kurva.Cfare doni me per Belulin,ju thoni pse sthote emrin dhe ta fusin ne nje grope mbas Malit me Gropa,sic ka bo Bossi Yllit,Likja prej Floriri.Ne Shqiperi te iken koka shume shpejt or trima,dhe Veliaj e di shume mire kete,nuk eshte Budalla.

 4. Kozmo says:

  Komentuesit te dashur! Erionit nuk i lejohet as ligjerisht, as moralisht te permendi emra. Me ato duhet te merret drejtesia dhe vjen nje dite qe EMRI I del kudo. Durim.

 5. LWS28 says:

  Aq shumë keni vjedhur or kokfik nga paratë e shtetit, aq shumë para, kate ndërtesash nga mafiozët dhe aksione marë nga kompani kontraktore , sa SPAK-ut po të funksiononte siç duhet dhe të ishte i pavarur nuk do ti duheshin më shumë se 24h tu rraste në burg.
  Vërtetë që keni pasur vite të tëra ti fshini paratë në kompani offshore në emër edhe të ‘qenve të komshijve të hallës’ po ato lekë nuk keni për ti shijuar ndonjëherë.
  Populli sylesh nuk duhet ta japi votën ty meqë vjedh 6 e investon 4, vetëm e vetëm se Basha vidhte 8 e investonte 2.
  Hajdutët janë hajdutë dhe meritojnë burg.

 6. k says:

  Thuaj emrat dhe poi në prokurori ndyrësirë oportuniste.
  Nuk bëhet politika me fjalë të përgjithshme.
  Të gjithë e dinin që meta ishte hajdut ,por ju na e shitët si fisnik të kulluar.
  Jeni të gjithë degjenerata të korruptuar dhe hajdutë.

 7. greg says:

  haaa, po kryetari jot tha qe kane vetem nje dyqan te vogel rrobash

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *