Nga abuzimet seksuale me të bijat minorene, tek lidhja me 16-vjeçaren: Dokumentari tronditës, tregon anën e errët të regjisorit të njohur

Dokumentari me 4 seri Allen krahas Farrow, që ka filluar transmetimit në kanalin HBO rezulton të jetë dërrmues për regjisorin e famshëm Woody Allen, si i dyshuar nga një seri dëshmish, mbi abuzime seksuale nga vajza e tij e birësuar Dilan Farrow.

Dokumentari i transmetuar në dhe i realizuar nga Kirby Dick dhe Amy Ziering, rikthen tek publiku aspektet e errëta të së kaluarës erotike të Woody Allen, duke u përqendruar në luftën e ashpër të kineastit legjendar me ish-partneren e tij dhe ish- muzën Mia Farrow.

Krahas detajeve dhe sfondit të rivalitetit shumëvjeçar, dokumentari vë nën lupë ankesa serioze që janë bërë ndër vite ndaj regjisorit 85-vjeçar mbi preferencën që ai dukej se kishte për gratë shumë më të reja se ai në moshë.

Një nga dëshmitë më të rëndësishme të dokumentarit është ajo e Christina Engelhardt, e cila pretendon se Allen e joshi atë kur ajo ishte vetëm 16 vjeç dhe ai 41.

Asokohe, adoleshentja me bukurinë dhe sytë jeshilë zhvilloi karrierën ë saj në fushën e modelimit. Woody Allen e bëri historinë e tyre film “Annie Hall” dhe “Manhattan”, dy nga filmat e tij më ikonikë të regjisorit.

Sot pas 40 vitesh, Christina flet për ironinë që fsheh komploti i filmit të famshëm për të.

“Ky film më kujtoi gjithnjë se si ai luante me personazhet në filmat e tij dhe se si ai luante me mua”, thotë 61-vjeçarja sot.

Ish-modelja pretendon se kjo marrëdhënie ishte e njohur plotësisht për partneren e tij të atëhershme, Mia Farrow.

Historia e marrëdhënies sekrete të 41-vjeçarit Woody Allen me vajzën adoleshente është vetëm një nga aspektet e errëta të së kaluarës së regjisorit të talentuar.

Në 4 episodet e dokumentarit nëpërmjet të dhënave dhe dëshmitarëve tregohet se regjisori ka ngacmuar seksualisht Dylan Farrow, vajzën e tij të birësuar me Mian, por jo vetëm.

Pretendohet se ai ka pasur marrëdhënie intime edhe me vajzën tjetër minorene të adoptuar të ish-partneres, Sun-Yi.

Allen këmbëngul se është një komplot nga fillimi deri në fund, i cili buron nga pasioni i shfrenuar i Farrow për hakmarrje.

16 komente në “Nga abuzimet seksuale me të bijat minorene, tek lidhja me 16-vjeçaren: Dokumentari tronditës, tregon anën e errët të regjisorit të njohur”

 1. xhuxhi turi qen, Woody Allen ,
  perversi histerik,

  i shkoj ne mesnate ne hoten ne Rome
  Penelope Cruz dhe e perdhunoj ,nen kercenimin
  se do ja hiqte rolin kryesor ne Filmin qe do xhirohej ne kryeqytetin italian

  1. hec aty says:

   Vudi Allen
   Jeffrey Epstein
   Harvey Weinstein
   Jane te 3 Hebrenj te akuzuar per dhune seksuale. Kot nuk i dogji ne furre Hitleri Hebrejt.

   1. hec aty ,

    kta te tre nuk kane te bejne me Hebrejt .
    Dhe krahasimi me hitlerin nuk eshte korrekt.
    Hitleri ishte nji Psikopat nji Kriminel i Njerezimit .
    Nuk eshte tema jone kjo .Permbaju temes nqs mundesh .

    1. hec aty says:

     kerkoj falje nese kam lenduar dike me keto fjale. qe hitleri ishte nje psikopat dhe kriminel i njerezimit; kete nuk eluan as topi

 2. ortak orteku says:

  surrati real i haleatit strategjik

 3. ortak orteku says:

  surrati real i haleatit strategjik

 4. ortak orteku says:

  surrati real i haleatit strategjik

 5. ortak orteku says:

  surrati real i haleatit strategjik

 6. katundari laraman pa din e pa iman says:

  Histeri hakmarrje karaputanash plaka amerikane!
  Wody me ate aziatiken qe kishin biresuar,dhe qe pati marredhenie dhe u martua dhe vazhdon te jete i martuar.

  1. Erdogan says:

   Ke harruar Stros Khanin dhe Presidentin e Frances Sarkozy qe shkaterroj dhe bombardoi vendin me te zhvilluar ne Afriken Veriore Libyne duke vrare Kadafin!
   Cifutet nuk u mbrojten nga asnje shtet ne ballkan,pervecse ne Greqi qe kishon varre te tyre,komunitet,Sinagoge etj se kudo ku shkuan nuk deklaruan se jane te tille pervec shteteve te Medha qe kishin krijuar Istitucione Fetare te spiunazhit.
   Ne Arnautistanin e spiuneve te vellait per vellane,babait kunder te birit,i biri kunder babait etj jane mashtrime historike me qellim politik.
   Edhe sikur dikush te kete strehuar ndonje cifut ne kasollet prej Qer-pici dhe nje kope me femije,nuk eshte e drejte te krijojne “Museume kudo” gjoja Skiptaret jane popull “besnik”.
   Sa per temen ne fjale,kush ka parane kontrollon propaganden,mediat,gazetat,politiken dhe krijon regjizore “te famshem” artiste “te famshem” politikane “te famshem” etj.
   Edhe Shtetin e Israelit e krijuan colonizatoret aNgloamerikane mle perrallat e te semureve fetare te Bibles.

   1. Erdogan ,

    je shume idiot ,
    refuzoje te debatoj me brickullat e tua .
    paske nji fanatzi mjerane .gjithcka e shikon me bythe si greket !

   2. Demokracia says:

    O ti kokepalare me pseudonimin Erdogan. Ti mund te jesh nje bythlepires dhe pensionmarres i atyre jevgeve te jugut por nuk te jep asgje te drejten te mohosh jo vetem kulturen por dhe historine e nje vendi. Megjithate kete mllef qe ke per Shqiptaret dhe Hebrejte ty zoti te ta shtoft se ne me inatin tuaj kenaqemi me teper.

 7. Fshatari says:

  Dihet qe pjesa me e madhe e Lifestile eshte pornografi. Ne kete pjese qe quhet Kulture ne disa rraste dhe me shume mangesi postohet per kulturiste te famshem shqiptare dhe te huaj sic eshte me lart Driteroi apo para disa ditesh Dostojecsky. Por kur behet fjale per kulturen degjeneruese cifute kejo eshte per te gjitha shteresat. Me pak fjale degjenerimi vizual( ate qe shikon) eshte arritur. Njerezve su ben me pershtypje ajo qe shikojne perderisa s’eshte ne shtepin e tij. Well eshte ne shtepine tende por ti se di.

 8. Alb says:

  Cifut kot su be gjith ajo luft dinte dicka fyheri,jo po u cmend njeri dhe u be luft boterore. Kinezet dhe keta do ta kapitullojn boten.

 9. Erdogan ,

  je shume idiot ,
  refuzoje te debatoj me brockullat e tua .
  paske nji fantazi mjerane .gjithcka e shikon me bythe si greket !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *