Lista e 120 deputetëve të ardhshëm të Parlamentit të Kosovës | Gazeta Tema
 

Lista e 120 deputetëve të ardhshëm të Parlamentit të Kosovës

Postuar në: Rajoni |

Lista e 120 deputetëve të certifikuar nga KQZ-ja, e shpallur dje, sipas subjekteve, duket kështu:

1.Deputetët e PDK-së: Hashim Thaçi, Fatmir Limaj, Jakup Krasniqi, Azem Syla, Enver Hoxhaj, Hajredin Kuçi, Elmi Reçica, Shaip Muja, Bajram Rexhepi, Latif Gashi, Bedri Hamza, Vlora Çitaku, Bekim Haxhiu, Zenun Pajaziti, Behar Selimi, Xhavit Haliti, Memli Krasniqi, Fadil Demaku, Vehap Idrizi, Adem Grabovci, Fatmir Xhelili, Halit Krasniqi, Ramë Vataj, Ramiz Lladrovci, Flora Brovina, Sala Berisha-Shala, Blerta Deliu-Kodra, Hasime Krasniqi, Justina Pula, Lumnije Morina, Salihe Mustafa, Xhevahire Izmaku, Ganimete Musliu dhe Safete Hadërgjonaj;

2.Deputetët e LDK-së:  Sabri Hamiti, Ismet Beqiri, Arben Gashi, Nekibe Kelmendi, Lutfi Haziri, Naser Osmani, Anton Quni, Hashim Deshishku, Eqrem Kryeziu, Bahri Thaçi, Ali Sadriu, Skënder Hyseni, Vjosa Osmani, Armend Zemaj, Imri Ahmeti, Haki Demolli, Salih Morina, Nazane Breca, Sadri Ferati, Rita Hajzeraj-Beqaj, Teuta Sahatçia, Lirije Kajtazi, Lutfi Zharku, Sali Asllanaj (në vend të Isa Mustafës), Hykmete Bajrami, Afërdita Berisha-Shaqiri dhe Vjollca Krasniqi;

3.Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje: Albin Kurti, Florin Krasniqi, Glauk Konjufca, Rexhep Selimi, Afrim Hoti, Liburn Aliu, Albana Fetoshi, Agim Kuleta, Visar Ymeri, Afrim Kasolli, Alma Lama, Aurora Bakalli, Albana Gashi dhe Albulena Haxhiu;

4.Deputetët e AAK-së: Ramush Haradinaj, Ukë Rugova, Daut Haradinaj, Donika Kadaj-Bujupi, Blerim Shala, Ramiz Kelmendi, Ahmet Isufi, Ardian Gjini, Burim Ramadani, Kymete Bajraktari, Time Kadrijaj dhe Teuta Haxhiu;

5.Deputetët e  AKR-së: Behgjet Pacolli, Ferid Agani, Mimoza Kusari-Lila, Agim Çeku, Muhamet Mustafa, Ibrahim Makolli, Myzejene Selmani dhe  Sevdije Lama;

6.Deputetët e  SLS-së: Slobodan Petroviq, Nenad Rashiq, Sasha Rashiq, Petar Miletiq, Goran Marinkoviq, Jelana Bontiq, Jasmina Zhivkoviq dhe Biserka Kostiq;

7.Deputet i SDSKIM-së: Sasha Gjokiq;

8.Deputetët e JSL –së: Vesna Mikiq, Vesimir Saviq, Sreten Ivanoviq, Rada Trajkoviq;

9.Deputetët e KDTP-së: Mahir Jagxhilar, Enis Kervan, Mufera Srbica-Shinik;

10.Deputet i GIG-t:  Mursel Halili;

11.Deputeti i BSDAK-së: Hamza Balje;

12.Deputetët e VAKAT –it:  Rasim Demiri, Duda Balje;

13.Deputeti i PAI –t: Etem Arifi;
14.Deputeti i PREBK-ut: Albert Kinolli;
15.Deputet i PDAK-ut: Danush Ademi;
16.Deputet i IRDK –së:  Xhevdet Neziraj, dhe
17. Deputet i NDS-së: Emilija Rexhepi.