SPECIALE/ Ja emrat që do garojnë për PD e PS në çdo bashki e komunë | Gazeta Tema
 

SPECIALE/ Ja emrat që do garojnë për PD e PS në çdo bashki e komunë

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Socialistët kanë bërë të ditur në orët e mbrëmjes listën e kandidatëve të tyre në çdo njësi vendore në Shqipëri. Nga ana tjetër, demokratët e kanë bërë të ditur dje këtë listë. Gazeta Tema sjell të plota listat e dy partive.

Kandidatët e opozitës

BASHKIA TIRANË

EDI RAMA

1 Bashkia Berat

•             Fadil Nasufi

2. Bashkia URA-VAJGURORE

•             Syrja Ormenaj

3. Komuna CUKALAT

•             Xhevdet Kodheli

4. Komuna KUTALLI

•             Shpetim Vrapi

5. Komuna LUMAS

•             Perparim Doko

6. Komuna OTLLAK

•             Dalip Kanaci

7. Komuna POSHNJE

•             Meleq Lila

8. Komuna ROSHNIK

•             Petrit Fiska

9. Komuna SINJE

•             Pelivan Sinaj

10. Komuna TERPAN

•             Engjell Veliaj

11. Komuna VELABISHT

•             Krenar Hoxha

12. Komuna VERTOP

•             Flamur Balliu

13. Bashkia KUÇOVE

•             Bardhyl Gjyzeli

14. Komuna KOZARE

•             Fatmir Doksani

15. Komuna PERONDI

•             Ramiz Oboni

16. Bashkia ÇOROVODE

•             Rezart Hoxha

17. Bashkia POLIÇAN

•             Adriatik Zotka

18. Komuna BOGOVE

•             Jonuz Gorezi

19. Komuna ÇEPAN

•             Dalip Cuku

20. Komuna GJERBES

•             Trendafil Lajthia

21. Komuna LESHNJE

•             Irakli Gjoni

22. Komuna POTOM

•             Edmond Omeri

23. Komuna QENDER

•             Astrit Mustafaraj

24. Komuna VENDRESHE

•             Bashkim Yzeiraj

25. Komuna ZHEPE

•             Selami Osmanllari

26. Bashkia PESHKOPI

•             Ilir Vraniçi

27. Komuna ARRAS

•             Sali Tërshalla

28. Komuna FUSHË ÇIDHËN

•             Fatmir Buci

29. Komuna KALA E DODËS

•             Bajram Himallari

30. Komuna KASTRIOT

•             Shpëtim Pira

31. Komuna LURË

•             Avni Buci

7. Komuna LUZNI

•             Ali Drenova

8. Komuna MAQELLARË

•             Arben Keshi

9. Komuna MELAN

•             Muharrem Balliu

10. Komuna MUHUR

•             Afrim Mikli

11. Komuna QENDËR TOMIN

•             Agron Cara

12. Komuna SELISHTË

•             Mersim Lala

13. Komuna SLLOVË

•             Fatos Mandri

14. Komuna ZALL DARDHË

•             Artan Murati

15. Komuna ZALL REÇ

•             Esat Shehu

1. Bashkia BURREL

•             Adelina Farrici

2. Bashkia KLOS

•             Mexhit  Sina

3. Komuna BAZ

•             Hanke Neli

4. Komuna DERJAN

•             Hasan Pasha

5. Komuna GURRË

•             Sali Celami

6. Komuna KOMSI

•             Dashnor Aliu

7. Komuna LIS

•             Hysni Meta

8. Komuna MACUKULL

•             Gazmir Hysa

9. Komuna RUKAJ

•             Hamit Xhakrosa

10. Komuna SUÇ

•             Dritan Pjeçi

11. Komuna ULËZ

•             Adriet Gjeci

12. Komuna XIBËR

•             Kushtrim Muça

1. Bashkia BULQIZË

•             Mufit Duriçi

2. Komuna FUSHË BULQIZË

•             Fluturim Zeneli

3. Komuna GJORICË

•             Vehbi Xheka

4. Komuna MARTANESH

•             Gazmend Kenga

5. Komuna OSTREN

•             Fatos Tola

6. Komuna SHUPENZË

•             Shahin Kaja

7. Komuna TREBISHT

•             Etmond Osmani

8. Komuna ZERQAN

•             Lulzim Lala

III

Bashkia Durres

•             Vangjush Dako

1.Bashkia Sukth

•             Selami Xhelili

2.Komuna Ishëm

•             Sulejman Rushiti

3.Komuna Maminas

•             Ismail Gjergji

4.Bashkia Manëz

•             Sokol Sula

5.Komuna Katundi i Ri

•             Servet Balla

1.Bashkia Shijak

•             Indrit Buka

2.Komuna Gjepalaj

•             Fatmir Elezi

3.Komuna Rrashbull

•             Shkëlqim Troplini

4.Komuna Xhafzotaj

•             Bastri Gjoka

1.Bashkia Krujë

•             Ismail Dani

2.Bashkia Fushë Krujë

•             Gjon Bardhi

3.Komuna Bubq

•             Qemal Daci

4.Komuna Cudhi

•             Naim Allushi

5.Komuna Thumanë

•             Artur Bushi

6.Komuna Nikël

•             Rrahman Rraja

IV

1. Bashkia Elbasan

•             Qazim Sejdini

1. Bashkia Cërrik

•             Arben  Ruçi

2. Bashkia Belsh

•             Arif Tafani

3. Komuna Gostime

•             Gezim Salla

4. Komuna Klos

•             Elis Duzha

5. Komuna Mollas

•             Agron Sade

6. Komuna  Fierze

•             Myslim Kishta

7. Komuna Grekan

•             Qemal Rama

8. Komuna  Kajan

•             Jashar Ibrahimi

9. Komuna Rrase

•             Isuf  Ferhati

10. Komuna Shales

•             Skender  Capja

1. Komuna Bradashesh

•             Vasil Terziu

2. Komuna Funar

•             Roland Hidri

3. Komuna Gjergjan

•             Faik Gjolena

4. Komuna Gjinar

•             Gani Hidaj

5. Komuna Gracen

•             Fadil Salla

6. Komuna Labinot Fush

•             Osman Qosja

7. Komuna Labinot Mal

•             Bilal Kora

8. Komuna Paper

•             Shefqet Bullari

9. Komuna Shirgjan

•             Mustafa Shehu

10. Komuna Shushice

•             Lutfi Lala

11. Komuna Tregan

•             Behar Tashi

12. Komuna Zavaline

•             Arben Demiri

1. Bashkia Gramsh

•             Dritan Bici

2. Komuna Kodovjat

•             Nias Elezi

3. Komuna Kukur

•             Luan Kokla

4. Komuna Kushovë

•             Xhevair Bora

5. Komuna Lenie

•             Astrit Bici

6. Komuna Pishaj

•             Klodian Taçe

7. Komuna Poroçan

•             Haki Llapushi

8. Komuna Skenderbegas

•             Halit Pole

9. Komuna Sult

•             Sami Bezati

10. Komuna Tunje

•             Refit Bërdëllima

1. Bashkia Peqin:

•             Neim Teqja

2. Komuna Gjocaj:

•             Artan Hyka

3. Komuna Karinë:

•             Selman Karina

4. Komuna Pajovë :

•             Agim Bahja

5. Komuna Përparim:

•             Kujtim Kasa

6. Komuna Shezë:

•             Fatos Tabaku

1. Bashkia Librazhd

•             Enver Koçi

2. Bashkia Përrenjas

•             Artur Topi

3. Komuna Hotolisht

•             Shaban Kërçini

4. Komuna Lunik

•             Astrit Xhafa

5. Komuna Orenjë

•             Ndriçim Hida

6. Komuna Polis

•             Partizan Ballolli

7. Komuna Qëndër

•             Enver Shkurti

8. Komuna Qukës

•             Fatmir Kryeziu

9. Komuna Rrajcë

•             Haxhi Çollaku

10. Komuna Stëblevë

•             Alban Fejzo

11. Komuna Stravaj

•             Xhemal Fajca

V

Bashkia Fier

•             Baftjar Zeqaj

1. Bashkia Patos

•             Rajmonda Balilaj

2. Bashkia Roskovec

•             Albert Tafa

3. Komuna Kuman

•             Banush Gjoni

4. Komuna Kurjan

•             Qamil Kuka

5. Komuna Portez

•             Azem Shatri

6. Komuna Ruzhdie

•             Agim Mesuti

7. Komuna Strum

•             Aleksander Karamani

8. Komuna Zharrez

•             Arben Semanjaku

1. Komuna Cakran

•             Fatbardha Merka

2. Komuna Levan

•             Xheladin Malaj

3. Komuna Frakull

•             Viktor Cervenaka

4. Komuna Dermenas

•             Viktor Fasko

5. Komuna Topoje

•             Arben Voja

6. Komuna Qender

•             Harilla Mile

7. Komuna Mbrostar

•             Gezim Dhimo

8. Komuna Libofshe

•             Naun Doko

1.            Bashkia Lushnje

•             Fatos Tushe

1. Komuna Ballagat

•             Qani Greca

2. Komuna Dushk

•             Afrim Dedej

3. Komuna Golem

•             Beqir Sulovari

4. Komuna Hysgjokaj

•             Fejzi Sharka

5. Komuna Karbunare

•             Neki Arapi

6. Komuna Allkaj

•             Erges Gjordeni

7. Komuna Bubullime

•             Aurel Kadillari

8. Komuna Fiershegan

•             Bedri Hida

9. Komuna Krutje

•             Andrea Muço.

1. Bashkia Divjake

•             Fredi Kokoneshi

2. Komuna Terbuf

•             Eltinor Mahmutaj

3. Komuna Grabian

•             Avdi Snalla

4. Komuna Gradishte

•             Ylli Stambolliu

5. Komuna Kolonje

•             Altin Koço

6. Komuna Remas

•             Llazar Stasa

1. Bashkia Ballsh

•             Ilir Cela

2. Komuna Qender

•             Sybi Aliaj

3. Komuna Ngraçan

•             Besnik Shanaj

4. Komuna Hekal

•             Eqerem Beqiraj

5. Komuna Aranitas

•             Viktor Mahmutaj

6. Komuna Greshice

•             Bilbil Veliaj

7. Komuna Fratar

•             Astrit Sejdinaj

8. Komuna Kute

•             Ramiz Malaj

9. Komuna Selite

•             Hekuran Resulaj

VI

1. Bashkia GJIROKASTER

•             Flamur Bime

2. Bashkia LIBOHOVË

•             Bajram Avdiu

3. Komuna ANTIGONE

•             Ylli Muho

4. Komuna CEPO

•             Hodo Çani

5. Komuna DROPULL I POSHTEM

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

6. Komuna DROPULL I SIPERM

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

7. Komuna LAZARAT

•             Republika Kazmahu

8. Komuna LUNXHERI

•             Fane Gjoka

9. Komuna ODRIE

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

10. Komuna PICAR

•             Çerciz    Veipi

11. Komuna POGON

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

12. Komuna QENDER LIBOHOVE

•             Krenar Kulla

13. Komuna ZAGORIE

•             Ilia Kuro

1. Bashkia TEPELENË

•             Tërmet Peci

2. Bashkia MEMALIAJ

•             Lulëzim Meci

3. Komuna Buz

•             Shkëlqim Goxhaj

4. Komuna Fshat-Memaliaj

•             Mynyr   Memushi

5. Komuna Krahës

•             Feta Hoxha

6. Komuna Kurvelesh

•             Pëllumb Milori

7. Komuna Lopës

•             Izet Hysi

8. Komuna Luftinjë

•             Gramoz Caca

9. Komuna Qendër

•             Redi Rama

10. Komuna Qesarat

•             Hysni Çela

1. Bashkia PËRMET

•             Gilbert Jaçe

2. Bashkia KËLCYRË

•             Klement Ndoni

3. Komuna BALLABAN

•             Vullnet Memishahi

4. Komuna ÇARSHOVË

•             Veli Memeti

5. Komuna DËSHNICË

•             Jorgo Papa

6. Komuna FRASHËR

•             Tomor Kotori

7. Komuna PETRAN

•             Agathokli Proko

8. Komuna QENDËR PISKOVË

•             Bujar Ibrahimi

9. Komuna SUKË

•             Ali Delilaj

VII

Bashkia Korce

•             Niko Peleshi

1. Bashkia   Maliq:

•             Gezim  Ali Topciu

2. Komuna  Drenove:

•             Hekuran   Shyqyri  Pupa

3. Komuna Lekas:

•             Nderim Qerim Kreka

4. Komuna  Bulgarec:

•             Ilir  Halit  Dule

5. Komuna Voskop:

•             Ylli Lytfi Musaka

6. Komuna   Voskopoje:

•             Thanas  Kosti Zguri

7. Komuna Gorë:

•             Nazmi Ibrahim Qose

8. Komuna Moglice:

•             Agron Dyli Matraku

9. Komuna Mollaj:

•             Arsen Nesim Selimi

10. Komuna  Vithkuq:

•             Robert   Dhori Shore

1. Komuna   Pojan:

•             Vasillaq Stavri Cinoku

2. Komuna Libonik:

•             Petrit  Zylyf Kupe

3. Komuna Liqenas:

•             Jani Fote Ago

4. Komuna Pirg:

•             Vullnet Gezim Gjolla

5. Komuna Vreshtas:

•             Florenc Perparim Tabaku

1. Bashkia Ersek

•             Ali Qemal Laho

2. Bashkia Leskovik

•             Sergei Anastas Peshtani

3. Komuna Barmash

•             Kostaq Filip Xhelili

4. Komuna Çlirim

•             Paqesor Ylli Arizaj

5. Komuna Mollas

•             Hasan Maliq Malushi

6. Komuna Novosele

•             Adriatik Mersin Kambo

7. Komuna Qender Ersek

•             Kristaq Petraq Andoni

8. Komuna Qender Leskovik

•             Vladimir Spiro Vezuli

1. Bashkia Pogradec

•             Artan Shkëmbi

2. Komuna Buçimas

•             Valter Gora

3. Komuna Çërravë

•             Reshit Fraholli

4. Komuna Dardhas

•             Aleksandër Shkullaku

5. Komuna Hudënisht

•             Durim Toska

6. Komuna Proptisht

•             Fuat Fero

7. Komuna Trebinjë

•             Safet Doce

8. Komuna Velçan

•             Maliq Misliu

1. Bashkia Bilisht

•             Haki Ajçe

2. Komuna Hoçisht

•             Astrit Agastra

3. Komuna Miras

•             Arben Laska

4. Komuna Proger

•             Vasil Kuko

5. Komuna Qender Bilisht

•             Destan Medolli

VIII.

1. Bashkia Kukës

•             Alfred Cengu

2. Komuna Arren

•             Ilir Doci

3. Komuna Bicaj

•             Xhemali Onuzi

4. Komuna Bushtricë

•             Muharrem Alia

5. Komuna Grykë Caje

•             Ismet Shehu

6. Komuna Kalis

•             Shehat Daci

7. Komuna Kolsh

•             Abedin Uruci

8. Komuna Malzi

•             Astrit Dobrushi

9. Komuna Shishtavec

•             Xheladin Memishaj

10. Komuna Shtiqen

•             Astrit Cengu

11. Komuna Surroj

•             Shukri Oka

12. Komuna Terthore

•             Ali Xhahu

13. Komuna Topojan

•             Lutfi Islamaj

14. Komuna Ujmisht

•             Ahmet Dede

15. Komuna Zapod

•             Azem Mustafa

1. Bashkia Krumë

•             Liman Morina

2. Komuna Fajza

•             Halil Dajci

3. Komuna Gjinaj

•             Qamil Kastrati

4. Komuna Golaj

•             Adem Lala

1. Bashkia B Curri

•             Avni Dega

2. Komuna Bujan

•             Sami Basha

3. Komuna Bytyç

•             Avni Muhametaj

4. Komuna Fierzë

•             Egzon Bashkurti

5. Komuna Lekbibaj

•             Gëzim Meshaj

6. Komuna Llugaj

•             Vuksan Çardaku

7. Komuna Margegaj

•             Zeqir Byberaj

8. Komuna Tropojë

•             Avni Boshnjaku

IX

1. Bashkia LEZHË

•             Gjok Jaku

2. Komuna BALLDREN

•             Gjek Cali

3. Komuna BLINISHT

•             Zef  Gjon Hila

4. Komuna DAJÇ

•             Rrok Lin Rroku

5. Komuna KALLMET

•             Shtjefen Gjok Haberi

6. Komuna KOLSH

•             Ferdinant Ded Ndoj

7. Komuna SHENGJIN

•             Salvador Kaçaj

8. Komuna SHENKOLL

•             Bardhok Prenga

9. Komuna UNGREJ

•             Zef Fran Boci

10. Komuna ZEJMEN

•             Gjergj Simon Malshi

1. Bashkia RRËSHEN

•             Ndue Gegë Kola

2. Bashkia RUBIK

•             Gjok Vuka

3. Komuna FAN

•             Neritan Boçi

4. Komuna KAÇINAR

•             Petrit Bardhi

5. Komuna KTHELLË

•             Tom Lleshi

6. Komuna OROSH

•             Kol Gjomarkaj

7. Komuna SELITË

•             Leonard Lleshi

1. Bashkia LAÇ

•             Artur Bardhi

2. Bashkia MAMURAS

•             Ded Ndreca

3. Komuna FUSHË KUQE

•             Gjok Kolici

4. Komuna MILOT

•             Ilir Haxhiu

X

1. Bashkia Shkodër

•             Genc Uruçi

2. Komuna Bushat

•             Gojart Salja

3. Komuna Anamal

•             Xhevat Molla

4. Komuna Bërdicë

•             Besnik Brahimi

5. Komuna Dajç

•             Hil Tarja

6. Komuna Gur i Zi

•             Martin Lazri

7. Komuna Velipojë

•             Pashko Ujka

8. Bashkia Vau i Dejes

•             Ded Dodani

9. Komuna Hajmel

•             Rrok Ftoni

10. Komuna Postribë

•             Brahim Cekaj

11. Komuna Pult

•             Sokol Cubi

12. Komuna Rrethina

•             Kleves Muja

13. Komuna Shalë

•             Bal Vuksani

14. Komuna Shllak

•             Gjin Ndoj

15. Komuna Shosh

•             Dak Cezma

16. Komuna Temal

•             Mark Zhuri

17. Komuna Vig Mnelë

•             Petrit Shtjefni

1. Bashkia Pukë

•             Enver Sulejmani

2. Bashkia Fush Arrëz

•             Nikolin Bardhoku

3. Komuna Blerim

•             Gëzim Prenga

4. Komuna Fierzë

•             Vasil Muslia

5. Komuna Gjegjan

•             Mark Zefi

6. Komuna Iballë

•             Ndue Doci

7. Komuna Qaf Mali

•             Pavlin Palokaj

8. Komuna Qelëz

•             Marash Kola

9. Komuna Qerret

•             Ndue Morinaj

10. Komuna Rrape

•             Esmir Rringaj

1. Bashkia Koplik

•             Nazmi Hasani

2. Komuna Gruemirë

•             Lirim Nekani

3. Komuna Kastrat

•             Tom Curri

4. Komuna Kelmend

•             Adriatik Cekaj

5. Komuna Qender

•             Lulëzim Zara

6. Komuna Shkrel

•             Sokol Vulaj

XI

Njesia bashkiake nr. 1

•             Lindita Nikolla

Njesia bashkiake nr. 2

•             Artemon Cukalla

Njesia bashkiake nr. 3

•             Enver Sulollari

Njesia bashkiake nr. 4

•             Vait Kalaja

Njesia bashkiake nr. 5

•             Jeta Seitaj

Njesia bashkiake nr. 6

•             Krenar Cenollari

Njesia bashkiake nr. 7

•             Erion Koka

Njesia bashkiake nr. 8

•             Sadi Vorpsi

Njesia bashkiake nr. 9

•             Armond Halebi

Njesia bashkiake nr. 10

•             Enada Aliko

Njesia bashkiake nr. 11

•             Naim Asllani

Bashkia Kamez

•             Rakip Suli

1.Bashkia Vorë

Bashkim Haxhiu

2.Komuna Bërxullë

Vehap Lamaj

3.Komuna Farkë

•             Besim Ruçi

4.Komuna Kashar

Jakup Sulaj

5.Komuna Ndroq

Pëllumb Çurri

6.Komuna Pezë

Nezir Ramazani

7.Komuna Prezë

Sulejman Kaziu

8.Komuna Vaqarr

Gentian Myrta

1.Komuna Baldushk

Agron Sula

2.Komuna Bërzhitë

Ali Aliu

3.Komuna Dajt

Kujtim Qefalia

4.Komuna Krrabë

Artan Saliu

5.Komuna Paskuqan

Azbi Arapi

6.Komuna Petrelë

Adriatik Kupi

7.Komuna Shëngjergj

Nexhmi Balla

8.Komuna Zall Bastar

Xhemal Çuni

9.Komuna Zall Herr

Gani Allushi

1.Bashkia Kavajë

Elvis Rroshi

2.Komuna Golem

Agron Agalliu

3.Komuna Helmas

Murat Çelhaka

1.Bashkia Rrogozhinë

Haqim Tosku

2.Komuna Gosë

Sinan Shala

3.Komuna Kryevidh

Fatos Kaja

4.Komuna Lekaj

Behxhed Harizi

5.Komuna Luz i Vogël

Shaziman Hoxha

6.Komuna Sinaballaj

Mexhit Saliu

7.Komuna Synej

Burhan Çaça

XII

Bashkia Vlore

•             Shpetim Gjika

1. Bashkia  Himarë:

•             Jorgo     Goro

2. Bashkia Orikum:

•             Gëzim Capo

3. Komuna   Brataj

•             Ahmet  Demaj

4. Komuna Horë-Vranisht

•             Simbol Pazaj

5. Komuna Kotë

•             Mëno Besimi

6. Komuna Sevaster

•             Naim Selamaj

7. Komuna  Vllahinë

•             Gëzim   Hoxha

1. Bashkia Selenicë

•             Ferdinand Aligjoni

2. Komuna  Armen

•             Albert Hoxha

3. Komuna  Novoselë

•             Jorgo     Muka

4. Komuna  Qendër

•             Blerdi    Licaj

5. Komuna  Shushicë

•             Fastim Çobo

1. Bashkia  Sarandë

•             Stefan   Çipa

2. Komuna  Lukovë

•             Enver Leka

1. Bashkia Konispol

•             Mimoza Arapi

2. Komuna Aliko

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

3. Komuna Dhivër

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

4. Komuna Ksamil

•             Besnik   Abedini

5. Komuna Livadhja

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

6. Komuna Markat

•             Laze Avduli

7. Komuna  Xarrë

•             Dhimitër Kote

1.Bashkia Delvinë

•             Dashamir Hado

2. Komuna Finiq

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

3. Komuna Mesopotam

•             Mbeshtesim kandidaturat e PBDNJ

4. Komuna Vergo

•             Agim Çumani

Kandidatët e mazhorancës

QARKU BERAT

1              Bashkia Berat                     Ilir Decolli             PD

2              Bashkia Urë Vajgurore                                  aleatet

3              Komuna Kutalli                  Dritan Sula          PD

4              Komuna Lumas Zarif Sala              PD

5              Komuna Otllak                  Durim Myftari    PD

6              Komuna Poshnje                            aleatet

7              Komuna Roshnik              Arif Qato              PD

8              Komuna Sinje                    Agron Abazi        PD

9              Komuna Terpan                                                               aleatet

10           Komuna Velabisht           aleatet

11           Komuna Vertop                aleatet

12           Komuna Cukalat               Justin Zyka          PD

13           Bashkia Kuçovë aleatet

14           Komuna Kozare                Myslym Haxhiaj                PD

15           Komuna Perondi              Rexhep Haderaj               PD

16           Bashkia Çorovodë            aleatet

17           Bashkia Poliçan aleatet

18           Komuna Bogovë               Fadil Kapllani      PD

19           Komuna Cepan Besnik Osmani PD

20           Komuna Gjerbes              Dilaver Zyko       PD

21           Komuna Leshnjë              aleatet

22           Komuna Potom                aleatet

23           Komuna Qendër Skrapar              aleatet

24           Komuna Vendresh          aleatet

25           Komuna Zhepë Sulejman Seitaj PD

QARKU DIBER

26           Bashkia Peshkopi             Ilir Krosi PD

27           Komuna Arras   aleatet

28           Komuna Fushë Cidhen  Aranit Skepi PD

29           Komuna Fushë Muhur   aleatet

30           Komuna Kala e Dodës    aleatet

31           Komuna Kastriot              Hamza Leshi PD

32           Komuna Lurë     aleatet

33           Komuna Luzni    Haxhi Damzi PD

34           Komuna Maqellare         Bardhyl Agolli PD

35           Komuna Melan Neki Mehmeti PD

36           Komuna Tomin Sadik Cena PD

37           Komuna Selishtë              Xhemal Delishi PD

38           Komuna Sllove  aleatet

39           Komuna Zall Dardhë       Njazi Cani PD

40           Komuna Zall Rec               Rifat Shoti PD

41           Bashkia Burrel   Skender Lleshi  PD

42           Bashkia Klos       Ramazan Mjeshtri          PD

43           Komuna Derjan                Kujtim Kazdeda PD

44           Komuna Gurre  Mustafa Celami                PD

45           Komuna Baz       Fatmir Kurti PD

46           Komuna Komsi  Ymer Barci          PD

47           Komuna Lis         aleatet

48           Komuna Macukull            Skender Gjuci PD

49           Komuna Rukaj   aleatet

50           Komuna Suç       Lutfi Cara PD

51           Komuna Ulëz     Arjan Limaci PD

52           Komuna Xibër   Lutfi Ceka PD

53           Bashkia Bulqizë Roland Keta PD

54           Komuna Gjoricë               Xhelal Mera PD

55           Komuna Klenjë (Trebisht)            aleatet

56           Komuna Martanesh        aleatet

57           Komuna Ostren                Razi Rama PD

58           Komuna Shupenzë          Mois Llani PD

59           Komuna Zerqan                Defrim Fiku PD

60           Komuna Fushë Bulqizë  aleatet

QARKU DURRES

61           Bashkia Durrës  Ferdinand Xhaferri          PD

62           Bashkia Manzë  aleatet

63           Bashkia Sukth    aleatet

64           Bashkia Shijak    Afrim Brahimi    PD

65           Komuna Gjepalaj             aleatet

66           Komuna Ishem Gezim Ylli             PD

67           Komuna Katund i ri          Hil Priska              PD

68           Komuna Maminas           Dashamirr Osmani           PD

69           Komuna Rashbull             aleatet

70           Komuna Xhafzotaj           Agim Hoxha        PD

71           Bashkia Kruje     Shkelzen Hoxha                PD

72           Bashkia Fushe Kruje       Bilal Stafuka        PD

73           Komuna Bubq   aleatet

74           Komuna Cudhi  aleatet

75           Komuna Kodër Thumanë             Gezim Keci          PD

76           Komuna Nikel    aleatet

QARKU ELBASAN

77           Bashkia Elbasan                aleatet

78           Bashkia Cërrik    Servet Duzha     PD

79           Bashkia Belsh     BesianTafani      PD

80           Komuna Bradashesh      Sabri Sollaku       PD

81           Komuna Fierze  Bedri Qypi           PD

82           Komuna Funarë                Qani Sherja         PD

83           Komuna Gostime             Qamil Boja          PD

84           Komuna Gracen               aleatet

85           Komuna Grekan               Xhevahir Zdrava               PD

86           Komuna Gjinar  aleatet

87           Komuna Gjergjan            aleatet

88           Komuna Kajan   aleatet

89           Komuna Klos      Behar Hoxha      PD

90           Komuna Labinot Mal      Qani Xhafa          PD

91           Komuna Labinot Fushë  aleatet

92           Komuna Mollas Agron Hysa         PD

93           Komuna Paper  Gani Cani             PD

94           Komuna Rrase   Rustem Haskja  PD

95           Komuna Shalës Vasfi Mehilli       PD

96           Komuna Shirgjan              aleatet

97           Komuna Shushice            Ymer Terziu        PD

98           Komuna Tregan                Durim Cekrezi    PD

99           Komuna Zavalin                Vasil Pellumbi    PD

100         Bashkia Gramsh                Kastriot Zera      PD

101         Komuna Kodovjat            aleatet

102         Komuna Kukur  aleatet

103         Komuna Kushove            Ahmet Zane       PD

104         Komuna Lenie   Lulzim Tace         PD

105         Komuna Pishaj  aleatet

106         Komuna Porocan             Nefail Kllogjri     PD

107         Komuna Skënderbegas Idajet Zyli            PD

108         Komuna Sult      Kodhel Çala        PD

109         Komuna Tunje  aleatet

110         Bashkia Peqin    Ilir Rrushi             PD

111         Komuna Karine aleatet

112         Komuna Gjocaj Isuf Toli                PD

113         Komuna Pajove                Albert Kreci        PD

114         Komuna Përparim           Agim Xhaja         PD

115         Komuna Shezë  Jashar Tabaku    PD

116         Bashkia Librazhd               aleatet

117         Bashkia Prrenjas               Bajazit Karriqi     PD

118         Komuna Hotolisht            Fadil Alliu             PD

119         Komuna Lunik   aleatet

120         Komuna Orenje                Ndricim Lila         PD

121         Komuna Polis     Veli Terziu           PD

122         Komuna Qendër Librazhd            Firdus Kurti         PD

123         Komuna Qukës Ymer Blloshmi   PD

124         Komuna Rajce   aleatet

125         Komuna Stravaj                Ardian Zeneli     PD

126         Komuna Steblevë            Xhevit Boriçi       PD

QARKU FIER

127         Bashkia Fier        Ilir Bele PD

128         Bashkia Patos    aleatet

129         Bashkia Roskovec            Gezim Caushi     PD

130         Komuna Cakran                Vladimir Korcari                PD

131         Komuna Dermenas         Fadil Selaci          PD

132         Komuna Frakull aleatet

133         Komuna Kuman                Rajmond Plaka  PD

134         Komuna Kurjan aleatet

135         Komuna Libofshë             aleatet

136         Komuna Levan  aleatet

137         Komuna Mbrostar           aleatet

138         Komuna Portëz aleatet

139         Komuna Qendër Fier      Arsen Kolludra  PD

140         Komuna Ruzhdie              aleatet

141         Komuna Strum  Safet Ruko          PD

142         Komuna Topojë                aleatet

143         Komuna Zharrëz               Taulant Gremi   PD

144         Bashkia Ballsh    Dallendyshe Allkaj           PD

145         Komuna Aranitas             Robert Brahaj    PD

146         Komuna Fratar  Sabire Hoxhaj    PD

147         Komuna Greshicë            aleatet

148         Komuna Hekal   Qemal Pashaj    PD

149         Komuna Kute    aleatet

150         Komuna Ngracan             Nuri Koraj            PD

151         Komuna Qender Mallakastër      Agron Kapllanaj                PD

152         Komuna Selitë   Altin Bregasi       PD

153         Bashkia Lushnjë                aleatet

154         Bashkia Divjakë Irakli Goreja PD

155         Komuna Allkaj   Petrit Maliaj       PD

156         Komuna Ballagat              Sherbet Sharka PD

157         Komuna Bubullimë          Agim Stafa          PD

158         Komuna Dushk Bashkim Kadiu   PD

159         Komuna Fier Shegan      Shkelqim Murati               PD

160         Komuna Golem                aleatet

161         Komuna Grabian              Ardian Shurdhaqi             PD

162         Komuna Gradisht             aleatet

163         Komuna Hysgjokaj          Ferdinant Sharka              PD

164         Komuna Karbunarë         Mynyr Shehu     PD

165         Komuna Kolonjë              Jakup Beqiri        PD

166         Komuna Krutje Agim Sema PD

167         Komuna Remas                Agim Rredhi       PD

168         Komuna Tërbuf                aleatet

QARKU GJIROKASTER

169         Bashkia Gjirokastër         aleatet

170         Bashkia Libohovë             Altin Çomo          PD

171         Komuna Qendër Libohovë           Gentian Koci      PD

172         Komuna Cepo   Dragush Logli     PD

173         Komuna Dropull poshtëm            aleatet

174         Komuna Dropull sipërm                aleatet

175         Komuna Lazarat                Dashnor Aliko    PD

176         Komuna Lunxheri            Ilia Kuro                PD

177         Komuna Odrie   Foto Jano            PD

178         Komuna Picar    aleatet

179         Komuna Pogon aleatet

180         Komuna Antigone           Genci Arapi         PD

181         Komuna Zagori  Arqile Mekshi    PD

182         Bashkia Tepelenë            Sevo Mici             PD

183         Bashkia Memaliaj             Hatixhe Qendro PD

184         Komuna Buz       Bujar Skendi       PD

185         Komuna F. Memaliaj      Lavdie Haderi     PD

186         Komuna Krahës                Vladimir Resuli  PD

187         Komuna Kurvelesh          aleatet

188         Komuna Lopes  Malo Sadiku       PD

189         Komuna Luftinjë              Gezim Malka      PD

190         Komuna Qesarat              Arjan Zeqaj         PD

191         Komuna Qendër Tepelenë          Arjan Jera            PD

192         Bashkia Përmet                aleatet

193         Bashkia Këlcyre Vasil Çarka          PD

194         Komuna Ballaban             Agim Damani     PD

195         Komuna Çarçove              Jani Stefanidhi   PD

196         Komuna Frashër               Vangjel Prifti      PD

197         Komuna Petran                Niko Shupuli       PD

198         Komuna Qendër Piskovë              aleatet

199         Komuna Suke    Gentian Muhametaj       PD

200         Komuna Dishnicë             aleatet

QARKU KORÇË

201         Bashkia Korçë    Andrea Mano    PD

202         Bashkia Maliq    Xhevdet Belishta              PD

203         Komuna Drenovë            Flamur Sala         PD

204         Komuna Gore    Bujar Salianji      PD

205         Komuna Lekas   Shefki Molla       PD

206         Komuna Libonik                Aeatet

207         Komuna Liqenas               Aleatet

208         Komuna Moglicë              Afrim Beqiraj     PD

209         Komuna Mollaj Fredi Xhemo      PD

210         Komuna Pirg      Naum Mujo        PD

211         Komuna Pojan  Alfred Berberi   PD

212         Komuna Qendër Bulgarec            Artur Lisi              PD

213         Komuna Vithkuq              Azis Panariti        PD

214         Komuna Voskop               Kujtim Sulo         PD

215         Komuna Voskopojë        Nexip Bacelli      PD

216         Komuna Vreshtas            Festim Adri         PD

217         Bashkia Ersekë  aleatet

218         Bashkia Leskovik              Fatmir Guda       PD

219         Komuna Barmash            Vasil Rushi           PD

220         Komuna Clirim   Arjan Hasani       PD

221         Komuna Qendër Leskovik            Theodhor Bregu               PD

222         Komuna Mollas Artur Nazarko    PD

223         Komuna Novoselë           Shkelqim Hasallari            PD

224         Komuna Qendër Ersekë                Ganjart Eminaj  PD

225         Bashkia Pogradec             aleatet

226         Komuna Bucimas             aleatet

227         Komuna Cerravë              Vladimir Jacelli   PD

228         Komuna Dardhas             Rushan Cela       PD

229         Komuna Hudenisht         Nexhmi Dakollari              PD

230         Komuna Proptisht           Shaban Sula        PD

231         Komuna Trebinje             aleatet

232         Komuna Velcan                Sali Torra              PD

233         Bashkia Bilisht    Valter Miza         PD

234         Komuna Qendër Bilisht Ramadan Hoxha               PD

235         Komuna Miras   Kryeart Sejdo    PD

236         Komuna Hoçisht               aleatet

237         Komuna Progër                Artur Agolli         PD

QARKU KUKES

238         Bashkia Kukës   Hasan Halilaj       PD

239         Komuna Arren  Dilaman Marku PD

240         Komuna Bicaj     Arben Korbi        PD

241         Komuna Bushtricë           aleatet

242         Komuna Malzi   Barjam Coti         PD

243         Komuna Ujmisht              aleatet

244         Komuna Tërthore            aleatet

245         Komuna Shtiqen              Gezim Shehu     PD

246         Komuna Zapod Dan Koloshi        PD

247         Komuna Shishtavec        Dilaman Nela     PD

248         Komuna Topojan             Safet Miftari       PD

249         Komuna Surroj  aleatet

250         Komuna Kolsh   Zenel LLeshi       PD

251         Komuna Kalis     Ahmet Shira PD

252         Komuna Grykë Çajë        Vesel Shehu       PD

253         Bashkia Krumë  Bardhyl Peka      PD

254         Komuna Golaj   Zenel Kastrati    PD

255         Komuna Fajzë   Besim Shurbi      PD

256         Komuna Gjinaj  Pellumb Thaci    PD

257         Bashkia B. Curri Agron Demushi PD

258         Komuna Bujan  Bujar Hasanpapa              PD

259         Komuna Bytyc   Feriz Hoxha        PD

260         Komuna Fierzë  Gjelosh Pepkolaj              PD

261         Komuna Lekbibaj             aleatet

262         Komuna Llugaj  Qamil Hoxhaj     PD

263         Komuna Margegaj           Rexh Byberi        PD

264         Komuna Tropojë              Ram Kertoci        PD

QARKU LEZHE

265         Bashkia Lezhë    aleatet

266         Komuna Balldre                ??

267         Komuna Blinisht               Jak Zhupa           PD

268         Komuna Dajç     Gjergj Doci         PD

269         Komuna Kallmet               Petrit Marku      PD

270         Komuna Kolsh   Jak Pjetri              ??

271         Komuna Shëngjin            Zef Gjoka            PD

272         Komuna Ungrej                Gjovalin Gjoni   PD

273         Komuna Shënkoll             Fran Frrokaj        PD

274         Komuna Zejmen              Arben Doci          PD

275         Bashkia Rrëshen               Gjon Deda          PD

276         Bashkia Rubik    Mark Ruci            PD

277         Komuna Fan       Gjergj Prenga    PD

278         Komuna Kaçinar               Besnik Zefi          PD

279         Komuna Kthellë                Astrit Dedaj        PD

280         Komuna Orosh  Aleksander Lala                PD

281         Komuna Selitë   Vladimir Gjikolaj               PD

282         Bashkia Laç         Bardh Rica           PD

283         Bashkia Mamurras           Ilir Pjetraj            PD

284         Komuna Fushë Kuqe      Gjevalin Miri      PD

285         Komuna Milot   Behar Haxhiu     PD

QARKU SHKODER

286         Bashkia Shkodër               Lorenc Luka        PD

287         Bashkia Vau Dejes           Gjon Marku        PD

288         Komuna Ana Malit           Arben Ceni         PD

289         Komuna Bushat                Zef Hila PD

290         Komuna Berdicë               aleatet

291         Komuna Dajç     Arben Gjuraj      PD

292         Komuna Gur i zi                Broz Gjuraj         PD

293         Komuna Hajmel                Lek Biba               PD

294         Komuna Postirbë             Faz Shaba            PD

295         Komuna Pult      Mark Maracaj    PD

296         Komuna Rrethinat           Gezim Hardolli   PD

297         Komuna Shalë   Dede Tonaj         PD

298         Komuna Shosh  Mark Kulla           PD

299         Komuna Temal  Nikolin Guri        PD

300         Komuna Velipojë             Nikoll Marku      PD

301         Komuna Vig Mnele         Pjeter Lleshi       PD

302         Komuna Shllak  aleatet

303         Bashkia Pukë     Beqir Arifi            PD

304         Bashkia Fushë Arrëz       Alfred Qafa         PD

305         Komuna Blerim Ndoc Prendi       PD

306         Komuna Iballë   Gezim Vata         PD

307         Komuna Fierzë  Nik Nika               PD

308         Komuna Gjegjan              Ndue Cara           PD

309         Komuna Qafë Mali          Hil Kola PD

310         Komuna Qelëz  Fatmir Bala          PD

311         Komuna Qerret                Rrok Doda           PD

312         Komuna Rrapë  Ndue Gjoni         PD

313         Bashkia Koplik   Ramadan Lika    PD

314         Komuna Gruemirë          Lirim Nehani       PD

315         Komuna Kastrat                Viktor Popaj       PD

316         Komuna Kelmend            Gjeto Dukaj        PD

317         Komuna Qendër Koplik Isa Ramaj             PD

318         Komuna Shkrel Ferdi Sterkaj      PD

QARKU TIRANE

319         Bashkia Tiranë   Lulzim Basha      PD

320         Njesia Bashkiake nr. 1

321         Njesia Bashkiake nr. 2    aleatet

322         Njesia Bashkiake nr. 3    aleatet

323         Njesia Bashkiake nr. 4    PD

324         Njesia Bashkiake nr. 5    aleatet

325         Njesia Bashkiake nr. 6    aleatet

326         Njesia Bashkiake nr. 7    aleatet

327         Njesia Bashkiake nr. 8    PD+

328         Njesia Bashkiake nr. 9    aleatet

329         Njesia Bashkiake nr. 10  PD

330         Njesia Bashkiake nr. 11  PD

331         Bashkia Kamëz  Xhelal Mziu         PD

332         Bashkia Vorë      Fiqiri Ismaili         PD

333         Komuna Baldushk            Elmi Allmuca       PD

334         Komuna Bërzhitë             Genc Drita           PD

335         Komuna Bërxull                Ymer Marku       PD

336         Komuna Dajt      Besim Kuka         PD

337         Komuna Farkë   Fatbardh Plaku  PD

338         Komuna Kashar                Besnik Fuçia       PD

339         Komuna Ndroq Aleatet

340         Komuna Paskuqan          Fatos Rexha       PD

341         Komuna Petrelë               Ylli Kupi PD

342         Komuna Pezë    aleatet

343         Komuna Prezë  Ahmet Halili        PD

344         Komuna Shengjergj        Dritan Duka        PD

345         Komuna Vaqarr                Skender Drita    PD

346         Komuna Zall Bastar          Rexhep Moqi     PD

347         Komuna Zall Herr             Agron Shabani   PD

348         Komuna Krrabë                aleatet

349         Bashkia Kavajë  Refik Rrugia        PD

350         Bashkia Rrogozhinë         aleatet

351         Komuna Golem                aleatet

352         Komuna Gose   Eqerem Deliu     PD

353         Komuna Helmes               Namir Gjoci        PD

354         Komuna Kryevidh            Haki Veza            PD

355         Komuna Lekaj   Abedin Gjini       PD

356         Komuna Luz i vogël         Hajrullah Tafa    PD

357         Komuna Sinaballaj           Hekuran Sula     PD

358         Komuna Synej   Perparim Caca   PD

QARKU VLORE

359         Bashkia Vlorë     Ardian Kollozi    PD

360         Bashkia Himarë Savo Prifti            PD

361         Bashkia Orikum aleatet

362         Bashkia Selenicë               Ilia Seferi PD

363         Komuna Armen                Kliton Haxhiraj PD

365         Komuna Hore Vranisht  aleatet

366         Komuna Kotë    aleatet

367         Komuna Novoselë           aleatet

368         Komuna Qendër Vlorë  Fredo Berberi PD

369         Komuna Sevaster            aleatet

370         Komuna Shushicë            aleatet

371         Komuna Vllahinë              Sokol Hodaj PD

372         Bashkia Sarandë               Edmond Gjoka PD

373         Bashkia Konispol              aleatet

374         Komuna Aliko    Ilia Thanasi PD

375         Komuna Dhivër aleatet

376         Komuna Ksamil Vesel Kociaj PD

377         Komuna Livadhja             aleatet

378         Komuna Lukovë               Niko Vjerri         PD

379         Komuna Markat               Aleatet

380         Komuna Xarrë   Rromeo Mano  PD

381         Bashkia Delvinë                Dhurim Alinani PD

382         Komuna Finiq    Aleatet

383         Komuna Mesopotam     Aleatet

384         Komuna Vergo  Aleatet