#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Guximi për të vrarë

Nga Mero Baze

Sot jemi të gjithë të pafuqishëm të ngushëllojmë familjen Rroshi për atë që ka ndodhur, njësoj si disa javë më parë kur ishim të pafuqishëm të besonim se ai do të zhburrëronte Sali Berishën në qytetin që po e mban në politikë për 20 vite. Tipologjia e këtij krimi është ndoshta më makabrja që ka ndodhur në historinë e këtij vendi. Ai mbart brenda një urrejtje të fortë, një barbari të madhe dhe një guxim që ta jep vetëm një regjim ku krimet nuk ndëshkohen.

Do të desha të ndalem pak pikërisht tek guximi për të bërë një krim të tillë. Po shkoj fillimisht në versionin më të butë, në atë që krimi mund të ketë ndodhur për arsye të hakmarrjeve personale. Një operacion i tillë kriminal do shumë organizim. Ai kërkon siguri nga policia, logjistikë nga sistemi shëndetësor, dhe mbi të gjitha qetësinë e vrasësve. I kanë pasur të tria. Nuk dua të rrëqeth mishin e askujt duke sjellë për disa sekonda ndërmend çfarë kanë bërë, por dua të shënoj fort se ky krim nëse është ordiner, nuk do të kryhej kurrë nëse nuk do të kishim këtë politikë që kemi ndaj krimit. Në Shqipëri Sali Berisha ka inkurajuar një sistem pervers të ndëshkimit, i cili bazohet tek kontributi i gjithsecilit që ka dëshirë të bëjë një krim, mjafton që atë ta bëjë ndaj kundërshtarëve të vet. Sali Berisha ju siguroj se ndoshta nuk e njeh kush e ka vrarë Fatmir Xhindin apo kryetarin e Komunës Tërthore, por vrasësit e njohin Sali Berishën, dhe e dinë që për gjëra të tilla ai nuk të dënon. Sali Berisha dhe familja e tij nuk i njohin as agresorët e gazetarëve, por agresorët e dinë se duke qëlluar mbi gazetarët kritikë të Berishës, janë të mbrojtur dhe të shpërblyer. Sali Berisha nuk i njeh nga afër ata kriminelë që dhunuan procesin zgjedhor në Tiranë dhe disa rrethe të tjera, por ata e njihnin Berishën dhe e dinin se ajo që po bënin do të shpërblehej. Për këtë arsye ata që kanë bërë këtë krim të tmerrshëm ndoshta nuk janë bash një bandë e Berishës, por janë një grup kriminal që e dinë se e gëzojnë Berishën me këtë që kanë bërë dhe janë të qetë se as policët, as mjekët, dhe askush në këtë vend nuk do të tregojë me gisht nga ata derisa në krye të vendit të rrijë Sali Berisha. Kjo është politika që ka prodhuar dje atë krim, nëse jemi në kushtet e një krimi ordiner, pa prapavijë politike. Kjo është politika që mban në terror çdo opozitar, çdo kritik të qeverisë, çdo kënd që i zë hisen e diellit Sali Berishës. Leksioni për të gjithë këtë kategori është i qartë, vrasësit dhe dhunuesit e tyre nuk do të gjenden kurrë. Ky është një sistem makthi dhe frike që Berisha e ka përsosur si sistem ndëshkimi ndaj kundërshtarëve të vet në këtë vend. Është pra një sistem që vetëfunksionon, që vetëfrymëzohet dhe bëhet agresiv duke pasur të sigurt  mosndëshkueshmërinë. Asnjë diktaturë e përsosur nuk ka krijuar ndonjë sistem kaq të përsosur ndëshkimi se sistemi i makthit për jetën ku ka futur Sali Berisha kundërshtarët e vet. Me shembujt e gjallë të mosndëshkimit të asnjë prej vrasësve dhe asnjë prej dhunuesve të vet, ai ja ka dalë të ketë patentën e këtij sistemi. Diktaturat politike kanë pasur ligje kriminale, që ta bënin të qartë fundin. Demokracitë e zhvilluara kanë sistem ligjor të tillë që ta bëjnë të qartë sigurinë e jetës tënde dhe të drejtave të tua. Sisteme mafioze si ky i yni janë më të këqijtë se këtu ka vetëm një gjë të sigurt, siguria që krimi nuk ndëshkohet kur kryhet mbi kundërshtarët e Berishës. Ky është thelbi i pistë i Sali Berishës, burracakëria e tij, pabesia dhe ligësia ndaj kundërshtarëve dhe mbi të gjitha ndjenja e pështirë e të kënaqurit me fatin e zi të kundërshtarëve të vet.

Por shumë miq të mi në Kavajë dje më thanë diçka që shkon shumë larg. Më thanë që Elvis Rroshi është kërcënuar disa ditë më parë. Është kërcënuar me jetë në emër të asaj që ai ka bërë politikisht. Kjo më bën të pafuqishëm për të dhënë një recetë se si mund ta zgjidhim këtë histori nëse ai tmerr mbi familjen e tij ka ardhur nga shkaku i fitores së tij historike në Kavajë. Nuk dua ta besoj asnjë sekondë këtë, por dhe një sekondë po të jetë e vërtetë, Sali Berisha meriton fatin e Ben Alisë. Dhe atje nga një poshtërim shumë herë më i pakët se ky nisi e gjitha. Kjo që ka ndodhur është shumë për të heshtur, është shumë për ta falur dhe akoma më shumë për ta lënë qoftë dhe një sekondë të sundojë në këtë perandori frike që po përpiqet të ndërtojë. Guximi i tij për të vrarë duhet zëvendësuar me guximin për të vrarë frikën që ai po ngjall. Ky nuk është një krim që falet, pasi na turpëron edhe sikur ta kishim bërë ndaj një populli tjetër.

99 komente në “Guximi për të vrarë”

 1. Epirioti says:

  Personalisht bmendoj se eshte nje veper e sakte e kryer nga Salibani me nje shumeanshmeri veprimesh dhe nenkuptimesh. Femija i Roshit eshte gjalle se i tille i duhet Berishes qe te beje pazar indirekt me postin e Kryebashkiakut te Tiranes. Eshte nje kercenim ndaj Kolegjit Zgjedhor per tu treguar qe ky moster nuk ndalet vet po nuk e ndalen, eshte nje “mesim” ndaj cdo qytetari te Shqiperise, per tu treguar se diktatures se Enver Hoxhes i ka dale per zot nje konspiracion i shemtuar i verioreve, me perkrahje nga kushdo antishqiptar qe mjafton te perkrah regjimin talebane te kesaj kafshe pa korteks, por vetem me instikte.

  1. Rani says:

   o Epiriot une jam nga veriu nqs se ke marre vesh deri tani dhe nqs ty te ka mashtruar ndonjehere Saliu dhe ke votuar per te, mua nuk me ka mashtruar asnjehere. Une jam ne terezi nga mendte dhe kur shoh nje kafshe qe çirret ne televizor per te kerkuar vota natyrisht si njeri i rregullt qe jam nuk votoj per kafshe po vetem per njerez. Une kam respekt per veten time Epiriot dhe do te fyeja veten rende nqs do te kisha votuar Saliu. Besoj se do te sherbeje si pike kthese ne mendimet e tua me keto gjeneralizimet, apo harrove se mori 120 mije vota ne Tirane, besoj se keta 120 mije nuk jane te gjithe veriore apo jo? Edhe diçka, ne 96 kam qene ne sheshin Skenderbej edhe une kur autopompat e policise lagnin njerezit bile edhe neper ballkone neper shtepite e tyre ne rrugen nga 15-kateshi drejt stacionit te trenit.

   1. gjetja says:

    Jam dakort me Ranin, por deri diku edhe ti Rani duhet ta kuptosh Eipirotin, se ti je numerikisht me i pakten ne numer dhe menderisht me i zgjuar se shume nga ata verior qe votojne mbi baza krahine…besoj me mirkeupton

    1. Rani says:

     Normal qe te kuptoj o burre se une e di kete po Epirioti e ka tepruar pak duke e quajtur konspiracion kur harron se Bodet, Olldashet, Metet, Imamet e kompani nuk jane nga veriu. Po ta kapim tamam ne kabinet te kafshes nuk e di kush ka ngelur minister nga veriu. Edhe injoranca e veriut eshte zbutur ne menyre te ndjeshme keto kohet e fundit, po mua me ben pershtypje fakti qe PD te marre shume vota ne jug edhe ne ato vende qe jane djegur nga Saliu si ne Vlore per shembull me 40%, normalisht ajo kafshe duhet te kishte dale me 10-12 vota thjesht anetaret e zyres se partise se rrethit. Prandaj nuk them kot une qe jemi popull i çuditshem qe kemi qejf qe te shkelemi me kembe se faktet e tregojne vete apo jo?

     1. Epirioti says:

      I respektuar Roni! Kerkoj ndjese per ndonje rast sporadik, kur nje verior logjikon te pakten per te drejten, pavaresisht nese eshte apo jo ithtar i njeres parti apo tjetren. Fatmiresisht jam kunder politikes si fatkeqesia qe i ka sjelle venit vetem te zeza per 20 vite. Shpesh kam sqaruar kush jane fajtoret, qe nisin nga profesionalizmi i sherbimeve te huaja qe sponsorizojne dhe vendosin figura antishqiptare ne poste te rendesishme. Pastaj kane faj gazetaret si furnizuesit dhe promovuesit e ketyre njerezve. Jane pastaj edhe te rekrutuarit e rendomte qe vijne nga hici dhe me ideale te stisura nga Salibani u turren kunder qytetarise, kultures, edukates se Tiranes, me se shumti nga veriu, dhe nga katundet e jugut. Megjithate kam shoke te mire nga veriu, sidomos nga Kukesi qe me kane treguar se si Salibani e mashtron popullesine e veriut, duke e kundervene ndaj jugut, sepse jugu eshte armiku i tyre, jugu i paska lene te varfer dhe vet hante me luge floriri ne kohen e Enverit, etj, qyfyre qe nuk ia vlen te zgjatesh. Fakti qe ne Tirane sot jane 5 ministra kukull dhe 90% drejtoret e ministrive dhe 90% e administrates shteterore vetem nga veriu me jepe te drejten te them se ata jane me injorant se une qe jam rritur ne Tirane dhe po na nxijne jeten me urrejtjen e vazhdueshme dhe me prishjen e konceptit te te jetuarit normal. Pra, sot kur mendon per ndonje siciliane, mendja te shkon e para te mafia, kur ze ne goje Afganistanin, te vjen ne mend terrorizmi. Pra, ti je perjashtim i konceptit te drejte qe malokeria e shkaterroi kete vend. Me fal per origjinen tende, por populli thote: me thuaj nga vjen te te them se kush je. Respekte dhe njehere dhe reflekto ndaj patrioteve te tu e jo ndaj meje qe jam viktim 20 vjecare e kesaj kasapane malokerore.

     2. Kkoli says:

      Ke te drejte plako.
      Edhe Une nga jugu jam,
      Por ke thene fjale me vende Skam Cfare te shtoj me.
      Respekt nga une Rani ..

     3. Litari says:

      Rani dhe ju komentuset e tjer mjaft! arxhojme boje te (zez) Si thon A jafillojme me bojen e “KUQE” A e kuqim te ter Tiranin e Sali Fazllicit, Une jame Litar, E fillojm nga niprat e mbesat e Sales,Ne te kavajes nje ORE PERPARA U BETUAM SE: Salin me Litari tim do te LIDHEM DHE DO TE EQIM ZVARRE NE Tirana dhe do te sjellim ne Kavaje, Rani mos haro se Kavaja e filloj luften dhe Rrugen e demokracic…O SOT O KURRE..

  2. Arberor says:

   Kjo eshte politike dhe as e luan topi, duke lexuar kete citim qe po vendos me poshte dihet fare qarte qe ata qe e rrembyen e dinin kush ishte, mbasi po te ishte nje dosido nuk do ta conin ta hidhin ne rruge afer shtepise ne Kavaje, kur ajo kishte vajtur ne Tirane, pra ky eshte nje mesazh teper i qarte!

   “Pasi lindi, e shokuar, e rrahur dhe e gjakosur ajo u hodh në orët e para të mëngjesit nga pengmarrësit e saj rreth 50 metra larg shtëpisë së saj në Kavajë”.

   1. rrapi says:

    shume e sakte mesazhi politik eshte i qarte kto jane mesazhet mafjoze……

  3. Rani says:

   Epiriot une jam kuksian vete dhe jam ne pergjithesi dakort me ty deri aty kur thua “me trego nga je te te them kush je”, une meqenese jam rritur atje e di kete thenie ndryshe “me trego me ke rri te te them se kush je”. Normal qe drejtoret e drejtorive jane nga veriu po me 8 maj me thuaj ata 120 e ca mije ishin te gjithe nga veriu qe votuan per Bashen? Besoj se kjo eshte pergjigja e duhur per shqetesimin tend te drejte epiriot, problemin mos e kerko vetem ne veri po ne te gjithe Shqiperine. Une nuk kam bere ndarje ne mendjen time po ti me duket se i paske bere veri-jug dhe kjo eshte fatkeqesi se jemi popull i vogel, po ty me duket te vjen rende te pranosh qe kaq shume njerez kane votuar PD ne Tirane. Une nuk jam nga ata qe bertasin mos fol keshtu e ashtu per jugun apo veriun se une perfaqesoj veten time dhe jo veriun, se une nuk kam patriote vetem ne veri siç ke thene ti, une te kam edhe ty patriot se ti shqip po flet apo jo? Edhe diçka kete po ta them si njeri qe jeton jashte; ato veprimet kafsherore qe thua ti, jashte behen nga te gjithe shqiptaret. Nje episod; nje tiranas shkon ne nje dyqan televizoresh te nje turku dhe duke prekur telvizoret i thote turku me te drejte mos i prek se nuk lejohet, i kthehet ky pse mos ti prek, po mos i prek i thote turku se une jam i zoti i dyqanit, i thote shqiptari po mire çfare pastaj e di se une jam shqiptar. Nje shqiptar tjeter tiranas edhe ky shok i imi ka qene aty dhe me tha pastaj kur me takoi “ai eshte injorant ai eshte debil ai na beri bajat se i tha turku e pastaj qe je shqiptar çfare”, keshtu qe epiriot edhe ti kuptoje se ata kafshet nga veriu atje jane si kjo kafsha nga Tirana qe eshte ketu ku jam une. Kafshet jane njelloj kudo. Une per vete i kam stakuar personat qe s’kane nivelin e duhur qofshin nga veriu apo nga jugu se nuk kam nerva te merrem me to.

  4. raimondi says:

   –O Epirot ti ja fut pordhes dhe nuk e ke haberin fare se kush e voton Salen

   — Qe ta dish ti ore mik Salen e votojne me shume ne Jug se ne veri———– Biles ne veri Salen nuk e votojne
   por Sala i vjedh atje,ndersa ne jug Sala nuk ka nevoje ti vjedhi se populli jugut ne shumice e ka dashur Salen
   pasi PS-se i doli boja kur kish Nanon ne Krye —– Nano duke qene nje langaraq dhe spiun i rendomte i grekut —–gjithe Jugu votonte per Salen –por Nano i vidhte votat ———

   Se per Nanon edhe ssocialistet e moshuar nuk ja jepnin voten atij rugaci – te gjithe kishin respekt per Salen

   Biles Saliu edhe tani qe ka 10 vjet qe e ka bere vendin hale prape ne Jug merr gjysmen e votave —– Sala ka humbur vertet bashkite por i ka humbur rote me rote , nuk i ka humbur me rezultate te medha

   ———Ndaj o epiort mos ja fut kot —se Jugu i urren Kauret qe jane ne krye te PSs-e pasi jane te dyshimte ———- E kupton ore mik ?

   ———-Keshtu qe sa te jeni Kauret ne krye te PS-se –PS-ja kurren e Kurres nuk vjen ne pushtet

   ——–Dhe leri ti ao qe e voton Salen veriu -Salen e votojne ne jug shumica

   ———–Une kam votuar per Salen ne 1997 ne Vlore dhe shumica e Vlores kane votuar per Salen
   se Sala rezaton ndershmeri, patriotizem dhe virtyt——-Edhe nga ana tjeter Sala eshte edhe Inteligjent e karrizmatik –Di te flasi , te bej humor ,eshte imrpovizues

   — Tamam politikan klasi —

   ———Nuk eshte Saliu si ata karuet e PS-se qe te vjen per te vjelle ti degjosh kur flasin ata duket hapur
   qe ata jane spiune te grekut –njerez te neveritshem –te piste morlaisht –dhe Menderisht – gagace , flasin mek mek sikur i kakapur njeri per gryhke

   ———- Ata jane si nje Gelbaze e dale nga Jarget e Janullatosit

   ———- Ndaj ne te jugut kurren e kurres nuk ua japim voten atyre se jane nje TURP ne cdo aspekt

   –pavaresisht se e drejta eshte ne anen e tyre ——–por ata nuk e meritojne voten e shqiptareve
   –sepse ata nuk lutojne me ndershmeri dhe Patriotizem per te Drejten e tyre
   dhe nga ana tjeter
   koha po tregon se ata nuk dijne fare fare te bejne POLITIKE —- Jane hunj gardhi , por jo hunj si do kudo
   por hunj te lyer me M…
   ———

  5. eddy says:

   nuk besoje se do jete veper e kriminelit berrisha me shume duhet te jen vjedhsa femijesh per ti shitur me vone ne tregje europiane eshte gje shume e rende qe qeveria duhet te veproje me shpejtesi dhe efikasitet nuk ka rendesi e kujt krahu politik eshte qeveria krimi ngelet krime dhe eshte i shemtuar shpresojme qe te kapen dhe te marin denimin

 2. njeri says:

  Shqiptaret e kane mundur friken, por u mungon lideri.
  Populli opozitar doli ne shesh edhe 1 jave pas 21 janarit me i shumte se me pare, pa u trembur.
  Por keto krime makaber do vazhdojne, sepse lidershipi opozitar po amniston qeverine rast pas rasti.
  Rama edhe keto dite po jep mesazhin mes rreshtash qe do lere kete qeveri makaber te mbaroje mandatin e vjedhur; e ne keto kushte normal qe krimi inkurajohet.
  Shpulla e pare faji i Saliut, shpulla e dyte faji i Rames; e kjo opozite po ha dru cdo dite.
  S’duhet me bere opoziten e opozites, por eshte tragjike qe njerezit po vriten ne mes te dites, e opozita akoma nguron te mos njohi qeverine. Faji eshte i Saliut, po s’po e shohim gjekundi Ramen te beje dicka per te hequr kete qeveri.
  Nuk lahen keto makabritete me nji konference shtypi.
  Populli opozitar e beri te veten, me vote e me veprime.
  Lidershipi i opozites Jo.
  Rama s’duhet te njohi me kete qeveri, e parlament, ndryshe ai do shkeli mbi kontraten elektorale, po mbi te gjitha, do shkeli mbi plagen e tere ketyre familjeve qe kane vuajtur e humbur njerezit e tyre prej kesaj qeverie te zeze.

 3. 21Janari says:

  Ky është një 1 Qershor që nuk do të harrohet lehtë.
  Si të gjithë diktatorët edhe ky po ndërton me duart e tij terrorin ndaj të tjerëve që një ditë do mbysë edhe atë vetë.

 4. ela says:

  MOS U MPOSHTE O ELVIS ROSHI…DHIMBJEN NE FORCE….DO TE MBESHTETI GJITHE SHQIPERIA …JE FITIMTAR I PARI TY QE MPOSHTE NJE KRIMINEL SY SALI BERISHA …ELVIS ROSHI DHE AVNI RUSTEMI DO LIND KJO TOKE….PER TE SHPORUR KETA KRIMINEL SALI BERITHA….DHE FAREN E TIJ…..

 5. england says:

  Keto qe po ndodhin ne shqiperi rralle i sheh dhe ne filmat me mizore!
  kur ne 21 janar u vrane 4 shqipetare,vrasesi me kollare blu nuk denjoi
  ti shprehte ngushellime familjareve te viktimave,a thua se ky njeri qe eshte ne
  krye te shtetit mund ti marre jeten cdo kujt qe eshte kundra tij
  Ky frikacak qe mbushte breket ne vitet e mbrapshta 97-98 terrorizon shqiptaret
  duke u marre me cdokend qe nuk eshte ne anen e tij
  tik taku sahatit po troket me shume zhurme o Sali!
  dhe ti e di mire se kush do tjeter se kur shqiptaret nuk mbajne me
  te fshijne me gjithe lecka,te hedhin ne koshin e plehrave o vemje e ndyre

 6. Luli says:

  Eshte e tmershme.E pabesueshme ky akt kriminal dhe mafioz. Edhe sikur te duam ti leme te gjitha gjerat menjane, s’rrim dot pa thene: PSE TANI? PSE KAVAJEN DHE PSE PIKERISHT ATE? Pergjigja dihet. FITORJA TREMB.
  Duan te na friksojne qe te mbyllim gojen, te aprovojme c’do thenie te tyre mir-keq, te mendojme ashtu sic kan qejf ata, te ikim larg shume larg nga ky vend, ne njerzit e demokracise jo te rreme. Me vjen keq, por keshtu mendoja dhe ne 1992………….. .

 7. ana says:

  Po po organizim perfekt i strukturave te shtetit, sepse ne kete vend nuk guxon te ecesh pa rrip sigurimi, e jo më të bësh krime te tilla. Po keto femrat parlamentare ku jane, pse nuk dalin si zakonisht neper ekrane, ta denojne kete akt makaber!!!! Ku ASHT Jozefina, ah moj punetore e dallume e kohes se xhaxhit qe e kishe hak se aq esht niveli yt, o mjerane. Po ato bjondet Majlindat, Vokshet, Mesila ku jane futur, a jeni gra, nena ju, a keni femije moj, JU MALLKOFTE I MADHI ZOT e ju befte me keq se cjeni, si ne pamje dhe ne brendesi. Po ajo gruaja e Lulzim Xhelal Bashes qe pret femije ku eshte futur, apo ka shkuar ta linde ne Hollande. HARRAM ate qe do lindesh dhe ate qe ke. Mallkimi qofte me ju te gjitha.

  1. gjetja says:

   O Ana, ato gra qe permendi ti jane burra mi goce.

  2. Tregetar P....i says:

   moj cupa ime ana…per ato femra qe thoni ju: “Majlinda, Vokshi, Mesila,Bujka “E shtethem u i (gjori) ato jane “klenteshat e mija, mos moj xhane ana me ato une beje leket e bukes kaq..

  3. deshperimi says:

   ANA i Bashkohem Thirrjes tende Hymn per gjithe Emrat qe ke permendur dhe per kedo tjeter qe ju mban atyre ison…..MALLKIMI I NDJEKTE NGA PAS Edhe kur Ecin edhe kur Flene…Nje sekond mos e befshin te qete keto plehra te shekullit 21

 8. kosovari says:

  askush pos sales, ndoshta po vije ne nje perfundim te shpejte ama gjanem se lun topi as pushka, ku eshte trebicka, ku shte remzi hoxha ku eshte xhindi , etj te gjithe rane nga nje dore e ai eshte sali milenka, SALI MILENKA QENDRO FAMILJE E NDERUAR ROSHI, BISHA ESHTE TERBUAR

 9. demokrati says:

  Nuk paska asnje limit te poshtersise njerezore, MJAFT ME MORE PERBINDESHA. Shteti shqiptar duhet te ishte ne kembe, por eshte i kriminalizuar deri ne palce, i poshteruar dhe inaktive. Shqiptaret qe dine edhe c’ha fqinji per dreke e darke nuk paskan pare 3 perbindesha qe marrin osh nje grua shtatzene. O popull i nemur, tragjedia erdhi ne dyert tuaja. Sot mbajne peng nje foshnje per te detyruar te atin te terhiqet, neser vjen radha juaj dhe jua ben te qarte, nuk ndalen para asgjeje.
  Bravo Mero Baze qe po i qendron barbarise perball si burre.

 10. Permetaria says:

  E verteta eshte, se nuk ka Rame qe ta ndaloje ate perbindesh gjakatar sepse qe kur mafiozet dhe kriminelet vertetuan se nuk ekziston shtet bejne te gjitha ato qe ju permendet me siper nje krim c’njerezor. Kjo ngjarje duhet te vere te gjithe Shqiptaret te mendojne se rruge te mesme s’ka, mos te presin nga nje lider, Shqiptaret duhet te cohen vete me nje bindje te plote per te shkaterruar kete makineri qe prodhon vetem, mafioze, kriminele, tradhtare, psikopater, injorant. Keta qe na qeverisin sot jane pushtues dhe jo shtetas Shqiptar. Eshte momenti i duhur per nje revolucion se keto skorje nuk pastrohen ndryshe.

 11. dymi says:

  Qe nga ky moment anetaret e kolegjit zgjedhor jane te kercenuar seriozisht, mbasi kane marre nje sinjal te forte nga pushteti se cfare do t’u ndodhe po nuk ja dhane fitoren Lulushit. Tani ata duhet te merren ne mbrojtje, por jo nga policia e Sal-iut dhe e Lul-it, por nga nje task force e besushme nderkombetare. Ne Shqiperi askush nuk eshte me i sigurte. Perbindeshi ka dale nga thellesite e ferrit dhe kercenon gjithkend, pervec padronit dhe familjes se tij.

 12. Patrioti says:

  Solidarizim me familjen Rroshi!
  Te gjenden dhe te ndeshkohen ata qe kane bere kete krim. Prokuroria, forcat e rendit, duhet te punojne pa pushim!
  Eshte e rende, shume e rende, kjo ngjarje!
  Shpresoj qe Zonja Rroshi te permiresohet nga shendeti, dhe i uroj qe t’a perqafoje sa me shpejt femijen e saj! Zoti ju dhente force!!!
  Femija Roshi eshte edhe femija im! Elvis Rroshi eshte nje vellai im!!!
  Te bashkohemi te gjithe prane Familjes Rroshi!!!

 13. Miri says:

  Me kete qe ka bere Sali Berisha ka arritur 2 synime. Ndeshkoi ate qe e turperoi ne Kavaje dhe i thote dhe Kolegjit Zgjedhor qe nqs nuk japin vendimin sic do ai, te njejtin fat do te kene dhe familjet e tyre. Ma gezofsh diktaturen Shqiperi.

 14. deni says:

  Fatin e ketij vogelushi engjell duhet t’a kishte per pjese familja e kriminelit Sali, atyre rreth tij dhe atyre djajve te mallkuar qe e kane bere kete makabritet mizor. Kjo nuk eshte degjuar as ne meksike ose Kolumbi, t’i heqin nenes femijen nga barku sepse babai – nje djale i ri e trim – mundi diktatorin komunist Berisha kriminelin. Keshtu te perfundojne gjithe familjet e krimineleve te Berishes sa me shpejte dhe ai vete te shkoje ne hell.

  Mero, e ke thene cdo gje qe duhet me keto 2 fjali: “Tipologjia e këtij krimi është ndoshta më makabrja që ka ndodhur në historinë e këtij vendi. Ai mbart brenda një urrejtje të fortë, një barbari të madhe dhe një guxim që ta jep vetëm një regjim ku krimet nuk ndëshkohen.”

  Ed Rama: mos rri si macja ne qull, leri vendin nje trimi nese do vazhdosh vetem me llafe si Ghandi, sot ne Kavaje duhej sheshuar cdo gje e PD nga populli sepse pa rezistence nuk ka ndryshim. Ke pergjegjesi historike t’i japesh drejtim vendit, degjo popullin jo burokratet ne Briksel.

 15. orli says:

  Mero!askujt nuk duhet ti shkoje neper mend se ky eshte krim ordiner!po te ishte i tille do ishte shume me e lehte te kryhej kur zoti roshi nuk kishte funksione,por tani!puro krime politike i mirorganizuar.Po qe se eshte krim ordiner per 24 ore policia do kishte kapur autoret.

 16. niko] says:

  Ky krim per cfare do gjeje qe te kete ndodhur eshte i vetmi i ketij lloi qe kam degjuar .Eshte aq i rende sa mund ta quash te pabesushem.Ndodhi ne mes te Tiranes diten per diell me trerembyes, me Foristade, me dhjetra kalimtare per rreth.Kaluan 24 ore dhe asnje shenje per kapjen e super krimineleve.Asnje deklarate nga Policia e Shtetit per “tmerin e krimevete te tmerit”qe kemi degjuar ndonjehere.Por si do ti veje halli ketij vendit tone,keshtu do te kaloje cdo krim i kryer.Po ky qe eshte tmerin i tmereve te krimeve dhe qe i behet nje familje qe ka fituar zgjedhjet pas 20 vjet pushtet Saliu.Apo do zgjasin procedurat sa te harohet ngjarja.Edi Rama me Partine ngrihuni dhe dilini ne mbrojtje familjeve te kryebashkiakeve, ngrihuni sa seshte vone.Presim se pari nje deklarate “bombe” prej Z.Rama dhe pas dates tre Qershor edhe veprime te tjera.

 17. dritani says:

  Erdhi ora, qe shqiptaret te kapin dhe te varin ne mes te tiranes, vrasesin vampir Sali Berisha dhe familjen e tij kanibale. Asnje meshire per kete monster qe ka vrare e ka djegur per 20 vjet me radhe

 18. hysni dajaku says:

  ah more Mero!opozites i mungojne njerzit idealist dhe kjo eshte fatkeqesia me e madhe,,edhe pse jan me te drejten nuk po gjee fuqi per ti gjetur ilacin ketij pushteti fashist,,opozita qe ne te gjith e dime se kush eshte po perpiqet si pune e atij harbutit qe do te hiqet si i kulturuar duke mohuar vehten ne ambientin e rendomte shqiptar qe i dilet perball vetem me force e harbuteri,,,ne jemi shqiptar dhe njohim njeri tjetrin me dhemb e dhemball e vetmia gje pozitive qe ka opozita sot eshte,se eshte ne te drejten e zotit dhe po i han hakun, e ajo! jo vetem qe nuk po mbron veten dhe ata qe e perkrahin por po i ben njerzit viktima te poshtersise fashiste te Sali Berishes,,me ke kerkon te hiqet si e edukaur dhe e ndershme opozita,,me fashstet e Sali Berishes qe te pakten ka meriten e madhe se hiqen ashtu si jan ne te vertet,kriminel,kusar e barabre,,ndersa opozita ben tualet kot me ata qe nuk jan si balashet e PD-se por nuk jan engjej,ndaj opozita te heqi ate masken e peshtire e te dali perball ashtu si eshte ne realitet,me te mirat e te keqijat e saj ashtu si e njofin shqiptaret ne realitet e jo ashtu si u pelqen te maskohen se me shume do trashet zullumi e me shume do i pergejti Sali Berisha,,Edo Rama tu dali per zot atyre qe e perkrahin e mos te leri lloj lloj laraskash te japin deklarata per shtyp po ti dali zot vet cdo gjeje mbasi u fut ne borxh ndaj shiptarve ne 21 Janar dhe me keto qe po ndodhin do futet akoma me thell,toleranca dhe hipokrizia e kultuaruar nuk kan vend perball kesaj bande mafioze qe do shkoj thell e me thell,,edhe ata deputetet e PS-se qe hiqen si te emancipuar te behet njeri burre se para kan bere aq shume sa nuk kan ku i cojne e ne mos ua mban bytha vet ata femijte e tyre qe vrasin shoku shokun mbasi pijne hashash te bejne nje pune te hajrit te pakten,te heqin qafe Ristanin a ndonje balash tjeter qe po tallet me gjakun e nderin e shqiptareve,,te krijone nje shtet paralel qe te funksionoje e mbroje njerzit e saj se Sali Berisha u ka dal per zot kacakeve te tij aq sa nuk ndalen edhe para grave shtatzene,,te gjith jemi lutur e kemi mbyllyr syte duke mos e pranuar c’fare po ndodh por ja qe realiteti eshte ndryshe dhe do pranuar ashtu si eshte,,kjo qe ia bere vaki ketij djalit ne Kavaje tregon se asgje nuk e ndal Sali Berishen pervec plumbit

 19. alban says:

  Z. Mero Baze, shkrimi juaj eshte teper i permbledhur dhe i kujdesshem. Dua te them vetem se ketu tek ne, nuk kryhet asnje vrasje jasht mendjes dhallezore dhe makiaveliste te Sali Berishes, sigurisht edhe te kollovarit te tij Lul Basha, si ish dhe minister i tanishem i Ministrise se Puneve te Brendshme. Eshte kohe terrori, keto gjera kane ndodhur vetem ne luften italo-greke dhe nga cetnikert serbe kunder popullsise shqiptare. Sipas mendimit tim, kete e kane kryer forca te specializuara serbo-kosovare-shqiptare, ata qe vijne ne Tirane per te terrorizuar shqiptaret. Mund te jene edhe antare te forcave speciale, ata qe levizin me fuori-strada me xhama te zinj, qe mbajne automatike ne makine, njellos si ato forcat e gestapos gjermane qe patrullonin neper rruget e qyteteve te pushtuara (France, Itali, Austri e gjetke, per te zbuluar ndonje radio qe trasmentonte sinjale). Z. Mero, lutem mesoni,se asgje nuk behet pa miratimin e kryeministrit, madje edhe plani i kominacionit, edhe njerezit jane njerezit e tij (tropojano-gjakovare), etj. Me kete ai vret disa zogj, demton dhe tmerron kryetarin e ri te Bashkise se Kavajes, popullin e Kavajes (ketu me kujtohet kercenimi i Berluskonit qe u thote popullit te Milanos dhe te Napolit se do te pendohen per ate qe kane bere, qe nuk kane votuar per Berluskonin), dhe gjithashtu edhe anetaret e kolegjit zgjedhor, eshte pikerisht skema me deputetin e PS, Xhindi ne Fier. Jam i nje mendjeje me ty se autoret e krimit nuk do te gjenden kurre, mbasi ata tani jane ne Kosove dhe ne Serbi, jane njerez me pagese, pra mercenare.

 20. vjosa says:

  Krimi i tmerrshem ndaj familjes Rroshi esht vetem krim politik.Pasi e kan masakruar e kan hedhur 50 metra larg shtepis ne Kavaje,pra kriminelet e njohin mir Familjen Rroshi ,i din edhe banesen-pra nuk mund te ngresh supozime se ishte nje ngjarje e rastit.Kjo behet per ti kallur daten anetareve te Kolegjit zgjedhor.Kam nje pyetje Z Baze;cfar ben Edvini,cfar ben PSja!!!!cfar pret!!Drejtesi nga Kolegji!!!Po edhe un po te isha antare kolegji do votoja kunder Rames,Me keto tmerre?!!Edvini duhet te burrerohet dhe te behet Edi,ndryshe mos t’na harxhoj kohen kot.

 21. matjani says:

  I UROJ FITIMTARIT TE DEMOKRASALISE LEHTESIM SA ME TE MADH TE DHIMBJES SHPIRTERORE TE TIJ DHE VECANERISHT BASHKESHORTES SE TIJ. O POPULL I KAVAJES I PRINI EDHE IHER SHQIPTAREVE PER CLIRIMIN NGA KRIMI MAKABER CNJEREZOR I NJEREZVE TE SALI MILLOSHEVICIT. O KRIMINELE QE KENI KRYER KETE VRASJE PER JU NUK KA GJYQ SEPSE POPULLI ME ZEMERIMIN E TIJ E KA DHENE DENIMIN,TANI JU PRET BASHKE ME SALIUN TUJ VETEM LITARI SEPSE NUK MUND TA LEJOJME TE NA VRASIN FEMIJEN NE BARKUN E NENES SI SHKJAU SERB.

 22. Pilo Shpiragu says:

  Eshte nje krim, qe sic e tha edhe nje qytetar i thjeshte kavajas, nuk e kane bere as serbet ne Kosove. Te tille krime, i bente vetem Hitleri ne kampet e perqendrimit ku kishte futur cifutet, komunistet dhe kundershtaret e tij. Keto i bente gjoja ne emer te shkences, pasi eksperimentonte “per te zbuluar te reja te mjekesise” (!?). Bota eksperimenton me kavie, minje, dele, majmune, dhe keto me karar. Saliu perdor kundershtaret e tij politike per te arritur qellimin. Makiaveli, tek libri i tij Princi, zbulon se pikerisht personazhi i tij, Princi, ka si moto “Qellimi e justifikon mjetin” Qellimi i Saliut eshte te vjedhe, te sundoje per te vjedhur, te vras per te vjedhur, qe ne fund te fundit te sundoje dhe duke sunduar te pasurohet. Eshte thjesht nje kriminel dhe per raste te tilla, me qe tek ne eshte hequr denimi me vdekje, i duhet hequr ai jeleku antiplumb qe mban veshur dhe i duhet veshur kemisha e forces dhe duhet mbyllur ne Spitalin Psikiatrik te Vlores. Me siguri, ndonjehere ka per ta vizituar edhe Kryetari i Bashkise se Vlores, Shpetim Gjika.

 23. Radisti says:

  Mero, shume bukur shkruan por ne kete moment je treguar ca si i bute. nese mendon qe jane banda indipendente qe bejne ate qe brenda shpirtit do i zoti eshte gabim. Keto jane bandat e sali kermes qe marrin urdher direkt nga ai. Nese do te tregohemi sado pak te kujdeshem me historine do vesh re qe eshte e njeta gje qe ndodh qe ne 92.
  Besoj te kujtohet e bija e Gramoz Pashkos, me pas thyerja e kafkes se Edi rames, me vone akoma, goditja deri ne shkaterrim e Nikoll Lesit, dhe pafund, do behesha i merzitshem te permendja ato mjra te tjera. Nese do te vesh re organizimi eshte i perpikte, pra ka vetem nje mundesi qe te jete dhene urdher nga diku dhe cdo gje eshte bere ne nje linje periodike. Ai nuk e zhburreroi salen ai e masakroi deri ne ind. Me thuaj ne cqytet sala do vere kandidaturen?! Per Trebicken si eshte e mundur qe doli vetem nje ore me pas ne konference shtypi dhe perse kjo ndodhi vrasja sapo Trebicka nxorri pzaret e atij mostres , te birit. Kuptohet Trebicka dinte shume dhe mund te shkaktonte problem shume here me te madh se nje revolte. Cdo gje qe ndodh te siguroj qe pervec nje mendje teresish diabolike dhe te semure nuk mund ta beje tjeter. Asnje njeri ne Shqiperi sado kriminel qofte nga Tropoja apo Konispoli nuk do arrinte deri ketu. Te tere kane nena, motra,gra dhe femje…Ai kerme nuk do ti a dije , pervec terbimit te tij te semure dhe mendjes teresisht diabolike asgje tjeter ka mbetur.

  1. zana19 says:

   Radisti,

   Ja do puna Meros si gazetar te shkruaje ne ate menyre. Per mendimin tim ja ben paq berishes ne kete shkrim, por kupto dhe dhimbjen qe Merua shpreh ne rreshtat e mesiperm, dhe eshte veshtire nganjehere te shkruash gjithmone me tone te ashpra kur nje krim monstruoz si ky ndodh. Kam ndiesine qe Meroja do e thote fjalen e tij me fort ne nje kohe te shkurter.

   E ve re ne kete forum qe disa njerez i drejtohen Meros sikur ai ka ne dore nje fuqi magjike. Merua eshte nje gazetar trim, nga ata te pakte qe e do Shqiperine tone pa kushte, dhe me gjithe presionet qe i jane bere i ka mbetur besnik dashurise se tij per kete DHE. Dhe e vetmja gje qe und te beje eshte ta shkruaj te verteten sic eshte dhe te na japi ne shprese qe Shqiptaria nuk ka vdekur. Une e kuptoj se ne te gjithe jemi te ETUR per DIKE qe te na drejtoje e te na sjelle kete komb ne ate qe eshte DEMOKRACI e vertete, por Meroja apo kushdo tjeter s’e ben dot realitet ENDREN TONE pa ne te gjithe. NQS cfare i ndodhi kesaj nuseje te re do kishte ndodhur ne nje vend tjeter, ti do kishe turmat jasht ne sheshe te qyteteve duke protestuar kunder ketij krimi barbar. Cfare ndodhi ne Shqiperi? Asgje! Ku jane njerezit e dhemshur shqipetare? Perse duhet Meroja t’i tregoje SHQIPETAREVE se cfare duhet te bejne ne kete rast te nje krimi kaq makaber?

 24. beso says:

  une s’kam fjale.S’dua ta besoj se dheu shqiptar shkelet nga kafshe te ketij lloji.C’beka paraja mor burre i dheut,te beka shtaze pylli!Natyrisht sali berisha do qaje ne tv,ai do siguroje boten dhe universin se do ti gjeje kriminelet per dy ore,natyrisht qe ai do garantoje per kete,dhe proporcionalisht me lotet dhe betimet e tij shqiptaret do lebetiten nga burracakeria e ketij njeriu te pabese,dhe po aq proporcionalisht ata do e drejtojne gishtin e fajtorit po nga ai;Hitler,Goring;por dhe me keq se ata;doktor Mengeleja.Shoh ketu qe mjaft komentues,ashtu si une,te indinjuar therrasin per lufte totale,per lufte me plumba dhe mortaja,a thua se saliu nuk deshiron po kete.Ne shkruajme me pseudonime sepse e dime qe rregjimi fashistoid i salise ka gjithmone mercenare per krime te ketij lloji;krime qe nuk njihen nga analet historike.Edhe kanuni e ndalonte ate qe shtinte hasmin prane nje gruaje shtatzane,pasi trembte foshnjen ne barkun e nenes,keta shtaze pa qeliza njeriu hakmerren per nje bythe karrikeje;imagjino sa shekuj jemi kthyer prapa.Une s’kam fjale;ky eshte nje turp kombetar qe s’hahet me buke siç kemi ngrene perdite maskaradat e rradhes.Jemi te gjithe te fyer!Dashte zoti ti jape force familjes,por kush ka marre persiper nje pabesi te ketij lloji duhet te beje hesap koken,se mizoria shpaguhet me hak!

 25. nena says:

  kjo nuk eshte gje tjeter vecse edhe nje veper me shume e SALI BERISHES i cili kerkon ti thote ketij populli se nese nuk u mjaftuan me GERDECIN ai diti t’ia tregonte qejfin me 21 JANAR, e nese nuk u mjaftuan as me 21 JANARIN ai eshte i gatshem qe tu rrembeje femijet nenave edhe nese duhet t’ia nxjere dhunshem sikur eshte kafshe e jo njeri i cili mund te kete kushtet e nevojshme per nje lindje te sigurte, e gjithe kjo mizori vetem per te treguar forcen e hakmarrjes se perdorur nga SALI BERISHA per cdo njeri qe kerkon ti cenoje kryelartesine, kryelartesi te cilen me 8 MAJ ELVIS ROSHI ia barazoi kryeministrit me ZERO…

 26. ermiri says:

  Krim makaber. Jo, ata qe e kane bere nuk jane shqiptar.

 27. Frederik says:

  Nese eshte Berisha autori indirekt drejtues dhe frymezues i ngjarjes , ai meriton te theret ne sy te gjitheve .

 28. Selmani says:

  E fëlliqe fare o Mero Baze, mjaft rralle e vizitoj këtë faqe dhe qdoherë më vjen të vjell kur lexoj disa artikuj nga ti dhe sidomos komentet e komentuesve tu. Këtë quan ti “gazetari hulumtuese”? Të kam lexuar me vite të tëra në vitet e `90-ta. Ke qenë tamam gazetar me Format. E tani? Merresh me thasheetheme (pallavra). Dëm!
  E sa për komentuesit: janë të gjithë të marrosur. Si munden njerëzit normal të shkruajnë gjëra të tilla?
  Por nuk kanë faj, se “e dinë se çbëjnë”.
  Uroj që prap të merresh me gazetari!

  1. PERMETARI says:

   selman koqevari, njeri normal te duket vetja ty? ti njeher thua e lexoj ralle kete gazete pastaj e ndron dhe thua e kam lexuar me vite te tera. selman kosova, gjakrat ne kete moment jan shum te nxehta dhe nuk kemi nevoj per komente te ketilla. mos na bej te prishim gojen. zhduku dhe mos e hap me kete faqe

   1. Selmani says:

    O Permetar, po shihet se je xhindosur fare. Mos u ngut por lexo me mire, dhe e sheh kur e kam lexuar une meron. Sa per faqen, mos ke frike, se nuk do ta hap me, sepse jeni rast i pashprese, nuk keni gjasa per sherim.

    1. PERMETARI says:

     o selman idjoti. eshte ceshtje ditesh . do ta shikojme kush do jene te pashprese. 80% e popullit apo ju 20% e saliut. duro

 29. miro_culi says:

  Vec cetniket bejne te tilla krime, o popull mos fli dhe keta i keni prane familjes kriminale me origjine serbomadhe.

 30. gjergj thanasi says:

  Ne fillim te fushates elektorale me sebepin per tu gerricur me Renault-in tim Clio prodhim i vitit 1991,tentuan te prodhonin nje incident. Me mjaftuan tre telefonata internacinale me fjalen kod Dahlila dhe kollovari i Milices e tmerroi policine e shkrete te Durresit per te mos u gerricur me Clio-n time. I bej thirrje Visit urgjentisht te leshoje fjalen kod Sarah, se tashme nuk ka cfare te humbase.Me 1990 Diktatori Ramiz Alia me sambistet e tij i rrahu babarisht djemte e kavajes,madje e pushkatoi pa gjygj Josif buden,por nuk ia shkuli femijet nga mitra kavajseve shtatzene. Sala per punen e masakrimit te grave shtatzene ka mesuar nga xhinsi i vjerres.Kujtoni pak si vepruan cetniket serbe ne fshatra te kosoves si Likoshan, qirez, velika krusha apo me grate e femijet ende ne bark te nenave te fisit Berisha ne Suhareke ne dyqanet e quajtura Robna kuqa. Si i krishtere qe jam i citoj Sales biblen: The sins of the fathers are visited onto their children.i uroj Xenit:pac fatin e kunatit tend!

 31. pelivan says:

  Z. Mero! Je sa dy burra i mencur,je edhe trim sakaq. sot shqipetaret nga ky shkrim them se jane burreruar dhe e kane nxjerr ate te ziun lepur nga barku… edhe mua si qytetar i ketije vendi,edhe pse kam ikur prapa diellit,me piku ne zemer per ate vajze dhe femijen e saj qe s’u dika se ku eshte(!) Por z. baze,Keta,padyshim qe jane horrat e te madhit horr qe gjithenje bene te paditurin duke thene ndyresisht gjer ne peshtirosje fjalet:”Policia,(Kujto policin e tije!),do te mare gjithemasat per ti cuar keta bastard perpara drejtesise,(Kujto drejtesin,qe varet prej tije!) ,dhe se prokuria…(kujtoni Inen qe e vuri me dore te tije dhe qe gjoja e shan….) e te tjera….PD. s’voton me per saliun e nano-metes dhe te Hysni milloshit,por jane vetem keta trima,(ama c’thenkam edhe une!),keta burrecer qe luftojne me te pa mbrojtur,sic eshte rasti i kesaj vajze,jane keta burrecer qe mbushin kutite,jane keta burrecer,qe trembin kedo,edhe vete deputetet e pd. qe te mos i dalin sales kryq neser,menje fjale jane ata qe shqip dine vetem te thone:-Ate motren,gruan,nenen dhe sa para kam une per ate poshtersi qe do beje…. -Keta duhet te gjenden sepse shqiperise nuk i mungojne bijt’e gjalme zezes…
  KEMI QENE TE TREMBUR!
  Kemi qen te trembur
  ne saba,ne darke,
  na kish fut PP.ja
  nje lepur ne barke!

  Erdhi PD. zonja
  thame,po na shpetoj!
  kjo per dreq na vuri
  nga nje qen ne goje

  dhe mbetem gjithe diten,
  duke lehur ,Ham!
  dite ziu lepur ,
  te dale s’ia mbane!

  S’dim dhe sa vjete
  do ta mbajme brenda!
  mos o zot per jete,
  Shporru sali tenja….

 32. odi says:

  Sot kam degjuar nga nje mik qe Berisha eshte i semure me kancer ne kocka , nuk di nese eshte e vertete, te them te drejten mbase eshte jo njerezore , por eshte hera e pare qe nuk kam ndjere keqardhje ,madje as meshire .
  A thua ti kete ardhur fundi ? A thua prandaj sillet ne kete menyre makabre ? Si eshte e mundur o ZOT te kete kriminele te tille, e kam fjalen per ata qe e kane kryer kete makabritet , sa per Berishen nga ai pres cdo krim te mundshem .
  Eshte e vertete qe ky eshte kulmi i krimit , tek lexoja shkrimin e Meros mu renqethen mishte e mu mbushen syte me lot ,jo lot meshire por lot dhimbje te bashkuara me urrejtje e hakmarrje sebashku .
  Kuptoj ne thellesi ate cka i ka ndodhur asaj vajze te re e me vjen keq kur mendoj se ai monster i ka shkaterruar jeten . Asnjehere nuk do te clirohet nga ajo drame e terror qe ka perjetuar ,sado qe Berishes t`ia marrin hakun ,nuk ndryshon shume per ate vajze ,deri sa te mbylle syte ai tmerr do ti fanitet ne cdo enderr te saj. Uroj qe femija e saj te jete shendoshe e mire e te bashkohet me nenen ! e te mbetet nje njgjaarje e keqe e se kaluares .

 33. nicolla disha says:

  Populli e ka ne dore te ndeshkoje kete masaker politike.

 34. bbb says:

  Regjimi fashist tashme eshte instaluar. Ky eshte vetem fillimi sepse masakra te tjera Berisha dhe gagsot e tij po pergatitin. Me kujtohet me 1996 kur SHIK bente arrestime mafioze te dhunsheme ndaj atyre qe ishin pare ne demostraten e opozites me 28 maj. Sic duket faktori nderkombetar po e perkrah Berishen ne fashstizimin e nje shteti qe po shkon drejt humneres.

 35. flamu shkpi says:

  ju z.baze si duket keni humbur kontaktin me realitetin dhe memorja ju punon ne menyre selektive dhe sekuenciale,haroni se sali berisha nuk ka qene ne pushtet 20 vjet por 10, e pjesen tjeter e ka qeverisur e dashura e jote, partia socialiste.

  1. PERMETARI says:

   e ke fjalen per ate parti socjaliste qe eshte krahu i djathte i berishes tani? nano,meta,islami,harasani,idrizi . do me o pyke?

 36. Ilir says:

  Ky eshte krimi me i perbindshem qe eshte degjuar ne gjithe boten. Veshet dhe syte e mi s’kane degjuar dhe lexuar nje krim te kesaj shkalle. Me vjen keq qe shume lexues i krahasojne kriminelet me kafshet. Ne fakt kafshet jane qenie shume paqesore dhe nuk kryejne veprime te paramenduara. Disa prej tyre si luanet, tigrat, qente, hienat apo macet jane lindur, ne fund te fundit, qe te hane mish. E hane ate qe duan dhe kaq. Ky krim eshte pertej diabolikes. Vetem njerezit diabolik mund te kryejne mionstruozitete te tilla. Eshte nje krim politik i paster, i mireorkestruar dhe me qellime te qarta per kercenime ndaj kundershtareve politik. Nuk ka hasem qe kryen nje monstruozitet te tille. Pra nuk eshte krim ordiner. Sado i keq qe mund te kete qene ky kryetar i mjere i Bashkise se Kavajes dhe i kesaj familje fatkeqe hakmarrja ndaj tij nuk mund te shkonte kaq larg, deri tek femija akoma i palindur, ne barkun e nenes. Kjo ngjarje me mbush me urrejtje te pashaoq kunder ketij grushti monstrash qe kane kapur ne dore Shqiperine. Eshte koha per kryengritje dhe drejtesi. Nese kjo nuk ndodh atehere shqipetare harram e paci qumeshtin qe ju kane dhene nenat sepse ne e meritojme te drejtohemi nga keto lloj monstrash. Bej thirrje qe e gjithe Shqiperia brenda nje dite te ngrihet dhe te rrezoje tiranin. Kjo eshte e vetmja zgjidhje. Nese besoni tek drejtesia, kjo nuk ekziston ne Shqiperi. Gjygjtaret dhe prokuroret e hetuesit kane familje dhe nuk guxojne te denojne keta perbindsha, sepse do te pesojne te njejtin fat nga kryemonstra. Ora e lirise dhe drejtesise na therret! A verbis ad verbera! Nga fjalet tek goditja – dmth – Koha e fjaleve ka mbaruar – mbetet vetem forca.

 37. xhemil seferi says:

  Përkushtimi i pastër i gazetarit patriot Mero Baze, bën popullin ti drejtojë vëmëndjen Meros.Sikurse thoshte njeri në koment: z- Baze nuk munt të luftoi i vetëm. Është koha të gjith në sulm për të vendosur shtetin ligjor të Shqipëtarëve. Sali Berisha po vret popullin. dikush kthen luftën kundër gjeniut Kadare sepse na paska prishur humorin e Bashës, vrasësit të 21 janarit. Ka dhe antikombtarë të tillë. Kata kriminelë nuk jetojnë dot pa erën e gjakut. Thuhet se në vitet e fundit të Hoxhës janë sakrifikuar foshnja për me i marrë gjakun e pastër. Mos ka simetri të ngjarjes?

 38. sociologu says:

  Perdhunimi i Nenes shtatzane, marrja e femijes se PALINDUR, per arsye politike, eshte THIRRJE E HAPUR PER REVOLTE POPULLORE! Bejuani mu ne mes te dites, qenve!

 39. rama says:

  KA NJEZET VJET QE SALI BERISHA NUK KA GAZETEA OSE REVISTE NE SHQIPERI QE NUK E KA ANALIZUAR DHE KA KONKLUDUAR SE AI ESHTE NJE DIKTATOR, NJE MASHTRUAES, NJE ANTISHQIPTAR. POR MEGJITHATE AI VAZHDON SIPAS PROGRAMIT TE TIJ, O NE SHQIPTARET JEMI FRIKACAKE OSE SALI BERISHA DHE I VETEM I BEN KARSHILLEK JO VETEM INTSITUCIONEVE POR DHE SOVRANIT ME TE CILEN AI TALLET DHE I RRUTOLLON SI I DO QEJFI. QE VEPRIMI I TIJ ESHTE POLITIIK NUK DISKUTOHET.
  AI PER CDO PROBLEM KRIJON NJE TJETER PROBLEM, ME VERISONIN KOMUNIST SE GABIMI MOHON GABIMIN. DHE FATKEQESISSHT NE SHQIPERI NUK I KA THENE ASNJERI DHE ASNJE INSTITUCION NDAL DHE JEP LLOGARI PER KETE PROBLEM. AI KA TERHEQUR INSTITUCIONET ZVARE SIPAS INTERESIT TE TIJ PERSONAL DHE KUR ISHTE NE OPOZITE DHE TASHTI NE QEVERIS. KOHE ME PARE SPARTAK NGJELA BERI NJE DENONCIM SE SALI KA ME VETE 200 NJEREZ TE TIJ QE PER CDO GJE VEPROJNE DHE NE MOMENT VEPROJNE SIPAS POROSIVE TE TIJ. REZULTON QE KA STRUKTURA PARALELE QE BEN TE TILLA VEPRIME PER ZHDUKJEN E PERSONAVE QE DESHERON AI. CNDRYSHIM KA NE KOHEN E SOTME ME ATE TE KOHES TE HITLERIT, ANALIZONI KETE REALIZIM SKENARI. POR AI LIDHET ME VENDIMIN DHE PRESIONIN QE I BEHET KESHILLIT ZGJEDHOR DHE DERI TEK PRESIDENTI.
  FATKEQESISH EDI RAMA NE VEND QE TE UDHEHEQEE LUFTEN PER DREJTESI DHE TE QENDROJE FORT NE KETE PROBLEM JEP MESAZHE KONFUZE. CFAR PERSONALISHT NGA SALI BERISHA QE DERI DJE SI INFERIOR INTELEKTUAR QE ISHTE PARA TE JATIT DHE SE JEMES I LETESH SI URIAH HIPI PER TI PERSHENDETUR SOT E BEN TE JATIN BABE BIOLOGJIK TE TE BIRIT TIJ. NENAT DHE MOTRAT TONA I KONSIDERON PROSITUTA DHE PO TE KETE DHE HAREM DO TI REMBENTE PER PROVUAR VIRGJERINE.
  NE ASPEKTIN SHOQEROR AI PO VJEDH DHE PO SHET SHQIPERINE KUJTI DO INTERESI TIJ PERSONAL DHE JO KETIJ VENDI QE I THEMI SHQIPERI DHE THEMI SE E KA BESUAR ZOTI QE ESHTE NJE DHE I VETEM.
  DHE PERSERI KJO OPOZITE HESHT, CFARE DO TE BEJE ME SHUME KY NJERI QE NUK KA AS MORAL AS FE DHE AS ATDHE , POR I KA VENE VETES NJE DETYRRE OSE I KA VENE KETE DETYRE TE SHKATEROJE SHQIPERINE ME THEMEL
  LLAFET PER BERISHEN JANE SI ALOPERIDIOLI QE PI CDO DITE.

 40. Dino says:

  Rreth oborrit mbreteror te Saliut jane mbledhur te gjithe personazhet e frikshem te tragjedive shekspiriane dhe po luajne supertragjedine makabre ne kurriz te popullit shqiptar.Epoka e diktatures komuniste ngjan si melodrame ne krahasim me epoken e “demokracise”berishiane!!!!O Zot cfare FATALITETI !!!!!

 41. Aljosha says:

  Nuk ka shume llogjike te jete dora e Sali Berishes ne kete krim te pa degjuar ne Shqiperi e me gjere,pasi ai e do shume jeten e femijeve te tij niperve e mbesave,te cilet nese zbulohet pjesmarrja e tij dalin lakuriq.Duhet ulur ca pjaca,duhen hequr syzet e pare kush kishin interes per nje krim te tille te denueshem nga gjithe opinioni,i majte dhe i djathte.Falangat e krimit qe veprojne lirshem ne Shqiperi me bekimin e policise dhe politikes mund te jene perdorur nga humbesit e qytetit te Kavajes,pasi u iken miliardat nga duart.Politiken e pushtetin e implikon rende mosgjetja e autoreve.

 42. lekagruda says:

  Eshte nje fjale qe e perdorim rendom gjate shkrimeve,bisedave :POPULL.Ketij nocioni qe ne shqiptaret
  i kemi dale zot kot(si magjypi dinit) se pari nuk i a dime kuptimin,nuk i a dime vleren,nuk i a njohim
  traditen,historine.Ne,nje grumbull njerezish,qe fatkeqesisht flasim te njejten gjuhe,me sakte duhet te
  quhemi TURME sepse fjalen POPULL ne e poshterojme po ta ngarkojme ne shpatullat tona.Ne vrare
  jemi gjithe jeten,jona histori keshtu thote,e dhunimi,poshterimi,burgosja vrasja pjese e jetes tone kane
  qene.Ne nuk njohim ca elemente baze te kesaj fjale te magjishme:mosbindjen,kundershtine,bashkimin,idealin.Shume prej nesh perkulemi para se pa drejtes
  se perkulur jane edhe gjysherit tane,eterit , miqte ,shoket….Kur per here te pare pashe KOSTA
  TREBICKEN te deshmonte ne tv,mendova,e hengri ky.Jo se jam fort i mençur por ja qe ndodhi.E besoj qe rastet per dreq nen kete qeveri nuk mungojne biles jane aq shume sa s’di nga ti a nis,e ne
  rrime e i regjistrojme ne ate memorjen tone injorante kolektive,regjistrojme e regjistrojme pa reaguar,
  e ç’eshte me e keqja mundohemi te pershtatemi me realitetin e ofruar .Kerkojme sakaq ne kete batak
  per te drejten e mohuar te radhes te gjejme vendin e njeriun e duhur qe te perkulemi.Jemi larg,shume larg nga fjala popull.Jam mjaft i shokuar per ngjarjen.Uroj qe z Roshi te gjeje force te perballoje ç’ka i kane bere.

 43. Nabukodonosor says:

  Ky popull duhet te cohet dhe ti vere flaken kryeministrise me Saliun brenda.

  1. shezo says:

   Ngadale o pyke! Dil, po ta mbajti b…Dhe tani, lexo lajmet e fundit dhe mer vesh qe krimin e ka kryer gruaja moster!

   1. PERMETARI says:

    opingar blu. keshtu thate dhe per 21 janarin , i vrau edi rama. pastaj kur doli ne vidjo e ndruat kaseten. o mjeran po dihet qe me polici dhe prokurori kontrollohet nga berisha por mos ca koke se ceshtje ditesh eshte.

 44. Dule Bisha says:

  Po zoti Rama ku eshte ne kete mes, apo e vetmja gje qe mund te bej ai eshte te qaj sepse eshte frikacak… Po une sot mund te them me bindje se Zoti Rama eshte frikacak dhe nuk mund te jete kurre nje lider. Sot 3 milion shqipetar duhet te ishin perpara kryeministrise dhe tu nxirrnin zorret e barkut horrave qe na drejtojne. Sot me vjen turp qe jam Shqipetar.

 45. lora says:

  mos flisni me per ngjyrat blu dhe e kuqe, flisni per shqiperine , per jeten qe s’po e jetojme dot , per varferine dhe diktaturen qe nuk po na shqitet nga kepuca. Shtei i te drejtes eshte i mirepritur te vije si nga e kuqja ashtu edhe nga bluja.

  Sa per menxyren e rradhes me gruan e bashkiakut te Kavajes, duhet te veproje ligji, ligji dhe vetem ai.Kavaja nuk e meritonte kete llahtari.

 46. Antikonformistja says:

  Kjo që ndodhi është një kulminacion në morinë e ngjarjeve të shëmtuara që kanë pllakosur Shqipërinë gjatë 20 vjetëve demokraci. U dhunua nëna, fëmija, jeta! U dhunua e ardhmja! Tanimë, as që nuk arrijmë ta imagjinojmë se cili është makabriteti i rradhës. Ama një gjë është e sigurtë, për sa kohë të jetë Sali Berisha në pushtet, vetëm konflikte dhe pasiguri do të sjellë. Edhe nëse nuk është urdhëruesi i drejtpërdrejtë i një krimi, ai është frymëzuesi i saj. Me abuzivizmin e tij, me arrogancën dhe etjen e shfrenuar për pushtet dhe pasuri, ai është garantuesi më i mirë i dhunës dhe krimit. Sa u shumë u luftua që të përmbysej sistemi totalitar, sa vuajtje e sakrifica, sa jetë njerëzitsh… Dhe rezultati – një demokraci e përçudnuar, ku çdokush ndjehet gjithnjë e më pak i lirë. Dhe sa më shumë ngjarje si e djeshmja ndodhin, aq më tepër evokohet e shkuara komuniste që diti të bënte shtet, me shprehjen: Ku je o Enver! A ka ironi më të madhe?!
  NDAJ, ti popull i Kavajës, ti popull i gjithë Shqipërisë, sot është rasti më tepër se kurrë, të ngrihesh në këmbë si trup i vetëm, pa dallim përkatësie politike! Jeta jote, e ardhmja jote dhe e fëmijve të tu është në rrezik! Demokracia është në rrezik! Vendi është në rrezik! Ngrihuni që ta çrrënjosni Saliun dhe gjithë të keqen që ai ushqen, se kurrë s’do të ketë qetësi ky vend!

 47. alban says:

  Thirrje per Zonjen Liri Berisha!
  Zonja Berisha! Bashkeshorti i juaj Z. Sali Berisha ka njezet vjet qe eshte ne krye te Shqiperise, here si president here si kryeminister, si edhe ne krye te PD. Ju e dini fare mire se si dhe kush e vuri ate ne krye te Shqiperise, ju, gjithashtu e dini, se bashkeshorti juaj ka lyer duart me gjak per te ardhur ne krye te pushteteve dhe per ta mbajtue ate me cdo kusht. Ju e dini sekush i vrau Deshmoret e Shkodres, ju e dini se kush e vrau Azem Hajdarinn, Kosta Trebicken, 26 te tjeret e Gerdecit, dhe 4 te tjeret me 21 janar, 2011. Ju e dini se kush e ka bere edhe krimin e pashembullt te dites se djeshme, kur nje grua rrembehet ne mes te dites, torturohet dhe detyrohet te beje lindje te detyrueshme. Ju e dini se kush e ka shitur dhe eshte duke shitur Shqiperine. Dhe ky eshte bashkeshorti juaj Sali Berisha! Ne dime se ju personalisht nuk jeni shqiptare, dhe si e tille nuk ndjeni ndonje dashuri as per Shqiperine dhe as per shqiptaret. Ju, gjate ketyre viteve ne pushtet te bashkeshortit tuaj nuk e tregoni veten nje qytetare te mire, nje nene te mire, apo nje gyshe te mire.
  Ju qendroni si nje hije e zeze mbrapa bashkeshortit tuaj, ne vend qe ta frenoni, ta drejtoni, ju perkundrazi e frymezoni dhe e nxisni. Por mos harroni, se ate qe jeni duke u bere te tjereve, duke u marre jeten, nje dite do te kthehet kunder. Ju, me qendrimin tuaj, i tregoni shqiptareve se nuk e doni bashkeshortin tuaj, madje as bijen dhe birin tuaj, dhe as nipat dhe mbesat qe keni. Po t’i donit, nuk i lejonit qe te vidhnin dhe te plackitnin Shqiperine, nuk i lejonit qe te hidhnit ne ere nje fshat te tere dhe te vrisnin 26 njerez te pafajshem, duke perfshire ketu edhe kunatin tuaj. Zoti paste meshire per ju!

 48. sul korriku says:

  ZONJA DHE ZOTERINJ TE KOLEGJIT ZGJEDHOR
  JU LUTEM MOS U TREMBNI NGA KJO NGJARJE.
  NE SE JU TREMBENI KRIMINELI INKURAJOHET.
  NE SE JU JEPNI DREJTESI, AJO VLEN PER TE GJITHE, PASI IDEATORI DHE KRIMINELET E PAGUAR MARIN FUND.

 49. PERMETARI says:

  nqs populli shqiptar do qe ti ndaloje dramat ne ate vend , ateher sot eshte dita. O SOT O KURRE

  1. endri says:

   o shoqe ajo e para tall EDIN jo saliun,je socialiste apo jo…shikoi deri ne fund vidjot pastaj publikoi !

 50. shkodrani says:

  Z. Baze. Me kenaqesi ilexoi shkrimet dhe anlizat e tua. Me pelqeu shume e per mua je shume isakte. Urime…….

 51. Protesto says:

  Para nje krimi te tille nga me makabrit te bere nga falangat e diligjuara berishjane,te jeni te bindur,ka vetem nje pergjigje,te ngrihemi e te protestojme fuqishem e pa u ndalur deri ne largimin e ndeshkimin e kesaj bishe vampirjane me fytyre njeriu qe e ka emrin Sali ram Bersha-vic.Vetem prtotestat masive e te pa ndalshme do ta shporrin ne hone pergjithemone kete perbindshem.Krimi ndaj nenes dhe femijes duhet te veje ne levizje te gjithe shqiptaret kudo qe jane si vellezer,shoke e miq pa dallim ne ne mbrojte te dinjitetit e moralit te nenave dhe motrave te neperkembura e te percmuara,te femijeve te masakruar e te lene jetim ne vite,te protestojme fuqishem per nje shqiperi,pa kriminele e te korruptuar qe grabisn e po vrasin perdite.Ky krim makaber eshte nje thirrje ndergjegjeje perpara popullit e Zotit, te protestojme fuqishem deri ne largimin e kesaj bishe kriminale korrupive qe po merr cdo dite jete njerezsh te pafajshem vetem per te mabjtur e ruajtur me cdo cmim pushtetin e botes se krimit e korrupsionit.Te protestojme fuqishem e pa u ndalur vellezer e motra per keto nena e femij qe perdite po masakrohen nga pushteti i perbindeshit Sali berisha-vic me shoke.Protest,protest,protest,protest e vetem proteste deri ne largimin e djallit Sali Ram Berisha-vicit me shoke.

 52. Dule Bisha says:

  Zoti Baze, kam nje hipoteze qe mund ta analizoni pak me thell ju, mua ky krim me ngjason me krimet e serbeve ndaj grave kosovare ne kohen e luftes apo jo???? Ky eshte nje krim barbar dhe te vetmit barbar ne Europe jane serbet bashke me kusheririn e tyre te dashur ne shqiperi SALI…

 53. Orli says:

  Je me i miri o dr.Sali Hanibal Berisha!

 54. Pasioni says:

  Mos u ngut me hudhe benzine ne flake o piromane (Baze) sepse i pari do digjesh ti. A nuk po e sheh se e verteta lidhur me “Rosh storien” ka gjasa te del si stisje e shemtuar? Po e shkruaj kete koment edhe pse komentet qe nuk jane alla Baze nuk publikohen zakonisht.

  1. PERMETARI says:

   po pse mor analfabet ca kujton ti se prokuroria dhe policia do thote e beri berisha? mor analfabet, po per gredecin, 21 janarin , e shum drama te tjera cfar ka ber kjo prokurori dhe polici? a nuk ishte bac saliu ai qe thoshte 4 veta ne 21 janar i vrau edi rama? e u leshuat ter ju dhemb palaret i vrau rama i vrau rama. pastaj kur u pa me vidjo se kush i vrau , pastaj e ndruat muhabetin ju dhemb palaret bashke me bac saliun duke thene mit jua beme. kok palar i lalit ik fshiji kepucet saliut e mo na caj drasat ketu

   1. Pasioni says:

    Ç’janë këto fyerje patologjike o Përmetar i shpifur? Ç’është ky lloj mosbesimi dëshpërues? Po kush ta dha ty këtë rolin e korrektorit ne këtë forum? Sa me idhnak dhe te dëshpëruar qe po bëheni, aq me shume po humbeni arsyen e fjalës dhe veprimit. Me këtë mënyrë sjellje dhe veprimi, po e ndihmoni jetëgjatësinë e “Saliut” me shume se kushdo tjetër, prandaj urime për kontributin tuaj! Shiko, shume me mire do te bënit nëse përmbaheni për te bere ndonjë koment (zakonisht ky grup “njerëzish nuk e posedojnë këtë cilësi), se sa te tregoni se, sa i mjere dhe i pafuqishëm qe jeni. Zoti te ndihmoftë ty dhe shokët tuaj.

    1. PERMETARI says:

     nuk jam i shpifur por i revoltuar. dhe kam shkak qe te revoltohem sepse ka 20 vjet qe shqiperia eshte vendi me i varfer dhe me krim ne europe dhe shkak per kete eshte vetem nje emer, sali ram berisha . jam i revoltuar sepse krimet berishjane ne shipqeri ndodhin pothuajse cdo dite dhe fajtori iken ne drejtim te paditur. per shembull gerdeci dhe 21 janari. akoma sjan gjetur fajtoret ( ndrekoh qe dihet se kush jane) . vjen nje stres me cifteli ne dore nga tropoja dhe nuk e fut njeri ne burg vetem sepse eshte djali i ish truprojes te saliut. A E DI TI KUSH ESHTE I SHPIFUR? ta them un . i shpifur eshte ai qe shikon saliun duke shitur detin , ilir meten me bllok ne dore, gerdecin,21 janarin, shqiperine qe eshte katandisur si somalia , e shum e shum te tjera dhe prap ky njeri theret rofte sali berisha. keshtu or mik i dashur , i shpifur eshte ai qe shikon dhe ben sikur nuk shikon .

   2. Ilir says:

    mesa duket ju doli huq edhe kete here!!!
    Me teper fat heren tjeter.
    ngushellimet e mia.

    1. Pasioni says:

     Verzioni Zyrtare: Zbardhja/ Zonja e parë e Kavajës pranon se historia ishte e stisur prej saj. Ajo që ka shtangur hetuesit është mënyra sesi prej 9 muajsh Griselda është shtirur sikur ka qenë shtatëzanë 02 qershor 2011 16:40
     Zbardhet historia e kallëzimit të së mërkurës, ku Griselda Roshi, bashkëshortja e kryetarit të ri të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, pretendonte se ishte rrëmbyer, dhunuar, detyruar me forcë të abortonte fëmijën në muajin e nëntë të shtatëzanisë, dhe për zhdukjen e foshnjës së saj.
     Pas veprimeve intensive hetimore, ekspertizës mjekoligjore të kryer fillimisht në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, dhe në institutin e mjekësisë Ligjore, 28-vjeçarja pranon se krejt historia ishte e stisur prej saj.
     Ora shënonte 14:30 kur në zyrën e prokurorisë së Krimeve të Rënda, Griselda pranoi se nuk ka qenë shtatëzanë dhe se e gjithë kjo histori ishte një mashtrim i realizuar prej vetë asaj.

 55. shezo says:

  O Mero, besoj se i ke lexuar lajmet e fundit.Mos u nxito hej burre se je dhe njeri i zgjuar, (jo i mencur,se i mencuri nuk nxitohet). Ku do i cosh tani gjithe ato argumenta pa asnje baze.Jo, e kane nje baze, me fal,kane urrejtjen ndaj qeverise dhe pozites.Tani na shkruaj nje artikull per kete sajese monstruoze,per shkak te se ciles Erion Brace do te ngrinte ne revolte te gjithe “socialistet e ndershem”

  1. PERMETARI says:

   shi ky legeni i radhes. po pse mo ca kujton ti se do presim ne qe te thote policia me prokurorine qe e beri saliu e? sa fare qe je. po te ter e dine qe tek policia dhe prokuroria e saliut nuk mbahet shpresa. dihet ai muhabet qe cdo krim qe i ndodh opozites , ose vret veten , ose helmohet, ose aksident por asnjeher saliu. ehu jan muhabete te vjetra keto

   1. Patrioti says:

    Nga c’fshat i Permetit je ti djali?

    1. PERMETARI says:

     un brenda nga qyteti. po ti djali nga cili fshat je?

    2. PERMETARI says:

     nuk te shkon fare ky emer qe ke zgjedhur. nuk ka patriot qe shikon sali berishen duke shitur detin , ilir meten me bllok ne dore, vjedhjen e votave te qytetarve sy per sy, gerdecin, 21 janarin , etj etj qe skan fund edhe prap te mbroj qeverin e kriminelit sali. u be 20 vjet qe ju demokratet fallco fshiheni nen petkun e patriotizmit . ti mund te jesh patriot i saliut por jo i shqiperise.

 56. ajsi says:

  ku jan organizatat e mbrojtjes se gruas,atehere kur duhen nuk gjenden.po si ka mundesi qe ka akoma njerez qe perkrahin veprimet e sali qenit dhe per me teper jane ata qe i vene ne jete veprat te tij.perfundimisht ne jemi popull qe nuk jemi te zote te kujdesemi per jeten tone si fillim per te tjerat as qe behet fjale.tani duhet te presim me ankth se nuk e kemi jeten te shkruar nga zoti po nga SALI GESTAPO,,,,,,,,,,,,

 57. niku says:

  ah ju keni merdhif te gjithe…. eshte shume e thjeshte nje grua ka bere nje abord dhe do ta paraqese si rrembim per nje arsye ose nje tjeter punet e saj dhe turp ti vije per ate qe ka bere …… llogjika te con qe femijen mund ta kete me ndonje tjeter dhe nga frika se mos zbulohet ka sajuar kete perralle po gjithsesi me kujtuat ate barcaleten me nje socialist qe kapi gruan ne shtrat me njerin dhe tha….. ah sali cme bere

  1. orli says:

   Bravo Niku!Djem si ty i duhen ketij vendi!Qenke me te vertete djale “i zgjuar”.

 58. matjani says:

  O NJEREZ, O SHEZO BERISHZIU. UROJ QE SHQIPERIA TE MOS QERROHET E SHURDHOHET E TE DEGJOJ DEBILA SI SHEZO ZIU,MOS HARRONI CFARE THOTE GJITHMONE PAS KRIMEVE SALIU. NUK E NJOH , NUK E DI, AKSIDENT AUTOMOBILISTIK, PER PASHKON AKSIDENT AJROR, PER GERDECIN GABIM I KARROCES QE TRASPORTON LENDE PLASESE,PER 21-JANARIN FAJI I CADRAVE E I STILOLAPSAVE PISTOLETE, PER VOTAT SHQIPTARET VUJNE NGA SYTE SE NUK DALLOJNE DOT NGJYRAT, ETJ,ETJ, GOMARLLEQE TE TILLA. N.Q.S. POPULLI SE KA KUPTU SE KY KRYEMINISTER ESHTE NJE PSYKOPAT KRIMINEL SHUME I RREZIKSHEM QE I KA FILLUAR KRIMET E TIJ QE ME HUMBJEN E REFERENDUMIT TE KUSHTETUTES NE VITIN 1994 NE QAFE PACIM VETEN. ESHTE ORA TE NGRIHEMI TE GJITHE NE KEMBE E MOS TE ULIM KOKAT SI DEPUTETET E SALIUT KUR DEGJOJNE DITEN ME DIELL /RRENAT E FITORES PLEBESHITARE/TE SHKJAUT SERB KRIMINEL BERISHOVIC.

 59. niku says:

  ik o orli bej ndonje dore jonxhe se sme duhet inkurajimi jot

 60. niku says:

  jo po djem si ti orli qe nga emri dukesh njeri me prejardhje te dyshimte mund te jesh coban a ku di une se cfare vlleh a vorioepiriot po mos u merr me gjera qe si kap dot llogjika jote

 61. erin kote says:

  Ky mendim eshet per ju zoti Baze, nqse keni perulesine te lexoni ato qe lexuesit tuaj, gjykojne shkrimin tuaj…….
  Problemet tona si komb mendoj vine nga te mos qenit realiste, nga mungesa e plote e gjykimit te
  paanshem dhe vetem te fakteve dhe jo skenave te mara me mend.
  Gjithcka qe nuk eshte politike e kanalizojme ne politike dhe gjithcka qe eshte politike e bejme ceshtje rrugesh, mejhanesh bordellosh. E zvarrisim insitucioneve te pafunsionta pa menduar per te keqen qe i bejme ketij vendi. Per politike dhe me politike merret kushdo femija, plaku, i marri…. Per situaten ekonomike, per politikat arsimore, per sistemin shendetsor mbyllin gojen te gjithe sepse askujt nuk i intereson.
  Do te ishte me vend qe ju, dhe njerez si ju ti hapin syte njerezve dhe ti bejne te llogjikojne e te vene arsyen ne pune jo t,ju besojne shkrimeve te pabaza qe fusin politiken kudo.
  Sot me shume se kurre na duhet te llogjikojme, arsyetojme dhe ne,POPULLI te veme pikat mbi i, duke i lene ne mjerimin e mendjes politikanet dhe guzhinjeret e keqinj te salloneve te tyre. Ne fund te fundit Griselda beri te vetmen te mire, te mos i shohim gjerat bardhe e zi.

  1. Dritan Barbullushi says:

   Jam teresisht ne te njejten mendje Erin. Po ta kisha lexuar shkrimin tuaj, nuk do te kisha hedhur asnje rradhe.

  2. raimondi says:

   — Shume bukur e ke thene — ——Keta gazetaret duhet te merren me gjerat esenciale qe ndikojne direkt ne jeten tone
   dhe ne ket emenyre edukojne edhe ne njerezit e thjeshte qe te dijme se per cilat ceshtje t ediksutojme dhe si te diskutojme
   dhe jo sa gjejne dicka keta gazetaret kercejne perpjete duke ja hedhur cdo gje kundershtarit te tyre politik pa menduar fare per feketin qe kjo shkakton poshte tek njwerezit e thjeshte . duke i kudnervene ata ndaj njeritjetrit

 62. MItropolia says:

  Gjergj Thanasi, si i krishtere qe je na meson se Bibla thote se fajet e prinderve do t’i paguajne femijet. Manush Myftiu dhe komisioni i internim-debimeve u dashka denuar nder te tjera edhe per fondamentalizem te krishtere qe internonin femijet per fajet (nese quheshin faje) te gjysherve

 63. Dritan Barbullushi says:

  Kjo vajza ka nevoje per ndihme psikiatrike. Dhe kete e them me respektin me te madh.

 64. hey admin thanks for great and straightforward understandable post i liked your weblog site seriously much bookmarked also

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 9
      [name] => Editorial
      [slug] => editorial
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 9
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2158
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 9
      [category_count] => 2158
      [category_description] => 
      [cat_name] => Editorial
      [category_nicename] => editorial
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X