#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PS


Kolegji zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e socialistëve për rezultatin e Tiranës. Kolegji ka vendosur të pushojë çështjen, duke lënë në fuqi rezultatin e shpallur nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve. PS kishte ankimuar aktin e përgatitur nga KQZ për të numëruar fletët e votimit të gjetura në kutitë e gabuara. Por Koegji e ka quajtur të ligjshëm vendimin e KQZ, që shpalli fitues Lulzim Bashën.

242 komente në “Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PS”

 1. orest says:

  hahahahhahahahhahahahhahaha

  1. zjarri says:

   O SA I GEZUAR QE JA UNE “ZJARRI” JA DHE gjyqetaret e Sales BENE ATE QE DESHEM NE POPULLI (gjyqetaret e Sali Fazllicit thone se: kryetare e bashkis i emerojm ne Lulin qe vrovi 4 shqiptar dhe do te vrase dhe Tiranet..) O VELLEZER UNE ZJARI JAM GATI O SOT O KURRE C’OHUNI TI DJEGIM (serbet e qeveris te emeruar po nga serbet) AI QE NUK NGRIHET NE KEMBE NUK ESHT SHQIPTAR COHUN COHUNI..

   1. Permetaria says:

    Edhe une per kete thirrje jam cohuni, cohuni, cohuni, o sot o kurre

     1. shpend kosova says:

      SHPORDHU ME KÊSI DIKTATURA SENEKET KOH DUEHET TE FITOJ POPULLI SHQIPETAR

     2. ari says:

      O zot mësoju shqip këtyre derrave…..Ne fillim sali Dragobisë

   2. qytetari says:

    Perfundimisht ketu eshte vendosur fashizmi dhe mafja eshte ne pushtet. O popull ose ngrihuni e bjerruni ose ulni kurrizin dhe kycni gojen. Nuk ka vend tjeter ne bote si ne, prandaj mos u lodhni per krahasime. Ketu shkaterrohet, vidhet dhe me ne fund edhe vritet dhe pasi i ben te gjitha keto, ate qe i ben e emrojne kryetar bashkie, e bejne minister ose cfare t’u pelqeje. U shofte saliu me fare e me fis, mos i gezofte ditet qe i kane mbetur. mallkimi i popullit do te bjere jo vetem mbi te por mbi femijet e tij e mbi niper e mbi mbesa.
    Cohu o popull cohu!

    1. zjarri says:

     qytetari une zjarri kame 20vjet qe prisnje kete lajme, nese ata gjyqetare e Sales emeronin Edin une zjarri nuk do kishe pune…tani i erdhi vdekja (saliagjenteve) ozot shpetuam nga kelyshet bolshevik,97-ta uvran 3000shqiptar…kurse sot do te vriten vetem (spiunet,agjentet, halabaket e tipit Sali) SHPETUAM SHPETUAM..VELLEZER SHQIPTAR djersa e gjaku i grabitur i vjedhur gjithecka ne ministrat e deputetet e Sales, JU JENI TE LIRE TE VINI NE CDO SHTEPI NE Tirane ,TE KONFISKOHENI “GJITHECKA) VILLONI QE SONTE TE GJITHE NE KEMBE..

     1. ujku i ri says:

      SOT EDHE NJEHERE DREJTESIA SHQIPTARE KOLEGJI ZGJEDHOR TREGOJ KAPACITETI QE KA DREJTESIA NE VENDIN TONE PRANDAJ NE SI SHQIPTAR DUHET TE MESOHEMI DHE ME HUMBJE DHE ME FITORE ASGJE NUK ESHTE E PERJETSHME
      SHOKU ZJARRI MOS U TREGONI SHUME VULGAR NE SHKRIMIN TUAJ UNE TE BEJ THIRRJE TE QETSOSH VEHTEN SEPSE AJO KOHA KA MBARUAR NJEHERE E PERGJITHMON POR NE QOFTE STI KE DESHIR TE BESH VEPRIME TE TILLA DO PERFUNDSH PERPARA LIGJIT
      DHE DREJTESIS MOS HARRONI SE SHQIPERIA ESHTE ANTARE E NATOS JU KESHILLOJ JU DHE DISA TE TJERE TE LEXONI ME SHUME SE KENI NEVOJE

     2. shpend kosova says:

      UJKU BRAVO DUHET ME U MARR ME FJAL TE MIR POPULLI SHQIPETAR TE PUNOMI DHE QETJU TREGOJM EVROPES SEJENA SHUM TE QET MOS TEMIRREMI ME TUBIME EVEREISTE SEKAKKALUE KOHA E SOCIALIZMIT

    2. ilir111 says:

     Ka dy histori: historia zyrtare – pavërteta – se ne jemi mësuar (ad usum delphini histori), dhe pastaj historia sekrete, ku janë shkaqet e vërteta të ngjarjeve, një histori të turpshme.
     Honoré de Balzac

   3. Tirona says:

    O Milet a e pate gjyqtarin qe dha vendimin ku kollarja e tij ishte mbi mantelin e gjyqtarit, hajde gallate te modhe qe po shofim , “Gjyqtare me kollare “do ta kisha deshire ta shikoja ne humorin e Portokallise. Per kujtese gjyqtarit te kolegjit zgjedhor qe dha vendimin, te shikoj pak, se si e respektojne uniformen e gjyqtarit koleget e tij gjyqtare qe po gjykojne kriminelin Mlladic. Turp , Turp, Turp, Turp, qe gjyqtaret tane nuk respektojne uniformen e gjyqtarit. Keto nuk jane gjyqtare, por kriminele me KOLLARE qe mbrojne kriminelin dhe vrasesit. O popull mos kujtoni se drejtesia ka vdekur ,drejtesia eshte ne agoni por drejtesine do ta mbroje gjykata kushtetueshe nga keto gjyqtare me KOLLARE.

  2. genti says:

   Prap ua futi Berisha !!!

   1. lenti says:

    ta ka fut ty o i mjere dhe vetes se vet, o i verber!!!!!!!!

   2. ari says:

    Berisha ta futi ty o i trashe se nuk po kuptoni o derra. !!?? Për mua ishte me mir diktatura se anarkia e mafia .

  3. 1444 says:

   TANI NUK NDALEMI ME ….RRUGA E VETME !!!

  1. fule says:

   Kur ish presidenti i Bregut te Fildishte Z. Gbagbo humbi zgjedhjet, Gjykata Kushtetuese e atij vendi ja dha fitoren ne tavoline. Besoj e dini fatin e Gbagbos sot.
   Kemi te njejtat institucione te pavarura si te Bregut te Fildishte.

 2. Robert says:

  Te rroni vet o socialista. Edi ta presi bileten per ne Paris, rrofte Nano ose Majko ose Blushi ne krye te PS. Bye Bye injoranta socialiste, byeeeeeeeeeeeee

  1. 1444 says:

   deklarate lufte…

   1. tirana ne mergim says:

    turp ty robertit, jasharit e shoke qe mbroni mafien me te eger ne bote duhet te jeni edhe vete te tille, jeni mbeturinat e kombit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. Reformer says:

     Roberti po gezohet, sepse edhe ato dy fara luledielli drejtesi qe kishin mbetur i hengri harabeli i Sales: Luli i vocerr! Aberracioni mendor ka arritur deri aty sa gjema me e madhe qe i ndodh demokracise perceptohet si “fitore mbi armikun”!
     Jeni te forte! Mund t’ja rrembeni tjetrit buken nga dora diten per diell! Ky eshte mjerimi juaj jo fitorja juaj!

  2. 1444 says:

   berisha te prese bileten per ne ferr…

  3. PERMETARI says:

   plasi . robert ne do rrojme por ti ku do fshihesh? saliu nuk do ket me nanon per ti qare si ne 1997. kesaj radhe urrejtja ska fund

   1. dorand says:

    permetar cfare plasi? tullumbaci? pastaj po plasi ti do rrosh do rrosh ne zemrat tona si ata te 21 janarit

  4. DYPAREMENDNEKOKE says:

   MOR TE MJERE QE NUK SHIKONI ME LARG SE HUNDA JUAJ.KUR TA KUPTONI SE CFARE PO NDODH DO TE JETE SHUME VONE.

  5. dymi says:

   Me Nanon e Blushin, Harasanin e Islamin, Sal-iu eshte me i sigurte se me Ilirin, jo se Iliri eshte me i mire, por se e ka pazarin me te larte; do te behet Kryeminister, ndersa te tjeret jane te kenaqur edhe si lares te bythes se Sal-iut.

  6. kujtimi says:

   Besome Robert, kjo eshte nje fitore qe sala nuk do ta donte.

 3. mastat says:

  mostat nuk dinte ndalen… Turp.. Turp

 4. fule says:

  Fundi i maskarades. Po te moshtej Sala me gjykata, duhet te ishte me disa burgime te perjetsheme, nga 97 e sot.

 5. Search38 says:

  Ja ku jemi pra ne piken zero, une thashe se kolegji do jete kunder Edit dhe keshtu ndodhi, sot mendova se ndoshta kolegji nga presioni do vepronte ndryshe por jo Saliu ka vendosur te djege Shqiperine, tani populli nuk ka rruge tjeter vetem te dale ne rruge dhe te kerkoje drejtesi ky vend ka marre fund.

 6. labi says:

  me ne fund po fuksionon shteti ligjor . nje siariq per te gjithe ne shqiptaret.

  1. nikolla says:

   o labi vetem lab nuk je ti

   1. enofieraku. says:

    po ca labi eshte ky lepuri i coromoshit, do jet ndonje nga ata te shpelles .

 7. labi uk says:

  u pordh ai vend po mban ere

 8. jashari says:

  ooooooooooooooooooooooooooooooooooo hhooooooooo o socialista shkoni tani flini gjume

  1. 1444 says:

   jo ne fakt tani u zgjuam…

   1. ari says:

    Nga ky moment mund ta quani Kosovë e madhe Shqipërinë

  2. Bab Dulla says:

   Ketu nuk behet fjale per Socialiste apo Demokrate, sepse kety 2 parti ne fund te fundit jane dy pjella te P.P.SH-se, fale strategjise se RAMIZ ALISE, ndersa ju militante jeni mjerane, sepse akoma nuk e keni kuptuar qe militantizmi duhet te ishte per memen Shqiperi e as per SALI, as per FATOS, EDVIN, ILIR, etj. Mirepo perfundimisht atdheun po e fusin ne nje rruge pa dalje, e megjithate disa gezohen.

  3. enofieraku. says:

   mos i provoko njerzit zoteri, jep mendimin tend , por mos u tall me idealet dhe besimin e njerzve , nese je kaq pirat sa shprehesh do vij ora dhe dili krah saliut me serb e kompani por ky vend e ka emrin shqiperi e jo serbi.

 9. enver hoxha says:

  ne shqiperi nuk ka ligj ,,,turp kolegji jeni lepura,,,cohu enver djali bej pak pastrim

  1. albani says:

   po enver hoxha per pastrues eshte diplomuar ne paris, se tjeter diplome nuk ka patur.

   1. shifena te kafja says:

    a thua???……..a ha e kuptova,duket e paske(ni)pastruar mire Burrelin ose Spacin

 10. enofieraku. says:

  konfirmini i shtetit diktatorial , ora per veprim, ky vend , kjo qeveri, ka paralizuar gjithcka , kush eshte i kenaqur me kete pisllik kombetar te uli koken dhe ti perulet plakut djall.

  1. tirana ne mergim says:

   te ishte shtet diktatorial do te ishte gjysma e se keqes, por ai eshte shtet mafioz. Diktatura mund te shembet, por mafia jo !!!! Me vjen keq per shqiptaret e ndershem qe jetojne ne Shqiperi jeta e tyre ka marre fund, e vetmja zgjidhje per to eshte te largohen nje ore e me pare nga ai llum i zi qe ka permbytur ate vend :((((

   1. ari says:

    O Tirana ne mërgim mos harxho kohen me derra se derrat nuk din ç’është demokracia . Derri merr vesh vetëm me dru nuk ka mjet komunikimi tjetër…

 11. Saimir says:

  Mireseerdhe tashme o diktature ne shqiperi. Kishim kohe qe te prisnim. Gezohuni o popull se Enveri erdhi. Shyqyr nga njera ane qe jetojme jashte shqiperise ne keto momente e na vjen keq per nejrezit qe kemi atje e per ate vend.
  Ata gjygjtaret do te mbajen mbi supe turpin e historise. Nuk e di nese vertet kete duan edhe per femijet e tyre. Por kur tju bjere ne koke do e kuptojne se cfare kane bere por do jete shume shume vone. E mendoni pastaj sesa funksionin drejtesia ne shqiperi.

 12. 1444 says:

  zoti paste meshire per berishen me shoke…pasi populli nuk do te kete !!!

 13. upi says:

  po na neverit shqiperia per faj te ketyre kucedrave

 14. tourkofagos says:

  hahahaha,,,,,,,,pregatituni per lufte,o mjeran,ne nje vend arab,si Albanistani nuk mund te kete drejtesi!!!!
  Ky eshte rrealiteti i hidhur shqiptar!!!!!Te rroje vatani,burdello ,bashke me turkoshqiptarin Sali Brekeskisha!!!!!! BURDELLOOOOOOOOOOOOOOO,KU JENI O PSEUDOPATRIOTE TE AK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Robert says:

   Cke koukla? a e shikoni grekofilin si qan se ja hoqen Greqise benjaminin Edi Ramen. Kush eshte me greket Sala apo Edi???????

   1. PERMETARI says:

    ai qe i shet detin grekut

    1. enofieraku. says:

     po leri o permetar keta femijet e lumtur te xhaxhit sali le te gezojne dhe ca dite ne i ndihmofte zoti.

    2. ilir111 says:

     O Permetari le name duke vjelle vrere per shqiptaret o burre, ti ke mendimin tend, por do ishte mire te qetesoheshe pak.
     Shqiperia edhe NJE veri & jug.

   2. Search38 says:

    Ore ndyresire do na japesh mend ti neve, ik ore qurravec ketej, shtaze e Saliut, ik ne shpelle atje e ke vendin.

    1. jashari says:

     ty search ti nuk di cfare kerkon se po te te shohesh emrin duke se po kerkon dicka por po me duket se e kerkon ne mjegull si edi rama hahahahah

     1. PERMETARI says:

      jashar mos qesh se nuk eshte per te qeshur. eshte fatkeqsi qe ka vetem nje emer . sali berisha . nuk po e ndjen eren e gjakut?

     2. jashari says:

      jo se une nuk jam qen te ndjeje ere gjaku por mos u cudit se edhe ti nuk mund ta ndiesh eren e gjakut se nuk eshte 97 dhe mblidhi mente e futi ne koke

    2. Tina says:

     sa bukur flisni ju socialistet, cfare kulture, cfare edukate, shume larg prej shtazeve. me siguri i keni sjelle shpellat ne mes te Tiranes me kryeshpellarin Edi Rama, prandaj doni te dergoni jashte saj kedo qe nuk ka “nivelin” tuaj…

     1. tirana ne mergim says:

      Tina shoqja e ngushte e Cilit je gje ? Berisha me shoke kane nevoje per ca nga puna juaj …

     2. PERMETARI says:

      tina ti thua , hajt tju vjedhim ne juve, hajd tju vrasim ne juve, hajde tju tallim ne juve dhe ju prap duhet te rini kokulur. jo tina jo. bej gati valixhet se kesaj radhe plasi

     3. dymi says:

      Edi Rama shpellar!?!?!?!?!? Kur Sal-iu i gezohej lopes me te bukur te fshatit, Edi degjonte Beatel-sat. Ti Tina duhat te jesh ose nga Kruma ose nga Rubiku prandaj fjalet e para qe ke mesuar e qe te kane mbetur ne mendje jene “shpella”, “shtazet” etj. Takimi i ardhshem me miqte e tu tek shpella me ariun e murme.Me fal edhe nje pyetje, je femer apo mashkul? (fjalen “mashkul” nuk e kam shkruar gabim pa dashje, e di se duhet edhe nje “l” tjeter po me duket se keshtu si e kam shkruar te pershtatet me mire.) Nga ajo cfare shkruan nuk me dukesh si femer.

     4. enofieraku. says:

      tina ik qero ndonje kok peshku dhe lere gjykimin tend idiot , qenke vajze e zonja sta ha qeni shkopin ty e ha vet ti o tina , bravo tina.

   3. tourkofagos says:

    per hire te se vertetes moderator,ketyre plehrave te PD,nuk duhet te existoje termi ,estetike!!!!!!thika ka shkuar ne eshter,tradhetaret duan plumbin ne lule te ballit,dhe ju tregoheni etike,ne nje kohe kur keta plehera po shkelin me kembe enderrat e rinise shqipetare,asnje leshim,asnje etike,per hir te se vertetes!!thx

    1. dymi says:

     Tourkofagos per disa mendime te tuat nuk jam fare dakort, por megjithate te respektoj, sepse te pakten mendimet e tua i shpreh haptas dhe nuk je skuth si disa te tjere. Shumica e komenteve te tua jane te ekuilibruara, me brume e racionale, me perjashtim te disa komenteve mbi perkatesite fetare. Ne lidhje me komentin e mesiperm nuk jam fare dakort.” ATO PLEHRAT E PD” sic thua ti, nuk duhen censuruar. Perkundrazi duhen lene te shprehen se vetem keshtu meret vesh se c’nivel kane dhe se cilat jane shtresat e elementet ku PD mbeshtetet dhe c’perspektive ka Shqiperia kur drejtohet nga keto monstra.

 15. Heron says:

  Ne ato maja rripa rripa njehere ma hipe njehere ta hipa,prape ta hipa prape ta hipa e gjirhmone do tua hipi : tha bac saliu. E bete nuse ne 2005 lereni se di ai si nuseron tani. Urte edhe mos na cani shume teneqene se hajdut jeni te tere .

  1. Votues PS says:

   Amin!
   E deshet Saliun kryeminister. Mbajeni tani edhe kryeminister, prokuror, gjykates, KQZ, KLD, president etj etj etj. Mesa duket e kane shume qejf se u flet per arroret dhe u shet hidrocentralet.

 16. PERMETARI says:

  domethene dolem tek fjala qe kam thene un qe ne fillim kur kam shkruajtur ketu per her te pare. ” saliu pa lufte nuk hiken” . tani shtrohet pyetja , perse edi rama duroji deri tani nderkoh qe kete qe do ndodhi tani (lufte) mund ta kishte bere qe ne 2009? gjat ketyre 2 vjetve qe rama i la koh saliut , saliu i ka hapur shum plage te tjera shqiperise qe mund ti kishim evituar

 17. Claus says:

  Po ta marrim vesh njehere ne cilin ligj e kane mbeshtetur kete vendim?
  Ka sqarime me te hollesishme?
  Flmn.

 18. Kushtrimi says:

  Une jam gati……………per drejtesi perfundimtare………..Ora mbrriti….

  1. 1444 says:

   edhe une…po me vlon gjaku ne keto caste…

   1. edi says:

    epo futi nje supe te qetesohesh, je qe je duke vluar…

   2. kolosi says:

    futu ne uje te ftohte se te ule temperaturen.

  2. edi says:

   ore xhaxhi kushtrim, po te ka mbetur ora ne 41-shin mor i gjore? Po me gjithe mend kujtoni se duke leshuar kushtrime te ketij lloji, do ta genjeni popullin deri ne ate fare feje sa t’i vere zjarrin Shqiperise per b..n e E. Rames? Sa jau kam zili budallallekun mor te gjore!

   1. PERMETARI says:

    po cfar te bejme o edi? te leme saliun te na vjedhi sy per sy dhe te rrim kokulur? jo mor shok jo , kesaj radhe ma hengri baca yt

   2. 1444 says:

    zjarrin vetem saliut askujt tjeter…jo per b***n e Rames,por per te miren e Shqiperise !

    budallait sado qe ti shpjegosh prape budalla ngelet….nuk dua te humbas kohe me nje gomar si ty ..

    1. dymi says:

     Mos fol per veshgjatin se ka nja dy muaj qe eshte bere ” Doktor-Profesor “.

  3. tg usa says:

   E po te na rroje partia dhe ti shoku kushtrim me shokun rama dhe te na lini prapa
   Mo u merzit mo u merzit se shpejt do vij dita qe te zhdukeni ju fara e djallit qe doni vetem gjak njeriu.Cfar doni ju more perseri pushtet mor zgare, mor fare e maskarai ju duk vetja sikur u bet zengjin dhe futet zegjinet e vertet ne burg u moret pasurin dhe i vrat ju morracak fukarenj e deri ne palcet qe thot populli nje fjale “fukarallek maskarallek”e pra ju ish komunistet e partis komuniste te krijuar nga meladin popovici dhe enver hoxa me shoke qe i vrau jeni vetem maskaralleku i shqiperise

   tg usa

 19. Genti says:

  Vetem gryka e automatikut e zgjidh kte pune! O Edi Rama dil dhe bej deklaraten e luftes dhe organizo njerezit se ky vend e meriton te digjet dhe nje here.

  1. jashari says:

   pse di te perdoresh automatikun ti ,apo je nga ata qe hapen depot ne 97 o tutkun do te te digjet by… po e provove ty dhe sojit tet

 20. norton says:

  hahaha pse ca prisnit ju ????Saligedafi ka kap prei fyti cdo instituzion ,,, sigurisht qe edhe ne kolegj Saliu do fitonte ,, Pergatituni per sherr ska me democraci

 21. ilir says:

  kolegji zgjedhor do te marre rritje rroge per kete vendim!!!!turp te kene….sa per PS une mendoj qe ta coje ceshtjen ne gjykaten nderkombetare si p.sh:ne Strasburg ose Venecia.pershendetje!

  1. PERMETARI says:

   nuk ka me humbje kohe me gjykata. saliu koh do. fatkeqsisht por realisht vetem pushka e zgjidh kete pune. aty ku nuk ka demokraci kercet lufta

   1. Alteo says:

    Po po trim shum ti.

    1. PERMETARI says:

     alteo po te te kisha para syve do e shikoje trimerine. si thua , ke qef ta shikosh? jam gati shkembejme imeilet dhe meremi vesh

     1. Alteo says:

      Ok more langaraq, une e kam emailin, julian-mece@hotmail.com, kush je ti more jevgjit permeti??

 22. dritani says:

  U vendos mafia zyrtarisht ne Shqiperi edhe me ligj. Tani ka ose shtypje si skllever e shqiptareve ose lufte per te shpetuar nga skllaveria. Te percaktoeht pa asnje vonese rruge zgjidhja.

 23. gjetja says:

  Mjere ai vend. Mire tu behet o shqiptar, se nuk e mbaruat kete pune ne 97. ta gezoni salistanin. serbet jane shume te kenaqur me keto qe ndodhin ne Shqiperi, dhe sa cudi sa here i duhet serbise shqiperia per fund, ne krye te saj eshte sali berisha dhendri i serbise. kot sa jetoni ne shqiperi, eshte me mire dhe me me dinjitete ne Libi, se atje po luftohet diktatori. shkoni ben plazh ne mutrat e durrresit shqiptare se aq dini ju dhe kosovaret, fshtarete e Evropes. sa turp qe jam shqiptar.

  1. tirana ne mergim says:

   me vjen keq, jam i te njejtit mendim me ty :((

   1. zjarri says:

    dhe une jame i gezuare E dini pese se popullit sot i hapi (syte) epa se kushe eshte maliqi i Sales…pra vellezer mja llamatitet serbi eshte ne Tirane, Luli na verravi ne mezin e bulevartit, UNE ZJARRI JAME GATI JU HIDHENI PENEZIN UNE MARRE FLAKE NE SE DONI TE JEMI SHQIPTARE COHUNI COHUNI COHUN “SE NESER DO JETE SHUME VONE…

  2. vucidoli says:

   po kush te pranon per shqiptar ty,mor legen?

  3. Tanush Topia says:

   ke plotesisht te drejte atje nuk shkohet,une per vete do shkoj per pushime ne ISTANBUL(kostandinopuli),se atje e qajne Pilafin me Pul,pastaj mund te shkoj dhe ne IZMIR(smyyyyyyyyrnaaaaa)atje kafen e bejne me te mire…..cok gyzel,haaaaaaaahaaaaaaaahaaaaaaa

 24. endri says:

  rrofte revolucioni,ato dy gishtat o sali komunisti,qe nuk pyete as per ligj dhe as per nderkometare, do ti fusim ne by***e, fundi erdhi !!!

 25. Agron Hyseni says:

  Me ne fund u konfirmua vendimi dhe organet e drejtesise! Besoj tash duhet pranuar rezultati dhe nga z.Rama dhe te mbyllet procesi dhe te vazhdoj jeta normale. Urime z.Basha fitorja, me ty eshte e gjithe Kosova! Urojme qe z.Rama te respektoj institucionet e drejtesise.

  1. USA says:

   …po kosova ke ka kryeqytet?????

   1. +10 says:

    Jane te interesuar sepse kane votuar ne Tirane.

  2. tirana ne mergim says:

   ja duket efekti i punes se partise me oktapodin percares ne krye

  3. Ton says:

   He na rrofshi ju te Kosoves. Meqe jeni me Lulashin merreni ne Kosove dhe e mbafshi.

  4. kallarati says:

   Po mire more Agron, sa here i ke shikuar shqiptaret e Shqiperise te komentojne per politiken e kosoves apo per ceshtje te brendeshme qe ju rishikojne juve si kosovar? Perse kerkon te mbish aty ku nuk te mbjell askush?? komentet e tua jane provokuese dhe me karakter percares!
   Apo i perket atyre merecenareve qe nese do nxirrnin Ramen fitues ishit gati te zbarkonit ne tirane , ashtu sic keni bere dhe i keni vene flaken Shqiperise ne 97- 98! Shiko serbet qe po ju aneksojne perseri dhe mos i fut hundet aty ku nuk te takon, apo ajo eshte deshira e jote qe te kthehesh perseri tek nena jote serbi!?

  5. ilir111 says:

   o hysenbeu boll se na lodhe po deshe Lulin ik e lypja ta kemi fale vec na u zhduk nga syte.
   Kur beni ju si demokrate dhe kerkoni shtet ligjor mortja na hengert neve.

  6. enofieraku. says:

   ik o agron ik o flori e leri keto deklaratat e tua, mundohu te kalosh uren e mitrovices ate shiko ti dhe shum si puna jote , pa hallet dhe punet e shqiperise i zgjidhim ne shqiptaret .

  7. mitri says:

   Po juve u detyrut njeher nga serbet ti ruanit kembet ne 98 -99 pse kerkoni ti ruani prape kembet nga ne shqiptaret(se ju asnjeher skeni qen shqiptare vetem turq ose kurd mund te quheni).

 26. Ton says:

  He me rruaci! Ashtu ju lumte. Besnike te Partise derin ne vdekje. yyyyyyy ropt ku t’i keni!

 27. PERMETARI says:

  nuk ka me koh per gjykata. saliu koh do. fatkeqsisht por realisht e vetmja rruge qe e zgjidh kete pune eshte pushka. aty ku nuk ka demokraci ka lufte

 28. oni says:

  edi rama o fol dhe mba o dhit dhe ha.

 29. vlora esthe gati says:

  o Edo thirr KUSHTRIMIN BEHU BURRE !

  VETEM NJE FJALE THUAJ….

 30. laku says:

  lum kush iken,mjere kush rri.Shqiperi moj e mjera Shqiperi ne dore te kujt ke rene ti.Triumfoj kriminaliteti dhe tradhetaret,te ma gezoni diktaturen berishiane.

 31. demokrati says:

  Per te gjithe shqiptaret e ndershem qe besojne ne drejtesi dhe paten nje fije shprese ,nje shperhje e urte nga fqinjet tane :” Chi vive sperando, muore cacando”
  E gezofsh Shqiperine, Marshalli Sali. Tani jepi nje shqelm bytheve edhe Presidentit te Republikes se Bananeve Z.Topi, kur te kthehet nga Roma dhe le te hidhen pupthi shqiptaret qe besuan ne drejtesine e njerezve te tredhur.

  1. Arbeni says:

   Ashtu eshte! Tani e kam te qarte pse shqiptaret jane populli me i prapambetur ne Evrope! Keshtu vepronte edhe Enveri dikur. Edhe ai merrte vendime me gjyqe e gjykata qe i kishte nen kontroll. Nuk e kuptoj pse perkrahesit e Berishes e shajne Enver Hoxhen kur nga menyra se si veprojne nuk dallojne nga njeri tjetri! Mjerim. Edhe dicka: mos e akuizoni Berishen – cdo popull e meriton qeverine qe ka! Ne jemi nje popull koti qe e meritojme Berishen dhe zagaret e tij!

 32. Ervin says:

  Po vjen era lufte. Behuni gati Shqiptare te perballemi me diktaturen. Kesaj here do tja arrijme, sepse eshte shanci i fundit!!!!

  A new Albania will rise from the ashes!

  1. 1444 says:

   jo mor jo nuk behet hi Shqiperia vetem Saliu !

 33. Rani says:

  Mori fund Shqiperia e pabesueshme me te vertete çdo lloj tentative per tu marre me ate kafshe eshte e kote, mbushni armet burra se erdhi ora ti japim ate qe meriton Sali kafshes. Po ata te huajt ça thone mor vlla?

  1. ilir111 says:

   Te huajt jane rregull ate duan, e ke pare vete Cez, Nafta, Bankat, rruget, telefonia mobile cmimet me te shtrenjta se ne EU
   shqiptaret po punojne per te huajt ne vendin e tyre

   1. Marini Londer says:

    O burra te rrokum armet ja vdekja ja liri.Se erdhi dita ta rrezojme malokun dhe trimat e tije. Po kush do rroke armet? Se nuk kemi as skrapallinjet me veti se? Nejse kemi kavajsit me ne krye Grisilden. do janxjerrim tymin. o Rani merre dhe plakun dhe ate grekun qe jeton ne athine po cne nuk vjen ai se se ka certifikaten greke .Me ke te luftojme xhanem.

 34. shkodrani says:

  TURPI BERISHIAN NUK KA FUND.ah mor i madhi KONICE thuaje edhe nje here shprehjen tende te famshme dhe te vertet ‘SHQIPERI TE KAM DHJERE SI NUK TE MORA VESH NJE HERE

 35. deni says:

  Votojne miliona Shqiptare, rezultati = Fitoi Edi.
  Vendimi merret nga 1 njeri = Ristani kucka kriminele.
  Qorrat e Sali kriminelit jane te vetmit qe s’e shohin kete lloj “Demokracie” staliniane ku nuk pyetet ai qe voton po ai qe numeron. Nuk mund te lejohet kjo mafie kriminelo-komuniste e sekretar saliut qe ka mesuar mesimet e xhaxhi enverit dhe vete drejton shtetin/ministrite/prekurorine/gjykatat/policine. Po vazhdoi rrugen e nisur e perserit krimet mostruoze qe beri ne ’97, eshte e sigurte qe do perfundoje si njolle ne trotuar bashke me klyshet e tij.

 36. o says:

  ky kolegji zgjdhor esht taman si komisjoni hetimor i 21 janarit .me urdher te saliut antiligjor.aty do behet sic thote saliu dmth maliqi jo ligji.jemi ne diktature.po perseritet historia e pas 90.nuk ka asnje ndryshim.tani na takon ne te reagojme njesoj si ateher me studentet dhe mbare populli.nuk jam per lufte por per protesta pa nderprerje deri ne largimin e mender me thon saliut.

 37. Kalciani. says:

  “Shqiperi te kame dhjere,s’te kuptova asnjehere”-thoshte Konica,qe rrinte larg Shqiperise.

 38. Drenica e Kuqe says:

  Turp! Turp! Turp! Po kujt i duhet Shqiperia me kelyshe te Titos e te Sali Fazlliç Berishes ne Tirane. U felliq KQZ, u felliq Kolegji Zgjedhor dhe kete duhet hetuar shteti shqiptar mos ka pasur kercenim edhe Kolegji Zgjedhor si kastraveci Ristani!?!…

  Zgjohuni shqiptare! Zgjohu Shqiperi!… Dite te zeza po sheh Drenica mbi TY, nenemadhe!

  Drenica e Kuqe

 39. Endri says:

  O PO ASGJE NUK DO TE NDODHI, NUK KA BURRA KY VEND, SALA DO VAZHDOJ SI GJITHMONE TE BEJ QEF EDHE POPULLI MJERAN DO TE JETE LEPE PEQE.
  U VRAN 4 VETE, CFAR NDOSHI? ASGJE! QENDRUAN NE GREVE URIE, CFAR NDOSHI? ASGJE.
  MOS U LODHNI KOT SE SALA VITIN QE VJEN BEHET PRESIDENT EDHE KTU E MBYLL KARRIEREN. MJER KY POPULL MJERAN QE I SHKOJ JETA DUKE LLAP.

 40. jugo says:

  Diktatori i fundit ne europe vetem ky ka ngelur.
  Dhe ne popullit mire te na behet se cfare pret nga nje rini qe jane mbeshtetes te kesaj qeverie dhe ne vitin 2011 ikin akoma neper male ne KURBET.

 41. hajnisala says:

  kot nuk kam vene une ristan qe te shohe edhe votat qe hidhen matan[te futura nga cdo ane] kutite i ndyne kosavrasti te stani dhe ja jep ti lepij ristani, pastaj ashtu te bera pis dergohen tek kolegj i hajnise, qe thot se votat nuk u vodhen, por mbajne pak ere se u pordhen….???????????????????????

 42. banda says:

  ndodhi ajo qe pritej nuk ka gjygjetare qe te mos beje ate qe i thote sali berisha ngrihuni o SHQIPETARE paseardhes te GJERGJ KASTRIOTIT te bejme te pakten aq sa po bejne arabet perndryshe historia do na mbuloje me turp.

 43. hajnisala says:

  pse nuk ndjehet trojka apo ja mbushi sala ejbet plot.ca eshte ku karitmen qe thot se ishin zgjedhjet me te mira keto nuk jane diplomaci por idiotsira ndihmes sekerkari o hillarit informohet nga arvizu qe i bene hije gomarit qe po na udheheq drejt e ne dreq.mjere neeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 44. Eri nga tirana (jo per shume) says:

  Propozim per zgjedhjet e ardhshme nga SALINGRADI. Qe te mos lodhim qytetaret per te shkuar ne votime, dhe meqe jemi qeveri ne diete dhe te kursejme paret. Zgjedhjet do te behen ne direkt ne KQZ, 4 vota pro, 3 kunder miratohet fitorja e Serbise.

 45. moli 0 says:

  duhet te nderhyj urgjentisht arvizu ndryshe mund te rreshqas situata shume shpejt.ne jemi mare peng si popull vetem nga nje njeri.

  1. dymi says:

   Akoma keni shprese nga ambasadoret? Ata, ne Shqiperi paguhen me shume se ne cdo vend tjeter te botes. Prandaj ju leverdis kjo gjendje qe eshte ketu. Prisni kur te thone s’kemi c’te themi me. Tani qe foli gjykata te tjeret duhet te heshtin. Po cila gjykate more mytebere? Akoma shkoni me endera? Vertet mendoni se ka gjykata ne Shqiperi apo keshtu ju leverdis te thoni? Ne Shqiperi ka vetem nje institucion. Ajo eshte diktatura, ku Sal-iu eshte tropojan, eshte mjek , kryeminister, shef i SHIK-ut, kryetar i te gjitha gjykatave, kryetare e parlamentit(femrore),president.drejtor i pergjithshem i policise, polici i lagjes, shefi i zyres se papunesise, shitesi i bulmetit anes trotuarit, protektori i te gjitha moteleve ku praktikohen te gjitha stilet e kurverive dhe pronari i lopes me te bukur te fshatit. Kam haruar ndonje gje? Epo mire shtojeni vete se mua nuk me mbetet qejfi.

   1. tourkofagos says:

    sakte,por nuk ke thene as gjysmat e te keqijave te shpellarit,se do te nevojiteshin shume boje e leter,,,,,,,,!!

 46. AlbinoBlackSheep says:

  Opozita duket komplet apatike.Brace ka te drejte.Kush mendonte qe Kolegji Zgjedhor do te rrezonte vendimet e Berishes eshte naiv. Fuqia e popullit te inatosur eshte veshtire per tu administruar dhe Rama ka me shume frike nga reagimi i popullit sesa ka Berisha.Nuk eshte me ceshtje e Rames dhe e Berishes por Berisha-Rama kundrejt popullit.I pari vjedh e vret i dyti eshte inkompetent ne mbrojtjen e popullit. Rama eshte kthyer ne nje YESMAN te byrokrateve perendimore.Nuk ka arritur te kuptoje qe milionat e lobimit te Berishes vlejne shume me teper se bindja civile e Rames.Shqiperia nuk duhet te shohe nje 97 te dyte por familjet e Berishes,Metes,Ristanit e gjithe zagareve te tyre duhet te vuajne ferrin mbi toke.

 47. Rani says:

  Me vjen peshtire qe jam shqiptar, shtetas i atij vendi ku servilizmi, hipokrizia e disa analisteve qe po i shoh tek televizori 24ore poshtersia, kurveria, legenia, e te tjera virtyte te pista kalojne me fjale analistesh sikur çdo gje eshte ne rregull dhe neve jemi nje demokraci e konsoliduar. Nuk e di une s’do te kisha pase nerva te rrija ne studio te diskutoja me ta sidomos me ate katunarin Peka bobo. Eh si ta mori kalane nga brenda Saliu mor Edvin Rama, more fund edhe tij perfundimisht dhe kete ta ka bere koka se e ke nenvleresuar kafshen. As mos u lodh kot Rama se asgje s’do te ndryshosh po pjerdhi ne te edhe atij pis populli le te vdesin per buke se s’meritojne me mire.

  1. Search38 says:

   Rani dhe une ate po shoh, ate Peken per koke te vajzes dua ta ha te gjalle ta zhduke nga faqja e dheut, mos u merzit shoku im se do vij fundi ndoshta vone por KURAJO TREGO VENDOSMERI KAM SHUME RESPEKT PER TY SE JE NJE TRIM I VERTETE.

   1. Rani says:

    Paska pasur te drejte vellai kur me thoshte se “do te fitojne prape” se ne fakt ai eshte atje (pasi u kthye nga ketu se ishte ca kohe te une) edhe e shihte situaten ne terren po nuk doja ta besoja. Me thoshte po te flasesh me njerezit shumica e quajne si gje normale dallavaren dhe nuk e bejne kemben per ndonje veprim konkret kunder padrejtesise. Keshtu eshte kur nje popull i tere e kalon kohen ne kafe me thashetheme dhe duke pare telenovela. Kemi marre fund perfundimisht.

   2. Alteo says:

    Ik ore ti pirdhu me gjithe vajzen, legena

    1. Rani says:

     ça ke ti Alteo apo s’te rri bytha rehat ty te duken çudi ty keto gjera, normal sa je nga ajo kategoria e shtazeve te cileve ajo qe po ndodh atje ju duket demokraci.

     1. Alteo says:

      O Rani, ta tregoj une shtazen ty o malok komunist. Skam par ndonje kombinacion me qesharak hahah. Ku merrni vesh demokraci ju more klysha te kuq, shkoni ne Kine se atje e keni demokracine qe doni.

    2. astrit bano (ali demi) says:

     o trim do ti lesh breket rrugeve po vazhdove keshtu

     1. Search38 says:

      astrit kaq trim i madh je ti qe ofendon Ranin, hajde pra dil provoje me mua po deshe ku te duash ty.

     2. Search38 says:

      astrit nuk jam shume i qarte per ke flet, nqs nuk e kishe per Ranin te kerkoje ndjese, se je ana jone, nqs jo i qendroj asaj qe thashe me pare, qartesohu pak.

    3. Search38 says:

     Mos me ben mua trimin te zesh vajzen time ne goje mor ndyresire se po te ishim balle per balle ti do dhisje ne breke si Ratko Mlladic, po ta them ketu dhe po je burre dil perpara po deshe se do te bej ate qe nuk e ke imagjinuar

     1. astrit bano says:

      e kam me alteon !

     2. Search38 says:

      Ok ne rregull miku im ndjese dhe njehere nga mua, nuk kuptova mire na jane trazuar trute nga cpo ndodh ketu.

    4. Rani says:

     Ore pisanjos i piste eshte bere bytha jote te beje si cub pas kompjuterit ore viktime, ore kafshe njethundrake, ore legen se po te me shihje do te ikje me vrap o kafshe. Kafshet si puna jote i zbus mire une se i kam kalu disa neper duar.

 48. Eri nga tirana (jo per shume) says:

  Kurse Basha si kryebashkiak i ri, do bej kurban ne mes te bulevardit kalimtare te thjesht, si shprehje e mirenjohjes dhe Tirana do pagezohet me emrin TIRANIA

 49. vajza dhe gruaja e hajdutit says:

  nuk behen protestat sikur po dalim xhiro,por kane ne vetvete nje qellim final. nuk paskemi force te paralizojme gjithcka qe kemi ne dore ne kete vend te qelbur e te kalburi. i pate ne spanje dhe ne greqi se cfare u be dhe po behet. po rrine jashte nate e dite per te permbushur ate qe kane vene per qellim. te paralizohen institucione, sheshe, rruge e gjithcka qe kemi ne ne dore ,se perndryshe kemi vdekje e jo me vuajtje. ne e vertetuam qe e djathta europiane, fashistat europiane nuk duan demokraci ne shqiperi ,por duan anarshi.

 50. Xhema nga Tirana says:

  Unë sot, ul kokën me dëshpërim dhe frikë. Dëshpërim! sepse: me këtë akt u demonstrua përfundimisht që në Shqipëri fitoi *shteti i diktaturës* ( Shteti jo i së drejtës) . Frikë! sepse: Ky pushtet, ndën parrullat për demokraci, trendin për në Europë apo slloganin për luftë kundër komunizmit do veprojë tinëzisht kundër cilito atdhetari apo demokrati të vërtetë me metodat mafiozo – fashiste për ti eleminuar edhe fizikisht.
  Diktatura e kamufluar është shumë më rrezikshme dhe më e egër se një diktaturë e shpallur.
  XHEMA

 51. moli 0 says:

  kete situate e paralajmeroi tan prifti ne top stori qe para 6 muaj kur tha se do merret bashkia e tiranes me cdo lloj menyre.

 52. Devolliu says:

  KRIM I TURPSHËM
  Këta nuk janë gjyqtarë, këta janë KRIMINELË.

 53. bledi says:

  besoj se ky ishte vendimi me i drejte per ti vene edhe vulen zgjedhjeve, gjenden flete neper shalet e sekretares vota njihet, shkruhet vrases vota njihet, dalin me shume vota se votues ngaqe i kane numeruar me shume kujdes, po ca prisnim ne o popull aty u vrane 26 veta e su denua njeri, u vrane 4 veta na thone u gjuajt nga garda po se dime kush, meta per 1 firme qe hedh do 700 mije euro e thot jam i paster si kristali, sala mburret se prishi per 5 dite ate qe edi e ndertoi per 5 vjet del gjykata se prishja ishte e paligjshme por ne burg sfutet njeri, vidhet mbi gjysme e lekeve ne rrugen e kukesit po nuk denohet njeri se gjyqi i kalon afati, e ne prisnim drejtesi nga kqz

 54. genta says:

  Perfundimisht, Shqiperia nuk ka me shprese!!!!

   1. Reformer says:

    JO QE SOT SHQIPERIA KA SHUME PER TE BERE: E PARA TE SHPORRE KETE ZGJEBE KRYEMINISTER!

 55. Britani says:

  FATKEQESI QE NE SHQIPERI PO SUNDON DIKTATURA KOMUNISTE NEN LEKUREN E DEMOKRACISE.

  SOCIALISTET PO TREGOHEN SHUM TE DURUAR. PLUMBI DO PLUMB. SHIKONI KUSH E UDHEHEQ SHQIPERINE -BERISHA, TOPALLI, RISTANI,..ETJ… O ZOT KU U KATANDIS SHQIPERIA……PLOT MAFIOZA……

 56. karaduzi says:

  Meqense nuk kemi te drejte te zgjedhim perfaqesuesit me vote te lire e te ndershme,sepse nuk na le saliu,atehere o burra te ikim me tragete aviona makina te kerkojme strehim politik.Vetem atehere do
  bindet kurva Europe

 57. bubi kacurel says:

  Mos shkruani kot se asgje nuk ka per te ndodhur ne Shqiperi ,shumica e ketyre njerezve qe shkruajne jane jashte dhe nuk besoj se do lene rehatine e tyre per ne qe jetojme ne Shqiperi ,Edi Rama mos gjetsh prehje as ne varr per kete qe i bere vendit tim ,na vure ne gjume qe pas Gerdecit ,o Gandist i leshit qe je ti .Tani ta gezojme Saliun deri sa te vdese ,apo nuk do rroje deri 90 vjec ,keshtu pra mos hani m… kot se asgje nuk ka per ti ndodhur atij dhe familjes mafioze.

 58. Lani says:

  Kjo ishte seria e dyte e serialit “E HOQEM QELBESIREN”, d.m.th. E Hoqem Qelbesiren 2!

 59. alban007 says:

  poshte diktaturat
  mjere shqiperia dhe gjysma e shqiptareve se gjysma tjeter kujton se e ka ne terezi…
  mallkuar qofshi o rrace e keqe politikanesh qe e late shqiperine prapa botes

 60. nikolla says:

  kjo dihej .kolegji eshte vegel e saliut .cfare prisnit ju ??? me vjen turp qe jam shqiptar

 61. Claus says:

  Ore njerez tregoni pak qetesi!
  Pas zgjedhjeve eshte para zgjedhjeve!
  Ne kete spirale politike ku eshte futur Shqiperia nga ky vendim e paligjshem nuk mund te kete me qetesi, ky vendim e Sanies, Hysnies e ketyre anonimeve te ligjit e ka futur vendin ne kaos. Te presim edhe vendimet e nderkombetareve qe deri tani kane qene me se te qarta.
  Nje gje eshte e qarte: Zgjedhjet e 2013 nuk ka gjasa te zhvillohen ne kete derexhe, kjo eshte tashme e qarte per Berishen dhe per cilido.
  Nuk ka nevoje per thirrje per dhune, nuk ka nevoje per fjalen e Rames vete kolegji zgjedhor e ka bere kete, ndoshta me mire se nje thirrje e Rames.
  Zgjedhjet e vitit 2013 do te zhvillohen nen pranine e helmetave blu. Kjo nuk eshte fitore e Berishes, kjo eshte humbja perfundimtare e tij. Tani eshte zotesia e opozites te administroje kete shans te madh ne dore per qerimin perfundimtar te Berishes. Eshte nje shans i madh qe vjen 1 here ne 100 vjet!
  Nese do te fitonte Rama do te kishim perseri kete gjendje, as lufte as paqe! Tani rruget jane te hapura!

  1. ina says:

   edhe une te jap te drejte per c’ka thua,megjithate per sa i perket nderkombetareve jam pak skeptike. turp per bashen per nje fitore te tille.

  2. Albi says:

   cfare duhet te beje sipas teje Rama me qe thua se paska shans te madh.

   1. Claus says:

    Rama ka shansin e madh qe te vere kushte dhe kushte te forta bile se ka me vete tere institucionet nderkombetare te EU dhe USA. Hyrja ne zgjedhje ne vitin 2013 duhet te shoqerohet me kushte si reformim te KQZ, reforme te ligjit zgjedhor, transparence dhe shume pika te tjera, ne rast te kundert :NUK KA ZGJEDHJE!!!
    Me kete qe ndodhi askush nuk mund ta fute ne zgjedhje, as Arvizu por edhe babai i Arvizu te cohet nga varri nuk e fut dot ne zgjedhje. Largimi i Berishes per hyrjen ne zgjedhje duhet te jete nje kusht kryesor per zgjedhje te ndershme dhe transparente.
    Megjithate sot asgje nuk ka mbaruar. KQZ nuk i korrespondojne numrat midis numrit te votuesve dhe numrit te votave. Kete nuk ka burre nene, nuk ka ligj matematike qe e zgjidh.
    Luli th tani: ” Pres certifikimin e zgjedhjeve!”
    Pra ky proces eshte i hapur akoma…

    1. endri says:

     pa merak se ja tregon Bamiri ne gjykaten kushtetuese

 62. Dule Bisha says:

  Fli gjume i qet Edi Rama se e kishe te sigurte fitoren nga kolegji. Fli se nuk ka problem, ne e kuptuam qe je frikacak dhe nuk je burre… Fli, Fli..

 63. Maksi says:

  Nuk mund te pritej nje vendim ndryshe nga nje gjyqtar qe quhet Ndreca. Si mund te mendonit qe sali zagari po vidhte votat pa pasur ne dore gjykatat. E vetmja gje qe me trishton ne kete ngjarje eshte fakti se si ky diktator vjedh ne menyre kaq te trashe duke na thene: “qorra nuk keni c’me beni prandaj gjunjezohuni”.
  Jam dakord me parashkruesin qe nuk do ndodhe asgje ne shqiperi pasi shumica jone qe shkruajme ndodhemi jashte vendit dhe kerkojme te nxjerrim geshtenjat nga zjarri me duart e te tjereve.
  Falenderoj gazeten Tema dhe Shekulli qe jane te vetmet qe sjellin zerin opozitar te shqiptareve, me para vizitoja ballkanweb por tani eshte kthyer ne sherbim te mafies qeveritare.
  SA KEQ QE NJE SHQIPERI ME INTELEKTUAL TE ZOTE SOT DREJTOHET NGA NJE KOPE INJORANTESH DHE RRUGACESH (lexoni dhe shkrimet e mbeshtetesve te PD dhe do shihni qe nuk dine te shkruajne shqipen).

  1. Rani says:

   O Maks e kam vene re para teje o mik se idhtaret e kafshes kane nje gje te perbashket; nuk dine te shkruajne shqip” dhe kjo eshte fatkeqesi qe s’ka fjale qe e pershkruan.

 64. Search38 says:

  Ore cfare me degjojne veshet mua tek Ora News thone qe PS do beje nje ankimim tjeter ne Kolegjin Zgjedhor, po beri kete PS jane vertete idiot, nuk duhet te kete me asnje ankimim, te mos njohe zgjedhjet urgjentisht, te largoje te gjithe njerezit e saj nga KQZ, dhe ti beje thirrje popullit te rivendos demokracine ne vend. KY ESHTE FUNDI MENDOJ UNE O SOT O KURRE.

 65. Rani says:

  Eh more Sali ti paske qene trim me flete, ti paske qene psikolog, ti paske qene psikoanalist, ti paske qene doktor, ti paske qene lider, ti paske qene mbinjeri qe e paske njohur aq mire ate popull sa edhe vete Hitleri qe indoktrinoi gjermanet deri ne çmenduri, do ta kishte zili. Nuk ka mbetur gje tjeter veç te te them “Rrofsh sa malet o Sali Berisha dhe jete te gjate te paste Shqiperia dhe kafsheria”. Shpresa e vetme eshte nese BE deklaron se nuk e njeh rezultatin e zgjedhjeve qe natyrisht s’ka gjasa te ndodhe, po si i thone muhabetit po ja bej qejfin vetes.

 66. nicolla disha says:

  Per Opoziten Shqiptare, pa protesta te fuqishme nuk ka kuptime te largosh Berishen.

 67. FAMILE says:

  ju trimat te saliut keni kultur bjeshke se prej mali erdhet me vjen keq per tiranen se do qelbet na tropojanet tirancit te ikin se me ne tiran nuk jetohet me se u qelb nuk ka injorim me te madh e se kjo fjal u qelb tirana na maloket e tropojes na kriminelet qe ecin akoma me kanun ceshte ky kanun vetem njerzit na malet e bejne funksional qe nuk marin vesh na qytetrimi kultura jane total injorante by by by tropojan bby by by by tropojan i trash

 68. nuk ka me kuptim says:

  Miremengjes diktature e re ,
  Naten e mire edi rama…

 69. atdhetari says:

  Nga ato shurrat pa dinjitet s’mund te pritej tjeter.

 70. Tirona says:

  Saliu e mori dhe Tiranen, qe ne fakt ishte e vetmja gje qe i interesonte nga keto zgjedhje lokale. Nuk donte tja dinte per qytetet e tjera. Presim vitin e ardhshem kur te vendose nen kontroll edhe Presidencen dhe Prokurorine e Pergjithshme. Pastaj dhe Gjykaten Kushtetuese nepermjet presidentit. Nderkohe edhe ndonje televizion sic beri me News24, mos tju duket cudi nese se shpejti Top channel apo Ora news kthehen ne mbeshtetes te qeverise. Pastaj mund ti thoni tungjatjeta naltmadhnise Sala I. Opozita e drejtuar nga Rama esht nje tufe lepujsh qe nuk i del per zot as njerezve te vet. I vriten deputete e mbeshtetes dhe nuk ben ze. Edhe militantet e PD nuk duhet te jene shume te gezuar. Nese Rama cuditerisht behet i forte dhe vjen ne pushtet (dyshoj shume per ket) mos u ankoni e te qaheni kur edhe ai te vjedh votat e te vendose nen kontroll gjithe vendin. Sepse ky mosreagim do i japi me shume fuqi jo vetem Saliut por edhe te gjithe atyre qe do e pasojne ne krye.

 71. Reformer says:

  Fantastike! Ai qe ka bere kete ka me te vertete talent!

 72. Dy duar per nje koke... says:

  O të ikë populli, o të ikë Saliu!
  Vargje nga Arben Duka

  Para syve tanë,
  gjithë kjo maskaradë,
  tani opozita,
  është vetëm fasadë!

  Është një fasadë,
  e bishës Sali,
  për të thënë se jemi,
  në demokraci!

  Tani opozita,
  të nisë nga fillimi,
  të mos ketë me shtetin,
  as një pikë takimi!

  Tani do gjëmojë,
  sërish kënga ime
  është kohë për revoltë,
  jo për bisedime!

  Është kohë për revoltë,
  sot më shumë se kurrë,
  kohë për ta rrëzuar,
  këtë diktaturë!

  Se kur qeveria,
  bën të tilla punë,
  ne kemi të drejtë,
  ta hedhim me dhunë!

  Kjo emrin e ka,
  revoltë popullore,
  dhuna kundër dhunës,
  është krejt ligjore!

  Këtu është e kotë,
  zgjedhje të kërkohen,
  do gjendet një formë,
  të manipulohen!

  Kur pushteti rri,
  me kamxhik në dorë,
  populli i merr,
  fatet vetë në dorë!

  Këto fjalë s’lëvizin,
  as nga gjyle e topit,
  veç populli ka,
  të drejtën e zotit!

  Ka vetëm një rrugë,
  Tashmë ky vend-ziu:
  “O të ik ky popull,
  O të ikë Saliu”!

  Kjo s’është luftë e fundit,
  që vendin e griu,
  populli nuk ikën,
  ndaj do ikë Saliu!

  1. 1444 says:

   6/4/2011 ESHTE DITE FESTE !!!
   SOT NIS FILLIMI I FUNDIT I sali berishes !!!

  2. ari says:

   Jam plotësisht dakord …….

 73. Lir Koka says:

  Shqiperia perfundimisht shkoi per lesh Saliu.O kafshe e more ne qafe ate vend njesoj si yt ate Enver Hoxha.Sot perfundimisht Shqiperia mori nje goditje vdekjeprurese.Une nuk kam qene ndonjehere socialist dhe as jam por sot mund te them se KOMUNIZMI dhe DIKTATURA fitoi per here te dyte.

 74. endri says:

  ore me bejne syte apo keta gjygjtaret ngjajne me njeri tjetrin ?! 😀

 75. ivani says:

  PERSE BIJEN KETO DAULLE a valle i degjon P. SOCIALISTE a i degjon E RAMA bashke me drejtusit si ne Tirane ashtu dhe ne rethe……ju bejne apel 26 viktimat e GERDECIT 4 DESHMORET qe i vrau qeveria para k/ministrise , prandaj matni shtate here dhe prisni nje here.///////////////i gjithe populli socialist eshte i shkelqyer me deshiren per ta forcuar demokracine sigurisht te orjentuar nga njeres me pervoje ne drejtim….por u pa se u cfaqen disa stonime Farketari nuk i jep formen qe do hekurit pa e skuqur me qymyr ……prandaj i thone asaj fjales hekuri rihet sa eshte i nxehte se po u ftoh pija lengun dhe ju te nderuar ,u futet ne greve shume mire poku i late premtimet qe ne nuk marim pjese ne parlament dhe sec ju thane te huajt dy fjale ne vesht dhe juve yxhym u futet ne parlament se do ju priste k/parlamentarja rogat ,nuk di se cti qaje nena me pare ketyre te huajve qe na mbine ketu dhe eshte per te shkrojtur thenja e Trebickes per Sander mafishem qe eshte ritur me shume ne shtepine time se ne te tijen………… Ndihme te madhe na dhane vetem percarje mbollen porse mos harojme se i zoti e nxjer gomarin nga balta ,Se Evropanuk ka ndryshuar nga kurrva plake qe quhet dhe Amerika xhandari nderkombetar,,,,,,TI O FARKETARI POPULL ngriu sa nuk eshte vone per te rezuar diktaturen qe u istalua fill mbas vendimit anti-demokratik te kolegjit zgjedhor .Grusht bashkuar reth NENES sone halle madhe SHQIPERI

 76. raimondi says:

  Po cfare te coheni ?–S’ka kuptimse ata ishin rrote me rrote dhe ne kte rast edhe gjyqesori nuk beri ndonje gabim t emadh se behej fjale per plus minus 10 vota ——Dmth qe fittorja mund te shkonte nga te dy krahet

  –Ketu nuk eshte se behet fjale per ndonje diference prej 2 mije apo 5 mije vota epo hajde te cohemi se na ka vjedhur votat ….— Po ketu behet fjale per 10 vota ??———–Nuk ka kuptim te cohesh se rezultati ishte kaq i ngushte sa s’ka ku te veje me

  -Nga na tjeter eshte me mire qe Edi te mosjet ei angazhuar me pune tjeter por te merret vetem me fuqizmin e Partise dhe te pregatiet per zgjedhejt e e tjera —–

 77. Bani says:

  Cohu o Popull. O sot o Kurre. Ti permbysem keta armiq te kombit shqiptar. Saliu ma faren e tij ka 20 vjet qe po na shnderron si popull. Cohu o Popull e mos rri se boll ndenji i shtypur 50 vjet nga Enveri dhe 20 nga Sali rrugaci. Te rembejme armet se O sot o Kurre.

 78. .ermiri says:

  Kjo faografi s’ka nevoje per koment .
  Kushdo qe ta ket bere, meriton cmimin Pulitzer .

  Bravo TEMA !

 79. Xha Sulo says:

  Si gabim kjo foto, duhej SALA NE MES E XHOZI, VOKSHI, MESILA DODA e MAJLINDA BREGU anash.

 80. U.S.A DEMOKRACY says:

  FUCK YOU
  FUCK YOU
  FUCK YOU
  FUCK YOU FUCK ALL OFF YOU
  FUCK YOU SALI BERISHA , FUCK YOU LULZIM BASHA,
  FUCK ALL OF YOU DEMOKRATS WITH SALA

  1. ujku i ri says:

   KJO ESHTE FYTYRA JUAJ E VERTETE POR BENE MIRE TE SHKRUASH SHQIP SE JE SHQIPTAR DHE TE RESPEKTOSH GAZETEN KU JU SHKRUANI
   POR SI GJITHMON SOCIAL KOMUNISTET KANE SI SIMBOL DHUNEN VRASJE KERCENIME
   OFENDIME

   RESPEKT PER POPULLIN TIM DHE DEMOKRACIN SHQIPTARE

 81. vladimir says:

  Lexova me vemendje shkrimin dhe gjithe komentet mbi te .Ne shumicen e komenteve verehet nje mllef ose inat qe ka ardhurne piken me te larte sa behet thirrje per lufte.vellezer shqiperia ne kete moment eshte barut i thate mjafton vetem qe dikush ti afroje shkrepsen,dhe ky do te jete krimineli me i madh i Shqiperise.Vellezer eshte koha qe ne te kerkojme demokraci te vertete dh e kete duhet ta bejme me vendosmeri mendje te kthjellet dhe besim te njeri tjetri.Ideja ime per zgjidhjen e krizes dhe hapjen e vendit ndaj demokracise do te ishte kjo.Dihen tashme vendimet jo ligjore dhe politike te KQZ dhe KZ dhe ky ishte hapi fundit ligjori opozites(pamvaresisht ankesave apo kalimin ndoshta ne gjykaten kushtetuese,te Venecias apo ndonje tjeter,pasi vendimi eshte i formes se prere).1.Nga faktori nderkombetar eshte bere e qarte se rruga e Shqiperise per ne BE eshte pezulluar paafat dhe kjo duhet te behet e qarte dhe nga opozita se pergjegjes per kete eshte qeveria dhe institucionet e pavarura qe fatkeqesisht varen prej saj .2.opozita i ka njohur zgjedhjet e 2009 pavaresisht kontestimeve dhe nuk duhet te bojkotoje parlamentin por te luftoje kunder diktatures ne parlament dhe jashte tij.3. Mosnjohja e zgjedhjeve lokale ne teresi (terheqja e te gjithe kryetareve te bashkive dhe komunave te fituara nga Opozita).4.nisja e mireorganizuar e protestes qytetare ne Tirane me thirrjet Liri-Demokraci pa shkeputje deri ne rrezimin e qeverise berisha dhe ngritjen e nje qeveri teperkohshme teknike qe do te organizoje zgjedhjet eparakohshme te pergjithshme dhe lokale.5.Nderkombetaret do te na mbeshtesin vetem kur ta shikojne se jemi te vendosur ne rrugen tone te drejte (si gjithmone ata jane ne krahun e fituesit per aq kohe sa nuk u demtohen interesat e tyre).I uroj vendit tim fat te mbare ne rrugen e veshtire por te domosdoshme te demokracise se vertete. Asnje shqiptar nuk eshte i tepert demokracia nuk ka nevoje per gjakun por per djersen dhe vendosmerine e gjithsecilit .JAM KRENAR QE JAM SHQIPTAR. Zemra e ime si pothuajse cdo shqiptari rreh per SHQIPERINE.Te GJITHE BASHKE PER TE MPOSHTUR DIKTATUREN.Faleminderit per kohen tuaj.

 82. mando says:

  sala ka dosje per te githe ata qe kane pushtet ne shqiperi, te vetmit njerez te paster qe kane ngelur ai i quajti pucista dhe lavire bulevardi.

 83. hapkutite says:

  Cuna ca gjera duan b*the, prandaj mos merrni zjarr kot. Lufta civile ka vite 20 vjet qe ka filluar me vetem nje pale qe lufton. Per fat te keq i tere jugu paguan sot edhe per malokun ( uje, drita, taksa). Nese doni me shume hollesi mjafton te shikoni nje shperndarje te investimeve (po qe se mundeni).
  Puna e socialisteve eshte shtjer dhe njehere pa do e shohesh. Ata i kane ulur breket me kohe sepse kane friken e pronave te tyre. Mendojne se duke ruajtur fasaden e shtetit do ti ruajne edhe ato. Po shteti yne nuk ka me as fasade. Sala do t’ua marri edhe ato qe kane nje e nga nje.
  Sa per popullin shqiptar: hahahahahahahahahaha. Sa do te kete vjedhur lulja 50 000 vota i ka marre. Dhe qe nje qytet qe eshte kryeqytet te jape 50 000 vota per nje vrases do te thote qe ndergjegja e ketij kryeqyteti eshte nje barcalete.
  Nje nder krimet me te medha qe akuzohet enveri eshte vrasja e intelektualeve pas lufte. Duke pare intelektualet qe kemi sot nuk me duket ndonje krim i madh. Natyra e intelektualit shqiptar ka si tipari dallues servlizmin dhe sherbimin ndaj pushteti. Kjo do te thote se edhe intelekuali shqiptar gjate lufte ishte servil dhe sherbyes i pushtuesit. Ky lloj individi ne lufte quhet tradhetar.
  Shteti nuk eshte nje kafshe e madhe e zeze qe ekziston apriori i cili te ben gjemen (pushteti eshte). Shteti eshte marreveshje dhe kushtetuta percakton kushtet e kesaj marreveshje. Marreveshja eshte qe te jetojme te gjithe se bashku. Nuk ekziston shteti nese njerezit nuk besojne ne te dhe nuk mund te kesh frike nga dicka qe nuk ekziston. Per mua besimi tek shteti ka rene, por ne na mungon nje lider qe te na udheheqe drejte nje marreveshje te re. Nuk mendoj qe nje lider i tille do dale prandaj Naten e Mire.

  Ps: Kerkoj ndjese per tejzgjatjen.

 84. bbb says:

  Cuditem me ju o njerez…Si paskish besuar qe kolegji zgjedhor te dale kunder Berishes??? Kolegji Zjgedhor eshte nje tip gjykate speciale. Dhe duke ditur se tek ne gjykatat jane te varura nga qeveria, atehere ishte e kote te shpresoje. Tek ne, pas vrasjes se Trebickes, nuk beson me njeri ne gjykatat. Ky shtet eshte shtet fashist, ku drejtsesi ska sesi te triumfoje…

 85. dorand says:

  cohuni o milet cohuni. cohuni beni lufte digjni goma dilni aty para kryeministrise si me 21 janar. dilni e beni revolucion merrni armet dilni ne lufte. dilni ne lufte se tani edi nuk ben dot me pare dhe juve nuk jetoni dot po nuk pati leke edi rama. ku do i gjej leket ai per droge? po per te bere plazh lakuriq ne france? cohuni o popull merrni armet e cohuni e per lesh do shkoni te gjithe. po une nuk merzitem se shumica e juve qe shkruani ketu jeni shte shtetit e thoni cohuni po per vete te nesermen shkoni ne pune tu la nei pjate a tu hudh nei tulle. neve ketu ne tirone votuam e votem ja dhame lulit. per ata qe vine per revolucion nga rrethet do jua bojme si athere ke treni do u pysim per tlynin.

  1. dymi says:

   Dole me ne fund o dorand. Po ti sikur thoje me pare se je jashte Shqiperise? Prit se dardh e ka ate prapa, kur ta ndjesh na bej ndonje ze.

   1. dorand says:

    une ju thashe qe banoj ne amerike por ka 2 muaj jam ne shqiperi por kur ta certifikojne bashkine do me shihni ne televizor. ju kujtoni se tallesha une kur ju thosha she do me shifni ke taraca bashkise me lulin e ciljeten e salen e ca te tjere. kur te behet koncerti fitues do me shifni atje. po a e pate apo jo? a kishte fitore me te bukur? ne fillim ju beme me zemer tani ju lame thate. i modh jam se sigurisht edhe une kam pjesen time ne kete fitore. po mos mu merzisni edin tani do e keni me afer jush se nga bashkia e hoqem. edhe c jane keto thirrje cohuni vrisni digjni po ju jeni edhe te kulturuar thoni o derebardhe po c te coheni ulni koken punoni hani buke e gezoni jeten lerini revolucionet leniniste se s ka me.

  2. plaku says:

   dorand,
   Ti sikur thoshe se ke hikur ne Itali me anijet ? Pershendetje

 86. Alban Dega says:

  FILLIMI I FUNDIT OGURZI TE DESPOTIT SALI BERISHA

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Vendimi i Sali Berishes qe vetem lexoi dje para medias relatori i Kolegjit Zgjedhor, Tom Ndrecaj hoqi edhe masken e fundit te ligjit te Luigjit te 14-te te Tiranes ” Ligji jam une”.
  Vendimi i Sali Berishes qe vetem shqiptoi dje para popullit e Botes telalli i tij Tom Ndrecaj hoqi edhe masken e fundit te stalinizmit te kulluar te regjimit despotik te Tiranes.
  Vendimi i Sali Ristanit qe vetem belbezoi sot para shqiptareve Toma Ndrecaj anembane globit hoqi edhe iluzionin e fundit se ne Shqiperi eshte vendosur shteti ligjor. Ne Shqiperi vendos Saliqi e jo ligji!
  Vendimi i Sali Berishes qe vetem e shpalli sot Toma i Ndrecajve i kumtoi shqiptareve dhe planetareve se e vetmja drejtesi ne Shqiperi eshte ajo e pushtetit per pushtetin e jo e pushtetit te popullit, me popullin e per popullin qe quhet demokraci tash e gati 5000 vjet.
  Ky vendim turpi i anti-drejtesise se korruptuar shqiptare hoqi edhe shpresen e fundit te cdo shqiptar nje dite do te zgjohej e vepronte instikti njerezor per drejtesi dhe morali qytetar i dhenesve te saj.
  Perfundimisht ne Shqiperi sot morem vesh edhe me skeptiket shqiptare ose nderkombetare, se nuk ka e nuk vendos aspak shteti. Vndos vetem pushteti. Pushteti i pakufizuar i nje despoti qe ben edhe diellin edhe shiun, edhe jeten edhe vdekjen….!
  Nuk eshte rastesi qe shorti solli si kumtues, si tellal, si lajmetar nje ish- hetues te ish – Sigurimit te Shtetit te diktatures se proletariatit qe e filloi karrieren me marrjen ne pyetje, kercenimin, torturimin e “armiqve te te kllases se partise “ne birucat e qelbura te qytetit Bajram Curri ne vitin 1976. “Me fanatik edhe se diktatura lunatike komuniste e asaj kohe” e cileson nje ish- epror i tij ne ate kohe Tomen e Ndrecajve.
  Edhe situata eshte gati i njejte. Nje tjeter komunist fanatik 24 karatesh, Sali Berisha e vuri nen shtetrrethim dhe i mori peng tash dhjete dite si Kolegjin Zgjedhor edhe pjestaret e tij. Vendime nen shterrethim. Vendime nen pengmarrje jane gjithnje vendime sipas Luigjit te 14-te ” Ligji jam une!
  Ky vendim turpi i anti-drejtesise se korruptuar shqiptare hoqi edhe shpresen e fundit te cdo shqiptar nje dite do te zgjohej e vepronte instikti njerezor per drejtesi dhe morali qytetar i dhenesve te saj.
  Perfundimisht ne Shqiperi sot morem vesh edhe me skeptiket shqiptare ose nderkombetare, se nuk ka e nuk vendos aspak shteti. Vndos vetem pushteti. Pushteti i pakufizuar i nje despoti qe ben edhe diellin edhe shiun, edhe jeten edhe vdekjen….!
  Tashme Stalini shqiptar duhet te jete me i qete. Ka realizuar parullen kryesore te babait te tij shpirteror : ” Vsje vllasam Sovetam” Pra, te gjitha pushtetet Sales!
  Marrezi! Cmenduri! Krejt e kunderta! Ky hap kusarie votash shenon nje kumt ogurzi i nje lideri faqezi e ogurzi jo vetem per te sotmen, por edhe te ardhmen e vete Sali Berishes. Ky eshte ogur i zi i fundit faqezi te nje despoti qe vec emri e asgje tjeter e dallon nga Luigji i 14-te, nga Ben Aliu, Hosni Mubaraku, Muamar Kadafi…
  Sali Berisha dhe gjithe kusaret e vrastaret e kesaj qevezie “do te kene nje fund qe do ti vije keq edhe gurit edhe drurit” Keto fjale nuk jane te mijat. Jane profecia e sotme e nje inkasje nga Peruja, mikeshe e nje avokati te njohur, mik imi ketu ne Nju Jork. Quhet Guma Surumanja.
  Eshte pikerisht ajo qe ka parashikuar me saktesi rreth nje vit para … vdekjen e Enver Hoxhes, vrasjen e ish- kryeministres se Indise, Indira Gandi, vrasjen e ish- kryeministres se Pakistanit, vrasjen e kryekriminelit boteror Osama Ben Ladin… e dhjetra ngjarje madhore boterore, perfshi cunamin ne Indonezi, termetin ne Haiti, cunamin e fundit ne Japoni…
  Oguri i zi i Malit te Dajtit po e shoqeron e rrokullisjen tragjikisht ne greminen e zollumit, kusarise dhe vrastarise. Jo vetem despotin shqiptar por edhe krejt banden e tij. Jarani i tij Lulezim Basha eshte jo vetem bashkefajtor kryesor por edhe bashkeudhetar ne gremisjen e despotit zollumqar Sali Berisha.
  Grabitja me kusari e vjedhje votash e fitores se opozites ne Tirane duket sikur shenon zenitin, majen me te larte te pushtetit te Berishes njesoj is maja e Dajtit. Kujtoni ngazellimin e pamase te Berishes ne mbledhjen e pare te Kuvendit te Shqiperise fill mbas zgjedhjeve te 26 majit 1996!
  Pike per pike si ngazellimi i tij sot ne konferencen e shytpit me kryeministrin hungarez para se te shpallej vendimi qe i kishte diktuar paraprakisht Kolegjit Zgjedhor! Vendim i paracaktuar nga vete Berisha! Ngazellim prej maje pushteti, e vetmja gje qe gezon Berishen ! Ceshtja shtrohet cfare vjen pas majes..!?
  Pas majes gjithnje vjen vetem tatepjeta, vjen gremina, vjen gremisja, vjen theqafja… A nuk ndodhi keshtu edhe ne 1996-ten!?
  Zollumet e Sali Berishes kane prekur fillimin e fundit te tij ogurzi jo vetem per despotin faqezi, por edhe per krejt banden e tij te kusareve dhe vrastareve… Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne…!

  1. anticensurë says:

   “Quhet Guma Surumanja.
   Eshte pikerisht ajo qe ka parashikuar me saktesi rreth nje vit para … vdekjen e Enver Hoxhes, vrasjen e ish- kryeministres se Indise, Indira Gandi, vrasjen e ish- kryeministres se Pakistanit, vrasjen e kryekriminelit boteror Osama Ben Ladin… e dhjetra ngjarje madhore boterore, perfshi cunamin ne Indonezi, termetin ne Haiti, cunamin e fundit ne Japoni…”
   albano,ke të drejtë të nervozohesh si ne të gjithë!ke të drejtë të ulërasësh kundër diktaturës e diktatorit!ke të drejtë të marrësh pushkën për ta luftuar atë!por alban mos fillo e na fol për magjistarë e magjistrica!lëri këto alban ne nuk jemi latinoamerikanë!jemi bërë si telenovelat latinoamerikane por akoma nuk kemi filluar të besojmë në “pordhë syfyri”!mos ul nivelin tënd!boll e ka ulur nivelin e tij edi rama!ai po shkon ankim pas ankimi!shëtitje pas shëtitjeje!zgjedh fjalitë dhe lulet për çdo demogallatë!mos i fut në kokë dhe këtë punën e asaj shoqes magjistare të shokut të mikut të avokatit tënd!se ne do të na bijer që të shpëtojmë më parë nga jeta se nga saliu!
   ps:nuk ka thënë dhe datën e fundit të saliut?rastësisht!po qe se e ka thënë a ka mundësi ta pyesësh se sa do të jetë rrezultati ndërmjet rrëshenit dhe babrrusë që do të luhet dhjetvjeçarin e ardhshëm?

  2. ujku i ri says:

   PROFESOR DOKTOR KRYEMINISTER HIRESIJA E TIJ LEGJENDA E KOMBIT SALI BERISHA
   JU UROJME SHENDET DHE URIME PER FITOREN E VENDOSUR ME SHUME MATURI DHE DREJTESI NGA KOLEGJI ZGJEDHORE
   KY VENDIM TREGOJ DHE NJE HERE SE NE ATDHEUN TONE DREJTESIA DHE LIGJI FUNKSONOIN ME SHUME MATURI DUKE MOS MBAJTUR NJEANSHMERI PARTIAKE
   NE SHQIPTARET JU FALENDEROJME JU ZOTI KRYEMINISTER PER GJITHSHKA QE JU PO BENI PER POPULLIN DHE VENDIN E SHQIPES
   URIME ZOTIT LULEZIM BASHA PER FITOREN

   1. anticensurë says:

    shpresoj që të mos plakesh o ujk i ri!

   2. o kec hahahah says:

    hahahha ca nofke te kane vene kec i ri ahhahahahahahahah

  3. ujku i ri says:

   ISHTE GJYKATA QE I DHA FITOREN PRESIDENTIT TE AMERIKES GEORGE W BUSH DHE TI ZOTERI DUHET TA DISH MIRE SE QENKE NE AMERIK POR TI QENKE I MYKUR SHIKON MBRAPA POR BEN MIRE TE SHOHESH PERPARA DEMOKRACIN JU ZOTER E RESPEKTONI NE VEND TE HUAJ POR ME PARE DUHET TE RESPEKTOSH VENDIN TEND
   KU JU KENI LINDUR SE ZULLUME QE KANE SJELL KOMUNIZMI SHQIPERIS JU I DINI FORT MIRE DHE TI SKE PSE TE VRASESH MENDJEN PER NJE PINJOLL TE KOMUNIZMIT SHOKUT EDVIN KRISAQ RAMA

 87. malesori says:

  po edhe rama 12vjet kryetare bashkijet ishte apo jo

 88. Kristjani says:

  kjo nuk eshte e drejte vetem Rama duhet te jete kryetar bashkie, te pakten edhe nja 15 vjet se nuk i dolen boll 15 vitet e kaluara per te marre statusin diktator, se ky vend vetem me diktature funksionon, me vjen keq per ty o Edi mos qaj se te lyen mami nje rriske buke me gjalp e me sheqer!

 89. Petrit Kola says:

  Une i jam lutur Zotit per kete dite, Nuk me mbetet tjeter vec ta falenderoje Zotin ne emer te shqiptareve fukarenje… http://www.facebook.com/photo.php?fbid=127408620671016&set=a.101683056576906.2076.100002056355237&type=1&theater

 90. orli says:

  ku eshte kryetari i kld-es bamir topja?!Edi Rama duhet ta kuptoje se bamir topen e ka vendosur sala(duke paguar)ne ate post dhe nuk del nga vathi.Edi i ka kundra gjithe mafien komuniste te ramiz alise dhe agjenturat e huaja.urgjent duhet te nenshkruash se paku per dy e me shume te tilla po do te fitosh.populli voton per ty por fitorja merret ne tavoline….

 91. vucidoli says:

  ju trimat e edit,qe doni te rrembeni armet,dilni me armet ne krah sot para kryeministrise,por kujdes thepin.nga dritarja do ju puthe saliu.mirese te vini,por aman edhe nje here ,kujdes thepin e kobureve.

  1. bubi kacurel says:

   Ti dukesh se je nga ata qe hengren thepin ne 1997 ne Vlore ,ta paska shijuar prandaj e kujtoke me kaq kenaqesi ,mos ki merak se te thepi do ngulesh prape ti maloko ja duro edhe pak fare .

 92. bubi kacurel says:

  Kemi per ta pare qe me xhaxhi Saliun populli yne do kaloje nga fitorja ne fitorje ,malet do ti bejme fusha ,do veme prape aksioniste po kesaj rradhe do punojme tokat e Argites me shoke.Ah mor Sali qe tu befte dita 1000 se ti i erdhe hakut ketij populli legenash .

 93. Claus says:

  Kolegji Zgjedhor i hapi rruge kaosit dhe paligjesise, kjo eshte e padiskutueshme!
  Ligji shkelet m kembe, zgjedhjet shkelen m kembe, e drejta popullit shkelet me kembe.
  Ardhja e ketij momenti, fatkeqesisht ose fatmiresisht duhet te vinte njehere e mire per kombetare dhe nderkombetare. Cdo rruge tani eshte e ligjshme, thirrjet per qetesi nuk kane me vlere, kur shihet qarte qe nje organ ligjor shkel vete ligjin duke mos patur ligj ne dore.
  Presidenti si kryetar i KLD duhet te beje shkarkimin dhe dhenien prokurorise gjyqtaret e Kolegjit.
  Ne keto kushte jemi ne nje qorrsokak!
  Rezultatet duhet te certifikohen nga KQZ-ja, shifrat e votuesve me fletet e hedhura nuk rakordojne.Zgjidhja? Askush nuk e di!
  Certifikimi kerkon raport votimin 5 me 2. A mund te arrihet ? Nuk besoj.
  Pra do te shkojme drejt rivotimit.
  Por si mund te kalojne gjithe keto “ligje” dhe akte normative qe jane aprovuar nga KQZ dhe Kolegji Zgjedhor? Ketu kam frike se Berisha do te beje nje kthese te madhe, nje konsens, dhe do te ule PS ne tavoline. Kjo do te ishte vdekjeprurese per PS.
  Edhe njehere PS ka ne dore nje shans qe i vjen ne 100 vjet. Edhe zeri i nderkombetareve tani eshte mekur ose eshte shuar, Berisha edhe atyre ua nxorri bojen.
  Pres nje vendim te zgjuar te Rames, kushte shume te forta, deri ne largimin e Berishes, per ta sjelle ate vend ne rrugen e ligjit.
  Dje me pelqeu qe nuk kerceu ne konference shtypi. Ajo “qetesi” irriton kampin tjeter.
  Qetesi para furtunes.

  1. 1444 says:

   e drejta e zotit eshte me ne claus,qetesia ndonjehere eshte me e keqja….kam besim tek Edi !

   (Certifikimi kerkon raport votimin 5 me 2) je i sigurte per kete ?

   1. ujku i ri says:

    KOLEGJI ZGJEDHOR HAPI RRUGEN DREJTESIS PER TE CILEN NE SHQIPTAREVE NUK JEMI MESUAR TE PRANOJME DHE HUMBJE SIC BENE BOTA E QYTETRUAR
    ZOTI BASHA TANI DO TE INVESTIGOJE SE CFARE ESHTE BERE ME FINACEN NE BASHKI

    1. 1444 says:

     o keci i ri a do pirdhesh…

     1. endri says:

      kec i ri hahahahaha i madh je

   2. Claus says:

    Problemi eshte i nderuar 1444 eshte se numri i fleteve te votimit nuk korrespondon me numrin e votuesve!!!
    Dhe kete nuk ta pranon askush edhe sikur vete Mesia te ulet ne toke.
    Ne vitin 2009 perfaqsuesit e opozites votuan certifikimin e zgjedhjeve pra me thjesht te “numrave” se ato korrespondonin dhe e dyta ishin te detyruar nga ligji qe te benin kete certifikim. Pra ne 2009 zgjedhjet u certifikuan me rezultat 7:0, nje nga argumentet qe Berisha e ngrinte kudo me te madhe. Pra certifikimi eshte zbatim ligji.
    Ne situaten e tanishme ku ndodhemi jane shkelur shume ligje, edhe nga Kolegji Zgjedhor dhe me e rendesishmja eshte se shifrat nuk rakordojne, pra ne te drejten e ligjit dhe te Zotit nuk mund te certifikoje askush nje rezultat 2+2=5!!!
    Pra vendimi do te mbetet tek KQZ!
    Rivotimi eshte i sigurte, por kjo do te jete fatkeqesisht edhe fija e kashtes qe mund te shpetoje Berishen nga mbytja perfundimtare deri me 2013, edhe pa patur Tiranen.
    Une nuk jam per kete. Ne rast rivotimi Rama duhet te vendose kushte shume te forta, perfshi shkarkimin e Ristanit, ndryshe NO ELECTION!
    Ramen e futen dy here ne zgjedhje dhe rezultatet i pane.
    Tani e treta e verteta!

    1. 1444 says:

     Deri tani si Mesia eshte sjelle o claus,ska pyetur as per ligj as per nderkombetare,dhe dersa ka arritur deri ketu nenukupton qe ska per tu ndaluar deri sa te marre ate qe do !

     Nuk e kuprova e ke fjalen per certifikimin e rezultatit te tiranes apo te te gjithe vendit?!
     Dhe e dyta a je i sigurte qe certifikimi beht me 5 antare ,se ka ca zera qe thone qe behet dhe me 4 !?

 94. çami says:

  Fitues quhet ai qe merr pesedhjete perqint plus nje vote ky eshte ligj universal ne te gjithe boten . Sali Berisha nje njolle turpi ne historin e shqipetareve duke u renditur ne nje thes me zogun dhe hoxhen.Ne shqiptareve qe jemi ne mergim na vjen turp nga vetja sepse jetojme ne nje realitet qe e enderruam dhe e realizuam por vatani rri ne vend ben nje hap dhe dy mbrapa dhe populli eshte pesimist ne mos ndoshta dhe frikacak?

 95. Zani-tirane says:

  Te dashur miq e komentues.Varini trapin zgjedhjeve ,.ato ashtu kane ikur per lesh gjithe jeten.Kam mendimin qe duhet shqetesuar per arrestimin e Mlladicit.Kurva Europe e putana Amerike kane per te na bere gjemen.Cdo veprim i Serbise eshte ikirerakorduar midis bordellove.Mos harroni qe ai fare vendimi i gjykates se Starzburgut,ne favor te pamvaresise se Kosoves,ishte nje loje e cila futi ne burg Ramush Haradinaj.Tani pas arrestimit ne prag te vdekjes se Mlladicit,duhet pritur jo arrestimi i Thacit apo Limajt,por ndarja perfundimtare e Kosoves.Shkaktimi i trazirave ne Shqiperi per ato mut zgjedhjesh i sherben ketij eventi antishqiptar,thjeshte per te larguar vemendjen e opinionit boteror.Ti gezojme dhe zgjedhjet dhe shqiperine e madhe.

 96. nastradini says:

  Shikoni o milet gjykatesit-faqezinj te Kolegjit Zgjedhor! Qe po luajne si kurva bordelli me ndjenjat e shqiptareve per Drejtesi dhe Demokraci! Shikoni o milet keta gjyqtare te Partise se Punes, keta LOLO te Gjyqesorit alla Enver Hoxha. Qe kane mare urdher nga DEMONI enverhoxhist, Sali Berisha per te mbyllur syte dhe taposur veshet per te zbatimin e LIGJIT. Shiko o Presidenti yne Bamir Topi se cfare gjykatesish pa moral, FEBELE totalisht te regjimit totalitar te Saliut, qe i ke caktuar ne Gjykaten me Supreme te vendit. Ate Gjykate, qe ne vend te mbroje verdiktin dhe voten e shqiptareve po tallet me popullin dhe po ja shet ato Saliut sikur te ishin mall ankand. Shikoni o nderkombetare dallkauke sesi perfundojne si leter higjenike ne HALE deklaratat tuaja per zgjedhje te lira dhe te ndershme dhe thirrjet per mbrojtje dhe njohje te LIGJIT ne Shqiperi! Shiko ti o Ina Rama, Kryeprokurore apo Lavire Bulevardi, sesi tallen me ty dhe me LIGJIN kriminelet me pushtet. Qe vrasin sic vrane Remzi Hoxhen, Kosta Trebicken, gerdecaret dhe me 21 janar. Qe vjedhin si kusare ne mes te dites sic vodhen fondet publike ne rrugen Durres-Kukes, me koncesionet e puseve te naftes, me HEC-et, me naften virgine, me Ilir Meten e Prudentinot. Qe tani duan te vjedhin edhe votat me ndihmen e Kolegjit Zgjedhor. Dhe po u tregojne gishtin e mesit shqiptareve dhe nderkombetareve. Sic bente para do kohe edhe mesuesi i tyre Enver Hoxha. Shikoni o MEDIA shqiptare cirkun e Kolegjit Zgjedhor! Sepse nuk do te jete dita e larget kur te gjithe ju do te beheni prone e pushtetit te Sali Berishes me shume Sander Frangaj nga pas. Shiko edhe ti o Zoti yne ne qiell se c’po ndodh! Dhe deno DEMONET me pushtet e meshiro mekataret ne kete toke te bekuar!

 97. Askushi says:

  Fitus del ai qe ka topin . Topi eshte imi penalltine e gjuaj vete, keshto do jete dhe ne 2013 .

 98. ben says:

  Pse habiteni o njerez,prisnit ndonje vendim tjeter?Ne dhe bota shkruajme qe vendi yne nuk ka sistem te pavarur drejtesie,atehere si presim ne nje gjykim te sakte?Ditet e ardheshme mund te degjojme katrahura te tjera.

 99. Lule re o zoti Sali :p says:

  vdes per kete kengen… “na bere me prona ti, lule re o zoti sali, na dhe toke e pasuri…”
  – Vetem se nai mori prape…

 100. tani says:

  Nuk ka asnje ndryshim nga regjimi i Hoxhes kjo diktature e re. I vetmi ndyshim eshte se njerezit levizin lirisht. Por te pakten Hoxha ishte nacionalist dhe nuk leshoi pellembe toke nga vendi i tij. Mos haroni se akoma po perdorni hidrocentralet, sistemin energjitik, shkollat universitetet, dhe mos haroni ku e gjeti shqiperine hoxha. E mori nga zero. Keta horra i gjeten gati te gjitha dhe i vune shelmin. Kush ishte kryetar i kolegjit zgjedhor, Tom Ndreca nga tropoja. Ca prisnit ju. Ai thone ka qene sigurims i betuar i diktatures, shume mizor dhe torturues i njohur. Shiko si qesh nje jurist aty gjithe qejf , nje fytyre turku komplet duket. E dine se sdo ty hyj gjemb ne kembe, kujt i ka hyre deri me sot? Me thoni nje qe eshte denuar mbas 97-tes. Me vine ne mendje fjalet e te madhit konica” Shqiperi te kam dhjere se ste njoha asnjehere” Shume realiste dhe te kohes megjithese kane kaluar mbi 60 vjet. Spiuni i udb-se ka marre urdher nga serbia te destabilizoj vendin, pikerisht kur serbia po hedh tezat e ndarjes se kosoves mes shqiperise dhe atyre.

 101. shqiptari says:

  merrni ormet o taliban shkoni ne tiran luftoni

  1. ujku i ri says:

   Po te doni ejani ta provoni…………..????????? Po te pergjigjem me te njeten monedhe

   1. endri says:

    o kec i ri nqs ndodh kjo,ti me talibanet do merrni malet o i mjere

 102. Aneta says:

  LUFTE KUNDER DIKTATURES.

 103. ujku i ri says:

  Urime zoti Basha per fitoren Falerminderit drejtesis shqiptare per vendimin e drejt qe shprehu vunetin e popullit te Tiranes duke larguar nejhere e pergjithmon diktatorin dhe uzurpusin e qytetit tone

  Tirana u clirua nga pinjolli neokomunist shoku Edvin Kristaq Rama

  1. moza says:

   o keci ri ha ha ha o trushkulur,po tallet i gjithe forumi me ty,me i respektueshem eshte lek plepi apo LEGJENDA ferd xhaferri se sa ti !

   keci ri hahaahhahahahha

 104. jani says:

  Sali Berisha meriton admirim dhe respekt. Po e kthen Shqiperine nga nje vend te ngjashem me Korene e Veriut ne nje vend demokratik dhe perendimor

  1) Njohja e pavaresise se Kosoves
  2) Autostrada e Kosoves
  3) Pranimi ne Nato
  4) Heqja e visave
  5) Rritje ekonomike 6% ne vit (Shihni Greqine si eshte fundosur)
  6) Mbrojtja e shtetit nga puci i armatosur i janarit
  7) Numurimi i te gjitha votave

  Cilat jane meritat e Edi Rames? Qe leu pallatet e Tiranes me ngjyra afrikane? Qe ia shiti lulishtet e Tiranes ryshfetxhinjve?

  Edi Rama, merr milionat, ik ne France dhe mos u kthe me (si u ktheve heren e pare).

  1. bbb says:

   Ja ke futur kot dhe po ta them pse

   1) Njohja e pavaresise se Kosoves…e beri Amerika pa pyetur njeri per te ulur zonen e influences ruse ne Ballkan
   2) Autostrada e Kosoves…autostrade qe sjep kokerr leku…duhej autostrada Durres Tushemisht+Han I Hotit Sarande
   3) Pranimi ne Nato…e beri Amerika pa pyetur njeri per te ulur zonen e influences ruse ne Ballkan
   4) Heqja e visave…gje pa rednesi kur ske para…vizat do ribihen prap…
   5) Rritje ekonomike 6% ne vit (Shihni Greqine si eshte fundosur)…ju shpelafte mortja ju qe besoni Sali Mashtruesin 6% kur gjysma e njerzve ne Shqiperi marrin buke me liste ose jetojne me borxhe
   6) Mbrojtja e shtetit nga puci i armatosur i janarit…puc ka bere Berisha me 14 shtator 1998 kur hyru me tanks ne kryemnistri dhe RTSH
   7) Numurimi i te gjitha votave…i votave qe jane me i madh se numri i atyre qe votuan…dukesh qe je me 4 klase fillore…

   1. nastradini says:

    Bravo more zoteri me tre b-te, se na bere qefin. Ne, nastradinit dhe miqve te tij. Sepse nga replika tuaj zbulojme se jo te gjithe shqiptaret jane transformuar ne dallkauke te regjimit mafioz te Sali DEMONIT, Sali DALLKAUKUT dhe Sali
    Sekretartit te Partise se Punes. Rruga megalomane e Kombit u ndertua me shume per te vjedhur Luli dhe Saliu pas tij. Pa projekt dhe preventiv. Me nje kosto qe rezulton 5 here me e larte se autostradat e tjera te ngjashme. Shikoni vete koston e rruges Elbasan-Tirane (qe eshte prape e fryre per te vjedhur) dhe krahasojeni me ate te Durres-Kukes? Lind pyetja pse keshtu? Kush beri leverdine apo fisibilitetin e kesaj autostrade? Sa maune do te levizin ne kete rruge? Apo do te shohim vetem veturat zastava te kosovareve gjate tre muajve te veres me familjet e tyre dhe me pas lopet dhe delet e banoreve vendas? Kush eshte ajo firme qe do te mare persiper mirembajtjen e nje rruge qe nuk ka asnje interes? Keto jane pyetjet qe duhet t’i bejne shqiptaret pyshtetit dhe jo te flasin si fanatike te nje regjimi dallkauk, qe e mban pushtetin me force krimi. Krahasimi me Greqine ne kushtet kur atje nxjerrin buken e gojes mbi 600 mije shqiptare eshte qesharake dhe na ben “Dhi te zgjebosura me bishtin perpjete.” Per NATO-n dhe vizat nuk ja vlen te flasesh duke kujtuar Remzi Hoxhen, Kosta Trebicken, GERDECIN, 21 janarin dhe zullume te tjera. Pershendetje nga nastradini. Do Zoti qe te kete sa me shume shqiptare si ju. Qe te mos kthehemi si nje fiz ZULU ne mes te Evropes.

  2. bashkim says:

   1. Me thuaj nje ndikim te vetem te berishes per pavaresine e kosoves, por pa pallavra.
   2. Autostrada Durres-Kukus nuk eshte zbardhur ndonjehere per qytetaret shqiptare, qe jane ata qe kane kete barre ne kurriz. Ajo eshte me shume mjerimi i ketij kombi pasi do na duhen dhe 10 vjete per ta paguar e cuditerisht do jemi perhere te varfer.
   3. Per pranimin ne NATO cfare beri Sala? Nje gje te vetme?
   4. Heqja e vizave?? Po qe ishim te fundit ne rajon? Mos valle ka meriten qe na la te fundit ne kete proces, edhe mbas vendesh qe nuk kane as 20 vjet republike e ne kemi 100 vjete.
   5. Greqia i dashur ka probleme financiare dhe jo ekonomike. Kupto diferencen. http://rru.worldbank.org/documents/toolkits/highways/3_public/33/3333.htm Por ne fakt Berisha nga kjo perfiton qe populli nuk e merr vesh.
   6. Mbrojtja e kujt nga kush? Ne 98 ishte ky berish qe eshte futur BRENDA asaj kryeministrie me tank e me arsenale. Informohu edhe per nje puc shteti se si zhvillohet.
   7. Numrimi i votave, si cdo e drejte tjeter, percaktohet me ligj, dhe jo me deshire. Edhe une kam deshire qe vota ime te lexohet, por jaqe ligji e percakton se si.

   Dhe ti zotrote, per te kuptuar meritat e Edi Rames, mjafton te shikosh si ai e mori kete bashki nga keta te sales e shife edhe sot.

   Pastaj do te te duhej te shifje edhe si ka qne i kompozuar kshilli bashkiak deri ne 2007-ten e pastaj c’ndodhi nga 2009.

   Por sala gjithe strategjite e veta i ka bazuar mbi paditurine e mosinformimin e prandaj ka lene gjithe brezin e ketyre viteve ne gjendje te mjere formimi e ka blere pothuajse te gjitha mediat.

 105. ARDI says:

  o robert desha te beja nje pyetje;kush eshte ai qe shiti territorin ujor shqiptar greqise EDI RAMA a sali berisha?Sa per ty Tina mos do gje aspirina?Po te duash ka xhaxhi EDI sa te duash…….

 106. Bicimnjesh says:

  Kjo foto me kujton:Nje delegacion Kinez erdhi ne Shqiperi kur sala ishte president,Meksi k/minister etj..Ne te gjitha takimet prezent sala bile dhe kur e percollen ne Rinas po sala.Kryetari delegacionit tha:Ne Kinezet ngjajme por ju Shqiptaret jo vetem qe ngjani por dhe emerin e kini njelloj….

 107. cimi says:

  hahahaa.le ti ven dhe mjeker kesaj foto dhe sala do ngjante si janullatos

 108. Ndoc sukaj says:

  Qe te bejne ,,gabime,,njerez te pa shkolluar e te pa arsimuar dhe me nje nivel kulturore te caktuar nuk eshte ndonje cudi fort e madhe.Por qe te ,,Gabojne,, me dashje njerez qe kane studiuar per drejtesi dhe jane Betuar se do te vendosin vetem per te drejten kjo eshte pak e cuditshme.Ketu duket se ka nje gje qe nuk shkon mbasi nuk ka ,,Zot,,qe te gjykoje,,Zotin,,Le te shpresojme se zoti i vertete do vonoje por nuk do te harroje ti ,,vere Kapelen secilit sipas Kokes,,

 109. Atje says:

  Vetëm Plehrat jan gjithnji bashkë e të pa ndara e që rrin gjithnji në Ara,
  kush bën thirrje për Vlla vrasje është vetëm ipa dobishëm dhe duhet të jet i shitur ,po tani Shqiptaret kan kriju rregulla dhe jan larg Kanunit dhe Budallakive të qastit e vuaj vet e tjwertiu gëzon jo ska më kështu.Kush don te jet i pari ai veq është përcaktu të jet i ndar dhe jo i bashkuar .

 110. beso says:

  Vari leshte,salia dhe belul basha poi pjekin geshtenjat dhe po i hane.Ne nxehemi shume po derri do plumb,dhe ne jemi pa pushke dhe pa plumba.Pritni nga Evropa dhe nga Amerika,qe jane te kenaqura qe ua kane bere rrup-sup shqipove me dy legene te shpuar,qe ata vete i kane shpuar si u ka dash qejfi.Edi Rama nuk ben dot kryengritje,sepse i mungojne Mehmet Shehet dhe Beqir Balluket.Avni Rustemet kane shkuar refugjat,kurse vendin e komandojne krimbat trimoshe te sali rrumpalles.Jini te kenaqur o antishqiptare,po punohet per ju!

 111. Eftimi says:

  Nuk kane turp keto KAFSHET qe lavderojne Drejtesine. E kam fjaket per Ujqerit, Jashart dhe vari K…rt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X