#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kolegji RREZON kërkesën e PS, argumenton njësoj si KQZ

Kolegji Zgjedhor ka rrezuar kerkesen e PS, duke i hapur rruge keshtu Lulzim Bashes per te marre drejtimin e Bashkise se Tiranes. Relatorja e kesaj padie, Sashenka Jonuzi tha se vendimi i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per te mos pranuar padine e PS eshte i drejte. Jonuzi tha se padia e PS eshte dorezuar jashte afateve ligjore. Ne kete menyre ka mbetur ne fuqi vendimi i KQZ per te shpallur Bashen fitues me 93 vota para Edi Rames.

Perfaqesuesit e Partise Demokratike thone se tashme nuk ka asnje hapesire ligjore per opoziten per te kerkuar pavlefshmerine e zgjedhjeve ne Tirane.

 

 

168 komente në “Kolegji RREZON kërkesën e PS, argumenton njësoj si KQZ”

 1. Poshte diktatura says:

  Rrofte salkracia. Ti vij turp tironsve dhe Rames nese lene lul malok berishen te marre bashkin me vota te vjedhme.

  1. jaho labi says:

   Akoma aty jeni duke bër komente..

   Akoma se keni prerë bileten te kaloni detin, të vini këtej matan ku nuk te përdhunojne(te pakten publikisht) dhe pastaj të ta vertetojne ligjerisht se eshte e drejta e tyre sublime perdhunimi publik..
   Ajo opozitë e tredhur, me anonim i Gjiknuri bashk me interesat e tij, nuk ju perfaqson dot, nuk ju mbron dot nga barbaria, nuk ju shkollon dot e per me teper nuk ju premton dot nje te ardhme pa barbar si SRB…..
   Mos ja hidhni fajin SaKURVshenkes

   TUUUUUUUUUUUUUUURP….
   Akoma aty jeni o te mjeeeeeeeeeeeeeer…..pas kompjuterit……………

   1. gazi says:

    o jaho
    shumica e atyre qe komentojne ketu matane detit jane-ashtu si te mjeeeeeeeeeeeer
    si puna jote.

   2. fieriboy says:

    Jo re, te ikim ne e te rrine aty shpellaret? Keshtu thua ti mendje ndritur te na marrin shpellaret tokat dhe buken se voten e morren.

   3. labi_100_karatesh says:

    Ke shume te drejte o Jaho labi. Kane dy muaj qe nuk dine se cbejne. Genjejne veten dhe popullin te paaftet.

    1. ela says:

     me vjen shume keq qe bini ne kurthin e berishes. juristet e Ps kane bere nje pune te mrekullueshme per te sjelle ne binar nje proces tejet ekstra ligjor qe nuk ke nga ta kapesh.por kuptohet qe eshte sh e veshtire te gjesh drejtesi ne nje vend ku kryeminister eshte berisha. cfaredo te kishin bere ata ai e kishte ndare mendjen qe do ta vidhte mandatin. Pastaj eshte kollaj te akuzoni edin qe snxjerr popullin por une qe kam marre pjese ne protesta e kam pare se sa shume nga ju vijne dhe i bashkohen protestave.. tiransit e kane mendjen me pi ndonje kafe nga blloku se u prishet terezia.. Mua per kete popull sme vjen keq fare se kete dhe me keq meritojne por me vjen keq per edin pasi mendoj se mund te bente realisht diference dhe ofronte shprese qe dicka mund te ndryshonte ne kete vend. por mostrat e bashkuara te gjithe bashke nuk te lene dhe ky vend keshtu do shkoje se e meriton

     1. deso74 says:

      e kam thene me kohe,s’ka ca pritet me,mjaft duke harxhuar kohe me gjera te pakumtimta,protesta paqesore SHESHI SKENDERBEJ=SHESHI TAHRIR,ME KUC E ME MAC,NE PROTESTE, te filloje mosbindja qytetare,jo pagim taksash jo bindje vendimeve shkerdhate te shkerdhatacionit SALI,LULI &CO,o njerez,po iken koha,shekulli i 21,,,ngelem me regjim mesjetar,,,jo frikes,,,po kurajos,,EDI RAMA,,,MOS U TERHIQ,,,MOS BJER NE KURTHIN E NDERKOMETAREVE,DUAM INTEGRIM,PO JO PER LEMOSHE,,DUAM TE JEMI SI TE BARABARTE NE BE,s’duam te jemi te shtypurit e europes me,,,,nqs nuk zgjohet ndergjegja qytetare shpejt,,,,,,,,,,,,,ATEHERE O JAHO LABI JAM ME TY……..OOOOOOOO BURRA LARG ATIJ VENDI,,,,FUTUNI NEPER AMBASADA,LARGOHUNI NE MASE,,,,AZIL POLITIK KUDO QE SHKONI,,,I THONI BOTES AI VEND ESHTE I PAJETUSHEM,,,,,,,,,,,,,,,,

  2. Anon Ymus says:

   Une jam shqiptar, minoritar ne salistan

  3. laku says:

   Lum si tirancat qe do hypin ne tra(p)mvaje.Njerezit ne Albanistan jane vetem per kafe dhe llafe,peshe e kote mbi toke

  4. XHEP-MEDANI says:

   SASHENKA DO SHK…… E LUMTUR SOT.

 2. Rani says:

  Mire o mire pse kujtonit ju me te vertete se ndonje mrekulli do te ndodhte keshtu, e shikon o Baze se artikujt nuk kane vlere po vetem kallashet kur te thone fjalen e tyre mund te ndryshoje diçka se kane te drejte edhe ata te shkrete te flasin se “demokraci” eshte. Te pakten tani Rama ta kuptoje se asnje hallke e ketij shteti nuk funksionon dhe te pergatise planet e tjera ose ndryshe te mbyllet ne Peze dhe mos te vije te na çaje bythen prape se se degjon kush me. Vazhdo o Sali “trimi” tu befte dita nje mije se ti paske qene per ne perderisa te durojme te na besh shurren ne koke.

  1. anticensurë says:

   o rano!
   si rama,preçi dhe merua nuk janë zgjuar akoma!janë në gjum!
   rama ka një të folme të lezeçme adoleshenciale në drejtim rinor!
   preçi një shkrim të ëmbël si e foluar e tij!
   mero një shkrim të thartë dhe djegës,por si puna e verës me kalimin e kohës po ëmbëlsohet dhe ai!
   por që të tre kush më shumë e kush më pak janë të tredhur nga “drejtësia”shqiptare!atyre iu është bërë gomari brahim!nga njëra anë i çmënduri nga ana tjetër ndërkombëtarët me në krye të fortin e vogël të ardhur prej amerikoje!kështu që i kanë duart e zëna nuk mund të kapin pushkën për të rrëzuar diktaturën!
   ata kujtojnë se “duke qënë një shtet demokratik” nuk mund të rrëzosh diktaturën!
   atyre u është mpirë aq shumë mëdja sa mendojnë se vetëm në diktaturë mund të rrokësh armët kundër diktaturës!ata harrojnë se fjala demokratik nuk të bën demokrat,nuk të mbron nga diktatura,nuk të pengon të marrësh pushkën për të rrëzuar diktaturën e fshehur pas emrit demokratik!
   rano po e mbyll se nuk ja vlen me shkru duhet me prit!ndoshta ndonjë ditë do të ngrihemi vetë si popull,ashtu kuturu si para 14 vjetësh!këto shkrime janë bërë si punë e valvulave të sigurisë për të çfryrë presionin e tepërt!
   përshëndetje

  2. Vebbyy says:

   O Rani, te lumte mendja, dora e goja. Je shume i sakte dhe i drejte me shkrimet tuaja. Gjerat i thua aq bukur dhe thjeshte saqe jane per te gjithe te kuptueshme dhe bindese.
   Ne shpesh here jemi emocional dhe na shkon mendja te kallashi, por kesaj rradhe vertet u mbush kupa. Rama thjesht nuk eshte per opozite. Ai dita dites behet me i bute. Mos ndoshta e zbut gruaja tani?! Se sa di une e shoqja Rames njihet mire me Sali Bishen! Por pa marre parasysh se ku qendron problemi, Rama duhet te pershkallzoje presionin ose te largohet njeher e pergjithmone si kryetar i opozites. 26 te vrare ne Gerdec + 4 te vrare ne 21 Janar (e mos te permendim rastet tek tuk) jane me shume se te bollshme per tundur njeher e mire Sali Bishen…
   Fain e ka S. Bisha bashke me Edi Ramen.

 3. ilo says:

  ore keta socialistet as afatet kohore nuk i dine?

  1. arjani says:

   Ky krim i rende duhet denuar.
   sala me kriminelet qe i vijne nga prapa do perballen me zemerimin e popullit.

   1. tb says:

    Edhe ristani i shkeli afatet kohore dhe nuk e ncori fituesin sipas kushtetutes plot 2 muaj, pse kta nuk e quajten te pavlefshme ate qe beri stani. Si do ta kthente Rama kta prap do ja jepnin vrasesit se ishte vendosur me pare nga pushteti mafjoz.

    1. enofieraku. says:

     loja elektorale e bashkise se tiranes mori fund, e kaluan bukur dhe kete ceshtje dyshja spektakolare berisha -rama, viktima si gjithmone populli, hehehehe, mbaroi dhe ky film me shpata, rama si e ke syrin, kush eshte djallezia e radhes qe keni ber gati ti dhe berisha mbas shpines se ketij populli…!!!

 4. petro says:

  LAVDI VEPRES SE NDRITUR E TE PAVDEKSHME TE SHOKUT ENVER HOXHA!
  Ne kete vend ENVERI jeton dhe do te jetoje ne shekuj pasi mesimet e tij i zbaton ne fryme krijuese vazhduesi i denje i vepres se tij te ndritur STALIN BERISHA. Ne si shqiptare te thjeshte na mbetet vetem nje gje: TE VJEDHIM SE NUK ESHTE GABIM, TE VRASIM SE NUK ESHTE KRIM

 5. lola says:

  NCNCNCNCNCN DOLI “LENKA CUKO” DHA VENDIMIN TE MJERET NE SE CFARE NA PRET PO KJO SHTRIGA NE KOLEGJ AKOMA SKA DALE NE PENSION SE NA E SHPIFEN

  1. zylyfim says:

   C’fare Lnka mej lola , nuk e shikon qe ka emer Sovjetik .

 6. lala says:

  e morem kte lajme nga i biri i rrustem gjates atije qe ka denuar me dhjetra me vrasje sote ishte te ora njuz dhe tha u kame thene se do dali luli qohu popull prej gjumi se shqiperin e mori lumi kjo eshte drejtesia ne shqiperi ju e pate dje parlamentin ku deputet votuan per te tjer

 7. Gjetja says:

  Te krijohet urgjentisht “Levizja Nano hajde”.ky b… I ps seshte I zoti I votes se vet e lere per te tjeter. Le te shkoj ne parlament bolja. Ose te krijoje Gopi Ne BE( grupi organizator per politikat e integrimit ne BE). Une per vete nuk shkruaj
  Me. Largohem perfundimisht nga komentet. Ka marr fund she ska shprese me keta te mbaruar opozitar. Fuck them all. Well done berisha . You deserve it.

  1. xhoni says:

   POPULL!!NGRIHU NE KEMBE,SE RRUGE TJETER NUK KA PER TE SHPORRUR FASHIZMIN BERISHIAN!!!

 8. beni says:

  Edi !!! mblidh njerzit…dhe dil ne rruge…Ne te besuam,Ne te votuam,
  Prandaj TE GJITHE NE RRUGE….KY ESHTE DETYRIMI I YT NDAJ ZGJEDHESVE TE TU.

  1. Vlora says:

   shum e sakte vetem rruga e shpeton njeher i mir shqiperine…….
   ti organizoje shqiptaret 70% e te cileve i dhan voten nga jugu ne veri,,,dhe ta rrezojne me cdo mjet kete monster……
   nuk dolem ne votime per berishen por per ta zhdukur ate..
   edhe pse berisha i ka mar masat per te na nenshtruar ne jemi force e madhe ska cna ben
   TE GJITHE NE RRUGE,,,,,,,TE SHPETOJME SHQIPERINE.

  2. Besi says:

   Mos harroni edhe ca GOMA ti merrni ju duhen!!!!

   1. petro says:

    Edhe saliu mos harroje te mbushe kallashet me plumba te verete, dhe ti mos harro te ferkosh barkun nga kenaqesia kur te shikosh te tjere shqiptare te vriten o Besi!

    1. Demokrati says:

     Une do kenaqem i apri. sa me shume te vdekur , klysha te kuq aq me shume kenaqesi do kem.

     1. shpulla says:

      demokrati, a e pive lengun e mozit sot se do ta blejme kafazin kur te bredhesh ne rruget e tiranes, do kenaqesh shume

 9. Devolliu says:

  Në Shqipëri ligjin e bëjnë kriminelët.
  Deri kur o Popull do durosh?

 10. shpulla says:

  po si eshte e mundur te quash te papranueshem afatin ligjor kur shikon vjedhjen me sy, kur shikon kutite e shperthyera pa kode, kur nuk korespondojne votat me qytetaret votues? vetem ne shqiperi flitet kjo gjuhe perbuzese kunder popullit, mjere ai popull qe do ti haje keta gjyqtare e politikane.

 11. Rani says:

  Kaq gomere te jene ata juristet e PS sa mos te bejne kujdes me afatet ligjore, bobo çfare partie e mbushur me viktima te gjalla.

  1. ela says:

   rani aman mos besoni idjotizmat qe thote kolegji dhe pd .. padia ka qene plotesisht brenda afateve ligjore. keto jane budallalleqe . ne mos kete do kishin gjetur dicka tjeter..

 12. joice says:

  kolegj leshi luli nuk e geson bashkin cuni i enverit ai esht kriminel o popull ca prisni me po na pin qakun vampirat

 13. shqip do te says:

  Ladiiies and gentelmans… the winner iiiiisssss……..Mr….Lulziiim Bashhhaaaaa form tirana albania

  Hippp Hipp Hurrra Hurrraaaa

  1. tony says:

   OOOOOO buosha per tirooneen, “”””shqip do te thote””””, fol shqip o katundar.

   1. g. says:

    Ky katunari eshte munduar te shkruaj ne nje gjuhe tjeter, por edhe ate e ben me gabime!!!! GENTELMANS !!!!!! Ku e ke gjet kete fjale, mor/moj bukurosh? Ne fjalorin e SALIUT, patjeter!

    1. shqip do te says:

     OOOO Daniel nxire ate qerosin perjashta

 14. Brazili says:

  Vjedhjen e ligjeruan.Mjere ne.

 15. Rani says:

  E shikon si ta futen amerikanet o Rama ndiq rrugen ligjore ti se mire e ke, ja kishe bere pyetje vetes se nqs rruga ligjore deshton siç po e sheh vete çfare do te besh, apo do te shkosh te ankohesh te amerikanet qe do te thone “gjykatat e dhane verdiktin e tyre qe duhet respektuar” hajde debil hajde po si te mashtroi edhe kesaj radhe Saliu edhe me 4 njerez te vrare aq me teper, mos duhet te vriteshin 4 mije qe te levizesh bythen ore pederast. Pse nuk ju the amerikaneve ti se nqs Saliu te ishte ne vend tendin dhe ti te kishe vrare 4 vete ne bulevard, Saliu do ta kishte djegur Tiranen dhe gjithe Shqiperine se i ka dhene provat dhe prape do te kishte pasur “bekimin” e te huajve ndersa ti je politikan kalibri ti nuk je partizan i dhunes, epo nqs s’te pelqen apo s’ke bythe te besh dhune mbyll gojen edhe mos na çaj k………Te huajt jane me fituesin se kane problem se kush eshte se Shqiperia eshte vetem nje pike uji si shtet dhe te huajt nuk kane kohe te merren me kapriçot tona anadollake te nje populli dhe shteti pa rendesi.

  1. Tani97 says:

   Te lumte goja, apo duhet te them palla!

  2. deso74 says:

   O RANI,je nga ata te paktet qe bejen shume komente ne ket forum,po si bejne kot,,,,,,,,,,,,,,,cdo gje qe thua qendron,,,,,SHALOKU RAMA ,,,,,O TANI,,,O KURRREEEEE,hap krahun ndonje tjetri qe ka b.o.l.e. per tu marre me SALIUN,s’do SALA artist me edukate,,,do harbut,vec meta ja ka thy hundet,,,pra o Rame,,,,,o gjej zgjidhje,,,,o ik shiko hallin,,,,dhe 3 vjecari im e kuptonte qe numerimi i RISTOS ishte i pppppppaaaaaaaaallliiiigjjjjjsshhheeeemmmmm,ca duhej me,,tani e kuptove drejtesine? a s’ishte ky kolegj per zgjedhjet e 2009?hajt tung,,,,pini ndonje birre se vape…

 16. popolo di Tirana says:

  Keshtu do te ndodhte.
  Me mire keshtu : tani nuk ka me asnje justifikim per ballafaqimin popull-pushtet.

 17. fatmiri says:

  Ta gezoje apartamentin qe i fali Ardian Kollozi, Sashenkes ne Vlore. Dhe me nje tufe me “lule” vlonjatet duhet te vene te urojne Sashenken se eshte nuse ne Jonuzaj. “Nusja” e Vlores e hedh shqelmin si do vete.

 18. dona says:

  E tmerrshme, Kolegji zgjdhor administron provat mbasi adminstron provat vendimi i kolegjit del me vendim jashte afateve , kjo tregon jo profesionalizem, duke shkelur kushtetuten
  Znj Jonuzi ta gezoni apartamentin qe ju ka dhene PD ne Vlore.

 19. shealba says:

  Ka ardhur ora e kushtrimit.

 20. revolucionari says:

  Duhet ti tregojme saliut qe Shqiperia eshte e popullit shqiptar dhe jo prone private e tija.
  Te ngrihen ne kembe te gjithe i madh dhe i vogel. Shqiperia ka nevoje per te gjithe ata qe e duan Shqiperine e lire dhe demokratike.
  saliu nuk duhet te na vjedhe te ardhmen.

 21. marko says:

  Shtet dhe pushtet kurvash.Edi nuk je per drejtues,por vec per te lexuar novela

 22. Shqiptari says:

  Ta Gezojme Lulen e Sales. E kemi dhurate nga Ilir Muta me Shoke dhe nga Plakaruqet e Kolegjit pa Identitet

 23. Berisha largohu says:

  Shqiptareve i duhen vetem protestat per te zhdukur rregjimin e Berishes. C’do manover tjeter eshte e kot, prandaj opozita te harroje drejtesine. Por te hedh Berishes me protesta, opozita i ka konsomuar te gjitha variantet, sot opozita duhet te perdore armen e fundit qe eshte vetem populli ne rruge.

 24. Rani says:

  Paste faqen e zeze kjo Sashenka, kaq shpejt harroi ajo se çfare i beri Saliu Vlores, si jane bere keta njerez pa gjak nuk e kuptoj kaq shume ti influencoje leku.
  Ka ardhur koha qe vlonjatet te ndezin prape shkendijen e revolucionit si ne 97 bile tani kane pretekstin e ndjekjes penale te atyre çunave qe kishin pasur parullen kunder Pollos. Te bllokohet funksionimi i shtetit te bllokohen rruget, socialistet pedere te zhbllokojne leket te mbajne protestuesit me buke ne rruge ne menyre qe te mos largohen nga rruga, shteti i Saliut shembet per 24 ore se ka shume pakenaqesi edhe ne radhet e forcave qe e mbrojne te cilat kur te shohin se dolen kallashet nga senduqet nuk do te jene aq budallenj sa te vdesin per Saliun.

  1. gazi says:

   -Rani mos shpreso te ngrihet njeri pse eshte saliu egersire.Popullit ju vodhen kursimet dhe sala bente antimitingje dhe dergonte cuba serbe ne Vlore-pa u ngriten njerezit ne 97-ten.
   E vetmja rruge eshte ngritja e nje organizate sekrete per eleminimin e tradhetareve dhe vrasesve te kombit.
   Socialistet leket i kane ca presin?-te marri fshatari kallashin apo nje qytetar qe pi kafe se s’ka pune? e ke do vrasi?dhe po vrau do futet ne burg?ca fitoi…
   Ska gje pa organizim inteligjent ne interes te popullit
   97-ta me socialistet deshtoi-perse ta provojme nje tjeter?

 25. Beqo says:

  Une gjithmone pata kujtuar se po te vjedhesh dhe te vrasesh behesh deputet. Por qenkam gabuar. U beke edhe kryetar bashkie. Kjo eshte me te vertete arritje ne udhen drejt lirise.

 26. plumbi says:

  hahahahahahah kaluan afatet dhe un po ifus nje plumb sales dhe po fshihem nja 1 vit sa te kalojn afatet hahhahahaha po tallen keq fare me ne bo sa poshte kemi rene si popull kushedi sa qeshin te huajt me ne turp

 27. altin says:

  po tani mer trima do na cani me bythen jo 10 vota jo fitoj edi jo terc e verci ikni anej nga keni ardh dhe na leni rehat se tironen do ta bejme vet shkoni tek ps tju lagi me uj te ftoht se na merzitet tani rezultatin e moret vesh shkoni per pushime u harova se keni 1 jave zi per kallomin

  1. Mehmetiiiii says:

   O Altin ca vizioni ke ti per Tiranen? Si mendon se do e besh Tiranen? Me sakte ca ka bere Saliu mire qe do bej Tiranen ?

 28. king says:

  Bo booooooooooooooooooooo te gjith zagaret jane leshuar duke lehur ham hum / normale nuk ju pelqen ke keni njohur ju deri tani ju nifni vehtem ato qe jepen ne favorin tuaj/ooooooooooo zagar per detyren e ham humit duhet te pergezoheni se jeni njesha por nje gje ta dini gjykata jan gjykata rregullat jan rregulla dhe duhet respektuar ,po kur gjykata kan dhen vendime pro opozites qe per kyte edhe une i pergezoj pra drejtesia te jet drejtesi

  1. shpulla says:

   ti vetem trap je se nuk ke kurajo te thuash te verteten, dy tre here te kam lexuar kur thua qe nuk je as per edin e as per lulin. po ti je nga familja e genjeshtres, por dije ne asnje vend te botes nuk fiton genjeshtra, ec or king se dhe emrin e ke si vicidolli

 29. Kallarati says:

  Perse moj z Sashenka e turperove emrin tend???? tani do te permend historia edhe ty si nje vegel ne dore te atyre qe kane vrare e prere edhe qytaret e tu pra shume vlonjate , dikush edhe i aferm me familjen tende eshte vrare nga dora e mafies qe ti sapo i dhe padrejtesisht ate qe nuk e meritonin! Perse e turperove edhe emrin e Zybiut , bashkeshortit tend??? perse ja ule koken femijeve te tu dhe i le nje turp ne jete te jeteve…TURP te te vije per kete vendim te ulet qe more…TURP te te vije mbiemrin tend aq te nderuar jo vetem ne Vlore, por ne te gjithe Shqiperine, ja ule vlerat vetes dhe familjes tende!

 30. Eraldi says:

  Une jam Jurist, kam ndjekur me vemendje te gjitha kerkesat e PS dhe kam lexuar te gjitha vendimet te kolegjit edhe ajo qe mund te them eshte se PS-ja duhet te ndryshoi juristet e saj menjehere. Jane i nje niveli shume te ulte.PS-ja ka plote njerez profesionist. Ata nuk dine cfare kerkojne dhe kur e kerkojne.

  1. trust_no1 says:

   100% dakort koleg, edhe pse kjo mund te mos ndryshonte asgje.

 31. tb says:

  Te gjitha bashkite mos ta njohin qeverine mafioze, protesta pa ndalin , asnje takse mos te pagohet nga ne , dhe do ta shihni sa shpejt bie sala, po kush do ta bej kete ?
  Rama po ben gandin si bente Rugova

  1. Rani says:

   Rama do te ngelet si dishepulli me i devotshem i gandizmit ne Ballkan vetem se ky ka ngaterruar vendin dhe kohen.

   1. anticensurë says:

    është e pa mundur rano!
    ai vënd është zënë nga rrugova me gotën e tij të uiskit në dorë!
    rama mund të bëhet një dishepull i rrugovës!

 32. gabriel garko says:

  ju due shume
  Rrnoft liria
  Ne fituem….

 33. niko says:

  Luli qe vodhi milionat nuk u gjykua se “kaluan” afatet e hetimit;Luli qe VRAU nuk mund te gjykohet se 21 Janari u “harrua” dhe tani Lul Saliu u shpall “kryetar bashkie” se keshtu vendosi Saliu pasi “kaluan” afatet kohore dhe “ankimi” nuk u be ne kohen e duhur????!!!!! Po qelbesir lleku i Ristanit u pa ne televizor nga te gjithe se si veproi per te nxierr Lulin me 93″ vota” perpara! Tani pyetja eshte; a e llogarisin keta qelbesira popullin apo tani qe jane ne pusht-et do vazhdojne te bejne baterrdin deri sa Populli te harrije ne kufijt e durimit te 97-tes se rruge tjeter per t’u cliruar nga llumi nuk ka????

 34. hasoni says:

  NE KEMI SHTET DUHET TE MARIN SHEMBULL GJITH BOTA SIKUR THOT I MADHI SALI VICIDOLI FLINI GJUM SE KENI 2 MUAJ PA GJUM APO DO PRISNI E DHE GJYQIN E TE MADHIT ILIR KRYEMADHI E TE FLINI REHAT

 35. Engjell Shehu says:

  Mire ja beri Kolegji qe e rrezoj ankesen e PS, kane kaluar afatet, ligjet jane ligje ato nuk kompensohen me leje ndertimi siç ka bere dhe bene Edi Rama.
  Urime zotit Lulezim Bashes per detyren e re si Kryetari Bashkise se Tiranes.

  1. Mehmetiiiii says:

   O Engjell, jam Une… pse e hoqe emrin tim ??? Po ku di ti more derezi ca eshte leja e ndertimit… Mos u merzit se ne 2013 do te ve te pastrosh halet, MI halesh qe na u bone dhe trim ti

 36. karaduzi says:

  Shikojeni me vemendje gjyqetaren ,sashenken,c’mund te prisni nga nje fytyre e tille.Nga burime te sigurta mbas dy muajve do te dilte ne pension,por gaboheni si dhurate sala do ta emeroje ne gjykaten kushtetuse ose ne ate te larte.Sa per ate qe cfare duhet te beje rama,kam mendimin te heshte ,ta lere saliun te gaboje,sepse ai,saliu nu eshte nje kundershtare politik sic funksionon normalisht ne demokraci,Saliu eshte armik i demokracise pra dhe i popullit dhe i opozites

 37. g. says:

  Me vjedhjen e votes, i eshte bere legalizim i plote e perfundimtar krimit, vjedhjes se prones se tjetrit, prostitucionit, pastrimit te parave, droges, dhe trafikut te armeve! Kjo eshte DEMOKRACIA! Perdoret makineria ligjore sic ia do qefi OPERATORIT qe e ka ne dore! Ne vazhdim, KJO DEMOKRACI te detyron te pranosh te PADREJTEN e bazuar NE LIGJ! OXY-MORON ose PARADOKSALE!

 38. Gushekuqi says:

  Sali berisha me rrethin e tij mafioz,ja arriti te kaleroje (te shkerdheje),jo vetem opoziten por edhe Evropen dhe Shtetet e Bashkura te Amerikes.Tashme eshte rradha e popullit shqiptar te kaleroje,Sali Berishen,Evropen me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne krye.Le te caktohet data dhe familjarisht do te jem atje.Radha e zgjidhjes “Caushesku”,ka ardhur.

 39. LUAN says:

  Nuk duhet te befasohemi nga ky vendim qesharak .Ne e dime c’fare gjykatash kemi . Ky vend eshte “kopsht me lule ” per hajdutet ,batakcinjte ,cubat ,mafiozet dhe kriminelet . Tashme opozita beri, dhe pse e sforcuar ate c’fare kerkuan nderkombetaret . Pra i respektoi rregullat e lojes me rregullsi . Tani dhe bufi e ka kuptuar qe drejtesia eshte thjesht nje emer pa vlere . Dhe nderkombetaret do jene shahtisur nga keto kinezerira qe vec mendjet e cmendura mund te sajojne. Le te lumturohet kopili CLIRIM GJATA dhe banditet e ketij vendi sebashku me NANON ,ISLAMIN ,METEN ,HARASANIN etj . Kjo ngjarje eshte si” Kenga e Mjelmes”. Mjelma para se te ngordh kendon. Shume i afert do te jete fundi i ketyre kopukeve , horrave ,vrasesve qe si mburoje perdorin NERONIN shqiptar ,diktatorin e felliqur qe bashke me lakejte e tij po bejne c’mos per ta perdhosur ate pjese te madhe te njerezve te ndershem ,qe egziston ne te gjitha partite shqiptare .Aty ku vidhet vota ka diktature dhe diktaturat shpejt a vone bien .

 40. LETA says:

  cfare te presim me, e para jonuzi ti vije turp sa pare u ble ,plaka e hidhur te dale ne pensionin e turpi
  sa u shit labja, e haroi napalin qe do ti hidhte vlores sala e do qe ta beje lulka ne tirane ,turp e haram shtepi qe mori mallkimi qofte me te tere jeten e per te gjithe pasardhesit e saj ne ja lente zoti

 41. agush says:

  Shikoni katandin e drejtesis shqipetare . Ne vende qe te merren me – a eshte e drejte apo e padrejt nje kerkese , a eshte ligjore apo antiligjore nje padi e kujdopale qofte vendosin vetem sipas afateve , thua se fati i vendit eshte si puna e pilafit – i kaloi afati ne zjarr dhe e piu te gjithe ujin apo nuk e piu dhe u be llac . Qe kemi vdekur me kohe e di , qe na kane mbuluar me dhe , e di , por qe filloi te na mbije bari tani e kuptova . Ishalla te kene jet femijet tane se neve na iku jeta si pordhet neper shale .

 42. jam gati per lufte says:

  Faza finale e imponimit te diktatures se saliut u mbyll ashtu siç edhe nisi. Jargavitjet ligjore te PS gjithashtu u mbyllen. Tani do te shohim, a ka mbetur ndonje burre tek PS-ja qe te beje thirrje per lufte, apo do bejne ndonje pazar antikombetar e antipopullor me saliun.
  Nese PS nuk ben thirrje per lufte, ne hale te gomareve shkofte, urojme qe te dale ndonje burre tjeter ta beje kete, çka ne te vertete nuk eshte se ka aktualisht kushte te ndodhe dhe çka do te thote se ne hale te gomareve do shkoje ky popull dhe jo politikanet. Keta do jene skllavopronaret, ndersa ne populli do jemi sklleverit.

  1. fajin e ka saliu says:

   Gati jemi ate qe se kemi bere ne 91 me baballaret e juaj jemi gati ta bejme njehere e mire ti zhdukim komunistat nga faqa e dheut,provojeni provojeni te marrim hak per te gjithe te zezat qe keni bere ju dhe baballaret e juaj,ketij populli kriminela.

   1. vlonjati it says:

    Urt ore shpellare se kur te vime ne nuk do keni shpelle te futeni.

   2. shpulla says:

    ti nuk e njef baben , po me siguri do te jete lab

   3. anticensurë says:

    o peder!
    ti që ke përvetësuar trimërinë e dikujt tjetër!mor leshko në ’90ën u ngritën bijt e komunistëve që rrëzuan atë diktaturë në kalbje e sipër!në atë kohë nuk ndodhën vrasje sepse nuk mund të qëllonin mbi fëmijët vëllezrit dhe motrat e tyre!nuk e di kush je ti,por nga mënyra e të shkruarit duhet të jesh ndonjë pasardhës kuislingu!
    po të ishit ngritur ju pasardhësit e kuislingëve kishit për të përfunduar si etërit tuaj!në det!baballarët tuaj në bashkpunim me gjermanin dhe sot në bashkpunim me një ishkomunist të çmëndur dhe anti shqiptar po i punoni qindin këtij populli!po e çaoni në shpërbërje!po e katandisni në një vegjetal siç e katandisët¨deri para luftës së dytë!
    por sot e keni gabim sytë i janë hapur dhe jo të gjithë e hanë sapumin për djathë!
    legena dh ndyrësira si ti të vjen ndot ti shkelësh dhe me këmbë!të fëlliqni kkëpucën!

 43. Lani says:

  Fitoi Tirana, mposhti mafian e Edi Rames. Tani qente le te lehin sa te duan. Qosja le te shkruaj c’te doje ne kete gazete, fitoi e drejta e TIRONES!

  1. shpulla says:

   lani shko se e ke gati vendin per kjoske ke lana, po cfar do shesesh me ate turi qe ke vec ne tufine mund te shesesh lodra, tallash

 44. jahu... says:

  edvin kristaqi te shkoje ne france per pushime se tani eshte nxehte per protesta.te vije ne vjeshte.dhe te filloje protestat po deshi.por do te lagen me shurren e Bashas.se per 3 muaj ujerat e zeza ne tiran do grumbullohen dhe te jene gati per protesten e rames.

  1. shpulla says:

   ti jahu, ben si qeni saliut JAHU jahu jahu

   1. jahu... says:

    ti o shpulla.shko futu ne breket e edvinit e te erion gresildes.aq e ke horizontin ti.ty te ka ngele ora tek lakuriqia e edvinit dhe shtatezania e gresildes.

    1. shpulla says:

     o viktim e telenoveles, si ja ben saliu me ju, ju prodhon apo ju blen te gatshem, se matricen e gjuhes e keni identik, cfar flas me ty, ti nuk kupton shqip, Griselda(keshtu shkruhet) eshte film tek klani kalon te ejnten dhe te shtunen, po ti ngataron filmat me jeten, se ka haruar saliu tju nderoj programin, shiko thuaj baces, boll se na bere si prodhim kinez. ec roboti sales. shko se shiten tru te kasapi i ballkanit. web

 45. Claus says:

  Ironia me e madhe!
  Tek PS u mblodhen juristet me te mire, matematicienet me te mire per te kopsitur padine e radhes ne Kolegjin Zgjedhor!!
  Juriste si Damian Gjiknuri qe futej me duar ne xhepa tek “Krokodili” ne Bruksel pa asnje dosje me vete si azilant afgan, Fatmir Xhafa me dialekt fshatar mallakstre pa pike nervi, ai “qerosi” ne KQZ me dialekt te theksuar “fshati” etj,etj. nuk jane ne gjendje te dergojne nje padi brenda 3 diteve.
  Ne PS i ke te gjithe te krekosur dhe te hekurosur, nje show qe ta shpif qe ne pamje, por kokat e tyre i ke “bosh”.
  Tani merrni pushimet e veres se keni “djersitur” shume, jeni hedhur ne kokat e disa policeve para KQZ dhe proven e “heroizmit” e kaluat, na bindet qe jeni “luftarake”. Kaloni disa dite neper plazhe brenda dhe jashte vendit, se nga vjeshta shikojme e bejme, organizojme disa protesta diteve te premte deri ne oren 6.00 atehere kur fillon shabati i cifuteve se me siguri do te gjejme disa “budallenj” qe do te na vine pas.
  Pushime te mbara zoterinj!

  1. shpulla says:

   claus , ju me siguri jetoni larg shqiperise se nuk ka njeri ne bote ti jape te drejte qeverise ne kete loje, jo vetem juristat shqiptar te PS qe ju i ofendoni padrejtesisht, te cilet kane punuar keto kohe diten dhe naten per te zgjidhur ne menyre demokratike nje ngerc juridik, i krijuar nga saliu, po ju nuk e kuptoni situaten ku eshte futur vendi, cdo ore qe afrohet, era e kryengritjes dhe e gjakut te derdhur do te kete per fajtor qeverine e saliut dhe kontributin tuaj i papergjigjshem, juve nuk jetoni me problemet e bashkatdhetareve por peshtyni ne fytyren e mijerave shqiptar qe jetojne momente pasigurie dhe perdhunimi i te cdo te drejte per jeten e tyre pa llogaritur per te ardhemen e femijeve te tyre. azilant afgan je ti mor hajdar.

   1. Rani says:

    O shpulla Clausi eshte nder komentuesit me te vjeter ketu dhe komentin e tij ti duhet ta lexosh duke e lexuar mire nga fillimi aty ku thote “ironia me e madhe”. Ato qe thote nuk jane justifikim i vjedhjes se Saliut po venie ne dukje e ngathtesise profesionale dhe paaftesise politike per te drejtuar popullin opozitar nga ana e Rames dhe ca viktimave qe i sillen rrotull pa bere asgje po vetem duke llapur kot sa per te gajasur Saliun. Po ti je i ri ketu prandaj ndoshta se ke kuptuar mire komentin. Ta them me shqip Clausi eshte me ne dhe jo me “ata”. Besoj se e kupton tani. Ndoshta do ta thote edhe vete Clausi kur te shohe komentin tend.

    1. Filozofi says:

     Me ne , o me ata, hahah

     Sa gallate qe ka me kta klyshat socialiste. O dishwasher, o fshatar nuk eshte kongresi i Permetit qe te ndahemi ne edhe ata.

     1. Rani says:

      Jo ke te drejte se eshte mbledhja e keshillit drejtues se PD-se. Te pakten e dike se ka pasur nje kongres te Permetit o viktime e shekullit te 21. Te paskan dale ne maje te hundes pjatat aq sa vjen me akuzon mua per dishwasher se nuk ke ça ti thuash padronit dhe vjen e shpreh dufin me mua, po ti mos u merzit se une e kuptoj “deshperimin” tend te drejte. Kurajo se edhe nje çift zezakesh po hane dhe pjatat e tyre ke dhe mbaruan, do hysh ne shpi tani…………..he me te lumte.

     2. shpulla says:

      filozofi, ke te drejte kur thua ”me ne o me ata”, por je ne kundershtim kur thua kelyshat socjaliste, si filozof qe je, e pranon ndarjen si diference ndermjet jush dhe kelyshave, ju jeni mesuar me bageti dhe nuk mund te quheni filozof por COBAN.

     3. Filozofi says:

      O Rani, mos ma qaj hallin mua se i kam bere nja 10 vjet shkolle dhe tani zoterote nga puna te flas se kam edhe kohe te lire, se vrasim veten ne pune si ju, por ty te kam vene re qe i lidh te gjithe muhabetet me nje “shokun” tend te restauranti ku shkon, dmth punon. Qerrata je , i kupton mire keto pune se domozdo ke punuar vete. Sa per kongrsin e permetit o klysh komunisti une kam pasion historine dhe e kam studiuar dhe qe ne kohen e Batos e deri ne kohen e tashme por ajo periudhe 44-91 e lexoj me pa qef se ne te ka njerez si ju. Njeriu i ri, spiuni, batakciu, ai qe hedh poshte baben e vellain e vete( Kujto Kreshnik Martinin te filmi Operacioni Zjarri). Edhe gjermanet qe bene krimet me cnjerezore e pranuan gabimet dhe kerkuan falje por ju komunistet shqiptare jo, ju akoma flisni me nostalgji per ate periudhe prandaj ju jeni llul, e flliqesira e ketij kombi

     4. Claus says:

      O filozof, me 10 vjet shkolle sic thua vete, ke marre nje barre te rende mbi supe ti thuash vetes filozof.
      Me 10 vjet shkolle as historise nuk i ke dhene dot dum se me 10 vjet edhe Historine e Shqiperise e ke te cunguar, pasion mund ta kesh sa te duash.
      Ne nje pike kishe te drejte, “te formimi i njeriut te ri, spiuni, batakciut etj”. Te gjitha keto karakteristika i mbledhe vetem nje njeri, dhe ai quhet Sali Berisha.Historine e ke thare, tani fillo filozofine.

   2. Claus says:

    Se pari falimenderit Ranit per nderhyrjen me vend duke me mbrojtur nga “shpullat e percartura” te shpulles. Te qeshuren per b… e Bushit e kam akoma dhe shyqyr qe ne keto kohe absurde ajo nuk na ka lene.

    Hi shpulla, Rani ka bere sqarimet e duhura dhe nuk kane nevoje per komente te metejshme, dua vetem te ve disa gjera ne dukje se si duket ke patur nje lexim te shpejte dhe plot emocione dhe kete jo per fajin tim.
    Nese e do fare hapur, une nuk kam ushqyer ndonje respekt te madh per Edi Ramen. Rama per mua fitoi pike kur ai i hyri asaj beteje te madhe per hapjen e kutive me te drejten e ligjit dhe te Zotit se nga aty fillon demokracia.
    Nese ne repliken time lexon qe une kam “ofenduar” juristet e e PS, kete e kam bere me te vetmen arsye, se asnjehere nuk i kam pare te dalin te fituar kunder atyre qe ne i pershkruajme si “maloker”, “analfabete” etj,etj.
    Perse kam vene disa emra konkrtete ne komentin tim?
    Kam analizuar me hollesi veprimet e juristeve dhe te matematicieneve te PS gjate gjithe kesaj kohe dhe disa risi me kane bere pershtypje.

    P.sh. Si ka mundesi qe nje “koke” si ajo e Kastriot Islamit, fizikant dhe matematicien, Prof.Dr. ulet ne tavoline me nje “malok” te PD si Ilir Rusmajli ben reformen zgjedhore te tipit “spanjoll-rajonal” dhe ne fund nga perllogaritjet e gabuara PS-ja humbet zgjedhjet?
    Si ka mundesi qe Edi Rama merr ne delegacion juristin e PS Damian Gjiknurin, juristen Vasilika Hysin ne bisedimet ne “Krokodil”, ne mes te Brukselit ku do te bisedohej me zyrtare te larte te PE ku njekohesisht na shfaqet nje Berishe me cante ne dore dhe grupi opozitar pa nje leter, qofte edhe “bakalli” ne dore? Ku shkonin ata? Mos shkonin tek kafeja e tyre “Austria” per te folur me Hasanin dhe Hysenin?
    Sa kohe u duhet atyre per te pregatitur nje padi per KQZ ose Kolegjin Zgjedhor?
    Ishte PS qe deklaroi para disa ditesh: ” Kemi mbledhur matematicienet dhe juristet me te mire per te kopsitur padine qe do te shkoje ne Kolegj”. Ja perfundimi! Ka shkelje afatesh! Edhe mund te mos kete, por edhe mund te kete, por keto duheshin marre me pare parasysh, se Berishen e njeh i madh edhe i vogel per zullumet e tij.
    Sa per ato qe shkruan qe, “nuk jetoj me problemet e bashkeatdhetareve dhe peshtyj ne fytyren e tyre”, dukesh qe ke nje formim te cunguar, se ato qe kam shkruar kane ironi perbrenda qe fatkeqesisht nuk e ke kuptuar. Nuk do te guxonte njeri qe keto fjale te mi thoshte ne sy, ti e paske marre kete guxim. Me mire do te pranoja nje shpulle nga ty se sa te pranoj ate “qe une kam peshtyre ne fytyre mijera shqiptare”.
    Nuk dua te shprehem me tej, por sic te ka thene edhe Rani, je i ri ne forum dhe ndoshta koha do te me te “lexueshem”. Nje keshille shoqerore, me shume vemendje ne lexim dhe me pak shpulla ne perdorim.

  2. shpulla says:

   ju kerkoj falje, se nuk e lexova titullin, pershendetje claus

 46. edrima says:

  Thjesht prisja qe kolegji zgjedhor te na jepte nje pasqyrim te sakte mbi ate c’kishte ndodhur dhe cfare duhet te ndodhte ne ate estraden e KQZ, pra te na shpjegonte pse jane gjetur ne kutite e qendrave te votimit me teper vota se votues, pse kishte kuti te thyera, si ka mundesi qe nje perfaqesues i PS ishte ne gjendje te nxirrte zarfin e fleteve te kontestuar pa pike problemi nga kutia e votimit e mbyllur me kode, si ka mundesi qe ne shumicen e kutive te numeruara kodi i peste ishte i gabuar, pse KQZ nuk shpalli fituesin paraprak te BaShkise se Tiranes kur ishte e detyruar me ligj ta bente nje gje te tille, e shume probleme te tjera, por kolegji zgjedhor thjesht u mjaftua me nje fjali ” Ka kaluar afati i ankimimit ne KQZ”. Ky nuk eshte gjykim, pra ai grup personash qe e jep nje gjykim te tille o eshte i cmendur, o eshte injorant, ose eshte i blere me para apo me prona, dhe ne populli i shkrete punojme gjithe diten si qeni duke u paguar rrogen dhe dietat ketyre injoranteve dhe ata tallen me ne. Per mendimin tim te nxjerresh nje konkluzion se kane kaluar afatet e gjykimit krahasuar me 100 problemet e ndryshme qe e futi procesin e numerimit KQZ me ne krye Ristanin eshte si te kerkosh gjilperen ne kashte. Ne nje emision tek Channel One ku ishte ftuar zv.kryetari i keshillit te larte te drejtesise z. Kreshnik Spahiu, gazetarja i tha qe 90% e shqiptareve nuk kane besim tek sistemi gjyqesor ne Shqiperi, dhe ai vete e prani kete. Paska pasur te drejte gazetarja, sistemi gjyqesor tek ne paska marre fund.

 47. Fatos Nano says:

  Te nderuar ish opozitar! U pata thene te mos e lnit ate gjatoshin ne krye se ai as te q… e as te leshon.. une kam trguar se ja fus berishes. me flani qe ua futa edhe kesaj rradhe. thjesht se jma me i zgjuar se ju te gjithe bashke. une ka fituar dhe do fitoj gjithmone ne nje vend si shqiperia. ne ndodnje vend tjter do isha i sukseshem boll. por me koke tallazh dhe fshatar qe e kane mbytur shqiperine se ata te zgjuarit iken, u bej zbor sa here te me dojk…
  e donit ramen mbajeni. u bet gazi i botes me komente jo kallash jo lesh. ju te hani m … te gjithe. skeni byth per te tilla gjera. mbajeni ramen per dimer se tnai ne behar ne do fetsojme fitoren bashke me Lulin, salen, Liken, kacine kucin e macin qe smerritojne tua ze as emerin se i kom si zara. ua futa edhe kesaj here. nese doni te fitojme ndja berishes gati jam te kthehem. perndryhse mbani ate gjatoshin, se sa eshte i gjate aq ka per tua futur te gjithev…

  1. Ne says:

   O Tosi,po pse krruhesh kaq shume.PS e le ti dhe jo ne te lame ty Te kujtohet kur na le shendene dhe ike pa adrese. U kokolepse me Sali e me Ilir dhe te futen gishtin.Ike me bisht ne shale.Po te na doje ne socialisteve,rrije dhe i dilje zot mandatit qe more si deputet.Ti mafioz qe per kunjat e tua u bashkove me kriminelet e ketij vendi,je me kriminel se ata.Te tallesh me cinizmin qe te karakterizon ne keto momente eshte thjesht pisllek qe duhet pastruar.Ky pastrim mos kujto se nuk do te behet Po te pranoi Saliu me Lirken te tre ne vrime te miut e kini vendin.Natyrshem me vjen te te them Je i hurit dhe i litarit,je sinonim i nje intriganti karagjoz.
   .

 48. raimondi says:

  O PS-ja hiqni kauret nga kreu i Partise se late nam , beni gafa skandaloze per shkak te injorances se kaureve qe drejtojne PS-ne

  1. tourkofagos says:

   ik ti ore marmide e pa kallaisur qe vrromas 100m larg,,,,yshtttttttttttttttttttttttt!

   1. hajriu says:

    Ik pastro tubin e sobes ne stamboll o turkomarmita…….ptuuuuu o ligesi e gjalle.

 49. Savo Dukati! says:

  E tmerrshme, kush gjykon historin. Edi Rama! Në rast se je në lojë me Saliun sikurse saktëson ish i burgosuri politik, shkrimtari Agim Hamiti nga Dukati, duhesh të tërhiqesh dhe të vazhdojë tradhëtia. Ndryshe do mbash përgjegjësi të shum fishtë që Partin Socialiste dhe popullin opozitar pa parti, i poshtrove duke i lënë mish për top në duart e lumpenit më tradhëtar. Edi Rama i dëgjon se si po shprehen Sërbët shqip folës pjesa më injorante e Shaipërisë? Provojeni i thonë popullit të vjedhur, të ngriheni dhe ne (Pra sërbët e Salioviqit), do ju shuajmë farën komuniste.Pra Stalinistë Sërbo- Shqipëtarë do shuajnë socialistët dhe popullin mbështetës, duke përfshir dhe të djathtën kombtare. Edi nuk durohet më ky poshtrim. Sërbo-Shqipëtarëve u a pam dyfekun në vitin 1997, por ti falen tradhëtis së Nanos, Metës, gjeneralëve të ifiltëruar me grekun, Bashkim Finos si dhe sahanlëpirësve të sotë Islami Harasani e ko. Edi nuk ke për të patur më shans në histori për vendosjen e demokracis si këtë herë. Ke mbështetjen e popullit.

  1. Rani says:

   Edi te shkoje ti fuse nje dreke tjeter te Krokodili se kesaj radhe ja heq Saliu dreken dhe ti thoje Saliut “bonne appétit” monsieur.

  2. anticensurë says:

   savo bëj një analizë!
   zbulimi rus në deri në vitet ’60 rekrutoi dikë në rangjet e larta të shtetit shqiptar!
   udb jugosllave pas ’60 rekrutoi dhe i hapi rrugën,dikujt, për ngritje në karrierë gjat diktaturës!
   në vitet ’90 u rekrutua në burg një tjetër drejtues i lartë!
   në fund të ’90ës u pompua dikush që ishte menduar për të qënë në anën tjetër!
   sot kemi të parin pensionist!që vendosi në krye të kundërshtarëve të tij të dytin!
   të dytin k/ministër!
   të tretin ish k/ministër!i cili në bashkpunim me të dytin vendosën në krye të kundërshtarëve të katërtin!
   të katërtin kryetar të partisë më të madhe që e saboton në maksimum!
   mos vallë ky i fundit u fut si i dyti për të mbajtur pushtetin i dyti që dhe ai është në prag të pensionit si i pari i moskotjerëve,që i kanë vënë kazmën shqipërisë????

   1. Filozofi says:

    Kur mundohen bejne analize edhe kta komunistat me shkolle nate. Ik futini ndonje tas pace ploncash se ska ngel agjentura ne duar tuaja torollake. Savo Dukati po na cileson serbe te gjithe shqiptaret qe qenkan te djathte e te gjithe pleraxhinjte e majte qenkan shqiptare te verte. Eh cfare gallate, mire jua kane thene provojeni e ta shikoni ju shfarosim nje me nje te gjitheve. Pasi te mbarojme me ju ju shfarosim edhe fisin. Do jua bejme si Pinoceti ne Kili. I vetmi komunist i mire eshte nje komunist i vdekur. Ikni tani hani bar lepura se sjeni nga ata qe kafshojne ju, jeni nga ata qe lehin.

    1. shpulla says:

     roboti i saliut, e quan veten filozof, filmat me partizan te bejne keq o coban, shko ha buke se per ate jeton ti o i pazote, komunizmi ka ngordhur o trap, i fundit eshte saliu dhe ti, kukulla ruse sa te hapesh nje del tjetri me trap se tjetri

     1. Filozofi says:

      Ik ere bajge, se me ate nick qe ke ti sja vlen as te them ndonje koment me shume. A te kan pas rraf n’shpulla te lagja dhe te kan len me pasoja?

    2. g. says:

     “Filozof” qe merresh me pune te tjera kur je ne PUNE. Ke folur si nazi-fashist! — JU SHFARROSIM!

     1. Filozofi says:

      Me mir nazi-fashist se komunist. Bile jo vetem do ju vrasim po ndonje nga ju me prirje pro greke edhe mund tju perdhunojme. Megjithese ju ju pelqen keshtuqe sdo quhet perdhunim.

    3. shpulla says:

     Filocllufi, ty te nxoren per te votuar me 8 maj nga spitali psykiatrik dhe doktori po te kerkon shko se perdhunimi duket qe te ka lene me pasoja, JU lutem tema pse nuk e beni hyrjen ne forum me teste aritmetike ose gramatikore ti heqim qafe keta analfabetet e gardes sikur i ka bler sala ne kine, jane te gjith njesoj.

     1. Nazisti says:

      Hahaha, po ta bejme me teste o shpulla ju komunistat vetem per dishawashera jeni , hahahha
      Mua edhe Hajdari me di me shume se ti, Rani, Zjarri, marmidat greke e me rradhe.

     2. shpulla says:

      o nazist , thithes i lengut te hajdrit qe te duket inteligjent, mbaje mire se ushqehesh me lengun

 50. +10 says:

  S’ka me prit per partite politike te na drejtojne ne protesta. Partite prostituta le te rrine neper semafor. Vendi i popullit qe eshte grabitur dhe vrare eshte ne shesh, ne shesh, dhe vetem ne shesh. Me c’te mundemi dhe ku te mundemi. O sot, o kurre.

 51. rexha10 says:

  Zoti ARVIZU kur deklaron se KQZishte partiake , athere pse KOLEGJI ZGJEDHOR I ZGHJEDHJEVE rrezoi me te njejtin pretendim kerkesen e PS. ? MJAFTON te deklaroni edhe vendimin te KZZ.
  OSE te pakten na thuaj ,qe pushteti mbulon te gjitha, KORRUPSIONIN ,VRASJET, VJEDHJET ,TRAFIQET .MOS keni edhe ju ndonje konflikte interesi.PER cfare sherbejne AMBASADAT NE SHQIPRI? . ATHERE ne sna ngelet gje tjeter vecse te themi qe TRUPAT DIPLOMATIKE ne SHQIPRI sherbejne per te na mesuar se si vidhet populli. NE vecanti se si te vjedhin edhe voten, qe juve vendet demokratike e keni shume te respektushme. ATHERE linde pyetja,. PERSE nuke respektohet kjo ne SHQIPRI? cfare jane SHQIPTARET per juve ?.CILI eshte dallimi mese DEMOKRACISE dhe KOMUNIZMIT ,sipas mendimit tuaj, dhe jo te flisni me gjuhen e BERISHES? ME te vertete EUROPA funksionon ne kte mynyre? ,qe ne SHQIPTARET duame kaqe shume te ADEROJME.PO mbi te gjitha AMERIKA qe festoi para pake ditesh 250 VJETORIN e PAMVARSISE,demokracija ka ecur ne kete mynyre? PSE juve talluni me SHQIPTARET ?,apo ju te gjithe e keni kuptuar qe shqiptaret jane perballe njerzeve si ju ,, vetem bakti .ME te vertete bakti jane ,po prisni edhe pake sa te gjendet nje cobane i duhur,.DO te jeni ju i pari qe te gjeni vende se ku te fusni koken?
  TE rikujtojme si nje diplomate qe dine me kercy te gjitha vallet shqiptare.Perveshja e mengeve per te numruar votat ishte LOJA JUAJ. TURPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

 52. Zani-tirane says:

  Vetem skerna se si kurtizanet e kolegjit zgjedhor komunikuan vendimin e Sales dhe menyra se si u larguan nga salla pambaruar fjalen e fundit tregon se sa e dhjere eshte drejtesia ne kete vend te qelbur.te kapur nga injoranca e malokerise.

 53. tg usa says:

  Shikoni ketu ju komunista sigurimsa,komunista te thjesht te mashtruar apo nostalgjik,te llojit tjetr budallenj tani erdhi koha qe ju te behini burra packa se nuk jeni dhe ti thoni zotit Lulezim Basha urime ne detyren e re te kryebashkiakut dhe duke bere kete beni nje detyre njerezore me qene se ai do punoje edhe per ju qe jeni ata qe permenda ne fillim te ketij komenti dhe per krahun qe i votoi
  Hajde pra se po e uroj une edhe per ju;Urime lulzim Basha dhe poshte sigurimsat e kastes kuqe
  dhe perfundimisht te na rroje partia me shokun rama dhe te na lene mbrapa.

  1. faiku says:

   O cecen ik te gazeta 55 ose koha jone.

  2. shpulla says:

   tg usama, eshte kollaj per ty te flasesh keshtu por mos peshty mbi popullin shqiptar dhe rinine e vendit qe po vuan, ata diten te prisnin ne menyre demokratike vendimin por tashti asnje nuk e di cfar do te ndodhe, apo era e gjakut nuk te shqeteson se je larg, nje cik thellesi mendimi eshte natyralisht ne interesin tend si njeri. ky hollandezi mund te flase cfare te doje nuk e perfaqeson popullin shqiptar as vuajtjet e ketij populli qe mund te shprehet ne menyre me te eger.

   1. tg usa says:

    Ju qe kerkoni gjak ja kaloni usama bin ladenit o pjelle moster
    Cfar me thua ti mua more qe drogaxhiu nga kasta e kuqe ka fituar zgjedhjet a je ne kete bote ti more qyqar qe me paturpesin me te madhe shkruan ketu era gjak cilin do qe te vrasesh? vellezrit tend o cop mishi.E pra nuk thote kote gjithe bota se komunizmi sjell vetem sheshe gjaku e ju e vertetoni 100% kete thenie ik more kriminel se ti qenke kafsh qe ben sikur te vjen keq per popullin dhe pastaj thoj se do kete gjakderdhje.

    1. shpulla says:

     goce qeke nqef sonte

  3. Ne says:

   kapterr usa,shihu mbrapa se po vjen ere.E di vete ti Ballisteve keshtu u ka dale nami,mbusheshin… Lere Lulin ne hallin e vet.Ka plote te tilla qe permblidhen;Hajdut dhe vrases!

   1. tg usa says:

    o komunist 25karat ashtu thoshin komunistet brek grisur se ballistet ish te gjithe bejlere dhe kokat e shqiperis.E moret ju dhe ja ku eshte shqiperia e fundit botes vetem se qeveriset ju rjepacaket

    1. Ne says:

     O kapterro,Keto 20 vjet e ke ti me Salen pushtetin dhe shiko,vete e the qe jemi ne fund te Botes me hajdute ordiner dhe idiot injorant si puna jote Meqe je pa bosht,mire eshte te pushosh ca kohe

 54. tiku says:

  MENDOJA SE QE NGA DITA QE MORA SHTETESINE ITALIANE SE KISHA BERE GABIM POR DUKE PARE KETE MASE TRADHETARESH E HAJDUTE QE PO E KTHEJN SHQIPERINE NE MESJETE THEM SE KAM BERE GJENE ME TE MIRE PER VETE DHE FAMILJEN TIME,TE NA RRROJE SA MALET SALIU ME ZAGARE E ZAGARE.

 55. ALBAN DEGA says:

  E VETMJA RRUGE PER OPOZITEN SHQIPTARE

  Tahriri per Mubarakun ose Kadafin shqiptar dhe banden e tij te kusareve…
  Ligji Peruan per gjyqtaret dhe prokuroret e korruptuar… Me hunj e me gure derisa te vendoset drejtesia ne vend!
  Non grata per ambasadorin e kusarise Wolvarth…. Bojkotim total i tij nga opozita. Ai eshte turpi i Evropes!
  Padi ne Gjykaten e Strasburgut dhe ne Gjykaten Nderkombetare te Nju Jorkut per te tre keta elemente te kusarise se votave!

  1. Beni says:

   You are a looooser…!!!!

 56. Ramy says:

  Urime fitorja e merituar e lulzim bashes, une vertet doja qe kolegji te shpalle te pa vlefeshem keto zdhedhje ne menyr ce bashe ti bej zbor rames ne riperseritjen e zgjedhjeve.
  Tani shpresojme ce do zhduken njeher e pergjithmone komunistat e ndyre

  1. Shqiptari says:

   O Ramy po kush eshte Komunist bre derrbardhe. Une mesa di Sala e ka Akoma Teseren e Xhaxhit….

   1. tg usa says:

    Sala ka mare nje dajak dhe po u vjen hakut komunistve si skenderbeu turqve se ai eshte nje Gorbacov

    1. shpulla says:

     ti je trap dhe do vdesesh trap

  2. Ne says:

   Vreri i zi, ik meso gjuhen shqipe se nuk po te marrim vesh ku e ke hallin.

  3. shpulla says:

   i lave duart ramy se po vjen ere, apo skishte uje?

  4. Mehmetiiiii says:

   O injorant, kush jane komunista ??? Sali Berisha eshte i vetmi komunist sot, ca te ka bo Enveri q spo ta bo Saliu ?
   O bile

 57. LAZE says:

  Po ti mor qyqar ke kryekomunistin ne krye baske me METEN ,NANON ,ISLAMIN ,POLLON nipin e atij qe bente fushate per VORIO EPIRIN , ti o mjeran i ke te gjithe komunistet me te keqinj ne qeveri .Hajde hajvan hajde .

 58. leo says:

  po po sa shume dhimbje per karrigen e rames e pra ai vete e dorezoi ky eshte misioni i tij te mbaje berishen edhe 20 vjet ne pushtet prandaj mos u merzitni kot

 59. gurakuqi says:

  Nuk ngrihen njerezit si ne greqi, pse duhet te presin Edi Ramen qe ti thote ngrihu. I ka droguar dhe jane te percare nga Aleanca Kuq e zi dhe nga arben malaj e kastrio islami.

 60. Rani says:

  Lexoni pak intervisten e aktores se “mirenjohur” Rajmonda Bytha me falni Bulku desha te them te gazeta shqiptare. Eshte per te qare e per te qeshur se ajo gomarice shterpe budallaqe thote se politikani me i mire eshte Saliu yne “i dashur” dhe me i keqi eshte Rama. Si i ka bere me te vertete Saliu si vetja te gjithe ata njerez qe jane verbuar nga poshtersia, per tu habitur, kane marre te gjithe karakteristikat e Saliut. Monda eshte goce me vizion politik “te qarte” do te xhiroje se shpejti filmin “Nusja dhe Saliu” hahahah ku Monda do te jete nusja e Saliut eh pike e zeze kur jep mendime politike edhe Monda qe kujton se jemi monarki kushtetuese ( e Saliut) dhe jo republike parlamentare.

  1. Mehmetiiiii says:

   SALI ENVER jemi gat per t t THERRRR

 61. keli says:

  Ndoshta erdhi koha qe Rama me gjithe ata qe e rrethojne te dale nga bashkia e te shoh e degjoj se cfare u mungon e cfare duan shqiptaret qe i kujton vetem kur i duhet vota. pastaj le te shikojme n.q.s ka kellqe ti perfaqesoje.
  Hajt mirupafshim ne zgjedhjet e tjera

 62. Mendimi says:

  Per te gjithe ata optimiste te pasheruar:Sot keni rastin qe definitivisht te bindeni se jetoni ne nje vend despot,ne nje diktature,ne nje vend ku vetem nje perandore(Berisha )vendose ,madje edhe per jeten tuaj.
  Per te gjithe ata qe shihnin endrra se Evropa po braktise Berishen:varrimi i fitores se Socialisteve ne Tirane eshte pergaditur, ne Bruksel me bekimin e zonjes Merkel dhe,zotit Barroso(konservativet qe drejtojne Evropen) degjone varrmihesin Wohlfart.
  Per te gjithe ata qe akoma besojne ne vote te lire per 2013:Mos beni mundin qe te votoni, se te gjitha zgjedhjet perandori i” fiton” .
  Per te gjithe ata qe besonin ne Ameriken:Arvizi ka ditur vazhdimisht qfar loje e piste po luhet,dje me gjysem zeri tha 2 fjale per Ramen,duke e informuar me gjuhen diplomatike varrimin e fitores.
  Per PS:Revolucion ose nenshtrim(Gramoz Ruqi)
  Per zotin Rama: Dilema Hamletiane: TE JESHE APO TE MOS JESHE:
  Per Popullin:Nuk ka fuqi qe shemb nje Popull ,nese vertet aj nuk pranone te nenshtrohet.

 63. Mirko says:

  IKa se na hapet barkun

 64. AlbinoBlackSheep says:

  Habitem qe ka akoma njerez ketu qe shpresonin se Kolegji i Berishes do te vendoste pro kerkeses se PS. Rama duhet te kerkoje menjehere zgjedhje te pergjithshme te parakohshme dhe ne te njejten kohe riberjen e zgjedhjeve lokale ne Tirane.Ky si mesazh ndaj Arvizut dhe Sequi.Nqs reagimi i tyre eshte negativ atehere Rama ka zgjedhjen e te qenit ne krye te protestave e te vdese bashke me ne, ose te largohet e tia leje vendin dikujt tjeter qe ka guximin te drejtoje popullin ne keto momente te veshtira.

 65. Tirona says:

  Vendimi i kolegjit zgjedhor nuk eshte ndonje cudi e madhe dhe ndonje padrejtesi qe i behet ketij populli. Diferenca e votimit ishte 10 vota..Keshtu qe plus minus populli ka votuar njesoj per te dy kandidatet..Fatkeqesia per mendimin tim eshte se si ka mundesi qe gjysma e tiranes votoji per kukullen e Sali Berishes mbas vrasjeve te 21 janarit , te Gerdecit, te vjedhjeve marremendese te te gjithe qeveritareve. Ketu eshte per te bere analize sec po ndodh me kete popull. Ketu eshte enigma e mentalitetit te ketij populli qe nuk shikon me larg se sa hunda e tij. Mentaliteti dallkauk se per derisa nuk me ndoth fatkeqesi mua koken hengershin te tjeret reflektohet me se miri ne rezultatin e Tiranes. Uroj qe ky mentalitet te korigjohet sa me shpejt.

 66. SKENDERBEU says:

  PO IKE O TOSI NE NDONJE QOSHE ANDEJ NGA PIJETORET E VJENES ,SE TI ME ATE SHKURTESI QE KE DHE ME ATE RONDOKOPJE QE JE BERE TE KA VAJTUR PER LESH MIKU DHE MOS U MER ME MIKUN E REMES SE AI JU CAPLEVI TE GJITHEVE SA U MBLODHET NE NJE SHPORTE SI KARAVIDHE DHE U DUKET SE FITUAT.RAMA TANI DO TJA U FUTE TE GJITHEVE JUVE DHE JO ME DUART E VETA POR ME DUART E POPULLIT QE I KINI ARDHUR DERI NE FYT DHE MEZI PO DURON OSE TU VJELLE OSE TU DHJESE.ATHERE DO MERNI VESH SE CFARE JINI VECSE MBETURINA.VECSE MBETURINA.

 67. Ramy says:

  O shpulla, ti ose je llosh ose jevg se ket kategori njerzishe perfaqeson rama. Po pse nuk behesh burre njeher ne jeten tende dhe uroja bashes fitoren e merituar apo ke hallin e rames se nuk do bej leke per drog? mos ke frike se ai i ka rezervuar leket ce 12 vjet nga 20 perqind per leje ndertimi , besoj ce do ti mjaftojne

  1. shpulla says:

   Ramy, nuk jam jevg as llosh, po ti qenke shume i shendosh si kafshe shtepiake qe je, dil futi nje xhiro tako njerez qyteterohu se nuk je tek shpella ku ske patur drita, dritat ne shqiperi i kane bere qe ne kohe te dulles , pervec shpelles tende se nuk e dinin se kishte njerez, nuk ti ka sjell dritat saliu as luli as edi, por mund te sjellin te drejten te quhesh kafshe sic ke qene dhe do mbetesh.

  2. Ne says:

   Ramyssit,ke fantazi te madhe,Je fuks dhe drogaxhi.E them se di sekrete te Edit. Merr nje cope mishi prej derri,veri dy sy peshku dhe del…… Ramy.

 68. santa says:

  koha eshte e bukur per te menduar si do ti kaloni pushimet verore dhe te mos meremi me me keta hajdute vrases mashtrusa . kjo eshte nje loje e ndyre dhe nje skenar e te dyja paleve dhe zgjidhja si gjithmone dhe ne rastin e gerdecit te ruges se kombit te vidios apo vote _ votues te gjitha panvaresisht fakteve moren te gjitha te njejten pergjigje kane mbaruar afatet ligjore . si do qe te jete vendimi i kolegjit ne nuk do te protestojme dhe nuk do te bojkotojme tha rama por do ti bindemi rruges se instuticoneve te cilat i shane gjithe vitin si te koruptuara por ne fund i bindet lojes se mafias edhe ai vete sepse eshte pjese e skenarit po pritem nga rama demokracine kemi kohe edhe 20 vjete .

 69. hamit doka says:

  O Mero , i thuaj Rames se doli ne shesh pazari i felliqur i tij me Berishen.Rama – hipokrit nderkombetar.

 70. juristi says:

  URIME z.LULZIM BASHA PER KRYEBASHKIAK TE TIRANES,SUKSESE NE PUNE.

 71. vlonjati says:

  ore seriozisht e keni ju qe nje kurve si sashenka jonuzi do te jepte drejtesi kur ishte gjyqtare ne vlore me mori 2 milion lek per kusheririn dhe prap e futi ne burg se donte me shume spo ju jap me shume detaje qe te mos marrin vesh kush jam.

 72. ervin says:

  dikush ka fat, po esht pa afat

 73. kloss says:

  te shohim se cdo ti pjelle bytha-gjate sundimit te tij-karizmatik- ketij matufit vrases te sapozgjedhur bashes.fundi dihet-.sa mire eshte te jesh vrases-merr edhe pushtetin edhe parane -ben edhe kurven-edhe pederastin e fshehur-ringre krimin -e organizuar – meresh edhe me prostitucion-droge -edhe me vrasje passhpine.a e desherojme me kete te ashtuquajtur demokraci te mallkuar????-apo te kthehemi pas-aty ku e keqja ishte me e vogel-aty ku kishim nje cope pune-nje cope buke-dy ullinj e nje cope djathe-aty ku kishim nje shtepi -aty ku nuk kishim taksa vrasese-aty ku kishim kopshte -cerdhe e shkolla falas-aty ku ishim me te edukuar me te sjellshem-aty ku ishim jo vrases ordinere-apo hajdute profesioniste-aty ku nuk perdhunoheshin motrat tona ne diten me diell -aty ku nuk egzistonte as droga dhe as prostitucioni -aty ku nuk rrembeheshin femijet dhe te afermit tane per tu zhdukur perjetesisht.-ju bej nje pyetje:cila eshte demokracia e vertete????????kjo e tanishmja apo e te madherishmit—enver-hoxha???????

 74. gashi-Kosovar says:

  “urime” kriminelin ne krye te bashkis se Tiranes!!!!

 75. Rrofte Shqiperia says:

  Vendimi u mor pa lexuar e par prova. Kolegji tha: kapeni hajdutin para se tu vjedhe, se po ju vodhi nuk e denon ligji.

 76. tg usa says:

  Tani me lini ta mbyllim deri ketu qe te urojme Lulzim Bashen dhe pune te mbare dhe ju komunista te te gjitha llojeve u uroj shendet se jeni pa perjashtim te gjithe vellezrit e mij me mendime dhe interesa te ndryshme por me shume do te thosha mendime te ndryshme se une nuk kam asnje lloje interesi dhe le te bashkohemi dhe ti vihemi punes e ti leme keto komente tani pa bereqet dhe mos u merzitni se nuk jeni te humbur po u them pa sarkazem se nuk jeni te humbur por te fituar
  JU FALEMINDERIT PER PERGJIGJET DHE QOFSHI TE LUMTUR NE SHTEPIT DHE FAMILJET TUAJA,PO ASHTU FALENDEROJ EDHE GAZETEN TEMA PER BOTIMET
  FALEMINDERIT AGAIN BYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.

  1. shpulla says:

   ik ore jetim, mire kane bere qe te kane braktisur, te roj nene pd

  2. Ne says:

   I madh po tregohesh.Po ben konkluzionet sikur te ishe Sala.Po na uron vitin e ri me begati e me te perveshur te mengeve per punet e medha qe na presin.Pika qe s’te bie.Cope e robit budalla.Me cfare leshi do te t’i beje Lulka veprat madhore.Me te tijin,te sales,Zhozit dhe tendin…. Fli gjume se ftillohesh!

   1. tg usa says:

    E po mire athere po them dicka tjeter
    Te na “rroje”partia dhe shoku rama

 77. Gazmend Nushi USA says:

  Urime Lulzim Bashes ne detyren e re e shporrem e shporrem qelbesiren.Ju po doni mbajeni ne e kemi pasur dhe ja u kemi dhen juve pa asnje lek.Sa te keni nje p…… ne krye te partise te humbur jeni.

  1. shpulla says:

   je djal trim se ke vene dhe emrin po pac fat ne jete se po peshtyn mbi popull qe vuan. do vije dita se shpejti kur te kerkosh azil politik

 78. maloku says:

  Nuk i kuptoni ju keta maloke qe shkruajne usa jane derrrrat e sales qe vrane ne 1997 dhe sala i dha viza per amerik. HARAM QUMESHTIN E NENES SHQIPERI

 79. ALBAN DEGA says:

  LETER PA ZARF PER AMBASADORET E EVROPES SE BASHKUAR NE TIRANE

  KUSARIA ESHTE KRIM NDERKOMBETAR JO
  INTERES KOMBETAR

  – Ose na tregoni nje kod penal jo vetem te Evropes demokratike, por edhe te atyre me
  despotike ne Bote qe e cileson vjedhjen si “interes ose si vlere kombetare” qe tu
  besojme keshillave tuaja !?

  – Ndryshe me mire heshtni… Mos u beni qesharake edhe ne syte e femijeve tane qe
  qe per nje karde telefonike denohen deri ne tre vjet … kurse per 250 milione euro
  te Autostrades se Hajnise se Kombit, Lulezim Basha behet jo vetem milioner, por
  edhe superminister edhe kryetar i Bashkise se Tiranes me vota te vjedhura ne
  syte tuaj !

  – Hidhni parullen ” Ta bejme Evropen si Shqiperia “… ose pranoni
  bashkefajesine me Berishen ne kusarine e votave te 28 qershorit 2009 dhe te pas
  14 majit 2011 !!!???

  – Thirrjet nacional – socialiste burim tragjedish per Evropen

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ambasadori i Bashkimit Evropian ku aspirojme te integrohemi , Zoti Etore Sequi deklaroi sot ne nje interviste per Televizionin “24 Ore ” News se ” Eshtë shumë e rëndësishme që të gjitha palët të vendosin interesin e vendit mbi interesin e ngushtë partiak, dhe do doja të theksoja atë që kamë bërë gjatë javëve të fundit. Është shumë e rëndësishme që të shihet interesi kombëtar, kjo, drejtë procesit të integrimit”.
  Edhe Libia , edhe Zimbabveja, edhe Koreja e Veriut … bile edhe Irani jane kombe dhe kane interesat e tyre kombetare, zoterinj ambasadore. Ju e bete dashur pa dashur deshmitare okulare te vjedhjes dhe kusarise se votave nga banda e kusareve qeveritare me kryeministrin Sali Berisha ne krye. Ata bene vjedhjen e kusarine me transparente te votave te qytetareve te Tiranes ne hisotrine 15 vjecare te ksaj kusarie,
  Nese Evropa Demokratike ka ndryshuar ligjet e kodet e saj keto dite e nuk e kemi marre vesh ende u kerkoj falje edhe ju edhe lexuesve te kesaj letre pa zarf. Une per vete nuk kam lexuar asnje njoftim qe jo vetem Evropa e Bashkuar e SHBA-ja si Nena e demokraise boterore nuk kane ndryshuar as ligjet e as kodet penale. Hajnia denohet rene. Vjedhja ndeshkohet ashper. Kusaria, sidomos e votave, penazliohet ashper jo vetem ne keto shtet demorkatike por edhe ne ato me despotiket. Ne Iran dhe ne Arbaine Saudite te presin doren me te cilen ke vjedhur qofte edhe nje dardhe ose nje molle. Ne Phenian te varin ne mes te Sheshit Kim Ir Sen per vjedhje….
  Ps enuk jepni te njejta keshilla eshte per keto shtet despotike Zorterinje ambsadore!? Dhe behet fjale per shtete kombe shume me te vjetra se shumica e atyre te Evropes se Bashkuar sic eshte shteti dhe kombi Pers.
  Mos valle do te na bindni se edhe kusaria qe pate me syte tuaj eshte demokraci!?
  Mos valle Shqiperia eshte e denje vetem per despote si Enver Hoxha, si Sali Berisha!?
  Cfare do te thote per ju fjala demos dhe vote e tij Zoterinj ambasadore te Evropes Demokratike !?
  Cfare demorkacie mund te jete njke shtet ku mbi nje e treta e votave u numerua keq ose shume keq ” sipas raportit perfundimtar te perfaqesusve tuaj ligjore te ODHIR-it per zgjedhjet e 28 Qershorit 2009 , Zoterinj ambsadore!?
  A mund te quhet e vleresohet si demokraci nje qeverisje kusare si e Sali Berishes qe vodhi ne mes te dites ne syte e shqiptareve dhe te nderkombetareve, ne sy te monitoreve dhe te ju ambasadoreve mbas 14 majit 2011 kur u numerua edhe vota e fundit per kryetar bashkie ne Tirane Zoternj ambsadore !?
  Nese i vidhet vota arma e vetme e kryesore e demokracise nje populli cfare rruge e mjeti tjeter pervec protestes demorkatike, mbarepopullore i mbtete atij per te ushtruar puishtetin e popullit, me popullin e per popullin qe e ka emrin e ndritur demokraci Zoternj ambasadore !?
  Mos valle Shqiperia dhe interesat e saj kombetare kerkojne sakrifica e vetmohim vetem te opozites dhe te liderit te saj Edi Rama dhe jo edhe te pozites dhe kryekusarit te
  dhe Muamar Kadafit te Shqiperise, Sali Berisha, i cili me vjedhjen e kusarine e hapur te votave ne Tirane prishi edhe ekuilbrin e fundit te pushteteve ne Tirane duke cenuar e rrenuar demorkacine shqiptare me kusarine e babezine e tij despotike per pushtet te pakuzifuar njesoj si Josif Stalini e Enver Hoxha !?
  Ne e filluam levizjen demokratike te uzurpruar nga fanatike emisare komuniste si Sali Berisha e Co, e tij e kusareve me parullen aspirate mbare popullore : E duam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqiperine si Amerika demokratike !”
  Me ato parulla do ta vazhdojme dhe tani kunder kusareve te votave, kunder kusareve te pasurive dhe djerses se popullit shqiptar, kunder kusareve dhe vrastareve te demokracise shqiptare!
  Ka vetem nje rruge te na bindni per te kunderten: kerkoni nga qeverite tuaja te hedhin dhe zbatojne parullen ” Ta bejme Evropen si Shqiperia!” qe tu besojme se me te vertete
  e keni seriozisht dhe pernimend kesaj here Zoternj te nderuar ambasadore !?
  Perndryshe: mos u beni qesharake dhe mekatare edhe ne syte e femijeve tane Zoterinj ambasadore.
  Perndryshe, historia nuk do tua fale dyfytersine, standartet e dyfishta, keshillat e
  mbrapshta kunder mbrapshtanit dhe zullumqarit me te madh ne politiken shqiptare, Sali Berishes dhe bandes se tij te kusareve !
  Une perulem me nderim dhe respekt perballe deklarates se ambasadorit te nderuar te SHBA-se ne Tirane Z. Aleksander Arvizu ne intervisten me gazetarin e shquar Alfred Peza te Televizonit ” Vizion Plus” se “Stabiliteti nuk është i keq, por nuk e zgjedhim atë para demokracisë”. God Bless USA!
  Stabliteti mbi bazat e kusarise eshte megakusari. Eshte rrenim jo vetem i kombit por edhe me pasoja te renda per mbare Evropen, ku Shqiperia me shume permendet si rruge kryesore e drogave dhe trafikut njerezor, si lavatrice gjigande e parave te pista, si qender korrupsioni e krimi te organizuar.
  Vjedhja ne teresi dhe kusaria, sidomos ajo e votave nuk eshte e nuk mund te jete as interes e aq me pak vlere kombetare. Ajo eshte nje krim i pafalshem kombetar dhe nderkombetar qe duhet goditur e ndeshkuar ashper me te gjithe forcen e ligjit e shtetit te se drejtes.
  Cdo qytetar i ketij vendi e perfaqesues i huaj, qe nga shtetasi me i thjeshte e deri te perfaqesuesi me i larte e ketyre shteteve demokratike sic jeni ju ambasadoret e nderuar te Evropes demokratike , e ne radhe te pare opozita e ka detyre paresore ta luftoje e ndeshkoje ate me te gjitha rruget e mjetet demokratike para se te kete rrenuar cdo vlere demokratike dhe themelet e kombit shqiptar. qe aq shume ka kontribuar e sakrifikuar per te mbrojtur kristianizmin dhe qyteterimin evropian qysh nga Gjergj Kastrioti Skederbeu e deri tek Nena e parbotshme Tereza.
  Te heshtesh e per me teper te maskosh e fshehesh kete krim kombetar e nderkombetar, ne emer te interesave kombetare, do te thote te kthehesh ne bashkefajtor, ne bashkepunetor ne kusarine e votabve dhe te pasurive te shqiptareve, te kthehesh ne varrmihes te demokracise shqiptare dhe aspiratave demokratike te parealizuara ende te sovranit shqiptar!
  Cdo thirrje e parulle e tille tingellon me shume si nje thirrje tipike nacional – socialiste, nga te cilat ka vuajtur aq shume Evropa gjate shekullit te fundit, se sa nje thirrje per “liri- barazi -vellazeri” qe hapi nje peoke te re ne historine evropiane e boterore!

  1. juristi says:

   Pershendetje per shkelqesin tuaj z.Alban Dega pranoni ngushllimet me te sinqerta nga une per humbjen e Tiranes, se shum ta ka djege zemren humbja e z.RAMA, po qka ti besh keto jan rregullat e demokracis,dikush humbe e dikush fitone, me rendesi qe pashallaku i z.Rama u shua dhe aty i mbetet te merret me vetveten e me partine, Urime per z.L.Basha, per nje koncept te ri qytetare, me respekt nga jurisi per shkelqesin e tij ALBAN DEGA.

 80. ALBAN DEGA says:

  E VETMJA RRUGE PER OPOZITEN SHQIPTARE!

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tahriri per Mubarakun ose Kadafin shqiptar dhe banden e tij te kusareve… Eshte e vetmja gjuhe qe kupton Mubaraku, Ben Aliu, Muamar Kadafi shqiptar!
  Te gjithe despotet kane nje fytyre ashtu sikurse te gjithe derrat nje fecke kane !
  Ligji Peruan per gjyqtaret dhe prokuroret e korruptuar… Me hunj e me gure derisa te vendoset drejtesia ne vend!
  Non grata per ambasadorin e kusarise Wolvarth…. Bojkotim total i tij nga opozita. Ai eshte turpi i Evropes!
  Padi ne Gjykaten e Strasburgut dhe ne Gjykaten Nderkombetare te Nju Jorkut per te tre keta elemente te kusarise se votave vec e vec e te marre se bashkuy si nje bande hajnash !
  Shqiperine do at e duhet ta bejne shqiptaret jo nderkombetaret! Ua kemi prure ne maje te hundes me kusarine dhe mbrapshtimet tona! Enough it’s enough… Bolle me!
  Sekuestrimi dhe kthimi tek pronari i ligjshem, sovrani shqiptar, i cdo centi te vjedhur nga kusaret e qeverise kusare te Sali Berishes.
  Venia e tyre para drejtesise deri ne konsekuencen e fundit!
  Jo vetem ata por edhe gjyqatret e prokuroret, bashkepuneroret qe u bene bashkefajtore ne kete kusari duke u fshehur e shperdoruar procedurat, duke perdorur antiligjin ne vend te ligjit, duke dhene anti-drejetsi ne emer te drejtesise!
  Drejtesi ! Ligj! Shtet ligjor!

 81. Qemal says:

  Nuk kane vend shqiptaret ne qeveri ate e kane zaptuar Greket me Pollon si perfaqsues dhe Serbet me Sali Berishen, Lulin e Ilir Meten e te tjere.Sic e shihni Shqiptaret po ikin nga Shqiperia dhe vendin e tyre po e zene Greket dhe Serbet pritni edhe pak e do te shihni pretendimet e tyre, ne te gjitha qytetet e Shqiperise.KJO ESHTE QEVERI TRADHETARE DHE DUHET ZHDUKUR ME CDO MJET,O SOT O KURRE NESER DO JETE SHUME VONE ,ZGJOHU POPULL….???!!!

 82. vanja says:

  gjyqtarja e popullit sashenka jonuzllova zbatoi dhe gjykoi vendimin per fituesin lul bashovic .ky vendim upergezua nga kumandari i madh salo berishovic dhe tutkunet e tij ne pd.populli vazhdon te haje miza i gezuar.turp turp turp!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82154
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82154
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24846
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24846
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X