mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë pasaporta të Shqipërisë

Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë që Tirana zyrtare të mundësojë përfitimin e nënshtetësisë shqiptare nga gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë kufijve të shtetit shqiptar.

 

Një plan i tillë tashmë është zbatuar nga shtetet fqinje si Maqedonia, Bullgaria, Serbia dhe nga vendet tjera ish-jugosllave.

Mirëpo, partitë politike shqiptare në Maqedoni ene nuk dëshirojnë të diskutojnë mbi këtë çështje, edhe pse theksojnë se vetë shteti shqiptar duhet të vlerësojë nëse duhet apo jo të krijohet kjo mundësi nëpërmjet rrugëve kushtetuese, ashtu që të gjithë shqiptarët – kudo që jetojnë – të mund të pajisen me nënshtetësi shqiptare, pavarësisht asaj nëse jetojnë në dy apo më shumë shtete. Pajisja me nënshtetësi shqiptare në këtë rast do të bëhej sipas modelit të nënshtetësisë së dyfishtë, e cila lejohet nga shumë shtete.

Juristë dhe avokatë shqiptarë nuk e përjashtojnë mundësinë që kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, me dekretin e presidentit Topi të përmbush fjalët e tij të viteve të 90’ta, kur kishte pohuar se çdo shqiptar në botë është shtetas i Shqipërisë.

“Kjo duhet të realizohet, sepse ne kemi këtu rastin konkret të maqedonëve, të cilët pavarësisht asaj se ku jetojnë posedojnë edhe nënshtetësinë e Maqedonisë. Një mundësi e tillë po shfrytëzohet edhe nga shqiptarët që jetojnë në kufi me Maqedoninë, e të cilët deklarohen se kanë origjinë maqedone”, ka theksuar juristi Numan Limani.

Kohë më parë, burime të afërta me Qeverinë në Tiranë nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Qeveria Shqiptare të shqyrtojë planin për dhënien e nënshtetësisë edhe për gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë kufijve të shtetit shqiptar.

Ligji për dhënien e nënshtetësisë është një e drejtë që dekretohet nga presidenti i Shqipërisë, dhe të drejtën e përfitimit të saj e ka secili shtetas i huaj që ka mbushur 5 vjet të qëndrimit të rregullt brenda territorit të shtetit shqiptar.

Në asnjë nen të ligjit, të ndryshuar në vitin 1998, nuk parashihet përfitimi përmes përkatësisë etnike, gjë që mundëson që çdo shqiptar të ketë të drejtën e posedimit të nënshtetësisë shqiptare. Mirëpo, në rast të ndryshimeve të paralajmëruara, të drejtën e pajisjes me nënshtetësi shqiptare do ta kenë edhe mbi 5 milionë shqiptarë që jetojnë në rajonin e Ballkanit. (INA)

77 komente në “Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë pasaporta të Shqipërisë”

 1. alban says:

  po po erdhen per te votuar zyrtarisht ketu na beren gjemen !

  1. ENOUGH is ENOUGH says:

   Ky eshte plani BERISHES per 2013, mos kujtoni se eshte pa gje dhe aleanca KUQ e ZI

   1. jusuf haxhiju says:

    e mor injorant

  2. raimondi says:

   Po qysh do vijne te votojne ketu or idiot !–Ne pashaporte do tu vendoset edhe Adresa e tyre ne Maqedoni dhe keshtu mbyllet cdo gje

   ———Pastan cfare gjeme do ju behet ju ?
   –Juve nuk jun voton as Tirana–Pothuaj gjysma e Tiranes ishte kunder Edit

   —Dhe sa me shume kalon koha aq me pak do votohen ata kauret e PS-se qe jane te gjithe Spiune te Grekut

   1. tg usa says:

    Ngele duke u qurravitur me punen e Grekve si ‘tg usa’ me punen e kamunisteve. Ironi e fatit eshte eshte se sic u pa, tradhetarin dhe komunistin e keni ju era-qente ne krye te bandes suaj.

    Ju kam thene disave si puna jote, mos ja dini per nder se ju dha leje te zbrisni nga mali ne fushe, fundja erdhet vete me kembet tuaja.

    1. gazi says:

     -ky ka qene ca vjet ne greqi dhe e kane shkrehur greket
     pastaj erdhi ne amerike,punon per greke dhe vjen c’freh inatin ketu–plus ka tokat e stergjyshit ne greqi qe s’ja jep greku..kurse Shqiptaret e kosoves
     i mbron se eshte gjysem kosovar–jo per gje por gjithcka eshte personale..

     1. tourkofagos says:

      hahaha,,,,,rajmond marmida paska histori te gjate,,,!!

   2. ENOUGH is ENOUGH says:

    O kokrra katnarit ke pare ndonjehere pasaporte me adrese ti?????????????Po te ishin bere ID me adrese qe ne fillim nuk do vinin malok si puna jote te votonin ne TIRANE por do shkonin te votonin ne VICIDOL .Pastaj hajde ma trego gjysma me kete apo me ate

 2. Fred.dibrani.Hamburg says:

  Ngadale te nderuar Nacionalista te mirfillte shqiptar.Tu japesh Pasaporte te Shqiperis atyre qe jetojne ne Kosove,Mal te Zi dhe ne Maqedoni do te thote tu mohosh atyre njerzve vendlindjen dhe trojet e lashta shqiptare,do te thote te besh politiken sllaviste.Shqiperia eshte nje shtet i vogel 28000 km katror.Mos luani me fatet e ARBERISE.Shqiptaret jashte shteti te njohur ame qe e ka emrin SHQIPERIA kane zgjedhur me ose pa deshire te behen pjese e atyre shteteve artificiale qe jane te njohur nga OKB dhe Fuqite e Medha.Shqiperia nuk fuqizohet duke marre Pasaporten e Shqiperise por duke marre Pasaportat e vendeve qe jane ndertuar mbi trojet e aneksuara shqiptare dhe duke shenuar QARTE dhe me shkronja te medha NACIONALITETIN SHQIPTAR.Mos beni lojen e fqinjeve grabiqiar.Un jam qe te gjithe shqiptaret kudo qe jane te marrin Pasaporten e ARBERISE ose te ILIRISE por jo te Shqiperise…Republika e Shqiperis,Republika e Kosoves,Republika e Ulqinit,Republika e Tetoves.Republika e Presheves,Repuplika e Camerise jane pjese te ARBERISE.

  1. Cakalli7 says:

   A ka mundesi te me japesh popullsine e supozuar te ketyre shteteve
   Republika e Shqiperis,
   Republika e Kosoves (kete e dime se aty ka shtet),
   Republika e Ulqinit,
   Republika e Tetoves.
   Republika e Presheves,
   Repuplika e Camerise

   1. Slayer says:

    Mesa kuptohet Dibrani i referohet popullsise me shumice Shqipetare,dhe ne qoftese do ti Cakalli7, ose (shpirti i kundershtimit) shko e pyet Genc leshin se ai eshte expert per regjistrime popullsie, dhe te lutem mos ma ngacmo patriotin:-)

    1. Fred.Dibrani.Hamburg says:

     Pershendetje Slayer.Kam kenaqesine qe ke kuptuar cfare kam dasht me thane kur kam shenu Republika trojet shqiptare qe jane dhene shteteve fqinje,perjashto Kosoven tani.Shqiptaret e Maqedonise perpara se te kerkojne Pasaporten e Arberise duket te kerkojne REALIZIMIN e Marveshjes se Ohrit te vitit 2001.Duhet te bashkojne fuqine e tyre politike jo ne 10 Parti,por te pakten ne 2 Parti kryesore.Dera e TOKES Nane(SHQIPERIA)eshte e hapur,ka qene dhe do te jete per te gjithe bashkkombasit kudo qe jane.Te gjithe se bashku pa dallim bindje politike e feje na lidh gjuha e perbashket qe flasim.Kryesore eshte qe emrin shqiptar ta mbajme me nder e te kontribojme qe bota e civilizuar te ndryshoje opinionin jo te mire qe ka per ne.Te ndjekim shembullin e Ismail Ketes ne München.Boksier i talentu dhe shqiptar i nderu

     1. Slayer says:

      Padyshim patriot,un i qendroj asaj qe feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria, pa dashur me ofendu besimtaret e besimeve te ndryshme,personalisht besoj ne Misterin e jetes,por besoj ama,ndersa persa i perket politikes atje ne Shqiperi nuk ndihem (fans) sepse ata nuk jane politikan,jan vec ca grupe hajduterish me (licence) qe po shesin c’do prone e c’do cope toke tonen..Bashkimi ben fuqine Patriot,te jemi krenar qe jemi Shqipetar:-)

    2. Cakalli7 says:

     askush nuk ju pergjigj pyetjes time zoterinj sa shqiptare kane perkatesisht ne keto zona/shtete si me lart

     1. tourkofagos says:

      united states of albania+ tyrkie= 70milion byrazere!!
      ok,file cak.7!

     2. vinny says:

      Po pse nuk ke mesu ne shkolle ti ça faji te ka dynjoja, lexo, meso, gjeje vet, pse rri duke pyt te tjeret !!

     3. Cakalli7 says:

      Shqiperi ~4milione (bashke me jashte)
      Kosove ~2milion + 500 mije jashte
      Mal te Zi 33mije (nga regjistrimi i fundit) + 10mije jashte
      Presheve ~30mije
      Maqedoni ~400 mije (bashke me ata jashte)
      Cameri 0 (zero)
      Pra me dore te lire 7 milione (pa frike nja 250 mije me pak)
      Pra

     4. Real-man says:

      O zoti Cakall.Je gabim o derzi.Shqiperia 4.milion+1,5 milion te emigruar.Kosova 2,5 milion.Presheva Bujanovci 0,5 milion.Montenegro 100 mije.Arbereshet e Italise 1,milion.Arvanitasit 0,5 milion.Makedonia 1,milion.Arnautet e Turqise qe u debun prej miqve tuaj serbe 3,milion.Pra gati mbi 14 milion shqiptar.Pak ma shum se greknit tuj.Shqiptaret jane raca ma e bukur ma e fuqishme e Tokes.Shqipria eshte Toka e BEKUAR.

     5. Cakalli7 says:

      Une po them ato qe kane konfirmuar qeverite zoteri, turq e arape ka plot ti po je turk te lutem na ler ne evropianeve ne punen tone

 3. BILL says:

  SHQIPERIA DHE SHQIPTARET NUK KANE NEVOJE PER ISLAMIKE KOKETRASHE, QE VETEM EMRIN SHQIPTAR KANE, SEPSE NE ZAKONE DHE MENTALITET JANE TURQ E ARABE 24-KARATSH. NUK JA VLEN TE MERRESH ME KETA TE MAQEDONISE, NE SHQIPTARET KETU KEMI HALLET TONA ME SHUMICE, KETA LE TI ZGJIDHIN HALLET E TYRE VETE, DHE KUR TE VIJE KOHA QE TA KUPTOJNE SE CFARE DO TE THOTE SHQIPERI (ARBERI), JANE TE MIREPRITUR, POR JO PERPARA SE TA KUPTOJNE KETE GJE DHE TE BEHEN NJEREZ E EUROPIANE, PAVARESISHT PREJARDHJES SE TYRE. JO, FALEMINDERIT SEPSE NUK KEMI SE CFARE NA DUHEN KETA !!

  1. Tirona_ime says:

   po kush je ti qe po na jep men ktu,ikere manall Hill-BILL

  2. jusuf haxhiju says:

   nese ne spo te duhemi,neve na duheni se shqiperia eshte e gjith shqipetareve,

   1. shpulla says:

    dopio gjashta ti je fiks nga palestina, ke ardhe per pune ne shqiperi apo ke zbrit nga frika shkaut????

 4. Rani says:

  Billi ka te drejte, ata kane tendeca arabe dhe turke, po te kene te drejte te votojne keta shtazarake, atehere Shqiperia do te ngelet ne vend numero se kafsheria te keta ka permasa te pabesueshme. Ata duhet te ndergjegjesohen pike se pari se ça jane dhe ku duan te shkojne, pastaj jane te mirepritur te vijne, po jo te vijne vetem per te shenuar kafsherine e radhes. Mjafton te shkosh te shohesh ne Tetove dhe i them Tirona-ime, nqs s’ke qene asnjehere atje, atehere na degjo ne qe kemi qene plako ok dhe qe kemi pare me sy se ça behet dhe mos bej si nacionalist kot e me kot. Atje kafene ta sherbejne burrat ne shtepi dhe grate nuk dalin te takojne te huajt, atje eshte çmenduri te nxjerrin per te pire çaj si ne Arabi (turkofagosi do te replikoje natyrisht).

  1. Tetovarja says:

   Sa komentim i dobet more Rani(RAMI).Ti i quan shtazarak sepse burrat te paskan
   sherby dhe grate nuk qenkan taku me ty.Sa primitiv qe qenke mor lumemadh.Cfare te kan bo ne Tetov more RAMI,paske heq keq perderisa i quan kafsheria?A nuk perdoren pak gjalp ose vaj??

   1. Rani says:

    Nuk jam Rami jam Rani mos e ngaterro edhe mesohu ta shohesh te verteten siç eshte dhe jo ashtu si e do ti edhe pse mund te jete e dhimbshme.

   2. Cakalli7 says:

    tetovare a do vish se e kam lyer dhembin tim me vaj edhe kam ndixhue qe ju te maqedonis jeni shumeperdorimshme

  2. Vebby says:

   Zoti Rani, shkruajta nje koment por per fat te keq nuk a mbarova dhe nuk besoj se arriti tek redaksia, sepse shkruaj nga cel. dhe shtypa pa dashje butonin Dergo.
   Megjithate desha te Ju theme disa gjera: ne shume shkrime kam thene se jeni njeri nder komentuesit me reale me shkrime te shkurta, thjeshta dhe plot kuptim, POR me ne shkrimin e mesiperm jeni treguar shune siperfaqesor dhe i pa pjekur!
   Sot ne Tirane u ther nje dash mu ne zemer te kryqeytetit, me trego a jane te gjithe Tiransat islamist apo talebane? Ai qe theri dashin mbante ne dore nje thike 20 cm (arme e ftohte) mu ne mes te kryeqytetit dhe spjerdhi per askend. A jane te gjithe Tiransat si ai shtaze apo kafshe?! Jo ore Rani Jo. Mos fut te gjithe ne nje thes. Ndoshta ne trojet Shipetare jashte territorit te Shqiperise dominon feja islame por kjo nuk do te thote se feja eshte mbi kombin, sepse ata Shqepetare kane zemer dhe gjak Shqiptari.
   Ju z. Rani dhe Bill mos ndani Shqiptaret ne baze te fese si ben turkofagos, mendimi-im apo si ka bere dhe ben greku e turku: “ortodokset jane grek e muslimanet jane turq”!
   E kuptoj gjithashtu se edhe logjika me e thjeshte te çon deri aty se keta do te kishin votuar per Sal Bishën, por ky “problem” mund te zgjidhet fare lehte dukenshtuar nje tregues fjale/shenje i cili mohon te drejten e votes me pretekstin se nuk banojne ne Shqiperi. (por kete “problem” e zgjidhin juristet, gjithmine nese kane vullnet e deshire). Keshtu te gjithe pak a shume do te ishin te kenaqur dhe Ju dhe ai far Billi do te ishit lehtesuar icik dhe nuk do te perhapnit urrejte dhe propagande antishqiptare.
   Dhe dicka tjeter: Sllavomaqedonist (per fat te keq) fituan liberalizimin e vizave para Shqiperise, qe d.m.th Shqiptarve te Sllavomaqedonise u duhet pasaporta jo per te udhetuar ne Europe (sepse e kane ate te drejte), por per ta pas per qejf te vet, sepse fundi i fundit jane Shqipetare, gje qe smund ta mohoje askush, ile as une, as Ju dhe as ai Billi apo dikush tjeter.

   1. Mic Sokoli says:

    Shume i sakte komenti. Jemi Shqiptare ne radhe te pare pastaj preferencat personale nuk kane rendesi. Nje pyetje kam per ata qe kundershtojne dhenien e pashaportave: Ne qofte se jeni nga jugu sa shoke nga veriu keni dhe e kunderta?

  3. raimondi says:

   Ore Rani po c’rendesi ka se si e japin kafen ne shtetpi —Shqiptaret ne Maqedoni jane njerezit tane ,shqiptare si ne –
   ———Dhe me marjen e pashaportave do ritet me shume komunikimi midis nesh dhe ne kete menyre
   edhe ata do mesojne zakonet tona dhe me kalimin e kohes do ecimte gjithe bashke drejt nje jete moderne europiane
   -sic eshte dhe tendenca sot per te gjitha vendet europiane –

   ————–Ndaj shteti shqiptar te japi sa me shpejt pashaporta shqiptare per shqiptaret ne Maqedoni dhe te krijoje shkembime experience dhe binjakezime midis qyteteve shqiptare te Maqedonise dhe qyteteve tona
   -Te krijohen edhe binjakezimet midis shkollave dhe universiteve shqiptare ne dy anet e kufirit ,
   dhe keshtu me radhe do krijohen mundesite me te mira per ti ndihmuar vellezerit tane ne Maqedoni

 5. ora says:

  para ca vitesh na shifnin venger shqiptaret e maqedonise kosoves etj. per faktin qe ato palo shtete u jepnin nje pasaporte sa me bere sevap. Dhe na qanin hallin ne shqiptareve te shkrete qe rropateshim dyerve te ambasadave per nje palo vize.
  Kurse tani qe aderuam ne europe u kujtuan qe na duan shume dhe se pasaporta jone dikur e keqe, u be tani e mire per interesat e tyre dhe papritur paskemi detyrime ndaj tyre…………… cudi !!!!!!!

 6. Shqiptaro Australiani thote says:

  Bill ke te drejte ata vetem emin kane shqiptar po nuk jane shqiptare, jane shum te prapambetur koke trashe zakone prapanike,edhe me e keqa eshte se nuk duan te ndryshojne.I them Tirona ime hajde ketu ne Sydney edhe te shohesh kur festojne diten e flamurit tamam ose kur marteohen sikur jane turq, nuk kane zakonet tona, eshte me te verte teper te ardhur keq, ata jane si Shqiperia ne 1912.Une i them jo per pasaporte Shqiptare

  1. Alb-germani says:

   Pse ke frik nga Turqit more Shqiptari i Australise,Skenderbeu i mundi dhe ne arritem te kemi Sulltanin shqiptar ne Egjypt.Cfare te paskan bere zakonet prapanike dhe prapambetja e shqiptareve.Mos urreni aq shume,se urrejtja e madhe do ju demtoj shendetin.Por ndihmo qe shqiptaret te civilizohen dhe te perparojne si komb.

   1. Nje qytetar says:

    C te boni turqia ja pra qe ju la te prapambetur sa i kendoni kenge bin ladenit

 7. dardan kosova says:

  nuk i kuptoj disa komentus te pacipe qe shprehen ne kete menyre me te paverteta dhe shpifje kerkesa per pasaport shqiptare eshte bere vetem per qellime kombetare sepse maqedonia ka marr liberalizimin e vizave para shqiperis prandaj mos ja futni kot e dyta nuk eshte e vertet se na qenkan turko arab e ktu ne shqiperi shume te qytetruar une ne perendim vet banoj edhe qdoher ne biseda me te huaj te ndryshem ata haptas shprehen qe kosovaret jane me te qytetruar dhe me te edukuar se ata te shqiperis prandaj disa komente ketu jane vetem qe tua fusesh kepen siq thote nje fjale popullore kendej nga ne

 8. maximus says:

  me vjen keq per ta thene por shqiptaret e maqedonise vetem emrin kane shqiptar, se ne zakone ata jane 100% turq,bile shumica e tyre dine turqisht,

  1. Aishja prej Sauku says:

   Po pse mre Maksimus(mus) merakosesh ti mre??Turqit shkun der ne Vjene,e na kan hyp e zdryp 500 e ca kusur vjet.Shif mre perpara e mos u merakos ti mre cuno per Makedonien.Ato jam djem te zotet e din me e mbroj jeten e venin e tyne vet.Halla bilaj mre Maxi-mus.Turq knej turq anej.Ju ka hy Gogoli ne B..th prej Turqve.A jeni a sjen shqiptare mre Burraaa,a jeni bo t’tan burica.Leni turqit n’pun t’vet e shifni se jeni bo Amerikano,jeni tu u bo zezak si greknit.

   1. Edi Detroit says:

    Ha ha ha , AISHJA te shan TURKUN moj aishe prej saukut, kur ke ardhe ne Sauk dhe prej nga ke zbrit moj trimnesh me emrin e bukur AISHEEEEE.

 9. Coni/Vlore says:

  Ne Shqiperi shqiptaret jane vertet moderne,me shume se perendimore.Aq moderne sa kane cuar dhe komshijet apo kusherirat e parane semafore.Jo si ata koketrashet andollake!Ne shqiperi jane moderne,mor vella,paguan para dhe merr cdo gje:do pasaporte:paguaj,do femer:paguaj,nuk do te paguash taksa:paguaj para ne dore.
  Ky eshte modernizem ,jo si ata fshataret e Tetoves qe te vrasin po ti cosh kusheriren e pare prostiute.Ca te keqe ka,mor vella?Para do beje kusherira!Do i shqyhet cik farfalla ,po pune e madhe!Duan te kene dhe pashaporten tone ata ,pale.

  1. Nje qytetar says:

   O coni keni goje ju vlonjatet me fol per prostitucion ju qe i shisnit motart tuaja deri dje me skafe ne Itali?Sa per ata te maqedonise dhe kosoves atyre nuk ka kush ua merr kushurirat se ata i fusin ne thes i ven ferrexhe kush preferon femra me cracaf ne koke si nixha.hajt kendojini ndonje kenge Bin Ladenit ose beni ndonje kurban per sali berishen se per bashen e bete.

   1. Katoliku says:

    Un i jap shume te drejte Conit.Vlore.Ai ben koment realist panvarsisht se ty nuk te pelqen.Dihet qe nuk ka pyll pa derra dhe nuk ka fshat pa GOMAR si ne Shqiperi ashtu dhe ne Kosove e Maqedoni,o Zoti QYTETAR.Prandaj mos i fut tan njerzit ne nje thes.Ka femra me carcaf ne koke edhe ne Shqiperi ashtu sic kane edhe femra me minifunde edhe ne Kosove.

    1. Nje qytetar says:

     Po femra me caracaf ne koke ka dhe ne amerike gjermani france dhe cfare keto jane vende te islamizuara jane?Une nuk po them per raste te vecanta ose per pak por ne pergjithsi shumica vene ferrexhe dhe ndjekin zakone prapanike arabe qe nuk kane te bejne me shqiperine madje sa arrije te mohojne dhe figura te krishtera te shqiperise.

  2. Cakalli7 says:

   =Coni/Vlore ose canja na vlora do me u be vlonjat quni i tironc, e mer grup sado qe te ikin brezat ti dylber spahiu nga turqia do ngelesh

 10. Cakalli7 says:

  =Cili do jete kriteri qe do dalloje nje shtetas te maqedonise si shqiptar ose jo? Me vetedeklarim????? Sikur po e lufton kete pune Spahi Turku me orgjine nga prizreni rritur ne tirane. He majmuna standart te dyfishte keni gjithandej. Po keta tuqit e gostivarit do i pajisim me pashaporte se tuqija eshte larg edhe jane gjyna, bej sevap salif haxhi berisha

  1. anastasi says:

   jo biri im jo mos ha mish te ngorllur

   1. Cakalli7 says:

    jo adhafist maqedonie se une blej mish derri hallall

 11. lilolabja says:

  Te respektuar te gjithe shqiptaret qe mbi fene e shqiptarit nuk vene asnje fe tjeter .!Te gjithe le ta marrin pashaporten shqiptare ,mjafton qe kjo te mos keq perdoret per plane te erreta te pushtetit te shpellarit ,kjo na ben skeptike se jemi djegur nga qulli dhe tani i fryme dhe kosit Kush eshte ai qe sdo pashaporten e vendit ame .Duhet ti referohemi dhe kohrave qe keto zona pranuan te quhen musliman ishte e vetmja menyre qe do i shpetonte ata nga asimilimi sllave i asaj kohe.Nuk e kane bere per qejf por ju haroni me kryesoren qe ata kaq vjet e kane ruajtur ate gjuhe dhe zakon .Nuk e kuptoj si mund te denigrosh kaq shume vellaun tend te nje gjaku ,kjo nuk eshte meskine nga keta te ashtequajtur “modern”?

 12. lola says:

  ncncncnc edhe keta kishim mangut mos te kthehemi me ne shqiperi pastaj

  1. Aishja prej Sauku says:

   Lola shpirti i Aishes,pse mi goce ke frik nga shqiptaret qe vine ne token nane.Po ti ske frik qe jeton me lloj lloj racash atje ku je.te bardhe e te zinj e ster te zinj.Me klube seksi me prostituta rrugeve.a te vdektshim morrat e dallapit.Cu ka gjet ju qi nuk doni bashkkombasit tuj.Po shum shum gati 10 milion bashkombas jetojne ne ket bot.cfare do thonin turcit qe jane 70 milion,apo gjermonet qe jon 80 milion.Lola mos to’sht fry shum tollumacja atje ku je.Ika se kam me lshu lopen.shifemi ne darke

   1. Cakalli7 says:

    kan msue ene turkeshat shqip bre

    1. Aishja prej Sauku says:

     cakalla ti vet ke zgjidh nje emen turk si niki-nome,cakalli ne turqisht i thon atij qe pllet kot n’diell.un jom dembabadem tironse.

     1. Cakalli7 says:

      ate thashe edhe une pra denbabaden dylbere egnatie

 13. jusuf haxhiju says:

  ju qe neve shqiptarve te maqedonis na quani pro turq e pro arab duhet te na kerkoni ndjes,sepse eshte turqia ai shtet garant i sovranitetit te shqiperis,se per ndryshe ju kishte mar greku,fundi fundit neve ne at ane sngelem me vullnetin ton por fatin na u nda nga te medhejt e botes,luften per pavarsi te shqiperise e bem edhe ne me idriz seferin e hasan prishtinen.po nena tereze qe eshte nga SHKUPIcka do ti thoni asaj po te ishte gjalle e te kerkonte shtetsi shqiptare?????dua pergjigje por njekohsisht edhe ndjese.NE DUAM PASAPORT ME SHQIPONJE jo pasaport greku!!!!

  1. BILL says:

   PIKERISHT KETU ESHTE PROBLEMI JUSUF EFENDI, QE JU TE MAQEDONISE NUK E DINI DHE AS E KUPTONI DALLIMIN MIDIS ARBERISE DHE TURQISE. MEGJITHATE NUK JU VENDOSIM SHUME FAJ, SEPSE DONI APO NUK DONI, DO TE MBRONI PREJARDHJEN TUAJ. MEGJITHATE, NEQOFTESE DONI QE TE JENI SHQIPTARE, MESOHUNI QE TE SILLENI SI TE TILLE, DHE LERENI MENJANE TURQINE EDHE ARABINE, SEPSE NA KANE PUSHTUAR PER 500-VITE. RESPEKTONI HEROIN TONE KOMBETAR GJERGJ KASTRIOTIN, QE U MARTIRIZUA PER NJE ARBERI PA PUSHTUES DHE TE CIVILIZUAR. RESPEKTONI RILINDASIT DHE TE GJITHE ATA QE LUFTUAN DHE U SAKRIFIKUAN PER SHQIPERINE GJATE SHEKUJVE TE ERRET TE PUSHTIMIT OTOMAN. CFAREDO QE TE JENI, NE SHQIPTARET NUK JU HEDHIM POSHTE JUVE, SEPSE NUK ESHTE NE INTERES TE KETIJ KOMBI TE VUAJTUR, POR TA KINI PARASYSH, AS JU MOS E PERBALTNI HISTORINE E ARBERISE, QE ESHTE SHKRUAR ME GJAK DHE SAKRIFICA SHEKULLORE. RESPEKTONI SHQIPONJEN DYKRENORE, POR EDHE KUPTOJENI PSE DUHET RESPEKTUAR.

   1. jusuf haxhiju says:

    kemiqen me fat qe na okupoi turqia,,otomani per ndryshe do na kisht asimulu greku e sllavi,sa per shqipetar endjej veten me shqipetar se shum shqipetar te shqiperis,jeni ju ata qe merni certifikatat e omonias GREQIS me vullnet.

    1. shpulla says:

     o jusuf edhe haxhiju, binjake jeni apo jeni cift, Po ty nuk te pranoi zvicra se ne turqi nuk shkoni per pune jo, Po shqiptar si ty ka nevoje memedheu ne veri se po i hapet oreksi shkijeve, dhe greku te duhej ty, ti je magjup, interes i madh me te konvertu ty, rri si te duash, megjithese ti je si dopjo gjashta, dhe jusuf dhe haxhi ju.

  2. katoliku says:

   Jusuf vllau as mos e prish terezine prej ktyne t’shitunve te greknit.Shqiparet e Maqedonise po mbaj gjalle turizmin shqiptar.Ata ma mire pranojn te lahen ne ujrat e qelbta te Durrsit e te pagujn cmime skandaloze per mallna te skadume sesa te shkoj ne Turqine e bukur dhe te paster.Kete ata e bojne nga dashnia per atdheun.Leni zagaret te lehin ketu ne chat miku jem.Ajo eshte mundsia e vetme e tyne me u cliru seksualisht.Te mjeret shqiptare ku jan katandis.Askush nuk eshte perfekt,Shqiperia ka jashqitjen e saj e cila perfaqesohet nga Tukofagos,Rani,Billi.shqiptari Astraliano.etj…cte bejme.duhet te mesohem edhe me kta “opozitar”truthare

   1. Shqiptar 100% says:

    Salam aleikum brother, and allahu akbar.

   2. BILL says:

    Katoliku ?????? Cudi, me mire vendose emrin katoturku sepse jam i sigurt qe nuk ka katolik ne bote, qe te llogjikoj keshtu.

    Sa per ate nderin e turizmit, qe vini ketu dhe harxhoni ato eurot, gabim, mos u lodhni kot, mbathjani ne Turqi edhe prapa diellit po te doni, sepse po te vareshin Shqiptaret e Shqiperise nga parate e tua, do te kishin vdek me kohe e me vite.

    Ju kemi pare se sa bujar jeni, beni pazar edhe per nje 50-lekshe! Prandaj hopa ne Turqi eurot, se ne jemi mesuar qe te vuajme, dhe te themi te drejten, as ju a kemi dhe as do ju a kemi kurre nevojen.

    1. Rani says:

     Natyrisht qe s’jau kemi pasur dhe s’do t’jau kemi kurre nevojen.

    2. KATOLIKU says:

     Un jam KATOLIK dhe e kam per nder,jam KATOLIK i vertet si Nane Tereza e Gjergj Kastrioti.Shqiptar katolik qe Turqis i rezistun 500 vjet nga Ulqini.Mirdita,Puka e deri ne malet e Lures.more krijesa te bastardu ne laboratoret e greknve.Keni shku ne Evrop e jeni tu lepi te ndejurat e te hujve e hidhni helm mbi bashkomsit tan.Turqia nuk asht ma Turqia e para 100 vjetve.Na luni rolin e nacionalistave kur vete mentoret tuj grek shkojne e lepijn PUCAT e turqvet.Ne djalle shkofshi hej tradhtar te ndyr qe keni shit shpirt e gjak tek armiqt e Shqipnis

   3. tourkofagos says:

    ti mund te jesh nje vehabist,por katolik,kurrsesi,,,,,,!!

   4. katoliku says:

    ky nuk eshte katoliku une i verteti me ke vjedhur identitetin

  3. Cakalli7 says:

   =ky eshte gabimi ju doni pashaporte me shqiponje te zeze me 2 koka ne sfond te kuq kur duhet te merrni nje jeshile me shkaravina te bardha, ju doni te vini edhe ne evrope edhe ne xhami, keni nje shale ne evrope e nje ne azi prandaj u ka ngelur hapur nga pas

 14. lilolabja says:

  Me pelqen shume replika e” BILL thote” kur shkruan me germa kapitale.Kjo eshte fryma qe duhet te na udheheq nga te dy anet e kufirit ,te dime nga vime ku shkojme dhe ku duhet te shkojme .Duhet te kalisim tolerancen dhe ti hapim rruge arsyes mjaft me me sharje dhe ofendime nuk eshte kjo ajo qe duhet te bejme .Te ngejme lart vetedijen kombetare, ne shqiperi nuk duhet ti behet piedestal as turkut e as grekut siç thote i madhi KONICA” keto te dyja beheshin shoqe te ngushta kur ishte fjala ta fusnin Shqiperine 100 pashe nen dhe” . Larg nga kishat e xhamiat feja e Shqiptarit eshte Shiptaria

 15. Shqiptaro Australiani says:

  Shqiptar 100%
  Fol shqip ne qofte se je shqiptar mos fol araboturqisht

 16. Shqiptaro Australiani says:

  Katolik ne qofte se je?????????????????????????
  Sa per ate turizmin Shqiptar qe mbahet nga Shqiptaret e Maqedonise aman se me shkrive gazit, se po te shkonit ne Turqi do paguani 10 fishin e cmimeve qe paguani ne Shqiperi,edhe qysh kur filluat te vini ju ne Durres e keni bere plazhin e Durresit me keq se plazhet e Bangladeshit,edhe sa per patriotizem Shqiperise i kan dal gjithmone zot Shqiptaret e vertete

  Jusuf Haxhiju(turqisht maqedonisht )
  Isuf Haxhiu (shqip) ketu eshte problemi im se edhe emrat qe keni nuk i keni shqiptare, nuk dini as te shkruani shqip sepse nuk shkolloheni prandaj jeni te prapambetur, per kete arsye mbetet jashte kufirit, prandaj shkoni ne shkolla edhe mesoni shqip shqip shqip, edukohuni me historine tone, prejardhjen tone orgjinen tone behunu njerez te perparuar, edhe atehere te shohim e bejme per pasaporte
  Edhe sa per nene terezen ajo ishte Shkodrane me origjine (Katolike)
  Feja e shqiptarit eshte shqiptaria jo muslimanizmi

  1. jusuf haxhiju says:

   more ti shqiptetar australian un kesoj race e kessoj kombi spahem degju kur,tani ose shqipetar ose australian,sa per histori e gjuh shqipe mesoje tij se un jam ku jam shqipetar jam e me besim islam.

 17. Coni/Vlore says:

  Aman,o burra ,kur u beme dhe ne ne Shqiperi qe ti themi shqiptareve ne Maqedoni anadollak.Aman ,o burra,ne qe qe e ruanim camcakizin ne uje per te nesermen,ne qe zinim dashnore me nje sapun “Lux”,me nje pale brek banjoje,apo ne qe….Tani jemi “modern”,nuk i duam vellezerit tane se jane anadollake…ha,ha.ha.Jam dakort me Aishen prej Saukut dhe lilolaben

  1. Cakalli7 says:

   varferia dhe te qenit i trashe nuk jane sinonime te njera tjetres ne fjalorin e gjuhes shqip (te pakten ajo gjuhe qe une flas se sot gjithsecili ka gjuhen e vet edhe e quan shqip)

  2. Edi Detroit says:

   Jo se si duam por jan 100 vjet mbrapa.Ketu po iu shkove ne shtepi, nqse gruaja te qerase nuk ulet derisa te ikesh, rri me kembe si dru, nqse ti do rinje 1 ore rri 10 minute. Duhet te heqin dore nga extremizmi turk, dhe pastaj behemi me te afert.

 18. lenci says:

  mire e ka bill qe thote sjane shqiptare une jetoj ne gjermani shof ca maqedonsa i them cfar je ti thote shqiptar di nja 2 llafe shqip kur kthehet mbrapa ja keput turqisht me turqit e di turqishten uje me mire se maqedonishtja e shqipja……..

 19. Coni/Vlore says:

  Cakall dhe varferia tregon ca trashesi ,apo jo?Mendoje njehere!Po qe kemi mbushur bulevardet e europes me vajza shqiptare ,kjo prape nga varferia eshte cakall?Po qe zgjedhim vetem politikane qe dine te zihen njeri me tjetrin ,prape nga varferia Cakall?Po qe jemi vendi me i korruptuar,prape nga varferia cakall?
  Une nuk e kuptoj se ku e kemi ne avantzhin ne krahasim me vellezerit tane ne Maqedoni?Dhe sikur ta kishim ,nuk duhet te ishte problem:shiko Italine ka diferenca jugu me veriun por prape jane nje shtet.
  Lenci,
  ne Maqedoni ka shume turq qe jane rritur ne ambiente shqiptaresh dhe dine pak shqip,por jane turq te mirefillte.I lini keto ndarje se eshte turp per kombin tone

  1. Cakalli7 says:

   boll me keto hartime se late nam, verferia regullohet shiko ata shqiptare qe jane jashte qe ta kuptosh edhe krahasoi me kosovaret/shqiptaret e maqedonsie qe kane dyfishin e tyre kohe jashte

 20. lilolabja says:

  I madh coni/vlore fantastik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mernin sapunin “Luks”siç ishte kallepi dhe e ferkonin tek robat qe kishin veshur ,s’behej fjale te laheshin me te, se iku vate .I madh per memorien na ktheve mbrapa shume efikas je coni/vlore qofsh i nderuar.Nuk harroj kurre kohen kur mbriten refugjatet e pare nga kosova ne kohen e luftes dhe komentin qe i bente radiokronisti per çeshtjet e ballkanit ne BBC.”eshte rasti i pare ne bote ku refugjatet jane me te pasur se vendasit “.Nuk e di ju thote ndonje gje kjo ?Kete qe beni ju eshte peshty lart e te bie ne fytyre .Mjaft se jemi vellezer nuk na shkon kjo ,te jesh tolerant civilizim tregon mos beni te kunderten

 21. taf----hollandia says:

  ju nga shqipria shumica grek jeni e keni shit bothen per lek…..rebela kari jeni ju rac e mutit jeni

 22. Emin Istrefi says:

  Pershendetje te gjithve

  Bravo…

  500 vjet u munduha turku tju beje njerz ju dhe akoma sjeni ber.

  Dhe kur sdo beheni ju Arnauta ishit jeni dhe do mbeteni.

  popull ma i prapambetur ne Europe esht populli Shqiptar.

  mbare te djithve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8510
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8510
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X