mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

WWW.EDIRAMA.AL: Hapet faqja personale e kreut të PS

Që nga dita e dielë, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, do hapë faqen e tij personale online, me adresë www.edirama.al. Kryetari i opozitës bëhet në këtë mënyrë i pari politikan i lartë në vendin tonë që do hapë një blog, për të cilin do të kujdeset personalisht. Detajet e përmbajtjes së faqes ende nuk janë bërë publike dhe mbetet për tu parë se si është konceptuar ajo. Në adresën në fjalë për momentin gjendet një lajmërin se faqja do hapet të dielën në orën 2:45.

69 komente në “WWW.EDIRAMA.AL: Hapet faqja personale e kreut të PS”

 1. ben says:

  Sala,Mediu,Jozefina,Luli e hapin pasneser.

  1. Vlora says:

   d do te jete edhe e jona,,,ashtu sikurse Tema

   1. raimondi says:

    PS-ja nuk ka me te mire se Edi, por kjo eshte nje fatkeqsi tjeter e PS-se, sepse Edi ka rene
    nden kthetrat e politkes greke dhe kjo e pengon totalisht te rrezoje Salen

    1. Fred.Dibrani.Hamburg says:

     Edi Rama eshte vetem nje PIKTOR-LIKAN dhe sic tha ish-ambasadori Withers “KUKULLAT e tij” te MJAFTIT qe i mban nga mbrapa si NOTE-BOOK do kujdesen per faqen e tij ne internet.

 2. LexuesiTemes says:

  I uroj gjithe te mirat Edi Rames per faqen e re.

  I keshilloj Edi Rames vetem nje gje: BEHU DHE JI VETEVETJA !

  Ishe vetevetja ne fillim te karrieres tende, edhe na dhe rezultatet qe i dime..

  Bej nje retrospektive te viteve te kaluara, dhe krahaso rezultatet. Ato nuk kane origjinalitetin tend, ato nuk jane ‘alla Edi Rama’, por nje miks i cuditshem.. ajo eshte nje ‘pikture qe nuk tregonte doren e Edi Rames’.
  Dhe njerzit e njohin shume doren e autorit. Sinqerisht me vinte keq kur Edi Rama inaguronte sheshe te vogla loje, pyesja veten; Ku ka humbur Edi Rama, ku eshte rezultati spektakolar, i prekshem, mbreselenes i tij? Shqiperia eshte (akoma) ne nje gjendje ku asnje argument nuk mund te justifikoje rezultate te dobeta, vetem disa argumente te tjera..(o zot nuk dua ti mendoj) e bejne te mundur kete.

  Shikoj qe Edi Rama e ka filluar perseri atje ku ai ndihet vetja; tek shkrimet dhe lenia e lire (shperthimi) i mendimit. Po, Ky eshte Edi Rama.

  Edi Rama, nese do te japesh per Shqiperine, nese do te lesh nje shenje -ashtu si ke thene dikur, ashtu si dhe ka lene parardhesi yt, ashtu si do dhe shpirti i Tij, ashtu si dhe perendia ta ka dhene dhunti, JI VETVETJA, dhe MOS SHKEL MBI VETEN !

 3. Shefqet Cela says:

  Une do te jem nje lexues i rregull dhe sugjerues ( me ate boten time modeste) i tije. Do te deshiroja te kisha me shume informacion nga ai drejt perdrejt dhe sugjerimet e te tjereve.
  Natyrisht, do te gjej edhe ofendime nga njerezit e hurit e te litarit, por keto nuk me çudisin, perkundrazi me japin te kuptoj se i ka prekur tek lugthi i zemres, ose thene ndryshe tek Thembra e Akilit.
  Nuk do nguroj edhe ta kritikoj, per ato qe i quaj te pa drejta, por pa djallezi ne shpirt.
  I kemi syte drejtuar nga Edi Rama per te shpetuar nga makthi qe na ka zene.

 4. hysni dajaku says:

  tani ta rregulloj une ty,se me je fshehur deri tani:))

 5. 21janari says:

  02:45 PM (08:46 AM ne NYC) 11 shtator 2001 eshte momenti ne te cilin avioni i pare (AA11) goditi kullen e pare te WTC.

 6. kunadhja thote says:

  Do te jete faqja me e klikuar ne glob.

 7. bert papa says:

  MEQE RAMA NUK DI SI TE BEJE OPOZITE LE TE MERRTE ME BLOGJE

  1. 21janari says:

   Po Berto ke te drejte, se ne te tjeret merremi me lloqe.

 8. Ladi says:

  Urime Kryetar! Mbaresi dhe gjithe te mirat.

 9. cicolino says:

  Ik o Bert Papa grabit ndonje makine ambasade andej nga Albanian Embassy ne Washington DC. Se tipa si Edi prandaj s’i doni sera juaj, se keni frike nga byzylyet e drejtesise. E drejta mund te vonoje, por “do vije dita qe do zgjidhet, peme e kalbur jashte do t’hidhet”.

 10. gogo says:

  Zoti Edi,
  Mos harro se shqiptareve nuk u ka mbetur shprese tjeter,pervec opozites,per tu cliruar nga kucedra Berisha &Co!.Por,OPOZITES,ama!Nuk duhet te beheni pale me kete rregjim gjakatar,ne parlament te shkoni vetem per te demaskuar pushtetin e felliqur te Sali Gerdecit.Duhet ta dini me mire se populli ,qe ju perkrah,se Saliu nuk ju don ne Parlament,por atij i duheni si garniture!Mos i largo aleatet,por bashkohuni.Per mendimin tim dhe te mjaft kolegeve te mij (sa per dijeni, jam Profesor,me djerse!), duhet te degjoni me vemendje edhe koleget e Partive aleate,si Dule,Milo,Ngjela,Ndoka,por me teper Gjinushin,i cili po mban qendrimin me te drejte qe duhet te mbaje e te ndjeke opozita sot.Mos e zhgenjeni kete popull,qe ju ka perkrahur e ju ka te vetmen shprese!Perndryshe,mos e merrni persiper drejtimin e opozites.Me mire jetim,se sa me prinder te paafte per tu dale Zot femijve!Dhe Opozita eshte per t’i prire, asaj pjese te popullit,qe nuk i pelqen qeverisja,deri ne fitore,duke perfshire edhe protestat paqesore,edhe ato qe sot pushtetaret i quajne ”te dhuneshme”.Mos harro thenien e te Madhit Fadil Hoti,qe ”malesori,po i hypi kalit,zbret vetem nga plumbi”.Pra,Saliut,i duhet t’i behet jeta ferr,perndryshe,perseri do te na vjedhe.Me Saliun ne krye te qeverise,nuk duhet te pranoni me zgjedhje,se prape ai ”do te fitoje”!

 11. xhorxho says:

  Nji ide mjaft origjinale per Figur po origjinale aq te vleresuar nga shqiptaret ,nji nga vizioneret me te shquar te politikes ala Europiane,perfaqsusesi me i denj i ktij populli . Le te suprizohemi i nderuari Edi Rama shume suxsese .

 12. sali says:

  Urime z.edi Rama
  Une kam patur nje admirim te vecante per shkrimet qe beheshin nga Edi Rama ne vitin 1996-1997
  Edhe sot i ruaj si gjene me te cmueshme.Une nuk jam shkrimtare ,por shkrimet e bukura me elekuenc,me permajtje dhe te thella e me figura artistike i kuptoj shume mire.
  Besoj dhe shpresoj se juve do ta sqaroni kete popull ashtu sic dini,me drejtesi,duke i treguar rrugen e drejte qe te konsolidohet kjo demokraci e brisht qe perdite po i hiqet nga nje tulle ,duke kaluar ne autokraci.Te gjithe njerzve te ndershem,qe nuk jane te lidhura me intersa meskine me shtetin ti bashkohemi dhe te debatojme per problemet qe do te ngreje dhe qe do te japi udhezime se si duet vepruar qe te mbrojme demokracine,pasi ajo eshte 100 here me e rendesishme per neve njerzit e thjeshte se sa per ato qe i kane te gjitha:pushtetin dhe parane.Edi Rama te uroj te gjitha te mirat per kete rruge te veshtire qe keni nisur per nje stad te ri te udheheqjes taj drejt fitores se demokracise ne shqiperi,qe edhe neve te bashkohemi me vendet perendimore.

 13. Lil Toronto says:

  Ishte me mire kur Rama kishte ide por jo sponsor.
  Gjithsesi do kesh mbeshtetjen e shqiptareve te vertete.

 14. sali says:

  Pershendetje Edi Rama
  le te sherbeje kjo faqe e re qe po hap,per sqarimin e ketije populli se kush punon per te miren e tije.
  Le te jene ne nje stad akoma me te larte shkrimet qe do te beni,krahasuar me ato 1996-1997,megjithese per mua edhe sot i cfletoj ,i lexoj e rilexoj ato shkrime te paharrueshme te gazeta e vetme e asaje kohe qe qarkullonte dhe lexohej ne vendin tone,dhe qe rregjimi i asaje kohe i vuri flaken.
  Te uroj suksese ,suksese per te miren e popullit dhe per shpetimin na autokracia e sotme.

  1. E Ardhmja says:

   Nga thellesia e zemres, Edi Rama, ju uroj suksese. te garantoj qe do te kesh numrin me te madh te lexuesve. Te admiroj. Suksese. Do te deshiroja te ishe sote Prijsi i vendit tone, Shqiperise. po i dime te gjitha pengesat. Por nje dite dhe ajo seshte e larget Nje Drite e fuqishme do te rrezatoj edhe Atdheun tone. Dhe drejtesia do te triumfoj,per nje te Ardhme me te mire. Suksese.

 15. ola says:

  meziiiiiiiiiiiiii po e pres te hapet kjo face loveeeeeeeee youuuuuuuuuuu edi rama kryminister shum shpejt do te jesh

 16. Agim says:

  Edi Rama,
  Ti je drita, ti je shpresa , ti je liria-rinia , ti je demokracia.

  Sali Berishe,
  Ti je erresira, ti je shpella, ti je mesjeta-e zeza, ti je diktatura.

 17. Agim says:

  …edhe 31-minuta qe te hapet drita ne tynelin e zi shqiptar..mezi po pres Edi Rama. per hapjen e faqes se juaj..urime.

 18. EDIRUCI says:

  ME BLOGJE E LLOQE, PERPARA PER FITORJE TE REJA PAS VITIT 2017 !

 19. Prap me vonese ky! says:

  Eshte gjithmone dy kohe mbrapa Rahma politikan:
  http://www.lulzimbasha.al

  Ndoshta si artist e shkrues mund te ishte me efikas! Politika nuk duket pjata e tij me e mire…

  1. Or taj! says:

   Perse nuk paska faqe komentesh faqja? hehe

 20. Besian Tropoja says:

  Uaaa… do te kete gazete me vete…?!!!!

 21. saljozi says:

  Urimet me te sinqerta per kete figure poliedrike, sic eshte EDI RAMA.
  Suksese per te miren e Shqiperise.

 22. fieraku 71 says:

  Ca thoni? E vertete?JO MO JO!!Tani shpetuam ska me padrejtesi .
  Ishalla e ben perqindjen 10% te fitimit kur te vij ne pushtet

 23. Haki says:

  “Me kembe(KOKE) te mbare dhe urime” Uroj t’ja dalesh dhe te gjesh kohen qe te zgjate sa me shume ky liber i hapur per t’u vizituar,lexuar dhe komunikuar me gjithe te dashurit ,simpatizantet ,militantet,xhelozet ,armiqte,sederllinjte,plangprishesit “filozofet” dhe filozofet etj etj etj etj
  Shpresoj se nuk do te ngjaje aspak me telefonin e K/ministrit te korrupsionit
  Edhe ne vizitoret qe e duam kete vend ,por edhe simpatizojme Ju per idete,punen ,kembenguljen (por per Ju edhe ata qe nuk Ju duan apo simpatizojne do te duhet qe te gjesh ne ç’ komunikohet dhe shprehet ) ate qe i intereson dhe ndihmon kete vend
  Idea eshte e mençur , shpresoj se do te te ndihmoje me teper se çdo strukture tjeter,per qellimin.

 24. eni leka says:

  pershendetje zoti edi rama,te uroj megjithe zemer te gjithe te mirat dhe shendet te plote,po ta bej kete urim se jam e lumtur qe ne asnji faqe te kabllogrameve nuk je shfaqur pervec nji bisede me bosin e lsi prandaj bej gjithshka ne te mire te popullit fukara ne te mire te shqiprise tone qe bejne biseda diten dhe e shesin naten,bej dicka per rinine e papune,per te perndjekurit qe saliu i perdori per vota ta kuptojne mire ata qe po e vuajne ne kurriz.largohu nga plehrat qe shteti me i madh ne bote ju a nxori te palarat.prandaj te uroj nga zemra na shpeto nga bejleret dhe agallaret e ringjallur,dhe zgjidh shoket qe duan pushtet per vjedhje vrasje etj e duam shqiperine te paster ,jo te degjojme fjalet e turpit qe vendi yne eshte bere sicili si ne vitet 50 ose kemi pare filmi oktapodi ashtu paraqitet sot tirana ,durrsi, vlora ,rruga durres kukes suksese

 25. roland says:

  urime do ishte mire ta bejne edhe politikane te tjere kete

 26. Ramy says:

  Po vetem kjo i ka ngelur para daljes ne pension

  1. patrik says:

   ne pension te dale baba yt sali qe eshte 68 vjec, 20 vjet me i madh se ed rama, i cili eshte vetem 47 vjec.ne ferr shkofsh ti bashke me vicidolsin tend!!!

 27. Claus says:

  Shume nga keta komentues duken nga “emrat” te rinj ne kete lajmerim. Edhe une nga ana ime i uroj suksese ne hapjen e faqes se tij personale. Por…
  (Gjithmone kjo “por” eshte ajo qe nxjerr gjithmone klecka nga pas.)
  Ajo mixture ngjyrash, mendoj une, eshte bota e tij shpirterore, mixture mendimesh dhe idesh, ndoshta po kthehet ne “identitet”.
  Si duket kohen qe tani duhet ta kete shumice, ndoshta mund ta shfrytzoje fare mire per aktualizimin e kesaj faqeje, per venien e ideve te tij atje me qellim perplasjen e mendimeve dhe komenteve te vizitoreve te saj.
  I uroj mbi te gjitha te jete i kuptueshem nga populli i thjeshte, se vota, qofte e hedhur nga dora e fshatarit te Fierit ose nga ata “intelektualet” qe rrine ulur kafaneve te bllokut, eshte e njejte dhe e bararbarte. Pak sketpicizem? Ndoshta…
  Sot arritja e votuesit me ane te faqeve te internetit eshte bere mode, ka kaluar ne inflancionizem, por nuk duhet harruar kontakti direkt me njerezit, me popullin.

  Para disa javesh pata nje kontakt me nje deputet te Bundestag-ut. Edhe ai ka faqen e tij te internetit qe pak ose aspak e kam vizituar. Kontakti me te, qofte edhe disa minutesh me la pershtypje te tjera, gjithmone ne sensin pozitiv. Folem sy me sy me nje gote uji perpara, te dy kishim veshur xhinse…

 28. EDMONDI says:

  URIME DHE SE SHPEJTI KRYEMINISTER.

 29. hapi says:

  Prandaj nuk kemi opozitë ne se Edi i personalizon të gjitha debatet e të gjitha rezistencat.
  Po kshu dhe Saliu i personalizon të gjitha nga krahu tjetër (Saliu nuk ka nevojë për blogje se ka Tv Klanin për blog).

  Nuk paske marrë vesh nga politika Z. Rama, ose ndoshta e ke marrë vesh por kërkon të bësh punë të tjera artistike.

 30. Gushekuqi says:

  Pershendetje,Edvin Rama.Nje socialist 24 karad,i 5 majit 1992 ( 50 vjetori i renies se Qemal Stafes),per aktivitetin tuaj politik te deritanidhem ju rekomandon: 1.Thirrja Juaj,”Pertej te majtes dhe te djathtes”,rezultoi nje fiasko. 2.Parrulla juaj,” PS,e vetmja rruge”,rezultoi nje parrulle moniste njelloj si e Berishes.3.Angazhimi dhe betimi se do te mbroheshin votat e opozites,tashme dihet si ka perfunduar.Ju lutem, beni ate qe beri i socialisti Bare,neqoftese nuk keni qellime te ndryshme nga ai. Pranoni respektet e mia.

  1. Thana says:

   PO JU A MERITONI NDONJE GRIMCE RRESPEKTI ?

 31. E verteta says:

  Po nuk i ka mbet tjeter veq me hap faqe …mesohet me punu ne net e ja siguron nje vend pune Sala.

 32. Kurveleshi says:

  Blogu-është një mënyrë shumë komode edhe për komunikim më të shpejtë dhe më gjithpërfshirës…Urime…!

 33. Tironci Lugano says:

  Na mungonte kjo faqe.

 34. XHIMI says:

  EDI RAMA nuk duet te dali vetem neper faqe interneti,dhe te na boj shou duke nejt ne divan,se i gjo duet te ti ,qe te boesh kryeminister i nji veni,duet me sakrifiku per ket popull,se per te shkrujt letra dhe me tregu barcaleta nuk ka nevoj njeri sot ne SHQIPNI,ne dum qe te dali i pari ne rresht,gjithmon ne qoftese pretendon me qen i pari venit neser,dhe per problemet pa mbarim te keti populli,bashk me ne ti dali ke keyeministria ati kafshes qe abuzon me pushtetin,dhe te haemi me te dhemb per dhemb,ta bojm ate pler qe kur te shofi njerez tek KRYEMINISTRIA TI SHPETOJ SHURRA,athere ne jemi te gjith me EDI RAMEN, po per faqet e internrtit qe do me hap ky, SALIUT nuk i ha palla fare,as ne opozitarve,pushtetin ta kerkoj me faqe interneti mas 100 vjetesh jo sot qe ne bejm luft per egzistenc,me kta gangstera qe po e çnerojn ket ven per dit,ku ishte ky moderni jon pes muj nga u zhduk,maroj plazhin dhe tani do me pa se sa i preferum esht per njerzit,,EDI,duet te ket nji gje te qart,qe per te nda torten jan te gjith te par,me shou interneti ta harroj se mund te fitoj noj dit,votat nuk mund tja japim nje njeriu qe nuk run dot as ate vot qe i ka dhen shpia vet,plus qe nuk ka byth me i rujt por as nuk proteston per ket gje,mos mendoj qe pushteti meret vetem duke mar fleta lavderimi nga ARVIZU me kompani,ky nuk ka te drejt vote,aq me teper mund te them,qe ne kraun qe perfaqson ky nuk ka me budallenj ta japin voten,kur nuk kerkon esap per te vraret e 21 janarit,kur nuk kerkon me forc vjedhien masive te votave te popullit,nuk ta japim voten kur thua qe SALIUN nuk e rrexoj me forc,dhe nuk ta japim voten duke luftu me SALIUN ne feisbuk,per njerez te ksaj natyre ne nuk kemi aspak nevoj,populi thot;me mir zgjidh te par ate qe e mban per budalla, se sa ate qe te mban per budalla,ti mer zotni qe do te luftosh me faqe interneti ,me duket se i perket kti te dytit,mund ta bosh kte politik ne JAPONI me faqe interneti,jo ktu ke ne qe njerzit jan nxir nga fytyra se rropaten ter diten e perendis,per mbijetes dhe nuk ka nge njeri te meret me ty neper internet,se ti ndoshta nuk ke si te kalosh dhe kohen e lir,dhe ker kon te besh cirk me ne ,zbrit me kemb ne tok dhe shko e shiko nje her si jetojn ata minatoret,qe han buk e turshi dhe punojn 1500 metra nen tok,shiko si vrasin veten per dit njerzit nga depresioni,epra kta jan ata qe do maresh voten neser gjithmon ne qoftese e meriton,prandaj un mendoj qe ne qoftese kerkon te arrish aty ku do,gjej nje menyr me origjinale me bo SHqiptaret per vete,mos hec me teori adoleshentesh.

 35. MEMEDHETARI says:

  Urime te ngrohta nga zemra,Edi Rama !!!!!!!!!!!!
  Kur te kesh nevoje kliko http://www.MEMEDHETARI.kudo ne BOTE…
  MOS E HARRO KETE POROSI…
  Edhe njehere URIME !!!!!!!!!!!!!!!!

 36. rrapo tabani says:

  filloi me piktura ky pikturisti?
  shifeni sesi e ka bo edhe harten e Juropit . sikur ka kalue nji nat me kokaine…

  1. Aqif Fiku says:

   o juropi o pallosh —————-ca thu mor ????
   paske thajth kakaine me duket ti per vete hahahahhhhhhhhhhhhhhhh

  2. Ton says:

   Zoti Trapo! Te pakten ky ka nje damar artisti, i njeh ngjyrat por Sala jot nuk vizaton dot asnje gjethe.
   Shikoji pak nga vine: Rama, babane artist, mamane mjeke!
   Saliu: Babane Vucidols dhe mamane vucidolse!
   Prandaj e ka kunje Saliu qe nje me dy e shan Ramen ”kha baba”!

 37. epiroti says:

  Para se ta lexoja do t’i kerkoja dy gjera: 1 – A e vrete ndergjegja se cfare ka bere per Tiranen ?
  2 – Te tregoje xhepat ose kush nga publiku ve doren ne zjarr per ndershmerine e Edi Rames?!

  1. patrik says:

   po si ta vrase ndergjegja o malok qe e quan veten dhe epirot. po tirana mbante era shurre dhe mut pasi sala e kishte kthyer ne nje hale gjigante, ne nje kandahar, kurse edi e ktheu ne nje metropol europian ku ke kenaqesi te jetosh po te mos ishin ca malok si ti qe e keni qelbur ate.

 38. Ramy says:

  Ka ikur per lesh , tani pas debakelit elektoral , nuk ka faj por fajet i ka saliu qe po e hedh ne pension te shkretin

  1. patrik says:

   o ram maloku paske mesuar dhe fjalen debacle pa le.po dabaclin e pesoi vicidolsi hajdut yt qe humbi 3/4 e shqiperise si dhe tironen. nejse shume shpejt do shkoni ‘down the drain” ti malok bashke me maloket e tjere te sales!

 39. PrapambetjetOsmane says:

  I uroj Z. Rama suksese !!! I uroj gjithashtu sa me shume perkrahes, qe mendojne dhe jetojne (duan te jetojne) si Evropian !!!

 40. tomorri says:

  Pergjigjen po ta jap une O EPIRIOT???????

  Nga GETO malokesh e ktheu ne qytet europian,dhe po s pate sy me mire plasi se ska se çfar te duhen fare.
  Me ose pa egersi Bashkise i tha Bashki dhe zyres i tha zyre,administrates administrate.
  I rrethuare nga kreminelet me te egjer te kombit nga kopuket dhe minjte e arave nga injorantet dhe fodullet arriti me shume sukses ti thote popullit shqiptar te verteten e cila po del dhe vertetohet per dite per ata qe kane tru dhe sy,ndersa per njerzit e shpellave qendron ndryshje.
  Mesoje dhe dije ose mbaje mend po te ka mbetur pak o epiriot: ARTISTI BEV VETEM ART DHE SIç PO BEN EDI RAMA PER GJITHE POPULLIN; DHE KURRE NUK MUND TE BEJE ATE QE BEJNE TRADHETARET DHE KREMINELET E KOMBIT.

 41. anais says:

  MIRE SE ERDHE …mes nesh ….. ( kam shume shprese te perendia…..qe te mos mbese keshtu shqiperia…….. n.frasheri ) ….. dhe ne te shohim si nje shprese …… te lutem MOS NA ZHGENJE …..

 42. davidi says:

  Do tia vjedhin shpejt edhe kete faqe bashke me votuesit dhe pastaj do zere te qahet prape ky i vjedhuri i shekullit. Ajo piktura qe sigurisht eshte e vetja tregon me se miri se cfare ka ne koke dhe gjithashtu eshte i vonuar.

 43. Arjani says:

  Berisha e quan si merite qe e ka pasur te jatin bari dhish, dhe fatkeqsi per Ramen qe e ka patur babane nje artist te nderuar qe i ben nder shqiperise.
  Te jesh bari nuk eshte turp.Por Berisha e sulmon Edin ne nje nga pikat e tij me te forta. Urime zoti Rama, Kryeminister shume shpejt i ardhshem i Shqiperise. I Shqiperise me plot njerez te mencur e patriote, por dhe fatkeqesisht me plot te tjere qe nuk shquajne dot erresiren nga drita.

 44. Ardhmeria says:

  Një ditë më 1937 Dafi Dak, patoku legjendar i filmave vizatimorë, vë këmbë mbi greminë, pa kuptuar se shkëmbi mbi të cilin ecën, papritmas ka mbaruar. Tek mërmëriste, ai pluskon në ajër deri kur hedh sytë drejt boshit të greminës. Patoku Dafi e injoron humnerën përsa kohë është i përhumbur në një realitet të abstraguar brenda kokës së tij …

  Sa domethenese e?
  Urime Edi Rama, vizionar e transformues i Shqiperise tone!

 45. PARIM MUSLIU says:

  URIME OR EDI BLLOKMENI I BE,NATOS TE DALISH SA ME SHPEJT NE PENSION

 46. hajriu says:

  Hapet faqja personale e Edit?E kush po e qeth per edin dhe berishen,dollapgjone jane qe te dy. VFC .

 47. Sh.Kozmai says:

  Po shefi i opozites dhe kandidati i ardheshem per kryeminister e ka vendin ne parlament( duhet te ishte atje qe ne 2009 por i beri bisht) dhe ti fliste sali berishes ballazi,jo nga gazeta dhe tastiera…nejse kjo eshte zgjedhja e tij. vertet mendoni e shpresoni se Edi Rama do e largoje berishen nga pushteti??????A e dini o qyqar se edi rama nuk ka fituar asnje beteje politike vete por te gjitha i gjetur gati[ 1-minister e beri tos nano,,,2-Dy here kryetar bashkie u be po nga Tos nano,,,3-heren e trete kryetar bashkie e beri Ilir Meta] ..qekur i ka marre ne dore gjerat vete ….rezultat= ZERO NE PARLAMENT,,,ZERO NE LOKALE.
  Dikush e quajti Ed ramen vizionar e transformues,doja ta pyesja meqe edi do behet kryeminister,a ka degjuar ndonjehere Edi ramen te na thote se cfare mendon per 1-Nivelin e taksave dhe cfare do beje kur te vije ai? 2-per sistemin arsimor dhe cfare do beje ai? 3-per sistemin shendetsor dhe cfare do beje ai? 4-per sistemin e pensioneve dhe cfare do beje ai? 5-per politiken e jashtme ? 6-per krimet dhe aksidentet,per kodin penal e civil per sisitemin gjyqsor etj etj etj………………JOOOOOOOO nuk e ke degjuar asnjehere as te flase as te shkruaje sepse ai nuk di cte thote,nuk ka ide ,prandaj nuk do te jete pjese e parlamentit(pmv nga niveli i parlamentit shqiptar) eshte i vetmi vend ku mund te hedhesh idete e tua politike.
  Per te na thene qe sali berisha eshte i keq …kete e dime vete nuk ka nevoje te na e thote edi. Ai duhet te na thote idete e tij si do qeverise dhe duhet te binde ne shumice shqiptaret,per ndryshe vetem me retorike boshe do rrije gjate ne opozite.
  Kushedi sa do trembet Sali berisha nga kjo faqja e re edit………………………………….

 48. dane dyfeku says:

  Ramy.Qenke vertet k….

 49. Mr. G says:

  T’ju rroi baba ta keni me jete te gjate dhe te na leje mbrapa. Rrofte partia me ne krye “dum baben”
  Be..be…baa…aaa

 50. eri says:

  na e futi prap berisha duke na ngec meron e ngjelen qe ishin me te djathte se te djathtet dhe perzune intelektualet e pd sa kohe ishin me saliun, ndaj dhe ishim mire. tani saliu ia ka dhene edit qe te dy, dhe keta filozofe thjesht po ia ferkojne qefin edit dhe po perzejne palcen e ps. rezultatit: humbem ne 2009 dhe 2011. kur ishte mero e ngjela dhe bamiri me berishen dhe olldashin ne 2007, ia treguam qefin ne tirane. nuk behet politike me llogje pa buke e duke perzene palcen

 51. orli says:

  Zoti Rama!ne rast se arrin te besh debat ndonjehere me rrumpallen,mos harro e pyete se:”kush ishin ata qe te afruan miljona euro per t’ju zgjidhur pune dhe nuk pranove”populli duhet ta dije,ose heret a vone rrumpalla duhet te perballet me drejtesine,per moskallxim krimi!..

 52. pali says:

  I Uroj Z Rama me te miren .
  Gjithashtu i bej thirje qe te bej me shume perpjekje per te bashkuar te gjithe te majtet ,ti afroj ata qe kane ikur dikur dhe ti hap dyert per te rinjte.Urime

 53. hyjnore zhiti says:

  urime z edi rama je artist dhe politikan i mrekullueshem

 54. Dritan Lamce says:

  ju uroj per fitoren teper te fuqishme si dhe per fuqizimin e fitores tuaj nepermjet ndertimit te nje Shqiperie europiane sipas nje programi te konsoliduar nga e majta Shqiptare

 55. rita qerimaj says:

  Z.Kryminister Ju pershendes dhe Ju uroj per krijimin e qeverise se re. E para dejure mbajtet premtimin e dhene per ndarjen e pushtetit legjislativ nga ai ekzekutiv. E dyta mbajtet premtimin e dhene per pjesmarrjen e konsiderueshme te gruas ne perberjen e qeverise se re.Qe te dyja keto ndermarrje Tuaja jane baza e nje rilindje te vertete te ketij shteti te raskapitur. Kam besim te plote qe ne kete menyre do te beni edhe reformat ne pushtetin gjyqesor dhe administrate shteterore te varura drejtperdrejt nga politika dhe kreret e saj ne ikje e cila “sherbetoret qe ligjeruan krimet dhe veprimet e tyre anti ligjore dhe anti njerte tjere te apelit Shkoder e tje….. dhe gjyqtare te gjykates administrative. Disa te tjere kryetare te Aluiznit ne Shkoder te tjere i paisi me licenca noterie pa fund, hipotekat i mbushi me militante te paafte e te tjere …….

  Ju uroj suksese ne Punen Tuaj te merituar, shendet te mire, Fat e force per te kapercyer me sukses çdo pengese dashakeqe te armiqeve dhe “miqeve”. Me Ju kryeminister ndjej dhe shoh Shqiprine e Rilindur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81793
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81793
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34764
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34764
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X