mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Agron Kuliçaj padit Sajmir Tahirin. Policia: Është njeri i suksesit, e pranojnë dhe të huajt

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i policisë, Agron Kuliçaj, ka bërë me dije se do padisë deputetin socialist, Sajmir Tahiri, për shkak se e ka akuzuar për kontrabandë mineralesh. Në një njoftim të shpërndarë nga policia e shtetit, thuhet se akuzat e bëra nga Tahiri nuk do zbehin arritjet e mëdha të policisë në luftën kundër krimit e korrupsionit. Në njoftim thuhet gjithashtu se Kuliçaj është njeri i suksesit, i vlerësuar nga organizatat ndërkombëtare.

Por një kabllogram i ambasadës amerikane deklaron krejt të kundërtën.

Sipas saj, organizatat ndërkombëtare refuzojnë të ndihmojnë policinë shqiptare për shkak të Kuliçajt.

“Mbetet shqetësimi për Drejtorin e Inteligjencës, Agron Kuliçaj, i cili nuk u zhvendos gjatë lëvizjeve. Burimet pohojnë se Kuliçaj është i korruptuar dhe donatorët ndërkombëtarë refuzojë për të ndihmuar Policinë Shqiptare pjesërisht për shkak të praninë së tij. Ambasadori ka shprehur shqetësimin tonë për korrupsionin në radhët e larta të Policisë së Shtetit në përgjithësi tek Ministri i Brendshëm Lulëzim Basha, dhe ICITAP- Post ka shprehur shqetësimet tona specifike për Kuliçaj tek Burgaj. Por Burgaj ka theksuar se Kuliçaj është i lidhur ngushtë me Kryeministrin dhe çdo veprim për shkarkimin apo largimin e tij duhet të vijë nga zyra e kryeministrit,” thuhej në kabllogram.

“Jo vetëm praktikat korruptive për Kuliçajn janë tashmë të njohura, por ka zëra brenda në polici që besojnë se vetë Kuliçaj, ndoshta ka ndihmuar Dritan Dajtin për t’i shpëtuar arrestimeve të dështuara në të shkuarën,” vijonte më tej kabllogrami.

19 komente në “Agron Kuliçaj padit Sajmir Tahirin. Policia: Është njeri i suksesit, e pranojnë dhe të huajt”

 1. miri says:

  Skandal, mafiozi qe menaxhon drogen dhe cdo trafik tjeter kriminal merr kurajon dhe padit. !!!!!!

  1. shpellarofagos says:

   S’kemi cti bejme perderisa ky ka “kapur” Saliun dhe familjen e tij.

   Nuk e di po vetem nga Ramy i forumit tone pres te zgjidhet kjo ceshtje e nxehte…

   1. AK says:

    KORRUPSIONI I KETIJ DUKET. SHIKO SE CFARE UNIFORME KA VESHUR 2 USD DHE JAM I SIGURTE SE E KANE PAGUAR TE PAKTEN 100 USD. DIFERENCEN E KA BERE SHARE S.B

  2. ZIVERI says:

   HA HA HA – HAJDE SHTET HAJDE. TROPOJANET NUK DINE TE PERDORIN LUGEN E PIRUNIN, JO TE DREJTOJNE SHTETIN. SALIU SI STUDENT LANTE KEMBET NE UJIN E WC THONE – SADO QE U PERPOQ XHAXHI ENVER, E NDIHMOI EDHE RAMIZ BILBILUSHI, PRAPE MBETI KAQOL. JEMI NE DORE TE KAQOLAVE NGA TROPOJA. KETA JANE LARASKAT E DEMOKRACISE STERRE TE ZEZE SHQIPTARE. PARTIA DEMOKRATIKE ESHTE TASHME PARTIA E IDEALEVE TE TROPOJES.

 2. Genc Qen Ruli says:

  UIk ore plehre, hajdut e kriminel m,bylle gojen, o te ishte flisja edhe une por jam i dhejre koke e kembe dhe e kam mbyllur gojen, nuk ha mut si ty, po ri urte se do ta hash o koqe, nuk te mbron dot me Saliu se ka hallin e Shkezenit qe ia ka futur koen ne hale

 3. Altin-K says:

  Ka dicka shume interesante dhe me shume vlere ne kete padi. Kulicaj eshte akuzuar fillimisht nga Tan Prifti per kontrabanden e naftes “virgine” dhe jo ne parlament ku, sipas rregullores, deputet nuk mbajne pergjegjesi per ato qe thone, por e ka bere ne Top Channel. Kulicaj nuk e paditi per shpifje Priftin dhe e kaloi ne heshtje akuzen. Duke qene se ai po padit deputetin Tahiri, atehere ai ka rene brenda me kembet e veta, duke vertetuar se akuzat e Priftit kane qene te verteta.

  1. luli jo basha THOTE says:

   Prifti ka prova shkresore etj.ndaj s’ja mban.dhe Kuliqi kerkon qe me ane te Tahirit ti tremb te gjithe…e ndjen furtunen por s’ka llogaritur pabesite e vicidolit…

 4. hugo says:

  E CE TE SHKRUASH PER KETA JO PER KET SE ATA TE GJITH MUUUUUUUUUUUUUTER JANE

 5. ardi says:

  Pse Kulishi i Saliut nuk e paditi edhe Dritan Priftin kur e akuzoi ne sy te te gjitheve me fakte, por ndenji mutit siper?

 6. tomy says:

  a kane ndonje ndryshim??????

 7. Arian says:

  Per sa kohe opozita ben sehir dhe nuk merr pergjegjsi mbi vete dhe ti deklaroj popullit se te gjithe nje dite do pergjigjen para ligjit dhe ne Suedi e Hollande po te shkojn kta pushta do bejne gallata,Shqiptaret jane te etur t shikojne zbatim ligji.Berisha dhe sidomos N Lesi ne fushaten elektorale flisnin me te madhe se do kete investime dhe arrestime,por populli pa vetem çinvestime dhe krime,po jo arrestime.Tani njerezit presin dhe shpresojne se kush do i bej ato te dyja,pra investime dhe arrestime,e ai qe do i beje do kete dhe pushtet jetegjate ne Shqiperi.flm

 8. SKENDERBEU I VJETER says:

  TE GJITHA NUK JANE TE PANJOHURA DHE TE REJA,KULICAJ OSE KULUSHI KA LESHUAR DHEMBE ME KOHE,ME COBAN BERISHEN.

 9. saljozi says:

  Shikojini me kujdes, jane sozet e njeri tjetrit. O te mjeret ne kush na drejton. O turpi i botes me ke duam edhe ne te bejme shtet. Nuk dua te ofendoje popullin malesor sepse te gjithe kemi nje gjak, por keta dy, si dy shpirtera binjak cdo gje qe bejne e bejne duke na shkerdhyer te gjitheve. Ah moj kohe e bekuar, qe je prane dhe nuk do vonohesh shume ,si do tu rrjepim juve o fundurinat e malesise ,te gjalle, zvarre do tju terheq populli, duke shkarkuar gjithe mllefin. Te gjitha i keni te rregjistruara, nuk eshte kollaj te ikin nga memorja e ketij populli, Talluni edhe ca kohe. Motra, grate vajzat cfare keni…….

 10. Devolliu says:

  Ky është pushtet i kuliçave dhe i zagarëve.

 11. nastradini says:

  Mafiozi Kulicaj organizoi vrasjen e Kosta Trebickes si nje BOSS i CAMORRES. Me pas vrapoi i pari si lepur per te pergatitur firmosjen e proces-verbalit te vdekjes aksidentale dhe detyroi me forcen e pushtetit te Saliut edhe Kryeprokuroren Ina Rama qe te vuloste vdekjen e sajuar. Pasi mbaroi fazen e pare te mashtrimit Kulicaj thirri per besueshmeri edhe nje polic rrugor Teksasi i larget. Per te genjyer shqiptaret dhe Edi Ramen me opoziten dallkauke nga prapa. Por Kulicaj nuk i ka shpetuar syrit te inteligjencave Boterore dhe ne te gjitha raportet permendet emeri i tij. Ai figuron edhe si organizatori direkt i kontrabandes me karburante dhe i armatimit te Ushtrise shqiptare ne vendet terroriste aneembane Botes. Ne bashkepunim me firmen e Ylli Pinarit MEICO, thuhet ne nje raport te Gjykates se Hages. Mesiguri zoti Burgaj nuk i lexon keto raporte kur flet per zotin Kulicaj si nje njeri te suksesit duke ngaterruar suksesin legal me ate ilegal te zotit Kulici.

 12. tarasi says:

  agron sali kulicaj me varje duhet te denohet

 13. anticensurë says:

  “Në njoftim thuhet gjithashtu se Kuliçaj është njeri i suksesit, i vlerësuar nga organizatat ndërkombëtare.”
  po e thanë ndërkombëtarët është e vërtetë!
  i bije që kulishaj të jetë “zv/burrë shteti”!

 14. polici says:

  Vetem vlera policore nuk ka ky njeri, ne fakte ky nuk ka as vlera njerezore…….te gjithe e dine qe ky i la gardistet te vriteshin ne Cerrik dhe u vet plagose ne makinen e vet dhe ja mbathi nga frika. Sa per merita ka vetem nje, ti ngjitet si muti mbas kepuceve te Sali Berishes dhe kete e beri per tu mbrojtur nga eskorta e atij si presidente…….kjo i merret per vlere??!!!….sa per drejtues policie, te gjithe policet, por pa perjashtim te gjithe, edhe ai polici rrugor, zaten keta te gjithe te flasin me dialektin verior, e dine qe eshte njeriu me i paafte ne polici, por ka nje aftesi, ate te ngritjes se kurtheve dhe ate te nxjerrjes se perfitimeve por edhe nga vdekjet……arrin deri aty sa pothuajse te gjitha parat qe vihen nga policia per denoncimet, i merr ky me disa miq te tije ne polici, pikerishte ata qe dikur donin ta vrisnin Sali Berishe……….eshte miku i Dritan Dajtit dhe pikerishte ky njeri pergatit ate qe u be masaker, ne plazh dhe vete iku ne Kroaci ku gjeti alibin dhe ja futi Prencit….por gjeti edhe mbrojtjen e ministrit Nishani, ne fakte ky eshte me ndyri ne drejtimin e ketij dikasteri dhe kete e di mire Sali Berisha…Nje nga ata oficera te PAMEKAS, nje dite, ne nje tavoline, kur njeri per shaka foli mire per Kulicajn, ai thote: “po fole edhe njehere mire per njeriun me te paafte dhe me te korruptuar ne policine e shtetit, Agron Kulicajn, une do te largohem nga tavolina dhe nuk te flas me me goje”…….

 15. Dërguar nga HAJDARMATAJ says:

  Dërguar nga HAJDARMATAJ, Malesia e Gjakoves më 14-09-2011 në 04:12
  E more Agron Kuliqi sa te velen lekura e dime te gjithe ty dhe Mikut tend nga Paci!
  Me ke derguar hajdutet me licensat e vjedhura dhe me ke arrestuar gjithe fisin se i dilnim zot tokes sime,tokes qe me kane lene te paret amanet,por ti dhe gjitha bandat e tua do ti paguani te gjitha se drejtesia nuk humbe kurre,keni marre miljona ne token e Murat Bekajve por ti nuk ke per ti gezuar se ajo eshte djersa e jone,ti e di shume mire se kush ka ngritur koken ne Tropoje ku ka perfunduar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81884
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81884
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16220
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16220
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X