mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Dhuna në familje, gruaja rreh burrin

Në rrugën “Elija Qelebija”, në Prishtinë një grua ka rrahur me shkop druri burrin e saj, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Sipas policisë ankuesi mashkull, ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij femër, me ç’rast i janë shkaktuar lëndime trupore. Nga e dyshuara është konfiskuar një shkop druri. Me urdhër të Prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

56 komente në “Dhuna në familje, gruaja rreh burrin”

 1. drejtesi says:

  qe kur u fut kun-fuja ne shqipri grave po ju ecen per mbrekulli

  1. Tina says:

   hahhahah shueme bukur kjo

 2. Kalorsi i zi says:

  Tek rruga Qelibija ma e fort gruja se xhamija………?

  1. jimy says:

   ore keta kosovaricat jane burrenesha vetam dru dine tu japin burravet shtaze e jo gjini femerore maloke i kame pere me syte e mije kure nje grua e kosoves ja futi me karrike kokes burrit se nuke i bleu cigare ske se cfare te diskutoshe per kete kombe injorantesh

   1. Donika says:

    O jimy shume keq qe nuk din te shkruash mire gjuhen shqipe ti analfabet,ose je diku 5 apo 6 vjeqar, ose je debil (idiot), ku e di ti se cdo me thene fjala injorant ti kur nuk din as te shkruash, hahaha, edhe nje, kaq urrejtje te ben dem ty, jo kosovareve, siq po shihet ta paskan djeg keq kosovarewt ty, hahaha, ju lumte, nje keshille

    O jimy siq po shihet, ta paskan djeg keq

    1. Bushi says:

     Donika!
     Pohimi i juaj, se Jimy shkruan me gabime është i saktë. Dëshiroj të theksoj: se dhe ju nuk jeni shumë përpara në formulimin dhe drejtëshkrimin e gjuhës shqipe. Ju këshilloj të ndreqni gabimet tuaja gjuhësore dhe sintaksore, para se të kritikoni të tjerët për të njejtën gjë.

   2. Fitim says:

    ore Jimmi??? ma Injorant se ti ku ka More Rrac Gomari cenke ti!!!

  2. Agim says:

   shume-shume bukur e ke thene..po pse s’e ke thene tamom emrin e rruges..sepse rimon me shume,
   Tek rruga ” Elija Qelebija ”
   Me e fort gruja se xhamija .

   te lumte…o Kalorsi blu-e.

 3. DJ Achmed Infidel says:

  hahahahahh bravo i qofte se kto legenat jane mesu, grune sherbetore———–dhe dashnoren me e maj me lek………….

 4. Berisha largohu says:

  Gruja e rrahu burrin sepse idete e burrit ishin per te shtype te drejten e gruas me metoda islamike.

 5. lola says:

  po kosovaret dhjesin nga frika nga grate e tyre

  1. Donika says:

   A e di pse lola, se kan pare grate e burrave te Shqiperise qe ata gjithe kohes jane neper kafene, e grate detyrohen te punojne fushen dhe te mbartin dru ne mal si gomaricat, grate kosovare nuk lejojne ne asni mnyre te trajtohen nga burrat e tyre si kafshe, me vjen keq se ndoshta u shpreha pak ashper…

   1. Kalorsi i zi says:

    Donika prit dhe pak se demokracia po vjen ne kosove dhe burrat do kene te drejte te kene 4 gra , keshtu qe nuk do kene kohe te rine ne kafe.

    1. Donika says:

     Me vie keq, nuk te kuptova ty…

     1. Kalorsi i zi says:

      Ky eshte problemi juaj, se i kuptoni gjerat shume vone. nuk eshte faji juaj…………

 6. Donika says:

  O jimy siq po shihet, ta paskan djeg keq kosovaret ty,mos ke qene ti ai tipi me karrige kokes, mesohu te shkruash me mire se prape han karrige kokes ti, se kosovaret i rrahin burrat veq nese nuk jan te arsimum si puna jote, hahahaha.

 7. ILIRI says:

  Jimy ti për nga ana emrit që ke sigurishtë që je Malok.
  Nuk i thuhet Kosovarica por i thuhet shqiptare.
  Burrat si ti që je ia vlen të rrahesh edhe me shkop bejsbolli nga një grua e këtij lloji.

 8. çami says:

  Po keta muter na hiqen si muslima, si ka mundesi? Nuk besoj kete per shqiptaret do jete serbo-kosovar, dardanet nuk bien aq poshte si thoni?

 9. tourkofagos says:

  me vone si shkoi puna?????
  nuk e dija qe ,si Donika paska shume gra ne Kosove,,,,,

  1. Donika says:

   Sigurisht bar-ngrenes, ops tourkofagos, ne jemi burreresha, ne jemi kalite ne lufte me serbin, ne nuk tolerojme si grate e juaja te mbartim dru ne mal si mushkat, hehe…

   1. V.F.L.P says:

    Mos ju pergjigj ketij Donike, eshte nje cop idioti grek

    1. tourkofagos says:

     yshttttt,korrak i Erdoganit,,,,,,,

   2. tourkofagos says:

    bravo ta mbeshtes ne total,,,,,,,

   3. tourkofagos says:

    hahaha,sa serb vrave ne lufte?????

    1. Kalorsi i zi says:

     Normal file, shiko Atifeten te tremb, po ti japesh dhe nje kopan ne dore te perzen jo vetem burrin po te gjithe qytetin, ai ke pare kosovaret sa jane shtuar ne shqiperi, nga kush kane frike thua ?

   4. lokja says:

    Ma mire me bajt drut n’kuriz sesa serbin ose turkin, besa mu nuk me ka kallit fare as turki as serbi vec Saliu

 10. çami says:

  Donike nuk perfaqeson ti te gjitha femrat e Kosoves, ne Shqiperi po ndodhin shume çudira sot te pa degjuara me pare, por nje grua ne Shqiperi po mori vesh se burri saj shkon me tjeter te ben mutin me te drejte se nuk eshte skllave e burrit, ajo ka dinjitetin e saj, jeten e saj, ne Kosove per shume arsye objektive dhe subjektive femra eshte mbrapa ne mentalitet me ato te Shqiperise. Dhuna ne familje nuk eshte emancipim por degjenerim i shoqerise njerzore.

  1. tourkofagos says:

   camo,mos e prish tani,ato qe thua jane per ne evrope e jo ne albanistan ku existone ligji i drurit dhe i turpit,komento rrealen e mos i fry buries,,,,

   1. çami says:

    TFagos ketu ne France satistika shtetrore pa manipulime thone se ne çdo 2 dite vdes nje femer nga dhuna e burrit ose e dashnorit, vitet e kaluara ishte 1 ne 3 dite , behet fjale ne FRANCE, shiko satistikat ne internet, vendi i pare feminist ne bote, krahasoje me Shqiperine ne raport me popullsine. TV. piramidale shqiptare nuk kane lajme dhe kronika per te trasmetuar dhe mbushin ekranin me kronika te zeza, stil ala italiane.

  2. Donika says:

   cami, cdo dite ka vrasje te ju, vrau burri gruan, pastaj beri vetvrasje, ju se keni per gje te vrisni njerz, ne kosovaret jemi dukshem me pak se ju kriminel,te pershendes…

   1. çami says:

    Donike çfare fare jane kosovaret? nuk jemi nje gjak? populli thote ;ç pjell macja ha minj.Keto krime mostruoze po ndodhin ne mbreterimin e turpit te kombit S.Berisha dhe uroj qe ne Kosove te mos dali nje Sali si tek ne.Urime dhe shendet e jete.

    1. Fitim says:

     ata qe nul i dojn Kosovart ju Dekshin krejt fmit e familja qa i kan.

     1. Kalorsi i zi says:

      Mire e the se ju nuk doni veten, ne vesh t adhafit urimi jot, ta kishe shkrujt ne turqisht ose serbisht se dhe ata nuk ju dun.

     2. DJ Achmed Infidel says:

      shoku i ke pi ilacet per sone apo jo??

   2. Arben Kosova says:

    Ik moj, di qshkruan.Shkruaj per vete ti se ske qka per Kosovaret,kush m..i je ti te flasesh ne emerin tone.Ne Kosovaret jemi me pake kriminel thua se ata, po i njejti m.t jemi se vetem Kufiri na ndane asgja tjeter.Krimineli beri pake apo shume kriminel do quhet apo si thua ti Donika Kosovare.

 11. nela says:

  Po grate kosovaret jane si diva Po mire ja ka bere

  1. tourkofagos says:

   c’doni te thoni me ; diva!!!!?????

 12. besi says:

  Ju andej nga shqiperia po kritikon shum kosovaret mos kini merak per kosovaret ju se ju hiqe ma te mire nuk jeni se ne . Krime ma te renda se ne shqiper as skam pare e as skam ndegjuar tmerr tmerr .vret vllan vret motren vret baban vret gruan askun ne bot ska si te ju kime te renda dhe kjo tregon mentalitetin respektin sinqeritetin qe keni ndaj te afermeve dhe ndaj shoqerise..tju themi sinqerishte se ne mendoim se ju andej kufirit jeni te arsimuar me shum se ne se ne dihet kemi qen terrorin serbe me vite po tek ju ne shqiperi ndodhin aq krime te renda sa qe ta dhen nje pershtypje dhe nje bindje se vertet kta jan njerz te qmendur dhe te pa arsimuar .Une e kuptoj jeten kur njeriu bjen ne konflikte interesi po kure eshte fjala per kte grua qe e ka rrahur burrin ndoshta ka pase plotsishte te drejt dhe i ka arsyet eveta.Ndoshta dola pak jashte teme po ju lus te me falni faleminderit te gjithve

  1. tg usa says:

   pse nuk shkruani ne gazetat tuaja ju kosovaret?
   ne nuk shkruajme te ju
   na bete corbe ne zgjedhjet e fundit

   1. Donika says:

    Kur s ke ci ben gomarit i bie samarit, thenje tipike per juve, nese ne Kosove nuk qendrojne mire punet, neve nuk ju bejme juve me faj, ndersa pse shkruajme ne ketu, ne gazeten zeri info dhe ne shume gazeta tjera kosovare ka shume komentues nga Shqiperia, dhe nje gje, kur juve i shabi kosovaret ne jemi gati per t ju pergjigjur juve, kuptove lal, haha, klm…

  2. Tan vjosa says:

   O BESI dhe gjith ju SHqipetaret e Kosoves mos u provokoni nga ata qe shkruajne aty se jane pushta grek.Detyra e tyre eshte tna hedhin ne sher me njeri tjetrin dhe ne nje far mase ja kan aritur.Si turkoby… dhe kalPUSHTI ,tregohuni vendin evgjiteve te greqis.

 13. nardi.fier. says:

  o fitim,ata qe jan burra i duam she shum shok kemi nga kosovo,po jo spiuna dhe gomer si puna jote,bashke me ate doniken qe eshte me fshatare ku ska ku te veje.dhe atij ka..rit mir ja ka bere,kur eshte martuar me burr jo me grua.hahaha

  1. Donika says:

   nardi.fier mos ke ngaterruar gje ilaqet e gjyshes mo, ke pire ti ne vend te gjyshes, hahaha, me fshatar se ju nga Shqiperia e sidomos ju te Fierit a ka, vrisni edhe memen per nje 10 lekesh,hajt te dhente ZOTI shendet ne koke ty, se ne trup sigurisht ke shendet…

 14. suzana says:

  kur nje burre rrah gruan e tij, gazetat “harrojne”te na e nxjerrin, ne kete rast nuk paskan harruar, sa me perket mua, une them, mire ja ka bere, po te ishte burre, sigurisht nuk do ta rrihte e shoqja.
  Po te kisha mundesi, do RRIHJA gjysmen e burrava shqiptar, ha ha ha, ju nga Shqiperia mos fyeni Doniken, kam pase edhe une rastin ti shof grate ne Shqiperi te ngarkuara me ushqim bagetie ne shpine, si ka mundesi qe ju lejoni nenat e motrat tuaja te bejne nje pune aq te rende sikur te ishin ne Afrike, turp te keni…

  1. tourkofagos says:

   hahaha,do te rrihje gjysmen e burrave shqiptare????
   suzana,po te tregoj dicka,qe eshte shume qesharake.Flas per ne shqiperi,por nuk e di a ndodhe ne kosov.Kur nje cift,myslimanesh ndodhen jashte shtepise se tyre ,ne mes gjitonesh apo diku tjeter,burri hiqet si kaposh,ai flet me shume se gruaja,ai mund ti thote gruas;pusho ti,nuk di gje ti,apo dhe me gjere!!!Kur shkojne per diku[sebep] kur i serviret tabakaja,me pije apo kafe,vetem burri ka autetritetin e plote per te hedhur leke etj,etj,etj,gruaja thjesht jep aprovimin duke tundur koken,,,!!!Por gjerat brenda shtepise se ciftit,jane krejt ndryshe.Gruaja bene komando,burri ka shume mundesi te laje dhe dhomat,te gatuaj,madje te bjere ne gjunje perpara gruas.Kjo me bene te besoj,se gruaja e ka rraf burrin,,,!! thx.

   1. suzana says:

    tgf, ndoshta eshte ashtu si thua ti, une per fat te keq me ka rene rasti te njof burra qe trajtojne shume keq grate e tyre, sikur te ishin prone tyre, qe nuk pyesin asgje gruan as per shtepine, as per familjen, qe thjeshte shkaterrojne familjet e tyre dhe gruaja nuk ka guxim te ndjehet. Qfare eshte me e keqja, keta burra shtihen trima para gruas, para botes nuk jane gje tjeter vetem qyqare dhe injorant.
    te pershendes,

    1. tourkofagos says:

     Suzan e dashur,burrat shqiptare bejne trimin se nuk ka ligje,ose me sakt nuk zbatohen ligjet,si rrjedhim,ne nje shtet ku nuk zbatohen ligjet ka shume trima,madje keta trimosha kane gllaberuar cdo qelize te jetes,si ne Shqiperi ashtu dhe ne Kosove.Kshq,nuk ka se si te ngelet jashte ketij fakti dhe dhuna ndaj femrave.Karagjozi trimosh i bashkise se Tiranes,pervecse i gjuajti me grushta ne stomak,dy mjeranet femra,[fatkeqesisht,te pambrojtura nga ligji] tashme u dergon dhe mesazhe,se po hapen gojen do te ju vrase!!!Madje ai i quane dhe kurva,por pa dite se gruaja e tij kur ai shkon ne pune,eshte tu fjete me te dashurin e saj!!!Njofa rastesisht nje trimosh te tille,perpara disa vitesh,me pozite shteterore ne shqiperi,normalisht dhe me para te pista.Ishte mplexur me nje 25 vjecare,madje kishte lindur dhe nje femije,edhe pse ky vete i martuar dhe me tre femije.Kur gruaja e tij mesoi gjithcka mbi aventuren e tij,mori rrobat dhe iku tek vellezerit[prinderit kishin vdekur] duke treguar historine e turpshme!Perfundimi ishte cnjerzor,vllezerit e rrahin dhe e detyrojne te kthehet tek trimoshi[burri]sepse ata e paskan martuar motren dhe se ajo aty e paska nderin,ne familjen e burrit!!!!! FATALE!!! Mendoni Suzana vazhdimin e jetes se femres mjerane ,,,,,,,,!! Te pershendes,kalofsh nje fundjave te gezuar!

 15. Albann says:

  Do luftojne me serbet keta “burra” hahahahaha. Me c shoh une mjaftojne nje batalion me femra serbe te pushtojne kosoven hahahaha

  1. Donika says:

   Albann nese nuk ka Kosova burra, atehere behy gati ti me burrat e Shqiperise e luftoni me Serbine, c pret…Kosova eshte e Shqiperise apo jo…

   1. bubi kacurrel says:

    Vallahi po te jene te gjitha grate e Kosoves si Edita Tahiri qe ngjan si tranvestit e besoj qe te rrahin ………………

    1. suzana says:

     ha ha, bubi, nuk jane te gjitha si Edita jo, vetem nje mund te jete moter e saj, Albana Vokshi,

 16. bubi kacurrel says:

  Do kete marre pa dashje ndonje tranvestit gomari dhe ja kane dhene per grua,ose ka qene Edita Tahiri dhe nuk e publikojne emrin per etike ,kur takon ate serbin me shume femer ngjan ai se Edita ha ha ha ha ha …

 17. Vavgog says:

  Or burravec tu thafshin duart…..

 18. tezja ny says:

  Pse nuk thoni:nje bur(r)in qe e rrah gruaja nuk vlen 5 lek.Ne te njejten kohe po mendoj se pjesa me e madhe e kosovareve kudo qe emigrojne martohen edhe pse jane te martuar.Per kete liri,demokraci e burrni flisni ju kosovare?Krejt e kunderta ndodh me SHQIPTARET E SHQIPNISE sic na therrisni juve kosovaret ose TE DASHURUARIT E ENVER HOXHES.Mos i bini mohit kesaj se prej jush ai zagar ka marre emrin BACE.

 19. agnesa says:

  valla
  mjert na
  qfar
  kohe ka ardh
  i muren grat
  stupcat
  ne dor
  nermjeveti
  a me dikon
  ai thot veti bur aj budall

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8510
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8510
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X