#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Deputetët e PD-së i ankohen Berishës për emërimet

Në një shkrim të publikuar sot si kryeartikull në të përditshmen Panorama, thuhet se në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, deputeti Leonard Demi është ankuar se emërimet në drejtoritë në rrethe bëhen në mënyrë jotransparente.

Edhe pse po bëhen gati tre vite që janë ngritur grupet e punës për emërimet, sërish ka ankesa. Të bën çudi që thuajse ato të vetme lajme që dalin me pikatore nga mbledhjet e grupit të PD kanë të bëjnë me pakënaqësitë në emërime nga deputetët. Dhe nuk është një pakënaqësi pse nuk po bëhet punë e mirë, por pse këto emërime bëhen pa dijenin e deputetit, pa shpërblimin ndaj tij. Më së shumti këto ankesa drejtohen ndaj aleatit të përbindshëm, LSI-së.

 

Shkrimi

Ka qenë deputeti i qarkut të Vlorës, kryetari i Komisionit të Sigurisë së Kombëtare, Leonard Demi, i cili në mbledhjen e djeshme të Grupit Parlamentar demokrat ka shprehur pakënaqësinë e tij ndaj emërimeve jotransparente, por pa përmendur emra konkretë. Fillimisht ka qenë Kryeministri Sali Berisha, i cili në pjesën me dyer të mbyllura të Grupit u ka kërkuar deputetëve të dalin në zonat e tyre për të shpjeguar përfitimet nga ana ekonomike e mbjelljes së arrorëve. Pas tij ka folur deputeti Demi, i cili është shprehur se “lidhur me këtë proces mund të ketë abuzime për shkak të një lidhjeje të fortë mes kryetarëve të grupeve të punës dhe kryetarëve të PD-së nëpër rrethe. Kjo lidhje mes tyre nuk u jep aspak hapësirë deputetëve. Përgjithësisht kjo marrëdhënie ka ecur mirë, por në disa raste ka munguar transparenca e emërimeve”. Menjëherë pas tij ka folur Kryeministri Berisha, i cili e ka mbështetur parimisht shqetësimin e deputetit të Sarandës. “Unë e kam hedhur si ide edhe më parë dhe mund të ketë ndryshime të kryetarëve të grupeve të punës për shkak se ata kanë drejtuar grupet në dy palë zgjedhje, në 2009-n dhe 2011-n”, mësohet të ketë thënë Kryeministri.

 

 

16 komente në “Deputetët e PD-së i ankohen Berishës për emërimet”

 1. geno says:

  Sali Kerma njoftoi deputet-kukulat e tij te dhejra ne breke, se kryetar i grupit te punes se mbjlljes se arroreve eshte caktuar Genc Ruli, sharrtari dhe trafikanti i drureve te arres

 2. k.larti says:

  Kur do shpallet Saliu Mberet i cifligut Shqiperi?

  1. Albogentivlora says:

   Po ai eshte shpallur vetem se shqiptaret nuk e kane kuptuar akoma. Rrofsh o mbreti Sali. Me hengsh trapin o mbreti Sali!

 3. laberia says:

  NUK KA FAJE SALIU…..AI NJERI QE KUR I SHPETOJ VDEKJEN ME 1997…….NUK KA ME FRIKE ASNJE…..DHE PO U BEN SHURREN NGA KRUEMINISTRIA…TE GJITHEVE….PO TE GJITHEVE…….FAJIN E KANE…PSEUDO TRIMAT E VLORES….QE AKOMA DHE SOT PO QAJNE FEMIJET E TYRE….DHE ASNJE NUK KA VAJTUR TA KAPE …BERISHEN…PREJ GRYKE…ASHTU SIC KISHIN THENE…QE BERUSHA NE VLORE NUK SHKEL ME……..AI JO VETEM PO VETE NE VLORE…PO DHE PO BEN PLAZH…NE DETIN ME LOTE TE NENAVE ..QE QAJNE FEMIJET QE BERISHA U VRAU……….PRANDAJ ……RRINI URT…..BJERINI GJOKSIT….SHISNI PORDH …NEPER VLORE…SE BAB SALA…..JUA KA FUTUTR SA KRAHU…..DHE NUK LEVIZNI ME…AS DJATHAS…E AS MAJTAS………..TURP PACIT…!!!

 4. danny says:

  leonardi,me mire te kish leshuar nje pordhe,do e kishin degjuar me shume.

 5. Kalorsi i zi says:

  shikoni ne foto , sa vigjilent eshte, cdo akt cdo fjal teper kercen si ujk, shikoni fiken e deputetit te VLORES………. mbase po e ndjen me shume lageshtiren, si thote, deputete shkoni genjeni shqiptaret se sa leke do fitojne me drute arroreve,,,,,, duhen vite o sali per ti ngrene lajthite e tua ahahahahaajrieaaa

 6. BARO CORROGJAFI says:

  TE LUMTE GOJA L A B E R I A !

  LEONARD DEMI SA TE NJERRE FJALEN NGA GOJA, SALA JA KA MBYLLUR ME

  PERPARA. TE MEKURIT ,TE MEKUR MBETEN.

 7. guizepe siciliano says:

  Zoti leonard demi ke hyre gabimisht ne politike se nga ke hyre dhe kush te futi do te vije dita per ty dhe te gjithe te sqarohet mire,por do te ishte shume me mire te vazhdoje te beje dele dhe lope prej allcie sic ke bere per 20 vjet dhe te vazhdoje te aderoje ne ndonje shoqate

  1. Gjykatesi says:

   ti Guizepe ose shkurt gazep flet pa asnje baze, por duhet te jeshe ndonje prototip injoranti per vete. Une ta maresh veshe As nuk e njohe Leonardin dhe as me njehe ai,Por kam degjuar nga nje shoku im qe e ka patur ne klase, kur rastesisht ka rene buhabeti me ka thene keto fjale, qe ai ka qene nje nxenes dhe student i shkelqyer,me horizont te larte dhe shume i edukuar, qe te impononte respekt,dhe sa per dele e lope shiko mire se kujt i shkojne ,dhe mos u ngatero me ndonje injorant tjeter se ka me shumice neper portite, te ishin te gjithe si Leonardi te ndershem dhe te ditur ky vend do te ishte shume perpara, por fatkeqsisht eshte ne duart e ndonje tipi si puna jote Dru-me pre,

 8. Kanina says:

  Z. Demi nuk ka qene i afte as te martohet, por kjo eshte pune per te. Problemi qendron se te gjithe duhan te hane edhe ne PD, pavaresisht se jane puritane !!!!!!

  1. Gjykatesi says:

   OR Kanine po shohe ca tipa Trapash qe komentojne( me fale qe po shprehem keshtu),qe nuk kane asnje nivel ,si e gjykon njeriun ti ne kete prizem,ti sipas teje paske qene i zoti se ke mare ndonje lopcare ashtu sic je dhe vete ,djale i zoti je

   1. Kanina says:

    Sa mire qe e shkruake gjuhen shqipe o gjykates i kulturuar. Mjafton kaq , per te gjykuar se cfare niveli paske, perpos faktit qe duhet te jesh dhe beqar i stazhionuar , derisa te dogji aq shume..hahahahahaha

 9. Toni says:

  Sa per L Demin e keni gabim me sa e njoh eshte nga te paktet intelektuale qe ka PD,besoj se ka hyre gabimisht ne ate parti,sa per S Berishen e klanin e tij habitem pse lodheni dhe komentoni,ky eshte nje klan pushtues per shqiperine dhe zgjidhje vjen normale,ai dhe klani i tij qe sot qeverisin shqiperine duhet te trajtohen si pushtues,besoj se e dini nga historia se si mund te largohet nje okupator,mos harroni ktheni pak koken nga 1997 dhe e kuptoni.Athere u be nje gabim se luften per clirim nga salistet e beri populli,pos perfituan ca bandite me F Nanon ne krye qe ja dhane prap fitoren saliut,uroj qe mos te perseritet ky gabim.flm

 10. Ekstremisti Majte says:

  Duan pushtet,tash ne ikje…Te bojn naj lek mer plak,te shkarravisin naj leje pallati,hidrocentrali,a miniere dhe..Fap,jeta e sigurume!

 11. incest vucidoli says:

  shqiperi e mjere qe erdhi dita qe dhe nje malok qe sdi te perdore sapunin te bej ligjin,,,

 12. Nabukodonosor says:

  Ca fytyre ka bere Demi.D.m.th lopa se briret ja ka heq Sala.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82154
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82154
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24846
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24846
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X