#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Skandali, Drejtoria Arsimore në Vlorë mbyll shkollat për spektaklin e TV Klan

Drejtoria Arsimore e Vlorës ka vendosur që gjatë ditës së nesërme, të gjitha shkollat publike të mbyllen dhe të mos zhvillohet mësimi. Shkak për këtë është bërë organizimi i një spektakli nga TV Klan.

Sipas disa arsimtarëve të Vlorës, nxënësit do të përdoren si dekor në Pallatin e Sportit për spektaklin që organizon TV Klan, X-factor, me regjizore Vera Grabockën.

Burime të gazetës pohojnë se shkollat janë mbyllur edhe në disa rrethe të tjera ditët e kaluara, me qëllim që nxënësit të përdoreshin si dekor për spektaklin e TV Klan.

Ky është një abuzim i madh, pasi institucionet arsimore në Vlorë vihen në dispozicion të një televizioni privat pranë qeverisë.

36 komente në “Skandali, Drejtoria Arsimore në Vlorë mbyll shkollat për spektaklin e TV Klan”

 1. bledi says:

  Sa per dijeni te te gjitheve, keshtu ka ndodhur edhe ne Elbasan, Shkoder etj…

  1. emigrantja says:

   Keshtu ndodhi edhe ne Berat. Une kam mbesen ne klasen e 9-te ne shkollen 22 Tetori. Bravo i qofte (ka bere detyren ne fund te fundit) qe mesuesja kujdestare e mbeses sime nuk i lejoi nxenesit te shkonin ne kalane e qytetit per tu rradhitur atje me klasat e tjera.
   Nuk i vjen turp asaj nenes se re qe ka dy femije edhe plus regjisores se njohur qe ka mbese??
   O zot, o zot… na shpeto prej njerezve te pamoralshem.

   1. Mato Gruda says:

    “Bravo i qofte mesueses” qe nuk lejon nxenesit te keqperdoren!!!!!
    Nuk i dilet ketij pushteti pushtuesish dot perball.. edhe nga mesuesit pale..
    Problemi qendron tek bashkite dhe kryetaret e tyre…
    Ata jane zoter te vendit dhe pergjegjes direkt per arsimin parauniversitar..
    Po a e dini se kush eshte kryetar ne Vlore… nje mi me mustaqe qe quhet shpetim.. ka nje surrat me çeçenet… eshte njesoj i degjeneruar si ata..
    Ndaj duhet te reagojne vet qytetaret e vlores dhe te mos lejojne zhvillimin e ketij aktiviteti surrogato..

    Se keshtu fillon..
    Ne fillim si dekor per Veren
    Pastaj si dekor per semaforet e BE-se

    1. Vasil Gjika says:

     Ik O legen,
     Drejtorine Arsimore e ka ne dore kjo Qeveri e korruptuar. Te ishin pergjegjes direkt bashkite, nuk do kercenoheshin me vendin e punes mesuesit neqofse nuk shkojne ata dhe studentet e tyre ne mitinget e Sales dhe te PD-se.

     Vasil Gjika
     New York

    2. Kapedani says:

     O Mato, s’ia paske terezitur fare! Hajt se te ndihmon halla radhes tjeter. Urrejtjen tende per kryetarin e per surratin e tij shkruaje ne letra personale se ketu na i shpalose boll urrejtjet e tua raciste e komplekset e tua per burrat me mustaqe. Per ty ia vleka ta modifikosh titullin e Driteroit ne “Njeriu pa …tope”.

 2. james says:

  Ku eshte Vera Grabocka bie ere korupsion.Kjo monster hajdute la Ameriken se nuk e pordhi njeri dhe erdhi prape ne Shqiperi se vinte ere gjak dmth para leke dollare euro si Hijena qe ndjen eren e kermes

 3. fule says:

  Si ne kohen e Enverit, e kane porosi nga Partia.

 4. mondi says:

  eshte teresisht e pavertete, Mero eshte turp te luftosh keshtu

  1. antonio says:

   Ku e di te verteten ti,o kelysh serbi,qe kerkon te mbulosh MUTIN ME SHURRE???Djali im ka tre dite qe nuk vete ne mesim se bejne prova per TV KLAN-in!!!SHTET BARBAR!!!NUK KA SHTET,VETEM MALOKERI!!!

  2. emigrantja says:

   Cfare lidhje ka Mero Baze ketu? Femijet e kane te perjetuar vete kete gje more ‘mondi’, nuk eshte Mero Baze qe po shpif.

 5. memecit na i erdhi goja says:

  Prinderit e ketyre nxenesve duhet te marrin nje avokat dhe te hedhin ne gjyq Vera Grabocken dhe Ministrin e aresimit per kete abuzim ndaj femijeve dhe sistemit arsimor.

 6. K. F says:

  Ky eshte nje skandal i vertete dhe duhet te ndeshkohet! Askush ne bote nuk guxon te nderprese mesimin, as edhe drejtori i shkolles kur futet per ndonje kontroll a inspektim ne ndonje klase ku zhvillohet mesim, le me te nderpritet fare procesi mesimor per te rritur numrin e Sex simboleve neper ekranet e nje dyzine te madhe te televizioneve tona private…

 7. Savo Dukati. says:

  Këtij veprimi i vjen era mesjetë. Ka kryetar bashkie Vlora? Turp 1000 turp me këto hiena që përzhyen një popull.

 8. injoranti says:

  TURP po qe se eshte e vertete!

 9. agim fortiqi says:

  po eshte e vertete kjo qe shkruani miq

 10. erisa says:

  Cfare gjuhe…!?
  Si mund te beni lajm nje shpifje te tille, qe mund ta kete pohuar nje njeri i inatosur dhe me mllef.
  Une kam marre pjese ne audicion dhe nuk eshte aspak keshtu e verteta. Perkundrazi audicioni neser ne Vlore eshte pas mesimi. Dhe keto jane vetem shpifje qe i bejne njerez te vegjel.
  X Factor eshte talent/show me i njohur ne bote ne mbeshtetje te talenteve ne muzike. Dhe Ministria e Arsimit ben shume mire qe i mbeshtet, sepse per keta te rinj ne rrethet e Shqiperise nuk ka asnje drite jeshile per te shpalosur talentin ne nje fushe te caktuar.
  Ne shqiptaret jemi shume paragjykues. Edhe kur behet nje gje e bukur dhe me vlere ne do ta denigrojme, vetem e vetem se nuk kemi qene ne ata qe e kemi bere, vetem e vetem se nuk jemi ne pjese e kesaj sipermarrjeje! Bravo Vlora, tregoi neser talentet qe ke!

  1. gjethi i thate says:

   Mos ngatero te bukuren me abuzimin.Nuk ka asgje te keqe te behen spektakle.Por kur behen ne menyre te tille,vertet qe eshte turp dhe dikush duhet te pergjigjet.Ti , te kesh suksese per vete ,se nuk e ka njeri me ty apo me te tjeret qe performojne.Kete duhet ta kuptosh.

 11. vlora 1 says:

  Vera Grabocka eshte nje profesioniste e mire por korrupsionin e ka qejf dhe moralin si femer e ka per toke bile nen toke.Qe ne fillim te viteve 90 kur organizonte mis Albania kur nuk dihej cfare ishte korrupsioni kjo femer ishte mikesha e pushtetareve te rinj(edhe ne moshe)vetem per lek behet fjale per miliooooooooooona.
  Turp te kete qe perdor nxenesit e shkollave ose nqs i duhen patjeter nje dite le t`i PAGUAJ

  1. sali arrori says:

   pse ia fusni kot o njerez?c’hyn korrupsioni ketu?ky eshte nje spektakel i permasave gjigande dhe ne jemi te nderuar per kete reality shou ne vendin tone .diuhet t’u jemi mirenjohes vera grabockes dhe alketa vejsiut per kete arritje te madhe.

 12. aliko says:

  O kryetar bashkie i Vlores pse nuk degjon, e cfare ka ndodhur me ty. Ti duhet te hapesh gojen se te ka zgjedhur populli dhe jo PD.ja. Ti duhet te permendesh ne se je njeri i ndershem. Nje prove korrupsioni e dhe kur lejove lejen e ndertimit ne det. Ishte kompetenca jote te mos e lejoje ose te pakten te hapje gojen e ta denoncoje.
  Turp per ty dhe per partine Socialiste. Njerez te korruptuar. Ne te zgjodhem se ishe ne anen e kundert me PD. Ti po abuzon me voten e popullit.Por mos u nxito se aty e ke edhe ti. E ke te kuar per cdo veprim antipopull qe ben. Ngaqe u zgjodhe 3 here kujton se e ke me tapi ate post. Ti duhej ta justifikoje 3 fish besimin qe te dha popuilli ne mandatin e trete.

 13. tani 3 says:

  ja iku koha e Vera Grabockes qe bente filma me Kanan Tafilin, eshte nje regjisore fshati per koncerte kooperativazhs. Por eshte hadute dhe leket e vjedhura nga taksat e shqiptareve ne KESh e ne instituocionet e tjera, do ti behen kancer si Fatnmir Mediut. Mjer Tmo flloko qe ndjenji beqar nja 10 vjet se Vera vinte verdalle per kar-ierë ne jollivud

 14. Mirela Hasani says:

  X-factor behet gati ne te gjitha shtetet e Europes po ne asnje vend nuk i heqin femijet nga shkolla.
  Po ne Shqiperi behen gjerat me urdher si ne kohen e Enverit.
  E shikoni se nga shkon Saliu i mbledhin njerezit me urdherte ……Edhe Tv klani eshte i Saliut dhe veglave te tij.

 15. lola says:

  si ka mundesi vajza ime shkon ne shkolle po jo ne shqiperi

 16. AY says:

  Pse shqetesoheni o njerez. Qeveria jone e ndritur po perpiqet ti njohe femijet tane me kurverine qe ne 9 vjecare. E ben per te miren e tyre dhe u heq nje bare te rende prinderve qe te mos jene te detyruar tua shjegojne vete.

 17. or zotrinj kemi akoma diktatur saliu esht zagari i enver hoxhes a e kini par ne vark me djemte enverit

 18. memecit na i erdhi goja says:

  e dashur erisa, si ka mundesi qe ti ke marre pjese ne prova per konkurim(audicion?!) kur ti thua qe “provat jane neser pas mesimit.”? kontrollo pak kohen e foljeve ose me mire faktet.

 19. memecit na i erdhi goja says:

  erisa, X Factor eshte nje shfaqje qe i perket Simon Cowell dhe ka si synim qe te shtoje perfitimin ne maksimum per te dhe te sfidoje American Idol nga ku ai dhe Paula Abdul u terhoqen…
  te lutem mjaft me me ate propaganden tende te peshtire se nuk t’a ha me njeri….

 20. Ari says:

  I terboni kalamajt me te gjitha mundesite, me te gjitha format e ne cdo menyre mjafton qe te realizohet plani juaj…….dhe se mos ka per te fituar ai qe e meriton….:((
  Nejse sezon te mbare…….por brezin e ri Po e shkaterrojme te gjithe nga pak

 21. valbona says:

  Ne rradhe te pare ti vi turpe kryetarit te bashkise,per momentin ai eshte kryeminister i qyteti dhe nuk duhet ta lejoj kete gje,persa i perkete grabockes ajo ke qene eshte dhe do jete njeriu me i koruptura i artit shqiptare

 22. Myqo Golloborda says:

  O idiote qe s’dini c’thoni.

  Shkollat nuk varen nga kryetaret e bashkive por nga une, Myqua nga Golloborda. Ata mesues qe nuk me binden i pushoj nga puna. Shpetimi i Bashkise te hidhet perpjete se s’ka c’ben.

 23. iliri says:

  o myqo po ti nga varesh more zotni,apo varesh nga koqet e sales

 24. fieraku4u says:

  hahahah e madhe fare kjo…ec aty te gjithe te rinjte shqiptare do behen kengetare.

 25. Vasil Gjika says:

  O Myqo, Nuk jane “idiota” po eshte nje idioti qe shane Kryetarin e Bashkise per dicka qe ska fare te bej ai… se shkollat Publike i ka ne dore Qeveria dhe jo Kryetari. Qeveria kercenon mesuesit neqofse nuk shkojne ne mitinget e tyre, dhe PD-ja heq mesuesit nga puna… Ky legen vine ketu me 5 emra deri tani dhe shkruan te njejten gje…
  per te bere zhurme…

 26. Jimmy M. says:

  Si gjithmone shqiptaret i lidhin edhe spektaklet televizive me politiken. Jo e ka fajin Saliu, jo e ka Shpetimi i bashkise. Ky spektakel eshte nje mundesi per cdo njeri qe ka nje talent. Lereni talentin e tyre te shpertheje, ta shikojne te gjithe dhe tu presin rrugen abuzimeve per pranimin ne shkollat e artit.
  Mani e cuditshme kjo e jona. Edhe nje njoftim per ngordhjen e nje kafshe e interpretojme ne menyre politike dhe ketu nuk mungojne sharjet dhe shpifjet per cdo njeri qe punon. Jam i sigurt se kur ta shikojne spektaklin, shqiptaret do ti harrojne ato qe kane thene dhe te pakten per disa minuta nuk do te bisedojne per politiken e qelbur dhe per padrejtesite e perditshme qe na behen cdo dite.

 27. agim fortiqi says:

  ti Erisa mos ja fut kot se te pakten ne Durres eshte bere ne ora 10 te paradites dhe te gjithe shkollat lane mesimin. dhe mos te genjeje mendja se Vera Grabocka do te te jape ndonje leke se nuk jep ajo. i do te gjitha per vete.

 28. Konkurenti says:

  Une kam qene nje nga konkurentet e X Factor dhe u zhgenjeva se tepermi nga falsiteti dhe hipokrizia e organizatoreve dhe e gjithckaje.Eshte me se e vertete qe jane mare femijet nga shkolla per ti perdorur si spektatore dhe kete nuk mund ta mohoje askush per te mos folur pastaj per talljet e jurise kundrejt atyre adoleshenteve qe kishin nje enderr te pafajshme feminore she qe u perdhunua mizorisht nga keta kanibale te pangopur…!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X