Volfarth: Programi qeverisës i PS-së, i mirë, por si do vihet në zbatim? | Gazeta Tema
 

Volfarth: Programi qeverisës i PS-së, i mirë, por si do vihet në zbatim?

Postuar në: Aktualitet,Ekonomia,Kryesore |

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Volfarth, ka thënë se programi qeverisës i socialistëve është i mirë, por ka ngritur pikëpytje mbi financimin e këtij programi.

“Është gjë e mirë që Partia Socialiste ofron një program, i cili mund të jetë pas 2 vitesh pjesë e qeverisjes, por në këtë rast duhen bërë pyetjet si do vihet në jetë nje program dhe sa ky program shkon me buxhetin”, ka thënë Volfarth teksa ka qenë i pranishëm në konferencën “Rritja e rolit të gruas në qeverisje: Premtim i mbajtur?”.

Më pas ai ka folur edhe mbi reformën zgjedhore, duke thënë se duhet të nisë sa më parë puna për të.

 

28 Pergjigje per Volfarth: Programi qeverisës i PS-së, i mirë, por si do vihet në zbatim?

 1. Vlora  --  8 Nëntor, 2011 në 3:11 pm

  cfar mereni me kete idjot kernackash……………..
  ky buf seshte i zoti as per pantallonet e tij..ja mberthejne te tjeret……

  Përgjigjjuni

  • Luan Kavaja  --  8 Nëntor, 2011 në 7:11 pm

   Vlora erdhi dita jone o sote o kurre kushe me hanzhar,kushe me Sepata, e kushe LITAR… o Brukesel…, Salea juve u pasuroj me xhepat e shqiptarve dhe ju kerkon ta ndimoni, si bete me Milloshovicin-serb…Jo jo muj kurve europe NA SHQIPTARET NUK HAROJME KURRE VITET 1912.1913,1917,1920,1939, DHE dobicin-komunist ne 1944…Pra na Salen do ta heqem ZVARRE NGA Tirana NE Kavaje, PO ASHTU DHE DOBICAT qe hane e pine QOFTE DHE KERNACKA..

   Përgjigjjuni

 2. blendi ...ziu  --  8 Nëntor, 2011 në 3:15 pm

  Ky Wolfarth-i ose eshte …KOQE FARE, ose i ngjan…BELULIT (doni me per… BELULIN) !!!

  Përgjigjjuni

 3. Genti  --  8 Nëntor, 2011 në 3:19 pm

  Z.Wolfarth, nese ju nuk vazhdoni t’ja krihni bishtin Berishes mund te keni rast ta shikoni se si do vihet ne zbatim nese nuk vidhen votat ne 2013.

  Përgjigjjuni

 4. k.fejzo ny  --  8 Nëntor, 2011 në 3:24 pm

  Eugen Volfarth merr pjese ne konferencen per rritjen e rolit gruas ne qeveri komenton me shume shkerdhatizem programin e PS (qe ne fakt eshte katandisur ne nje parti qe ben teater me pagese) dhe vazhdon talljen e boleve kur thote “te nise puna per reformen zgjedhore.
  Mua si shqiptar ky pervers me duket se po realizon ate qe nuk arriten
  ta bejne nazi fashistet po e ben ky pinjoll i tyre.
  Rikonicjoni ne landfillin e Shkodres tregon se misioni numer 1 i tij
  eshte invazioni i heshtur i shqiperise nga plehrat e europes etj ,duke fronezuar si xhandar ne kete operacjon egomaniakun vrases berishe:
  GO HOME garbage-fashisti S/S Eugen Volfarth.!!!!!!!!!
  GO HOME garbage-fashisti S/S Eugen Volfarth.!!!!!!!!!
  GO HOME garbage-fashisti S/S Eugen Volfarth.!!!!!!!!!
  mallkuar qofsh ti me berishen,ramen,nanon,meten dhe me arvizune qe e shkerdhyet ate vend.

  Përgjigjjuni

 5. studenti  --  8 Nëntor, 2011 në 3:28 pm

  cprisni nga ky fytyre qepa aman.shifeni eshte fiks si qepe

  Përgjigjjuni

 6. Lissa  --  8 Nëntor, 2011 në 3:38 pm

  Sa i gjindshem qe eshte. Nuk duron dot, qe edhe pa e pyetur ta jep hazerxhevap pergjigjen kur eshte problemi per PS.Ndersa per te tjerat nuk ka kohe, ose nuk i ka lexuar ende ose eshte ne inagurime specifike, vecanrisht ato ushqimore (pije alkholike voluminoze)ose te grumbullimit te plehrave. A thua e dine shefat e tij me cfare k.qe kane te bejne apo keshtu i bene e i sherben me mire Shqiperise dhe shqiptareve?!.

  Përgjigjjuni

 7. Tani  --  8 Nëntor, 2011 në 3:39 pm

  Do e ndihmoni ju te evropes pra, idiot.

  Përgjigjjuni

 8. Butrinta Pekmezi  --  8 Nëntor, 2011 në 3:59 pm

  Eugen Volfarth-GET RID OF ALBANIA!!!!Get THE STUPID BERISHA with you! You are both the same!!
  Butrinta

  Përgjigjjuni

 9. Pelasgian  --  8 Nëntor, 2011 në 3:59 pm

  salcicja te ngelt ne fyt ISHALLAH ! edhe pse sduhet me e perdor ket fjale se jam Katolik !

  Përgjigjjuni

 10. GoHomeYouCorruptedPieceOfSh.t  --  8 Nëntor, 2011 në 4:13 pm

  Volfarth you are e currupted piece of ..it. The program will be financed by taking away all the contracts that Berisha gave to you and your scumbag boss GroSuck.

  Përgjigjjuni

 11. Xha Jaho  --  8 Nëntor, 2011 në 4:14 pm

  Na mbyten dallkauket.
  Ku na i gjejne gjithe keta.
  S’paska me bota burra te mencur, apo i mbajne vetem per vete. apo na gjejne festen sipas kokes?
  Ha mete, pi mete, bje qejf mete se te ka bere gjelo veze, ne shqiperne qe qeveriset nga zombit dhe rufjanet

  Përgjigjjuni

 12. Teta  --  8 Nëntor, 2011 në 4:18 pm

  Ketij Wolfarth-it i ka mbetur ora tek reforma zgjedhore,duket qe vetem per kete e merr rrogen.A thua se Shqiperia nuk ka problem tjeter vec reformes zgjedhore.Zgjedhjet e vjedhura, vota e tjetersuar , administrimi kriminal i zgjedhjeve,interpretimi mafioz i kodit zgjedhor, nuk zgjidhen me reformen zgjedhore por me nje revolucion te termit “zgjedhje te lira e te drejta”.
  Pastaj ky zoteri ve ne dyshim aftesine menazhuese te socialisteve per ne 2013, nderkohe qe nuk i ben pershtypje qe prej 6 vjetesh demokratet punojne me VKM dhe buxhete 6 mujore.

  Përgjigjjuni

 13. skenderi  --  8 Nëntor, 2011 në 4:20 pm

  fajin e kane ato media moter q..ra, qe intervistojne keto mbetje qe vine nga E.U. sepse gropen septike ku notojme, nuk e llogarit,por si del llogaria me socialistet,do garanci te mbushi thesin e vet.

  Përgjigjjuni

 14. vjosa  --  8 Nëntor, 2011 në 4:39 pm

  Wolfart-shko dendu me kerrnacka e me birra,se dim vet si t’a zbatojm programin

  Përgjigjjuni

 15. malo  --  8 Nëntor, 2011 në 4:51 pm

  edhe gjerman “edhe i shkare” nuk shkon !
  duhet germau mos eshte ndonje “kryqezim” me ndonje rus ky budalle !

  Përgjigjjuni

 16. M.B.  --  8 Nëntor, 2011 në 4:54 pm

  Po sa i peshtire eshte ky njeri.Po jepini ca salce e ca bira ti zen rylin e fytit qe te mos flas se sa here qe flet te hap barkun.

  Përgjigjjuni

 17. Claus  --  8 Nëntor, 2011 në 5:04 pm

  Per kete po vras mendjen edhe une!!!!

  Perse nuk ja ben ndonjehere ky birrepires nga St. Pauli llogarine Berishes?

  Përgjigjjuni

 18. k.fejzo ny  --  8 Nëntor, 2011 në 5:04 pm

  qe jane te emeruar nga segmente “te mafies me kollare te bardhe” Eugen Volfarth dhe ca mabasadore te tjere kete e di dhe dreqi,por nuk e marrim vesh pse nuk i botojne moderatoret e temes kur themi poshte fashisto-garbage si ky neo fashisti qe shohim ne foto !!!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigjjuni

 19. EDI RAMA LARGOHU SE SHKATROVE SHQIPERINE  --  8 Nëntor, 2011 në 6:04 pm

  Mos keni frige se nuk do zbatohet kure or Z WOLLFARTH,Rama premtoi se se do punesohen 200.000 ´ne 97 nuk u punesuan as 200 por ai as qe turperohet se genjen eshte mesuar si ti genjen zogjt e grekut

  Përgjigjjuni

  • BUCE PAPA  --  8 Nëntor, 2011 në 7:03 pm

   ti qe dashke me u largu rama se shkaterroi shqiperine konke kokrra e budalles.si po dashke me u largu rama kur ai pas korrikut 2011 atij i ka ngele vetem nje laps e leter ? prandaj o jaran mos fol shume hajgare se
   dukesh qe je nga trapoja,dukesh qe je dhe nga viqidoli por nuk po e marrim vesh je nga east vicidol apo west vicidol ? tung e by.. te forta

   Përgjigjjuni

 20. sorge  --  8 Nëntor, 2011 në 6:12 pm

  Ku i kane gjetur gjermanet keta Doris Pack-et dhe Volfarth-et,qe duket sikur jane PJELLA TE HITLERIT???

  Përgjigjjuni

 21. Fiku Detit  --  8 Nëntor, 2011 në 8:51 pm

  Kete deklarate ne Feste birre e beri ?! Apo atehere kur e morri e shoqja ne telefon gjate takimit me zonjat Berisha e Basha ?! Na u bene dhe keta ambasadoret “kembelidhur” nga “gjalmet” e Berishes.

  Përgjigjjuni

 22. M  --  8 Nëntor, 2011 në 9:27 pm

  I lumte zotnise, ka gjetur nje vend per te bere qejf. Duhet te jene vitet me te arta te jetes se tij. Mire ne qe jemi soje i ndyre inferioresh, po ai ç’rrace eshte?

  Përgjigjjuni

 23. Koz  --  8 Nëntor, 2011 në 9:51 pm

  Idiot ambassador qe meriton te largohet me vrap si I padeshirueshem dhe cingerises. Gjerman mendjemadh dhe arrogant qe ka gjet shesh been pershesh mes shqiptaresh me kompleks inferioriteti dhe qe opozitaret duhet ta injorojne ne mixgunllikun e tij dhe injorancen dhe racizm in e tij klasik

  Përgjigjjuni

 24. Kola  --  8 Nëntor, 2011 në 10:05 pm

  No coment. KY PERSON ESHTE REKRUTUAR NGA BERISHA> NJoftoni zonjen Ashton

  Përgjigjjuni

 25. Albann  --  8 Nëntor, 2011 në 10:18 pm

  Po ne o idiot thame se do e mbeshteste Evropa nje program te mire,apo po s qe Berisha s financon Evropa.Ju dhje….Evropen qe financon serbet ,qe te financojne paraushtataket ne Mitrovice .Per te financuar paraushtaraket qe te vrasin shqipetare kini leke,por qe te mbeshtesni nje program te mire per shqipetaret s kini( se helbete jane muslimane)

  Përgjigjjuni

 26. Kapaku  --  8 Nëntor, 2011 në 10:20 pm

  Do te kerkojne ndihme tek Shehrezadja e 1001 neteve!

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *