#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Mbrojtësit e të drejtave të kafshëve: Do protestojmë për vrasjen e qenve

Organizata e mbrojtjes së të drejtave të kafshëve në Shqipëri “Animal Rights in Albania”, përmes një njoftimi për shtyp, ka bërë me dije se do organizojë një protestë përpara bashkisë së Tiranës. Ata thonë se shkak për këtë protestë është vrasja dhe zhdukja e qenve. “Bashkia nuk e pranon faktin që po kryen ajo këto veprime, por informacionet e marra prej nesh vërtetojnë se është ajo që po kryen një akt makabër në vitin 2011,” thuhet në deklaratën e tyre. Ata thonë se qentë po grumbullohen në qendër të Tiranës, por nuk dihet destinacioni i tyre. Ata shtojnë se po ashtu ka nisur vrasja e qenve. Organizata thotë se do organizojë protesta. “Sado pak që të jemi, do ia dalim pasi kjo ka të bëjë me rregullat e një shoqërie evropiane dhe në çështje të tilla janë njerëzit më të emancipuar ata që na mbështesin,” mbyllet deklarata e “Animal Rights in Albania”.

14 komente në “Mbrojtësit e të drejtave të kafshëve: Do protestojmë për vrasjen e qenve”

 1. LOS INDIGNADOS says:

  …..e mer leini shakat tani,cfar shoqate per qent po na thoni,ky eshte Forumi Rinori Partis Demokratike qe proteston ngaqe ka frike se mos keto gjuetaret shikojne saliun ne rruge e i mballosin ndonji plumb bytheve atij QEN eBIR QENI…..dhe historia do shkruaj per nje qen tropoje qe lindi e u rit si qen pylli jetoj si qen blloku dhe vdiq si qen plerash

 2. stalinsali says:

  Po Bollanon me vorioepiriotet e tjere kush do ti mbroje ?

 3. Po lerini qent rehat o djemka, vritni ujkun ne bashkia dhe saliun me stalinken se bashku se po na mberojne dhe bollanon.

  1. stalinsali says:

   Hahahahaha, ooooo Taqke Gerdalla, ooo trim me flete !

   1. Po ce o e saliut nuk e ka mire Taqkua. Kur ke nje bucke ne bashki eshte normal qe qente mblidhen tek dera apo jo moj stalinke

    1. stalinsali says:

     Hahahahaaa, kala, kala endaxi, re qirie Taqke.

 4. puttitdown says:

  …Luli vrau 4 njerez ne 21 janar!!! me vra qente?!?! e’un giocco da ragazzi!

 5. dritan74 says:

  DO VIJE NJE DITE KUR VRASJA E NJE KAFSHE DO QUHET E BARABARTE ME VRASJEN E NJE QENIE NJEREZORE.SA ME SHPEJT AQ ME MIRE PER KETE BOTE MIZERABEL

 6. mondi says:

  Jam shume dakord per mbrojtjen e kafsheve,por do te isha i pari me ndonje organizate qe eshte ne mbrojtje te njerezve ne Shqiperine tone,njerezit trajtohen si kafshet kudo,neper spitale,zyra shteti,universitete e kudo.Prandaj te ngrihemi ne mbrojtje te te drejtave te njerit e pastaj te kafsheve te ngrata qe ne Shqiperi eshte paradoks mbrojtja e tyre.

 7. qytetari says:

  mos bre i vrisni,po kur te mbarojne me cfare ta popullojme tiranen me njerez

 8. jim says:

  ne shqipri po vriten njerzit me keq se qent, skan pun tjeter kto, te dalin ne protest per vrasjet e njerezve do benin me mir

 9. balua says:

  behet fjale per qente rrugaçe qe jane te zgjebosur, te semure, qe lehin gjithe naten e te lene pa gjume si dhe burim infeksioni qe duhen eliminuar patjeter. shoqates po i erdhi keq le ti mbledhe vete keta qen e t’ja çoje sales dhe lulit ti ushqejne si veten e tyre…..

 10. shpellar says:

  ne ca vende eshte me mire te vrasesh njeriun sesa qenin,ose me sakte mer me shume denim.keshtu qe mos u cudisni ju nqs ka shoqate mbrojtje per qente,sepse saliu me lulin vertete vrau 4 vete ne mes te tiranes por evropa dhe amerika i quajten burra shteti dhe nuk e vrane mendjen.por te bejne prove te vrasin 4 qen ne mes te tiranes diten me diell dhe shifni ca te ben BE dhe SHBA.

 11. valentina says:

  si mund te jem e dobishme dhe a mund t’ju ndihmoj per kafshet une e kam nje qen poshte pallatit qe nuk mund ta adoptoj sepse nuk i kam kushtet ne shpi per ta mbajtur mirpo mundohem qe ta ushqeji ..ju pergezoji me te vertet qe pune qe duhet ta beji Bashkia e beni ju…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82446
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82446
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34841
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34841
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6898
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6898
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X