#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

PS: Ja kush ka aplikuar për pozicionin e Avokatit të Popullit

Partia Socialiste ka publikuar emrat e 33 personave që kanë aplikuar online për postin e Avokatit të Popullit.

Sicc njofton PS, faza e parë që do të mbyllet të enjten në mbrëmje, datë 8. 12.2011,fazë e cila do të zhvillohet mbi bazën e shqyrtimit të dosjeve të paraqitura nga secili prej aplikantëve. Në fund të shqyrtimit, do të përzgjidhet një numër më i vogël kandidaturash që do të ftohen në dëgjesën publike të së hënës date 12 dhjetor 2011. Shpallja e emrave të përzgjedhur do të bëhet në përfundim të mbledhjes së Komisionit Përzgjedhës të enjten mbrëma nëpërmjet faqes online të këtij konkursi.

Çdo kandidat apo kandidate do të dëgjohet për 15 minuta, gjatë të cilave do të paraqesë vizionin e vet për detyrën e Avokatit të Popullit. Për paraqitjen e tyre kandidatët mund të përdorin sipas dëshirës edhe në power point. 10 minuta të tjera do të jetë koha e pyetjeve nga ana e komisionit, në funksion të shtjellimit të vizionit të paraqitur apo shpjegimeve të ndryshme që me gjasë do të nevojiten për procesin e përzgjedhjes. Renditja e kandidaturave për dëgjesën publike do të bëhet me short dhe shorti do të hidhet në prani të të gjithë të përzgjedhurve të hënën e ardhshme në ora 9.30, në mjediset e Universitetit Mesdhetar të Tiranës ku edhe do të zhvillohet dëgjesa publike duke nisur nga ora 10.00.

Dëgjesa do të jetë e hapur për median dhe do të transmetohet e plotë live në ekranin e PS.TV në faqen online të Partisë Socialiste.

 

1.Adrian Kasapi

2.Agron Çaushi

3.Agim Shima

4.Anton Lleshaj

5.Arben Spaho

6.Artur Lazebeu

7.Artur Çobani

8.Besim Ndregjoni

9.Besnik Dervishi

10.Bilal Kola

11.Blerta Kraja

12.Darjel Sina

13.Dëshira Subashi

14.Elidon Habilaj

15.Elisabeta Imeraj

16.Eni Çobani

17.Ermir Dobjani

18.Ermir Hajdini

19.Genci Terpo

20.Gent Ibrahimi

21.Gjet Kola

22. Kastriot Frasheri

23.Ksenofon Krisafi

24.Igli Totozani

25.Irvin Faniko

26.Mikel Gega

27.Nuredin Salati

28.Perparim Kabo

29.Qirjako Qirko

30.Rovena Voda

31.Sokol Hazizaj

32.Sotiraq Nushi

33.Sherif Hoxha

50 komente në “PS: Ja kush ka aplikuar për pozicionin e Avokatit të Popullit”

 1. kasem treshina says:

  vetem Besim Ndregjoni jo ju lutem!

 2. shpresa says:

  Eni Cobani u lodh e shkreta, mbas bishtarve te pushteteve, me ke e ka kete here? Ne kete liste trecereku jane koti. Urime Shqiperi!

 3. albani says:

  ka shume njerez te vleresuar ne ket liste por, avokati duhet te jete nje person qe ka kryer aktivitet ne fushen e te drejtave te njeriut, qe nuk kane qene i fshehur me ndonje pune te ngrohte e tani duan nje pune edhe me te ngrohte,

  pra nese shihet aktiviteti publik qe ka pasur ne te shkuaren shume persona te listes skualifikohen dhe le te rrine ngrohte atje ku jane

  1. arrori says:

   ky eshte nje post per te kaluar pensionin.deshira sapo mbushi moshen mendoi te englendisej pak per popullin.edhe ai dobjani ka nje shekull aty,por nuk ka cfare ben ne shtepi,prandaj kerkon edhe ai te mbroje popullin.ky post nuk eshte avokati i popullit,por avokati hajduteve,prandaj hajdutet le te mblidhen e te zgjedhin ke i mbron me mire.

 4. Kevi says:

  Per mendimin tim 2 kandidatura spikasin ne kete liste.Igli Totozani , shume i pergatitur dhe konseguent . dhe Artur Cobani , jurist i njohur dhe shume i drejte ne periudhen qe ka punuar si prokuror rrethi.Gjithashtu vjen nga shtresat e te persekutuarve.

  1. nada says:

   Igli?! Se si mund te jete i afte per kete pune nuk e marr vesh fare!!! Ne fakt eshte shume praktik!! Kur punoi keshilltar ne MASH per dy jave pergatiti strategjine e arsimit ne shqiperi, mgjse as e dinte se arsimi i detyrueshem ish 8vjecar, por e dinte per kater klaset e para.Ndersa me ikjen e Blushit iku edhe arradha e miqve , si erdhen shkuan, dashnoret e ministrave, te shokeve.
   Po per avokat ku tregoi aftesine, bashke me shoket qe jane radhitur ne liste. Po vertet mund te jene miqte e shefave dhe qe dine te bejne vec gam, gam…

 5. Fieraksja e gjakosur says:

  Raq Nushi: jo mor vlla ka qene polic dhe ka torturuar me dhjetra qytetare te tiranes para viteve ‘9O. Eshte quajtur komandant i policise sekrete dhe ne ate kohe ka qene dhe me kacurrela.Sot i kan rene floket dhe i jane avulluar trut.Ka mare mcafe dhjetra polic qe jane denuar nga qendrimi i tij jo korrekt si inspektore i avokatit te Popullit.Kambaruar shkollen e Sigurimit te Shtetit,antare i partis Punes dhe autokrat ne punen e perditeshme.Idjot Komplet.

 6. une do shtoja dhe nje emer tjeter dalip luli nga shkodra si dalipi ka pak shqiperia

 7. Latif Dreqi says:

  Po ai Dobjani ca te s’emes do akoma? nuk u ngop ai, ka 10 vjet ne ate post?!

 8. mira says:

  Gent Ibrahimi eshte shume i afte profesionalisht por Igli Totozani do ti bej nder asaj karrikeje, qe pervec te tjerave ka nevoje per nje shqiptar me shpirt te madh, aktiv ne hallet dhe problemet e shoqerise shqiptare.

 9. nela says:

  Gent Ibrahimi eshte shume i afte profesionalisht, por Igli Totozani do ti bente nder kesaj karrikeje. Shoqeria Shqiptare ka nevoje per njerez me shpirt te madh dhe aktiv per problemet dhe hallet e saj.

 10. Goodluck Jonathan says:

  Me pelqen Gent Ibrahimi. Nuk e njoh, madje kisha kohe pa ia degjuar emrin, po nga c’e kam pare kohe me pare neper media, me jep pershtypjen e nje njeriu te mire dhe juristi te afte.

 11. Sokol Zijai says:

  Avokati i Popullit duhet te jete Erudit,i ndershem,largpames,njohes i thelle i shoqerise Shqiptare,jetes politike,ekonomike,juridike.Te jete patriot.Te jete figure publike dhe te kete gdhendur identitetin e tije ne syte e shoqerise Shqiptare.Te kete te kaluar te paster dhe vizion te gjere per perspektiven e shoqerise demokratike Shqiptare. Voten time ja jap me mendje dhe zemer z.Perparim Kabo

 12. elinor bahiti says:

  Njehere, une mendoj se kete here gjinia femerore duhet te kete njefare perparesie mbi ate mashkullore. Tregojini botes se jemi nje popull me nje mendje te hapur dhe jo maskiliste te tepruar (verej qe ka nje disproporcion te larte ne mes te numrit te femrave dhe mashkujve ne poste drejtuese). Numri i 11-te ne liste, Blerte Kraja, eshte e vetmja per te cilen une do te kisha vu doren ne zjarr. E njoh qysh ne femijeri. Eshte e bazuar ne principe dhe si rrjedhoje nuk kompromentohet kollaj. Gjithmone ka pase deshire t’i ndryshonte gjerat per me mire. Per nga aftesia nuk i len askujt gje manget. Qe mos ta zgjas me shume, Blerte Kraja eshte zgjedhja me e pershtatshme nga e cila fitoni shume dhe humbni asgje.

 13. Veprimtari i te drejtave te njeriut says:

  Ardian Kasapi – asnje deklarate per te drejtat e njeriut, asnje rubrike ne google, vetem facebook, shume pak i njohur. Nuk e marr vesh nese e kane lexuar kushtetuten keta njerez qe duhet veprimtar i shquar ne fushen e te drejtave te njeriut?

  Agron Caushi- e zgjodhi Dobjani ne 2000 si Komisioner tek Avokati i Popullit sepse e kishte njohje te vjeter shok klase, por e nisi dhe perfundoi detyren me shishe rakie poshte tavolines se punes. Mandatin e mbaroi i ndare nga gruaja dhe i alkoolizuar. Pas kesaj u mor me biznes privat dhe me asgje te ngjashme me te drejtat e njeriut

  Igli Totozani-Analist i Majte, me medalje ari ne universitetin e Tiranes juridik dhe me urdher te vecante nderi ne Gjeneve ku eshte dhe doktor shkencash. Ka qene shume aktiv gjithe keto vite per projekte mbi te drejtat e njeriut ne burgje etj.

  Ermir Dobjani-Prof. Dr e njohin te gjithe per punen e tij per ngritjen dhe venien ne funksionim te institucionit te Avokatit te Popullit. Madje per kete merite te vecante me duket se eshte dekoruar edhe nga Presidenti i Republikes. Duket pak si shume i konsumuar por ka patur shume merita si ne kohen e socialisteve ashtu dhe demokrateve

  Genci Terpo-Avokat, veprimtar i te drejtave te njeriut prane Elsa Ballaurit, meqenese ajo i beri fushaten Lul Bashes dhe nuk futej dot me te majtet i dha nje mundesi Gencit se mos ndodh ndonje mrekulli…

  Gent Ibrahimi, Shef zyre avokatie, i majte dhe i djathte sa here ja ka dashur halli, me shume afera projektesh te dyshimta nder vite, tani po kandidon se i ka dhene shprese kunata e tij, Mimi Kodheli….Asnje kontribut mbi te drejtat e njeriut…

  Perparim Kabo-Filozof i vjeter i kohes se partise se punes, profesor ne disa universiete private, keshilltar i Nanos per arsimin por nuk eshte se qullosi gje, i larguar nga shkolla europine e politikaneve te rinj te Keshillit te Europes per arsye ende te paqarte, asnje kontribut mbi te drejtat e njeriut….

  Qirjako Qirko= Aparacik i vjeter i zyrave displomatike, karrieren e ka filluar ne Ministri te Jashtme, disa kohe ka qene SEkretari Pergjithshem i KM, kohe ne te cilen ka ndihmuar Edi Ramen dhe nderkohe qe e ka edhe komshi, dhe me kete shprese vendos emrin se mos ndodhe mrekullia, por pa asnje kontribut mbi te drejtat e njeriut….

  Vijon pas pak serish….

  1. Antiveprimtari says:

   Aman or ti “veprimtar i te drejtave te njeriut”, siç po na i thua vetes. Rri e rri po na i merr pergojon te gjithe, vetem e vetem per te na dale tek Igli, nje intrigant nga ata te rinjte qe duan ti kene duart “njeren ne revani e tjetren ne bakllava”. Le te shkoje dhe qaje hallet me Shekullin dhe Kokedhimen,duke shkruar edhe redaksionale, me aludimin se paska bere avokatin e popullit edhe pa qene avokat populli. Ka bere analistin politik vetem e vetem per te qene ne syte e Edi Rames, pasi deri dje iu serviloste Fatos Nanos. Sa per veprimtar te te drejtave te njeriut, le ti gezohet projekteve qe ben bashke me te shoqen italjane. Shkruaj o veprimtar shkruaj se mesa duket te kane dhene fjalen, por mesa duket te ben shume hije ndonje tjeter qe e pergojon si ato grate e liga. Sa pr Perparim Kaben, per kulture ai mund t’ua marre te gjitheve, por me duket se po e fryni si shume kete Avokatin e Popullit, a thua se po kerkojme nje Lek Dukagjin, i cili sipas Blushit, do te na rikrijoje SHqiperine. Druaj se te gjithe kandidatet jane ne nje gracke tullumbacesh dhe nuk i njohin mire mundesite qe ka ajo zyre. Ketu nuk po e çan njeri as per Presidentin apo Kryeprokuroren e Pergjithshme, ju po na e fryni kot Avokatin e Popullit, a thua se tek ai paska mbetur puna. Ore, mos harroni se nuk na duhen as fluturake qe kane vene ndonje lek menjane, as babaxhane qe duan nje qoshe per te dale ne pension. Duhen njerez te shkathet qe te njohin punen eeeej. Le qe te shpresojme qe “pazaret” me hanxhi Saliun te jene te qeruara, pasi do te ishim bere gazi i botes, nese na mbarset mali per te pjelle nje mi. Urime njerezve punetore qe i duhen asaj pune, pa sa per emrin, askush nuk me impresionon. Komisioni dhe ata qe e kane ne dore le te nisen nga kontributet e gjithesecilit ne fushen e te drejtave te njeriut.Emri del natyrshem, edeh pa lobingje alla “veprimtari i te drejtave te njeriut”. Kaq.

   1. Oketo says:

    Ore Antiveprimtar mos u merr me biografite e njerezve -nga e ka gruan apo gjyshin. Z.Igli e kemi pare ne Tv : njeri me integritet, i qete (ka vene ne prove durimin duke perballuar shume zhurmues nder ta edhe Paloken me K.Collakun), i sakte ne vleresimet dhe analizat, i paanshem (animi nga e majta ne kushtet e sotme do te ishte gjeja me normale per nje analist qe shikon ne cfare bataku jemi futur) dhe mbi te gjitha njeri me kulture europiane. Besoj se Nada duhet te jete ndonje kusherire e E.Cobanit. Votoj per Z.Igli sepse mendoj se ate detyre mund te kryej me mire se kandidatet e tjere

 14. Rilind says:

  Jam ndermjet Ksenofon Krisafi, njeri serioz, i ndershem dhe jurist shume i pergatitur e me shume integritet e Artur Cobanit, djale e jurist i ndershem. Por per eksperiencen qe ka, do t’ja jepja voten Ksenofon Krisafit.

 15. Shqiperia meriton me shume ! says:

  Igli TOTOZANI pa piken e dyshimit ! Eshte i ri dhe ka energjine qe kerkon mbrojtja e te drejtave te njeriut ne vendin tone ! Eshte i mençur dhe e ka gjuhen brisk, ashtu siç e do te jete nje avokat ! E mbi te gjitha eshte i ndershem dhe te tille ne kete liste s’besoj te kete shume !

  1. nada says:

   S’na duhet “gjuha brisk”, por mendja brisk

   1. Shqiperia meriton me shume says:

    Sa per i Zoti moj Zonja Nada, e njohim te gjithe per te tille se nuk ka hezituar t’i thote gjerat troç ne sy te te gjithe shqiptareve siç i mendon e firmos me emer e mbiemer e jo duke u fshehur si urith pas pseudonomesh si puna jote dhe e imja bashke. Po ti moj Zonje qe ke marre per mision t’i kundervihesh te gjithe komentuesve qe e vleresojne nuk ua prish dot mendimin, se e ka fituar me djerse e zotesi.

 16. Tre jane emrat qe une do ja u jepja votat 100% -GRUAN e HEKURT te DREJTESISE-Deshira Subashi,e cila me sjelljen, inteligjencen dhe profesionalizmin e saj sfidoi- “Perversin” e ZGJEDHJEVE LOKALE te 8 Majit-manjakun drogaxhi e burgazhi Arben Ristanin.

  Prof.Perparim Kabo-nje figure intelektuale e publicistike jashtezakonisht profesionale dhe e admirueshme me shkrimet e tij.

  Dhe IGLI TOTOZANIN-nje nga ANALISTET me te mire qe ka derio me sot media shqiptare!
  Jane vertet figura qe ja vlen te perkulesh me nderim e respekt para statures se tyre qytetare, intelektuale dhe profesionale. Eshte edhe fat eq shoqeria shqiptare ka figura te tilla, packa se ANTIVLERA komandon sot per sot shoqerine shqiptare.
  Butrinta Pekmezi

 17. Gj. Fishta says:

  Pallati ynë që quhet i ish-Bashkimeve Profesionale edhe sot e kësaj dite, ka votuar unanimisht për BESIM NDREGJONIN, madje edhe plaka Nurihan, një ditë para se të vdiste tha: “Mos më daltë shpirti pa votuar për Besimin! Sidoqoftë edhe ATJE, më coni fjalë se si u be kjo puna e avokatit të popullit”

 18. xhike says:

  prape do ai Dobjani q ete mbaje prokuror ne Sr ate kunatin e vet te pafytyre!

 19. Veprimtari i te drejtave te njeriut says:

  O rilind pyete njehere Krisafin pse e hoqen nga Dekan Juridiku tek UET. Thuhet se e gjeten ne zyre,,,,,,,, verifikoje njehere pastaj fol per ndershmerine e tij…Edhe une nuk e besoja por kur ta thone edhe studentet vaj halli,,,,

 20. berati says:

  lista e aplikantëve eshte e madhe dhe ne mes tyre ka edhe persona te mire, qe mund ta kryejne kete detyre,..por te aplikoje Besim Ndregjoni e ndonje tjeter me fal por nuk dijne se cfare bejne…Une me kenaqesi dhe si une ka dhe shume te tjere, ne kete post do propozoja nje specialist të kontrollit të larte te shtetit, nje person me cilesira te rralla, quhet Fatos Gjyrezi, me dy diploma dhe me kurse ne vende te ndryshme te europes. Ai eshte per hallet e popullit….

 21. Bardhi Tolabi says:

  Nuk i di te gjitha kerkesat e ketij Institucioni,por nje mendim do e jap.Ne se nuk eshte kriter mosha apo qenia ne pension,jam per dy kanditatura:
  Igli Totozani,moshe e re,plot aftesi dhe realizem ne ato analiza qe kam lexuar prej tij.Njeri kurajoz,per te thene te verteten sado e hidhur qe ajo te jete per pushtetaret.
  Deshira Subashi,moshe e pjekur,me njohuri te thella profesionale ne fushen e drejtesise,kurajoze,kembengulese ne qendimin korrekt ndaj ligjit dhe se drejtes.Qendrimi i saj i pjekur ne KQZ,eshte tregues i qarte i figures se saj morale dhe profesionale.
  Keto mendoj se jane kritere qe duhet te plotesoje nje kandidat ne funksionin e avokatit te popullit.Nje njeri i ndershem,i afte profesionalisht dhe me kurajo civile per te thene dhe mbrojtur te drejten dhe ligjin,per te kerkuar nga shkelesit e ligjes,ushtrimin e kompetencave dhe jo deshirat dhe qendrimet subjektive dhe te denueshme te tyre.

 22. mergimtari says:

  Cilet nga anetaret e kesaj liste kemi pare te mbroje te drejtat e njeriut neper gazeta e televizione ? Kam respekt per Zotin Perparim Kabo, por nuk e di te jete jurist dhe per me teper i shquar ne fushen e te drejtave te njeriut. Une votoj Igli Totozanin sepse se bashku me italianen kane vendosur te jetojne ne Shqiperi ne nje kohe kur shqipetaret ja mbathin ku te mundin (kujtoni raportin e fundit mbi vendin qe ze Shqiperia persa i perket emigracionit), dhe kane zgjedhur te luftojne per te drejtat e njeriut ne Shqiperi me perkushtim dhe ndershmeri.

 23. Trendafilja says:

  Sotiraq Nushi ka qene polic karriere, pastaj me ane te miqve qe i kishte te shumte ne kohen e Enver Hoxhes u regjistrua ne shkollen e policise ku u gradua oficer, kaoiten e me pas me servilleqet e tij ashtu sic e kishte zakon ai te servilosej u be komandat e pastaj shef policie, po me miqesi dhe me autoritetin e tij te detyres si shef policie ne menyre fiktive mori pra u pais me diplomen si jurist duke mos studiuar fare dhe mos dhene asnje provim, si ka mundesi sot ky derdiment tullac sepse floket i kane rene se i kapasur ate gjysm
  en e kokes kacurrela tani ska flok fare, a munde te udheheq ky nul avokatin e popullit????? Ai nuk ka snje te drejyte profeionale dhe as nje te drejte morale ne te njeten kohe sepse ka lirurar nga detyra shume polic pa drejtesishte vetem e vetem se kundershtonin Sotiraqin ne urdherat e tij personale e per pune te pista e vetem ai i di me mire te kaluaren etij. Sotiraq Nushi nuk ja vlen te jet as je polic i thjeshte jo me nje Avokat Populli qe s’behet fjal fare. Sotiraq Nushi per mua eshte nje qenie karrieristi qe karrieren e ka bere mbi bazen e miqesise dhe te mefshtesise se ti profesionale , ky derdimen s’duhet ta marre fare mundimin ne nje kandidature te tille kaq prestigjoze.

 24. ora says:

  Une mendoj se eshte vertet koha per ndryshim duke vleresuar gjinine femerore, moshen e re, perkushtimin, profesionalizmin, integritetin, pervojen ne fushen e se drejtes, pjesmarrjen e drejteperdrejte ne ndihme te shtresave ne nevoje si dhe guximin per tu perballur me sfida. Vota ime kalon per Rovena Voda.

 25. haskoduka says:

  Respekte, po të më jepej e drejta e votës, kjo do t’i shkonte Artur Çobanit. Vjen nga një familje e respektuar

 26. ona says:

  ne rradhe te pare them per Deshira Subashit qe ishe nje grua me kuraje dhe nuk ju trembe syri nga presionet e sales dhe te atyre sehan lepirese te tij,Po lexoj komente dhe personi i dyte pavarsisht se nuk e njofe po me Igli Tozani duket me i pershtatshmi,dhe dashte zoti mos e zeni ne goje ate Besnik Dervishin se nuk ka njeri me te koruptuar ,me vjene shume inat qe Edi e afroj perseri ate njeri,jam i sigurt qe ai eshte perkrahes i fatos nanos.

 27. enkeleda says:

  Eni Cobani:

  Pedagoge tek juridiku, merrte 300 euro per provim (duhet tia coje tek duqani i kepuceve te te shoqit)derisa e pushuan nga puna; punonte tek ministria e drejtesise dhe e pushuan per fallsifikim; cfare CV e pasur!

 28. dritan zot adrian hila says:

  MIKEL GEGA ZGJIDHJA E VETME

 29. majlinda says:

  Jam Majlinda nga Durresi…voten time e jap per Rovena Voda,nje avokate mjaft serioze ne pune dhe qe di ti japi zgjidhje cfaredolloj problemi me qytetaret e rrethit tone.

 30. aurora says:

  Votoj Rovena Voda. Avokate me te gjitha cilesite qe duhet te kete nje avokate serioz.

 31. SKENDER BEU I VJETERs says:

  I VETMI EMER NE LISTE QE PLOTSON ME MIRE KETE DETYRE ESHTE DESHIRA SUBASHI,DUAN APO NUK DUAN TE TJERET.E TREGOI VEHTEN NE KOMISIONIN E ZGJEDHJEVE SI LUFTONTE E QETE ME CAKEJTE PER TE DREJTEN.KY POST I TAKON ASAJ SI PER EKSPERIENCEN,NGRITJEN ,QETSINE E GJYKIMIT,DHE KARAKTERIN E PA KOMPROMENTUER.

 32. Mali63 says:

  Besim Ndregjonit ti verifikohet diploma se ky nuk ka mbaruar as te mesmen.

 33. Q says:

  Une menoj qi Avukat i popolit ShQiptrao t’jet nji ai Sal Berisha i modh! Car bon n’kry t’qverise Sala, vec se menon t’drejtat e grus, fmive e tan popllit!

 34. adriatik says:

  Siiiiii?????????

  Eni Cobani?

  Po ajo la nam duke marr leke neper provime. E mbante afer Ben Imami si dashnore. Tani avokate popullit???

  Hajde popull hajde.

 35. ardita says:

  votoj Rovena Voden nje figure e re dhe e pershtatshme per te na perfaqesuar suksese rovena

 36. ardita says:

  votoj Rovena Voden nje figure e re dhe e denje per te na perfaqesuar suksese Rovena

 37. Emi says:

  Te jesh i paanshem, i drejte dhe human jane cilesite qe duhet te gezoj nje avokat populli: keto cilesi mund ti gjesh te nje super avokate, e as me pak e as e shume se Av.Rovena Voda. Nje profesoreshe e denje per dike qe sapo ka hedhur hapat ne fushen e jurisprudences, nga e cila nuk eshte e nevojshme ta vjedhesh profesinoin kur te ofrohet ne nje pjate te argjent.

  Votoj Av.Rovena Voden…..

  Emi

 38. Geralda says:

  Votoj fuqimisht Av.Rovena Voda……respekt per nje avokate e cila i mungon ketij vendi…….

 39. Angela says:

  Per nje zonje te verte e cila e meriton pozicion per te cilin ka aplikuar,,,

  Suksese kishim nevoj per nje vesh i cili do te na degjoje te gjitheve.

  Votoj av.Rovena Voda, nuk do jesh vetem avokate e Durresit po e te gjithe neve.
  Angela

 40. merion says:

  kete adrian kasapin ma votoni se e ka grun cope mishi edhe vete ashtu eshte. edhe mbiemri i shko te dyve

 41. Teuta says:

  nese vertet duam cilesi nese vertet duam profesionalizem nese vertet duam perkushtim atehere per mua e vetmja kandidature per t’i arritur keto eshte Rovena Voda nje avokate mjaft e zonja ne Durres e cila ke treguar qe mund te perballet me probleme te ndryshme dhe t’u jap zgjidhje ne menyren me te mire te mundshme.Ju garantoj qe eshte nje kandidature mjaft e pershtatshme.

 42. enkel says:

  NE FAZEN E DYTE TE NJE KONKURIMI TE MANIPULUAR U PERZGJODHEN ME NE FUND EDHE 12 MILITANTET E PARTISE SOCIALISTE QE ISHIN PERZGJEDHUR QE PA APLIKUAR NE KETE FARSE.

  IGLI TOTOZANI- NJE PSEUDO JURIST QE SE LIDH AZGJE ME SHOQERINE CIVILE QE SHKRUAN KOT E ME KOT NEPER MEDIA ( 20 LEKESHE)ME IDENE SE NDOSHTA DIKUSH I LEXON SHKRIMET E TIJ POR EDHE PO SI LEXOI NJERI MERR ATE HONORARIN E LODHUR.NJE TURP PO TE PERZGJIDHEJ AVOKAT POPULLI.SKA BACKGROUND PER TE DREJTAT E NJERIUT POR KA NJA DY VJET QE MERRET ME PROJEKTE TE PAGUARA MIRE GJOJA PER MONITORIMIN E BURGJEVE.

  KSENOFON KRISAFI – PADISKUTIM QE ESHTE PEDAGOG POR I PERKET SHKOLLES SE VJETER TE SPIUNEVE KE KOMUNIZMIT, SEKRETAR I PERGJITHESHEM I KOHES SE QEVERISE NANO NJE NJERI TERESISHT I NJEANESHEM,

  BLERTE KRAJA- KESHILLTARE E KSENOFON KRISAFIT NE KOHEN KUR KY I FUNDIT ISHTE SEKRETAR I PERGJITHESHEM I KOHES NANO. ESHTE RRAHUR DISA HERE PER PUNE DASHNORESH NE AMBJENTET E KRYEMINISTRISE DHE PIKERISHT NE PARADHOMEN E ISH KRYEMINISTRIT NANO. ESHTE PAGUAR 10 MILION LEKE TE VJETRA ME FATURA PER TE NDJEKUR GJOJA PROCESIN GJYQESOR TE TE FAMSHMIT GERDEC NGA FONDACIONI SOROS NE BASHKEPUNIM ME LEVIZJEN MJAFT. KA TRE VJET QE SJELL VERDALLE FAMILJARET E VIKTIMAVE TE GERDECIT SEPSE KERKON PARA TE TJERA PER TE NDJEKUR PROCESIN. KA BERE EDHE CA MASTERA NE DISTANCE QE NGA KOMPJUTERI I ZYRES.SKA LIDHJE ME TE DREJTAT E NJERIUT DHE ME HUMANIZMIN NE TERESI. KA PROBLEME TE RENDA ME KARAKTERIN ESHTE E PAQENDRUESHME DHE VUAN EDHE PER BURRE. KETE MUNGESE QE KA E SHKARKON DUKE THIRRUR KOT E ME KOT NEPER GJYQE.

  BESNIK DERVISHI- ISH MINISTER I PS, ISH DEPUTET SKA LIDHJE ME TE DREJTAT E NJERIUT, I PERFOLUR PER ABUZIME ME DETYREN.

  ARTUR LAZEBEU- KY KA NJA 10 VJET QE RRI FSHEHUR PAS DOBJANIT TEK AVOKATI I POPULLIT DHE SI SKUTH QE ESHTE DO TE RRIJE EDHE NJA 5 VJET TE TJERA SE SDI TE BEJE PUNE TJETER. NE NJE TRAINIM DIKUR PER CESHTJET E TE DREJTAVE TE NJERIUT NE NJE INSTITUCION TE HUAJ SHUME PRESTIGJOZ NUK U PARAQIT SEPSE KERKONTE DIETA. ESHTE PIJANEC I REGJUR

  DESHIRA SUBASHI- ME NJE TE KALUAR SI GJYKATESE E KOHES SE REGJIMIT KOMUNIST. NJE FIGURE E PAMORALSHME PER TU ZGJEDHUR AVOKATE POPULLI, TOTALISHT E NJEANESHME, E PAAFTE EDHTE PER TE QENE NE KQZ E CILA DUKE E DITUR QE EDHE VETE PS DO E LARGOJE NGA AI INSTITUCION KERKON TE PERFITOJE NDOSHTA EDHE NJE 5 VJECAR PARA SE DALE NE PENSION.

  PERPARIM KABO- KY SKA ASNJE GJE QE E LIDH ME TE DREJTAT E NJERIUT, JEP FILOZOFI NE CA UNIVERSITETE PA STUDENTE DHE VE NOTA TE MIRA EDHE KUR SKA NJERI NE PROVIM. DEL EDHE NJE HERE NE VIT NE NDONJE TV SHKURAN EDHE GOMARLLEQE QE EDHE VETE SI KUPTON.KOMUNIST I NJOHUR

  ELIZABETA IMERAJ- NJE PROKURORE QE MINIMALISHT SDUHET TA MENDOJE TE KANDIDOJE PER AVOKATE POPULLI. E NJOHUR PER GODITJEN E KRENAR AHMETIT EDHE PER SHUME TE TJERA. SHUME E LIDHUR ME PS

  QIRJAKO QIRKO- KY SI SPIUN I VJETER QE ESHTE RRI FSHEHUR TERE JETEN DHE KA NGRENE BUKE ME CDO PARTI.

  SOKOL HAZIZAJ- KY ESHTE PJESE E PS QE KUR KA LINDUR

  1. miri says:

   O MIR DOBJANI…O ENKEL O ANONIM…MJAFT SE LE NAM O TRIM !!!!!!

 43. Dauti says:

  Une jam per Gent Ibrahimin . Sa per ate me demek “Eruditin” Kabo…krejt pa lidhje…Nuk ka cfare i duhet erudicioni , filozofia dhe antropo logjia nje institucioni te tille. Logjika e ligjit eshte e thjeshte dhe kokeforte ndersa ky Kabo eshte mesuar te nderlikoje dhe sterholloje shume gjerat e per me teper akoma nuk ja ka mbushur mendjen vetes qe ne drejtesi 1 + 2 = 5

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24974
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24974
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X