#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Vdekja misterioze e Besim Kabashit, kampionit botëror të tai-boksit

Vdekja e kosovarit Besim Kabashi, kampion botë në tai-boks (thaibox), ka ngjallur shumë dyshime. Ai u gjet i vdekur të shtunën duke gdhirë e diela në banesën e tij në Mynih, Gjermani. Tani kanë nisur të dalin në dritë detajet e para. Në internet tifozët e tij thonë se ai ka marrë një medikament shumë të fortë, të tjerë dyshojnë se është një vrasje. Nuk përjashtohet as diskutimi për vetëvrasje.

Policia thotë se për këtë të fundit, për vetëvrasjen, nuk para ka prova. Nuk është gjetur asnjë letër lamtumire. Edhe për vrasje nuk flitet për momentin. Prokurori i shtetit ka kërkuar një autopsi. Ajo është kryer dje në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Të dhënat e para thonë se boksieri vdiq nga një overdozë medikamentesh. Bëhet fjalë për një përzierje toksikologjike, një miks medikamentesh që ka sjellë vdekjen e sportistit. Por duhen ende shumë javë për të arritur në rezultate për këtë. Një proces që do zgjasë shumë, thotë zëdhënësja e prokurorisë…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 komente në “Vdekja misterioze e Besim Kabashit, kampionit botëror të tai-boksit”

 1. kuzhinieri says:

  U prehtë ne paqe!

 2. raimondi says:

  E kane helmuar me overdoze,ndonje nga ata shoket e tij te huaj–Se ai eshte sportist
  nuk ka asnje arsye te perdori droge mix per te qene e forte

  –Ai mund te perori steroide ,ose droge te thjeshte per qejf ,por jo kokteil-droge per te vrare veten …

  Do ja kene futur shoket, ata shoket e huaj —- Nuk behet i huaji shok …

  1. Rani says:

   E vertete raimond.

   1. raimondi says:

    Ndaj kujdes kur shoqeroheni me te huajt –sidomos kur shkon ne ndonje vend pa njerez shume

    –Kurre mos qendroni perpara ,por qendroju mbas –qe po dyshove gje,te fillojne te flasin per te te vene ne sherr –Leshoja i pari,goditedhe ik
    –se ai do te te godasi….. —

    -Kete Kampionin kam pershtypjen e kane vrare se ky duket qe ka qene shume patriot
    dhe ata nuk e durojne dot patriotizmin e tjetrit…….I huaji behet shok vetem po ti servilosesh ,ndryshe ai eshte armiku jot–Ndaj qendroni larg tyre

    Me vjen shume keq, Njelloj sikur te kete qene vellai im…. —

    se ka qene edhe kampion edhe patriot —

    Ngushellimet me te mira familjes dhe te dashurve te tij !

    –Me mire te kishin vrare gjysmen e parlamentit tone ,se jane te gjithe spiune te grekut, se vrane kete Kampionin qe eshte i talentuar dhe patriot….
    Shqiperia ka me shume nevoje per kete Djale -Boss, se per ata spiunet e grekut
    qe gelojne ne parlamentin shqiptar

    –Ketij kampionit duhet ti japi presidenti yne nje medalje per patritoizem ,
    se megjithse larg ,dhe kampion bote –Pprape se prape ai duket qe ka ne zemer Shqiperine…

    1. Niku says:

     Te lumte goja .vertet zoteri je.fiks fare kete mendim kisha ,dhe per cdo gje qe ke then esht mese e vertet.per besim kabashin me vjen shum shum keq.ishte patriot dhe luftetar i vertet.i jam ushtruar boksit ,por e kuptova heret qe ishte si nje biznest per dike dhe viktima isha un…

  2. Aishja prej Sauku says:

   Kshtu menova ene un mre cuna do na e ken helmu serbet ket sportistin e fuqishem, kampjonin tone.Shpirti ti prehet ne paqe keti shqiptari trim.

  3. Sabit Isakaj says:

   Ju lutem ndaloni spekuliemt se asn nuk jeni mjeke e as gjyqatere! Ku e lexuat ju fjalen evrodoze droge? Nuk asnje gazet nuk shkruan per overdoze droge, por per overdoze medikamentesh kunder dhembjeve qe i perjetojn sportistat gjat sparrin-ut! Kete medikamente jane te liruara nga obligimi i recepit per seclin njeri! Munde te ndodhe se prodhimi i tyre te kete qene kry jopaster(sipas Dr. Bühlman!
   Steroidet nuk guxon ti persor ani sportist se ai para cdo ndeshje duhet dhene urinen ne laborator dhe keto do zbuloheshin, cofte edhe te dozes shum te vogel dhe sportisti du diskualifikohej perhere!!! FLM nga Sabit Isakaj

 3. stalinsali says:

  Njerez qe duhet te jetojne gjate, ata ikin. Plehrat dalin gjithmone me fatin.
  Respekte te thella per kete djale shqiptar. Ngushellime famijles dhe te gjithe te afermve.

 4. hajriu says:

  Ngushellimet me te sinqerta famijles

 5. preng sherri says:

  per disa vjet rrjesht kampion bote dhe kick-boxer me i mire i Gjermanise per te gjitha koherat.
  Kur hynte ne takimet sportive,shoqerohej nga muzike shqiptare dhe shpesh valeviste flamurin shqiptar.Sipas rrefimit te nje miku te tij,ai i porosiste tifozet shqiptare qe mos te perdornin asnjehere flamurin e tashem te Rep.se Kosoves,por vetem ate kuq e zi,pasi thoshte se jemi vetem nje komb.
  Me vjen keq qe ne mediat tona,sidomos brenda kufijve shteterore i eshte dhene shume pak hapesire Besim Kabashi,i cili ne sportin e tij eshte nje legjende,me te vertet e turpshme.Neve,ndarjet nuk na e bejne te huajt,por e krijojme vete,dhe kjo preket dhe ne kete rast.
  ngushellime familjes!u prehte ne paqe!

 6. deso74 says:

  u prehte ne paqe,ngushellime familjes,,,me te vertete per te ardhur keq!!!!

 7. Dean says:

  R.I.P., Besim.
  Djal Luftetar dhe i vetdijshem per cfar ishte.
  Rruga e mbare te qofte ne mbreterine e ZOTIT.

 8. Cakalli7 says:

  Me mire me nje grusht “medikamentesh” ne dite edhe kampjon bote, apo me krahet qe te ka dhene zoti edhe andej nga mesi i renditjes? Kjo pyetje e ka pergjigjen ketu.

 9. izet says:

  nje bur i madh ka vdek i leht i qoft dheu ngushllime familjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11710
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11710
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X