#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Familja Haradinaj, letër falenderimi Ramës

Daut Haradinaj në emër të familjes Haradinaj i ka dërguar dje një mesazh falënderimi liderit të opozitës, Edi Rama, lidhur me vizitën gjatë qëndrimit në Kosovë: “Në emrin tim personal dhe të familjes Haradinaj kam kënaqësinë t’ju përcjell mirënjohjen dhe falënderimin për vizitën tuaj të organizuar në familjen tonë në Gllogjan”, – thuhet në këtë letër, ku mes të tjerash theksohet: “Qëndrimi juaj në Kosovë, ashtu dhe në familjen tonë ka qenë nderim për të gjithë ne, për përpjekjet e pandalshme dhe luftën e lavdishme të popullit të Kosovës për liri, pavarësi dhe dinjitet kombëtar e qytetar”. Lideri i opozitës zhvilloi një vizitë treditore në Kosovë, vizitë, e cila ka pasur një pasqyrim të gjerë zërash pro e kundër në mediat e Tiranës dhe Prishtinës.

 

E-maili, lajmin për Haradinajn e shpërndau deputeti Islami

Letra nga familja e liderit të AAK-së është analizuar nga mediat në Kosovë si një përgjigje për mediat proqeveritare në Shqipëri. Këto të fundit kanë shpërndarë dy ditët e fundit për publikun e tyre lajmin që kabineti i liderit të PS-së i ka dërguar, para vizitës së z. Rama në Kosovë, një ftesë për takim kreut të AAK-së, Haradinaj, duke anashkaluar faktin që ky ndodhet në Hagë për gjykim.

Dje është zbuluar edhe e vërteta e kësaj dërgese. Ajo është shpërndarë në adresat e mediave proqeveritare nga deputeti Kastriot Islami. Një grup gazetarësh kanë publikuar mbrëmë në “Facebook”, pamje nga e-maili, ku provohet që dërgesa është bërë pikërisht nga deputeti në fjalë.

Në e-mailin në fjalë, shihet adresa dhe emri i dërguesit Kastriot Islami, si dhe adresat dhe emrat e marrësve, që janë pikërisht drejtues dhe gazetarë në mediat ku është botuar lajmi me titullin e përbashkët “Gafa e Ramës me Haradinajn etj”.

15 komente në “Familja Haradinaj, letër falenderimi Ramës”

 1. elton zvicer says:

  po dihet qe i djeg sales qe rama takohet me Familjen haradinaj. sales i dhemb kur nderohen UCK dhe luftetaret se sala esht spiun serb.

  1. nexhmedin says:

   po vellla mir e ki sala eshte spiun serb edhe gjak i tyre nuk ja shoh per te madhe , po edhe nje sen po te tham qe LDK ne kosova ashte qerdhe e shppijunave {rruga e tyre fiilon ne bergrad}…..marre per k.islamin me ra pre e shpijunit burim ramadanit ….

   1. EDIRUCI says:

    TY nexhmedin TE NGATERRON SERBISHTJA E KURRE NUK NUK DO TE MESOSH TE SHKRUASH SHQIP. JE MESUAR ME CIRILIKE.

  2. Nabukodonosor says:

   Nuk e luan topi vella.Ky ka dashur te arrestoje heroin Adem Jashari ne 1992.Me habit fakti se ne Kosove e presin sikur i ka cliruar ku,kur ne te vertete ashtu i takon te pritet vetem Pandeli Majko.

  3. EDIRUCI says:

   MJERE KATUNI ME ELTONIN…..KUR SHKON SALA NE KOSOVE, DALIN ME DJETRA MIJERA T’A PRESIN. KUR SHKON RAMA, NUK DEL AS QOSICI…

 2. SADIKU says:

  Maskarai mbetet po MASKARA dhe s’ka si ndryshon.I tille mbetet KAQI i nomeklatures

  1. raimondi says:

   Ai Kastriot Islami eshte shume gje e piste ,i punon mendja vetem per te liga

   –Dhe me ka bere pershtypje ky Kastriot Islami kur vajti ne Beograd ne nje vizite para ca vitesh ,dhe u takua me kryeministrin serb,Koshtuica ,gjithe dashuri–Ju hodh ne qafe atij serbit
   C’ishte ai njeri aq i ulet ?

 3. albana says:

  Familja Haradinaj nderon veten me veprimin qe ka kryer, ashtu sic ka nderuar mbare kombin shqiptar me gjakun dhe sakrificat e saj.
  Per Kastriot Isalamin nuk ka vlere te thuash ndonje gje. Sapo pashe fotokojen e imejllit personal te tij, ne maje te gjuhes me erdhen fjalet: Mjere ajo grua qe ka kete lloj burri!

 4. tepelenasi says:

  Cinizem i pa shoq,ky i Kastriot Islamit,ne se vertet eshte ai personi qe solli kete pabesi prej sharlatani.Eshte sjellje aq e ulet sa edhe tani qe po lexoj e po shkruaj per opinion,nuk dua ta besoj.Por menjehere me vjen ne ndihme sjellja e tij prej nje te paskrupulli,ajo çfare i ndodhi Servet Pellumbit me kete njeri te pabese e shume cinik.Pra,me bashkepuntoret e me ata,te cilet duke qene ne nje grupim politik,i kane besuar jo pak,ne dobi te qendrimit te perbashket politik.Per fotografine e Marksit ne zyren e Servet Pellumbit,u tha se u pagua me 500 dollare.Ndersa ne kete rast,A.Frangaj,do ta kete shperblyer diçka me shume se aq.Do te qe me e udhes te deklarohej publikisht ne krah te Berishes a Metes se sa te sillej keshtu.Nuk eshte fjala per cinizem vetem ndaj Rames.Me shume se ndaj tij,ky palo burre po tregohet cinik ndaj te gjithe socialisteve e me shume se ndaj tyre.Ky palo burre ka qene dhe eshte edhe pedagoge.Mendo,ne nje moment a ne çdo moment,pedagogun perballe studenteve.Perballe tyre eshte tani,jo vetem ciniku por edhe genjeshtari e mashtruesi,edhe hileqari e burreci.Nje xhuxh ne trup e ne shpirt.Nje Jago i koheve moderne.Ai,Kaçi,mund te dale mbas ketij lajmi e te pergenjeshtroi,si te pavertete,çfare lexohet ne gazete e çfare degjohet ne TV,ama kur nje njeri genjen e mashtron me shume se njehere,kemi arsye ta besojme mese te vertete.Ne kete rast kam dhe une te drejte t’i them:turp,turp,turp.

 5. eno.durres says:

  kjo tregon se xhaxhi islami eshte nje baxhelle e vertete !!!

 6. nexhmedin says:

  T
  urp turp kastro {saliu i voges} luli i sherbeu saliu sepse e beri ne kry te tiranes pse i sherben ti ai ty do te heq nga parlamenti o njeri i keq…ti je armiku me i madhe i ps…. nje fjal popullore ai qe e sulem baben nuk gjak i tij{ti nuk je ne PS ti basdard i sliu dhe tosit bashke me ilirin} une ju tham se k.islami me kurre nuk do te jete ne ps ase ne parlament beja lamtumiren parlamentit…

 7. ALBAN DEGA says:

  BYTHELEPIRESIT E NJE BYTHELEPIRESI!

  – Lideri historik i PS-se Nano “pret ndjese e jo ftese nga Rama”… jo nga Padrinoja Berisha qe e shkerdheu para e mbrapa per vite te tera…!
  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Bythelepirja eshte bere sot nje dukuri qe ka mberthyer politiken shqiptare. Shembulli i Ilir Metes e Genci Pollos , i Neritan Cekes e i Kastriot Islamit, i Andis Harasanit e i Dritan Shehut, i Shpetim Idrizit e i Spartak Brahos, i Aleksander Frangajt e Ylli Manjanit, i Blendi Fevziut e Arjan Canit, i Artur Zhejit e Frrok Cupit ….. e deri edhe vete ” liderit historik” te PS-se Fatos Nano jane nje pamje e shemtuar e kesaj semundjeje foshnjarake te politikes shqiptare.
  Behet fjale per nje dukuri, per nje semundje qe po merr permasa te rrezikshme ne politiken shqiptare, qysh nga dhjetori 1990, kur drejtimin e levizjes demokratike dhe frutet e saj po i shijojne mercenaret e Katovices, klanet okulte te fanatikeve dhe te kolones se peste ish- komuniste me Sali Berishen ne krye .
  Te vjen peshtire deri ne vjellje kur degjon nje prej liderve ne funksione kryesore drejtuese te PS-se Kastriot Islami, ish- kryetar i Kuvendit Popullor. ish- Minister i Jashtem…. qe bythelepirjen e Berishes orvatet ta shese si ” sakrifice te madhe”. Ishte pikerisht ky cartan qe pak vite me pare shkoi deri aty sa te beje thirrje makaber “per thyerje kafkash” te Berishes dhe opozites se asaj kohe, pra te vellezerve te vet shqiptare.
  Te vjen ndot deri ne neveri kur sheh e degjon taksidaret e Nanos Harasani e Idrizi, Manjani e Ilir Meta, Vangjel Tavo e co. te pergjerohen per “interesa e bashkim kombetar” . per “interesa te larta demokratike” e “integrim evropian” kur perkushtimi i vetem i tyre eshte te mbushin xhepat e vet me mundin e djersen e popullit te vet.
  Eshte revoltuese se si ata per interesa meskine e korruptive jane gati ti fusin flaken Shqiperise duke nderruar qendrime e vende ne sherbim te qeverise me te korruptuar e atdheshistese qe ka pasur ndonjehere Shqiperia ne gati njeqint vjet pavaresi formale por jo reale. Ngrysen socialiste e gdhihen demokrate, zgjohen demokrate e erren socialiste… Tamam si hienat qe mezi presin ndonje kocke nga pushtetari i radhes……

  Shembulli me tipik i kesaj dukurie eshte vete ish- lideri i sterkourrptuar i PS-se Fatos Nano. Nga Rama , tha kjo jaraneshe e Berishes, “une pres ndjese e jo ftese”. E rrenoi fizikisht e politikisht, e shkerdheu para e mbrapa per kater vjet ne Bence te Tepelenes, e perdhunoi moralisht me dallaveret e pazarlleqet e pafytyra Kadafi shqiptar , krye- kusari i Shqiperise Sali Berisha dhe Fatos Nano pret ndjese nga Edi Rama jo nga perdhunuesi i tij Sali Berisha!!!
  A ka ku te shkoje me larg bythelepirja!? Nuk thone kot ne Tropoje se po nuk i … bere nenen dikujt nuk te therret babe! Ja pse Fatos Kurva e quan Berishen babe dhe i sherben si nje Shvejk i vertete bashke me “Pig” un- Derrin mac te LSI-se nga Skarapari Ilir Shtateqindmije Meta, Buldozerin e kusarise pa maska e ne flagrance…
  O Zot sa bythelepires paska ky vend!!!. Nuk po flas per servilizmin skajore te deputeteve, ministrave, te gjykatesve lokale e te larte, zgjedhore e Kushtetues… te cdo funksionari te PD-se ndaj Padrinos Berisha… Bythelepirja eshte kthyer ne nje dukuri gjitheperfshirese, eshte kthyer ne nje vlere morale e kult i politikes te mbrapsht shqiptare!
  Njesoj si kusaria! Njesoj si korrupsioni! Njesoj si krimi i organizuar! Njesoj si kurveria! Njesoj si imoraliteti !
  E dini pse!? Sepse edhe vete kryeministri shqiptar eshte nje nder bythelepiresit me te medhenj te cdo diplomati, te cdo qeveritari te huaj… Ai eshte gati tu lepije jo vetem bythen, por edhe… cilitdo lideri perendimor qofte edhe per nje fotografi. A e keni pa si vrapon e caraveshet si nje llavesh per nje foto te tille ! Sa bythelepires me te huajt aq mujshan, aq zullumqar, aq despot,aq tiran me bashkekombesit e tij…!?
  O Zot sa shume bythelepires paska ky vend! Mjere Shqiperia ne duart e kujt ka rene! Ne duart e kusareve dhe vrasatareve, ne duart e bythelepiresve te bythelepiresve.

  SHKRUAR E BOTUAR PER HERE TE PARE ME 12 QERSHOR 2011…

 8. lorena says:

  Familja Haradinaj eshte e nderuar ne Shqiperi e sidomos ne Kosove.kY NDER EDHE LAVDI ESHTE FAKTI SE PER LIRINE E KOSOVES I KA DHURUAR GJAKUN E PASTER SHQIPTARE.Kush prek kete familje ka prekure ADN E SHQIPTAREVE KUDO QE NDODHEN.kOSOVA SI SHTET KA NE TNEMEL KETE PAMILJE E SHUME TE TJERA.pOR BACA I Haradinajve TA MBAJE KOKEN LARTE SE KA DHURUAR hEROJE E QE HISTORIA DUHET TA SHKRUAJ ME SHKRONJA TE ARTA.fAMILJE PATRIOTE MONUMENTALE QE CDO SHQIPTARE DUHET TE KRENOHET.kETA JANE TE PAPERSERITSHEM.NDER E LAVDI!Ne jete te jeteve.

 9. Bim Kalaja says:

  nje dite do hapen letrat e malokut berisha dhe do vertetohet fakti qe eshte agjent serb,,ne fakt ai eshte gati ti sherbeje kujdo per pare,,dhe Argites ne krevat

 10. POTIGU says:

  Partia Socialite duhet të bëj llogari,se tani ka një armik më tepër,që është po aq i rrezikshëm sa Sali Berisha dhe ky quhet Kastriot Islami.Ky rrufjan politik duhet izoluar dhe diskretituar më tepër se Saliu.Ti vij turp Kastriot Islamit për qëndrimin,që mban ndaj PS.Kastrioti bën si puna e Nuses,që kur e pyetë pse vajte me mullixhin ju tha:”Për inat të sime vjerre vajta fleta me mullixhin”…Turp…turp,që na çgënjeve kohët e fundit.Edhe sikur të kishe të drejtë,sipas mendimit tënd,lufta bëhet bëhet brënda partisë,duke parashtruar mendimet e tua dhe jo të dalësh kundër idealeve të partisë tënde e të ndihmosh bastardët e kombit.POTIGU

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82432
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82432
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34837
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34837
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24955
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24955
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X