#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Policia: Varrezat e hebrenjve janë dëmtuar nga dy persona me mjekra

Në takimin e Këshillit për Siguri në Bashki të Prishtinës, zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë bërë të ditur se varrezat herreje në lagjen Velania janë dëmtuar nga dy persona me mjekra, pjesëtarë të një sekti fetar.

“Inteligjencia e Kosovës ka siguruar informacion nga qytetarët që banojnë përreth ‘Varrezave të Jahudive’ se dëmtimi i varrezave në formën që është bërë është kryer nga dy persona me mjekra, që mendohet se i përkasin një sekti fetar të vendit”, ka thënë zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Kosovës në Prishtinë, Rexhep Sijarina. Mirëpo, sipas tij, Policia ende nuk ka ndonjë të arrestuar apo të dyshuar për rastin.

Një fakt të tillë e kanë konfirmuar edhe banorë të lagjes Velania. Nën kushte anonimiteti, disa banorë kanë thënë se përdhosjen e varrezave e kanë kryer dy persona me mjekra.

Pak ditë pas përdhosjes së pllakave të mermerit të varrezave, pastrimin e tyre e kishte marrë përsipër Ambasada gjermane në Kosovë, e cila e ka përfunduar projektin. Për pastrimin e tyre, sipas zëdhënësit të Komunës së Prishtinës, Muhamet Gashi, ka qenë e gatshme edhe Komuna, por ai e ka falënderuar Ambasadën gjermane për një veprim të tillë. Përdhosja e varrezave të hebrenjve ka nxitur reagime të fuqishme nga të gjitha nivelet e institucioneve të Kosovës./KD

99 komente në “Policia: Varrezat e hebrenjve janë dëmtuar nga dy persona me mjekra”

 1. net says:

  mjeker ka edhe prifti, mjeker ka edhe rabini, mjeker ka edhe cjapi, mjekera eshte edhe moda 🙂

  hahahahahahaha

  cfare polocie “profesionale”

  Hahahaha

  ky ishte humori i dites per sot.

  1. suzana says:

   Po ti, ke mjekerr, neti???

   1. net says:

    Cdo mashkull eshte i lindur per te pasur mjeker dhe lesh trupit ne teresi, tipar dallues i joni nga femrat dhe nga pederastat.

    Un kam mjeker por nuk eshte e gjate.

    1. Landi- Sverige says:

     Qyteterimi ka nxjerre dhe brisqet, pervec gershereve, qe te dallohemi nga kafshet.

     1. net says:

      po te jete se lakuriqsia eshte modernizim atehere kafshet qe jan lakuriq jan me te modernizuara se ti :))

      Pastaj varet se ke quan ti qyteterim!!!

      ka njerez qe te pijne kafe nga urina e maces (lajm i fresket para pak ditesh) eshte qyteterim…

      Gjate nje mbremje nje njeri i panjohur vjen dhe ta kerkon gruan qe te vallzoje me te edhe kjo eshte qyteterim per disa…

      Te ta q… dikush vajzen eshte qyteterim por nese nuk perdor perzervativ eshte jo qyteterim…

      etj etj-…

      varet se nga cili kend e sheh boten o rob 🙂

      1. plaku says:

       net,
       Ti thua : “Gjate nje mbremje nje njeri i panjohur vjen dhe ta kerkon gruan qe te vallzoje me te edhe kjo eshte qyteterim per disa…”
       Nuk arij te kuptoj se cfare te keqe ka ketu. Hej mik, gruan nuk e ruan ti ose une, gruaja ruan veten dhe dinjitetin e saj.
       Me vjen keq, por me keto qe shkruan, nuk di se si te te klasifikoj, sigurisht jo nje njeri tolerant dhe mund te them bile, mjere gruaja qe te ka per burre.
       Shyqyr zotit dhenderi im nuk ka trute e tua. Hajde mentalitet hajde, dhe nje njeri i tille jeton ne Europe ?

       1. net says:

        i gjori, i dashuri plak:

        un nuk arrij ta perfytyroj qe nje i huaj i afrohet gruas time, e fton per vallezim, dhe pastaj i fut duart mbi bel sic e kerkon “tangoja” dhe pastaj ta perdredh si ti doje qefi “muzikes”

        Ke nje fantazi perversi plak.
        te betohem nuk dua te te ofendoj, por kur me thua qe

        “Nuk arij te kuptoj se cfare te keqe ka ketu.” nuk me len imagjinate tjter mua te percaktoj karakterin tend.

        Pastaj un personalisht bile nuk marr kurre guximin qe te ja prek nje fije floku nje gruaje te nje burri tjeter dhe e din pse:

        Sepse kam respekt per ate njeri kushdo qofte.

        Burri o plak eshte ai qe ka nder.

        E din ti plak se ku preket me se shumti nderi i nje burri?

        Tek femra.

        Qenke plak, por ende nuk e paske mesuar ndjenen e te qenurit burr, nje burr i cili nuk e ndan me kedo mallin (femeren) e tij.

        Edhe qeni nuk e ndan femeren me te tjeret pervec rastit nese eshte i dobet fizikisht, sidoqofte edhe nese i dobet te kafshon 1-2 her per te treguar qe ka nder por eshte i dobet dhe i pafuqishem…

        nderime plak, dhe zoti te dhente mend sa me shum

        1. plaku says:

         net,
         Une kam mendimin se, kur njeriu debaton meson. Me fal, more mik se, une nuk arrij te te kuptoj kur ti thua : “Qenke plak, por ende nuk e paske mesuar ndjenen e te qenurit burr, nje burr i cili nuk e ndan me kedo mallin (femeren) e tij.”
         Kuptohet se, ky eshte mendimi yt te cilin une e respektoj por nuk mund te jem dakord. Gruaja ime eshte nena e femijeve te mij dhe une nuk e konsideroj gruan time si “MALL.” Italjanet thone : ”
         Una buona moglie ha valor d’oro”. Nje bashkeshorte e mire ka vleren e floririt.
         Per mua gruaja eshte edhe shoqja e jetes, e cila eshte e barabarte me mua dhe meriton respekt dhe dashuri. Ne se une shkoj ne nje mbremje dhe dikush kerkon te kerceje me gruan time, cfare te keqe ka ketu. Edhe une shkoj dhe kercej me grate e tjera ne kete mbremje. Mbremjet behen per tu defryer pas nje jave pune te lodheshme. Ne se une kercej me nje grua tjeter, pse nuk duhet te kerceje edhe gruaja ime me nje burre tjeter. Me fal, por une kam mendimin se, nderin e gruas e ruan gruaja vete dhe jo une. Gruaja ime ka punuar dhe punon me vite. Si ka mundesi qe, une te kontrolloj gruan ne kuptimin qe edhe ne se doja ta kontrolloja nuk e kontrolloj dot. Gruaja ka dinjitetin e vet dhe dashuron burrin,femijet, familjen dhe nuk i hedhe te gjitha poshte per seks. Kuptohet qe ka grua dhe grua. Nitche, filosofi i madh gjerman, ka thene : “Diten qe martohet femra vendos te behet bashkeshorte ose te mbetet femer.” Ne se une mendoj se, gruaja ime do te deshironte te mbetej femer dhe jo te behej bashkeshorte atehere me mire te mos isha martuar me te. Pra, se e zgjata, gruaja eshte nena e femijeve te mij, eshte shoqja ime ne luften per jeten dhe SIDOMOS nuk eshte MALL dhe eshte e barabarte me mua ne te gjitha fushat.
         Kuptohet se, ti ke mendimin tend te cilin une e respektoj por nuk jam dakord. Pershendetje.

         1. net says:

          plak,

          shkurt dhe qarte po te pergjigjem:

          kur thash “mall” nuk po beja fjal per nje cope buke apo per nje kokerr qepe.

          Gruaja eshte amanet, eshte nder. Ti e keqperdore fjalen time mall e cila eshte e pafajshme ne kontekst, por ju ateistet si gjithmone keni qef te luani me fjalet dhe nuk fokusoheni ne thelb.
          Ti mua me tregon gjurmet un ty te tregoj ujkun.

          Gruaja per mua eshte si nje margaritar ku te cilin e mbaj ne vendin me te larte, me te paster dhe me te sigurte, qe asnje person mos ta arrij dot, mos ta prekin dot ta njollosin shkelqimin e tij, dhe mos ta vjedhin nese kan lakmi per ta marrur…

          More vesh plaku se ceshte gruaja per mua?

          nese nje burr i huaj i fut duar gruas time pak rendesi se gjate kercimit apo cfaredo situate un nuk do te ndihem mire dhe i qete kurr perderisa cenohet vlera e margaritarit tim (gruaja).

          Nese pretendon se je njeri i sinqerte qe qendron ne ane te se vertetes atehere mos luaj me fjalet e mia por perqendrohu ne teme.

        2. AY says:

         Po sikur gruas sate ti pelqeje qe dikush tjeter ti fusi duart… ne bel, cte keqe ka? Dhe ajo do te argetohet dhe jo te rije gjithe diten ne shtepi tuj gatu.
         O Neti ky nuk eshte nje forum wahabist prandaj ben mire te mos komentosh me asgje qe ka lidhje me fene sepse je shume ekstremist dhe perpiqesh tu imponosh te tjereve mendimet e tua.
         P.s: sa me shume ta mbash gruan te ndrydhur aq me shume ajo do perpiqet te te tradhetoje.
         Jam i sigurt se i ke briret si te drerit por je i vetmi qe nuk i shikon.
         Ciao Baby

         1. net says:

          un kur jam martuar jam martuar me nje grua te tille qe nuk i pelqen askush tjeter vetem se une, perndryshe nuk do te ishte gruaja ime.

          ne nuk jemi si derrat qe i hipen njeri dhe pret tjeterin ne rralle…

          1. plaku says:

           net,
           As qe e diskutoj se je martuar me nje grua qe nuk i pelqen askush tjeter pervec teje. Per kete fakt une te uroj nga zemra. Te uroj nga zemra ty dhe gruas tende dhe femijeve nje jete te gjate dhe te lumtur. Pershenetje mik

        3. Argita_B says:

         Problemi eshte si ti e sheh femren si mall e jo si qenie njerzore, me te drejta te plota si ty!
         Duhet te kuptosh diçka sa nuk eshte vone, nese gruaja jote vendos te ta dredhi, dhe te te “ç’nderoje” kjo nuk varet nga ty, por nga ajo.
         Nese nje grua te dashuron atehre ajo do te jete besnike, nese ti mendon se duke e ndaluar te kerceje me nje mashkull tjeter do ruash nderin tend…je fatkeq do te thoja pasi shekulli qe jeton, nuk korespondon me mentalitetin tend.
         Te vetemet vende ku ndofta do ndihesh i lumtur jane republikat islamike, po aty gruaja konsiderohet si kafshe…

     2. presheva says:

      landi sverige- por mos harro brisqet jan per tu rruar aty ku qelbesh ti!qe te dallohesh nga kafsha prandaj…………..

    2. plaku says:

     net,
     Cfare ke me pederastet ? Sipas teje pederastet nuk jane njerez ?
     Te siguroj se ketu ne Zvicer kam nje mik zvicerjan me shume kulture dhe edukate qe ka mjeker dhe une jam krenar qe jam miku i tij. Une personalisht kam mendimin se, ata qe kane njollosur varet e izraelianeve jane BURRACAKE TE NDYRE. Une jam ateist, por me sa di une asnje fe ne bote nuk te meson te njollosesh varret te te vdekurve, kushdo qofshin ata.
     Di te te them se asnjeri para se te lindi nuk pyetet dhe keshtu qe nuk e zgjedh se cfare kombi, feje ose race lind. Pse duhet qe te njollosen ato kufoma. Kuptohet se kjo nuk eshte burreri por maskarallek kushdo qe e ka bere. Nuk arrij te kuptoj se si mund ti zeri gjumi naten ose te perkedhelin femijet e tyre ata qe e kane bere ket gjest te ulet dhe jo njerezor.Jane njerez te doktrinuar, te cileve urrejtja ju ka zene syte dhe jane burracake pa karakater qe nuk dalin te thone se ne e beme dhe aresyen.Mjere ata, qe nuk njohin dashurine per mendimin kunder.

     1. net says:

      plak,

      Pershendetje. Si je ?

      Nuk din te pershendetesh ti plak, apo te ka zene goja lesh?
      Kur dhe ku e lexove ti qe un jam dakort me aktin? Feja ime nuk lejon qe te dhunosen vasrret te kujdo qofshin.

      Pastaj, un nuk mbaj mend te te kem ofenduar ndonje her, as pedersat nuk te kam thene ndonjeher.

      Me sa shoh pleqeria per disa eshte jo urtesi por degradim…

      1. plaku says:

       net,
       Ti thua : “Pastaj, un nuk mbaj mend te te kem ofenduar ndonje her, as pedersat nuk te kam thene ndonjeher.”
       Me siper ne pergjigjen qe i ke dhene suzanes thua :”Cdo mashkull eshte i lindur per te pasur mjeker dhe lesh trupit ne teresi, tipar dallues i joni nga femrat dhe nga pederastat.
       Sic duket ke probleme me memorjen.
       Mos pretendo se vetem ti je i zgjuar. A e ke degjuar ndonjehere shprehjen “te lexosh midis rrjeshtave” ?

       1. net says:

        gjuha shkon ku dhemb dhemball thuhet apo jo plak?

        mesa duket ti qenke i rruar dhe i kulluar prandaj te dogji :))

        sidoqofte un nuk e kisha personalisht me ty por ne pergjithesi…
        perderisa aty nuk ka te caktuar individ atehere plaku pse te djeg ty?

        Nese ti ngjason me femeren si rezultat i modernizimit tend atehere nuk eshte faji im.

        nderime plak,

        dhe PO, jam me i zgjuar dhe me dinak se ti po te jete nevoja, jam me dinak se nje ateist po te jete nevoja, por preferoj te jem i sinqerte dhe jo me 100 fytyra sidomos fytyra te rruara…

        1. plaku says:

         net,
         Ti thua : “sidoqofte un nuk e kisha personalisht me ty por ne pergjithesi…
         perderisa aty nuk ka te caktuar individ atehere plaku pse te djeg ty?
         Hej mik, une nuk jam pederast.Ne se do isha nuk do kisha frike nga ty ta pranoja. Problemi im eshte se pse duhet te ofendohen pederastet. Ata kur linden nuk i pyeti njeri te lindin pederaste ose jo. Pra Zoti i lindi keshtu. Mos valle zoti ka bere gabim ?

         1. net says:

          plaku,

          Allahu i madheruar thote:

          “Nese nje person i ngjason nje populli ai eshte prej tyre”

          Pra ti nese i del ne mbrojtje vepres se ndyre i bejn qe je bashkepunues indirekt.

     2. NUKI says:

      plaku,
      Ne lidhje me perdhosjen e varreve, ky akt i shemtuar nuk ka asnje gje te perbashket me Islamin. Madje sipas ligjeve te Islamit ata qe kane kryer nje krim te tille do te ndeshkoheshin rreptesisht, pavaresisht se cfare mund te ishin. Nuk jam shume i qarte me shkrimin tend ne lidhje me perdhosjen e varreve, per arsye se mund te interpretohet sikur juve po aludoni se net e perkrah nje gje tille(jam koshient qe fjaline e filluat me “Une personalisht kam mendimin se…”, por prape nuk eshte shume e qarte). Nuk kam as dyshimin me te vogel se si net po ashtu edhe cdo mysliman tjeter i verte e denon ashper kete akt.

      Persa i perket homoseksualeve, ne qe besojme ne Islam mbajme qendrimin qe na meson Ai qe na ka Krijuar dhe qe ka dije te plote mbi krijesat e Tij. Homoseksualiteti eshte nje fenomen devijues nga norma(nga ajo qe shumica e njerezve e konsiderojne normale). Ne rast se kjo semundje njerezore behet prevalente atehere si pasoje e humbjes se aftesise prokrijuese ne si njerezim do te zhdukeshim. Po te kisha kohe do te ilustroja pasojat negative qe ky akt i ulet (qe as kafshet nuk e kryejne)ka nga ana e semundjeve si dhe impaktit detremental ne familje.
      Kur flasim per homoseksualet nuk po analizojme aftesite e tyre studimore pasi jane dy aspekte te ndyshme. Prandaj argumenti juaj ‘se miku juaj ka shume edukate dhe kulture dhe si rrjedhoje kjo justifikon plotesisht te qenit homoseksual’, eshte nje argument i gabuar apo me sakte irrelevant.

      peace

      1. net says:

       Ja me ne fund nje burre i vertet, me te tere kuptimin, vellai im i nderuar NUKI.

       Ku je vlla, se na mori malli?

       Allahu te dhente miresi.

       1. NUKI says:

        Ja Ahki,

        Selamu alejkum wa rrahmetullahi wa barakatuhu.

        1. Ton says:

         Hajde lesh-sqetull hajde!!

      2. plaku says:

       NUKI,
       – Shume faleminderit per shkrimin civil.
       – Ne shkrimin tim une nuk thashe dhe bera ndonje aluzion se ata qe shemtuan varret ishin te fese myslimane. Kjo do te ishte nje budallallek nga ana ime, pa patur konkluzjonet e policise. M.gj.ate ata qe bene kete pune jane BURRACAKE TE NDYRE.
       – Per ata qe besojne ne fe ( kuptohet qe edhte e drejta e tyre personale qe, eshte sanksjonuar edhe ne kushtetute ) Zoti ka krijuar edhe njerezit. Ne se eshte keshtu, homoseksualet para se te lindnin, Zoti nuk i pyeti ne se donin te ishin homoseksuale ose jo, ai ( Zoti ) keshtu i lindi. Mos valle Zoti beri gabim? Ne te gjitha fete, me sa di une, thuhet se zoti eshte i pagabueshem.
       Pra ku qendron faji i homoseksueleve qe linden homoseksuale ?
       Pershendetje

       1. NUKI says:

        Gjithashtu, edhe une ju falenderoj per shkrimin civil!

        Ti thua qe homoseksualet jane te lindur! Kjo nuk eshte aspak e vertete. Egzisojne ne qarkullim studime te sforcuara te bera nga njerez medioker me agjende te caktuar te cilet perkrahin hipotezen se homoseksualiteti eshte dicka e lindur. Kjo bie ndesh me studime serioze qe e klasifikojne homoseksualitetin si deficence psiqike. Mbaj mend dialogjet e shumta qe kemi pasur ne klasen e psikologjise ne Columbia Univ. undergrad. studies. Kishim fatin qe profesor i lendes ishte Prof. Stuart Firestein qe pak a shume eshte autoritet ne Neuroscience and Behavioral Studies. Pavaresisht qendrimit te tij “politically correct” gjate klasave, ishte plotesisht e qarte se ai, si shume studjues te tjere serioz e kategorizonin homoseksualitetin si nje semundje mendore e zhvilluar gjate jetes se individit dhe kurresesi si dicka e lindur. Egzistojne disa nuance qe kane te bejne me fetal development qe keqinterpretohen nga njerez me agjende te caktuar por kjo kurresesi nuk ndryshon faktet dhe qendrimet e shkencetareve serioze.

        Ne nje kohe shume te shkurter do te shohesh nje degradim te metejshem te njerezimit ku individe te caktuar do te kerkojne te drejta civile per tu martuar me kafshe. Tani per tani kjo natyrshem kualifikohet si dicka tabu, por shume shpejt do te behet mainstream sic po behet homoseksualiteti. Nje gje e tille duhet te alarmoje cdo njeri normal qe eshte i shqetesuar per mbarevajtjen e shoqerise njerezore.

        Nga ana teologjike, eshte e vertete se Kreatori eshte i pagabueshem, per kete nuk duhet te kesh asnje dyshim. Por eshte pikerisht Ky Kreator qe i ka dhene njeriut vullnetin e lire dhe potencialin qe te arrije majat me te larta si dhe potencialin qe te behet me i ulti i te ulteve(me i ulet se kafshet). Ne surah At-Tin: 4-8 Kreatori thote:
        4:”Natyrisht qe njeriun e kam Krijuar ne statusin me te LARTE”
        5:”Pastaj e zbritëm atë në më të ultin e të ultëve”( keto ne kllapa qe vijojne –>jane fjalet e mija: si pasoje e mekateve te tij, homoseksualiteti eshte nje shembull konkret ku si pasoje njeriu e degjeneron veten ne nje gjendje me te ulet se kafshet).
        6:Përveç atyre që besuan dhe bënë vepra të mira; ata kanë shpërblim të pandërprerë.
        7:E pas gjithë kësaj, O NJERI, ç’të shtyri të përgënjeshtrosh ditën e shpërblimit (përgjegjësisë)?
        8:A nuk është All-llahu më i urti gjykuesve?

        peace

        1. plaku says:

         NUKI,
         Sic e thua edhe vete, pyetja ne se nje homoseksual lind keshtu ose behet me vone, kjo eshte nje ceshtje interpretimi. Une kam mendimin se, per deri sa kjo gje nuk eshte provuar shkencerisht mbetet per diskutim. Sic duket ne te dy nuk jemi dakord me njeri tjetrin dhe m.gj.ate e respektojme mendimin e njeri tjetrit dhe kjo eshte kryesorja.Pershendetje.

         1. NUKI says:

          plaku,
          We agree to disagree, that’s what civilized people do! Peace

          1. plaku says:

           NUKI,
           I wish you all the best and a happy new year ! I’m loking forwards to hear you again.Best regards.

        2. suzana says:

         Nese thua se homoseksualizmi eshte semundje, si e shpjegon faktin qe aq shume iranian e turq te besimit islam ta kene marre kete semundje, edhe pse ishin shume te “mbrojtur” nga familjaret e tyre fetar, d.m.th. nuk kishin kurrfare mundesie te infektoheshin nga jashte?!!! jane shume trishtuese disa raste qe kame pare ne TV, kur djem turq ishin “lecitur” komplet nga familja e tyre, shkaku se i kishte kape “virusi homoseksual”. Flisnin me lot ne sy para gjithe opinionit dhe betoheshin ne allahun se keshtu kishin lindur, nuk i kishte kape semundja. Jane disa gjera qe neve nuk mund ti kuptojme, Nuki, mire do te ishte qe mos ti gjykojme derisa nuk perbejne rrezik per Shqiperine si vehabistet.

         1. net says:

          ta jap une pergjigjen:

          ne kohen e perandoris osmane nuk ka pasur shance te kete homo pasi ju pritej koka dhe patrohej populli nga njerezit e ndyre ashtu sic pastrohet bari nga barishtet e keqija…

          .–
          por kur cifutet futen ne turqi ataturkun dhe regjime laike(ateiste) fuqia e muslimanve ra, mbi te gjitha ra SHERIATI.

          ne turqi nuk ka sheriat, po te kishte nuk do te kishte as homo…
          more vesh?

          sidoqofte nese nje person eshte musliman nuk do te thote qe nuk mund te bie preh e epsheve djallezore tunduese ne nivele te ulta si homosexualizmi…
          cdo nje mund te gaboje, por si gabim ka edhe pasoja te renda…
          nese ne toke nuk denohet ky njeri pamvaresiht musliman apo ateist, apo i rkishtere apo budist pa dallim feje apo ideje do te denohet nga i madhi Zot per kete veper.

          dhe denimi eshte vetem se ZJARRI.

          1. suzana says:

           Ehe, neti, tash na tregove idealet tuaja te verteta “demokratike-sheriatike”, nese homoseksualet duhet te denohen, lerja pastaj Zotit ta bej ate pune, nese ai e shef te arsyeshme, ti nuk je Zot, dhe nuk ke te drejte te denosh asnjeri. Ke menduar ndonjeher kete gje: qfare do te beje ti, nese ndonjeri nga femijet tuaj te ishte homoseksual, si do te reagoje?

          2. Argita_B says:

           Net,
           Ala ketu je ti, ik se te iku ora faljes ne ke per te perfundu ne xhenet..
           Ke forume fetare sa te duash, ketu eshte nje gazete ku lexuesit komentojne per ngjarjet e dites, e jo per islamin.

         2. NUKI says:

          plaku,
          I thank you for the good wishes, and I pray that the Almighty guides you to Islam. The true path to success…Amiin

          1. plaku says:

           NUKI,
           Faleminderit per urimin. Mendoj se, te besh nje ateist si une, ne moshen 65 vjecare myliman ka pak shance. Kuptohet se, une do ta kisha per nder, por mendoj se eshte vone dhe fajin per kete e ka edukimi merksist ( kuptohet qe nuk jam dakord me te ) qe mora ne shkolle ne kohen e diktatures. Une mendoj se, gjithshka qe nje populli i imponohet me FORCE nuk eshte e mire. Ky ishte nje nga gabimet e medha te socjalizmit real.
           NUKI, te uroj ty dhe familjes gezuar vitin e ri 2012.

        3. net says:

         Nuki,

         ajo qe the ti sapo u realizua ne senatin USA.

         US Senate APPROVES BILL To Legalize HUMANS Have SEX WITH ANIMALS

         http://tumfweko.com/2011/12/11/america-legalizes-sex-with-animals-for-military-personnel/

         http://www.stripes.com/news/sex-with-animals-still-not-ok-in-u-s-military-1.162890

         Plaku, nje senat i tere ka kaluar kufijt njerzor.

         Sugjerojn te behet sex me kafshe…

         Ti tani me del mua ne mbrojtje te homosexualeve gjoja ata jan te semur mendor?

         O plak, te lutem lere ate hipokrizine tende duke u munduar te na tregohesh si njeri i civilizuar dhe modern duke mbrojtur te drejtat e homosexualeve per te lartesuar gjoja veten tende se nuk je “i prapambetur” si ne muslimanet.

         1. plaku says:

          net,
          Kisha keto gjera :
          – Nuk ka mundesi kurre qe senati amerikan te kete miratuar dicka ku lejohet me ligj seksi i njeriut me kafshen.
          – Nuk ja lejoj vehtes time te them se myslimanet te jene te prapambetur. Perkundrazi mos te harrojme se cfare i kane sjelle mylimanet botes si ne Spanje etj.
          – Une nuk thashe se homoseksualet jane te semure mendore. Une thashe se kane lindur me nje sens seksi te caktuar. Pra ata nuk jane ne asnje menyre te semure mendore. Te thashe se ministri aktual i jashtem i Gjermanise dhe kryetari i bashkise se Berlinit jane homoseksuale. Ne se ata do ishin te semure mendore nuk di ti vinte njeri ne keto poste delikate.
          Net, sic duket per sa i perket homoseksualeve ne kemi mendime te ndryshme dhe kryesorja eshte qe m.gj.ate ne e respektojme njeri tjetrin se mbi te gjitha jemi shqiptare. Pershendetje.

      3. Argita_B says:

       Kur nje mashkull ka me teper hormone femerore se sa mashkullore si mund te behet burre !!
       Natyra (apo zoti per besimtaret) e ka krijur me fizik mashkulli por nje qenie femerore!
       Sa per punen e pderasllikut te ndalur nga feja muslimane, mos harrojme se se pari ne Shqiperi feja muslimane na u importua nga otomanent dhe Sulltanet e ndryshem te asaj epoke, ne haremin e tyre personal kishin dylberet.
       Pra mos perzieni teologjite apo doktrinat fetare dhe fenomenin e homoseksualitetit.

       1. net says:

        edhe ty te qenkan shumuar hormonet femerore me sa duket se po me flet si nje motra me bisht mes kembeve

   2. Amir says:

    po ti zana ke tru???

   3. Abschaum says:

    Po pantallona trecerekshe ke ti neti????

 2. PLISI says:

  prite kur t’na dale naj cjap, hahahsha.
  hajde injorance hajde, po ca bani kshtu o shqiptar veni!!!

 3. haaaaaaa haaaaaaaaa haaaaaaaa haaaaaaaaaa haaaaaaaa haaaaaaaa haaaaaaaa…..i paske vjedhur humorin file-s,Tourkofagos

 4. nam says:

  shume mire ke fol neti ahaahahhaah sa injoranta jemi ne kosovaret

  1. Sumeja says:

   NAM fol per vete ti..

 5. albert says:

  Keta me mjeker jane perkrahesit e shkretetirave.

  1. net says:

   mjeker ka pasur edhe Abraham Lincoln
   ka pasur edhe Chuck Norris,
   Zakk Wylde
   Charles Darwin
   Brigham Young
   Kimbo Slice
   ZZ Top
   Karl Marx
   Leonardo Da Vinci
   Johann Strauss II
   Perandori Meiji i Japonise

   Mjeker ka pasur edhe Jesus Christ

   mjeker ka pasur edhe Santa Claus :))

   besoj ky i fundit ka qene dhunuesi :))

   hahahah

   Te tere keta qe tregova pervec Krishtit asnjeri nuk ka lidhje me shkretetiren dhe as qe ishin perkrahes te shkretetires…

   ishin perkrahes te perendimit 🙂

   hahah
   sa te mjere jeni.
   jeni per gjynah

   1. Ton says:

    Zakonisht kur thuhet persona me mjekrra, nenkuptohen plehrat islamike. Pse? Sepse ti thua qe ka pasur mjeker dhe Lincoln dhe ZZ Top, por…ama dallohen ata me mejkrra, ky, ai! Ndersa ne faren e keqe te vehabisteve kane te gjithe lesh ne fytyre por mbase dhe ne mendje. Kjo eshte te shqyesh sumen kur beni dhe ju trecerekeshit filozofi dhe si p..semash! Na paska miratuar Senati qe seksi me kafshet u lejoka? Keta plehra vehabiste qe martohen me te mitur po u shqetesokan se po shqyhet suma e derrit…
    Pale kur flasin dhe anglisht. Fatkeqesia e botes eshte se plehra si puna e ketyre jetojne ne Perendim dhe jo ne vendet e ndyra islamike.
    Ha buken e “grekut” dhe bejne duvane e “turkut”!

    1. net says:

     degjo ketu ti kalli miseri pa mustaqe,

     token e ka krijuar i madhi zot dhe ne jetojm ku te duam
     buken nuk na e jep greku,
     ate e fitojm me djersen tone, qe kur qenka bere greku kaq i meshirshem sa qe ju jep buk falas mudlimave
     e fundit fare, edhe ty po te shumohen hormonet femerore qe po me flet si gay?

     1. Ton says:

      Pleh Islamik. Inteliegjenca jote eshte e njehsuar me Kuranin. Cdo gje qe ndodh ne bote ti perpiqesh t’a shpjegosh ne baze te tij.
      Ti di aq sa nje liber me 300 faqe (varet ne cfare gjuhe eshte)!
      Pleh! Sa per Gay, kaq p… seme qenke sa e dalloke zerin dhe hormonet edhe nepermjet komenteve ne internet?
      Sic e shikon o ”kokerr” islamike Grek dhe Turk jane ne thonjeza, qe do te thote se i perdora thjesht per te nenkuptuar kuptimin e asaj shprehjes popullore dhe jo per te treguar se me te vertete jetojne ne Greqi apo Turqi!
      P’sh. Plehra NUK (mohuesi) jeton ne NYC dhe jo ne Arabine e tij qe e ”rramallasatwah al habibi” gjithe diten neper komente.
      Kete doja te tregoja o i semure mendor. Qe ju plehra emigroni ne Perendim dhe jo ne vendet qe na cani sument ketu ne forum 24/7!

 6. DuaPune says:

  O ju mjekrroshat e Prishtines qe beni svastika neper varre, mos beni cfare ju thone Vehabistet. Boll i kemi dy vehabiste ne Shqiperi, Sali dhe Lirie Berishen, mos e shtoni numrin.

  1. bullshit says:

   je ti prej policeve qe konstatuan se i dyshimti ishte me mjeker?

   pastaj net me shkaka e cilesoi qarte se me mjeker mund te jete kushdo…

   duhet emer mbiemer dhe fakt qe te thuhet qe ata qe e bene jan musliman, vehabist, hanefi, ortodoks serb, agjent te cia apo mosad apo shqiptar ateist etj etj…

   ju beni edhe punen e policit edhe te hajdutit :))

   jeni shum interesant dhe tej mase…

  2. kosovarii says:

   Muslimanet lesh Special hahahhahaha, Allahu ju udhzoft
   Ya Rabb shtona dijen.

 7. Shpendi says:

  Të prekësh varrezat me çekana, me piktura të zeza, me thyerje simbolesh është një veprim kanibal.
  Mua më kujtoi urdhri i Enver Hoxhës dhe i bandës tij që të shkatrronte Varrin e At Gjergj Fishtës dhe t’i hedhte eshtrat në Drin, sikurse u veprua. M’u kujtua kur mizorët otomanë sapo shkelën në Shqipëri pas Vdekjes të natyrshme të Gjergj Kastriotit punën e parë shkatërruan Varrin e Heroit Legjendar Gjergj Kastrioti dhe ja hodhën eshtrat nëpër humnerë. Sot nuk dihen se ku i kanë eshtrat e Heroit Legjendar Gjergj Kastriotit dhe të At Gjergj Fishtës.
  Më kujtohet se kur e çliroi Kosovën NATO-ja prej serbomëdhenjve hyri e para Ushtria Çlirimtare me kompani të drejtuar nga Marshalli, Hashim Thaçi dhe gjenerali- leitnant, Fatmir Limaj, ku akti i parë ishte Vandalizmat mbi Varrezat e qytetarve me besim Katolik në Kosovë. Aty thyen në mesnatë skulpturat shenjtorësh, kryqet, kapakët e varrezave që ishin me mermer si dhe shkrimet dhe fotot e të vdekurve. Dhe askush nga qeveria e parë e Hashim Thaçit nuk u gjetë askush dhe heshtën. Sot e asaj dite nuk kërkoi falje ndaj familjarve dhe qeveria Thaçi – Limaj nuk financoi dëmin e islamistëve me mjekër e pamjekër.
  Êshtë e dyta herë që kryet ky vandalizëm nën qeverinë e Hashim Thaçit dhe Islamistve. Deri kur do të lejoji qeveria e tij të organizohen nën hundën e tij Vandalizma mbi Varrezat si vendi i pushimit të eshtrave të Njeriut. Kultura e vandalizmave mbi varrezat duhet të shrrënjosen në Kosovë.
  Ky vazhdim i kësaj kulture gangstere e ka rrënjët diku më thellë. Duhet kërkuar në përbërjen e spektrit fetar të qeverisë Hashim Thaçit, që nuk ndodhen asnjë ministër katolik, por veç orotdoksë -serbë- islamik, ku disa janë dhe kryetar të partive islamike me bazë në Turqi e Arabi. Prandaj ky vandalizëm është organizuar nga islamistët e qeverisë Thaçit që i ka me mjekër antarët e partive tyre. Akej…!
  Qeveria izraelite duhet të çohet në këmbë dhe të veri në lëvizje Shërbimin Sekret Mossad (Ha-Mosad le-Modi’in u-le-Tafkidim Meyuhadim) (hebraisht: המוסד למודיעין ולתפקידים מ
  Duhet të demaskohet e të ndëshkohet Kultura e dëmtimeve të Varrezave të besimeve Katolike dhe Izraelite në Kosovë.

  1. suzana says:

   po ti nga i ke gjithe keto informata o Shpendi, une si kosovare, kurre nuk e kam dite se paska varreza Qifutesh ne Kosove, nuk kam gje kunder qifuteve, keta mjekerrat islamist (shoket e netit, nukit, etc,), jane fatekeqesia dhe turpi jone si popull, dhe eshte detyre kombetare qe te zhduken me te gjitha metodat, qofshin edhe ato qe i ka perdore E. Hoxha. Per neti-n, mendon ti se ne te gjithe, injorant jemi qe nuk e dijme se edhe Quk Norris, shtraus, Jezusi, etc, kane pasur dhe kane mjekera, problemi eshte se koka e ketyre njerezve qe ke permend ti, vlene me shume se kokat e miliona talibaneve tuaj, pastaj mjekera e tyre ndryshon shume nga ajo e juaja dhe ka tjeter domethenie nga ajo e juaja. Do beje mire Neti te vizitoje vellane tend A. Uken ne qelite e Gjermanise dhe ti jepje pak “gajret”, se allahu do ta shperblej me flaket e xhenetit ate islamist qe shkeli mbi buken qe i dhane te krishteret, po ti qfare misioni ke ne Zvicer Neti??/

   1. plaku says:

    suzana,
    Ti thua : “keta mjekerrat islamist (shoket e netit, nukit, etc,), jane fatekeqesia dhe turpi jone si popull, dhe eshte detyre kombetare qe te zhduken me te gjitha metodat, qofshin edhe ato qe i ka perdore E. Hoxha.”
    Moj zonje e nderuar me sa kam kuptuar net, dhe NUKI nuk jane ne asnje menyre ultra islamiste. Ata besonje ne fene e tyre myslimane, gje te cilen e kane te sanksjonuar edhe me ligj ne Kushtetuten e Shqiperise dhe Kosoves. Ti thua se, eshte detyre kombetare qe keta te zhduken me te gjitha metodat, qofshin edhe ato qe ka perdorur Enver Hoxha. Une nuk e do se ku jeton ti, por me siguri ne nje vend demokratik. Duhet te dish se rregullat e demokracise nuk jane ato qe thua ti. Per sa kohe qe net dhe NUKI jane myslimane, shkojne ne xhami dhe falen dhe per sa kohe qe ata nuk bejne ndonje krim qe eshte ne kundershtim te legjislacjonit shqiptar ti dhe une nuk kemi te drejte tju prekim as edhe nje fije floku. Ne se ata bejne ndonje krim, i cohen prokurorise, prokurorija heton dhe ne se ka fakte i hedh ne gjyq, gjyqi i gjykon dhe ne se me fakte kane bere faj, i denon sipas ligjit. Kjo qe propozon ti moj zonje e nderuar eshte fashizem, diktature. Ti i hedh tutje institucjonet e Kushtetutes, prokurorine, policine, gjykaten dhe vepron. Keto veprime bente edhe Hitleri,Stalini, Enveri dhe te gjithe diktatoret e tjere. Jo keshtu moj zonje e nderuar, jo te gjithe njerezit me mjeker jane ultra islamiste. Lexo me shume moj zone e nderuar dhe do kuptosh se edhe ti vete je nje ekstremiste e krishtere.Ji me tolerante per mendimin kunder, ji njeri.

    1. suzana says:

     Plaku, i dij une shume mire rregullat e demokracise, islamistet nuk i dijne, sipas teje duhej A. Uka ti vriste dy ushtare amerikane, pastaj te kapej. Ketyre lloj njerezve, duhet te ju ndalohet veprimtaria qe ne fillim, nuk ka asgje te bej me besimin dhe religjionin, ne fakt besimi i tyre perkon shume me fashizmin, e ketu nuk e kam fjalen per besimtaret myslimane, aspak, e kam fjalen per kete “Parti” te re islamikesh qe eshte e urryer edhe ne vendet arabe. Po te lexosh me vemendje shkrimet e tyre, kurre nuk permendet populli, kombi, Shqiperia, qeshtja kombetare, asgje qe ka te beje me perparimin apo krenarine e te qenit shqiptar. Edhe une besoj ne Zotin, por ajo eshte krejt personale, nuk bej propagande dhe nuk u imponoj te tjereve se cilin Zot te besojne apo cilin besim te zgjedhin, nuk kam asgje kunder qe te vene ne xhami, te falen e te jetojne si te duan, por jam shume kunder qe idete e tyre tua imponojne te tjereve permes internetit. Ne fakt, keta njerez (ketu e kem fjalen per vehabistet e Kosoves, qe per fat te keq merren ne mbrojtje nga neti e nuki), jane te “xhveshur” nga cdo ndjenje kombetare dhe si te tille jane po aq te rrezikshem sikurse edhe tradhetaret tjere te kombit dhe duhet konsideruar si armiq te popullit shqiptar, pasi qe ne fakt nuk jane shqiptare me dhe rreziku eshte se jane futur si virus ne mes te popullit, gjithnje e me shume njerez te pafajshem po infektohen dhe nje fjale e urte thote: eshte me mire qe semundjen ta parandalosh se dikur behet vone e nuk mund ta kurosh me, kaq kisha,
     te pershendes plaku dhe une nuk jam aspak fashiste, ndoshta jam pak raciste se me dhemb zemra kur shof ne rruget e Prishtines kinez e taleban, por skam q”te beje, cdo njeri eshte pak racist, por e mbane te fsheur, pasi qe nuk eshte me ne mode.

     1. plaku says:

      suzana,
      Kisha keto mendime :
      – Faleminderit shume per debatin civil.
      – Une vete jam ateist dhe pacifist. Per mua te gjithe popujt e botes pamvaresishte nga kombesia, ngjyra, feja, kultura, jane te barabarte. Edhe feja, per ata qe e besojne, kushdo qofte ajo eshte nje gje e mire per sa kohe qe eshte e ndare nga shteti dhe nuk merret me politike.
      – Me vjen keq,por tirada jote ne lidhje me islamismin me kujton tiraden qe na mbanin ne shkolle kunder armikut te klases ne kohen e Enverit.
      – Me vjen keq, por une nuk kam degjuar qe Vehabistet jane ne aleance me terroristet e Al Kaides.
      – Kuptoj se e denoj shume ashper veprimin prej budallai te A.Ukes ne Gjermani.
      – Edhe une si shqiptar shetit neper rruget e Zvicres por deri tani nuk me ka ofenduar njeri. Te jesh “pak” raciste nuk eshte mire, se ti vete e di se, ku e coi racizmi boten ne luften e dyte boterore. M.gj.ate ky eshte problemi yt. Per mua nje racist eshte ai qe nuk eshte tolerant, ai qe ka frike nga dicka qe nuk eshte si ai vete, ka frike nga e panjohura. Mos harro se ne bote ka 7miljard njerez dhe keta nuk jane te gjithe njelloj. Une e quaj si nje dicka te bukur qe ne bote ka shume raca, fe, njgjyra, mendime, kultura, kombe, zakone etj. Nje racist ka frike nga mendimi kunder dhe nga ajo qe nuk eshte si ai. Vete Zoti e ka bere boten me kaq shume popuj, kultura, zakone,raca etj. Mos valle Zoti ka bere gabim ? Pershendetje

      1. suzana says:

       shume mire plaku, qenke njeri shume pacifist, por te te bej nje pyetje: nese pas 100 viteve atdheu yt do te kishte nje shumice popullsie evgjite apo kineze, si do ta ndjeje veten ti?,
       une do ta quaja tragjike, edhe pse jam shume humaniste,
       sa per luften e klasave, une nuk kam njohuri per te, sa per vehabistet, une nuk e dij a jane te lidhur apo jo me al-qaidan, idete i kane te njejta.

       1. plaku says:

        suzana,
        Di te te them se ka patur fat shume te madh qe nuk e ke njohur luften e klasave. Une vete nuk e kam provuar ne kurizin tim por e kam degjuar dhe pare tek te tjeret. Kuptohet se nuk isha aq trim ti kundervihesha. Edhe une kisha familje si gjithe te tjeret.

       2. genc says:

        Pse do rroje plaku edhe pas 100 vjeteve? urime plaku.

    2. Landi- Sverige says:

     Ndryshimi yne me keta tipa islamike eshte se ne veprojme me ligjet e civilizimit perendimor qe mbrohen nga kushtetutat e ketyre vendeve, ndersa ata veprojne me ligjet islamike te cilat ne shume aspekte te jetes jane komplet te kunderta me civilizimin perendimor. Me e rendesishmja eshte mungesa e te drejtave te gruas. A nuk eshte ekstremizem mungesa e lirise per gjysmen e popullsise, te asaj qe eshte vazhdimesia e jetes? Ne nje interviste te nje afgane tek nje gazetar perendimor, i thot:- ju mendoni se ne nuk e duam lirine, se ne nuk duam civilizimin, shkollen, te kercejme, te kendojme, te shkojme ne kinema, sport, shetitje, se ne duam te martohemi qe femije, te martohemi me nje burre qe ka 7 gra te tjera, te jemi te mbuluara nga koka tek kembet, te trajtohemi si skllave? Jo, por cfar te bejme, keto jane ligjet islamike….. Eh plaku, keta jane ata qe tregojne “burrerine” e tyre me ane te mjekres e kamzhikut, ne emer te besimit.

     1. plaku says:

      Landi Sverige,
      M.gj.ate une mendoj se, gota eshte gjysem plot. Shif pranveren arabe. Kam mendimin se, forcat e reja dhe sidomos rinia e vendeve arabe do te ndryshoje shume gjera dhe shpresojme ne menyre paqesore. Jam dakord me ty qe GRATE te kene te drejta plotesisht te barabarta, ato jane gjyshet, nenat, motrat,grate dhe vajzat tona. Ato nuk jane kursesi MALL ( prone e burrit ). Landi Sverige, me beso te lutem se edhe kultura perendimore eshte edhe ajo ne nje krize te vlerave. Para disa kohesh pashe nje video me “Hard Porno”. Ishin pese burra me maska dhe nje prostitute e veteme pa maske. E di qe forumi duhet respektuar dhe duhet patur kujdes per gjuhen qe duhet perdorur. Nuk dua te hyj ne detale, por keta pese burra me maska ishin xhahila te vertete dhe kur kujtoj fytyren e kesaj gruaje ( kuptohet se ajo xhironte me dashje se paguhej )me vjen turp te jem burre. Ishte me te vertete e llahtareshme ajo qe pashe. Kuptohet se nuk e pashe deri ne fund ate torture. Une shof me qejf filma erotike te lehte, por ama video me “Hard Porno” mendoj se nuk duhet lejuar te shiten. E them kete se, edhe ne perendim duke u nisur nga ideja se, e kerkon tregu behen gjera qe e ulin shume dinjitetin e femres dhe per mua keto gjara nuk duhen lejuar. Kuptohet se ky eshte mendimi im.
      Shif per shembull ne Itali me Berluskonin. U krijua ideja se, qe te ishe femer e sukseseshme nuk kishte nevoje te studjoje ose punoje dhe studjoje. Mjaftonte te ishe e bukur dhe te shkoje neper orgjite e pasanikeve. Besoj se, ke pare ne TV se, shume gra italjane bene per kete pune edhe demostrata te fuqishme.
      Landi, me fal se e zgjata. Edhe nje here te uroj ty dhe familjes tende krishlindje te gezuara, shendet, lumturi, fat dhe pse jo edhe pasuri.

      1. suzana says:

       ha ha ha, plaku, me duket se nuk je plak fare, mos na hidh hi syve..
       nuki e neti do te te mallkojne tash edhe ty, se ata filma jane rreptesisht ta ndaluar nga ….al qaida,

       1. plaku says:

        suzana,
        Duket se je vajze me kulture dhe e civilizuar. Me beso se filmat erotike shpesh i shof edhe me gruan. Une jetoj per veten dhe familjen time dhe nuk me intereson se cfare mendojne te tjeret per mua. Une mundohem te jem ne rregull me ndergjegjen time dhe te mos i bej njeriu keq me dashje. Diku kam lexuar se te jesh nje njeri i mire eshte shume e veshtire. Me e veshtire akoma eshte te njohesh veten. Suzana, ne se je e krishtere te uroj nga zemra gezuar krishtlindjen. Ne se jo te uroj gezuar vitin e ri 2012.

        1. suzana says:

         falemnderit plaku, edhe ty gezuar e gjithe te mirat se bashku me plaken e gjithe familjen…

      2. PrapambetjetOsmane says:

       z. Plaku, ju nga shkrimet tuaja duket qe jeni te arsimuar dhe se nuk mjafton arsimi por keni emigruar edhe ne nje vend “per tu pasur zili” ku edhe keni mesuar shume gjera mbi jeten e vertete perendimore. Me keqardhje them plaku qe disa gjera jane shume te veshtira te pervetesohen nga njeriu, dhe 1 nga keto eshte kendveshtrimi sferik le te themi (dmth menyra e konceptimit te te jetuarit-zakonet dhe eperditshmja, dmth ajo cka dallon nje civilizim nga nje tjeter, nje mentalitet per jeten nga nje tjerer, nje sistem vlerash nga nje tjeter, ku per fat te mire apo te keq keto sisteme kane mberritur deri sot tek ne nepermjet besimit fetar ne shekuj, pa harruar ketu rolin e shkences, dhe si perfundim keto arrijne edhe percillen nga prinderit tek femija ne moshe shume te re si edhe shume gjera te tjera). Mendoj qe kjo e fundit eshte edhe aryeja qe nuk ju lejon edhe juve, qe edhe pse keni pare shume ne perendim, te mos arrini dot te beni disa dallime ose nenshkallime te vlerave. Dhe them plaku, nuk eshte e njejta gje dhuna arabe me degjenerimin perendimor, te matura si “te keqija”, per te pakten 2 arsye, e para qe dhuna tek tjetri nuk permban elementin e deshires se viktimes per t’iu ushtruar dhune kurse drogen do dhe e merr tjetri (le te themi ne nje fare menyre), dhe e dyta perendimi kur e konstaton degjenerimin (ate cka ne quajme degjenerim dhe jo ate cka quajne arabet apo edhe ata qe une i quaj cok-gyzel-a) mban qendrim dhe e denon kurse arabet dhunen e quajne mese te ligjshme (sepse ne sistemin e vlerave ate cka ata kryejne, ne e quajme dhune per ata eshte dicka tjeter, ose te pakten ka nje justifikim per ta). Une mund te shkruaja shume per ndryshimin e vlerave-kendveshtrimit-mentalitetit ndermjet ketyre dy boteve, por e quaj pothuajse te kot per tu diskutur sepse koha ka treguar dhe po tregon qe pothuajse nuk ka shance qe keto dy mentalitete te perputhen ashtu sikurse nuk ka shance te perputhen mentaliteti i te varfrit me te pasurin, por thjesht te ndryshmet mundohen te bashkejetojne. Ndaj edhe une them qe ate cka ne quajme dialog te qyteteruar cok gyzel-et e quajne loj marramendese fjalesh pa kuptim dhe ate cka ne e quajme dhune cok gyzel-et e quajne trimeri. Ti besoj se e ke kuptuar mire se kur vjen puna ne rrangje te larta dhe ne momente kritike bota perendimore+izrael, kur nuk kupton dhe njekohesisht nuk do te kuptosh nuk kan ndermend te ndryshojne “status quon” se u shkrepet cok gyzel-ve te vendosin ne zbatim marrezirat e tyre mesjetare (mesjeten mqs e doni e mbani per vete ju thon cok gyzel-ve, nuk u merr njeri).
       lidhur me ate cka ndodhur ne irak une jam dakort me ate cka tha “Ton”, dmth se tregoi qe keto vende nuk munden te demokratizohen, dhe lidhur me albanistanin e kam then disa here, mire apo keq ky eshte mendimi im, qe me mentalitet cok gyzel-esh nuk behet albanistani evrope maksimumi mund te behet nje turqi e vogel (qe per juve nuk ka asnje te keqe te behesh sistem turk), edhe sikur te hiqet berisha qe eshte nje e keqe e madhe e prodhuar po nga shqiptaret. Une nuk jam per menjanim te cok gyzel-ve por jam per ate cka ndodh ne evrope, dmth, edhe atje jetojne cok gyzel-at por politikat dhe programet jane pro mentalitetit evropian. Sa per pranveren arabe, une nuk mendoj se eshte pranvere dhe nese eshte ata maksimumi pas shume shume vjetesh mund te behen si turqia, per asrye se ata keshtu kan vepruar edhe me pare, ku diktatori qe ka qendruar per 40 vjete ne pushtet terhiqet zvarr dhe ne pushtet vjene diktatori i radhe qe do te terhiqet zvarr pas 30 vjetesh. Ne arabi pushteti nderron duar pa dhune vetem nga babai tek i biri. etj.
       Lidhur me krizen sojal ekonomike ne greqi, e kam thene qe barren kryesore te pergjegjesise e kane vete greket, populli dhe politika greke, sepse krijuan ketu e vite nje mentalitet klientele dhe iluzjonin e te jetuarit pertej mundesive dhe se po nuk ndryshuan me keq do te behet. Por ama mentaliteti i tyre eshte disa hapa para mentalitetit te cok gyzel-ve, qe ben qe edhe niveli i jetes se tyre te jete me lart.
       Sa per ato qe thua plaku se te gjithe popujt jane njelloj eshte thjesht nje pergjithesim qe ka vlera humane dhe qe nuk na ben te dallojme perse gjermanet ndodhen aty ku ndodhen dhe shqiptaret apo edhe greket ndodhen aty ku ndodhen (apo shembuj se te gjithe te barabarte perpara ligjit dhe disa e shkelin disa te tjere jo, apo dikush eshte me 2 universitete dhe dikush tjeter eshte pyke ne djell, keto per te then qe te gjithe njerezit jane njelloj, por njelloj jane ne aspektin human dhe socjal, dhe jo ne sjellje dhe ne aftesi). Edhe ne gjermani gjen kriminela dhe injorant edhe ne shqiperi gjen duarart dhe te ndershem. Problemi qendron, shumica plaku shumica, demokracia eshte forca e shumices (kuptohet duke respektuar pakicen). E, shumica vendos vullnetin e saj dhe ben dallimin, qe pastaj dallimi kuptohet edhe nga ata qe nuk munden te analizojne. Pse shumica, duke vazhduar analizen e mesiperme, ne disa vende ka karakteristika te ndryshme nga disa te tjera, sepse eshte rrjedhoj historike-ashtu rrodhen ngjarjet. Ne ne crruge historike kemi ecur? Ata jemi

       1. plaku says:

        PrapambetjetOsmane,
        Une kisha keto gjera per te thene :
        – Shume faleminderit per debatin civil.
        – Shume faleminderit per shkrimin e gjate.
        – Te jesh i sigurte se nga shkrimi yt mesova shume gjera.
        – Ti thua : “ku edhe keni mesuar shume gjera mbi jeten e vertete perendimore.”
        Populli thote : “Nuk eshte flori gjithshka qe shkelqen.”
        Kuptohet se, jeta ketu eshte me e mire se ne Shqiperi se perndryshe pse go rrija ketu.
        Edhe keta kane disa gjera qe nuk me pelqejne dhe konkretisht :
        * Kur femija futet ne pune ne 99% te rasteve vene dhe jetojne vetem dhe larg prinderve.
        * Kur prinderit plaken i dergojne ne assil dhe i shofin vetem pothuaj nje here ne vit, ne festen e krishlindjeve.
        * Ka te rinj qe kane dy makina dhe harxhojne shume dhe shpesh marrin droge dhe pine shume pije alkolike.
        * Leku ketu eshte gjithshka.Vlera jote si njeri varet nga sasia e lekeve qe ke ne konton bankare.
        * Eshte shoqeria e brylave ne kuptimin qe kane te theksuar “Winner mentality”. Ose thene troc qe peshku i madh e ha te voglin.
        * Nje pjese e mire e tyre jane racista dhe nenvleftesojne cdo gje qe eshte e huaj.
        * Kam idene se femijet e tyre nuk kane respekt per ushqimin, nderrojne bicikletat dy here ne vit, duan te veshin vetem roba “Design”.
        * Mendoj se kriza e vlerave eshe shume e theksuar.
        * Ne profesjonin e tyre jane te paaritshem por nga ana tjeter nuk jane ne gjendje te bisedojne me ty per literarture, teater, muzike klasike, histori, gjeografi etj. Kjo vjen sepse per kohen e tyre te lire kane nje oferte shume te madhe si : disko, pub, koncerte te musikes rock, futboll etj.
        – Kam mendimin se eshte nje gje e bukur qe, ne kete bote ka popuj te ndryshem, raca te ndryshme, zakone te ndryshme, fe te ndryshme, etj. Ne te kundert jeta do te ishte shume monotone ne se njerezit do kishin te njejten fe, mendime, zakone etj. Shif se edhe ne bote nuk ka vetem ngjyre te bardhe ose te zeze sic pretendonin komunistet.
        – Kam mendimin se, ne qe jetojme ne Europe NUK KEMI TE DREJTE te kerkojme nga vendet arabe qe ata te kene demokraci 100% si e jona.
        Demokracia nuk eksportohet dhe kete e tregoi lufta ne Irak dhe Afghjanistan. Kete e kane kuptuar edhe amerikanet dhe tani kerkojne qe, ne qeverine afgane te futen edhe talibanet e moderuar.
        – Une kam shume shpresa ne pranveren arabe dhe sidomo ne rinine me shkolle arabe. Jane djem dhe vajza te shkelqyer dhe me shkolle.
        Kam mendimin se keto vajza dhe djem trima arabe nuk kane me frike dhe kane kuptuar se mund te arrine shume gjera ne se jane te bashkuar dhe ngrihen sic bene ne sheshin TAHIR.
        – Jam dakord me ty qe, per krisen greke ka faj sidomos qeveria greke dhe pak populli i thjeshte grek. Une mendoj se, kriza ne Greqi, Itali, Portugali nuk u krijua VETEM sepse ata jetuan mbi mundesite e tyre ekonomike por KRYESORJA sepse ka nje ndryshim shume te madh midis fuqise konkuruese te mallrave gjermane dhe mallrave te vendeve te Europes se jugut. Persa i perket faktit te jeteses mbi mundesite, mendoj se vendimet e 19dhjetorit 2011 per kursim dhe kontroll te bilanceve te shteteve te ndryshme te Eurozones jane nje gje shume e mire. Nga ana tjeter kam mendimin se, gjermanet duhet te rrisin rrogat e punonjesve te tyre ne menyre qe mallrat e tyre te MOS jene kaq konkurues, me qellim qe ne treg te kete vend edhe per mallrat e vendeve te Europes se jugut si Greqi, Itali ejt. Per mua gjeramanet bene gabim te madh me Greqine duke e detyruar ate qe te kurseje jashte mase. Kursimi eshte i mire por ama edhe ekonomia duhet te kete rritje. Masat e kursimit kane bere qe industria greke te kete renje minus 8%.
        Per mua gjermanet po perfitojne nga kriza sepse Euro eshte e nenvleftesuar dhe mallrat gjermane jane bere me konkuruese sec duhet duke plagosur keshtu ekonomite e vendeve jugore te Eurozones.
        – Mendoj se edhe kapitalizmi ka te metat e veta. Problem eshte se midis dy te keqiave kapitalizmit dhe socjalizmit real, kapitalizmi socjal i tregut eshte e keqja me e vogel.
        Me fal se e zgjata. Te uroj gezuar festat.

     2. NUKI says:

      Landi-Sverige
      Kusht i domosdoshem qe te flasesh ne menyre intelegjente per Islamin(ose cdo ceshtje tjeter) eshte te kesh njohuri te konsiderueshme mbi te. Ne rast se juve jeni deficent ne kete pike atehere cdo aludim qe juve beni nuk eshte gje tjeter pervecse nje….aludim, shpifje, hamendje. Per mendimin tim njerezit qe veprojne si juve jane RECKLESS me vete jeten e tyre.
      Kur perballemi me nje pretendimin se egziston nje rruge te cilen njerezit po ta ndjekin i con ne suksesin e verte, atehere minimumi qe nje njeri normal mund te beje eshte thjeshte ta analizoje kete pretendim. Kur nje njeri si juve nuk e ka lexuar kurre Kuranin apo Sunen e Profetit te Islamit (paqja qofte mbi te), si eshte e mundur qe njeri i tille te dale ne konluzione definitive mbi dicka, qe per ate eshte thjeshte nje e panjohur ose ndyshe “black box”!? Nuk arrin dot ta shohesh paradoksin e menyres suaj te te menduarit!?
      Konkluzioni juaj mbi Islamin eshte produkt i influences mediatike qe i nderton skenaret sipas agjendes se vene nga grupet qe perfaqeson.

      Juve konkludoni me lart me: “keta jane ata qe tregojne “burrerine” e tyre me ane te mjekres e kamzhikut, ne emer te besimit.” Ka njerez qe pretendojne se jane myslimane dhe ndjekes te Islamit por qe ne fakt jane shkelesit me flagarante te mesimeve te Islamit. Keta lloj njerezish i Plotefuqishmi i quan “munafik” qe do te thote Hipokrit. AI thote se Hipokritet do te jene ne thellesite me te medha te ferrit. Pra ne nje pozicion madje shume me te veshtire se ata qe nuk besojne fare. (fakt ky ndoshta inkurajues per ‘plakun’ :)… no offense plaku!).
      Keywordi qe ke perdorur eshte “ne emer te besimit”. Juve jeni i lutur qe te analizoni besimin ne menyre qe te arrini te shikoni qartesisht devijimet e atyre qe pretendojne se besojne, dhe jo te arrini ne konkluzionin se veprimet e atyre qe pretendojne se e ndjekin besimin, jane shpjeguesit me te qarte te besimit vete. Sic e sheh ky lloj arsyetimi per se mbrapshti nuk te shpie gjekundi pervecse ne nje konkluzion plotesisht te gabuar.
      Kam pershtypjen se per juve nje mysliman eshte vizioni i nje njeriu me mjekerr te gjate dhe me tritol perreth brezit gati per te hedhur ne ere te gjithe boten dhe njekohesisht me kamzhik ne dore duke goditur nje grua qe po i lutet per meshire. Kete vizion juve ja atriboni me shume se 1 bilion e gjyse njerezve. Te garantoj qe konkluzioni juaj eshte plotesisht i gabuar dhe njekohesisht ju garantoj se nje dite do ta mesoni se cfare do te thote te jesh mysliman i vertete; por do te jete shume vone per juve pasi nuk do te kete kthim mbrapa. Ne ate kohe per te cilen une nuk kam asnje dyshim (flas per diten e gjykimit), juve nuk do te keni opsionin te ktheheni mbrapa per te bere korrektimet e nevojshme. Une ju lutem qe te perdorni llogjiken tuaj dhe ta studioni Islamin ashtu sic duhet per tu studiuar.

      Peace

    3. net says:

     fole drejt plak, te vleresova.

   2. NUKI says:

    naziskinja suzana,
    Ne menyre qe te kuptosh dhe cmosh impaktin qe nje rregjim shtypes ka mbi njeriun, uroj qe shume shpejt ti vete te jesh objekt i kesaj shtypjeje. Po bej nje urim te tille pasi me trute qe ti paske nuk ma do mendja se mund ta mesosh nje gje te tille nga librat. Si rrjedhoje ngelet vetem mesimi nepermjet eksperiences.

    1. suzana says:

     Po nusja jote e ka perjetuar kete lloj “eksperience” NUKI?
     sa i mjere qe je…

     1. NUKI says:

      suzana,
      Une me nusen jetojme ne New York City dhe jemi shume happy me zgjedhjen qe kemi bere. Kjo zgjedhje e ka emrin Islam. Njekohesisht, ne te dy te falenderojme per kete ‘concern’ te sinqerte qe ti ke per nusen time.
      Te lutem mos u merzit ne rast se nuk te kthej me pergjigje pasi jam tashme i bindur se juve jeni nje gje teper e trashe. E them kete me pendese pasi nuk eshte dicka dinjitoze per te thene, po duke pare komentet e tua, epiteti “gje e trashe” eshte ‘Inescapable’ i pashmangshem…

      Peace

      1. suzana says:

       he he, paske mesuar edhe ca fjale anglisht, ua, mua nuk me ha shume b…a se a me kthen ti pergjigje apo jo, po ti qfare bene atje ne NY City, pse nuk vete ne Bagdad zoterote, apo ke frike nga vellezerit tuaj atje? Nju jorku eshte i jahudive zoteri, nuk ke vend aty,

       1. tourkofagos says:

        Suzana,pershendetje!
        Te uroj gezuar Christmas dhe vit te mbar 2012,per ju e familjen tuaj!

        1. suzana says:

         Falemnderit tgf, gezuar edhe juve dhe cdo te mire ne 2012-en..

       2. struga says:

        O PLAKI
        m’duket se kjo Suzana ishte aktorja e atij filmit ponografik qe ke pare.
        Suzana, me sa di un e gjithe globi asht i Zotit duke perfshi ktu edhe NYC…
        hajde ja kalofsh gzur edhe sa ma shpejt beje edhe nji film tjeter, ksaj rradhet me 10 burra se je shum e fort ti… 🙂

        1. suzana says:

         nuk duron dot pa fyer grate turku i maqedonise…

       3. net says:

        ja nje femer ordinere me fjalor ordiner…

 8. Agim Anastasi says:

  Ai ose ata qe kane bere ate katraure ne varezat e judeve , me bindje ju them se nuk do te jene shqipetare. Ajo eshte bere me qellim nga ata qe punojne per demtimin e mardhenieve te mira te popullit shqipetare me judet. Ndaj mendoi sa me pare organet kopetente te gjejne dhunuesit “Politike” per te nxhjere arsyet e verteta qe i kane shtyre drejt ketij akti te padegjuar ne trojet shqipetare .

 9. demokrati says:

  Shqiptaret e Kosoves duhet te reagojne, e kam fjalen per shqiptaret qe mirenjohjen e kane virtyt dhe kane respekt per traditen e mikut dhe te tyren, jo per kosovaret e Nexhmedin Spahiut, per turkofilet e Kabashit dhe muxhahedinet e Ministrit te kultures se Kosoves. Fares se hithrit qe eshte mbjelle ne Kosove dhe hapesirat shqipfolese shpjet po i duken frutat. Mjekrat i kane si te arabeve, por mendjen e kane si te baballareve te tyre serb.

 10. PLISI says:

  se pari, besimi islam e ndalon dhe e ndeshkon dhunimin e varreve.
  se dyti, kush ju tha ju qe dhunuesit e ketyre varreve jane muslimane?!
  se treti,(@shpendi)kush te tha ty qe ka parti qe kane baza ne arabi, pervec asaj turke qe perfaqsojne nje pakice te atij vendi ashtu sic ka edhe serbe. ti thua “islamist me mjeker”!!! po me thuj ti shpend cilit besimi i perket?!! se ashtu sic eshte transmetu ne te gjith librat e shenjte profetet kane mbajt mjekerr. po ashtu edhe priftat mbajne mjekerr, edhe rabinet mbajne mjekerr, po edhe udhehqesa te ndryshem, po edhe ateistat. nuk e di ti apo disa te tjere ku e gjeni veten.???!
  te nderum mos bani komente pa pasur dijeni mbi dicka qe nuk e njihni, ne kete rast per islamin.
  zoti ju udhzofte ne rrugen e drejte.

 11. Shqip. says:

  Ka plot figura të respektuara kombëtare dhe ndërkombëtare që kanë mbajtur dhe mbajnë mjekër.Por në dallim me këta të shkarët mjekrën e kanë pasur thjeshtë si pamje të jashtme,ndërsa këtyre shtazëve u është fut leshi në tru dhe mund të quhen me plot të drejtë..TRULESH.

  1. Ferizaji says:

   Hahahhah Shqip ja ke gjet emrin e mirituar hahah ,bash trulesha jan
   hahaha

 12. BERISHA LARGOHU SEPSE JE KRIMINEL DHE I PABESE! says:

  Islamistat kur luten ngatrrojne Zotin me Hitlerin, prandaj jane kunder njerzimit.

 13. alban says:

  suzana,the se je “humaniste”,mirepo te vrasesh,te presesh,te shkatrojsh te ofendojsh evgjijte kinezet etj.nuk kane te bejne me humanismin sa e di une,apo kishe deshire te japish koment sa per sy e faqe duke menduar se te tjeret jane budalla e nuk kuptojne,me vjen shume keqe per ty,ne baze te komenteve qe lexova,ty ke diference te madhe ne mes moshes trupore dhe asaj psiqike,nese ty mendon se je patriote duke perbuze 70% te popullit tend gabohesh,pershendetje.

  1. suzana says:

   nese 70% e popullit tim jane vehabist, ateher une nuk e quaj veten shqiptare me,
   emri yt alban, duhet ta beshe abdullah

   1. Shkodrani says:

    suzana moj budallicke ti dukesh qe nuk je shqiptare se vetem ni serbe mundet me u shpreh ashtu sikur ti.Shko e behu ma mire serbe a greke se jan kristian.Kurr mos hajde ne Kosove a Shqipni se skena nevoje per ksisoj ngatrrestarje qe nuk ka marre e flet si me ken vajz rrugash.

    1. suzana says:

     Ti e dike se qfare eshte turpi?!!!!sa vajza shqiptare (shkodrane) ke kontrabanduar ti ne anen tjeter te detit, apo ke shitur te fshataret serbe?
     aman vetem ti mos na fol per turpin,

     1. Shkodrani says:

      Ti ke lojtur prej mend e krejes e nuk flet vetem se marrina.Hajt rri atje ku je se nuk po dona me ta pa ftyren moj serbe e paftyr.

 14. D s says:

  nje femer mori pjese ne diskutime dhe nje grup njerzish ketu e ofendoi shume rende nje i paanshem e kupton lehte nga eshte e bardha dhe e zeza

  1. net says:

   ketu nuk eshte ceshtja se je femer apo je mashkull, apo je ne numer pak apo shum, ceshtja eshte nese je me edukate dhe i ditur.

   je prej tyre ti qe i dole ne mbrotje gjoja kesa femres?

 15. orosher@hotmail.com says:

  Si gjithmone ne shqiptaret i largohemi debatit mbi temen!
  Ka shum fakte qe ne shqiptaret nuk jemi tolerante,jemi extremiste ne cdo gja,ne fe,ne politike,ne kurveri,ne injoranc,etj etj!
  Sdiskutohet qe kemi edhe cilesi te mira se pastaj duhej zhdukur nga tokat arbenore si popull!Cdokush ka te drejte te zgjedhi fene apo partine politike qe i pelqen apo qe ndihet me rehat,feja asht si parti politike,sidomos keto 20 vitet e fundit!
  Shqiptareve patriote nacionaliste nuk u intereson asnje lloj feje qe nuk pranon kombin( te gjitha fete nuk e pranojne kombin),europa ka kohe qe asht distancu nga feja!Me sa tha njeri me lart,prishja e varrezave te nje komuniteti tjeter paska ndodhur ne Kosove me heret,duhet te jemi me shuùe kritike me keto ngjarje sepse nuk na nderojne,hebrenjte jane kushrinj me arabet,eshte ceshtja e tyre jo e jona!Net,ndjehesh mire ne USA,por nuk ndjehesh i sigurte,dhe ke te drejte qe nuk ndjehesh i sigurte(nuk e the por e imagjinoj),je nje shkalle te vockel me poshte se radikalet islamiste,shume shpejt do te te shohim ne gjyqet amerikane si nje kamikaz i mundshem!Respektoni femren shqiptare edhe nese ajo ka mendime te ndryshme nga tuajat!

 16. alban says:

  per oresher dhe suzanen,me vjen keq qe ofendoni popullin tuaj,ne shqiptaret jemi keshtu,e ashtu.ne jemi ata qe jemi,por asnjeher ne histori nuk kemi sunduar nje popull tjeter,qe do te thote se nuk i kemi asnje populli borxh,por te gjithe jane borxheli ndaj nesh vecanerisht fqinjet tane,une jam musliman-shqiptare dhe dua fene time por jo se dua pse e urrej krishterizmin apo jehudizmin,por e duas se aty e gjej pergjigjen-e pyetjes qe secili prej nesh ja ka bere vetes,pse jetoj!?pse vdes!?ju i keni bere vetes nje pyetje te tille?,apo keni harruar,apo e keni gjetur ne librat e nostradamusit apo te magjistarve tjere?!

  1. tourkofagos says:

   al bal,nuk te duket vetja e peshtire,qe ke fene e nje arabi dhe flet shqip!!!!??????

 17. Drini says:

  A ju fshifte nje kolere ty Net edhe ty nuki, qe te dyve me gjithe islamin tuaj.
  Islami ideologjia me e poshter qe ka pare njerezimi deri tani. Nuk gjen nje vend islamik ku te jetohet mire dhe pa paragjykime. Edhe ju leshat e kosoves qe kurre nuk mbani nje liber ne bibloteke ,po vetem turrshi me speca ju hengert nje kolere se na nxoret bojen duke pretenduar se jeni shqiptar.

 18. carncfetnt says:

  Male basket head battle intensity surpasses whole group feel as training fervent only A couplet is low fan
  “Sport weekly” report of Tianjin of reporter Shi Linjie takes a bath to eat buccal meal with more than 20 minutes, just taking team member of 121 maler than the China that the 49 joyance that get the better of India madly 72 minutes leave Tianjin gymnasium basket people, folded again come back. Jordan just begins to the 2nd match of Lebanon, they look for touchdown sit, begin to watch enemy’s situation.
  The bishop drills Guo Shijiang connects a meal to did not eat even, the press conference ends, he returned field edge again. A few minutes ago, he returns the compliment adversary in courteous sex to be hit very hard, still saying to want to study Si Tan of next adversary Kazakstan, but his heart cheap nike high tops inside clear, true adversary, it is Iran, it is Jordan, it is Qatar, it is Korea.
  Although defend crown champion Iran to be forced by Taipei,arrived the last moment, just win by a narrow margin of ground of on thin ice, but before guide Iran to carry off previous term or session inferior of champion of bright and beautiful contest before advocate the advice that handsome Teluoman gives China the group is: They are a very good team really, do not watch this game (confounded) state, they are met from the back better and better.
  So, guo person Jiang Ning wishs to let team member reduce breathing space, also should understand go studying these adversary: Training ends him to taking team member to watched the game of Qatar and Kazakstan Si Tan in the morning, watched Iran to be opposite afternoon of Chinese Taipei finally half match. After waiting to get the better of India madly in the evening, gymnasium was returned again after leaving only absent Korea is right Japanese match, that ball began at 2 o’clock afternoon, that is the siesta time that cannot desertion again really.
  Advantage of 72 minutes obtains make a good beginning, for male to China basket, holding soft persimmon to seek a perception first namely actually.
  Page number: 1 2 3 Issue one page

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8545
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8545
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X