#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Vrasja makabër në Greqi, ekzekutori një shqiptar, porositësi një grek

Viktima, Fillim Mesaja

Policia greke ka arrestuar dy persona  të dyshuar si ekzekutorët dhe urdhëruesit e masakrës në Kallamatë të Greqise, ku u gjetën të vrarë, Filim Mesaja dhe i biri i tij dy-vjecar, Olgert.

Sipas burimeve policore, ekzekutori i dy viktimave është një shtetas shqiptar, i arrestuar dy ditë më parë në Athinë dhe urdhëruesi i masakrës, një shtetas grek, Vasilis Varelas, një ndër personat me aktivitet të gjatë kriminal në Greqi.

Varelas njihet si një ndër kriminelët më të ashpër në Greqi, ku midis të tjerash, është akuzuar për vrasje dhe trafik të lëndëve narkotike.

Ndonëse ende nuk ka pranuar autorësinë në krim, policia thotë se është autori i ngjarjes, shtetasi shqiptar që ka pohuar se ka ekzekutuar viktimat pas një urdhri të marrë prej Varelas dhe vëllai i tij, i cili është shpallur në kërkim.

Policia thotë se shkak i ekzekutimit të, Filim Mesajës dhe djalit të tij, kanë lidhje me ndonjë afer të prishur midis tyre, pasi viktima Mesaja nuk rezultoi të ishte përfshirë në aktivitete kriminale.

Hetimet vazhdojnë dhe në ditët në vijim prite të dalin hollësi të mëtejshme për ngjarjen makabre.

Ngjarja

Janë gjendur të ekzekutuar nga persona të panjohur babai shqiptar dhe fëmija e tij 2 vjeç. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Kallamata të Greqisë.

Sipas policisë lokale, ka qenë një banor i zonës që njoftoi policinë se një automjet i markës Mercedes ka rënë në një kanal dhe në brendësi të tij ndodhen dy vetë.

E mbërritur menjëherë në vendngjarje, policia ka gjetur fëmijën 2-vjeçar të therur me thikë dhe të atin 35-vjeçar me një plumb në kokë. Polica thotë se ekzekutorët kanë ekzekutuar fillimisht 35-vjeçarin dhe për të zhdukur çdo gjurmë kanë ekzekutuar me gjakftohtësi edhe vogëlushin./TCH

43 komente në “Vrasja makabër në Greqi, ekzekutori një shqiptar, porositësi një grek”

 1. BERISHA LARGOHU SEPSE JE KRIMINEL DHE I PABESE! says:

  Kur e vranen shqiptarin kam komentuar se shqiptaret e kane vrare kete shqiptarin, edhe shqiptaret po vrasin njeri-tjeterin duke me kujtuar islamistat ne Afganistan dhe ne shtetet islamike qe, vrasin pameshirshem njeri-tjeterin, por ky eshte nje turp i shqiptarizmit.

  1. Albogentivlora says:

   Edhe thuaj qe nuk duhet te hyjme ne hasmeri. Po si mund te jetosh mbi kete dhe, kur krimineli te vret femijen 3 vjec sikur te ishte nje qengj? E ka hak tritolin dhe te shuhet me kuc e me mac. Te mos rrijne duarlidhur por ta gjejne kush eshte dhe ku banon e pastaj zjarrin. Fara e keqe do zjarr qe te zhduket.

   1. raimondi says:

    Ai krimineli grek e ka fajin
    –sepse edhe nqs nuk do gjente shqiptarin per te kryer krimin ,
    ai greku e kishte vendosur qe do e bente krimin –keshtu qe Ai do paguante nje tjeter-

    —Vrasesi ne kete rast ishte nje i punesuar qe rastisi te jete shqiptar .. por mund te ishte kushdo

  2. Maloqi says:

   Nuk mund te gjykosh nje komb per veprimet e disa personave, nuk jane te gjithe shqiptaret kriminela. Keta plehrat qe shajne, nuk merren vesh se cfare jane, grek nuk jane se greket nuk flasin shqip, Shqiptare nuk jane, cfare jeni more zotrinj? JENI PLEHRA TE SODOMIZUARA PREJ GREKVE… Ne Shqiperi, ka shume njerez, shume familje te mrekullueshme me vlera, intelektuale, me moral te larte, po jane PLEHRA si puna juaj qe i ulin vlerat Shqiperis. PSE NUK HYNI NE NJE FORUM GREK E PYETNI GREKET SE CMENDOJNE PER JU?

  3. hajriu says:

   Ik mbaro filloren ti o pallavesh…..copa e mishit me dy sy do me bo filozofin…

 2. tourkofagos says:

  mgjs nuk ka nje njoftim perfundimtar nga media greke,besohet se vrasesi eshte shqiptar.
  vetem nje shqipfoles mund te vrase babane e te there femijen 3 vjecar,,,,,!
  ku jeni more korrake plaku,hajriu,ziguri,ramy,rajmondi,,,,?????

  1. ardi says:

   Vrasesi, nje korrak shqiptar dhe urdheruesi, nje korrak grek…ose ndryshe mut per mut, ne rregull..shko edhe mos pirdh shume, se mbas kesaj ngjarje ndodhi tjeter ngjarje ne greqi, nga efendikoi grek u rrah nje shqiptar tek te 50’tat vetem se i kerkoi parate e 2 muajve qe kishte punuar. ndaj ti gojori mos llap me.

   1. franko says:

    Ardi, ndihesh ngushte dhe u hodhe ne dege tjeter.
    Edhe sikur vrasja te jete bere per llogari te grekut, te jesh i sigurt qe nuk i tha greku vrit femijen.
    Kuptohet qe edhe kete here hamendjet tona ishin te sakta.
    Pune shqiptaresh.

    1. ardi says:

     franko, boll u hoqe si shqiptar duke nderruar nofkat. Derisa ky krimineli grek eshte etikete e njohur ne boten e kriminalitetit nuk e kane problem se ke vrasin. Ndaj leri keto deget edhe pendet, se po dukesh transparent fare.

     1. franko says:

      Ε mire pastaj, le te flasim per afendikoin grek qe rrahu punetorin shqiptar qe i kerkoj rrogat e 2 muajve hahaha.
      Keshtu per te shtyre kohen, le ta rrahim dhe ne kete histori justifikuese shqiptare.

      1. ardi says:

       cfare ka per justifikim franko, sa here jane rrahur dhe poshteruar shqiptaret dhe jane debuar vetem per te mos u dhene haku i punes? Shqiptari qe vrau eshte korrak nuk diskutohet, por mos u mundo te lash mutin me shurre per korakun grek.

  2. Zigur Qarri says:

   tourkofagos injoranti,
   sipas idjotsise tende faji eshte vetem i ekzekutorit dhe jo i porositesit?Edhe kisha greke keshtu ka bere,sepse kishte duart e gjata,krimin e porosiste me kesisoj harabelash qe genjehen per nje thes miell,per te vrare atdhetaret shqiptare.Le qe me ke harxhoj frymen edhe un,ti je nje nga ata qe je gati te vrasesh te gjith femijet mysliman te Shqiperise po te urdheroi Janullatosi.
   Diktatoret nuk kan vrare vete,vetem kan dhene urdhera ashtu si kisha e zeze greke qe nuk ka hapur asnje dokument te protokolluar per poshtersite e saj.Pra ai greku kriminel qe ka porositur shqiptarin eshte njeqind here me kriminel se shqiptari.Hajt rrefehu para Zotit dhe jo para priftit qe me siguri do ta genjesh si deri tani.

   1. tourkofagos says:

    ik mor kkkkkk me dy fytyra ,e dredh barkun nga len dielli,karakteristik e nje shqipfolesi mysliman.
    po te te thote greku ik mbytu ne lume,do te shkosh????
    therjet,vrasjet makabre[cifti malok,qe mbyten me grushta femijen e tyre]te grave dhe femijeve jane karakteristike per shqipfolesit myslimane,,,,,,,ADN turkoshake!

    1. ardi says:

     Gojori ti flet per ADN turkoshake! vrasja e kesaj foshnje eshte makabre, por edhe perdhunimi i mijera femijeve nga pedofilat turko-grek eshte njesoj si vdekje per ta, mbasi mbeten me tronditje te medhaja psikologjike, ja si puna jote.

    2. hajriu says:

     Epo kur flet edhe ti o gojor per fytyre mos ngelt harixheshk pa fol.Po ti nuk ke as cipe e as nder o shembelltyre e kkkkkkku..es. Ti ke shit gjithçka per 300 evro moj puta e grekut , hajt te te jap jo 300 por 500 edhe 5000 evro dhe te te nderoj nje here mare e prap ashtu siç e meriton nje e sojit tend oj harixheshke. Ta kam thene me qindra here mos i shaj turqit se midis tyre do gjesh edhe stergjyshin tend o gojor………prototip harixhiu,prototip greku

   2. franko says:

    Nuk pres me shume nga nje “sheleg” (shelegut greqisht i thone zigur).
    Nuk ta kam ngene, por nqs ia ke ngene vete kthehu ca dite pas kur ndodhi krimi dhe na sill ndonje nga ato postimet e tua plot te vjella per greket e keqinj dhe viktimat e pafajshme shqiptare.
    Ne gazeta flitet me siguri se eshte ceshtje trafiku droge. Kushdo qe merr ato rruge duhet ti prese te tera. Nuk do qendroj ne kete pike se ne Shqiperi u ngopem me ngjarje te tilla dhe larje hesapesh.
    Vetem me vjen shume keq per femijen dhe ne qofte se krimin e realizoj dore shqiptare mos kerko justifikime neper kisha dhe historira kot.

    1. tourkofagos says:

     pune korrakesh,,,,,,,

    2. ardi says:

     Persa i perket droges, ja jane grogaxhinj te rinjte grek ja ska njeri…shqiptaret mund ta shesin, po grekt behen dhoge ne te.

     Me poshte shikohet vdekja e ngadalte psikologjike e femijeve grek, duke i lene me tronditje mendore si Gojori.

     Tmerr në Kretë,mësuesi kishte kryer marrëdhënie seksuale me 30 nxënës!

     Kretë,Greqi – Mësuesin e arresuan në flagrancë në krevatin e shtëpisë së tij teksa…

     po u bënte seks oral dy 13-vjeçarëve.

     Gjatë mbrëmjes së sotme u shoqërua për në prokurori,ndërsa asnjë avokat nuk ka dashur ta marrë në mbrojtje.

     Takimet e tij me nxënësit bëhesin nëpërmjet internetit dhe me celular,ndërsa filmonte çdo marrdhënie seksuale.

     E gjithë Greqia është shokuar nga lajmi i ditës së sotme 02/12/2011,kur u dëgjua se në ishullin e Kretës është arrestuar një mësues 47-vjeçar,i cili u arrestua në flagrancë në krevat me dy 13-vjeçarë,ndërsa dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me të paktën 30 të mitur.

     Mësuesi kishte fituar jo vetëm besimin e nxënësve,por edhe të familjeve të tyre.Bëhet fjalë për qindra fëmijë që e shikonin si “Zotin”,ndërsa qytetarët e ishullit pyesin veten se si i mashtroi 10 vjetët e fundit trajneri i skuadrave të fëmijëve.

     47-vjeçari ishte trajner i një skuadre basketbolli lokale.Thuhet se trajneri dhe mësues i fiskultuës,punonte edhe në universitetin e Kretës ku kishte bërë master.

     Bashkëshortja e tij u shokua kur mësoi se burri i saj u arrestua për abuzim tek të miturit,pasi kanë dy fëmijë bashkë dhe saktësisht dy djem.

     Policia kishte mësuar “orekset” e sëmura të 47-vjeçarit dhe ishte vënë në ndjekje të tij ,deri ditën e sotme ,kur e arrestuan në flagrancë në shtëpinë e tij.

     Policia gjeti dhe sekuestri në shtëpinë e mësuesit të fiskulturës shumë DVD dhe kaseta.Sipas policisë,mësuesi ka filmuar të gjitha kontaktet e tij erotike me nxënësit.

  3. Ak says:

   Grek ca me keq ata te sojit tend kane vrare nena shtatzene femije e pleq CAME. Historia do perseritet ne facor te Shqiptareve greku i ndyre…

  4. plaku says:

   gojor,
   Pse e kruan more qelbanik. Keto gjera ndodhin dite per dite ne te gjithe boten. Ke degjuar se cfare behet ne Itali.Mbyll sqepin more derr e i biri derrit. Ti shet vendin tend per 300Euro dhe per mua nuk je me i mire se greku qe e shtyu shqiptar idiotin qe te vrasi bashkeatdhetarin e tij. Ky shqiptar nuk perfaqeson gjithe shqiptaret qe punojne ne Greqi. Populli thote : Cdo berr varet nga kembet e veta.
   Diktatura denonte gjithe familjen ne se nje anetar i saj bente ndonje “gabim politik.”
   Lepurush burracaku, pse te kruhet more sapun turk, more deformim gjenetik.Pershendetje lepurush

  5. hajriu says:

   O gojor greqie , une kurre nuk kam akuzuar njeri dhe kam denuar dhe denoj xhestin e te dyve si te shqiptarit dhe te grekut( gjithmone nese kjo qe thone eshte e vertete). Ishe ti dhe lapanjoset e tjera greke si frankaqis,bazarputa,apokarhypsi,elefterirospia dhe shume puta te tjera greke si puna juaj qe akuzuat pa fakte ,prandaj mos fol me dy standarte. Fajtor jane te dy , biles greku eshte me fajtor se nese nuk do te gjente kete idiotin shqiptarin(gjithmone nese eshte e vertete), do gjente nje tjeter vrases me pagese. Ne boten perendimore me shume denohet porositesi sesa i porosituri….prandaj mos bej moral grekesh o kkkkku…. Apo gjaku juaj i basarduar dhe ligesia nuk ju lene te dilni nga vetevetja ? S’ke faj se jeni te basarduar qe ne gjeneze nga turqit.

 3. abdulla says:

  Po vertet zoti TF ku jane korraket si plaku ,hajrija,ramy ,rajmondi apo edi i devollit,le te na perrallisin pak sic e kane zakon…..

 4. BERISHA LARGOHU SEPSE JE KRIMINEL DHE I PABESE! says:

  Kur edhe shqiptari vret 3 vjecarin duke mos pyetur per te pfajshmin!

 5. sokoli says:

  Krimineli dhe kurva nuk kane atdhe !!! Mbi te gjitha paraja.

 6. diku says:

  ky “greku” qe urdheroi vrasjen do jete ndonje keshtu ekuacioni behet i plote

 7. osman says:

  NUK ARRIJ TE KUPTOJ SE DENIMI KAPITAL PER KTO LLOJ KAFSHESH TE SEMURA DO ISHTE I MJAFTUSHEM APO DO DUHEJ DICKA ME SHUM PER TE SHERBYER SI MESIM DHE PER TE TJERET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Greku qe kerkon k..r says:

  Une se kuptoj pse I mbroni greket dhe flisni gjuhen shqipe po ti urrenit kaq shume shqiptaret mos u merni me gazetat meruni me shqiptaret ne greqi thuajani ball per ball hiqni dhe merakun

 9. tourkofagos says:

  Jepet sot ne mediat greke hollesisht shkaku i vrasjes se viktimave babe e bir.
  I ndjeri u detyrohej mafiozeve te droges shuma ne te holla,pasi u thirr ne takim,u masakrua bashke me femijen,madje perpara se te shkonte,gruaja e keshillon te mos merrte femijen me vete.
  Makabre eshte se,pasi i therret femija nga terroristi shqipfoles pastaj exekutohet edhe ai vet.
  Nje ngjarje qe fatkeqsisht,shtohet ne black list-n e shqiptareve qe turperojne mijera te tjere qe jetojne me djersen e ballit ne Greqi e me gjere.

  1. plaku says:

   gojor,
   Ai mesuesi grek qe dhunoi mbi 30 te mitur mos ishte gje ai qe te ka pompuar edhe ty. Cdo popull ka funderinat e veta dhe kuptohet edhe ky mesues i ndyre. Mos eshte ai qe te shet ty sapunat qe perdor ne hamamet turke te burrave. Kam vene re se kohet e fundit ke filluar te shkruash me teper. Sic duket ti dhane me ne fund 300 eurot e muajit tetor. Hik more horr qe je gati te kalosh edhe mbi trupin e nenes tende per 300Euro. Ti nuk je njeri ti je nje deformin gjenetik.
   Jep vendin dhe oren more burracak dhe do provosh doren e forte came.
   Leri bla bla bla, behu nje here bure dhe lafsha i dergohet Janullatosit me rastin e krishlindjeve.Pershendetje lepurush

   1. franko says:

    Plaku “i urte” cam! Per ngjarjen ne fjale ishte shokuar tere opinioni grek. Nuk gjeje grek qe mos te shprehte neverine e tij.
    Nqs ketu ka ndonje qe ka dashur ta shfrytezoje kete ngjarje makaber, jane ca komentues te rangut tend qe u versulen per te nxjerre vrerin e tyre kunder grekeve. Ndaj mos kundersulmo si i deshperuar.
    Te jesh i sigurt se krime te tilla nuk kane asnje mbeshtetes asgjekundi, ndaj mos u nxitoni here tjeter. Lereni policine te beje punen e saj dhe kur te zbardhet nje ceshtje, atehere keni tere kohen per te share.

    1. plaku says:

     zift,
     Mos harro more bukeshkale se, ky eshte nje forum shqiptar dhe jo grek. Qysh kur bukeshkalet 300Euro kane vendosur te mesojne shqiptaret si te shkruajne dhe te mos shkruajne ne forumin e tyre?! Nuk mendon se po mbivlereson vet veten dhe se ne kete forum nuk ta var njeri teneqen. Juve ( minoratitaret ) ketu une i ndaj ne tre kategori :
     – Njerez me kulture si Landi Sverige.
     – Njerez normale te cilet diskutojne ketu ne forum si njerez normale.
     – Njerez horra si ty, lepurushi, himara, bazarxhevap, etj te cilet perdorin disa nicke ketu ne forum. Keta njerez urrejne cdo gje qe eshte shqiptare dhe jo greke. Keta vemje nuk e heqin kurre urrejtjen per cdo gje qe nuk eshte greke. Keta kete urrejtje e kane marre me qumushtin e nenes. Keta horra une i luftoj sy ne sy dhe dhembe per dhembe me ato mundesi qe kam. A e more vesh more derr bir derri qe, do te mesosh se si te shkruajne shqiptaret ne forumin e tyre. Hik ne nje forum grek more ndyresyre, more shtremberim gjenetik.Hik more zift grek.
     Pershendetje more zift.

 10. Ramy says:

  PO si e ke hallin o jevgjiti tourkofagos , po keta kriminelet jane grekofil si puna jote more teveqel , ata i jane shitur grekut sikurse ti. ike rrefehu te janulla

 11. ''evgjitngrenesi'' says:

  TF,po deshe qe shpirti yt i zi te mos kete fatin e atij femijes se gjore ,mos na e bej pise gjuhen tone te perendise.je mallkuar aq shume nga shqiptaret dhe e ke hak nje fund qeni.me gjithe kete zift qe ke ne shpirt ose duhet te kene perdhunuar ne vegjeli ,ose duhet te jesh calaman

 12. Maloqi says:

  Nuk mund te gjykosh nje komb per veprimet e disa personave, nuk jane te gjithe shqiptaret kriminela. Keta plehrat qe shajne, nuk merren vesh se cfare jane, grek nuk jane se greket nuk flasin shqip, Shqiptare nuk jane, cfare jeni more zotrinj? JENI PLEHRA TE SODOMIZUARA PREJ GREKVE…Ne Shqiperi, ka shume njerez, shume familje te mrekullueshme me vlera, intelektuale, me moral te larte, po jane PLEHRA si puna juaj qe i ulin vlerat Shqiperis.PSE NUK HYNI NE NJE FORUM GREK E PYETNI GREKET SE CMENDOJNE PER JU?

  1. franko says:

   Zoteri, nuk shajme ne. Kthehu tek artikujt ne daten qe ndodhi dhe u publikua ngjarja dhe shiko pak komentet plot te vjella “per egersirat greke qe vrane nje shqiptar te pafajshem patriot”. Dhe atehere adresoje tek personat e duhur kete koment.

   1. Maloqi says:

    Po shan… Perseri nuk me the 1) Cfare je shqiptar apo grek, dhe 2) cmendojne greket per ju… Shqiptaret ate dite edhe mund te kene hedhur vrere mbi greket, por nuk ju jep juve te drejten te ofendoni Shqiperin. Ju po flisni shqip dhe jeni ne nje forum Shqiptar, mos u beni si kurdet, pa atdhe.

    1. franko says:

     Ke ofenduam?
     Ca turkoshak, qe me rastin me te pare, pa pritur rezultatet e investigimeve te policise ia nisin me “e vrau afendikoi qe mos ti paguante rrogat”, apo “e vrane greket se jane gjakatar” dhe shume te tilla….
     Kurse pasi sqarohen gjerat dhe ndihen keq(nqs ndihen) per marrezirat qe kane leshuar ia nisin me blablabla300euroblablabla300euroblablabla300euro…!
     Dhe te sqarohem, nuk justifikoj askend. Nqs nuk do ishte vrare femija e vogel do konsiderohej nje krim i rendomte, si ato qe ndodhin midis njeresve trafikant droge. Po vrasja e femijes ishte shokuese dhe ndoshta ishte ky fakt qe e nxiti policine te zbardh sa me pare ceshtjen. Fajtoret kushdo qofshin te marrin denimin maksimal.

     1. ardi says:

      Prape ti more…tani ja kthyer ne frankofon! Po pse sa here ka ndodhur ajo qe jane masakruar shqiptaret per te mos u dhene hakun e punes! Sa here ju evgjto-turket e ardhur nga anadolli futeni neper temat qe nuk kane lidhje fare me ju dhe filloni me ofendime..qepeni halen dhe mos beni bla bla bla per te tjeret kur haleja juaj ka marre ere ne tere boten.

 13. franko says:

  Vrasja u urdherua nga nje 49-vjecar grek, ish boksier, kapo i nje organizate kriminale. Vrasja u krye nga nje vrases i paguar, 29-vjecar shqiptar, kunder te cilit kishte dale urdher arresti per nje vrasje tjeter te nje greku me 2008 dhe nje tentative vrasjeje te nje greku tjeter me 2009(viktima megjithese morri plumb ne koke dhe ne gjoks mbijetoi).
  Femija u therr ne syte e babait dhe me pas u qellua dhe vete ai.
  Jane bere 8 arrestime, 7 grek te organizates kriminale dhe vrasesi shqiptar. Sipas te dhenave qe kane dale gjer tani, mendohet se viktima nuk kishte lidhje me organizaten kriminale, por kishte diferenca personale me kapon e organizates kriminale. Policia kishte te dhena per kete organizate kriminale dhe ishte vene ne ndjekje te saj pak kohe para se te ndodhte krimi makaber.

  1. plaku says:

   zift,
   Pse ka organizata kriminale edhe ne Greqi ? Interesant ! Une kam idene se vetem qeveria greke ka te meten se genjen me te dhenat ekonomike dhe se ne Greqi nuk ka burgje dhe gjykata. Interesant?! Si u be ajo puna e atij mesuesit grek pedofil qe, kishte perdhunuar mbi 30 femije te pafajshem grek. Do ti beni nje jave edukim dhe do te vazhdoje te japi mesim? Interesant, une kisha idene se Greqia, si djepi i demokracise, nuk kishte organizata kriminale.Une di se Greqia eshte parajsa boterore pa burgje, polici, prokurori, gjykata etj. Une kisha idene se atje vetem kendohet buzuqi, kercehet, pihet, shkohet ne plazh dhe te githa keto qyl se, helbete punojne gjermanet. Nuk e marr vesh se si mund te kete organizata kriminale ne ate parajse boterore qe quhet Greqi. Interesant?! Thone se greket e thjeshte cojne femijet e tyre neper fshatra SOS. Nuk ka mundesi keto jane vetem propagande e huaj came. Pashe nje grek ne youtube qe u dogj vete para nje banke sepse banka nuk i ndryshonte kredine. Me siguri se nuk ishte grek por nje cam. Thone se, Greqia ka edhe 190miljard Euro per te lare. Me siguri qe eshte propagande came. Thone se greket ultra nacjonaliste jane horra dhe duan Vorioepirin. Me siguri eshte propagande came. Thone se greket po shesin ishujt. Me siguri eshte propagande came. Thone se greket e thjeshte kane krijuar shoqata ku ata ndihmojne njeri tjetrin me ushqime dhe rroba te perdorura. Me siguri qe nuk eshte e vertete, eshte propagande came. Thone se edhe “kalin e trojes ” te mitologjise e kane perdorur greket. Me siguri nuk eshte e vertete kur thone se, kujdes nga dhuratat e grekeve. Me siguri eshte propagande came.
   More zift, Greqia nuk eshte parajse. Ajo eshte si cdo shtet i botes. Edhe ajo ka kriminele greke. Edhe ajo ka polici, burgje, prokurori dhe gjykata si cdo shtet i botes. Edhe Greqia eshte si cdo shtet i botes dhe ka organizata kriminale, pedofile, vrases etj. Mos e hyjnizoni Greqine se edhe ajo ndodhet ne Ballkan dhe se per aresye kulturore, historike, ekonomike etj. edhe atje ka varferi, hajdute, qeveri horrash qe duan vetem te vjedhin popullin. Mos e hyjnizoni Greqine se, genjeni veten duke menduar se duke zbukuruar realitetin grek jeni patriote me te medhenj se greket vete. Ju jeni minoritare dhe ne se nuk ju pelqen ne Shqiperi shkoni ne greqi se do tju a dime per nder.
   Kuptohet me deshire dhe ne asnje menyre me force sic beri genocid ultra nacjonalist juaj horri Napoleon Zerva, bashkepunetori i gjermaneve.
   Pra ne se urreni cdo gje shqiptare pse nuk shporreni nga Shqiperia. Kuptohet se e kam fjalen per ju horrat e kategorise se trete dhe jo per njerez si Landi Sverige qe flasin realisht ketu ne forum.
   Hikni more horra dhe na lini neve ne hallet tona, nuk e kemi lene vendin per qejf. Vendi lihet nga halli dhe emigracjoni kuptohet se eshet nje plage qe rjedh gjak. Vime ketu ne forumin shqiptar qe te degjojme lajmet nga vendi yne dhe ju futeni si horra qe jeni dhe na ofendoni duke hyjnizuar Greqine. Shkoni more bukeshkale ne ndonje forum grek dhe na leni te qete ne fatkeqsine tone mor zift i ndyre.
   Pershendetje zift

 14. franko says:

  Plako, merr ndonje Lexotanil dhe futja gjumit te qetesohesh. Hajt pra ler dhe dicka per neser.
  Apo ke pasiguri se nuk do e shohesh te nesermen dhe do ta mbarosh (logo)diarrene qe sot.

  1. tourkofagos says:

   hahaha,po lere ore korrakun cam ne fatkeqsine e tij,,,,cfare do qe ti thuash,thjesht harxhon kohen!

  2. plaku says:

   zifti,
   Ja dhe nje konfirmim tjeter qe je nje injorant i shkrete. Pershendetje zift

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16248
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16248
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X