#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Juve, në gjurmët e talentit shqiptar, Elvis Kabashi

Bardhezinjtë e Juventusit, përveçse po përpiqen që të blejnë lojtarë për të luftuar deri në fund për fitimin e titullit, janë duke menduar edhe për talentet e reja që do të afrohen në ekip.

Një prej talenteve që ndiqet nga bardhezinjtë është edhe mesfushori shqiptar, Elvis Kabashi, që ka lindur në 1994. Ky i fundit luan për ekipin e Empolit.

Vetë presidenti i Empolit, Fabricio Korsi, ka konfirmuar faktin se për mesfushorin shqiptar, i cili shquhet për teknikën dhe fizikun e tij të fuqishëm, janë interesuar disa ekipe, mes të cilave edhe Juventusi. Megjithatë, ai ka thënë se Kabashi do të luajë me Empolin vitin tjetër në Serinë B, pasi ekipi nuk e ka si praktikë që të shesë lojtarë kaq të rinj.

2 komente në “Juve, në gjurmët e talentit shqiptar, Elvis Kabashi”

 1. raimondi says:

  Pac fat Elvis !
  Elvis bej pregatitje fizike ne palester tani qe je ne fillim , qe te risesh masen e muskujve ,se ashtu do jesh me i fuqishem se te tjeretne dyluftime,pastaj te tjerat vijne vete…

 2. DANIELA BERISHA says:

  Auguri cuggino !!! Baciiiiiiiii Njish te kemi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11710
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11710
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X