Rikthehet MAPO, tashmë revista quhet JAVA | Gazeta Tema
 

Rikthehet MAPO, tashmë revista quhet JAVA

Postuar në: Aktualitet,Kryesore |

Katër muaj pas daljes së numrit të fundit të revistës javore MAPO (numri i 245 doli në 4 shtator 2011), ekipi i gazetarëve të saj rikthehet me një botim të ri. Do të jetë sërish një revistë e përjavshme, e quajtur JAVA, ajo që do të zëvendësojë Mapon në treg. Skënder Minxhozi, Lorenc Vangjeli, Ben Andoni dhe disa bashkëpunëtorë të hershëm të projektit Mapo, kanë ndërmarrë nismën për të vijuar rrugën e nisur pesë vjet më parë.

JAVA duket se do të ketë shumë nga ADN-ja e Mapos. Një ngjashmëri e kërkuar nga stafi i gazetarëve, për të dhënë mesazhin e vijimësisë për tregun dhe lexuesit e shumtë brenda dhe jashtë vendit. Linja e saj kritike ndaj qeverisjes, faktet dhe dosjet e korrupsionit, reportazhet nga të gjitha trevat shqiptare, shkrimet polemike dhe intervistat me figurat më të njohura publike, do të jenë synimi i stafit të Javës.

Revista Java do të dalë çdo të shtunë në treg dhe do të kushtojë 50 lekë. Faqja në internet e revistës është www.revistajava.com dhe do të jetë operative qysh pas daljes së numrit të parë në treg, të shtunën e ardhshme, 7 janar 2012.

23 Pergjigje per Rikthehet MAPO, tashmë revista quhet JAVA

 1. mirel  --  5 Janar, 2012 në 3:11 pm

  URIME dhe suksese JAVA !

  Përgjigjjuni

 2. Qerimi  --  5 Janar, 2012 në 4:03 pm

  Jo po html

  Përgjigjjuni

 3. sali  --  5 Janar, 2012 në 4:04 pm

  Besoj kjo nuk eshte si ajo gazeta MAPO e HENRI CILIT Te vete quajturit opinionist .Qe me leket e saliut hap universitete si dhe ben botime te librave te kundershtareve te regjimit si ai i SOKOL BALLES per ti mbyllur gojen

  Përgjigjjuni

 4. Vlora  --  5 Janar, 2012 në 4:25 pm

  suksese JAVA dhe presim te jeni ne opozite me qeverite…………..

  Përgjigjjuni

 5. kunder Saliut  --  5 Janar, 2012 në 4:36 pm

  Ishalla qullosin ndonje gje keta.

  Përgjigjjuni

 6. Dritani  --  5 Janar, 2012 në 5:03 pm

  Pershendetje,

  I uroj suksese stafit ne fjale.

  Sapo klikova http://www.revistajava.com dhe nuk qenka asgje gati.
  Si mendon stafi do arrije ta realizoje deri me date 7?

  Pune te mbare

  Përgjigjjuni

 7. tani  --  5 Janar, 2012 në 5:03 pm

  Te shohim sa do t’i qendroje Uraganit Berisha

  Përgjigjjuni

 8. Zana e Maleve  --  5 Janar, 2012 në 5:17 pm

  Nuk ishte i keq titulli MAPO. Pastaj, kur ndërrohen titujt, forma apo ambalazhi i një produkti, çoroditen konsumatorët, në këtë rast lexuesit. E provoi para do kohësh gjigandi CoccaCola… u kthye shpejt në formën tradicionale, ku e njihnin konsumatorët. I vaftë mbarë vejushës JAVA.

  Përgjigjjuni

 9. Epirioti II  --  5 Janar, 2012 në 5:50 pm

  MAPO ishte revista (flas per revisten dhe jo per gazeten e Henri Cilit) me cilesore politike ne vend. Mbyllja e saj ishte nje mungese e madhe per opinionin perparimtar dhe te emancipuar. I urojme grupit organizator suksese edhe me te medhaja se me Mapon. Ndrimi i emrit eshte i demshem per nje marke te afirmuar. Ne kete rast do jete e kunderta. JAVA nuk do te keqkuptohet si nje aneks i Henri Cilit dhe do marri me shume lexues.

  Bravo Mero Baze qe reklamon gjithmone konkurentet e tu ne emer te lirise se mediave.

  Përgjigjjuni

  • Alkimisti.  --  6 Janar, 2012 në 4:10 am

   Ke fol me vend mik, nga fillimi ne fund. Pershendetje!

   Përgjigjjuni

 10. Emigranti_UK  --  5 Janar, 2012 në 6:25 pm

  Revizta e H Cilit. Nje superidjot qe e mban veten i pamvarur por i lepine prapanicen Berishes dhe ekstremit terrorist Shqiptare.
  Do te me vinte turp nga vetja te lexoja Cilin…. dhe tu besoja perrallave te tij

  Përgjigjjuni

 11. Shefqet Cela  --  5 Janar, 2012 në 6:48 pm

  SIHARIQ!
  Nje lule me shume ne pranveren e demokracise qe presim me ankth.
  Nuk kam asnje dyshim ne brendine cilesore te asaj reviste, nisur nga emrat e spikatur te stafit.
  Sigurisht, atje duhet dhe i “fameshmi” mendim ndryshe, por shhpresojme te kete sa me pak barera te keqija te ushqyer ne llumin qeveritar.
  URIME STAFIT!
  FALEMINDERIT!

  Përgjigjjuni

 12. luksenburg  --  5 Janar, 2012 në 7:57 pm

  Eshte ndoshta i vetmi vend ne EUROPE qe opoziten ne SHQIPERI po e bejne GAZETARE qe e duan SHQIPERIN DEMOKRATIKE.Gazetare ose opinioniste si ZOTI MINXHOZI apo ZOTI VANGJELI nuk gjenden kollaj ne tregun shqiptar,nuk jane si plerat e tv klanit apo te nivelit fevzi qe meret me breket e enverit apo berishes.

  Përgjigjjuni

 13. fred  --  5 Janar, 2012 në 8:46 pm

  Revista MAPO eshte ne treg si e permuajshme nderkohe, pra Java nuk mund te jete vazhdim i MAPO-s. Eshte tjeter gje te thuash se ish-stafi i MAPO-s po ben nje reviste tjeter qe quhet Java dhe tjeter te thuash qe MAPO po behet Java. Pra, pasaktesi qe, sigurisht i falet komentuesve te mesiperm, sepse nuk duken njerez te lexuar po te gjykosh nga patosi dhe, as kane lexuar MAPO-n e as do te lexojne Javen, por jo M.B. qe shkruan artikullin. Nejse, rruge te mbare edhe MAPO-s edhe Javes se shume zera jane me mire se nje.

  Përgjigjjuni

 14. Arseni, Burrel  --  5 Janar, 2012 në 9:01 pm

  Udhe te mbare Javes se Skender Minxhozit.

  Përgjigjjuni

 15. denkoka  --  5 Janar, 2012 në 10:08 pm

  JAVA PHP C++ qe kur qenka bo developer ky henri?

  Përgjigjjuni

 16. Alkimisti.  --  6 Janar, 2012 në 4:08 am

  Me ne fund, me ne fund! Na ka munguar MAPO. Revista me e mire politiko-kulturore ne vend. Lexues besnik i saj. Uroj qe edhe JAVA te vazhdoje rrugen e analizes se vertete politike dhe sigurisht, uroj qe mungesa e Cilit te mos e ktheje revisten ne vegel te se majtes, por te qendroje e pavarur.

  Përgjigjjuni

 17. beni  --  6 Janar, 2012 në 11:55 am

  Pershendetje,

  Mund te me thote njeri kure do dali online revizsta ne fjale?

  Përgjigjjuni

 18. ada  --  6 Janar, 2012 në 7:38 pm

  Ju lumte! E meritoni te jeni ne treg..Ishit te shkelqyer dhe do te mbeteni keshtu!! Urime dhe suksese te metejshme, megjithese suksesi eshte i sigurt!!
  URIME!!!

  Përgjigjjuni

 19. VLADIMIR MEZINI  --  7 Janar, 2012 në 1:22 pm

  URIME REVISTES JAVA ME RESPEKTIN QE KAM PER ANALISTET E SHQUAR PER MUA VANGJELI MINXHOZI E ANDONI QE JAM I SIGURT QE DO JENE NJE OPOZITE E VERTET ASHTU SIC KANE QENE GJITHMONE I UROJ SHUME SUKSES DHE KAM BINDJEN QE DO JENE SHUME TE SUKSESSHEM DHE NJE HERE URIME.

  Përgjigjjuni

 20. Besniku  --  7 Janar, 2012 në 6:10 pm

  Pershendetje,

  sikere do dile sot online http://www.revistajava.com

  Ka ndonjeri info apo deshtoi dalja online?

  Besniku

  Përgjigjjuni

 21. brunilda xhaxho  --  3 Dhjetor, 2014 në 5:43 pm

  do desha te kontaktoj minxhozin me imail per botimin e nje artikulli. Kam botuar dhe me pare.Artikulli im eshte ne 11 nentor 2001 te gazeta shekulli qe quhet orteku i pakenaqsive.E kam kete.brunilda xhaxho

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *