#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zbulohet vertebrori më i vogël në botë (FOTO)

Më e vogël se një monedhë 5 peni – kjo është bretkosa më e vogël në botë, e cila është vetëm 7.7 milimetër. Shkencëtarët e kanë zbuluar krijesën në Papua Guinea e Re. Ajo ka fituar në këtë mënyrë titullin e vertebrorit më të vogël ndër 66 mijë krijesa vertebrore që njeh bota. Më përpara titulli mbahej nga një peshk i vogël në Indonezi, me një gjatësi 7.9 milimetër. Ekspertët janë befasuar për shkak se më përpara mendohej se ekstremet e vertebrorëve- të mëdhenj dhe të vegjël- jetojnë në ujë.

Peshku qe mbante rekordin me pare

Vertebrori me i madh- nje balene

1 komente në “Zbulohet vertebrori më i vogël në botë (FOTO)”

 1. USA all the way says:

  hahahah eshte ( dime ) dhe eshte 10 penny. ose 10 cent, qe eshte me e vogel ne madhesi se 5 penny hahahah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22614
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22614
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X