#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Monika, mos u hidh nga ballkoni!

Nga Bledi Mane -Public Enemy

1./

Më pëlqeu organizimi i përvjetorit të 20-të i të rinjve socialistë re:FRESSH. Dallohej qartë nuanca anglo-saksone e eventeve të tilla politike, ide dhe fantazi kjo e Erjon Veliajt. Edhe ai pakëz nacionalizëm në këtë përvjetor të 100 të Pavarësisë ia shtoi lezetin festës, por mbeta i shtangur pse mes themeluesve të vërtetë mungonin si me porosi dy emrat që me të drejtë ishin promotorë potentë të këtij organizmi 2 dekadësh.

Duam a s’duam, i kemi miq a kundërshtarë, a kanë vlera a antivlera në këtë mozaik sharlatan të politikës lokale, mungesa e atyre të dyve nuk justifikohej.

Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, duhet patjetër të kishin ftesa speciale në përvjetorin e organizatës rinore eurosocialiste, të cilën e themeluan së bashku me Pandeli Majkon, Ilir Zelën e dhjetëra të rinj të guximshëm të asaj kohe të vështirë për ta.

Dua a s’dua unë, duan a s’duan aleatët a kundërshtarët e tyre politikë, çifti Meta-Kryemadhi janë pjesë e enturazhit historik dhe politik të FRESSH-it, jo të re:FRESSH-it.

Pavarësisht se tashmë çifti më i përfolur i showbiz-it gangster shqiptar janë kryqëzuar keqas nga opinioni publik, askush nuk ua heq dot të drejtën për tua rikthyer historinë edhe njëherë në pikën zero andej nga e nisën.

Në trurin tim gjithmonë kam gatuar e miksuar pyetjen: Pse kaq të suksesshëm e të pushtetshëm këta të dy?

Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi është zyrtarisht një nga çiftet më ordinere që klasa dhe raca politike shqiptare kanë prodhuar në post komunizëm. Të dyve u mungon eleganca dhe sqima e mashkullitetit dhe feminitetit, pa belbëzuar asnjë fjalë shprehin vetëm me mimikë se çfarë niveli IQ kanë. Përveç njëri-tjetrit nuk besoj se kanë joshur seksualisht femër a mashkull tjetër në rini a në mesomoshë. Pasqyrojnë një lloj makutërie materialiste dhe hamëse të rrezikshme aq sa familjet e tyre do të kenë shpëtuar kur i kanë nxjerrë nga dera dhe i kanë martuar së bashku.

Pangopësia e tyre organike ka qenë dhe mbetet shqetësuese për çdo qeveri a opozitë në këtë vend. Pavarësisht profiteve të tyre financiare, ende nuk kanë qytetari të rafinuar dhe po t’i studiosh me kujdes duken nga mënyra si qethen, vishen, ushqehen madje edhe nga topat e ekzagjeruara të dhjamit që u shpërthejnë çdo 6 muaj sa nga tëmthat, sa nga poshtëbarkut, krahët apo vithet.

Budallallëkun, guximin trashanik dhe vulgaritetin e kanë ndërthurur sipas stinëve me krahun e tyre të armatosur dhe qysh prej 1998-ës ndjehen të paprekshëm.

Si për çudi janë të dy mjaft altruistë e kjo ndoshta vjen ngaqë sasia e madhe e pushtetit dhe parave që kanë akumuluar ndër vite u del e u tepron për parti a katandi.

I njoh të dy nga larg gjatë kohës kur merresha me trafikun e njerëzve dhe mbaj mend aty nga fundi i 1997-ës e deri nga fillimviti 2000 çorientuan tregun e vizave të Tiranës. Të dy edhe Ilir edhe Mona kishin akses të paparë nëpër ambasadat evropiane të Tiranës, por lidhjet e tyre me ambasadën e Republikës Serbo-Malazeze (të asaj kohe) dhe veçanërisht Greke kalonin çdo limit.

Bëjnë mirë e ndihmojnë këdo, por kurrsesi nuk prekin paratë e pasuritë e tyre. Japin edhe shpirtin me kusht që askush mos tu cenojë pushtetin dhe abuzojnë aq trashanikisht sa edhe ish- diplomatët gjysmë ilegalë palestinezë të Tiranës i kanë pasur idhuj këtë çiftin e politikanëve tanë.

Hakmarrës e aspak tolerantë kanë pritur e përcjellë deri tani mijëra mbështetës në parti e shtëpi të tyre, të cilët sapo kanë filluar t’i kritikojnë a tu flasin hapur kundër babëzisë rurale i kanë shkelmuar e zbuar përgjithmonë. Emrat e Pëllumb Xhufit, Sabit Brokajt, Fatos Klosit dhe sjellja brutale me ta gjatë 3 viteve të fundit shpalosin hapur primitivitetin anadollak të çiftit dhe moscenimin e karrierës së tyre në politikë.

Ndryshe nga bashkëshorti i saj, që të vetmen punë fizike produktive ka ngritjen e shtangave kur ishte adoleshent, Monika një tiranase me origjinë dibrane ka pasion të bërit pazare të shtrenjta dhe mbajtje dietash. Tentoi të këndonte me Majlinda Bregun 2 herë, por jo për faj të mikrofonit të Ardit Gjebresë nuk kishte njeri ta dëgjonte.

Pavarësisht sagës halabake të gjykimit të ish kryeministrit nga kasacionistët halabakë të kësaj republike, çifti Metë-Kryemadh iu shfaq publikut në mbrëmjen e së hënës në ekranin më blu, mu në kulm të poshtërsisë së pafajësisë. Gazetari blu me kollare rozë Blendi i opinioneve “oportune”, mbrëmjen e ftohtë të 16 janarit e pyeste Ilir babaxhanin për një tjetër video me protagoniste bashkëshorten Monikë dhe përgjigja ishte befasuese:

 

-“Moralin e ligjit dhe të institucioneve e kemi shumëzuar me zero. Kushdo që ka materiale komprometuese ndaj bashkëshortes sime t’i çojë në Prokurori. Të jeni të sigurt ju zoti Fevziu se gruan time, nëse ka shkelur ligjin, nuk do ta hedh nga ballkoni, nuk do t’i them as vdeksh, absolutisht, por të shkojë para Drejtësisë, të shkojë dhe në burg, sepse është nëna e tre fëmijëve të mi. Qëndrimi im është parimor dhe është i njëjtë për të gjithë.”

 

Jam në dilemë të di nëse ka ende njeri në këtë vend që beson paçavuret e këtij kopuku bythëderr?

Nuk e kuptoj sesi shfaqet ende ekraneve mëkatari që pardje duhej të zinte qelinë e Fatos Nanos më 1993 apo qelinë e Ivo Sanaderit që la bosh para dy muajsh. Shfaqet, gënjen si në karadak dhe pretendon se në ka video korruptive me Monikën, nuk do ta hedhë nga ballkoni, por do ia çojë prokurorisë.

Koha dhe financat kanë punuar rehatshëm për çiftin më qesharak që prodhoi politika e ndyrë e vendit tim. Nuk i kërkon njeri të flakë veten a Monikën prej ballkonit, por duam t’i kemi me jetë, me sy, veshë e logjikë për të parë sesi 21 janarët që do të vijnë paskësaj do të zbukurojnë Shqipërinë tonë e do të nxijnë Shqipërinë e këtyre të dyve dhe langaraqëve mendje palarë të kasacionit!

www.facebook.com/bledi.mane

 

 

 

 

66 komente në “Monika, mos u hidh nga ballkoni!”

 1. Dean says:

  Albanian WHORE.
  Po kjo nukduket as si femer,lene mo me drejtu jetet e Shqiptareve.

  1. Vlora says:

   edhe ne rruge po te shohesh alabaket bertasin, ulerasin, dhe rihen me njeri tjetrin………
   qytetaret qe njofin civilizimin menjanohen dhe turperohen nga te tilla skena………..
   edhe me politiken tone eshte e njejta gje……shif alabaket,berisha,, meta,, kryemadhi,,topalli,,rajmonda,, mesila,,lefter maliqi,, strazimiri,,etj,,etj, nga vijne dhe si sillen,,,,,,

   dhe shif ata pak qytetare qe ka ne politike si topi,,,rama,,,oketa,,,si sillen.

 2. agron says:

  te lumte dora bledi te dy janeordinere sic e thua ti

 3. perr ..T KARECO jr asu says:

  LEDI MAKBETH

  1. Ton says:

   E kishe fjalen per Lady Makbytha??

 4. mjalti says:

  motra e ben hillit ne foto ,ka vdekur 10 vite perpara.

 5. Q.Petro says:

  More Bledi Mane po ku e ke gjithe kete talent mor babaxhan burre.Po ti si e ke zene po ja kalon edhe penes Blushi,i cili sikur po fle shume kohe,pse keshtu ky Blushi?

 6. Alban says:

  ÇIFT MONSTRASH .DALLKAUKE DHE BASTARDE. ZOTI I SHPELAFTE.

 7. Roza says:

  Kur do te zhduken keta te pa skrupuj qe nuk kane as dinjitet as personalitet

 8. Drini says:

  Bledi, degjo vellain, shkruaj nje liber se te garantoj qe do behesh milioner. Edhe sala me lilin dhe moniken kan per ta blere.
  Hahahaaha sa kam qeshur: kopuk bythderr , do qesh me vete edhe rruges.
  Je i madh Bledi.

  1. bobi says:

   beje mane, nje liber me shkrimet qe ke tek teme dhe do i q… te gjitha emisionet dhe librat e legenave qe ndyjne letrat per te shkruar. bej nje shkrim edhe per legenin “gazetar” b.f b.q.

 9. aleksandri i madh says:

  Monika Kokemadhja dhe Ilir Trumpeta jane cifti me i “bukur” ne Shqiperine Vucidoliane. Edhe aktoret me te njohur te hollywood-it do ti kishin zili per bukurine dhe elegancen e tyre te ralle. Keni gjetur tenxherja kapakun. 21 janari po afron. te gjithe ne shesh ti tregojme kokemadhes dhe trumpetes se fundi i tyre erdhi.

 10. beni-bence says:

  BRAVO BLENDI. jemi gjithe frike se mos e hedh me vertete moniken nga kati i trete.kokemadhi eshte shtangist,tenist,basketbollist,etj ,po monika cfare sporti ka ne zemer ?.po era e vogel pse nuk fton per darke edhe PATOZIN,JOZIN,TOPIN,RAMEN,FEVZO LEGENIN ? Do ju vije njedite fundi,.Me turp per te gjithe ata te rinj pas tij qe brohorasin per fitoren 5-0, vetem turp.

 11. tonij says:

  Hej njeres, Prifti del neser ne televizion. Perflitet se eshte ajo vidioja. A do hidhet Monika nga ballkoni?!… Se di! Po kujt i plasi, ne hale te gomereve te veje.

 12. wallas says:

  well done!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. inf says:

  Hajduterr bur e grua si puna e teta lilit dhe ajo por ajo ja kalon nga numri se ajo eshte e shtrire dhe me bijet e saj kurse qy metua eshte njish me moniken dhe çfare nuk ndalohen asnji minit pa vjedhe i shkon minuti pa hesap ja kane kaluar dhe sheikeve te shkrete.
  Nuk eshte kollaj o Mane si puna e vizave ka filluar qysh atehere punonte ne nji kjoske te ish lulishtja aty i bente Dyzinat e Pashportave me Konsullin GREK Kerrciste Dollari i asaj kohe si ne Arrados.
  Vjedhja eshte semundje nuk hiqet kollaj ,kam pa nji dokumentar orgjinal se si nji Franceze kishte vjedh neper Magazina kaq shume mallra sa kishte mbush nji shpi Plot dhe ç’fare ndodhte me te Nuk u ndalte dot pa vjedh dhe kerkonte Terapi nga Psikollogu.
  Prandaj ky nji mona dy saliu tre teta Lili kater Xen katnari pese Arxhija gjashte nuk ndalen kollaj ne gjakun e tyre ka hyre monopoli i Hajduterrise dhe i Kusarise i mashtrrimit dhe i orgjise nuk ndalen dot keta i ndal vetem shporrja nga Kolltuku vetem kjo i ndal ose nji Burg i gjate dhe i ftohte.
  Populli thote me mire te dali syri se NAMI ,KETYRE I KA DALE NAMI SE JANE HAJDUTERR TRADHTARRE GOMERE DHE TE POSHTERR ,FUNDI I ERDHI KTYNE.

 14. Arian says:

  Keto qe thua jane te gjera qe kemi vite qe I dime mire por une se di a ka politikane sot me te ndershem se keta te dy se une sdi ndonje

 15. mesila doda says:

  Vetem per Moniken mos ja fusni kot, eshte goce shume e mire, ke nuk ndihmon ajo. karizmatike, e zgjuar, me shume vullnet.
  Sa per Ilirin, kur ka qene minister i jashtem, ka pas lezet, e di ta beje shume mire ate pune. Me duket se atje do filloje perseri dhe zv.kryeminister. Une kam respekt per ciftin, i njo nga afer, edhe pse jam simpatizante e PS.

  1. APOKALYPSIS says:

   Siduket kur i paske njoftur nga afer, te kane ndihmuar te besh parate e ndonje shpie a ndonje lejeje ndertimi …
   Per ty sigurisht qe do jene njerez “te mire”

 16. Tosi Shallvare says:

  kujtoja se vetem une e dija kush eshte Monika .pasi deri ne vitet 80 vinte shifte Tv ne shtepine time se ishin komplet katale si Gezim Kulufi..dhe nganjehere i futsha ndonje tegel goces Fatimes ..po Bledi i njifka me mire..Faleminderit Tema per botimin e fotos Monikes se na hiqni ato… sikletet e nates

 17. Enver Hoxha says:

  sdfdesrgdt

 18. Enver Hoxha says:

  ja ke futur pake si kot o bled mane!ti sikur nuk i njeh nga afer,nga e paske kete mendim…leqe ti je djal largpames…hic mendja…

 19. Une them.. says:

  Bravo Bledi!!!! Tu befte dita 1000. I lexoj me padurim shkrimet e tua. Te lumte pena per humorin e mirefillte qe ke. Mos i lej kusur ketyre pacavureve te shemtuara, qe te peshtirosin kur i shikon. U shofte kjo fare e ndyre.

 20. Valter says:

  Shume i bukur pershkrimi, bravo Bledi!

 21. tomori says:

  TE LUMTE DORA O BLED MANIA.Hallall e paç .Ta dish se gati gjith RININ e VERTET EUROPIANE e ke me vete dhe te perkrah FUQISHEM

 22. Novruzi says:

  Monika është e piketuara e Ramiz Alisë për pozicionin që ka sot, ajo dhe Iliri .

 23. Brravo Bledi nuk kam cfar te komentoj i ke then dhe i ke pershkruar te gjitha,por thenia me e bukur dhe qe i fiton piket eshte,(jam ne dilem te di nese ka ende njeri ne ket vend qe beson pacavuret e ketij kupuku byth derrrrrrrrr hahahahahahah)njish je Bledi njish edhe njehr suksese per shkrimin

 24. Zmajlaj says:

  Ky vendim megjithse pritej dhe ishte e qart se ata jan jo sherbetor te dritesis shqiptare e te popullit sherbetor te berishes qe kadal po harrin te kopjoj mubarak me kompani Berish dhe meta nuk ju intereson aspak europa por ma shum ju intereson qendrimi i tyre ne pushtet te vje’dhin dhe te bajn para qe te jen ne gjendje me ble edhe votat.Nuk e marr vesh se ku esht eroppa se merr kush vesh se ku ndodhen keta ambasodor qe nuk i thon Berishes ndal dhe te bahet problem i europes, dhe ,i, shba se asnje her berisha se ka ndal doren vetem kur i kan than ndal dhe se kan lejue te shkoj ma gjat dhe keshtu ka per te ndodh o popull.Nuk mundet ta ndaloj MERO BAZO vetem por duhet te qohet vet populli me kemb si ne libi,si ne siri si ne egjypt etj dhe berisha ose te vdes ose te liroj kryeministrin rrug tjetert nuk ka ,ose te mlidhet nje komision i posaqem dhe te shof se Berishe esht i semur mendor dhe te largohet per te mir te shqiptarvet dhe te gjith kush ka thye ligjet te gjykohet kjoi edhe rruga un personalisht me vjen te vdes kur e shoh se qpunon nje kryeministeerr i vendit tim;dhe kur vlersohet nga banka botrore se shqiperija asht ma e varrfra ne balkan dhe ne europen lindore aji shpejt del ne medje dhe thot se jemi te ne europ nga mirqenja pra konkluzioni asht se aji kka lajthit.

 25. qytetare says:

  bledi ti meriton medalje per TRIMERI, LLOGJIKE, ANALIZE.

  trimeria jote , analiza jote dhe puna qe ti ben eshte sa egjithe asaj salle parlamenti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Une jam nje qytetare aspak e pasur me nje ekonomi sh sh modeste por ndihem sh me pasur se sa ky cift qe duhet te kete sh turp kur femijet e tyre te lexojne sa shume urrejtje ka populli per nenen dhe baben e vet. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. ilir koktulmeta says:

  PER TE QESHUR

  PO AMANI MOR VLLEZER CA KENI QE ME BINI NE QAFE MOR AMAN.UN DJALE SI GJITHE TE TJERET KAM QENE VETEM BYTHET I KAM PASUR PAK TE MAJME QE NE RINI DHE KOKA MU TRASH SHUME AQ SA ME MORREN SOCIALISTAT PER KOKDASHI NEPER PROTESTA.EDHE MONI NGAQE ISHTE NJE GOCE KARI E RISTE MENDOI TE MA JEPTE NJE HERE BUZEN DHE KESHTU NDODHI QE TRADHTOVA DORJANEN TIRANE DURRES DHE U MARTOVA ME MONIN SE MU DUK SI MONALIZA PERFUNDIMISHT .QE NE FILLIM KEMI BERE KONTRATE PER BASHKEJETESE, SE PER MARTESE KAM BERE ME SALIUN,DHE MOS MA QANI HALLIN E MONIT SE NUK I KA MUNGUAR KURRE BURRI NE SHTRAT EDHE KUR KAM KAM QENE ME SHERBIME JASHTE SHTETIT SI MINISTER.SA PER VIDEON NUK E VE UJIN NE ZJARR PASI JAM SNOB DHE KAM QENE VETE KAMERAMAN EDHE KUR MONI BENTE SKENA TE NXEHTA ME SHOFERIN E SAJ DHE PRANDAJ JU THEM NUK NA NDAJNE DOT FILMIMET PRIVATE PER PUNE LEKESH.PER MOMENTIN KAM HALL LEKESH SE DO BEJ NJI OPERACION BYTHESH SE JAM TRASH SHUME KURSE MONI DO 3 SHOFERA PO NJI E DO ZEZAK SE KESHTU KA DALE MODA.KETO JANE HALLE MOR VLLEZER JO 21 JANARI ,JO PO KUTITE ,JO PO TENDERAT APO KU DI UNE,KAQ KISHA ;IKA SE PO ME PRET BURRI SE PER ATE DO E BEJ ATE OPERACIONIN E BYTHES SE I DO SI TE ARUSHES DASHNORES QE KA PASE NE ANDOLESHENCE

 27. Ina50 says:

  o vellezer, kete sikur e ka pjelle zetori, e ka koken mu si radio iliria.

 28. Gone says:

  Mos Moni, mos u hidh nga ballkoni… . I love you bitch!!!

 29. mergim tari says:

  Kam kohe qe dua te bej nje shkrim per Ilir Meten por “Tema” kerkon emer te sakte. Gjithsesi i nxitur nga shkrimi i Bledit dhe meqe ato qe thote ai perputhen me idete e mija per Ilir Meten po shkruaj nja dy rreshta…

  …KA DISA NJEREZ QE NJE CAST I NDRYSHON TERE JETEN. TE ILIR META KEMI DY MOMENTE QE DUHEN ANALIZUAR. MAKUTERIA PER PARA, PUSHTET, NATYRA E TIJ PREJ MASHTRUESI, EPSHI PER TE VJEDHUR, PATURPESIA PER TE PERDORUR CDO MJET PER TE ARRITUR QELLIMIN E TIJ, SI DHE NE ANEN TJETER VENDI QE AI ZURI NE SHOQERI PER TE REALIZUAR QELLIMET E TIJ.

  !!!!!!!!!! ILIR META KA QENE ME FAT QE MORI NJE RRUGE NORMALE NE JETE. ME KARAKTERISTIKAT QE PARAQET, NESE KY TIP NUK DO TE BEHEJ PJESE E POLITIKES, SOT DO TE ISHTE DENUAR NGA DREJTESIA SI NJE NGA NJEREZIT ME TE RREZIKSHEM NE SHQIPERI TE BANDAVE TE TRAFIKIMIT TE VAJZAVE PER QELLIME PROSTITUCIONI. MUNDET TE ISHTE EDHE NGA TRAFIKANTET ME TE MADHENJ TE DROGES OSE TE CDO LLOJ KRIMI TE ORAGANIZUAR. POR PROSTITUCIONI I SHKON ME PER SHTAT.

  KTHEHUNI PAK MBRAPA NE KOHE DHE SHIKONI CFARE THA NE FUSHATE PER SALI BERISHEN….., CFARE NUK THA…. THA QE BERISHES TE MOS I MASTURBOHET TRURI SE DO TE FITOJE, NE JEMI TE MAJTE DHE DO TE BEJME ALEANCE VETEM ME TE MAJTEN…… NE DO TA NXJERRIM SALI BERISHEN NE PENSION ETJ……

  JANE EKZAKTESISHT AKTET KRIMINALE TE MASHTRIMIT QE I BEN NJE TRAFIKANT FEMRASH NJE VAJZE PER TA TRAFIKUAR PER QELLIME PROSTITUCIONI (DUKE PERDORUR SIGUSRISH GJUHEN PERKATESE)…..

  KARAKTERISTIKE E TRAFIKANTEVE TE VAJZAVE ESHTE SE ATA I MASHTROJNE, U THONE QE DO T’U COJME JASHTE PER NJE JETE ME TE MIRE, KAPIN PIKAT E DOBTA TE TYRE NE RAPORTET FAMILJARE OSE ME TE DASHURIT E TYRE, KA RASTE QE BEJNE SIKUR I DUAN, SIKUR DO MARTOHEN ME TO DHE KUR “KALOJNE LUMIN” I NXJERRIN NE RRUGE SI BARBARE TE VERTETE.

  TE NJEJTEN GJE, ATE TE NJE TRAFIKANTI VAJZASH BERI EDHE ILIR META NE POLITIKE. SAPO E KALOI “KUFIRIN”…. (MBAROI VOTIMI) U BASHKUA ME SALI BERISHEN…. DHE I LA MENJANE SHARJET, FYERJET, DHE POSHERIMIN QE I BENTE SALI BERISHES. MASHTROI NJE POPULL TE TERE VETEM PER PEFITIME, KREU NJE PROSTITUCION TE PASTER POLITIK, BERI NJE KURVERIM POLITIK. DHE NJE PROSTITUTE OSE KURVE POLITIKE NUK MUND TI BESOHET ME PER ASGJE, E AQ ME TEPER PER PAFAJSINE E DHENE NGA NJE GJYKATE ME FYTYRE TE PERCUNDUAR E KURVERUAR NGA MAFIOZET E QEVERISE SHQIPTARE.

  PROFILI PSIKOLOGJIK I ILIR METES TREGON SE KY NJERI ESHTE I PAMESHIRSHEM DHE SI I TILLE I PERMBUSH PLOTESISHT KUSHTET E NJE TAFIKANTI BARBAR TE FEMRAVE. PO TE VLERESONI KARAKTERIN DHE VEPRIMET E NJE TRAFIKANTI TE VAJZAVE PER QELLIMEPROSTITUCIONI DHE T KRAHASONI ME KARAKTERIN DHE VEPRIMET E ILIR METES, NUK KA ASNJE NDRYSHIM, ESHTE I NJEJTI IDENTIKIT, I NJEJTI BARBAR. NE PROFILIN KRIMINAL NGA KURVERUESIT E TJERE I NDRYSHON VETEM ADN-ja.

  Mergim Tari

 30. star says:

  Bledi ke shkruar mrekullisht per kete cift monstruoz. Vetem nje korrigjim te lutem te besh tek fjalia per joshje seksuale.Mos harro se ne fillim ajo jo vetem ishte joshese por me ate mikun beri qe ti hapet karriera Ilir Kryemadhit.Mos harro se zhgarravitjet me Fatosin bene qe ato te kishin kete kerriere qe kane sot.

 31. Arber says:

  Bledi,

  Te pergezoj per shkrimin. Mbase me vonese, por besoj se nje dite keta xhahile e te pa bese do ta paguajne ate qe po i bejne ketij populli qe ha buke me liste.
  Urime Bledi

  Arber – Canada

 32. SHKELZENI DHE MONIKA says:

  E KE MYT FARE O BLEDO. CIRRJA MASKEN SE DHE PAK DUAN. KY ISHTE SHOW NEPER MEDIA POR NGA BRENDA JANE DUKE VDEKUR. BJERINI MOS U NDALNI.

 33. shkendija says:

  Show shume ordiner, cinik dhe katundaresk, populli thote, “fytyra pasqyra me e sakte e shpirtit”……….

 34. aishe says:

  shume e urryer bashke me ate kriminelin e Ilirit.turpi i mbulofte akoma me shume ,nuk kane te dalun ne driten e diellit.

 35. prasi says:

  o ilir rrumpalla je nje hajdut ordiner bashke me saliun. nje dite do de-
  noheni me burg te dy. PRASI

 36. dramaturgu says:

  me then te drejten, mu si Hajrija e Qazim Mulletit te ‘Prefekti’ duket. Ate pjesen qe numron leket Qazimi dhe kjo e shikon me ata syte gjithe epsh per para, duhet ta qaje fare. Le ai sa i ngjan Qazimit…

  1. odiseu says:

   hahahah i ke rene pikes dhe IQ sa ata duhet ta kene apo kane qeneme te Zgjut me sa kam degjuar per Qazimin e Hajrien…hahhaha qeshim se nuk ulerijme dot…

 37. vlora 1 says:

  hahahahahaha vura dhjam thote populli.Je i madh Bledo por nje korigjim… ajo ka hedhur ne tapet disa burra,ndersa ai te ha M…

 38. Zaim Kulmaku says:

  Ore Bledi po ti nuk shikon veten qe je studenti me i dobet ne gazetari. Qe nuk di te lidhesh asnje fjale. Nese ti ben dikush keto shkrime ki guximin dhe thuaj. Nuk eshte serioze. Zylo

  1. sorge says:

   Bravo te qifte,o Zaim Kulmaku,qe je treguar kaq i zoti,sa te kuptosh,se Bledit,ja bekan shkrimet te tjeret e jo ai vete!!!Haaaa!!!Vetem nje mendje fshatari mesjetar mund t’i nxjerre keto mufka!!Pa le,na e ke vene emrin e plote,qe te fitosh ndonje tas groshe tek shefat e tu injorante!!!Haaa!!!Po ai tjetri,qe i beka shkrimet Bledit(sipas rradakes tende te SHPLARE),pse nuk del me emrin e vet,por fshihet pas Bledit???Ketu behet fjale per te drejten e autorit te ketyre shkrimeve BRILANTE,qe do ja kishte zili edhe vete JAROSLLAV HASHEKU,”babai” i Shvejkut te MADH!!!Eh,more Zaim se c’na bere te shkojme ne WC pas ketij “zbulimi” te perkore!!!Fasule,Zaim,fasule!!!Kaq di ti!!!Gjoks marinari e bythe fshatari,o Zaim merhumi!!!

 39. BARO CORROGJAFI says:

  JA QE DUHET HARXHUAR KOHE PER NJEREZ T TILLE TE SHPELARE ! JO ,PA QELLIM DHE AUTORI BLEDI MANE,E KA PERSHKRUAR PORTRETIN FIZIK E MORAL TE CIFTIT META,CIFTIT MASHTRUES, E TINZAR TE CIFTT TE PABESE E PA DIN E PA IMAN,POR DO TE THOSHA SE PER KETE CIFT DUHET SHKRUAR SHUME E ME SHUME. NUK E DI SE KU E GJEN KURAJON KY NJERI JO ” BYTHEDERR ” SIC E QUAN AUTORI, POR KY BURRE BYTHLEPIRES,PSE JO BYTHESHITES, QE GRUMBULLON TE RINJ JO ME BINDJE TE LSI-se,POR EDHE NGA PERFSHIRJA NE 20 % E PUNESIMIT DHE I MASHTRON E KETA BROHORASIN.A NUK ESHTE MASHTRIM I HAPUR ,KUR AI U DREJTOHE ATYREVE: -FITUAT JU,JO ILIR META !… ATA (te rinjte) AS KISHIN VJEDHUR,AS KISHIN BERE KORRUPSION ,AS… (ATA FITOJNE VETEM ATO FAVORET E VENDEVE TE PUNES QE U LEJON KY 20% ).POR MONIKA ,EDHE PO E NXORI NE PUBLIK A PROKURORI AUTORI PRIFTI ATE VIDEON,MOS E BEJ ATE GABIM :MOS TE HIDHET NGA BALLKONI,SE PASTAJ ILIRI DO TE SHKOJE NE VENDIN E FATOS NANOS DHE…DO TE KERKOJE NJE XHOANE ,TJETER POR JO SI MONIKA.

 40. ismet says:

  ne fakt kan ‘merita’kur monika ja futi mandeli majkos me hy meta kryetar freshi.gjitmon palaco e provincial kan qen

 41. LOLA says:

  hahahahahhahaha ik o zylo se le nam me ke e ngeterron Bledin ti ore me ata qe e marrin shkollen me para dhe sdine te shkruajne akoma shqip?Nejse e the dhe ti nje llaf qe te dukeshe qe fole ej se harrova te te pyes e ke bere sot cicin ne mengjes se si shume i eksituar me dukesh

 42. tania says:

  Bledi! Me befason me gjithe ate liri shpirti qe ke. Per maskarenj te tille te neveritshem nuk ka kush shkruan me bukur. Te pershendes

 43. brigada8s says:

  Mos nga ballkoni bitch!!!. Se na prish trotuarin e rruges Brigada e 8 Sulmuese

 44. Artan says:

  Mjafton nje shikim i zakonshem dhe i shpejte i surratit te saj ne foto per ta fiksuar nje here e mire se c’pamje ka nje femer monster.

 45. Zaim Kulmaku says:

  Bledin e njeh gjithe gazetaria se cfare mostre eshte. Qe fyente pedagoget, qe e kishte mendjen vetem tek vajzat dhe qe gjithe diten merrej me budallalleqe. Ky student qe fatkeqesisht po mbaron masterin tani po e turperon emerin e mire te fakultetit te Histori Filologjise dhe departamentit te gazetarise. Kjo gazetari perverse nuk i duhet kujt. Ky eshte turp per Bledin dhe per gazeten qe i hap krahun. Nese i ka inat skrapallinjte kjo nuk do te thote qe keto mendime te kalojne ne gazete. Zylo

  1. Landi- Sverige says:

   Per cilin departament gazetarie e ke llafin o Zylo efendi?! Ndoshta e ke fjalen per ata gazetar qe i lepin bythen qeverise? Mos ndoshta je dhe ti ndonje nga ata, apo te ka bere ndonje “nder” patrioti jot. Ti perpara se ti thuash tjetrit “moster” se pse “fyente” ndonje “pedagog” pa shkolle te mesme, por me tituj “doktor”, apo shkonte me vajza!!!!(cfar anormaliteti ka ketu per nje djal te ri), duhet te lash gjuhen tende si lepires pushtetesh me klorin te paholluar. Per ty, ore Zylo, qenka turp qe nje gazetar i lire te kritikoje vjedhjet me metoda mafioze te pushtetareve te koruptuar te ketij vendi? Te keqen e mendjes qe me ke o Zylo. Ndaj dhe ky vend po ecen “perpara” drejt “fitoresh” te reja se ka ca si puna jote, si Salka, Lirka, Monka, Lulka dhe gjith shurr-kat e tjera.

 46. Enea says:

  Shumica e njerezve kane probleme me fizikun ose pamjen e jashtme. dikush ka veshe llapush, dikush ka nje gje tjeter e keshtu pafundesisht. Mua me duket aspak etike qe nje njeriu kushdoqofte ti thuhen keto gjera. Eshte fundi i argumentit, arsyetimit logjik dhe gazetari e vdekur perdorimi i epiteteve per te bere interesant shkrimin ne sy te atyre qe urrejne. E vetmja meyre per te rrezuar Meten dhe Moniken eshte ne tjeter metode. Por le te mos harrojme se ne kohen kur ata benin palacolleqe e pasuroheshin, pakush ka folur. tashme jane te fuqishem se kane bere shume para. me para blene pushtetin i cili po i pjelll serish para. mua me vjen ndot kur lexoj qe nje shrues qe pretendon se eshte mashkull, te merret me analiza trupore e fizike te individeve duke perdorur mllef e urrejtej. Po keshtu edhe ky trafikimi i vizave na eshte bere si historia e dardaneleve…

  1. Odiseu says:

   Enea ke shume te drejte qe marja me anekse nuk ju prek asnje qime hajduteve me te medhenj.Tehu i shkrimit nuk qendron per te prere masat e trupit te ketij cifti monstruoz, por Sarkazma e thelle jep te drejten te pershkruhet edhe me ngjyrime te tilla alegorike, ate se cfare keta horra na kane bere e po na bejne… Duke shkruar me apo pa permendur fizikun apo IQ e tyre perseri ne nuk ju fusim as gjilpere e as gjembe ne kembe… po kjo eshte arma e vetme qe kemi kunder tyre…Na jep nje mendje si te mund ti heqim keta cibane nga qafa jone!!!!!!!

 47. shoku i monikes says:

  nje gje nuk arrij te kuptoj,,,ne faqen time te fb,,asnje nga miqt e mi nuk reagoi,,c’eshte kjo frike,,,megjithese keta perbindesha te bejne keq me te vertete,,edhe ne qe shkruajme ketu kemi frike te indentifikohemi,,keta qelbesira jane me keq se mafia siciliane dhe napolitane,,,jane mafie e monitoruar dhe trasparente,,nuk e them per te qeshur”AH SIKUR TE KISHA NJE GRUSHT TE FUQISHEM”por nuk e kam,,,bledi ,,mero dhe shume gazetar te tjere jeni te mrekullueshem dhe te guximshem ,,por ka pak si ,,

 48. LILOLABJA says:

  Sa meskin qe je o Zaim ,si udheheqesi dhe ti ,filluat tju hapni dosje dhe femijve tani. Si nuk hoqet dore nga ky lloj vesi, ju vret mençuria e tjetrit dhe me vrap ta baltosni, sna the çka bere ne kopesht ky Bledi?Hap syte dhe shikoje si e quan veten “public-enemi,çna hyn ne xhep ne more i shkrete se per çfare e mban gazetaria ate,ai me nder teje ja ka dh…..gjithe gazetareve dhe eshte bere numri dy i gazetarise .Ti del dhe na ben moral per Bledin a thua se Bledi e boshatisi arken e shtetit e shiti tere Shqiperine sikur ta kish te babes .Ske asnje fjale te thuash per keta horra qe drejtojne shtetin qe shesin detin qe shesin hidroçentrale a thua se i kane trashegim nga baba ?Pse nuk indinjohesh qe keta horra fyejne nje popull dhe tu dhimbsakan pedagoget qe fyen Bledi qe sbejne gje tjeter por shesin provimet per te bere seks dhe per te marre parra.
  Monika te vdekte fryrja e flokeve ,megjithe ate koke qe ke vetem fryrje smund tju besh atyre flokeve .
  Hhahhhahahahahahha sa bukur e ke thene more Bledi” Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi është zyrtarisht një nga çiftet më ordinere që klasa dhe raca politike shqiptare kanë prodhuar në post komunizëm. Të dyve u mungon eleganca dhe sqima e mashkullitetit dhe feminitetit, pa belbëzuar asnjë fjalë shprehin vetëm me mimikë se çfarë niveli IQ kanë. Përveç njëri-tjetrit nuk besoj se kanë joshur seksualisht femër a mashkull tjetër në rini a në mesomoshë “.FANTASTIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 49. Meri says:

  Monika futi nje botoks se na hape barkun .Sado leke qe te kini ju hija e katunarit sju iken dot kurre .Shume e çpifme
  Bledi je i mrekullueshem!!!!!!!!!!!

 50. Londer says:

  Po Qenka nje trap dh budalla ky Blendi Mane

  Po spe nuk e cojne ne psikiatri?

 51. gruaja says:

  Ky eshte CIFTI MOSTER,qe cdo kontribut e ka bere per tu pasuruar ne kurris te popullit vet,ju garantoj qe zoti do ja u marre hakun shum shpejt dhe me dhimbje,keta si cift kane qene shume te “SHQETSUAR”per dosjen me te bushme per vjedhje,dhe kejo ka qene arsyeja e vetet qe nuk i kan ftuar,keta jane turpi i kombit qe e lane shqiperin 100 000 mije vite mbrapa,zoti marrte hak….

 52. migjeni says:

  kur lexoj kete artikull kuptoj perseri sa njerez me vlere ka ai vend sa mire qe shkruajne dhe i analizojne, vertet shkrim shume i mire i analizuar nga historike e sociale dhe padyshim i mberthyer politikisht, komplimetnta te shumta autorit. nga ana tjeter kur kete meten dhe moniken ne vitet ’90 se edhe une jma rreth 40 vjec dhe i kam shume parasysh. pyetja shtrohet deri kur dallkauke provinciale pa asnje vlere, njerez pa asnje shkolla te vertete pa asnje eksepreience pune dhe qe dijne te bejne vetem pune te pista kulisa e intriga do ta drejtojne shqiperine, deri kur, kush duhet tu thote ndal ketyre klaneve te mbrapshte qe larguan gjithe inteligjencen dhe njerezit me vlere si nga drejtimi i vendit ashtu edhe nga territori i vendit. kam pershtypjen qe keta jane mesuar tua perplasesh te verteten ne fytyre dhe nuk i behet vone fare. me duken si ata qe kopjojne ne provim me shume harxojne kohe duke pergatitur kopjet sesa duke bere nje pune te dobishme sic eshte mesimi. keta qe kopjojne dalin me dy ane negative nga shkolla e para vjedhin kopjojne e dyta nuk dine asgje per ate qe kane diplomen, me e keqja neser eshte qe te bejne sfide dhe me katunarllkeun e pa mase te debojne si kafshet njera tjetren nga territori. pyetja mbetet deri kur keshtu,……..?????????

  1. lutiangli says:

   sic duket gjithe sorollopi i monikes do ta kene pas koken si qena stani aq sa jane detyru me e mbajt edhe mbiermin kokemadhi por e ka rregullu nga pak dhe eka bo krye madhi……..

 53. vdekte Iljaz Labi per ty says:

  Hallall pena Bledi!!!!!!!!
  Po hallall pena edhe Cesare Lombroso-s! Ndoshta kete fytyre ka pasur parasysh, por edhe versionin mashkullor te saj Liken,kur teorizonte se tiparet e fytyres jane tregues te predispozicionit kriminal te njeriut, dhe se ai lind i tille!!
  Ilustrimin e keni ne foton e Mones!!!!!Kjo monster su be “kriminale pangopur” pas 1997 kur i qeshi pushteti, por sigurisht ka lindur e tille…

 54. beso says:

  Nuk arrita dot te lexoj nje shkrim te tille.Bledi,sinqerisht,shkrimet e fillimit edhe te faleshin,por kembengulja ne kete drejtim ngjan tamam me ate bojaxhiun qe ne vend te lyeje murin me bojen e re,vazhdon akoma te gerryje suvane.Mos i bej kaq personale artikujt,dhe mbaje doren e fyerjeve,se del jashte kornizes,dhe aq me keq me dashje.I prish pune edhe gazetes.Me modesti mendoj qe ke nje ndjesi te mire te argumentit gazetaresk,por ky eshte nje trendafil qe ti me dashje e ngul si shkop ne ferren e thashethemeve dhe sharjeve vulgare te stampes se vjeter.Te isha si ty do reflektoja,se rrugen e tij sejcili e nderton qe te mbaje sa me gjate.Suksese te sinqerta!

 55. Antitalebani says:

  Aman o Bledi, ka mundesi te shkruash perdite?

  Po ma kenaqe shiprtin, zemren, trurin. Me mban te forte

  mllefin ndaj ketij pushteti edhe pse e kam humbur shpresen se opozita

  do i beje gjerat sic duhet. Te lumte dora e mendja per keto artikuj.

  Je nje njeri qe e ke kuptuar mire mentalitetin shqiptar dhe

  di si tu shkrush, si ta shprehesh pakenaqesine e popullit me artikujt

  e tua. Njerezit kur e lexojne artikullin u mbushet shpirti sepse

  shikojne veten e tyre ne mendimet e tua.

  Me respekt per JU o Bledi MANE

 56. mafiozi motherfucker says:

  Bedi Mane, i lexoj gjithmone shkrimet e tua (kur mundem sepse jam refugjat) dhe dua te te keshiloj ne menyre miqesore sepse kam shume respekt per shkrimet dhe guximin tend, Biri ruaju sepse me cfare shkruan dhe si shkruan duhet shume kujdes ne ate shoqeri, politike qe ka ne shqiperi. Zoti te shtofte jeten e guximin!!!

 57. DDDD says:

  Bledi ke nje stil te jashtezakonshem te te shkruari.
  Sugjerim per artikull: “Si te mos e cani koken se cfare mendojne njerezit per ju”.Beje nje te tille te lutem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8186
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8186
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X