#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Shantazhi me përgjimet: Biseda audio të përgjuara në disa lokale të Tiranës dhe biseda telefonike

Shantazhet që Ilir Meta bën me të ashtuquajturat përgjime, janë regjistrime të policisë në disa restorante të kryeqytetit dhe biseda telefonike të përgjuara pa mandat, që i vihen në dispozicion Berishës për informacion. Një burim i afërt me Spartak Brahon i tha gazetës Tema se gjitha çfarë Meta ka grumbulluar janë një sërë përgjimesh ilegale të bëra nga policia e Agron Kuliçi, dhe përgjime telefonike të paautorizuara mbi disa gazetarë dhe biznesmenë, që flasin rreth videove të Ilir Metës.

Përgjimet janë bisedo në audio, që janë realizuar në së paku tri restorante të njohura të kryeqytetit, që nuk po i përmendim për efekt të biznesit të tyre, si dhe përgjime telefonike të disa gazetarëve në mënyrë të paligjshme, të cilat i shërbejnë Berishës thjesht për informacion.

Bisedat e përgjuara janë në tërësi komente rreth Ilir Metës, videos së shfaqur, dhe ecurisë së procesit gjyqësor. Në duart e Metës janë po ashtu dhe videot e gjetura në kompjuterin e Priftit, të cilin e morën ekspertët e tij gjatë ekspertimit të videos. Kjo komprometon dyfish punën e tyre si ekspertë, pasi kanë shitur materialë që prokuroria ua ka dhënë në mirëbesim.

Përgjimet përveçse nuk përmbajnë asgjë sensitive, janë thjesht një tregues i përfshirjes së pushtetit në një veprimtari të paligjshme kundër privatësisë së qytetarëve. Transmetimi i tyre do të ishte interesant dhe mezi pritet dhe nga vetë personazhet e përgjuara, pasi do të jetë një armë e fortë në betejën kundër Berishës për keqpërdorimin e pushtetit. Deri në këto momente ato po përdoren vetëm për një fushatë thashethemesh.

Dritan Prifti, ndaj të cilit drejtohet shantazhi, nuk po prononcohet ende. Ai ka premtuar se do t’i përgjigjet çdo videoje të marrë prej tyre, me disa regjistrime tronditëse. Edhe pse ai nuk ka bërë komente, është shumë e përfolur historia e videos së një njeriu të afërm të Metës që flet për vete dhe fëmijët e Berishës si dhe disa video të tjera rreth familjeve në pushtet.

21 komente në “Shantazhi me përgjimet: Biseda audio të përgjuara në disa lokale të Tiranës dhe biseda telefonike”

 1. Vlora says:

  “Edhe pse ai nuk ka bërë komente, është shumë e përfolur historia e videos së një njeriu të afërm të Metës që flet për vete dhe fëmijët e Berishës si dhe disa video të tjera rreth familjeve në pushtet.”

  thojeni shqip :vjdeo eshte midis monikes dhe argites ku behte fjale per nga 1 000 000 euro seicila.

  1. Argita 1 euro says:

   Une nuk di gje babai meret me keto pune , une di vetem te pallohem me 1-euro .

   1. Vlora says:

    ha ha ha bravo ate vazhdo ti……….

   2. +10 says:

    Pak si shume per fytyren tende por megjithate na thuaj ku mind te bejme pagesen…

   3. arber says:

    hahahaaaaaaaa benvenuti in albania….

  2. elinor bahiti says:

   Te shohe ndonje si eshte puna me Priftin – a merr fryme akoma apo ia kane gjete “semundjen e paidentifikuar” edhe ketij?!
   Pergjimet e ndryshme? Cfare nuk pritet nga Gestapoja e Hitlerit tone!

  3. elio says:

   Po te kishte gje metad ta kishte leshuar edhe per ta perdorur si shantazh keto muaj por nuk ka asgje. ben kot, sa per te shperndare vemendjen dhe per te perlyer te gjithe ne batakun e tij sukurse per ti thene njerezve”shikoni, jane te gjithe si une, jemi njelloj”…plehre..

 2. Olti says:

  Mafioz tipik: Nje dite ankohet per kulturen e pergjimit diten tjeter mundohet te frikesoj kundershtaret me dobesite qe kane ! Ky plere ka qene Kryeminister Socialist dhe u be Nen-Kryeminister nga Shqiptari me i pabese, Salih Berisha, i paturpshmi qe erdhi Ne pushtet nga Shqiptaret qe enderronin Nje atdhe demokratik pa korrupsionin e Nanos!

 3. BARO CORROGJAFI says:

  SUGJEROJME TE JEPET NE EKRANET TELEVIZIVE TEATRI “ARTURIO UI ” !
  I VLEFSHEM PER TE KUPTUAR SE SI VEPROJNE MAFIOZET PER TE MBAJTUR PUSHTETIN NE NJE DORE TE FUQISHME .

 4. Shefqet Cela says:

  KOT NUK E MORI MUNDIMIN PER TE SHKUAR TEK ILIRI PER DARKE SALIU!?
  Na foli edhe per nje “vere te mrekullueshme”. Ja pra, çfare qenka ajo vere, qe i ka shijuar aq shume. Audio pergjime te perlara hajduterisht, tinezisht, urithisht, neper mejhane; ku behet politika e shtetit tone korruptiv.
  Kjo eshte nje praktike e perhereshme e Saliut. Vete ka kercenuar ne parlament kundershtaret politike se “jemi gati te hapim qitapet e te palarave”, ” i kemi te tera”. Nano – Meta kishin arsye te forta per tu shqetesuar. Perdoren te vetmin melhem: prehrin e Saliut. Keshtu dosjet e tyre jane “mbyllur” perkohesisht, por ato ulurijne çakallisht. ( Me qe ra fjala, kush s’e ka degjuar Saline kur permend çakallin qe e le pa gjume? Cperfytyrohet fare dhe ka te drejte).
  Keqardhje ku eshte katandisur policija e shtetit, e neneshtruar nga ky monster i politikes.
  Sot kane gjykaten qe i mbron nga keto rregjistrime antiligjore. PO NESER? DO TI PAGUAJNE TE GJITHA, BASHKE ME VJEDHJET.

 5. vojsava says:

  dritan prifti nqse i ka le ti nxjerre ato videot tani,ka dy dite ska dale ne tv.erdhi 21 janari nuk ka cpret me………….

 6. Artan says:

  Ore nje gje nuk kuptoj une………………..??
  Po si ore nuk paska force qe kete bir KURVE Saliun dhe Metan ti cojne ne burg,ose tu futet nga nje plumb ne balle dhe familjeve te tyre???
  Po si ore kaq popull i zgerlaqur,tredhur,budall,idioit,i degjeneruar paskemi qene,sa disa bire putanash te marrin peng te ardhemen tone?

  Beni lufte mos flini gjume se ju q…e dhe juve pastaj

 7. nixon says:

  VETEM CA PERGJIME TELEFONASH DHE GAZETARET DHE DREJTESIA HODHEN POSHTE NJE QEVERIAMERIKANE ??
  KURSE TEK NE NDODH E KUNDERTA
  The Watergate scandal was a political scandal during the 1970s in the United States resulting from the break-in of the Democratic National Committee headquarters at the Watergate office complex in Washington, D.C., and the Nixon administration’s attempted cover-up of its involvement.

  1. Gabi says:

   nixoni… kujtohu qe ka 20 vjet ne politike nje agjent serb dhe nje malok dragobije dhe nuk je ne USA…dhe kujdes me anglishten tende se le shume per te deshiru

   1. word says:

    kjo duket si copy paste (part)o gabi..ku shikon ndonje gabim me anglishten ?..

 8. Joni says:

  Me 21 Janar te gjithe ne shesh per te protestuar kunder Sali serbit dhe Ilir hajdutit me kompani, vetem nga kjo do te frikesohen keta mafioze.

 9. cimka says:

  E kam pare vidion e Monikes, eshte teper interesante, kam nje mendim qe Iliri do ta hedhe nga ballkoni. Ndarja e 1 milion eurove, eshte me fantastike se vidjo Meta-Prifti. O ckeni per te degjuar. OOOOOOOOOOOooooo njjerrrees!

 10. Antikorupsioni says:

  Tv Klan! Fundos perfundimisht Meten e Berishen . Braho luan bllofin cuditet Fevzo e Meco.
  Zoti eshte i madh!.

 11. Devolliu says:

  Ai mafiozi Spartak Braho ka shumë kohë që e praktikon përgjimin e atyre që i quan armiq të tij e të bandës LSI. Shumë kamarierë të lokaleve që frekuentojnë të ashtuqujturit “vipa politikaj”,janë rekrutuar nga ky Brahua dhe i realizojnë këto përgjime.
  Kam një rast të faktuar nga një njeriu im i afërt që ka punuar si kamarjer në një lokal të tillë dhe që Brahua e kishte pajisur me “çimkën e duhur” për ta përgjuar Fatos Nanon i cili e frekuentonte shpesh atë lokal.
  Ishte koha kur Brahua ishte thikë më thikë me Fatosin dhe e akuzonte atë se kish vrarë një njeri me makinë etj etj.

 12. Artan says:

  Prokuroria duhet menjehere te hape ceshtje penale per nxjerrjen e materjaleve qe ajo disponon dhe heton. Spartaku duhet te jape llogari se ku i gjeti materjalet qe transmetoi tek opinioni, dhe bashke me te duhet te pergjigjen dhe ekspertet shqiptar. Duket qe esht nje tymnaje per te ndaluar priftin qe te nxjerre videot e tjera per te cilat thuhet se jane “TE FRIKSHME”

 13. Aldi says:

  haahhaha…sa me qeshet me ju komunistet…kur u filmua meta pa i marre leje, te gjithe thate ska gje t keqe…tani qe esht filmu ky tjetrri duke i nda leket hapur thoni jo faji eksperteve,jo faji saliut…ahahhahaha..ju jeni me keq se ata hajdutet qe kemi per politikane!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X