#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Anije luftarake si mesazh paqeje?

Irani sërish tërheq vëmendjen me një veprim mjaft të rrallë. Teherani ka dërguar anije luftarake në Mesdhe. Admirali Habibollah Sadchari tha se ky ishte një mesazh paqeje. Diçka e tillë ndodh për herë të dytë pas revolucionit të vitit 1979. Dy anijet kaluan Kanalin e Suezit dhe u drejtuan për në portin sirian Tartus, një pikë mbështetëse për Rusinë.

Edhe vjet në shkurt dy anije iraniane hynë në Mesdhe. Izraeli e quajti një provokim.

Ndërkohë pak më herët, Sekretari i Jashtëm britanik, Ëilliam Hague kishte deklaruar se ambiciet bërthamore të Iranit do e zhysin Lindjen e Mesme në një ‘Luftë të Ftohtë të re’.

Sipas Hague, të tjera vende në rajon do të duan të kenë armë bërthamore në rast se Irani e ka një të tillë.

Gazeta britanike ‘The Guardian’, duke iu referuar burimeve në Uashington, thotë se gjithmonë e më shumë po rriten gjasat që SHBA ta zgjidhë ushtarakisht problemin e programit bërthamor të Iranit.

49 komente në “Anije luftarake si mesazh paqeje?”

 1. tourkofagos says:

  …..Zike Habibollah,ku je mer korrak i Ahmadinejaad-it?????

  1. hajriu says:

   Rraca jote eshte o harixhi greqie

   1. Obergruppenfuhrer says:

    Bravo Hajriu! JA thyve hundet pederastit jevgo etiopian turkoFAGGOT anastas!

    1. armand says:

     Njerez me çallme ne koke mbi anije luftarake s’kisha pare ndonjehere.

    2. tourkofagos says:

     arapi mou,nje korrak si Hajri pisogledi apo ti, te thyejne vetem kallamin……..ade cok gyzel i Ahmadinejaad-it!

  2. Nentori dyte says:

   E din ti qe Nena-Greqi i ka punet me se miri me Iranin se cdo shtet tjeter i Natos. Aleatet me te ngushte te Sirise Al-Asadiste, qe vret e pret qytetaret e vet, ne BE jane Greqia dhe Qiproja. Mbylle gojen e hap syte e veshet qe te mesosh e kuptosh dicka me shume se fyerje e sharje kunder shqiptareve dhe Shqiperise, mor gogol. Po cili shtet dhe cili popull demonstroi, sabotoi dhe ishte kunder bombardimeve te SHBA-se dhe Natos ndaj regjimit serb ne Kosove. Greket dhe Greqia ishin te vetmit qe ne menyre kategorike ishin kunder kesaj nderhyrje te Natos. Koha e perrallave kaloi, tani femijet ne gjume jane!

  3. Edi Detroit says:

   Turkoplera, ti cpune ke me Ameriken, yyyy, edhe ti si ata arabet je,apo se di sa ju do Amerika juve grekeve, yyyyy gojor i zi.

  4. presheva says:

   tik tak po vjen koha edhe per ty ore grek i flliqur tourkofagos rrofte SHQIPERIA ETNIKE

   1. Axhimi says:

    me ajatollahët vjen greqia dhe serbia

  5. plaku says:

   gojori,
   Deri tani ishin :korrak., lufte, farfalla, Arberine plus shtesa : Zike, Habibollah, Ahmadinejad. Fjalori vazhdon….

  6. Cuni_tr says:

   Se si quhesh “turkngrenes” ti nuk arrij ta kuptoj???Do ta kuptoja nese nenkuptoje “mbrapangrenes-nga-turqit”…
   Historikisht greket e kane ngrene nga turqit.Nuk mbahet mend ndonjehere qe t’ja keni dale me ta.”Konstandinopojen tuaj” Stambollin jo vetem qe e kane ata por dhe kishen tuaj e bene muze qe ta shifni dhe t’ju pikoje ne shpirt.Qipron j’ua ndane ne mes dhe jane gati ta marrin dhe gjysmen tjeter, cdo 3 muaj vijne me avjone deri ne Athine, rezojne dhe avjonet tuaj kur i ndiqni dhe prap i demshperbleni.Po paguani haken e shqipetareve, mallkimi ju erdhi nga perendia prandaj po vuani per buken e gojes.Do e shtrengoni rripin si ju ka mesuar Thanasi neper filma.Po afron dita te behesh coban ne Shqiperi per nje fete buke me gjize, dhe nuk do te hapesh dot as gojen kur te shofesh mamane dhe motren te mbarset me pronarin.Race qe po tallet gjithe europa,ngelet duke lepire tajaren e Znj. Merkel dhe duke i rene “fyellit” te Sarkozise.

 2. Aqifi says:

  Pse jo? NATO ka me teper se gjashtedhjete vjet qe dergon mesazhe paqe me kete menyre…

  1. dritani says:

   Ashtu eshte por kjo e iranianeve mund te quhet ndryshe edhe “ta krruash bythen me ferre”!
   Te shohim…

   1. armand says:

    dihet si do perfundoje o Dritan.Per sa kohe do flasi, do ta lene te qete.Kur te kene edhe dyshimin me te vogel qe Ahmedini ka ndermend te nxjerri koburen nga brezi do ti leshojne nje stuhi mbi koke dhe Nexhati do na behet me katolik nga PAPA.

 3. xhoni says:

  SHBA-te MBAJNE DISA FLOTA NE OQEANE DHE MIJRA TRUPA NE VENDE TE NDRYSHME TE BOTES NE EMER TE PAQES,NDERSA IRANI NUK PASKA TE DREJTE TE LEVIZE NDONJE LUFTANIJE NE MESDHE!!!PO NAQTO-n PERSE E MBAN SHBA-ja KUR TRAKTATI I VARSHAVES NUK EKZISTON ME????SIGURISHT NE EMER TE “PAQES”!!!
  PO IRAKUN DHE AFGANISTANIN PSE E SULMOI DHE PUSHTOI SHBA-ja???DOEMOS PER PAQEN!!!!Haaaaa!!!PO ARMATIMIN GJIGAND BERTHAMOR,PSE E ZHVILLON SHBA-ja ,NDERSA TE TJERET NUK I LEJON???SIGURISHT PER PAQEN BOTERORE!!!PO BOMBAT ATOMIKE PSE I HODHI NE JAPONI NE DY QYTETE PAQESORE PA ASNJE SHKAK,SHBA-ja???SIGURISHT PER PAQEN!!!PO LUFTEN NE KORE PSE E BERI SHBA-ja???PO PER PAQEN!!!PO VIETNAMIN E JUGUT,PSE E PUSHTOI SHBA-ja???PO PER PAQEN,ORE,PER CFARE TJETER!!! ENVER HOXHA THOSHTE DIKUR,SE SHBA-ja JANE XHANDARI NDERKOMBETAR!!!Jooooo,ASNJE FAKT NUK KISHTE!!!JA KA FUTUR KOT!!!

  1. armand says:

   Komenti qe ke bere, me emrin tend, jane ne kontradikte te thelle me njeri tjetrin.Ndrysho emrin qe komentet e tua te behen te besueshme,ndryshe jane thjesht provokim qe kerkon te besh me faktet historike.Nqft-se per ty o Xhoni demokracia revolucionare e Iranit eshte me e besueshme dhe me e vertete nga demokracia e SHBA-se atehere te keshilloj ta kthesh emrin nga Xhoni ne Dordomuz o Mazllem dhe te behesh qytetar Iranian.Jam i sigurt se ne kontakt te drejtperdrejt me realitetin e republikes islamike do gjesh pergjigjet e pyetjeve qe ke bere ne komentin me lart.

  2. gallata says:

   Sepse NATO nuk u krijua si kunderpeshe ndaj traktatit te Warshaves o dordomuz efendi,ishte e kunderta .

 4. Antipadrejtesi! says:

  Irani eshte superfuqi e mendimit dhe e veprimit por mbi te gjitha eshte nje vend i paqes. Ne do presim po na sulmuan do mbrohemi, sa per turgopfagun duhet ta dije se dhe heladha naften bruto e mer nga Irani. Rezervat e fushave te gazit qe jane zbuluar ne Iran nuk kane te sosur. Kjo eshte lufta sot, nuk behet me pordhet e Berishes Energjia berthamore. E bejne ata qe kane koqe! Dhe Irani i ka te forta. Kur ta shikoni do bindeni vet!

  1. armand says:

   Juve mor zoteri i nderuar xhamite ju duken si anije kozmike.

  2. Axhimi says:

   nuk mund te bie paqë nje shtet që i vret nënat me gurë .kjo as nè skllavri nuk ka qenë denimi.

 5. Ahmedinaxhadi dhe Irani do te vizitohen nga Izraelitet ne pranvere, kjo ska pike dyshimi. Irani po perpelitet si Sadami duke treguar muskuj etj, por nuk i ben efekt asgje. Amerika po mundohet me çdo kusht te ndaloje Izraelin qe te mos luftoje Iranin, por Izraelitet qenkan koke forte dhe duan qe te mesojne Iranin se si behet stervitja nen kuptim te mire. Te gjitha lufterat qe ndodhin ne glob kane nje kosto jo te vogel, kete po e provuajn te gjithe sot. Vetem nje kontinent nuk humb asnjehere kredebilitetin dhe pasurine e pashtereshme, ai eshte Amerika. Buonanotte.

 6. Ramy says:

  pas sirise e ka radhen saliu pastaj irani

 7. Just Do It says:

  Aty afer jane shume nendetese Amerikane te armatosura deri ne dhembe dhe qe monitorojne c’do levizje te saj. Kjo anije rrin siper ndoshta 30 seconda mbasi te jepet urdhri nga Obama. Jane aty afer 5th Fleet and 6th Fleet qe mund te shkatarrojne nje shtet te forte, jo me nje anije te vetmuar. Gjithashtu, garant qe me pare e ka marre vesh Amerika se ku do shkoje kjo anije se sa kapitani i saj, pergjojne gjithcka.

  Anijet levizin ne “formation”, ose dhjetra anije bashke qe te mbrojne njera tjetren dhe vecanerisht anijen me te madhe (“aircraft carrier” zakonisht). Gjithashtu jane satellitet, helicopteret kundra-nendeteseve (“submarine hunter”) dhe nen-deteset qe jane me effetivet. Thuhet qe e merr vesh qe jane nendeteset aty afer kur po te fundoset anija.

  Me pak fjale nuk impresionohet kush nga kjo anije.

  1. feniks says:

   Per Just Do it:
   Cfare duan ato nendetese neper bote,o dallkauk???Po shtetet pse do t’i shkaterroje SHBA-ja sipas rradakes tende shterpe???Po pse XHANDAR NDERKOMBETAR QENKA SHBA-ja???

 8. Antipadrejtesi! says:

  Ps. Goditja e Sadami ishte nje “gabim” nga ana e Amerikanve sepse u mbeshtet ne kete lufte nga Shi’itet, te cilet sot jane aleat me Iranin. Per dijeni e ashtequajtura pranvera arabe nuk eshte asgje me shume vetem ritja e prestigjit te Shi’iteve dhe fuqizimit te Iranit. Te gjitha k’to vende me shumice muslumane si jane drejuar nga despote pseudo’lslame te mbeshtetur dhe financuar nga beni Israelitet dhe lobi i tyre qe zoteron korrporatat ne USA. Une ju them: Arabia Saudite eshte vendi i shenjte Islam i te gjitha grupeve e fiseve Muslumane?! Kush e drejton k’te vend? A eshte e lejuar me ligj Islam te zgjidhet Mbreteri?! Jo dhe Jo! Po kujt i intereson ? Besoj e kuptoni vet, ju vjen ne ndihme dhe filmi Amerikan SIRIANA etj, etj…

 9. BERISHA LARGOHU. TE ZHGENJYER EDHE NGA OPOZITA E RAMES! says:

  C’far interresi kane shqiptaret te mbrojne Iranin? Irani eshte nje shtet terrorist.

  1. piro says:

   Emertimi,qe i ke vene vetes-:Berisha largohu.Te zhgenjyer edhe nga opozita e Rames”,eshte sa anti shqiptare,edhe e POSHTER!!!Qe je KELYSH I BERISHES,KJO DIHET!!!Pjese e skenarit serb nga Beogradi,ne PAMUNDESI TE MBROJNE BANDITIN BERISHA,DUAN TA BARAZOJNE KRIMINELIN ME VIKTIMEN!!!Pra Berishen e duam te largojme,por me qe jemi te zhgenjyer edhe nga opozita e Rames,me mire le te rrije Berisha,ose ne pa mundesi,te VIJE FATOS NANO!!!Haaaaa!!!JU KA DALE BOJA,O PLEHRA TE NDYRA!!!NUK MBROJME IRANIN,POR TE DREJTEN NDERKOMBETARE TE CDO SHTETI PER T’U QEVERISUR SI TE DOJE E JO SI T’I KOMANDOJE SHBA-ja!!!JEMI KUNDER XHANDAREVE BOTERORE!!!

 10. E verteta says:

  Xhon,
  Ameika Irakun dhe Afganistanin i cliroi dhe jo i pushtoi.Amerika e ka Iranin si nje top lecke ne vrap e siper… Per ata dy anije vetem dy raketa i duhen,nga 16 a 18 qe ka nje Apash,pa permendur me teper…

  1. xhoni says:

   O e ver-tete MASHTRUESE!!!Te gjithe PUSHTUESIT E JUSTIFIKOJNE KRIMIN E TYRE ME QE KANE FORCEN DHE PROPAGANDEN E FUQISHME!!!Ne se e quan PUSHTIMIN E IRAKUT-“CLIRIM” atehere DUHET TE JESH I SEMURE PSIQIK RENDE E NUK PASKE SHPETIM!!!NGA KUSH ISHTE I PUSHTUAR IRAKU,MORE FASHIST I NDYRE???KUSH JA KERKOI NDIHMEN PER CLIRIM???JUSTIFIKIMI I VETEM I SHBA-ve PER TE PUSAHTUAR IRAKUN ISHTE I NJELLOJTE ME PRETENDIMET ABSURDE,QE BEJNE SOT PER IRANIN:”PO PRODHOJNE ARME BERTHAMORE E KIMIKE”!!!Haaaa!!!ASGJE NUK ESHTE GJETUR NGA KETO PALLAVRA!!!IRAKU U PUSHTUA PER NAFTEN!!!NE SE DO TE ISHTE I CLIRUAR IRAKU,PSE EDHE SOT AI VEND ESHTE ARENE GJAKDERDHJEJE???CLIRIMTARET KUDO PRITEN ME LULE E JO ME SHPERTHIME VDEKJEPRURESE!!!EDHE VIETNAMIN KESHTU E PUSHTUAN:PER TA CLIRUAR NGA KOMUNISTET!!!EDHE KORENE KESHTU E SULMUAN!!!etj!!!BOTA NUK KA NEVOJE PER XHANDARE NDERKOMBETARE,POR PER MAREDHENIE TE SINQERTA MIDIS SHTETEVE!!!PO NATO PSE MBAHET NE KEMBE,KUR TRAKTATI I VARSHAVES U SHPERBE???PO FLOTAT DHE USHTARET NE MBARE GLOBIN,PSE I MBAN SHBA-ja KUR CDO SHTET E MBRON VETE INTEGRITETIN TERITORIAL???PO ARMET BERTHAMORE PERSE NUK SHKATERROHEN,NGA SHBA,NE RADHE TE PARE???SA PER KETA APASHE-t,QE PERMEND,JE INJORANT,SE KUR I PRUNE NE SHQIPERI,NE 1999-ten PER T’I PERDORUR KUNDER TANKEVE SERBE,DY PREJ TYRE U RREZUAN NE MALIN E DAJTIT PA HYRE NE LUFTE!!KAQ ISHTE MISIONI I TYRE!!!

 11. raal says:

  Xhon,
  qenke lag fare te vertetes,djalosh.Pasi te lexojsh e te mesojsh ndopak histori,do te vij turp mandej nga vetja per ato qe ke shkruajtur…

  1. xhoni says:

   Per raal-in:
   Nuk ka ngelur SHBA-ja per ta mbrojtur ti,o LAMASH,qe nuk ke buke te hash!!!Ne je kaq i zoti e trim,SULMO ARMIKUN ME TE ZI TE SHQIPTAREVE SOT:SALI RAM BERISHEN NGA KAUKAZI,NJEHERESH DHE AGJENT I UDB-se serbe!!!

 12. real says:

  Antipadrejtesi,
  Sadami mbeshtetej te shitet e jo Amerika,je duke thene te kunderten.Afrika veriore rralle ka popullsi shiite…Izraeli vete merr ndihma nga Amerika e jo te financoi vendet Arabo-muslimane.Nga e ke mesuar keto xhevaire?Apo hajde futja ashtu kot,si te ta prese mendja,apo si ta ka qejfi…

 13. dritani says:

  Proverb kinez (ndoshta e ka then Mao Ce Dun):

  “Kur con doren poshte dhe prek 4 koqe, se pari mos mendo se je supernjeri, por mendo se ndoshta dikush ta ka futur nga prapa!”

  Edhe nje proverb tjeter kinez per ato vende qe kan filluar te levizin si shume (afganistan e kompani):

  “Kur ta fut armiku ne bythe mos leviz se i ben qejfin armikut; duro derisa te merzitet se iken vete!”

  1. Grigor says:

   Je i madh Dritan. Me shkrive fare.

 14. beni says:

  Po izrail bytha cfare ka ne kete mes,

  1. shqipetari says:

   Beni…pergjigjen e kesaj pyetje ta jep NET- studenti – ju fara e islamikeve jeni ca qenie te neveritshme qe vetem lehni…edhe recitoni… ndonjehere ja fusni edhe vetes… nga marazi… jeni te vetmit qe e shqyeni bithen me eksploziv per inat te armiqve. Keni tipar mburrjen e karshillekun ndaj te gjitheve se sic duket kur coni doren poshte prekni gjithmone kater KOQE…

 15. beso says:

  Ne kohet tona nuk behet dot nje program ambicioz armatimi kunder deshires se te fuqishmeve.Amerika sot eshte superfuqi.Ka te ngjare qe ti leshon raketen dhe kur ajo arrin ne objektiv nuk shperthen;kaq larg kane shkuar amerikanet ne teknologji.Ka te ngjare qe iranianet po lihet qe ti duken botes gogol,e pastaj Amerika ti kepuse ndonje leksion bombardues,ose ta pushtoje per dy jave,siç u be me Irakun.Edhe ne rastin e Irakut u sterfryne raportet e informacionit sikur Iraku te ishte superfuqi ushtarake e do shkaterronte boten,por doli qe s’sihin ne gjendje as te furnizonin ushtaret me fasule.Ne kohet tona tanket dalin kollaj jashte luftimi;anijet e luftes me keq akoma.Edhe po beri bmb berthamore Irani,ai s’eshte ne gjendje ta leshoje.Per mendimin tim Irani po terhiqet ne kurth,qe te tregoje muskujt prej brumi qe pastaj Amerika ti thote botes qe po detyrohet te sulmoje Iranin sepse duhet te mbrohet nga kjo superfuqi prej rere.

  1. shpati says:

   Per beso-n:
   Je nje GEBELSIAN FASHIST,qe ke marre persiper te propagandosh fuqine e KRIMIT BOTEROR!!!Ne se qenke injorant ne fushen ushtarake,po te sqaroj:TE GJITHA SA THUA JANE MUFKA FEMINORE!!!Vetem ne perrallat per femije tregohen keto budallalleqe!!!Po te ishte per te marre lejen e SHBA-ve vietnamezet nuk luftuan per 50 vjet kunder francezeve dhe amerikaneve duke i SHPORRUR me breke neper kembe!!!Edhe KOREA E VERIUT KA ARME BERTHAMORE!!LE TA SULMOJNE PO UA MBAJTI ME ATO PATRIOT-et E TU DHE DO TA SHIKOJME SE KUSH FITON!!!CFARE KA BERE IRANI,QE KERCENOHET???VETEM SE NUK I PERULET SHBA-ve DHE SHPALL ARMIK IZRAELIN FASHIST,QE KA 70-80 VJERT,QE TERRORIZON PALESTINEZET!!!FUQIA USHTARAKE E IRANIT ESHTE E TIILLE,QE NUK KA BURRE NENE,QE E SULMON PA LENE LESHTE ATJE!!!IZRAELI JO E JO,NE SE NUK DO FUNDIN E TIJ!!!LE TE SULMOJNE SIRINE,KETA TRIMA,KU ASADI PO VRET ME MIJRA NJEREZ PROTESTUES????SHBA-ja E PROVOI NJEHERE ME IRANIN KUR I RREMBEU PERSONELIN E AMBASADES DHE NUK MORI GUXIMIN TA SULMONTE!!KETO FAKTE TI,KORRAKU beso,nuk i di,se je vetem tellall injorant!!!

   1. genc says:

    O xhoni po mos nderro nick-et he burr, apo do te tregosh qe jane shume persona qe kane mendjen tende? kuptohesh qe ne menyren e shkrimit, hahahaa

   2. plaku says:

    shpati,
    Diku kam lexuar se njeriu kur nuk ka argumenta perdor fyerjen dhe genjeshtra. Me vjen keq por Amerika cliroi nga genocidi nje pjese te kombit tend, apo e harrove.

 16. plaku says:

  beso,
  “por doli qe s’sihin ne gjendje as te furnizonin ushtaret me fasule”
  “muskujt prej brumi” “superfuqi prej rere.”
  O beso, ku i gjen keto shprehje xhanem? Dukesh qe, ke studjuar per ushtarak kur thua : “.Edhe po beri bmb berthamore Irani,ai s’eshte ne gjendje ta leshoje”. Edhe une qe, nuk marr vesh nga ana ushtarake i bej vehtes pyetjen me cfare raketash do ta hedhi Irani bomben atomike ne Izrael ? Edhe ne se do kete raketa me reze shume te larget te hedhjes, mor harrojme se Amerika ka raketaperplasesit ( nuk e di fjalen tamam ) PATRIOT qe e plasin raketen iraniane ne qiell perpara se ajo te arije destinacjonin.
  Beso, disa here ne programe te ndryshme te televizionit italjan kam pare nje publicist shume te talentuar italjane me emrin Marco Travaglio. Kur ai flet me kujtohesh shpesh ti me ate shijen shume te holle humoristike. Ne se ndonje dite do kesh kohe mundohu te gjesh ne google materjale nga ai. Di qe ai eshte kunder Berlusconit dhe ka botuar shume libra. Une nuk kam lexur asgje nga ai,por sa here e shof ne tv, qendroj ne ate program se ky njeri ( reth 40-45) vjec eshte shume i talentuar flet pa doreza dhe ka nje humor ( cinizem ) shume te holle.
  Beso, te uroj nje jave te ardheshme te kendeshme.

  1. beso says:

   Plaku,tani e pashe postin!Pashe dhe ate te nxehurin siper,po ka nje shprehje mes oficeresh:-Te keqen nje oficeri doemos do ia beje nje oficer!Ky do jete qameti ndonje ish kleg kembesorie,qe as e ka haberin nga artileria dhe sistemet leshuese.Plaku,une ne ushtri marr vesh pak nga te gjitha.qeme njehere ne qitje per forcat speciale,dhe une kuèptohet isha i sapodale nga shkolla.Keta po gjuanin me Ghlkt(botes i quajne bazooka) nje tank te vizatuar ne çarçaf.Gjuajten ushtaret nja 10 mbushje,por te gjitha shkonin djathtas dhe asnje nuk kapi maketin e tankut.Ishte nje komandant i specialeve qe veshi ma ka zene se ka bere shume karriere.-Ore-i them une,do levizur shenjuesi majtas se nuk keni llogaritur shpejtesine e eres.ky akoma vazhdonte dhe u bertiste oficereve te rinj,shokeve te mi,qe nuk kishin punuar mire me ushtaret.Une isha me detyre ne shtab e s’e kisha problem.Morra n je Ghlkt dhe i regjistrova shenjestren majtas(quhet per difekt te shpejtesise se eres)dhe ia dhashe nje ushtari.Goditje perfekt!Plaku,komenti im me lart eshte shenje dorezimi,pasi une,si dhe ti,jam kritik ndaj hegjemonise USA.Me zemer june nuk dua qe Irani te sulmohet,madje them aty qe Irani te mos bjere ne kurth;Goebelsi nuk do fliste si une!Ky replikuesi do jete ndomnje ithtar i luftes partizane,qe ashtu eshte;popujt fitojne dhe nuk dorezohen.Por teknologjia e bombardimit dhe fotove nga satelitet s’te le shteg.Travaglio eshte simpatia ime,tani mbette vetem kur ta takoj.I kam lexuar nje liber me 1000 faqe”ad personam”,per ligjet personale qe ka bere berluskoni.Plaku,noi siamo spiriti liberi;questo è lòa nostra ricchezza!

 17. Koli says:

  turkofagos, si gjithmone majaselli nuk te le rehat. Na shih ca gera te iluminosh mendjen tende shterpe qekujton se eshte Greke.
  Jane Greke ata qe i thone keto gjera.

  http://www.nasergashi.com/t4756-profesori-grek-ne-interviste-tek-new-york-times-ne-flisnim-shqip-te-tjeret-na-bene-greke

 18. Koli says:

  Ja dhe nj e te plote per ladndi suedezin.

 19. enh says:

  ne opinionin tim,pa dyshim duhet vetem nje shkendije qe gjithe rajoni te mare flake,mundet dite apo disa muaj,me konsekuenca te paparashikuara per rajonin dhe gjithe boten,mundtet te jemi vetem dite larg nga ajo qe joani pershkruan ne apokalipse,dhe engjelli i fryu trumbetes dhe tha zgjidh kater me te fortet e lumit eufrat,te cilet ishin bere gati per lufte,per ate dite e per ate ore,dhe qielli u zhduk si flete e librit,dhe dielli nuk do jape driten e duhur,dhe hena ne darke do duket e kuqe,dhe shumica e njerezve vdiqen pasi uji e ajri eshin helmuar.

 20. Iliri says:

  Ja cdmth te te bejne lavazh te trurit ne kishen greko-serbe

 21. Axhimi says:

  piro nuk na nevoitet loja e macës me kryet e buallit .Irani ne Mesdhe veq këtyre anijeve luftarake na i bie edhe metodën e mbutjes së nënave me gurë!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82083
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82083
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 12
      [name] => Bota
      [slug] => bota
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 12
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8998
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 12
      [category_count] => 8998
      [category_description] => 
      [cat_name] => Bota
      [category_nicename] => bota
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X