mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Alibeaj: Kreshnik Spahiu, një delirant patetik. Origjina e tij nuk është shqiptare

Kryetari i komisionit hetimor ndaj ish-nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu, lëshon akuza të forta ndaj personit që po heton të gjithë “sirtarët” e zyrës ku ka punuar. Në një intervistë për “Shqip”, Alibeaj deklaron se Spahiu nuk ka si origjinë etninë shqiptare, por i përket një etnie të huaj. Gjithashtu, në intervistën e tij, Alibeaj thekson se gjithmonë është koha për ndryshime në qeveri dhe kabineti duhet të reflektojë të gjitha sensibilitetet e një mazhorance…

“Karta e nacionalizmit, e solidaritetit rreth gjuhës, zakoneve, traditës, historisë, vuajtjes dhe sakrificës kombëtare së një kombi, është gjithnjë një kartë delikate, e cila duhet respektuar, duhet përkëdhelur, duhet përkundur dhe ruajtur si një thesar i çmuar i një kombi, por kurrsesi nëpërkëmbur për qëllime të ulëta politiko-karrieriste siç bën një patetik delirant si shtetasi Spahiu. Aq më tepër që ka një legjendë urbane, e cila thotë se gjenealogjia e tij nuk e nxjerr një shqiptar, porse si një përfaqësues i një etnie të huaj të ngulur në rrethinat shqiptare të Prizrenit! Mjafton kaq për të kuptuar se sa i sinqertë dhe “i ndier” është “irritimi” nacionalist i këtij të fundit”, tha Alibeaj për Shqip.

166 komente në “Alibeaj: Kreshnik Spahiu, një delirant patetik. Origjina e tij nuk është shqiptare”

 1. kris` says:

  Berisha me disa mbeshtetes si Alibeaj??!! C’fare ironie,fatkeqesi per Shqiperine.

  1. armand says:

   Po legjendat urbane per figuren tende a i di o Ali Bej?

   1. Shoku Mè (Me Ben Dem) says:

    Legjenden e innjiorantit Alibeaj e degjuam. Mos ja vini re! E ka nga budallalleku dhe deshira per ti sherbyer Saliut.
    T,ani degjoni legjenden time: Po te lexosh revisten e Gjergj Fishtes, Hylli i Drites, viti 1938, tek germa B do te gjeniu dhe fjalen BERISHA.
    TE ARDHUR NGA KRIMEJA.
    Doni me per belulin?

   2. Ramy says:

    Iken mer pucista se Alibeu eshte cun i eduku me kulture Arabe, ti vini onash.

    1. ardi says:

     Ramy, e ke krehur sot mjekren, shko krihja eshte Alibejkes qimet, se vetem mjeker nuk i del!

     1. Dean says:

      O ”ardi”?!,po Ramy po tall topet mor djal.
      Eshte tjeter person ai qe mendo ti,qe komento me te njejten Nick.

    2. amerika says:

     Tamam e gjete kulture arabe, i ke thene te gjitha kulture prej islami libie gadafi, ka studjuar Ali-Bej………….. jo shaka

   3. adriatikasi says:

    Pse jo Ledi Ali Bej?

  2. Albogentivlora says:

   Epo kur u be dhe ky fshatari nga Varibopi. Po bythlepitur ke per te ngelur tere jeten tende o derezi! Gjynah i madh.

   1. Vlora says:

    te keqen e varibobit,,,,,,,,,,,po nga mocalishtet e qarrit thuaj ku mushkonja ishte pjestare e familjes……..

    dhe tani tani qe na ka mbushur nofullat me botoks i duket vetja qytetar…….

  3. Nadia Shabani says:

   E po kjo nuk durohet o funderrine e Saliut. Kur nuk ishte shqiptar si ka mundesi qe deri dje ai ishte Kreshniku i Partise, me i mire i PD-se se Saliut, tendes dhe Jozit o servil pa piken e karakterit. Une po kujtoja se do thoshe se nuk kane shkarkuar ata gjyqtaret tuaj te korrupsionit qe i keni blere me para per te mbuluar pislleqet dhe mafiozlleqet qe keni bere ju kurse ti pa pike turpi nxjerr nga goja felliqesira te tilla. Cila eshte ajo nene qe te ka pjelle ty more kelysh i Saliut te Beogradit? Liria e Saliut nuk eshte shqiptare dhe prandaj Saliu ka ndihmuar Milloshevicin duke e furnizuar me nafte ne kohen e luftes dhe ka lidhje bisnesi me mafiozet dhe kriminelet e Serbise dhe tani na nxirrni dhe Kreshnikun me kombesi te huaj. Turp, turp i madhe edhe peshtymen nuk duhet ta hedhesh mbi ju se e ndyeni me paturpesite qe nxirrni nga goja. Une vertete mund te kem kundershtime me Kreshnik Spahiun per bindjet e tij te djathta se e djathta mbron klasat e pasura dhe jo popullin e varfer dhe kemi frike se mos bashkepunon me ju funderrinat e PD-se ne ardhmen por kjo nuk do te thote qe te shpifim dhe nxijme figuren e tij. Alibeaj fytyren tende e njohim mire qe kur vodhe mandatin e deputetit te PS-se ne rrethin e Fierit ne 2009, ti bashke me Sokol Olldashin. Ke qene shume i aktivizuar me kandidaturat e deputeteve te PD-se ne rrethin e Fierit ku per cudi pak kohe para zgjedhjeve u vra deputeti i PS-se Fatmir Xhindi qe nuk eshte gjetur as sotvrasesi i tij. Do ta them troc une dhe sot e kesaj dite dyshimet i kam se ju te PD-se keni dore ne vrasjen e tij, prandaj nuk eshte gjetur as sot vrasesi i tij.Po ku keni goje ju more plehera te diskutoni kombesine e Kreshnik Spahiut po ikni more se lat nam me vjedhjet dhe korrupsionin qe keni bere. Ku ishit me perpara por tani qe ju kundershtoj Kreshniku dhe po shikoni se po ju rreshqet toka nen kembe se shqiptaret nuk do votojne me per ju funderrina, na e nxirrni me kombesi te huaj. Turp rente mbi ju. Shqiptaret nuk do degjojne juve me, e mbushet kupen teni largohuni, MAFIOZE!!!!!

  4. gjini prej mirdite says:

   Po qe se partia demokratike do te donte nji qeveri etnikisht te paster do te bante mire qe perpara se me i emnue ne poste te nalta shtetnore,tu bante qeveritareve ADN-e per percaktimin e etnicitetit dhe mandej ti emnonte dhe partine demokratike ta legalizonte dhe ta kthente ne nji parti nazi-fashiste.
   Me keto pikepamje Alibeu duhet me i thane lamtumire perjete politikes,perndryshe pasojat e kesaj politike raciste duhet t’i paguej Sali Berisha,qe per mendimin tim asht ai qe ka nxite me ba keto deklarata Alibeun,pasi keto”matrioshka ruse”jane te gjithe te paafte me artikulue ide dhe mendime personale.
   Na e dijme se Shqipnia ka vuejte,Ajo ka kene afer 500 vjet nen pushtuesin ma mizor te historise se njerzimit,na e dijme se ne vendin tone kane ardhe aradha pushtuesish prej te gjitha kombeve dhe kombesive te asaj perandorie te krimit,por kemi pase bindjen se te gjithe ato ,si faktor te jashtem do te shkrihen, sic asht ne fakt , ne perbashkimin gjuhesor.
   Sot duhet me bashkue dhe jo me nda ju zotni te partise demokratike!! Kush jeton ne Shqipni , flet gjuhen shqipe dhe punon per Shqipnine ,ai asht shqiptar.

  5. Xoni says:

   Tamam ironi per fatzinjte Shqiptare

   more adoleshenti zoteruc Alibeaj. More njeri idiot qe koqet si puna jote te therrasin jurist, populli te caktoi qe ta hetosh shkoi gjer ne fund dhe pastaj na thuaj te tilla palaçlleqe. Dashke prape perfshirje ne qeveri se je PD-ist i palodhshem. Nuk e kupton moralin e deshtimeve te tua dhe ngritjen e gruas

  6. BENI says:

   ti alibej te blesh nje brisk te ri dhe e di vete ti se cduhet ti besh Kreshnikut,si ste vjen turp ai eshte Shqiptar ,por shiko veten tende se mos je ndonje funderrine turko sllave.

 2. Sali Serbi = SS (Sigla demaskuese e Sali Berishes) says:

  Ti mor plehre qe flet ne emer te kryeantishqiptarit Sali serbi, ti bastard e kelysh bastardi qe leh kunder kreshnikut a e kupton qe i keni ditet e numeruara dhe sado te perpiqeni me slogane alla Berisha nuk keni per ti shpetuar pergjegjesise se krimit me permasa kombetare qe keni bere.
  Do ti paguani se sben se siç thot populli do shkoj haka tek i zoti dhe zoti i ketij vatani eshte populli te cilin ju plehra e keni martirizuar gjate 21 vjeteve qe i keni hipur mbi shpine.

  1. raimondi says:

   Fjala e ketij delirantit te PD-s ,tregon me se miri fytyren e lige dhe plot armiqesi
   qe udheheq kete qeveri Antishqiptare kundrejt cdo levizje qe kane qender patriotizmin shqiptar

   — Kjo eshte nje qeveri qe per te ndejtur ne poushtet ka te drejte ta thote gjitheshka

   Ka kurajo e na flet per patriotizem nje langaraq si puna e ketij surrat provincialit te pshtire Alibea kur qeveria e tij eshte e mbushur me spiune te grekut dhe qe per keto vite ne pushtet kjo qeveri ka bere aq shume akte tradhetie sa keta mund ti fusesh ne burg nja 20 here

   –Por kane fat se kane perballe nje opozite qe eshte nje keleyshe e politkes greke ,
   se te ishte ndonje opozite tjeter patriotike sot kjo qeveeeri me te gjithe ministrat e saj do ishte ne burg

   –Dhe tani qe del nje levizje e tille patriotike ,kjo qeveri ve alarmin neprmjet keytre deficenteve me pamje skizofrenike si puna e ketij Alibajges,
   se e shikon qe kjo levizje eshte e vetmja qe i sjell vdekjen kesaj qevrisje reaksionare antishqiptare te Sali lopcarit

   –Po na mbush mendjen Ali-bajga se Kreshniku nuk qenka shqiptar –E ca pastaj, Shtetin modern e bejne te gjithe ,nuk ka rendesi aspak origjina

   —-Obama eshte Afrikan ddhe udhdeheqe United States ,superfuqine e botes

   E rendesishme per nje politkan te Shqiperise eshte qe te kete ne zemer Shqiperine-,nuk eshte si renegatet
   e PD-se
   qe kane ne zemer Grekun dhe serbin

   –Keta bastarde te PD-se qe per te qendruar ne pushtet ja kane falur shpirtin Greqise
   nuk kane te drejte morale te gjykojne asnje tjeter,se keta jane te zhytur
   ne lllumin e tradhetise dhe e kane ktheyr politken e jashtme te Shqiperise
   ne nje politke servile dhe sherbtore te nacionalizmit grek

   –Kjo qeveri e ka vendosur njeriun shqiptar ne pozicinonin e sherbetorit te fqinjeve, duke zbatuar nje politke nenshtruese kundrejt grekeve dhe tani qe del nje levizje e tille patriotike dhe qe i jep dinjitetin e nevojeshem kombit shqiptar , si e Kreshnikut, keytre ne qeveri ju duket Sakrilegj

   — Sali lopcari po na e kthen Shqiperine ne nje varreze te mbushur me varret e ushtareve kriminele greke , dhe ketej na ben patriotin me Alibajgen

   –Ikni more qeveri e felliqur Antishqiptare qe jeni kthyer ne pastrues te kepuceve te politkes greke !

   –Kreshniku eshte e ardhmja e Kombit shqiptar dhe Alibajga me shoket e tij budllenj pd-iste jane teper te vegjel dhe teper tradhetare qe te akuzojne Kreshnikun

   Qeveria e lopcrit Sali ngaqe e ka kthyer ne nje rutine normale tradhetimin e interesave te shqiptareve , tani ju duket cudi se si ka mundesi qe paska edhe shqiptare patriot !!!

   –Te gjithe shqiptaret jane me Kreshnikun — se Politka e Kreshnikut ju jep shqiptareve dinjitetin e munguar perballe fqinjeve krimnale greke e serbe,….

   ……ju jep shqiptareve shpresen e nje Shqieperie te perbashket me Kosoven martire
   duke krijuar nje hapesire shqiptare me te madhe dhe ne te njejten kohe me te begate, me dobiprurese per kombin shqiptar ne aspektin ekonomik dhe gjeopolitik

   ——Eshte absolutisht politka e Kreshnikut e vetmja politke Moderne ne Shqiperi
   dhe patjeter te gjithe do ta perkrahin, se perkrahja e politkes se Kreshnikut eshte ne dobi te familjeve te gjithe shqiptareve , eshte ne dobi te brezave qe do vijne ….

   —–Ndaj qe e Ardhmja te jete e bukur, e begate dhe plot shprese per nje jete me te mire,
   me dinjitoze dhe me te vertete moderne e prosperuese per femijet shqiptare

   ———–te gjitha votat ..Kreshnik Spahiut dhe Aleances Kuq e Zi

   Poshte Qeveria e P-se, qeveri sherbetore e Greqise !

   1. raimondi says:

    Aty do shkruaja : Poshte qeveria e PD-se, por ky kompiuteri im eshte me difekt ,mezi i nxjer shkronjat se i ka rene vaj ulliri ne tastiere dhe tani punon si shkoll e nates

    1. tourkofagos says:

     hahahaha,hajde e diskuto me kete lyrashin per tema nacionale,qe vajin e ullirit ne vend qe ta hedhe ne marmide e hedhe mbi tastiere……..

   2. tourkofagos says:

    ja doli ky korraku i Ahmadinejaad-it
    ussssssttttttt koprraskilo…..

    1. Capedanos Tfg. Gezuar ditlindjen file mou. Taqkua do pjeke korrakos ne hell sot dhe te fton per feste. Ky Raymondi eshte i grasatuar me vaj ulliri tamam per hell ahahha, plakun cam nuk po e pjek se eshte gjithe damar megithese nuk ka nevoje per vaj ulliri ahaha kurse hajria nuk haet sepse ushqehet me plera ahaa . Mos u merzit se do te gjeje Taqkua nje korrak qumeshtor te dhjamosur per ditlindjen tende Capedanos ahahaa . Te na rrosh sa malet Capedanos tfg.

     Ps, Stalinken e mban Taqkua per ne fund ahaa

     1. tourkofagos says:

      hahahaha,file mou mos ha shume korrake,se do te helmohesh….!
      veri ne sherr mes vetit,se hane kokat…si ky korraku i Toptanit,qe i thote korrakut Spahiu;Ti je korrak….pune korrakesh!

      1. Edi Detroit says:

       Edhe grek edhe trim, edhe , what the fuck is,,, Capiiidanoos,,.Ju me ke luftuat, me turqit, 425 vjet ju mbajten> nen pushtim, dhe sbet asnje lufte,apo me gjermanet,,,yyyyy,,,>.Kujtoni qe po ta kesh emrin Jorgoos, Mamollaqis, Kokollaqis,dhe je i nderuar, fuck youuuuuu.

       1. ahahha file mou erdhi cironka , te tha Taqkua nuk ke nevoje te levizesh per te kapur nje korrak. Capedanos, nje korrak qumeshtor per ditlindjen tende ahaha moj cironke pe devolli shpresoj se e ke lare qepen.

       2. tironci i keq says:

        Kjo ishte e bukur Edo greket trima ha ha ha ha ha i boni turku zap 450vjet erdhen shqiptaret bashke me francezet e anglezet e i dhone lirin e sot na bojn llapa llapa si kurvat

      2. Capedanos kishe te drejte.

       Po keta korraket edhe te pjekur nuk lene dy gure bashke. Taqkua nuk e kishte degjuar fjalen GJULLURDI , ja ashtu kane bere tere naten ne bark te Taqkes. Sot ne mengjes i hodha ne det, ikni beni gjullurdi me cironkat i thashe.

       U tremb Taqkua se mos me ndertonin xhami ne bark te Taqkes ahahahhaa

     2. haha says:

      hahahaha Taqko si gjithemone i fort bre taqko te gjithe korraket ne hell do festojm se bashku.Po spate sonte noj korrak ta jap ket timin hahahaha ok klm

 3. arben says:

  Eshte ne interes te Shqiperise qe ky skizofren ordiner te arrestohet perpara se ta fus Shqiperine ne nji tunel pa kthim. Strategjia e tij dhe atij qe i vijne prapa eshte te krijoj nji konflikt qe nuk ekziston dhe te vere perseri Shqiperine dhe Shqiptaret si nji nje faktor destabilizues ne Ballkan.

  Do te ishte e pafalshme per Qeverine Berisha qe te lejoje qe endrren Evropiane te popullit Shqiptar, te levizjes se lire deh fqinjesise se mire, ta prishe nji debil, psikopat qe perdoret si vegel nga ata qe duan ta portretizojne Shqiperine si vend destabilizues.

  Ne asnji vend te botes nuk do te lejoheshin ato qe ky njeri ben, per me teper qe i ka bere nen stemen e Zv. Kryetarit te Keshillit te Larte te Drejtesise – qe do te thote ka dhene te kuptoje neper bote qe ai brohet nga Shteti Shqiptar.

  Qeveri te distancohet urgjentisht nga ky element destruktiv.

  1. feniks says:

   Per arbenin:
   Eshte ne interes te Shqiperise,qe KLIKA BARBARE E SALI BERISHES TE SHPORRET NJE ORE E ME PARE NGA PUSHT-eti I VJEDHUR!!!TEORITE E TUA,O arben DALLKAUKU,NUK I HA NJERI!!!ATO HYJNE NE PALLAVRAT DESTABILIZUESE,QE PERHAP REGJIA E BEOGRADIT NE NDIHME TE AGJENTIT TE SAJ BERISHA!!!JU ERDHI FUNDI,o beno!!NUK KENI KU TE FUTENI!!!DO T’I NXIRRNI NGA HUNDET TE GJITHA!!!

  2. tirona ime says:

   o arben,,,o hajdar, ti,dhe qeveria jote hajdarase

  3. genci Tirana says:

   Zt Arben,nga e gjete ti kete qe KRESHNIK SPAHIU eshte psikopat?ndoshta ti je 1 njeri qe merr fitime me BERISHA & company ,por jo Spahiu.Ti dukesh njeri i pazareve te pista per hater te EUROPES ,,,A te kane edukuar ty prinderit me dashurine per atdhen ?pa atdhe nuk ka fe dhe EUROPE o idioti i Berishes,me siguri ti je nje njeri qe per te shkuar ne EUROPE do jepje gruan dhe motrene me qera.Ti duhet te jesh sahan lepires i qeverise qe nuk ka me shume se 30 % votave ne total te ko mbit SHQIPETARE .Ju dhe njerezi si ju kane frike nga SHQIPONJA si ALEANCA & Kreshnik Spahiu se do shkoni ne koshin e plerave,ju jeni Shushunja qe jetoni me gjakun e SHQIPETAREVE dhe keni frike nga tharja e” kenetaveqe “do te bej ALEANCA kuq e zi ,se nuk mund te jetoni pa pire gjak.Nese vertet ti nuk deshiron si SERB apo GREK qe mund te jesh zhduku nga SHQIPERIA dhe mos shkruaj me ,Komiteti per SHPETIMIN e e kombit SHQIPETARE ne mergim e ka marre vendimin final,HASHIM THACI dhe SALI BERISHA jane denuar me vdekje

 4. juliano says:

  nese kreshniku nuk eshte shqiptare atehere une jam kinez,dhe e dyta:nese kreshniku eshte e sigurte qe nuk eshte shqiptare atehere eshte e sigurte qe eshte me nacionalist se sa ty qe e mban veten per shqipetar o alibeaj sepse ti je edhe me keq se kreshniku dhe je si bollanot e tjere

 5. sorge says:

  Te pakten nuk eshte NIP I ESAT PASHE TOPTANIT,TRADHETARIT,QE AVNI RUSTEMI I DHA GJYSMEN E LEKUT NE MES TE PARISIT DHE NUK ESHTE ZAGAR I NJE KAUKAZIANI SI BERISHA,QE KA ARDHUR NE SHQIPERI DHE HIQET SI SHQIPTAR!!!E SHIKOJME SE SA ME URREJTJE PER TE PERCARE E PERDHOSUR SHQIPTARET PUNON KY BARBAR!!!NJELLOJ SI TY,O ALIBEAJ,BARBAR JE EDHE TI!!!PLEHRAT KA MBLEDHUR ,PLEHRA!!!

  1. LORA says:

   ,,,alibeaj eshte fis i kriminelit me damke te Myzeqese,isa toska.

   1. sorge says:

    Per Loren:
    Dikur ISA TOSKA DHE HAMIT MATJANI KANE QENE KRIMINELET ME TE MEDHENJ TE MYZEQESE,QE VRISNIN E VIDHNIN POPULLIN E THJESHTE,NDERSA PAS 90-tes DEMOKRATIKO-FASHISTE,TE DY KETA JANE DEKORUAR NGA SALI FASHISTI SI HERONJ DHE PINJOLLET E TYRE KANE MARRE MILIONA SI SHPERBLIM I TERRORIT QE ATA BENE KUNDER MYZEQAREVE!!!KY ESHTE BANDITI SALI BERISHA!!!

    1. tirona ime says:

     o sorge,,,ca lloj pjelle e kuqe e keqe qe qeke mer,dangall

   2. Vetetima says:

    Nuk marr persiper te ti dal zot Alibejes apo Spahiut. Por dihet nje gje eshte e sigurte. Kushdo nga keta te dy te kete gabuar eshte Plehu kombit. Qe qeveria, apo taksapaguesit shqipetare te paguajn per nje vend pune dhe ti te besh biznes me partira kjo eshte me shume se nje turp. Ne qofte se opozita shqipetare ka deshtuar ne veprimet e saje te pa menduara mire. Nje gje eshte e sigurte: Opozita ka menjanuar dhjetera njerez te denje qe jane vertete kompetent te ndihmojne PSne ne momentet me te veshtira, opozita ka zgjedhur te mbeshtetet tek limonat e shtrydhur qe heth berisha dhe njerezit me kredebilitet te PSse disa dhe deputete i lene sikure te mos ekzistonin. Turpi kombit, mos i beni me reklame ketyre Gejeve qe nuk e kane per turp neser qe voten qe do ti jape PSja te ja japin Berishes, ashtu si veproje Preversi Prifti me Meten. Kjo eshte nje loje e dyfishte

  2. Rroku says:

   Cili jeni ju z.sorge???
   Dukeni nje pleher enveriste qe hidhni vrere e zeher ndaj cilitdo ne krahun pozitar, duke perdorur referenca te ideologjise dhe historise everiane.
   Ju hidhni balte ndaj Esat Pashes, historia dhe bemat e te cilit jane deformuar e manipuluar tmerresisht. Shume shpejt te gjithe ne do te mesojme historine e vertete jo vetem per Esat Pashen, Ahmet Zogun por edhe per bastardet kriminele e vrases si Avni Rustemi.
   Njerez si ju jeni vetem deshtake nostalgjike qe llapni e shpifni duke treguar jo vetem injorance por edhe ligesi te pa skrupullt.
   Barbare delirante jeni fara e sera e juaj dhe jeni ju qe percate dhe denigruat kete komb duke vrare fizikisht e zdhukur vlerat e verteta patriotike e kombetare.
   Sa per Alibeajn, duhet vleresuar se pari per vlerat dhe formimin individual si nje intelektual perfaqesues i gjenerates se re progresiste, profesionale dhe atdhetare.
   Dhe sa per Spahiun, ai eshte thjeshte nje atavizem artificial i deformuar, pa asnje vlere intelektuale, qe perdor duke abuzuar simbole dhe ide nacionaliste per show dhe interesa qe nje zot e di se kur dhe kujt do ti duhen, nderkohe qe faktori politik dhe klasa politike shqiptare brenda e jashte kufijve, po perpiqen te ndertojne me kujdes dhe ne perputhje me faktorin nderkombetar Amerikano-Europian nje raport e strategji afategjate ne favor te kombit tone.
   Ju cakej e deshtake mjerane qe perpiqeni te hidhni gure dhe denigroni keto perpjekje duke sajuar e shpifur do te flakeni jashte historise se re te ketij kombi.

   1. Gjergji says:

    Ishallah nuk mesojme dhe per ty o Rrok!

   2. alban says:

    Nuk kam cfare shtoj asnje presje me teper.Pasqyrim i realitetit.
    Te lumte.

   3. Shebeniku says:

    O RROKU
    Ke rrok krimin. Kur pèrkrah njè idjot tè ndergjegjshèm e servil tè bindur e bythlèpirès si Ali Enkeled alibehaj. Je aq idjot sa ska kufi. Por mund tè jesh o vet Alibehaj ose ndonjè nip i Zogut, Esat Toptanit, Sali Berishèa. Vetem ata kanè gjuhè e psikopatizem nè tru. Avni Rustemi èshtè patriot, Esht trim, Eshtè e do tè mbetet hero.

   4. sorge says:

    Per noc- Rrokun:
    Te ka ngelur ora ne 1944-ten,atehere,kur prinderit e gjysherit e tu,o mblodhen rreckat e u shporren nga Shqiperia bashke me pushtuesit e fundit,ose PERFUNDUAT CA NE PLUMB E CA NE BURGJE!!!Me Enver Hoxhen U CLIRUA SHQIPERIA,U RINDERTUA VENDI I SHKATERRUAR NGA LUFTA,U HAPEN SHKOLLA,SPITALE,RRUGE,HEKURUDHA,PORTE E AEROPORTE,U THANE KENETA,U BONIFIKUAN FUSHAT,U NDERTUAN JIDROCENTRALET,UNIVERSITETET,U KRIJUA NJE USHTRI MODERNE QE TE MERRTE GJAK NE VETULL,NJE SIGURIM KOMBETAR,QE IA LEXONTE LETRAT NE TAVOLINE PRESIDENTIT AMERIKAN DHE KAPTE SI MIU NE CARK TE TERE DIVERSANTET,QE VININ PERR TE RREZUAR QEVERINE DEMOKRATIKE!!!AUTORITETI I SHQIPERISE DHE SHQIPTAREVE NE BOTE ISHTE I PA DISKUTUESHEM,NDERSA SOT TRAJTOHEMI SI TERRORISTE!!!DROGA,PROSTITUCIONI,MALARJA,SIFILIZI,ANALFABETIZMI,PAPUNESIA BU ZHDUKEN PLOTESISHT,NDERSA TANI LULEZOJNE!!!GJAKMARRJA U ZHDUK,NDERSA SOR GJYSMA E SHQIPERISE ESHTE E NGUJUAR!!!DO ME SA PER KRAHASIM SISTEMESH,O PLEHRE FASHISTE???

   5. shqiponja says:

    Shpelarja e trurit ka shkuar shume larg tek ty produkt i gjore i sistemit Salinian. Saliu eshte I paafte te bej detyrat qe ka mare persiper si kryeminister per te mos thene qe me vetedije po e shkaterron kete vend dhe tani kerkon te bej edhe historianin qe te terheqe vemendjen nga fekalet qe po dalin siper per dite.
    Sa mire qe ca te verber si puna jote jane te pakte se perndryshe kete vend e ka marre lumi pergjithmone.

   6. je shume i semure says:

    O Rroku, i ke pire ilacet, kush je ti ore qe flet per Alibeajn sikur flet per Skenderbeun.
    Nuk e di se ku jeton, megjithate po te bej nje pyetje, n.q.s , jeton ne atdhe, te ka rene rruga ndonjehere andej nga gjykata, te shikosh se c’fare behet me sistemin gjyqesor ne Shqiperi, mua per fat te keq me ka rene dhe pikerisht kur minister i drejtesise ishet ky miku yt, dhe une po te the dicka qe duhet ta vesh mire ne mendje ti dhe te gjithe shqiptaret:
    MALLKUAR QOFSHIN TE GJITHE, GJYKATESIT, PROKURORET, AVOKATET, PERFSHI KETU EDHE KLD-n dhe KRESHNIK PATRIOTIN, KAQ.

 6. tourkofagos says:

  hahahaha,lufte mes korrakeve,kush eshte me i zi…..!!!
  a re Zike farfalla,cna e ndyte Arberine me korrake………..

  1. plaku says:

   Djema, kam vendosur te mbaj nje fjalor me fjalet qe di shqip gojori i forumit. Pra fjalet duke filluar qe sot jane :lufte, korrake, farfalla, Arberine…Fjalori vazhdon ….

   1. tourkofagos says:

    arapi mou,harrove me kryesoren:camis xoris besa,xoris thriskia,xoris patridha……thjesht korrak!

    1. plaku says:

     gojor,
     Deri tani fjalori ishte :
     korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad plus shtesa : arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel.
     Fjalet e reja : camis, xoris, besa, patridha, thriskia.
     Pra gjithsej 17 fjale ne 6 shkrime.Nga keto 6 fjale ne greqisht.

    2. ardi says:

     tourkofagos cfare ke qe kruhesh, sot ishte kudo ne lajme vjedhjet qe jane bere per statujat antike dhe jo pak plot 60 te tilla, e dyta here brenda vitit. Pra ja tek dukeni edhe ju se cfare korrakesh jeni kur u rreshket dheu nen toke. Te pjerdhsha ty me gjithe hellaqen.

  2. Princi Gjergj says:

   Për herë të parë të jap të drejtë, Turkofag ! Arbëria është ndyer nga sllavë, grekë dhe turq këto 500 vjetët e fundit !

  3. engjellushe says:

   Na cave koken o idiot.E morem vesh qe ti ha turq dhe te eshte mbushur mendja qe ne jemi “korrake”.You have made the point.Tani shkruaj per injorancen tende(jo se ne nuk e kemi pare) ose shut the fuck up.

   1. tourkofagos says:

    ti duhet te jesh bjonde dhe kjo eshte….fatale

    1. plaku says:

     gojor,
     Fjalori, deri tani :
     Deri tani : korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad ,arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel.
     camis, xoris, besa, patridha, thriksia, file, moi,fjale,vertete, madhe, pamvaresisht,pune.
     Fjalori shtese : bjonde, fatale.
     Pra gjithsej 26 fjale nga te cilat 8 ne greqisht, ne gjithsej 10 shkrime dhe fjala korrak eshte permendur 12 here.

  4. albani says:

   Ti turkofagos (turkngrenes) mos e krruani me turqin se ata jan 70.000.000 dhe ju greket jeni 11.000.000 vetem shurren te bejn ata ju mbysin. prandaj ha me mire ndonje Sorre dhe rri urte.

   1. Gjergji says:

    Turqine e shpetuan fuqite e medha sepse nuk do te ekzistonte. Nuk e di bene mire a keq. Mbase bene mire se ndryshe Greqia do zmadhohej shume e padrejtesisht.

  5. Obergruppenfuhrer says:

   Pederasti jevgo etiopiani i zi turkoFAGGOT anastas e nxorri surratin e ndyre te kermes!
   RROFTE SHQIPERIA! RROFTE ALEANCA! VDEKJE HORDHIVE GABELO ETIOPIANO GERKE!

 7. olti says:

  Ah ty te fuste gishtin ne sume Turkofagosi qe te dalloje etnine tende.

  1. tourkofagos says:

   po une te thashe mor kopan qe te mos tregoje,por ti nuk e mbajke dot te fshehur…….mgjt mos harro ta besh me jodio…….hahahaha!

   1. olti says:

    Faleminderit po nuk e ndyj une gishtin me kete; beje ti te paca uraten se edhe duhet te ngjani si bjonde qe jeni.

    1. tourkofagos says:

     Olta,mos me luaj budallaqen e ben sikur nuk kupton….une te thexova ty ate qe hoqe…..te shkuara e mos harro jodion.

     1. olti says:

      Motra shtatelarte bjonde Greke po ti je specialiste e sumes tek Tema; ste kujton Papa Janin ky zijoshi ali Bebeja mo….
      Ai Papa Jani me qe te mori virgjerine kur ishe 12 vjece. Veri syzet se me ngjason me vellajin i vogel te Dule bjondines.

      1. Edi Detroit says:

       Ha ha, me nje moter shtatelarte greke, Olti,,,.Para 7-8 vitesh pata nje njojte te shkurter prej 6 muajsh me nje moter greko-amerikane.Nuk kam verejtje, ishte si shpirt, nuk kishte paragjykime, si motra jone Turgobytha, nejse,,me pelqeu ,perkufizimi jot ” Bjonde dhe shtatlarte”, haha, mund te kete lidhje me Taqken tone se ai eshte i ngatruar me ne,,hahaha

       1. olti says:

        Ta qaj pak hallin o Edi se ajo ka pasur edhe ca gjona qe le menjane. Pershembull ka qene pak leshatore si ne krahe dhe ne kurriz, pinte shume duhan, vetullat i kishte gjithe lesh dhe i mbante gjithmone bashkuar, floket vari kari si lesh sqetlle dhe gjithmone shante kapitalzmin. me demek anarkiste. i kom provu vet dhe kom vujt gjithashtu.

   2. plaku says:

    gojor,
    Deri tani : korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad ,arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel.
    camis, xoris, besa, patridha, thriksia,file, moi,fjale,vertete, madhe, pamvaresisht,pune.
    Shtese :kopan, jodio, hahaha
    Pra gjithsej 27 fjale nga te cilat: 12 here fjalen korrak, 8 fjale ne greqisht. Ne gjithsej 10 shkrime.

 8. plaku says:

  Lufto tjetrin me arme te ndershme more horr.Si horr qe je,hedh bomba tymuese duke thene : “porse si një përfaqësues i një etnie të huaj të ngulur në rrethinat shqiptare të Prizrenit!” Thuaj konkretisht se kush edhte kjo “etnia e huaj” dhe vertetoje me dokumenta. Edhe ti je nje horr si padroni yt Sala. Do ndryshime ne qeveri horri se,do te behet prape minister si shperblim per sherbimet e ndyra qe i ben Sales, do te reabilotohet horri. Dihet mire se per vemje si puna e Alibeajt : “Qellimi justifikon mjetin.” Pra ka qellimin te rihenet minister dhe eshte gati te shkeli edhe mbi kufomen e se emes horri.
  YYY pjelle e keq.

 9. kur do lexojme biografine e alibelase,te shohim c’moster eshte?pse mbahen sekrete keto peme gjenetike me genete shformuara prej njeriu artificial.E shihni si perdridhet kur flet,me keq se nje prostitute,eshte njeri fallco.

 10. BERISHA LARGOHU. TE ZHGENJYER EDHE NGA OPOZITA E RAMES! says:

  Perse shqiptare duhet ti thojne njeri-tjeterit nuk je shqiptar? Ky mentalitet po shkatrron shqiptarizmin dhe te drejten per te jetuar te bashkuar.

  1. tourkofagos says:

   file mou[BL] korraku ne fjale,ka thene nje te vertete te madhe,pavaresisht se nuk i takonte atij qe ta thoshte……pune korrakesh!

   1. plaku says:

    gojor,
    Fjalori vazhdon.
    Deri tani : korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad ,arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel.
    camis, xoris, besa, patridha, thriksia.
    Fjalori shtese : file, moi,fjale,vertete, madhe, pamvaresisht,pune.
    Pra gjithsej 24 fjale nga te cilat 8 ne greqisht. Ne gjithsej 9 shkrime.

  2. Edi Detroit says:

   BL,dhe Turgobythes, kur nuk je shqiptar si mund te te themi, qe je shqiptar, kur urreni cdo gje shqiptare, fuck youuuu,kjo eshte e vetmja gjuhe me tradhetaret e Shqiperise( ne internet kuptohet, se ne realitet meritoni nje plumb, motherfuckerss)

 11. hugo says:

  nuke do kete fytyre me te poshter se ky ali beja

 12. viktori says:

  ju zoti alibeja mos i beni me fresk pushtetit komunist te ketyre zoterinje nga te gjitha anet pasi ti ke harruar se kujt shtrese i perket dhe te drejtat e kujt duhet te mbrosh . akoma me mbrockullat e ketyre komunistave do te meresh ti cfare na ke mbrojtur qe akoma sna eshte dhene prona akoma sna eshte dhene asnje drite jeshile si te vuajtur dhe shembullin me te mire e dhate ti me gjithe zuzaret e tjere me zotin zaharia dhe ne te besojme akoma ty me kolltulun komunist qe te kane mashtruar . mos zoti alibeaj bjer ne te tilla bataqe se eshte turp per ty te pakten

 13. peci luku says:

  PO CNA THE O ALIBEA(ali bytha)ti qenke shqiptar ai jo para tij ti je nje plere qe duesh fshire se qelb vendin yu votuam kaq vite thame se do benit dicka per popullin ju shkaterruat vrate vodhet jemi krenare qe u krijua aleanca kuq e zi e kreshnik spaiu esht me te vertet trim i zgjuar jo si ty o idiot ae dini qe me sju besojne nerzit na vjen neveri kur flisniper dit nje avas..n.c byth….

 14. shqiptar says:

  po alibraj na trego pak origjinen e sali baerishes dhe origjinen tende

 15. GENTI says:

  HAAAAAAA BERISHA QFARE ESHTE PO ZENI DJALI I TIJ QE ESHTE HOMEEEE HAHAAAA KA GALLAT NE PAKISTAN

 16. hajriu says:

  Ky i paska fut nje tas m.. para se te fliste

 17. murati says:

  ENKELEJDA RI MOR PLER E ATI GJARPRI
  BRAVO QE KE ZBULUAR SOT ORIGJINEN E SPAIUT KU ISHE ME PARA O QEN
  DO TA MERNI ATE QE MBOLLET PRISNI DHE PAK

 18. GENTI says:

  KY ALIBEA NGA E KA PREJARDHJEN KY BIRI I KU—–ES NGA PUT——ANA
  MOS TE MERET ME ME KUQE ZITE

 19. shqiptar says:

  po nga na doli ky palaco me emrin Alibeaj si nuk ka turp per fjalet qe leshon.Kur te bjere nga karrigja ku e kane hipur ne c pike te Tiranes do te lype.Apo ka vjedhur aq shume keto kohe dhe nuk ja ndjen fare Edhe ne eshte nip Toptansi jazek i qofte se E.Toptani ka pasur shume me teper dinjitet se Alibeaj dhe komunistet qe e shkruan historine si ju donte qejfi.Nje dite historia do te shkruhet si duhet.

 20. Dhimiter Muzaka says:

  Nese ALIBEJA ESHTE SHQIPTAR, ATEHERE UNE I BIE QE TE JEM ARIXHI…….

 21. TIRONCI I VJETER says:

  Z Alibeja nuk po e kuptoni qe po beheni karagjoz kur vlitni keshtu per Kreshni Spahiun dhe mose harroni se ishte nen kryetari i KLD dhe si ju e lejuat qe te fihet ne kete poste nje njeri qe nuk eshte Shqipetar.Nje gje nuk e kuptoi me ju sahane lepiresat e PD tani qe po merni rruget e mutit doni qe ta beni Shqiperine sine 97ten dhe doni qe te mbisoteroje fjedhja dhe krimi se keshu ju leverdise por e keni gabime se popullin nuk e keni nga mbrapa po ju vjene fundi dhe kete ekeni kuptuar dhe po beni cfare eshte e mundur qe ta mbani kete poshtet te korruptuar por mose harroni se dote perfundoni me keqe se regjimi i Gadafit mikut te udheheqesit tuaj qe eshte Sali Berisha.

 22. albani says:

  Ti turkngrenes(turkofagos) mos u ha me turqit se 70.000.000 de ju 11.000.000 vetem shurren te bejn ata ju mbysin, prandej ha ndonje Sorre dhe rri urte.

 23. BARO CORROGJAFI says:

  ZOTI ALIBEAJ KA NGATERRUAR GJENEALOGJINE E SALI BERISHES SI KAUKAZIAN ME ATE TE KRESHNIK SPAHIUT. MENDOJ QE PER PUBLIKUN E GJERE TE BOTOHET EDHE NJE HERE MATERIALI I BOTUAR VITIN E SHKUAR ME TITULL ” KUSH ESHTE SALI BERISHA !” PERSA I PERKET ALIBEAJ SI NIP,ESHTE NIP I ESAT TOSKES KRYEBALLISTIT TE MALLAKASTRES E JO NUP I ESAT TOPTANIT.

 24. SHkodrani.London says:

  Kjo parti e vetequajtur demokratike, tani ka degjeneruar ne nje familje
  mafioze te tipit Coza-Nostra. Me intervisten e ketije gjysme burri
  fillon inkuizicioni fondamentalist kunder nje personi qe i rrezikon
  fronin kesaje kolere. Kjo kolere e quajtur PD eshte nje aliazh ku
  perzihen komunist,spiune sherbetore te komunizmit,bije komunistesh e
  bij spiunesh,puthadores e puthabythas,por nje gje asht e sigurte;nuk ka
  asgja demokratike ne kete aliazh. Kjo menderemethane parti ka filluar te merret me legjenda urbane. Mos u habisni sepse vete kjo,eshte parti
  urbane qe ka ne krye nje relike te pavlere,arkaike,folklorike e llapaqene
  si Sali Sulltan Rame Bythgrisha. Pas Ali Beut do filloje ne ekranet dhe
  shtypin servil te partise kori i bretkosave te felliqura. Do hapen faqet
  e para te letrave higjenike; 55,Koha Jone,Panorama etj.Do filloje lehja
  sistematike e Frrok LLulles,e shrekut Fari Bythelliu,e Sandrit te
  nanes,e palmave te partise,Mesila,Zhelefina,Marqinda e mbi te gjithe
  Blendi Transvestiti. Te gjithe do kerkojne prejardhjen e Spahiut
  Cdo gja ndoll. A nuk na nxorri kryeministri tutkun vellezer me
  azeret e karpateve,duke ju afruar nje argument djallezor padroneve te
  tije Serbe e Greke qe tentojne te na paraqesin si joautoktone????
  Ma e drejte eshte per Enkelejden te hetoje se spiun i kujte eshte
  Saluku dhe kujt i sherben,pervec Fazllicit. Ky popull nuk i beson ma
  ato legjendat urbane qe Saliu ju ve ne goje ju matrioshkave te
  shemtuara qe i puthni bythen.Ky popull nuk ju beson por ju konsideron
  si koleren e ketije vendi.Kujto grushtat qe hangri ma pare Bode e
  se fundi Rusmajli,nga ish te denuar politik ish votues tuajt.
  Ajo ndere ju pret ty dhe shokeve tuaj.Ndoshta ty jo,se ata nuk rrahin
  gra te perdala si ti,Flamur Ndoka,Edi paloka,Sali Gojeqenefi etj

 25. arta says:

  cdo na degjojne veshet kur te rrezohet berisha?

  ti shohesh te gjith ish sigurimsat qe sot kane

  kapur PDne do thone penetruam ne PD per ta

  shkateruar.

 26. firenze says:

  sngeli katunar pa zbrit ne tiron, zbriti dhe alibeaj, me floket me vij ne ane tamom si fuks 80 leksh i kohes xhaxhit

  1. Gjergji says:

   Firence! Je shume i modh!!!

  2. dritani says:

   Kjo viza anash eshte me ter men’ pike shume e dobet…
   Ke t’drejt’!

   Si i bohet?

 27. ben cakranjoti says:

  Alibej eshte nipi i kriminelit Isa Toska qe ne nje dite vrau me qindra te pafajshem ne Mallakaster.Si ka fytyre ky shemtaraq te pergojoj te tjeret,Po hajt ta pergojojme kete nip krimineli qe vriste dhendrin ne se i pengonte tja provonte ky i pari nuse,Alibej nuk eshte aq trim nusen e vet e ka ne vend te momes me te madhe se vetja.I frustruar nga jeta private behet trim neper media,Ligavec i Saliut

 28. Qitesi says:

  Or alibeaj o Extremist mysliman i njohur nga gjithe Shqiptaret??- Po te botoj nje shkrim te gazetes Koha Ditore Kosove para pak vitesh, vetem hyrjen per salistanin tend shpirteror.Kush eshte sali berisha?
  Ne te kaluaren e hershme familja e tij eshte shkeputur nga zonat e detit Kaspik ne rusi,te cilet kane emigruar gjate shekullit te 19-te.Atehere shume aradha u larguan nga Rusia duke u dyndur ne Europe,e sidomos ne Serbi.me pas shumica e tyre u zhvendos ne france.Ne kete kuader nga mbeturinat e mesiperme ngelen edhe ne shqiperi disa familje te Ruseve te emigruar,ku nje prej tyre eshte dhe familja e Sali berishes(mbiemer i te cilit eshte huazuar dhe i marre si me i perdorshmi ne Kosove dhe ne Shqiperi,per shkak se mbiemri i tyre ka qene sllav me perpara).Mbas vendosjes ne fshatin Vucidol te Tropojes dhe sistemimit fillon dhe veprimtaria e tyre.Te paret e sali berishes i kane vene dy here zjarrin Malesis se Gjakoves,fakt ky qe njihet ne tropoj.Qe ne ate kohe persona te kesaj familje kane qene te lidhur me serbet dhe kane vepruar historikisht kunder interesave te kesaj zone….Shkrimin e kesaj gazete te njohur nga shume Shqiptar tejet renqethes se kush po e udheheq Shqiperin do e riprodhoj ne vijim te komenteve te Z.Baze te plote dhe here pas here te riprodhuar…vaxhdo alibej zoti se te ka rene bingua dhe ty te jesh ne ate foltore pa ditur c’fare eshte puna dhe paraja me djersen e ballit si shumica e popullit fukara.

 29. Gjergji says:

  Origjina e AliBeajt gjendet tek mbiemri i tij si fillim, por dhe tek vendi ku ka mbaruar shkollen si mbarim.

 30. peci luku says:

  DIKUSH THA NE KOMENTET E MESIPERME QE ESHT NIPI I ISA TOSKES KRIMINELIT ME TE MATH TE VITEVE 40 QE SKISH MESHIRE AS PER FEMIJET NE BARKUN E NENES JUA CANTE BARKUN EDERI SA I ERDHI FUNDI KU NJE DORE E NDERUAR I DHA PLUMBAT E VDEKJES KRIMINELIT QE DOGJI MALLAKASTREN EQE BRITHTE ME MJETE TE BLINDUARA TER KOHEN SI SALI BERISHA PO ME TA VRARE POPULLI U MBLOTH TEK SHESHI JA PREU KOKEN E I BINTE NE VENT TE TOPIT FIERAKET I DINE MIRE HISTORINE

 31. leon68 says:

  Mos i vini faj Alibeu eshte Sirian dhe i sherben Basharit me gjetjen e origjinave te te tjereve, te paska zene frika nga Aleanca o qyqar

 32. Vasel Malaj says:

  Si munde te kryesoje nje komision Hetimor apo nje grup hetimor dhe sa te besueshme do te jene rezultatet e hetimit, te kryera nga kryetari qe shpreh publikisht urrejtje ndaj Personit qe hetohet. Po te ishte ne SHBA, menjehere ALIBEGU duhet te dorehiqej nga çdo funksion. Demokracia ne SHqiperi ALA ALIBEG-BERISHÇE ka deshtuar. Ne SHqiperi nuk ka Demookraci,por nje Diktature Komuniste.

 33. rudina says:

  Si nuk u vjen turp ketyre deputeteve ne vend te shqetesohen per popullin qe po vuajne dhe te gjejejne nje menyre per ti ndihmuar se populli ja dha voten per te punuar per te miren e tyre dhe jo per te grekut por kjo del qarte se nuk nuk punojne per te miren e vendit te tyre por cfar kerkon greku. por si nuk u vjen turp kur dalin dhe flasin kane cipe kata njerez ne futyre apo jo por cfar mendojne keta se populli eshte injorant por vetem nje dicka te dine se populli eshte i lodhur dhe i zhgenjyer nga keta injorant qe genjejne gjithe diten dhe e kane te qarte se kush jane Saliu dhe zagaret e Saliut.

 34. Treviso says:

  Kryetari i komisionit te haleve zoti Alihalja thote qe sali berisha nuk eshte shqiptar.Kte e dine te gjithe. Po te ishte Shqiptar nuk hapte depot e armatimit ne97,nuk formonte firmat piramidale,nuk vriste demostruesit ne Janar 2011 eshum eshum te tjera qe nuk numrohen.
  O ju te P.D jeni te gjithe jashtqitja e popullit Shqiptar.
  JU vjen era Mu………………
  çfar prisni mo?
  Per L.S.Ine kam frike te flas. Kok-lopa me mafjen e tij te xhduk si Berisha Remzi Hoxhen.

 35. luani Londer says:

  Ore Alibej shko provoje e bej analizen eA.D.N. dhe se ti e tere fisi do dale 30% afgan.40% iraknian,e 30% turq provoje dhe do dale e imja,jo vetem per ty pore 80% e shqipetareve po mbylle gojen se meqense jemi 3 ose 4 breza qe mbahen mend e kemi jetuar ne shqiperi pra afro 300 vjet ne quhemi SHQIPETARE.Politikane shume i keq ke mbaruar dhe per drejtesi shko e pyet gjyshin tend per preadhjen tende e te Saliut tend te mbaruar.

 36. Audian says:

  Vetem nje pyetje: Po zonja Liri Berisha a eshte shqiptare?

 37. liria says:

  I NDERUAR ALIBEJ.KUR E DIJE QE SPAHIU ISHTE I NJE ETNIE TJETER PSE E VOTOVE NE KLD.PO KUR E MORE VESH CFAR BERE.MJAFT ME KETO BUDALLALLEQE SE NA CMENDET

 38. trust_no1 says:

  Mos debatoni me kot. Te dy keta shqipfoles sjane asgje vec pjella te epokes berishiane.

 39. Kundermafjes says:

  E tera cka llapercit servili me i babzitur i saliut, ai alibeja, qe se meritojne te ua shkruajme as emrta me germe te madhe, jane thjeshte politikat e pista te sistemit diktatorial, qe cdo shqiptare te ndershem, qe nuk pranon neshtrimin e tyre, e sulmojne me akuza duke e cilsuar si me origjine sereb, truke, apo greke, edhe pse sala dhe alibeja vete kane bizneset me tinzare dhe me te pista antishqiptare kunder kombit, me biznese sllave serbe e shkijenike malazeze, me fazllicat qe kane blere bregdetin e shqiperise me llogarite bankare te tyre, me kontot e fshehta qe ua mban fazllici ne Bosnje, beograd, apo athine…!
  Ti thuash nje shqiptari me origjine nga Kosova, se sikur nuk qenka shqiptar, eshte nje krim ndaj kombit, nje vllavrasje, nje cicizem per te helmuar fuqite intelektuale shqiptare per te mbytur te drejtet ne vendin tone!
  Eshte fudni i tyre, e ne gerhamat e fundit kulceda sali alibeja, blend fezihici, sonila mecka buzsilikonia, apo aleksander servil lapanjozi qe medaitizon sherbimet servile ndaj sali mafjes, apo pseudoanlaistet servile si frrok cupurlia, e te tjere servile e sahanlepires te saliut, jane ne gerhamat e fundit te kalbezimit te tyre, bashke me ceten e luluk bashukut, si bande vrasesish qe po luftojne te fshehin krimet vrasjet e njerzve te pafasjhem si dhe vjedhjet milirdeshe ne ate vend.
  Populli do te ua thyje qafen shume shpejt!

 40. tirona says:

  O deputet i shitur po na thuaj se kujt etnie i perket ky zoteria more me qe ti thua qe i perket nj etnie tjeter se mos na del pellazg se po doli pellazg aq me mire se ti e saliu nuk jeni shqiptar .

 41. nik austri says:

  e shikoni o shqiptare kete alibeajn?ai jo vetem qe ngjan si fuks 80 leksh i enverit por ka edhe turirin si spinaq.ik ore buz pic….kur do ti ta na i mbushesh mendjen qe kreshniku nuk eshte shqiptare.ore fytyre e felliqur qe as per pastruesh plehrash nuk ben ti.o zot i madh na ruajt nga keta funderrima te sali gomarit.po nuk e keni te gjate ore derdemen te poshter.rrofte shqiperia e shqipetareve,poshte kelyshet e sali shpellarit.

 42. nothing is impossible says:

  kush flet ky kopili….ku sdi ke ka babe dhe nene per vete,,, ky esht kopil nga kavaja…

 43. RUZVELT -STALIN-CURCIILL says:

  mesazh per aleks arvizu dhe bill rajerson
  Kjo farse qe po ndodh sot ne shqiperi ka nje prapavije mbeshtetese
  nga nje strategji e vjeteruar e dipllomacise amerikane zbatimi i se ciles po ben qe te lengoje kombi shqiptar per 21 vjet rrjesht.
  Dihet aleanca ne Luften e dyte boterore USA-BE-GB per te mposhtur boshtin fashist BERLIN-ROME -TOKIO.Ishte J.V.STALIN qe ishte faktori
  numer 1 qe te mposhtej bisha fashiste.Ketu qendron gjithe “sekreti”
  Dihet qe para L2B Stalini kishte kryer 99% te gjithe krimeve karshi
  armiqve te tij te brendshem keshtu qe anglo-amerikanet mbyllen syte
  para diktatorit stalin deri sa te rrezonin HITLERIN.Nqs do te hidhemi ne shqiperi amerika kishte ALEAT ENVER HOXHEN armiqte e saj ISHIN KRIMINELET XHAFERR DEVA DHE ISA TOSKEN (ENKELEJD ALIBYTHA ESHTE PINJOLL I KETIJ TE FUNDIT)
  pasi u mposht nazizismi bota u nda ne dy pjese EAST-WEST dhe filloi nje lufte e ftohte midis dy superfuqive.GJATE KESAJ KOHE ELEMENTE
  KRIMINELE NAZISTE SI XHAFERR DEVA HAMIT MATJANI U PERDOREN NGA AMERIKA SI MISH PER TOP PER TE RREZUAR REGJIMIN E ENVER HOXHES.EDHE PSE E KONSIDEROJ TE GABUAR KETE HAP NUK PO BEJ VEREJTJE.
  POR KUR WILL RAJERSON NE 1991-92 DREJTOI NEN RROGOZ KRYQZATEN KUNDER
  INSTUTICJONEVE TE SHTETIT SHQIPTAR ME AGJENTE TE UDB DHE PINJOLLEVE
  TE NAZISKINEVE XHAFERR DEVES,ISA TOSKES HAMIT MATJANIT KUR DIKTATURA
  ISHTE RREZUAR DHE RAMIZ ALIA KISHTE NGRITUR FLAMURIN E KAPITULLIMIT.
  perse i nderuari rajerson doli nga misioni i tij dipllomatik duke perkrahur turpshem keto pinjolle te fashizmit dhe duke vene ne krye
  me doren e tij drakulen berishe me dyshime te forta si agjent i udb.
  Mendo se ehst koha qe diplloma cia amerikane duhet te ndryshje
  strategjine e saj me kombin shqiptar qe te menjanoje nga skena politike
  udbashin berishe dhe neonazistet tip alibej leshi..skandali i heqjes se tabeles se rruges se 4 shkurtit nga keto neonaziste eshte diskretitim dhe per vete sepse atehere anglo-amerikanet e kane denuar ashper raprezljet e 4 shkurtit 1944..A DUHET TE BESOJME TE SINQERITETI I AMERIKES KUR PO PERKRAH ISH ARMIQTE E SAJ TE BETUAR SI XHAFER DEVA
  DHE ISA TOSKA???

 44. pinxho kapellja says:

  o fagos , o kaur i derrit !

  1. tourkofagos says:

   korrak i Erdoganit…….usssttttt koprroskilo.

   1. plaku says:

    gojor majaselli,
    Deri tani : korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad ,arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel, camis, xoris, besa, patridha, thriksia,file, moi,fjale,vertete, madhe, pamvaresisht,pune, kopan, jodio, hahaha,amerikanet, Berisha, Rrahimondi,Edy,Detroit,problem,Ameriken, apo jo, bre Taqkeshqip, turqishten,paraplegjik,alergjik
    Te reja : Erdogan,koprosikilo
    Pra gjithsej 43 fjale nga te cilat: 13 here fjalen korrak, 12 fjale ne greqisht. Ne gjithsej 13 shkrime.Mesatarja e rrjeshtave per shkrim 2,1 rrjeshta.

 45. avni mino says:

  ali beu shkon shume me perpara se kreshniku i majave te larta te tropojes .me yryshin qe ka mare do tju thyej hunden ghithe armiqeve te partise.

 46. Χιμαρα says:

  Nje fjale e urte thote: Korraku, korrakut nuk i nxjere syte.
  Ju shqipfolesit dhe fjalet e urta popullore i nxirni te pavlefeshme, keni kohe qe po i nxirni syte njeri tjetrit.
  Sa per Spahi Prizrensin tani qe gjuha turke u be zyrtare ne Prizren dhe u hoq nga logo e Prizrenit 1878-ta, eshte “tamam” ne origjine.
  Mjere ata qe i vene nga pas.

  1. greko maskara tragudhia says:

   o palikari nga qimara
   kur isha per pushime ne greqi diskutoja me ca miq greke dhe ngaqe ju a “dhisja” shpesh me thonin ti nuk je shqiptar je grek..nejse..po pronari i hotelit kishte qene ne gjermani dhe shpesh me jepte te drejte dhe i thoshte grekerve te tjere:A JU KUJTOHET NE VITET 60′ KUR GJERMANET
   VININ TABELA”NUK LEJOHET FUTJA E QENEVE DHE GREKERVE NE LOKAL”
   ose kur vinin ne parqe tabela”ruhuni nga qente dhe greket”
   o palikar !
   une e njeh shume mire greqine dhe shqiperine dhe mund te them nje mut jemi ..i vetmi ndryshim qe njeri eshte i thate e tjetri i njome…por kurre nuk ka vene ndonje njeri tabela per ne shqiptaret si per ju qente..
   na iste kala ja panda pedhaqi mu..prendaj ndryshoje ate mikun se na i shpifet dhe tani qe europa ju futi ne arkivol te gjalle..dhe e meritoni
   a e di pse jeni shume “EGO” dhe kur keni preshin “sto kolo sas”

   1. tourkofagos says:

    korrak touristas…!!!!! apokleietai

  2. tourkofagos says:

   sakt file mou,pune korrakesh…….

   1. plaku says:

    gojor majaselli,
    Deri tani : korrak., lufte, farfalla, Arberine, Zike, Habibollah, Ahmadinejad ,arapi,pisogledi, kallami, ade, cok gjyzel, camis, xoris, besa, patridha, thriksia,file, moi,fjale,vertete, madhe, pamvaresisht,pune, kopan, jodio, hahaha,amerikanet, Berisha, Rrahimondi,Edy,Detroit,problem,Ameriken, apo jo, bre Taqkeshqip, turqishten,paraplegjik,alergjik, Erdogan,koprosikilo
    Te reja : sakte
    Pra gjithsej 44 fjale nga te cilat: 13 here fjalen korrak, 12 fjale ne greqisht. Ne gjithsej 14 shkrime.Mesatarja e rrjeshtave per shkrim 2,0 rrjeshta.

    1. Plaka says:

     ooo une korba po bie ne sevda me korbin Plak per here te pare. Eshte hera e pare more korbi plak qe po flet si patrijot. E me te lumte mor tourkofagos po me ben plaken te lumtur. E more korb te kam thene qe nuk eshte flamuri me hene shqiptar .

  3. Edi Detroit says:

   Mos kini merak mor Jorgo, se po ju vjen fundi, sic keni qene sherbetor dhe kokepalar e te vobekte ashtu do ngeleni.Pune xanxiqish

  4. Bazarxhevap says:

   Pershendetje miku im! Si i ke punet andej? Te degjofsha te miren, dhe gezohem qe komenton ne kete media te lire per probleme, qe keta muxhahedinet nuk e kane trurin dhe kapacitetin qe ti kuptojne. Do te marr telefon te te uroj per komentin! Te fala Ervini.

   1. Edi Detroit says:

    Greku kokepalar, punet i kam si jo me mire, mos je ketu te bejme nje takim, qe te njihemi o Jorgusshhhh,,,

    1. Moj cironke e Taqkes, mos ke pire gje redbull sonte ? Apo mos ke lepire ndonje trofte nga fukushima ?? ahahhaa

     Kujdes moj cironke se nuk ka frik luani nga bicaku jot i ndryshkur ahhaaa bre Taqke i trembe cironkat sonte

     1. ardi says:

      Taqke e mbushe dhemballen sot, shko andej nga pllatia se ta mbushin.

     2. Edi Detroit says:

      Jo bre Taqke, une nuk pi redbull, se jam nga Panariti,po luan me emrin Taqke ,Llaqke, dhe Maqke sme kane pare syte o tu mbyllte te mendjes.Nejse ti e kuptove gabimin qe shkove ne Grevena, o ktheu, o kalo Dardanelet, dhe futi kryqet poshte kanateires, dhe behu TAHIP, hahaha, Taqka shkon ne Stamboll, me emrin Tahip,,,hajde taqke se tere jeten sherbetor ke qene.

 47. tironci says:

  sali berisha dhe banda e tije do shkoje ne litar ..
  POSHTE DIKTATURA berishiane ..
  zgjohu popull

 48. Mark Toma says:

  Edhe vet e kam te veshtir me besua se Kreshnik Spahiju esht me origjin Shqiptare pot ishte Shqiptar dot ishte si Sali Berisha sherbetor i Sllavo grejut duhet te jet i huej

 49. onni_durres says:

  PO PSE CIRRENI KAQ SHUME O POPUUL PER NJE QE SJA VLEN TE HARXHOHEN GJITHE KETO FJALE…MJAFFTON TE MBANI MEND KUSH DHE CFARE JU KANE BERE KETO 8 VJET KUR TE SHKONI TE VOTONI…

 50. call of duty says:

  A ka ndonje Shkodran qe lexon ne kete forum, se erdhi dita qe heroin e madh Luigj Gurakuqin po e quajne tradhetar. Luaj vendit, a i degjoni o Shkodrane fyerjet per birin e Shkodres, qe edhe Franca e shpalli te pafajshem se qeroi nje tradhetar nga faqja e dheut. Me Sali Berishen nuk do ishte e larget dita qe i madhi Luigj Gurakuqi te behej tradhetar, dhe llumi Esat Toptani te behej hero.

  1. Grigor says:

   Ishti Niu jo Luigji. Avni Rustemi daku.

 51. FERDEROVA says:

  E DONI VERTET SHQIPERINE-KARIER POLITIKE,VEC PER RININE!
  Sapunin per djath mos e ha-KUJDES O MOTER O VELLA!
  NJE 91 TE RI DO KETE ,QOFTE ME HAJER KETE HERE!
  JU FTOJME-TE KUJTOJME,PERSERITJE MOS TE LEJOJME!

 52. timo says:

  Vetëm njerëzit që nuk kanë argumenta shajnë dhe mallkojnë. Përveç kësaj ti nuk je dhe aq i zgjua sa të kuptosh se sa i vlen lëkura Kresnik Spahiut. Je shumë tetral djalosh në rolin që të caktuar Regjsori Sali. Po kështu ndodh kur edhe regjsori është i patalentuar dhe me një kulturë të deformuar.

 53. Sali Serbi = SS (Sigla demaskuese e Sali Berishes) says:

  O “Rrok” zvaraniku
  O “Tirona ime” zvaraniku
  Ju genjen mendja sepse nuk kane vdekur akoma bijt e atyre qe ben Shqiperine.Krimba kufomash jeni dhe filluat te levrini si vemje se vdiq ai qe ji futi ne vrimen e Miut. Aty e kini vendin e caktuar nga historia dhe bejini hesapet mire ,kujdesuni per vrimen ku fshiheshin prinderit tuaj, beni dhe para se do veje shume pazari i vrimes se miut . E di qe nuk ju besohet por une po u kujtoj se rrota e historise rrotullohet ose siç ua nguli Shefqet Musaraj dhe nuk u shkulet dot më kur kendonte per ju “se keshtu e ka kjo bote jallane /gdhihesh piperke e ngrysesh patllixhane”
  Ne kemi perpara sot kryeantishqiptarin Sali Serbi kurse ju ,krimba halesh, i dilni perpara popullit ne revolten e tij legjitime.Merreni akoma me Enver Hoxhen edhe pse ai ka 27 vjet qe eshte larguar nga kjo bote dhe keshtu i jepni oksigjen kriminelit. Fatin e tij do gezoni edhe ju se ky popull nuk eshte trembur nga perandorit e vjetra dhe te reja e jo me te trembet nga zvaraniket si ju.
  Dita e Zeze e 21 janarit i bindi ata se ne Shqiperi nuk ka demokraci dhe ata e dijne mire tani se si duhet shkulur mortja nga vatani.Koha do ta tregoj kete, kazani zjen dhe shperthimi do tu marri perpara te gjitheve per tu rikthyer atje ku strukeshin prinderit tuaj o zvaranike qe na prute dhe ushqeni kete moster.

  1. GJERGJI NY says:

   I NDERUR KOMENTUESI ME PSEUDONIMIN S/S
   TE FALENDEROJ PER KOMENTET DHE JU LUTEM MOS I NDERPRISNI..
   TE MBROJE ENVER HOXHEN RRETH VITEVE 1992-1994 KUR MBRETERONTE
   PROSERBI WILL RAJERSON NE SHQIPERI ISHTE E PAMUNDUR.KURSE TANI QE SHQIPERIA ESHTE KTHYER NJE HALE E EUROPES FIGURA ENVER HOXHES
   PO RI DEL E MADHERISHME..KUJTOJME GERDECIN QE PLASI BOMBA ATOMIKE
   KU TRADHETARET BERISHA ME MIQTE AMERIKANE ME MAKUTERINE E TYRE
   PER TE PERLARE MILJARDA DOLLARE NGA DEPOT E USHTRISE SHQIPATRE
   DOGJEN TE GJALLE NJE FSHAT TE TERE DERI DHE FEMIJE TE VEGJEL..
   DHE TANI NE KETE BORE TE ZEZE SHQIPTARET MUND TE KRAHESOJNE MREKULLITE
   NE LIKUJDIMIN E TERMETEVE TE PESHKOPISE NE 1967 DHE ATE TE SHKODRES
   NE 1985..DHE TANI AKOMA JANE REZERVAT E ENVER HOXHES KU HORRAT E SALI BERISHES ME TALLJE MASAKRUESE COJNE SAPUNET E RROGOZHINES DHE MILVEN E BALLSHIT PER TE NGRENE TROPOJANET DHE KUKSIANET..DHE E KANE HALLAL LE TE HAJNE SAPUNIN E SALIUT SE U ANKUAN NGA BARI I ENVERIT…
   NUK KA QENE BUDALLA ENVERI QE JU JEPTE BAR ME HONGER SE ASHTU JANE KETO SPECIE.(te me falin shume vetem 5 % e viktimave te enver hoxhes
   qe kane qene dhe jane atdhetare & FISNIKE kurse per pjesen tjeter ja SI ALIQENAJ ja ka bo hallall biles eshte treguar liberal.)

 54. shkodrani says:

  krisi lufta mes otomaneve shqipfoles,don zoti dhe nuk mbetet asnji.fare e keqe.

  1. Bazarxhevap says:

   Sakte, shume e sakte per ata qe kuptojne!

  2. Bazarxhevap says:

   Aammmiiiiiinnnnnnn! Fjala jote ne vesh te Jezu Krishtit dhe do ai e behet realitet, qe ky vend te shpetoj njehere e pergjithmone nga plehrat!

 55. ismeti says:

  nuk e di qfar asht ,por ma SHQIPTAR se sali berishoviq e krejt ZAGARET e hajdutet e kti psikopati ,e se kjo zagaric po se po ta lan ne fyt GREQIZIMIN e shqipris per interesa te gjepit te ju ne pushtet, kot llomotitni

 56. me te vertet me vjen keq kur shikoj e lexoj lajme e komente si kto ne vendin tim , me dhemb shpirti kur shof se sa pertoke eshte patriotizmi ,pse e bani njani tjetrit jeten e shtir ,nuk di se si me than per ate gjendje qe shikoj ne vendlindjen time , njesoj si ne 1911 , shume jane pro te keqes , anti shqiptare pa fund , pse kjo gja ? Ku jan shqiptart e vertet ku jane nipta e ismail qemalit , luigj gurakuqit , e mijara njerzve e patriotve qe qindra vjet derrdhen gjakun per ket toke , shqiptare te shqipnis asht ne dore tuj qe ju me i cu gjanat para , hapni syt se ishtu mas 100 vjetve ska me pas kun ma shqipni , , , hapni syt shifni ca bahet more , kqyrni rranjt ku i keni , ku jeni , se e ardhmja nuk asht e leht , ishtu si bani ju shqipnia ska me egzistu.

 57. tani says:

  Ja ku do te perfundoje Greqia e Turkofagasit. Shkrim i nje gazete suedeze. ” Kosova si shtet qëndron shumëfish më keq se Greqia dhe mund të na japë një ide për të ardhmen e zymtë që e pret Greqinë pas kolapsit politik dhe ekonomik që ka të ngjarë të ndodhë. Perëndimi ka nevojë të shtrojë kërkesa më të ashpra si ndaj Kosovës ashtu dhe ndaj Greqisë. BE-ja dhe politikanët e saj me ndikim si Carl Bildt po ashtu duhet të krijojnë një qasje realiste të mundësive për të ndryshuar këto vende tërësisht të korruptuara – edhe nëse këto shtete do të mbesin në skaj të kontinentit tonë.

  Lexo linkun e plote. http://www.koha.net/?page=1,9,88561

 58. besimi ny says:

  eshte komisioni i trete parlamentar qe fillon sikur te ishte ne Reichstag-un gjerman ne vitet kur adolf hitleri erdhi ne pushtet
  dhe do mbaroja si “pordha ne per breke” KOMISIONI I PARE NAZISKIN ISHTE
  AI I “MASAKRES TIVARIT” QE PERFUNDOI TE PALMA E KRYETARES TE KETIJ KOMISIONI MISSILE PORNODODA..KOMISIONI I DYTE ESHTEI 21 JANARIT I HALIMESE QE ESHTE NJE SKUTH BISEKSUAL QE DHE AI MBAROI ME KELLEFE NEPER DUART E PEDEREVE.HABITEM ME KETE PERVERS..SI NUK PO I DEL NDONJE HUDLESH
  SI PUNA E TOM DOSHIT “TA SHKLYJE NE DYSH” KETE KOPIL TE BEFOTROFIT..
  NUK KAM NDONJE BESIM TEK KRESHNIL SPAHIU POR KETO TIPA SI ALIBEITHA
  DUAN NJE MESIM SHEMBELLOR…HARRAM GJITHE ATYRE ANTIFASHISTEVE QE LENE TE LIVADHISIN KETO NAZISKINE SIDOMAS PAS 2005…

 59. bobi says:

  Ore grekofile te ndyre ore poshtersira Turkoleshi Himara “trime”e shume te tjere qe e urrejn ket toke na u qeroni prej ktij vendi mer sorrogaten mire ju a boni Hitleri qe ju rreshtoj ne mure por me vjen keq qe nuk rreshtoj ma teper tju kishte zdhduk komplet ju rracat e poshtra ju fundrinat sllavo-turke

 60. indrit says:

  Por Alibabeu i shkrete e ka prej hallit. Se i tha babi shpirteror “merre kete komisionin e ma shkarko ate Kreshnikun, se ndonje pune duhet ta besh edhe ti; nele tu hong qyl”. Ky u nis me vrull e perkushtim, por Kreshniku ja la vare. Dha doreheqjen vete.
  Tani ky ka mbet pak si i dhjere; se edhe nje pune qe nisi se bitisi dhe si kaqol qe eshte, don ta shaje po s’di ça flet.
  Madje ndoshta kujton se meqenese vete na e ka emrin Enkelejd, na eshte direkt dore e pare safi, kusheri me Encheli ilire qe luftuan ne troje dhe qe Homeri thuri vargje ne Iliade.Mbase kujton Alibabeu se Homeri ka shkruar per ate dora vete,dhe i duket vetja race e paster ilire.

 61. kaso says:

  Mos u merrni me kete sharlatan islamik, truthar e sahanlepires.

 62. Herin says:

  Ahahaha ali beu i thote spahiut ti sje shqiptar une jam!!!!!!! Ahahaha pune korrakesh!

 63. abi says:

  hajde, hajde, tash keta te PD-s, po merren edhe me origjinen e rivaleve, konkretisht te djaloshit te art KRESHNIK SPAHIUN, HAJ MEDET HAJ ALI BEU, PO MIRE PO BENE KETE PUNE, POR NUK JA KENI FILLUAR ME RADHE,,,,,,,,, DUHET KESHTU””’;;;;;;;;;;;;;;; SE PARI
  SALI STANISHIQI
  LIRI SLOBODANKA ,DAMIR FAZLIQI , LUL GREKU[ MOS HARRO DETIN GREKUT, NDERSA PER VETE PYETE NENEN TENDE,

 64. Hehe says:

  po sikur alibehaj te kete te drejte ,atehere cfare do te thoni qe patriotizmin shqiptar e udheheq nje boshnjak apo turk?po ky do te ishte kulmi more prandaj prisni pergegjeshtrimin e spahiut dhe pastaj theruni me njeri tjetrin,po pse kam nje parandjenje qe shqiptari mallakastriot alibeaj ka te drejte pavarsisht nipi i kujt eshte isa toskes hamit matjanit apo esat toptanit te cilet ishin si ishin por ishin shqiptare,ndersa spahiu mund te jete minoritar dhe vendi i takon ne pbdnj e jo ne partine nacionaliste shqiptare. asnje nga ju nuk po del te na thote nga e ka prejardhjen ky spahiu,ne njohim prejardhjen e pothuajse te gjithe politikaneve shqiptar po spahiun kush nga ju e ka patriot te na thote dicka nga farefisi i tij asnje nuk del,prandaj them qe alibeaj mund te kete te drejte pavarsisht se eshte kokcep,dhe ne rast se ai ka te drejte te gjithe ju qe mbroni me zjarr spahiun jeni thjesht shqipfolsa

  1. Χιμαρα says:

   Me qarte e me bukur nuk ka te veje.
   Me te drejte thua qe Spahiu e ka vendin te Pbdnj, por duke ditur qe per te atje nuk ka vend do krijoje parti simoter me Pbdnj ose kundrapeshen e saj.
   Per mua me mire te shkoje e te krijoje partine turke ne Prizren, atje tani ka te gjitha kushtet, gjuhen turke zyrtare si dhe 1878 te fshire tashme ne Prizren, pra kushtet jane me se te pershtateshme.

   1. Edi Detroit says:

    Ik mor trap, me shkronja cirilike, nuk moret vesh ju, qe nje grek foli greqisht ne Himare dhe ra deshmore, ju deshmore doni te bini te gjithe, ik mf, mos na acaroni me ,,,

    1. Χιμαρα says:

     ty cami i Detroit ne nje fare menyre te jap te drejte pasi nuk mund te imagjinosh cdo te thote atdhedashuri.
     Sa per dijeni nuk qe nje Grek qe foli greqisht ne Himare por gjithe Greket e Himares flasin Greqisht dhe jane krenare per kete.
     Akoma dhe ne kohen e diktatures se eger komuniste kur ju ulet koken poshte ne Himare nuk mohuan gjuhen e tyre dhe kur i nxirnin ne gjyqet e komunizmit, qe ne e uryem ate, (komunizmin) kerkonin perkthyes megjithese dinin shqip, ky fakt apo ky gjest i tyre si te duket trimeri apo ulje e kokes.
     Dhe kjo vazhdon nuk trembet njeri as nga plumbi, por ndofta jane te pakuptueshme per ty dhe ju keto, eshte ceshtje geni ceshtje prejardhjeje…

     1. Edi Detroit says:

      Motherfucker nga Qimara, nuk jam cam, por jam nga Panariti ( me origjin), i Korces, dhe Kolonjar, po do isha krenar po te isha cam, po ju keni vrare dhe prer ne ate zone, po mos ki merak, se me kete mendje qe keni te gjithe do bini heronj si ai Jorgua i Himares,,,kujtoni se eshte Shqiperia e 97,,,mos keni merak se prapa na keni ,,,,race bastardesh,,,

     2. Vlora1912 says:

      Zoti Himara, kur thua Himarjotet kan fol e flasim greqisht e ke llafin
      edhe per Vunjosit, Piluriotet, Qeparoin, Kudhesin, Iliasin Palasen????

      Si I shpjegon ti, bashk me ate bastardin TFG, mbiemra te Himarjoteve
      si Buta, Rrapo, Koka, Mato ,Varfi, Bala, Nika .. etj.

      A tingellojne gje si emra grekesh??? Ik a derezi se e qelbet kete faqe.
      Dhe s’ua ka njeri per borxh.

      Ne kemi hall me nje barbar qe ka pushtuar vendin dhe skemi ngen tuaj, te pakten per momentin.

      Beni te fala Bollano kok…. Mbase u ka paguar kte muaj qe lehni kaq fort.

 65. olti says:

  Si cdo dite kundermon faqja era dhi greke qe u urojne shqiptareve vdekje e mjerim. Dikush i quan Homogjenet tane Xim Kulufra, dikush shaban hunderra ama sado poshte bien aq me shume na urrejne.

 66. Bato says:

  Alibeaj eshte nje sherbetor besnik i Berishes qe i trembur se do i rrjedhin votat cfare nuk shqip per individet si spahiu. Po i zuri kush rrugen Berishes, behet armik, tradhetar, jo shqiptar, kusar etj etj. Ndersa ne ketu ne forumin e temes, rrime dhe merremi me mesazhet e minjve filogreke qe jan me te zi ne shpirt se kepuca e Bershes.
  E rendesishme e eshte qe Spahiu flet shqip, ndihet shqiptar, dhe shpalos flamurin kuq e zi. Kete flamur le ta shapalosin sa gjysma e tyre xhelozet dhe tradhetaret ne duan te bejne detyren prej shqiptari.
  Anje e keqe nuk do i vije shqiperise nga Spahiu. Por skemi si mos te themi se se shpejti do marrim pjese ne varrimin e ppdnje-ve, ketyre patrtive te sponzorizuara nga asfalia dhe vizat qe me se shumti ia kane shitur shqiptareve.

  Rofte ne jete te jeteve Shiperia Dhe Flamuri i Magjishem Kuq e Zi.

 67. Horri i bulevardit says:

  Fjala e nje pederasti sic eshte alibeaj, ben zhurme me shume, per vete statusin qe kane keta lloj speciesh.

 68. bruxel says:

  turkopipas & kapidtrapios.feja krisrjane dhe islame e ka preejardhjen nga vendet arabe gjithashtu dhe shkrimi,kur arti dhe kultura atje kane qene ne kulmin e zhvillimit ti si popull haje banane ne maj te pemes,beje nje xhiro andej nga Omonia dhe shiko a jane akoma emrat e atyre heronjve shqiptar qe dhane jeten per krijimin e shtetit tende te qelbur Greqi,ju masakruat nje krahine te tere çame dhe per te mbrojtur genocidin i emeroni te pa bese,per ne shqitraret ju jeni njelloj si turqit,

 69. shqiperia mbi te gjitha says:

  ik pirdhu o maskara servil…po shisni shqiperine per nje cope buke dhe kini sy e faqe dilni te gjykoni te tjeret ..gay dukesh ..por dhe je ..merresh me thashetheme si ato plakat ne leme ..turp !

 70. TINA says:

  Mos ja vini veshin dhe mos i besoni shpifjet e Alibeit. Nuk e shikoni, ai sa ka dale nga psychiatria. Mjekohet per Skysophreni,
  me Vanlafaxine, dhe 2x ne dite trockolitet ne elektroshot. Sa gjynah.
  Qofte i ferrit.

  ROFTE ALEANCA KUQ E ZI, ROFTE POPULLI SHQIPTARE, FALEMINDERIT KRESHNIK.
  ZOTI TE BEKOFTE, SHQIPTARET E NDERSHEM JANE ME TY

 71. labi says:

  ky eshte i semure nga mendja e kokes, per meteper duket si gei, pra si ata qe i bene saliu

 72. ALBAN DEGA says:

  TE VRASESH DY ZOGJ ME NJE GUR

  – Guri i Berishes… Alibeaj dhe mallkimi me i madh per nje shqiptar ( e )!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ish- Keshilltari ligjor i kryeministrit Sali Berisha, hartuesi i platformes ligjore te fabrikes se vdekjes Gerdeci te djalit te Berishes, ish- ministri i Drejtesise se Sali Gerdecit…., Enkelejd Alibeaj merr edhe nje detyre ala “repart sulmi SS” per te futur ne dore edhe nje nga institucionet e pakta, qe kane mbetur jashte kthetrave te kucedres ala bolshevike “te gjitha pushtetet sovjeteve” Sali Berisha, Keshillin e Larte te Drejtesise.
  Ne deklaraten e pare si kryetar i Komisionit Hetimor te Kuvendit te Jozefines per shkarkimin e Zevendeskryetarit te KLD-se Kreshnik Spahiu, Alibeaj shprehet se ai “do te jepe shembullin se si funksionon nje komision hetimor jashte emocioneve partiake. Ky komision, thekson Gavroshi i Berishes, Enkelejd Aliebeaj “ do jetë transparent, jo-paragjykues dhe një shembull se si duhet të funksionojnë komisionet hetimore jashtë emocioneve politike,”
  Nenteksti eshte shume i qarte. Pra te gjitha komisionet e deritanishme hetimore dhe ndeshkimore te Berishes kunder kundershtareve te tij politike kane qene jotranspararente, paragjykuese dhe me emocione politike. Askush nuk ka pase dyshim per keto karakteristika te komisioneve berishiane.
  Por kur kete e pohon nje nga servilet dhe ushtaret Shvejk me te peshtire e me naziskin te tij per rolin e tij si vanguardist i reparteve te sulmit te ala SS te Berishes kunder cdo kundershtari te tij politik deri me sot .
  Vete perberja e Komisionit hetimor ndeshkimor te Berishes kunder KLD-se deshmon qartazi per natyren e tij. Emra si Ramiz Çoba, Gerti Bogdani, Paulina Hoti dhe Ledina Aliollitij nuk kane nevoje per koment.
  Se kunder kujt drejtohet ky komision e deklaroi hapur vete kryetari Alibeaj. Ai nuk drejtohet kunder personit te Kreshnik Spahiut, qe i perket te njejtit lloj politik.
  Krejt ofensiva , krejt fushata, krejt komisioni, e krejt repartete e sulmit te Berishes jane hedhur ne sulm pe rte akaparuar, per te futur ne dore Komisionin e Larte te Drejtesise, per te vene nen kontroll cdo gjykim te krimeve te panumerta te Berishes dhe “bandes se tij te gangstereve”, te cetes se tij te kusareve dhe vrastareve, per te siguruar impunitetin, pandeshkueshmerine ligjore e krimeve te Berishes dhe klanit te tij, perfshi edhe vete Alibeajn. .
  Po ashtu Berisha dhe ceta e tij boleshevike synojne te godasin qe ne embrion edhe “Aleancen Kuq e Zi”, e cila me uraganin e saj nga Nju Jorku ne Shkoder, nga Athina ne Toronto, nga Vlora ne Preveze… i ka kallur daten pushtetit te korruptuar, kusar e vrastar te tij. Kesaj i thone me nje gur te vrase dy zogj !
  Kjo eshte aresyeja qe Alibeaj orvatet ti veshe veladonin e nje komisioni shembullor ” transparent, jo- paragjykues… dhe jashte emocioneve politike nje komisioni qe eshte krejt e kunderta qe nga emrat e anetareve, pe rte mos folur pe rkryetarin e tij.
  Cfare shembulli mund te jape nje Gebels i Berishes si Enkelejd Alibeaj. Ai eshte nje naziskin tipik. Ai eshte turpi i demokracise shqiptare. Enkelejd Alibeaj do te ishte cifti i persosur i Mesila Dodes.
  A e dini cili do te ishte mallkimi me i madh per nje femer shqiptare!?
  E marrsh nje burre si Enkeled Alibeaj!
  Po per nje mashkull shqiptar!?
  … E marrsh nje grua si Mesila Doda!

 73. muhoci says:

  Ket Alibej,eshte dashur dergu ne GJAKOVE,atje di i a veshin nje pale te mbrendshme ngjyre te kuqe,dhe pastaje………..do i tregonte Alibeje,Sales per defrimin qe ai perjetoi.

 74. Korcari1 says:

  Nuk ka asgje te keqe strategjia e Spahiut po duke u djegur nga qulli tani i fryme dhe kosit.Per te qene realiste ne vinim doren ne zjarr per Sali mortjen me 1990 po doli qe u fut nga Ramizi dhe sic dihet u udhezua te shaheshin me shume me njeri tjetrin per te qene i besueshem.
  Pyetja ime eshte kjo. A eshte i mjaftueshem kredibiliteti dhe e shkuara e Kreshnik Spahiut per ta besuar ne kete kauze madhore?
  Nuk e di po di qe i ka sherbyer sales dhe shume nga ata qe i sherbyen ,edhe e shane dhe prape u kthyen ne djalli.
  Do Zoti dhe i ka dhene mendjen e mbare dhe nuk po luan lojen e askujt(kjo eshte vec nje dyshim po ne asnje menyre paragjykim i personalitetit te tij.

 75. kozera says:

  edhe kadafi me dhune e genjeshtra e mbante pushtetin pore e pate si perfundoi.nje parti e fuqishme po del ne drite aleanca kuq e zi qe per momentin ka mbeshtetjen e 50%te shqiptareve qe me shume jane te rinje, do te mundohen qe te hedhin vrere per te poshteruar kreshnik spahiun por nuk kan per ta bere se kreshniku eshte edhe i zgjuar edhe trim.per veten time nga 1992-2012 nuk kam votuar ase edhe nje here per arsye te ndryshme nje nga ato eshte se jam jashte ne emigrim…ky eshte emigracion i semes po hajde cte bejme te rrime aty te degjojme ata pushtat dhe ato bucet qe femijet e tyre jane kriminela,ka gje me te keqe per debutetet shqipetare (jo te gjithe kuptohet)femijet e tyre nga te jene shembull per shoqerine se nuk u mungon as nje gje behen kriminela dhe shesin pordhe ska problem topi rrotulohet njehere je larte pastaj zbrete dhe poshte,prandaj shkruajta ne fillim per kadafin.meqense ju shkruajta qe nuk kam votuar nuk ju genjej por jam i sigurte se dikush tjeter ka vruar ne emrin tim per keto arsye nga ky momente do te jem votues i aleances kuq e zi kam 10 vellezer + dy prindrit + 18 niper e mbesa do tju mbushe mendjen te votojne partine e kreshnik spahiut ta marre veshe alibeu eshte apo seshte shqiptare kreshnik spahiu.nuk u takon shqiptareve ky regjim.

 76. floki says:

  Nje shqipetar si ky cuni nuk me duhet as ai bejBerisha…! Kur populli Shqipetar i Kosovesmasakrohej e tortorohej ne 1995 vetem se ushhin Shqiptar, ky cuni qe ne ate kohe ka bere vetem be be be ndersa plaku sot ishte ne epshet per te bere tregti nafte me serbet burri botes i vetmi ne ballkan i shiste nafte Serbeve qe i kishin vu saksione e tere bota per shkak te masakrave dhe torturave qe bente pollit te shqiptar qe i per kasin ktij populli ku me te vertet nuk e meritojn as te quhen Shqiptar e lere me te flasin e te udheheqin Shqiptaret!

 77. vasil says:

  Ne pergjithesi te gjitha diskutimet jane nen nivelin e detit.Kjo nuk do te thote se shqiptaret jane te pa afte por arsyeja eshte sepse gjuha shqipe, ashtu si eshte katandisur, nuk arrin te shprehe mendimet dhe ndjenjat e shqiptareve.

 78. Ramazan Sula says:

  Jam i vonuar ne kete koment, por koha nuk i ka ikur. Keq ardhje per Ali Beun ku eshte katandisur! Aspak nuk jam dakord me fjalorin qe perdorin jo pak komentues. Se nga buron ky realitet, le te pyesi secili veten. Por ka nje te vertete: Deri ku eshte katandisur nje ish minister i (pa)drejtesise shqipetare. Por cipe plasurit nuk mbajne pasqyre se nuk guxojne te dalin para saj. Sa per Kreshnikun, deri dje ishte ,,Kreshniku i partise”, tani e tutje ai do te jete Kreshniku i Shqiperise! Vete koha i kerkon shpetimtaret…

 79. genci Tirana says:

  Alibeaj ,po origjinen e nuses tende a e di ti ,qe ka qene dashnorje e JAM ARBER MALLTEZIT dhe e LUL BASHES te gjimnazi Ismail Qemali tirane ne fund te viteve 1980 ?hahahahha,nuk do te vije mire por 5 dashnore i di une asaj ,bile edhe me mua ka dashur te bente sex por une nuk e pelqeja ae si ajo edhe ata qe benin sex me ate (Lul Basha,Jam arber MallteziAgim Kaziu ,Lul Karagjozi ,) ishin me semundje (skallamento)Syphilis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81684
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81684
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34748
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34748
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X