#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kush është e dashura e Albin Kurtit?

Nuk është hera e parë që Albin Kurti flet për të dashurën e tij norvegjeze. Portali Indeksonline ka raportuar para një viti për lidhjen e Kurtit me norvegjezen Rita e cila për një kohë të gjatë ka jetuar dhe punuar në Kosovë. Madje ka qenë mjaft e angazhuar në disa projekte dhe ka shkruar në shtypin kosovar.

Sikurse kemi raportuar edhe më herë bazuar në burimet tona, por e risjellim tekstin. Ajo quhet Rita Augestad Knudsen dhe momentalisht është duke studiuar doktoraturën në LSE (London School of Economics) në Britani të Madhe, për historinë ndërkombëtare, PhD. Gjatë tërë kohës, Albin Kurti edhe në Kosovë ka dal publikisht me të, e veçmas ajo e ka vizituar ndonjëherë edhe në zyrë.

Dy vendet më të shpeshta jashtë, edhe pse Kurti udhëton rrallë, kanë qenë Norvegjia e së fundi Britania, ku Kurti mbajti edhe disa ligjërata. Atje për të kaluar edhe pak kohë me Ritën./IO

19 komente në “Kush është e dashura e Albin Kurtit?”

 1. Ani says:

  Bravo i qofte, jo si Ramush Haradinaj qe e la gruan e tij te pare Finlandeze bashke me femije dhe u martua me nje personazh mediatik kosovar ne menyre qe populli ta perkrahte e ta bente kryeminister. Kjo Finlanezja, thone qe mori pushken e doli malit me UCK gjate luftes se Kosoves!

  1. Nedime Belegu says:

   Respekte per Ramush Haradinin qe morri gruan SHQIPTARE !!! Ky eshte Atdhetar i Kombit !

   1. nina says:

    Nedime, ty si duket te dhemb dikund kjo pune e Albinit? Me sa e di une nje kohe ke vrapuar pas tij.Gjithe kohes te dera e shtepise se tij dhe zyres se Vetvendosjes ke qene e parkuar. Harove qe ishe ne mosh te shtyer, se paku 20 vj me e vjeter se ai….po, tek e fundja dashuria nuk njefe mosh..te kuptoje!

    1. Nedime says:

     Albinin e njof qe nga viti 1997, kemi zhvilluar aktivitete te shumta ne UPS dhe me gjere. Tek e fundit, Une jam SHQIPTARE !!!

 2. Shqiptari says:

  Nuk duhet të ju interesoj shqiptarëve se me kënd shkon në shtrat një ministër nga qeveria e Prishtinës, por kush i paguan shpenzimet e tij dhe me të cilat kushte.

  1. besi says:

   ti Shqiptar aa e dine kush eshte Albin Kurti

 3. Rama says:

  Cfar strategu na de edhe Albini.Tash qe i ka mbetur borgj opinionit publik per akuzat qe ju bene ball per pall,don ta hedh topin diku tjeter qe ne te merremi me te dashurat e tij.Jo zoteri kot hidhesh neper dege ti je agjent serbe dhe kete e kan kuptuar te gjithe ata qe gjykojne me mendje te kthjellet.Ti nuk pate guxim as ta shikosh ne sy akuzuesin.Ti nuk pate forc te ngritesh ne kembe.Do te vijne dite me te mira per popullin tone dhe ai ty dhe ata si ty do tju nxjerrin para drejtesise.Me ke dashurohesh ti eshte pune e jotja neve nuk na hyn ne pune.Keshtu paten vepru edhe do si ty qe per koiqidence vinin nga burgu i Nishit.edhe ata sikurse edhe ti here ndrqeshin e here prisheshin me te dashurat e tyre duke dashur ta hedhin topin nu fushen ku ju ineresonte atyre…Vetem njerezit e ulet e pa vlere kombetare veprojne keshtu.te tillet ne te gjitha rastet pavarsisht prej mbuleses jane frikacak.

  1. fatmiri says:

   Ti nga emri dukesh sikur je babai Sali Berishes.

  2. Dikush says:

   O Rama komunisti, qenke Enverist ti o bure.
   Nuk deshmohet pafajsia ne demokraci po fajsija.

   Apo je donje antar i SHIK-ut te PDK-se ?

  3. Beni says:

   O Rama, nga menyra e te shkruarit duket qe je Kosovar dhe jo
   Shqiptar i Shqiperise edhe pse mundohesh te shkruar ne gjuhen letrare.

   Je ndonje militant i PDK-se qe ben propagande ?

   Kto brockulla i hane vetem fshataret e Drenices !

  4. Mitrovica says:

   Rama,nuk ta heq asnje presje. Albini kamuflon. Ka edhe disa te tjere qe kane formuar organizata per bashkim kombetar e qe i perdorin ato per maskim. T’u çirret maska ketyre maskarenjeve.

 4. anonimus says:

  Ja nje ligjerate nga Rita:

 5. fkpartizoni says:

  kujt i hy n’xhep se me ke shkon ky? ky te hapi syte mos te shkaterroje kosoven me budallalliqet qe ben

 6. arbror Sulovari says:

  Në qoftë se Albini martohet me kete të huajën,norvegjeznë lind pyetja. Çfarë del fëmija i tyre!?Në çfarë gjuhe i thonë njeri-tjetrit TË DUA?A sigur shqiptarët të martoheshin me greke dhe serbe sa mirë do ishim! E pra, një njeri që lufton për komb ,gruan duhet ta ketë shqiptare.Nejse, Albin trimi shkove në shtratin e lumit Globalist.Për ata që ndihen shqiptar njëlloj është gruaja si serbe, greke, turke, italiane, amerikane etj. U prish tradita shqiuptare…

 7. suzana (Kosove) says:

  Qudi e madhe, perse “burrat patriot” te Kosoves si Azem Vllasi, Rrahman Morina, Sinan Hasani, Behxhet Pacolli, Albin Kurti etj po martohen e dashurohen me gra jo shqiptare, sikur Kosova nuk paska vajza te bukura e te zgjuara….megjithate nuk e besoj se nje vajze e bukur bjonde si kjo Rita te jete dashuruar ne Kurtin arrogant e me nje fytyre kurdi.

  1. Berisha Largohu says:

   Sepse shqiptarkat kane pordhe shume prandaj.

 8. Fatos says:

  Nuk ka rendesi fare per mua.Eshte thjesht nje informacion qe thyen kuriozitetin tone.Ai dashuron individin.Mos u beni komunista!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8518
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8518
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X