mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

8 marsi, femrat shqiptare festojnë me striptistë (VIDEO- FOTO)

Duket se mënyrat e festimit të 8 marsit kanë ndryshuar ndjeshëm për femrat shqiptare, sidomos për ato në kryeqytet. Tashmë ato nuk mjaftohen më me piknike apo dreka dhe darka. Kështu, në disa prej lokaleve të natës në Tiranë, dje femrat kanë festuar duke parë djem të zhveshur, të cilët kanë dhënë shfaqje për to, ndërsa si traditë, kjo mënyrë festimi ka nisur që vjet, kur është marrë edhe video./noa

35 komente në “8 marsi, femrat shqiptare festojnë me striptistë (VIDEO- FOTO)”

 1. Mesila De Palma says:

  I was there!!!
  Isha dhe une atje!(per injorantet)

  1. genti says:

   e ca pastaj se ishe dhe ti atje mesila? dmth qenke eksituar sa qenke kenqaur…

   1. Bora e Korabit says:

    Boni qef mi gra,shpojuni e pallojuni,as mos punoni as mos u lani e pastrohuni.Vec vishni minifunde,lyjuni me te kuq e deodoranta,dhamet i keni te prishme,ju vjen era posht e nolt.Atu ku boni mutin aty hani dhe buken.Mbeturinat i hidhni nga dritaret,se ju bije tangarlliku me i cu tek kazoni plenave,Jon civilizu shqiptarkat.U ka hy kari ne qef,ene jon tu u shpu para e mbrapa,e bon tepsin shosh fare,ma keq se grat filipineze.mortja qi sju ha,striptizmin keni mongut ju….

    1. raimondi says:

     Shume disko e mire , por muzika qenka kot fare –Kjo eshte muzike shume e vjeter –Me Barbara Streisand qe eshte gjyshe ..!!!

     Po emrin pse ja keni vene Mumja ?–Nuk gjenit dot nje emer me hapy ?

     Apo mumja qe ngjallet nga muzika ? lol

     Pse ankoheni nga Sala ?–Ja disko keni , qejf po beni –Ca doni me ? hahahahaahahahahaha

  2. Argita_B says:

   Per ty kush nuk flet anglisht esht injorante!! Mire qe te kemi se nuk e di ku do shkonim pa ty…

  3. Kanina says:

   Lum si ti shpirti…Por problemi eshte a te del Palma ty ? Une besoj se ty nuk ka Eukalipt qe te ngop…hahahahaha

 2. Kalorsi i zi says:

  Kjo tregon dhe njehere qe gruaja shqiptare eshte me shume evropjane sesa nga opinioni anadollak qe duan te na imponojne ”aleatet” babat ose burazerat e gjakut

  1. Emri (E Detyrueshme) says:

   Kjo tregon se femra shqiptare ka marre kerrnallen!

   1. Kalorsi i zi says:

    Ose nuk e pranojn diktatin qe duan ti imponojne disa njerez me paragjykime ideologjike. Cdo njeri ne jete kerkon dhe gjen te verteten personale dhe vajzat shqiptare kane te drejte te bejne si te duan pa i ushtruar diktat nga jashte. Kjo eshte experienca e jetes dhe jeta eshte private per cdo njeri.

    1. plaku says:

     Kaloresi i zi,
     Jam plotesisht dakord me ty. Para nje viti tek ish blloku ne Tirane disa vajza te shkathta shqiptare kishin marre me qira nje lokal dhe tre here ne jave organizonin Karaoke. Gruaja e djalit tim te madh organizoi qe une, gruaja, djali i vogel, djali im i madh te ishim atje. Kalores, nuk e di por une ngela me goje hapur per organizmin shume te mire. Mund te ishim maksimumi 200 persona, te gjithe te rinj, pervec gruas sime dhe meje.Sherbim i shkelqyer, djem e vajza shume te bukur dhe te veshur shume mire. Menyra se si silleshin me njeri tjetrin te linte kuptoje se ishin elite. Me siguri punonjes bankash ose femije te elites shqiptare. Dukej qe kishin leke. Kaloresi, me duket sikur jam tani atje, syte po me mbushen me lote. Qeshnin dhe kendonin te lumtur. Bile nja dy vajza ( hajde cfare trupash ) qe ishin me dashnoret e tyre atje, hypen neper tavolina dhe filluan te kercenin dhe kendonin . Me lane nje pershtypje te hatashme. Ne salle nuk lejohej pirja e duhanit, asgje nuk ishte e tepruar dhe te mendosh se organizimi behej nga tre vajza me profesjon ekonomiste dhe bile njera ishte vajza e shefit te gruas se djalit tim te madh. Kaloresi, neve ndenjem deri nga ora tre e mengjezit.Di te te them se ishte nje nga mbremjet me te bukura te jetes sime. Kam qene edhe te diskoja prane ish teatrit te kukullave. Hyrja ishte e veshtire, sidomos per meshkujt. Ishin disa mijra vete, muzike moderne por publiku nuk kishte lartesine e publikut tek Karaoke.
     Mua me behet shume qejfi per rinine shqiptare, dhe te me besosh se, tek klubi i Karaokes qava pak dhe mallkova Enver Hoxhen i cili na vodhi rinine, horri.
     Me fal se po behem pesimist. Pershendetje.

     1. leonard says:

      Plako qenke degjeneruar sic po shof une sepse kur permende enverin harrove te thoshe per te qe rinia te defreje por dhe te punoje sic enveri na mesonte,por shohim te kunderten qe rinia medemek defrehet porse shkon tek droga dhe prostitucioni per ta lodhur ate dhe degjeneruar per tu pasur me lehte per tu shtypur

      Duket qe se paske pesuar deri tani ne jeten tende prandaj dhe mendjen e ke kacarrum

      1. plaku says:

       leonard,
       Une kisha keto gjera :
       – More djale i dashur edhe ketu ne perendim rinia punon,shkollohet dhe edukohet. Bile shkollohet sa me shume se vetem keshtu mund te mbijetoje.Pra edhe ketu ne perendim rinia me te drejte ka nje oferte kososale te kohes se lire me koncerte kengetaresh boterore, disko, ndeshje sportive, programe me brume televizive etj.
       – Te thashe se, rinia qe pashe ne Karaoke ishte nje rini shume e edukuar ne kuptimin me sa pashe une te respektit per njeri tjetrin. Te thashe se, dukeshin se ishin punonjes bankash dhe kjo nuk arrihet pa shkollim dhe kualifikim.Pse te mos e kete edhe rinia shqiptare kete oferte te madhe te kohes se lire. Lere more djale drogen dhe prostitucjonin. Keto nuk perfaqesojne ne asnje menyre rinine shqiptare.Ne Karaoke rinia shqiptare ne menyre shume te kulturuar po kalonte, pas nje jave me pune, kohen e saj te lire dhe nuk pashe atje qe te merrej droge ( thashe se duhani ishte i ndaluar ) ose te merreshin me prostitucjon. Mos u hidh nga dega ne dege. Ne se ti je ndonje deshtak pa shkolle atehere eshte pune tjeter. Rinia shqiptre qe pashe une ishte shume moderne, e veshur shume mire, me leke dhe qe dinte ne menyre shume moderne te gezonte kohen e saj te lire. Ne se ti je xheloz per kete, kjo eshte puna jote dhe jo puna ime.
       – More djalosh, oferta e kohes se lire te rinise shqiptare ishte qe cdo te djele paradite te shkonte te vilte ullinj ose te korrte grurin qe nuk e bente fshataresia. Femijet e mij dinin permendesh cdo film shqiptar qe cfaqej me mirja here ne kinema dhe ne programin e vetem te tv shqiptar. Enveri yt, thoshte se rinia eshte nje leter e bardhe ne te cilen duhet te shkruaje VETEM dora e partise.
       – Po te tregoj nje histori more djalosh. Ne vitet 90, kur po hynte demokracia, partia demokratike organizoi ne pallatin e sportit partizani nje program me muzike moderne te huaj, me DIXHEI. Ne ishin kater shoke inxhinjere ne moshe reth 55 vjec, pjesa tjeter ishin vetem te rinj. Ishte me te vertete nje program modern dhe shume i bukur. Papritmas nje shoku yne, per habine tone, filloi te qaje. E pyetem, Xhepo ( nje tirons flori ) cfare ke more burre? Ai midis loteve na tha : “Pse na dogji rinine more horri i horrave.!!” E kishte fjalen per Enver horrin, e cili e beri Shqiperine si nje burg te madh. Vjen ti dhe me thua brockulla, Enveri keshtu Enveri ashtu. Si e spjegon ti faktin se socjalizmi real u cduk me turp nga gjithe Europa??!! Pse rinia i hodhi busti, pse u mbushen ambasadat dhe anijet plot, pse u mbushen burgjet plot, pse mishi, orizi, vavji ishin me lista.
       Djalosh, ne se kishe qellim te luaje me nervat e mija, te pergezoj se ja arrite qellimit. Une e kam jetuar ate kohe dhe kete kohe dhe jam ne gjendje te bej vleresime. Po te them se Enveri ishte nje fatkeqesi e madhe per Shqiperine dhe popullin shqiptar, ai ishte nje diktator i ndyre qe vrau edhe kunatin e vet. Ne kohen e fundit neve thoshim : “Kohet e fundit kishte lene edhe floke kjo HIJENE qe hajte shoke.”

       1. rolandb says:

        eh mor plak, mos u lodh t’u mbush mendjen ketyre talibaneve te temes. Le qe c’them dhe une. Keta Temabanet u marrin te keqen talibaneve.

      2. Epirioti says:

       Eshte bo Tirana Bordello gjithandej, ju duket vetja Europiane Gocave duke mbajt nga 3…4 dashnore ne te njejte koh. Degjenerim Total. ketu ne Milano ku jetoj eshte jeta shume here me e thjesht me humane me njerezore sesa aty,

     2. Egla says:

      Me siguri qe klubi ne te cilin ke qene quhet Magic 4 dhe vertete atje e organizojn shum bukur. shkoj perjav

  2. Asgaard says:

   Cfare po na thua o Kalores. Nuk matet europianiteti me keto gjera, por sa i shkolluar je, ku je si femer ne hallkat e nje shoqerie, cfare suksesi ke ne jete etj. Nje minoritet ben kete jete, kryesisht ata qe kane lajthit, ndersa tek ne e ben shumica. Kjo eshte lajthitje jo Evropianitet i Shqiptareve.

   1. Kalorsi i zi says:

    Asgaard, ne shqiperi burrat pijne 365 dite ne vit, pse jane me te moralshem ? Shoqeria shqiptare ka shume per te bere por te pakten preferoj te jetojne te lire sesa nen percen qe duan ta vendosin disa.

    1. Shqiptar Guximtari says:

     Perce thua t’i po ato me perce jan eme te ndezura se nje C4 jane gati te shperthejne ne cdo cast more…. Nejse popull havdall ngelemi !

 3. Latif Dreqi says:

  Kjo tregon injorancen e vertete..8 marsi nuk eshte dite harakopje dhe nderzimi ne mase..

 4. Kalciani. says:

  C’behet keshtu me shqypot,ne gjithe boten keto jane festa proteste,vetem ne Shqiperi dhe Koren e Veriut festohet nga pushteti.

 5. kola says:

  jane thjesht trillime te medjave per te terhequr vemendjen gjoja po shkruajme diqka me qe skane qa me shkruajtur sot per salen e edin , tete marsi eshte si festa e nenes ato ne vidjo nek jane dhe nuk perfaqesojn nenat shqiptare dhe ato evropiane , kurse per ato qe e lidhin me fene myslimane nje pergjigje , asnje lloj feje nuk e quan perparim ose i keshillon qe ta festojn keshtu , sa per disa qe e quajne perparesi shvillim ju uroj qe nenat motrat dhe vajzat e tyre te perfundojn ne lokale dhe te festojn ashtu , si perfundim , turp dhe injorance

  1. Mike says:

   Dhe shani S.Berishen pastaj,pse e solli kete dite,mos pini alkool shume dhe mos rrini para pc gjithe diten,se pastaj nuk jau ka fajin gruaja qe shkon ne striptizem,mgjse pas striptizmit sex eshte I mrekullueshem.Ah Sali ,Sali cna bere,ti e ke fajin,nuk na mbahen me grate.

 6. godfather says:

  Kjo eshte e keqja o Plaku se ne njeren ane sidomos ne argetim hiqen europiane e ne anen tjeter e kane shpirtin thelle ne islamizem sa qe ne biseda me to edhe ato qe jane elite te behen te neveritshem aq large duken nga ato qe te prezantojne ne publik.
  E pra me duket sikur nuk shkojne te dyja edhe europian aty ku te pelqen jeta moderne edhe islamike me thunder ne nje kohe qe islamizmi me keto veprime qe bejne keto femra ketu ne vendet qe praktikojne sheriatin do ishin ekzekutuar ne litar.
  Gjithsesi nuk eshte keq qe islamizmi ne Shqiperi ka marre goditje qe nga koha e Enverit dhe tani nuk ka force me sepse liria europiane ka leshuar rrenje dhe ketu.
  Por shqiptaret kane nje zakon te keq se e kuptojne lirine si nje dicka se duhet bere gjithcka e ka mundesi qe ky fanatizem qe kane trasheguar shqiptaret te bejne nje kthese 360 gradeshe e ti sjelle femrat shqiptare qe te nxjerrin p… jashte edhe ne publike.

 7. niazi says:

  Po per keto kish keq dhe ishte izoluar Shqiperia,tani cdo gje eshte ne kulmin elulezimit ,te rinj me shumice ne strip te rinj neper kazino, te rinj te alkolizuar,pa pune me diploma ne xhep,te rinj qe i japin fund jetes shume te tjere kane biznesin e vjedhjeve,ja kjo eshte demokracia qe luftoi berrisha dhe solli ne vendin tone sa me shume te rinj ti frekuentojne ato aq me shume i shtohet ymeri saliut ne jet edhe ne pushtet.Ju lumte “RINIA SHQIPETARE,”kjo eshte rendesishme per saliun dhe per familen ne pushtet.QESHU RINI QESHU ,BOTA ESHTE E JOTJA .

 8. paterioti says:

  Qfare europianizimi flisni more ..,, 8 marsi eshte dite proteste dhe jo dite feste ..,,sa per keto femrat qe festojne ne lokale me striptiste mjere ato qfare pjelle sjellin ne kete shoqeri.,sa per vete jane ,,,, ….. mjere ato burra qe kane vetem burra nuk jane ,,…

 9. Horri i bulevardit says:

  Edhe Nafija dybekut qenka aty, i paskan dhon pushim.

 10. AY says:

  Pu pu pu,u prish dynjaja. Hajde dhe degjo mulla rrjeten tani.

  1. lloqe lloqe says:

   Mulla Rrjeta! Fantastike

 11. Eda says:

  Monkey see…. Monkey do…pune femrash injorante dhe varfanjake ,,perverte…dhe ketu ne USA vetem kjo kategori njezish frekuaenton keto lokale

 12. O EDA,po pse moj xhan kaq probleme me shqipen ti???????????

 13. miri bushat says:

  Emancipimi dhe integrimi i femres ne shoqerite demokratike eshte shume i rendesishem,eshte shume i nevojshem edhe konsiderimi i tyre per veten e tyre si te barabarte ne shoqeri,por ne shoqerine tone me gjithe respektin per nje pjese te femrave qe vertete kotribuojne per nje zhvillim te gjithanshem te shoqerise,pa dashur te hyj ne debate direkte por nje pjese jo e vogel kane rreshqitur ne degjenerim total.
  Nuk mendoj se femra shqiptare (ne pergjithesi) e ka kuptuar rolin e vete ne shoqeri.

 14. bacasal says:

  Ta kishit [pare ARGITEN ……haaaaaaaaaaaaa

 15. Shiptari says:

  Atje Kane dale mendosh e quajne civilizimin kam qene ne shume klube ne europe e amerikes veq te digjenerumet shkojne atje Ukraine rusi meja mushe I autobus me zezak e te bajne qef buqat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81690
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81690
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34748
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34748
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X