#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sondazhet: Rama në Top Story 63 përqind, Berisha në TV Klan 31 përqind

Dje në dy emisione televizive ishin dy drejtuesit kryesorë politikë të Shqipërisë, Edi Rama në Top Story dhe Sali Berisha në Opinion. Sipas sondazhit të bërë nga një kompani e njohur sondazhesh për përdorim të brendshëm, që menaxhon marketingun e dy televizioneve, Rama është ndjekur nga 63 përqind e shikuesve dhe Berisha nga 31 përqind e shikuesve. Kompania, e cila monitoron 2000 shikues të përzgjedhur, ka arritur në këtë rezultat, të cilin e përdor për marketingun e saj.

Pyetja është nëse ky rezultat është meritë e shikueshmërisë së rrjeteve përkatëse Top Channel apo TV Klan apo liderëve përkatës?

38 komente në “Sondazhet: Rama në Top Story 63 përqind, Berisha në TV Klan 31 përqind”

 1. adi says:

  sondazhet jane relative por, besj se jane afer realitetit,

  merite ka dhe edhe top channel por sigurisht qe edi rama ka ndjekje me te larte, kryesisht se shqiptaret duan me teper ps sesa pd dhe votuesit jane afer 60 per partine socialiste kurse afer 40 % per sali sulltanin

  1. Vlora says:

   e kush e ndjek berishen boll e kemi ne cdo informacion lajmesh se skemi cte bejme ,,,,po qe ta kerkojme kastile jo, dhe jo……..

   refrenin berisha e kemo mesuar permendesh,,na nxori zorret.

  2. popolo di Tirana says:

   Doni nje pergjigje per pyetjen “Pyetja është nëse ky rezultat është meritë e shikueshmërisë së rrjeteve përkatëse Top Channel apo TV Klan apo liderëve përkatës?”

   Ndrojini vendet liderëve ne TV perkates!

   1. Shoku Mè (Me Ben Dem) says:

    NJE LLAF GOJE TE NDROSH VENDET NE TV! EDHE ZVARRE TA MARRESH BERISHEN NUK VETE NE TCH. KA BERE BE.
    NE TV KLAN NDIHET SI NE SHTEPI. KOT NUK E FINANCON.

    1. rexi says:

     po rama shkon ne tvklan a?

  3. Sali Ram Berisha says:

   Po se, shiko, un ju garantoj jue qe do tju baj nji funeral te shkelqyer ….
   http://imageshack.us/photo/my-images/809/saliberishagay2012.jpg/

  4. xhoni says:

   Ky sondazh nuk eshte i verr-terte!!Nje kompani SHUME SERIOZE NE SHQIPERI,qe merret me sondazhe,ka bere nje te tille per dy lideret kryesore!!!Sondazhi u be me persona te PAVARUR ne zonat BATHORE,KAMEZ,BREGU I LUMIT,BRAKA,BURGJET E TIRANES,GARDA REPUBLIKANE,TE BURGOSURIT ME ARREST SHTEPIJE,TE GJITHA KAZINOTE,BINGOT,PUB-et,DISKO-t,PASKUQAN DHE NE DOGANAT E TIRANES,DURRESIT,RINASIT DHE EMIGRANTET SHQIPTARE NE ALASKE!!!Pra ne zona ekstreme,kretesisht te pavarura!!!PERFUNDIMI:Edi Rama u ndoq nga 2%,ndersa Berisha nga 98% e shikuesve!!!Doni sondazh me te verr-tete???Nuk ka tjeter!!!HAIL,HERR BERISHA!!!!EDHE HITLERI PO TE ISHTE GJALLE,DO VOTONTE PER BERISHEN!!!!JA KA KALUAR NE TE GJITHA DREJTIMET!!!

 2. webapp says:

  2000 shikues? eshte tejmase pak per te dale ne nje perfundim ne 3 mln banore…

  1. altin says:

   JO nuk eshte pak, me SH.B.A p.sh kampionet per zgjedhjet presidenciale jane edhe me 500 banore, ceshtja eshte tek saktesia e kampinonimit jo tek numri.

 3. Arbeni says:

  Genjeshter e radhes alla Tema?

  1. Eri says:

   Vetem te verberit vazhdojne degjojne perrallat e Saliut dhe ata qe e kane lidhur jetesen e tyre me qenien e PD-se ne pushtet. Mundohen te degjojne ndonje mesazh shprese nga lideri i tyre qe po i fundoset anija dhe bazuar tek ato perralla shkojne flene ne shtrat te qete se dhe per 5 vjet te tjera do cojne ndonje rroge ne shtepi.
   Te pakten 30% ne shesh dje votojne per PS-ne, por ishin te detyruar te vinin ne miting se hiqeshin nga puna.

 4. CIU-CIU-CRRRRRRRR says:

  PERRALLAT E TEMES HA HA HA

 5. Kalorsi i zi says:

  Qellimi i kesaj fushate nuk eshte per te vene ne balance personalitetet e Rames vs Berishes, kjo eshte formula qe perdoret per te reabilituar Sali Berishen si ”politikan” i ndershem dhe ne te njejten kohe rehabilitimin e pushtetareve te tij duke mbajtur keshtu PD si te vetmen parti themeluese te demokracise shqiptare. Edi Rama del i humbur perballe koalicionit PD+ partine e Topit+ AKZ dhe LSI.

 6. gallata says:

  Po te kish qene Saliu ne Dep.e shtetit ne Usa dhe EDi ne Hungari,sondazhet du te tregonin te kunderten.

 7. Horri i bulevardit says:

  Ky rezultat, nuk eshte thjesht, rezultat i dy lidereve, por eshte rezultati i pakundershtueshem e TV-ve, ku Top-Channel ka meriten te kryesoje, kjo fale programeve dhe temave, por dhe paanshmerise dhe si gjithnje opozitare me cdo qeveri.
  Media e pavarur, quhet ajo media, ku eshte ne opozite me cdo qeveri, ku gazetaret jane te lire te shprehen dhe se vete institucioni i merr ne mbrojtje, nga akuzat qeveritare, apo drejtues te tjere, qe mundohet tja mbyllin gojen, gazetarit.
  Top-Channel, ka qene ne opozite me qeverine socialiste, ashtu sic eshte sot me qeverine demokratike dhe kjo paanshmeri dhe respekt ndaj teleshikuesit e ka kthyer kete televizion, ne nje institucion te dashur per mbare publikun shqiptar, ne mbare trojet shqiptare dhe ne diaspore.
  Top-Channel, vazhdo keshtu dhe kryesimin mediatik e keni te sigurte, skeni nevoje ju te sponsorizoheni nga qeverite, qe kerkokjne te beheni tellalle ekranesh, ju jeni ne opozite dhe jeni e vetmja fytyre demokratike dhe i vetmi ze qe na jep shprese per te ardhmen.

 8. nona... says:

  kjo mund te jet afer te vertetes per arsyje se rama vinte nga usa dhe kishte me shume interes te dihej se ckishin thene andej se sa te shihje saliun qe vinte sheshi nen tereza dhe dhe nga dashuria e re e lindur tashme alla big brodher te tij me orban…

 9. Endri says:

  Te dashur tutkun te PD
  Eshte fat I madhe per popullin tone qe te pakten ju dini te lexoni dhe kjo, ju siguroj, qe eshte mjaft per ju pasi analiza me te thella nuk arrini dot te beni. Zogu me ciu ciu e ndryshon nganjehere muziken por qeni me shum se ham ham nuk bon tjeter gje. Keshtuqe mjaft eshte per ju.

 10. Xha Temja says:

  Lerini sondazhet. Sondazhet sot nuk i beson as Eduard Zaloshnja. Ajo qe beson ky popull jane genjeshtrat. Une u tremba shume, se do t’na ikte pushteti, kur Edi Rama tha se do hapte 300.000 vende pune. Nje genjeshter kaq e madhe vetem ne si popull na lumturon ne cdo qelize. Ramen e donin vetem atehere kur doli me sopate ne dore, tani qe na bene edhe si i ‘pjekur’ ne politike, te hap barkun. Nje rol qe nuk i shkon…

 11. rita pavone says:

  aman a degjohet genjeshtari berisha.

 12. rita pavone says:

  o miq
  a degjohet genjeshtari berisha

 13. fieraku4u says:

  Saliu fillon dita the afrohet nata, Sali rrumpalla o genjen, o kercenon, ose i fyen te tjeret.

 14. Delli USA says:

  Nuk besoj se ka nevoj per sondazhe,Saliu i ka lodhur dhe merzitur shume shqiptaret me falorin e tij banal dhe qe ndjell urrejtje midis tyre, keshtu qe dhe ky 31% me duket shume.

 15. kola says:

  mire e kan kto sondashet , 63 %, edi , 31% sala , 70% bigbrother , 100%
  llotosport , futja kot o gazetar ,

 16. SKENDER BEU I VJETER says:

  BERISHA U KA ARDHUR NE MAJE TE HUNDES SHQIPTARVE SI NJE MIZE KALI E BEZDISESHME SA HERE QE I DEL SURATI I SHTRIGANIT QEVERITAR NE TELEVIZOR DHE SONDAZHI DUKET QE E MER ME HATER KUR THOTE 31% .AI AS 10 % NUK SHIHET DHE ATA QE E SHOHIN JANE O KAQOLE OBORI QE E SHOHIN SE JANE TE TREMBUR QE PO U IKIN PRIVILEGJET O INJORANTE CECENE QE LYPIN NJE QESE MJELL.

 17. Artemis.S says:

  Kam nje problem me keto sondazhet dhe shifrat qe japin, psh thone se 61 % e shikuesve po ndiqnin Top Story-in dhe 30% tv klanin,dhe del sikur pothuaj 100 & e shikuesve po ndiqnin keto dy emisione,kur ne fakt nr i shikuesve qe nuk kane ndjekur asnjerin as tjetrin eshte shume me i larte se i atyre qe kane ndjekur njerin nga dy emisionet.Ashtu sic eshte edhe nr i bojkotuesve te zgjedhjeve shume me i larte se nr i votuesve.Prandaj media te kete miresine te mos abuzoje me shifrat e ndjekesve te saj,apo te shefave/ortakeve te tyre politikanet.

 18. briken tase says:

  po mir po pse nuk na tregoni emrin e kompanis qe ka ber sondazhin esht e pa mundur me menyr matematike qe mbi pytjen e 2000 personave te dal perqindja 61 me 31 po kuptohet qe ju te temes nga cili krah anoni.Pse nuk e vendosni emrin e kompanis qe ka dal ne te tilla konkluzione, nuk esht gaatari kjo esht skllaveri ,nje artikull qe del ne gazeta apo kronika duhet te kesh prova dhe fakte jo kot hajt te shkruajm se dicka mbetet.

 19. Sara says:

  Sa ishin te anketuarit?50,500 apo 5000 veta?Si pupel vjen ky informacion duke patur parasysh qe ne Shqiperi nuk ekziston nje sistem Auditeli per te matur shikueshmerine televizive.Me vjen keq vetem per ke iludohet me keto lajme,se do deziluzionohet me te njejten shpejtesi.Por nga ana tjeter kur je i deshperuar te duhet me doemos te kapesh fort pas nje shprese,sado e zbehte te jete ajo…

 20. Isak says:

  Mendoj se gazeta tema Veq Po Ban genjeshtra nuk edi ku esht lexusi shqiptar a esht Duke Fjetur APO nuk esht zgjuar Hala Syt Jan me pa e veshtJan per me degjue se u Pr. Ne zgjedhje kush fitoj. Rama a berisha me vjen shum Kea qe Präp. Keini mi hup zgjedhjet Po ju Garantie se Po seihet shum mir kush huuuuuuuup

 21. alsi says:

  po,,me mire te degjoshe nje persone qe eshte e ardhmja,,sesa nje qe eshte e kaluara.. i ardhur nga amerika,,,,,ku vajti per te degjuar,,se cfare duhet te bej tani qe ka radhen per ne pushtet,,sesa nje njeri qe nuk perfaqesone me as veten ,jo me popullin shqiptare..

 22. Shemtira says:

  Te them te drejten kur del Sala ne TV. e mbyll tv. me krijon nje neveri te jep merzitje- ndjenjen qe duhet te urresh – genjeshtar – fyen eshte i cuditshem si njeri .

 23. Shemtira says:

  Te them te drejten kur del Sala ne TV. e mbyll tv. me krijon nje neveri ai te jep merzitje- ndjenjen qe duhet te urresh – genjeshtar – fyen eshte i cuditshem si njeri .Boll u lodh edhe ai, po mire ne …….

 24. vlora 1 says:

  Une e ndiqja Salehun ne pushim kur fuste Topi reklamen…e cfare te them
  Nje genjeshtar patologjik qe suksesin me te madh te qeverise quajti pikerisht tre vitet e fundit kur m…ti eshte bere kala.

 25. rroku says:

  Konfuzioni i ketij lajmi dhe besueshmeria e ulet konsiston ne:
  1. Nuk thuhet emri i burimit te sondazhit, gje qe te con ne ate qe lajmi mund te jete i sajuar.
  2. Nuk thuhet asgje lidhur me strukturen dhe menyren e perzgjedhjes te madhesise se proves “2000” nga kompania e marketingut “X”. Psh: kritere si per perfaqesimin e madhesi se proves, per strukturen sociale te proves, per shtrirjen ne kohe e tjera.
  3. Nuk thuhet per oraret e transmetimit (kohe te ndryshme kane shikues te ndryshem ne kategori sociale dhe numer pjesmarresish.
  4. Meqe keto jane dy stacione TV me shikues partizane e simpatizante politike te ndryshem, % me e larte per Ramen tregon vetem ankthin e te majteve pas vizites tij ne ShBA asgje me teper.
  5. Disa faktore te tjere mund te jene, meqe shumica e shqiptareve nuk paguajne per TV, pra shohin vetem disa stacione baze, del se shikuesit qe mund te paguajne tarifen e kanaleve i shohin keto programe. Por, meqe shumicene votuesve e bejne te varferit, sondazhi mbetet jo real i perkshyer ai ne konstanten e votuesve ne mbare vendin.
  Si perfundim, lexuesit e majte nuk duhet te kalojne ne eufori, te djathtet nuk duhet te shqetesohen fare.

 26. Martin Ph says:

  Mendoj qe kjo eshte shikueshmerija normale e ketyre dy televizjoneve .Ndersa per folesit padyshim qe cdo thoshte Sala ishte paka shume e ditur se ai i ka krijuar stereotipet tashme,njerezia eshte lodhur duke e degjuar ore pas ore e dite pas dite,kurse per Edin kishte pritshmeri pas vizites ne USA.Po te ishte Edi pak me popullor ne te folur besoj se raportet do ishin 9 me 1-ce do dreqi flet si per podiumet.

 27. egkli says:

  Nuk mund ti besoj keto shifra sepse i bie qe asnje nuk ka pare intervisten me te zgjeruar te 20 viteve te fundit te zonjes Nexhmije Hoxha ne Albanian Screen perballe nje analisti e gazetari amerikan Bugajski pak me lart se Fevziu e Balla !
  Ne cdo tv ne boty ky i bie te ishte normalisht emisioni me i shikuar mbreme e njejte me shitjet masive te gazetave kur publikohen intervistat e ish udheheqesve komuniste shqiptare.

 28. Deni says:

  Ndoqa Edi Ramen ne Top-Chanel sepse besoj dhe shpresoj shume tek forca e fjales dhe saktesia me te cilen i rendit faktet dhe problemet.Sali Rrumpalla i tille eshte dhe daljet e tij jane te neveritshme,fjali pa koke e pa bisht,e fillon nje fjali e le ne mes e kapercen dege me dege tamam nje plak i rrjedhur, e per me teper nuk ja vlen te degjosh derrdellisjet e nje krimineli,mashtuesi,e percaresi.Ora e tij ka mbaruar dhe kete e din dhe vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16255
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16255
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34804
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34804
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X