#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTO LAJM: Kur burgu është më i mirë se hoteli

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, ishte dje në burgun e Peqinit, ku provoi njëherë supën që hanë të burgosurit atje. Vizita e tij vjen pas një raporti me nota të zymta nga Këshilli i Europës për gjendjen e burgjeve dhe paraburgimeve në Shqipëri. Por nga Peqini, pasi hëngri supën, Halimi tha se do inaugurohet së shpejti edhe paraburgimi i Elbasanit. Sipas tij, kushtet në këtë paraburgim do jenë më të mira se në hotel. Ai shtoi se paraburgimi do jetë më i miri në Ballkan. Dhe e tha me krenari këtë. Njësoj si shefi i tij, edhe atë e ka kapur çmenduria e garës për të dalë i pari në rajon e në botë. Po si mund të krenohesh që ke bërë një paraburgim si hotel luksoz dhe të tjerët i ke në gjendje mizerabël, siç thotë edhe KiE? A nuk mund të kemi një paraburgim normal dhe paratë e tjera të shkojnë për të përmirësuar ndopak gjendjen e të tjerave. Megjithatë ky është stili i kësaj qeverisje: ‘dhi e zgjebosur me bishtin përpjetë’.

22 komente në “FOTO LAJM: Kur burgu është më i mirë se hoteli”

 1. niku says:

  mos e nxirrni nga aty
  se aty e kane vendin heret a vone keto plehra

  1. Vila says:

   Ministri Halimi duhet denuar rende se nxit shqiptaret per krim duke ju thene se jane shume mire ne burg, me mire se ne hotel. Pse te mos shkojne atje atehere, madje me qef, ose me llotari.

  2. Enough is Enough says:

   PO E RREGULLOINE PER QEF TE VET PEQININ,SE E DINE MIRE QE ATY DO MBLIDHEN TE GJITHE KETA PLERAT.VEPRIM ME MEND

  3. xha Jaho (o sa mire me qene ne burg) says:

   Shikoni!
   O milet, degjoni embani vesh!
   “Sa mire e ka bere Shqiperine, Ducja, xhenet”. Edhe burgjet si BigBradheri.
   Njerzit te dalin ne rruge dhe te therasin “Rrofte Muti”

  4. sorge says:

   Shikoni LEJ FENIN e Berishes:Po jep shembullin personal per te qendruar “GJU ME GJU” me te burgosurit!!!SI KUDO NE SHQIPERI EDHE ME TE BURGOSURIT JEMI VENDI ME RITMET ME TE LARTA NE BOTE PER KRIMET!!!Per fryme popullsie,zeme VENDIN E PARE!!!!NUK KA ME KRAHASIME ME KOMUNIZMIN,POR ME VITET E SUNDIMITB TE BERISHES:HA-HA E BYTHE NUK KA!!!CFARE ESHTE???GJEJENI VETE!!!

 2. Oh sa bytht’ e mira I kom!…Oh sa birucen e mire e kom!!
  Hani mostra, hAni!
  Knoni mostra Knoni!
  poplli:- Per vehte e keni Bo?! Ne Kohe jeni, per te paren here o mostra!!!
  Mostrat:- per ju dele, per ju… gjuuuuuume t’ omel!
  Kujt ka me i dal’ huq?!, po pys une TERSI Tirones.

 3. Mu si denmokrat nuk m’intereso ky problem, po m’intereso veqse puna e Komisionit anti-puq te 21 janarit. E kom shume perzemert Halimin po duhet me punue ma fort per komisionin.

 4. Iliri says:

  O Lym Demokrati….Po per 21 Janarin ky monster nuk mund te beje me tej, se nuk e merr dot certifikaten e sigurise nga NATO, se ata e dine shume mire se informacioni i SHISH shkon menjehere ne dore te talebaneve aty ku eshte shkolluar dhe ka dhene besen…Pse ky komision ka heshtur tashme, qysh kur shefi i SHISH nuk pranoi te rrefehet para ketyre….

 5. Andrea says:

  Sa i shpifur eshte ky Halimi. Duket si nje njeri andikap.

 6. nina says:

  ky Halimi e ka surratin si bujk ,vetem minister drejtesie nuk mund te jete ky surrat,si kalli misri….por kur flet e keni degjuar….o lele moj nene cfare injorantesh na kane rrethuar ….turp e faqezeze.

 7. Iliri Tirane says:

  O te hengert brenga qe ha pilaf me fjet kaucuku, si duket po ben pak praktitke se aty e ke vendin TI dhe shefi jot o HALIME….

 8. laningaelabasani says:

  qysh o zot e marrin guximin keta me keto veprime..po pse lop jemi ne…me vjen te ha veten me dhembe me keto lajme,,,do vi dita, do vi,mos kujtoni se do jetoni rehat ne vilat qe keni bere,,,ate supe do e hani me racion…….

 9. Kritiku says:

  Me sa duket njerezit e qevererise po kujdesen per banesat e tyre te ardhshme. Po i provojne nje e nga nje burgjet per te pare se ku mund te jene me rehat kur te vije dita qe ata te denohen per krimet e bera. Sic duket ne Peqin i pelqeu me shume supa…

 10. DHELPRA says:

  E KEMI NE KETE TE DALIM PERHER TE PARET NE GJITHCKA, MOS NA E HIQ NGA RRISKU, PER INFRASTRUKTUR NA E HEDH NJERI NE BALLKAN E ME GJER?
  SHIKO “RRUGEN E KOMBIT” (SE ME PA TJERAT, DO MENDOJN SE JEMI NE UGANDA, ME GJITH RESPEKTIN PER UGANDEN).

  SHENDETSI, E PAM DJE, SHOFERI AMBULANCES DUKE PI KAFE, MURET E COPTUAR, ME NJE BATANIJE TE KOHES “XHAXHIT”.

  INDUSTRI, NUK NUMEROHEN JAN EDHE SHTETRORE, QE SHPEJT DO “PRIVATIZOHEN” SHIKO ALBPETROL…

  KARBURANTET, NGA 5 PUNONJES PER KARBURANT NGAQE KEMI SHUM MAKINA NE SHQIPETARET, “VRITET ROJA KARBURANTIT”, A U ZBARDH CESHTJA, PO U HARRUA PER 2 DIT?

  LUFTA KUNDER KORRUPSIONIT, CDO DIT NE JUG TE SHQIPERIS SEKUESTROHEN MBI 500 KG HASHASH, PER NE DISTACION VENDIN FQINJ, NDERSA NE VERI ESHT GJITHCKA “NEN KONTROLLIN E POLICIS SE SHTETIT”, NUK DEGJOJM SHPESH PER VERIUN, ME BEN CUDI KY FAKT. NDERSA ILIR META PASTRON 2.000.000€ SHKELZEN BERISHA 5.000.000€, ARGITA SALI BERISHA 10.000.000€, LULZIM BASHA 4.500.000€, NUK QUHET KORRUSION SIPAS GJYQTARVE TAN TE DALLUAR, SEPSE I KAN FITIME BIZNESI…

  PROKURORIA, JEP PAK VENDIME, PO I JEP PAK DHE SAKT. SKAM CTE THEM PER PROKURORIN SKA LEN CESHTJE PA 4-5 VJET ZVARRITJE EDHE VAZHDON AKOMA…

  BURGJET, PO I SISTEMOJN VENDIN VETES KTO HALIMAT, METAT, NISHANAT, BASHAT… PO I BEJN SI HOTELE LUKSOZE QE TE JEN REHAT KUR TE JEN ATJE.

  TO BE…

 11. geno says:

  O Mero, keta jane bere vertete komik. Shikoje se deri ku kane arritur keta vemjet e PD me servizlimin e tyre ndaj Saliut, sa edhe pjatat e supes ne burgje i kane futur me ngyre blu.

 12. ndrea says:

  Ne keto 20 vjet vetem burgje jane ndertuar,per keta interesohet dhe BE.Burgjet i bejne te mire se e dine qe do te vi nje dite qe do i perdorin per vete.A mund te thote sa spitale jane ndertuar ne keto vite,sa shkolla e te tjera per popullin?Kemi me se mburemi.

 13. beso says:

  Hahahahahahhahahahhhhahahhahahhahhahaha!
  Po hahet supa ne kembe more gomar?

 14. john says:

  po po hotel me 5 yje bejeni dhe prisni sa me shume klient !

 15. enofieraku says:

  sa turp per shqiprine dhe shqiptaret , nje i shemtuar si ky, qe eshte nje pa dhjete nga toka, te jet minister, sa e ka mallkuar zoti ate vend !

 16. ALTIN says:

  Po mire ?
  Nuk te kane mesuar akoma more minister , qe nuk hahet ne ate menyre barbare siç po han ti ?
  Shikon keta surreter qe na udheheqin dhe te peshtiroset vetja dhe te qenurit shqiptare
  Edhe ne drekat dhe darkat zyrtare keshtu hani Ju zoti minister ???
  Shko dhe bej ndonje kurs per menyren e te ngrenit

 17. tomori i beratit says:

  Po e pregatit per vete dhe per shoket e tij ky sahan lepiresi i sales.

 18. Eri tr says:

  Ky Halimi nuk e di pse por me le shijen e Ramiz Alise si ne te folur ashtu edhe ne lajka pro Sales. Me duket nje lepires bythe i peshtire

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82279
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82279
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34820
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34820
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6881
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6881
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X